Keby niekto nechápal pointu videá tak síce Šľajváha môže byť veľmi presná, ale je vám to prd platné, lebo aj tak tu rovinu musíte preniesť pomocou vodováhy, čo je veľmi nepresné zariadenie! Bohužiaľ čas videá som musel vymazať kvôli autorským právam na hudbu, ktorú skoro vôbec nebolo počuť vo videu.
Ahoj, laserová vodováha je síce super, ale aj tá má svoje muchy. Nám majstri na dome spravili vagris s De Waltom tak že na 10m bola odchýlka 15mm! Zrejme ju mali rozhasenú.Keď si zoberieš odchýlku laserovej 0,5% tak to je 0,5 CM na 10m. Čiže teoreticky môže byť aj hadicová presnejšia. Avšak aj s ňou človek musí vedieť robiť. Ale zas laserovú postavíš na trojnožku a ideš a nemusíš sa spoliehať či niekto dobre vidí na plaváčik v hadicovej. Pozdravujem, a nech sa ti darí v tvojej tvorbe
@@martinkrska6079 Tak to neměla mouchy laserovka, ale majitel 🤪 správně fungující lejzrovka ukáže to samé co šlauchváha, navíc u šlauchváhy je větší možnost chyby při přenosu na zeď. Pokud něco takového dělám, tak si vždy ověřím přesnost daného zařízení, například moje digitální vodováha se dá kalibrovat - klidně i podle šlauch váhy.
@martinkrska6079 Ahoj a presne preto som natočil toto video aby som poukázal na to že aj s rozhaseným laserom (to znamená zle skalibrovaným) sa dá dosiahnuť prakticky stopercentná presnosť, jednoducho človek musí vedieť to že laser nemusí byť presný a že keď to otočí o 180 stupňov tak z negatívnej odchýlky dostane pozitívnu a stredná hodnota je správna. A takisto ako ľudia neovládajú laser tak neovládajú ani hadicou vodováhu lebo veľa z nich absolútne netuší že v hadici nesmú byť vzduchové bubliny ktoré zničia presnosť hadicovej vodováhy a hladina sa nikdy nevyrovná.
A vidis ju aj na lriamom slnku, nepotrebuje baterky... a to co trepol, ze potom vodovahou prenasas kam potrebujes... uplne to iste ako s hadicou 🤣 Na druhu stranu laser je super pomocnik ktory ti urychli a zjednodusi pracu. Pozerat to nejdem cele, lebo ked pocujem na stavbe slovo "vakujem" tak by som mu drbol a do toho vaku ho strcil a zakopal...
@user-sv8kr6cr7b Človeče keď niečomu nerozumieš, nerobil si to, tak tu nepíš aspoň bludy. Som zvedavý že koľko tisíc metrov štvorcových podláh si ty narobil. To ti vôbec nedošlo že hadicovú vodováhou nedáš na úroveň poteru, betónu! Čí ti bude niekto držať tu vodováhu v jedno metrovej výške A ty si potom metrom budeš prenášať na potrebnú výšku a ešte potrebuješ olovnicu aby si mal kolmý uhol. Takto si to predstavuješ? Fakt to musí byť presnosť jak sviňa keď ti niekto drží slajvahu vo vzduchu a ty podľa nej prenášaš rovinu na poter, alebo betónové podlahy. Vieš o tom že takýchto bodov, kde sa to prenáša môžu byť desiatky ba aj stovky pri betónovaní? A čo vlastne máš proti slovu vakovať Však to slovo sa dá normálne nájsť v slovníku že Ako sa skloňuje a tak ďalej. Dokonca aj automatická oprava chýb ti to slovo opraví na správu podobu s interpunkciami, tak fakt nechápem o čo ti ide. Zapamätaj si jedno: to že ty si z inej časti Slovenska kde nepoužívate takéto slovo, tak z teba nerobí lepšieho človeka, aby si sa povyšovať nad ostatnými. www.slovensky.eu/vakovat/
@@N1troGun Když stojí pilíř v prostoru a je potřeba na všechny 4 strany nanést rysku ve stejné výšce a je nerovná podlaha, šlafkou to může být pohodlnější než laserem.
Pekne vysvetlena Práca z laserom. Olovnicu som videl používať len kamaráta pri prerabke výťahu. Niak by som stým nevedel predstaviť ako by som prerábal miestnosť 😀. No možno dakto to vie 😁 ale pochybujem
Na to neexistuje presný pomer, záleží predovšetkým od piesku koľko čoho sa pridáva. Do jemného piesku ílovitého (u nás sa mu nadáva aj maďarská hlina) sa dáva relatívne málo vápna, aby omietka nepraskala, lebo tá ílovitá zložka sa vie docela dobre stiahnuť. No a do hrubej malty z hrubého riečneho piesku respektíve betónového piesku sa môže pridať podstatne viacej vápna keďže ten nemá tendenciu sa tak zmršťovať. Vakovať je len nárečové slovo pre omietať, omítat.
Super jako vždy. Mám jednu poznámku - pokud se maluje vápnem, tak mi bylo doporučeno abych do kbelíku namíchaného vápna (tj. cca 12l) přidal 0,5 l kravského plnotučného mléka. Pak se při malování štětkou téměř vůbec nevyskytují žádné šmouhy. Samozřejmě že na zručnosti záleží také. Tuto radu jsem dostal od svého tchána a mnohokrát se osvědčila 😀
Ahoj. Prosím ťa, ak je starý dom, ktorý vlhne odspodu, tam by sa asi mali dávať robiť iba vápenno cementové omietky však? Práve kvôli tomu, aby púšťali vlhkosť z múrov von však? Zaujalo ma aj to, že vápno neplesnivie. Je možné s tým spraviť steny v byte?
Keď startý dom vlhne od spodu tak je zlá alebo žaidna hydroizolácia múrov, pre vyriešenie podrezať a preizolovať takými gumenným pásmi ktoré sa vsúvajú postupne do rezu. Nieje to lacné ale lepšie ako búrať a stavat odznova keď ide o obytný priestor. Omietky by koreň problému nevyriešili iba zmiernili následky. Maľovať vápnom v byte, akože dá sa to ale vážne by som to asi nepoužíval, veľké vrstvy ktoré sa budú časom lúpať, malá oteruvzdornosť. Ak steny plesnivejú, treba hľadať koreň problému, často je to slabé vetranie, skrine treba odusnúť od steny ďalej aby sa priestor za nimi prevetrával a podobne.
Díky za názorné video. Vždycky si tu u tebe najdu něco nového a rád se příručím, nebo zjistím že něco dělám stejně nebo podobně a pomyslím si že ještě nejsem tak hloupý. Já rád tvůj kanál sleduju. Vždy se dozvím něco nového nebo dobrou vychytávku a jsem za to rád. A pokud s něčím nesouhlasím, normálně, ale slušně to napíšu. Přece nikdo není neomylný. Tak si z těch rejpalů nic nedělej. Já si shodou náhod zrovna chystám starou hadicovku k synovi, kde je na čase srovnat túje do roviny, ale terén je značně nerovný. A nemám tak výkonný laser že by mi za denního světla stačil. Jedná se o cca 30m. A stačí mi jen 2 body na natažení provázku. Ale při práci v interiéru si ten laser nemohu vynachválit. Když to srovnám s tím jak jsem dům před 35 roky stavěl. Tehdy se nám o těchhle věcech ani nesnilo. Budu se těšit na další tvoje videa.👍
Na takovo zeď bych určitě nedával perlinku a lepidlo, to totiž ty zdi úpln3 zadusí a vlhko z nich nemůže. Nejlepší je jenom vápená omítka a na to vápená fajnová, v kotelně na podobné zdi mám jenom hrubou rozfilcovanou molitanem a vypadá to dobře a hlavně neopadává - samozdřejmě tak to nejde v obýváku...
Áno súhlasím že to nie je dobrý nápad a okomentoval som to aj vo videu, Ale v tomto prípade nebola iná možnosť keďže potrebujem spojiť polystyrén s omietkou.
Mám tam originál magnetický držiak ktorý sa dodáva k laseru a ktorý má závit na statív mimo svoju centrálnu os. ale keď nemáš takýto držiak, tak sa to da vyriešiť veľmi jednoducho, jednu nožičku na statíve vysuvneš viac ako ostatné a môžeš ju niečím zaťažiť aby sa laser nepreklopil.
Výsledek vypadá pěkně! 👍 Dal bych tam měniče, 🔋 a další věci, aby to doma napřekáželo. + U toho laseru. Udělají se rysky, laser se otočí, udělají se další rysky a mezi nimi je vodorovno! 😉
Prečo tam nedám meniče, lebo klasika je to nevykurovaná miestnosť a my tu máme fakt veľkú zimu A keby som chcel tie akumulátory udržať na rozumnej teplote, tak jednoducho v zime nič nevyrobia, len sami seba ohrejú. A Áno s tým laserom je to pravda stačí to otočiť o 180 stupňov a človek dosiahne prakticky rovnakú presnosť ako z hadicovou vodováhou, ale je dobré na to ľudí upozorniť.
Použi tekutú hydroizoláciu, navŕtať a injektovať základ vytrieť hydroizoláciou a na povrch použiješ klejber s vodným sklom-hotovo stena ošetrená.😉že sa tak hlúpo opýtam, prečo nebola styrodurom zrovnaná celá stena a následne upravený povrch sieťkou a klejbrom? Tanierové hmoždinky sa po založení sieťky dávajú pre vyššiu nosnosť povrchu kvôli obkladom stien či na zateplenie podbitia strechy. Finálny povrch sa jemne zrovnáva omietkou veľmi dobre dvomi vrstvami omietky, prvá vrstva sa naťahuje bez zatočenia povrchu, druhá vrstva sa naťahuje na nezaschnutú prvú vrstvu a finálne sa zatočí 🤗podobným spôsobom sa robí aj finálny povrch upravovaný sieťkou a lepidlom.
Takýto postup sa tu nedá implementovať respektíve by bol nezmyselne drahý a časovo náročný. Pokiaľ sa nedá zvonku hydroizolácia tak nemá zmysel to navrtávať a dávať zvnútra hydroizoláciu, to by som tým nič nevyriešil, len by sa mi rozsypal pri vŕtaní betón. Styrodur je strašne drahý. Zadná stena má asi 6m2 a cena by bola 24 euro pri 2cm. 24 euro som dal tak možno za všetok materiál. A za ďalšie Styrodur by len uzatvoril tú vlhkosť.
@@to220 z vlastnej skúsenosti viem že injektovanie muriva spôsobí hydroizoláciu betonu bez nutnosti nop.folie, ono sa nasaje chemikália do samotného muriva, je pravda že som to riešil v dobe kedy ceny neboli také extrémne.
Odporucam odkopad a odizolovat od zeme aby sa zastavila nasiakavost vlhkosti...zijem v 120rocnom dome...riesil som to....lacna verzia je len nopova folia...draha: betonovat polystyrén nopova folia geotextilia strk... Ja som si presiel tou drahou variantou... problem v pivnici sa vyriesil
Veľmi rád ťa privítam ako brigádnika, dám ti do ruky zbíjačku a môžeš niekoľko dní trieskať do kameňov a do betónu. Ja nemám v pláne robiť zbytočné veci, keďže aj tak je to len kurník a veľká fotovoltaika prekryje celú stavbu s niekoľko metrovým presahom.
@@to220 jak ti na tom zalezi na budove a tvojej praci. ja som to robil v centre kosic do hlbky 2,2m.... Ked ti pride minibager za jeden den mas operaciu hotovu... Za rok uvidis vysledok suchych stien zo spodu.
Zdravím TĚ. Tak když jsem já stavěl dům, ještě takové vychytávky u nás nebyly. Jen vodováha a olovnice. To už je ale dávno. Tyto laserový pomocníci jsou vynikající třeba na měření vzdálennosti a všeho možného i nemožného,Hi. Třeba jen při renovaci koupelny. Jsou to neocenitelní pomocníci i pro el. instalalaci ,Samozřejmě "my ze ze staré školy" to umíme i s metrem a žebříkem. Ale tyto nové "udělátka" Ti hodně usnadní práci. Navíc i ty cenově levné, nemusí to být zrovna "profi". Já používám. Takže pánovi co Ti napísal že to není dobré přeji hodně úspěchů v lezení po žebříku a do vvykopaných jamek. Neodsuzuji ho, pokud je zdravej ale jako mám už 63roků a ušetří mě to nějakou fyzickou námahu. Nehledě na to že mám špatnou páteř a hrozí pád třeba. Jiří
Zdravím Mne osobne nevadí keď niekto napíše komentár pod video že nesúhlasí s mojím názorom, ale strašne ma irituje keď človek mi začne vypisovať emaily že som hlupák že tomu nerozumiem a za žiadnych okolností si ten človek nedá vysvetliť že na zistenie presnosti laseru sa nemusí použiť hadicová vodováha.
Keby niekto nechápal pointu videá tak síce Šľajváha môže byť veľmi presná, ale je vám to prd platné, lebo aj tak tu rovinu musíte preniesť pomocou vodováhy, čo je veľmi nepresné zariadenie!
Bohužiaľ čas videá som musel vymazať kvôli autorským právam na hudbu, ktorú skoro vôbec nebolo počuť vo videu.
Ahoj, laserová vodováha je síce super, ale aj tá má svoje muchy. Nám majstri na dome spravili vagris s De Waltom tak že na 10m bola odchýlka 15mm! Zrejme ju mali rozhasenú.Keď si zoberieš odchýlku laserovej 0,5% tak to je 0,5 CM na 10m. Čiže teoreticky môže byť aj hadicová presnejšia. Avšak aj s ňou človek musí vedieť robiť. Ale zas laserovú postavíš na trojnožku a ideš a nemusíš sa spoliehať či niekto dobre vidí na plaváčik v hadicovej.
Pozdravujem, a nech sa ti darí v tvojej tvorbe
@@martinkrska6079 Tak to neměla mouchy laserovka, ale majitel 🤪 správně fungující lejzrovka ukáže to samé co šlauchváha, navíc u šlauchváhy je větší možnost chyby při přenosu na zeď. Pokud něco takového dělám, tak si vždy ověřím přesnost daného zařízení, například moje digitální vodováha se dá kalibrovat - klidně i podle šlauch váhy.
@martinkrska6079 Ahoj a presne preto som natočil toto video aby som poukázal na to že aj s rozhaseným laserom (to znamená zle skalibrovaným) sa dá dosiahnuť prakticky stopercentná presnosť, jednoducho človek musí vedieť to že laser nemusí byť presný a že keď to otočí o 180 stupňov tak z negatívnej odchýlky dostane pozitívnu a stredná hodnota je správna. A takisto ako ľudia neovládajú laser tak neovládajú ani hadicou vodováhu lebo veľa z nich absolútne netuší že v hadici nesmú byť vzduchové bubliny ktoré zničia presnosť hadicovej vodováhy a hladina sa nikdy nevyrovná.
Aj blajvok aj slajvaha su tak presne, aky je mozog uzivatela.
Skvělá práce a pro někoho poučné. 👍👍👍🇨🇿
Klobúk dole. Už dlouho sleduju tvoje videa ale tohle bomba. Krásná názorná práce. Jen tak dál 👍💪
Hadicová vodováha má jednu velkou výhodu. funguje i za roh kam laser nedosvítí.
Jinak super video plné zajímavých informací.
A vidis ju aj na lriamom slnku, nepotrebuje baterky... a to co trepol, ze potom vodovahou prenasas kam potrebujes... uplne to iste ako s hadicou 🤣
Na druhu stranu laser je super pomocnik ktory ti urychli a zjednodusi pracu.
Pozerat to nejdem cele, lebo ked pocujem na stavbe slovo "vakujem" tak by som mu drbol a do toho vaku ho strcil a zakopal...
@user-sv8kr6cr7b Človeče keď niečomu nerozumieš, nerobil si to, tak tu nepíš aspoň bludy. Som zvedavý že koľko tisíc metrov štvorcových podláh si ty narobil.
To ti vôbec nedošlo že hadicovú vodováhou nedáš na úroveň poteru, betónu! Čí ti bude niekto držať tu vodováhu v jedno metrovej výške A ty si potom metrom budeš prenášať na potrebnú výšku a ešte potrebuješ olovnicu aby si mal kolmý uhol. Takto si to predstavuješ? Fakt to musí byť presnosť jak sviňa keď ti niekto drží slajvahu vo vzduchu a ty podľa nej prenášaš rovinu na poter, alebo betónové podlahy. Vieš o tom že takýchto bodov, kde sa to prenáša môžu byť desiatky ba aj stovky pri betónovaní?
A čo vlastne máš proti slovu vakovať Však to slovo sa dá normálne nájsť v slovníku že Ako sa skloňuje a tak ďalej. Dokonca aj automatická oprava chýb ti to slovo opraví na správu podobu s interpunkciami, tak fakt nechápem o čo ti ide.
Zapamätaj si jedno: to že ty si z inej časti Slovenska kde nepoužívate takéto slovo, tak z teba nerobí lepšieho človeka, aby si sa povyšovať nad ostatnými. www.slovensky.eu/vakovat/
Proto se zaznačí čárka a můžeš pokračovat dál...
@@N1troGun Když stojí pilíř v prostoru a je potřeba na všechny 4 strany nanést rysku ve stejné výšce a je nerovná podlaha, šlafkou to může být pohodlnější než laserem.
@@viteoweithardt tak ho dám tak, ať dělá conejužší stín, pak kousek posunu, zkontroluji strany a původní stín doznačím
Pekne vysvetlena Práca z laserom. Olovnicu som videl používať len kamaráta pri prerabke výťahu. Niak by som stým nevedel predstaviť ako by som prerábal miestnosť 😀. No možno dakto to vie 😁 ale pochybujem
Máš to krásný 👍
Těším se na další videa ❤️😎
Ahoj, to si šikovný zedník. V jakém poměru si míchal špric, vapennou omítku a cementovu omítku? (co je zo vakovať)
Díky
Na to neexistuje presný pomer, záleží predovšetkým od piesku koľko čoho sa pridáva.
Do jemného piesku ílovitého (u nás sa mu nadáva aj maďarská hlina) sa dáva relatívne málo vápna, aby omietka nepraskala, lebo tá ílovitá zložka sa vie docela dobre stiahnuť. No a do hrubej malty z hrubého riečneho piesku respektíve betónového piesku sa môže pridať podstatne viacej vápna keďže ten nemá tendenciu sa tak zmršťovať. Vakovať je len nárečové slovo pre omietať, omítat.
Super jako vždy. Mám jednu poznámku - pokud se maluje vápnem, tak mi bylo doporučeno abych do kbelíku namíchaného vápna (tj. cca 12l) přidal 0,5 l kravského plnotučného mléka. Pak se při malování štětkou téměř vůbec nevyskytují žádné šmouhy. Samozřejmě že na zručnosti záleží také. Tuto radu jsem dostal od svého tchána a mnohokrát se osvědčila 😀
znie to zaujímavo a možno by stačilo namiesto mlieka tam dať niečo iné, saponát poprípade nejaký tuk, olej, niečo čo nie je biologického pôvodu.
Ahoj.
Prosím ťa, ak je starý dom, ktorý vlhne odspodu, tam by sa asi mali dávať robiť iba vápenno cementové omietky však?
Práve kvôli tomu, aby púšťali vlhkosť z múrov von však?
Zaujalo ma aj to, že vápno neplesnivie.
Je možné s tým spraviť steny v byte?
Keď startý dom vlhne od spodu tak je zlá alebo žaidna hydroizolácia múrov, pre vyriešenie podrezať a preizolovať takými gumenným pásmi ktoré sa vsúvajú postupne do rezu. Nieje to lacné ale lepšie ako búrať a stavat odznova keď ide o obytný priestor. Omietky by koreň problému nevyriešili iba zmiernili následky. Maľovať vápnom v byte, akože dá sa to ale vážne by som to asi nepoužíval, veľké vrstvy ktoré sa budú časom lúpať, malá oteruvzdornosť. Ak steny plesnivejú, treba hľadať koreň problému, často je to slabé vetranie, skrine treba odusnúť od steny ďalej aby sa priestor za nimi prevetrával a podobne.
Díky za názorné video. Vždycky si tu u tebe najdu něco nového a rád se příručím, nebo zjistím že něco dělám stejně nebo podobně a pomyslím si že ještě nejsem tak hloupý. Já rád tvůj kanál sleduju. Vždy se dozvím něco nového nebo dobrou vychytávku a jsem za to rád. A pokud s něčím nesouhlasím, normálně, ale slušně to napíšu. Přece nikdo není neomylný. Tak si z těch rejpalů nic nedělej. Já si shodou náhod zrovna chystám starou hadicovku k synovi, kde je na čase srovnat túje do roviny, ale terén je značně nerovný. A nemám tak výkonný laser že by mi za denního světla stačil. Jedná se o cca 30m. A stačí mi jen 2 body na natažení provázku. Ale při práci v interiéru si ten laser nemohu vynachválit. Když to srovnám s tím jak jsem dům před 35 roky stavěl. Tehdy se nám o těchhle věcech ani nesnilo. Budu se těšit na další tvoje videa.👍
Pekne išla ta omietka na stenu ako od profíka 🎉 nice
Na takovo zeď bych určitě nedával perlinku a lepidlo, to totiž ty zdi úpln3 zadusí a vlhko z nich nemůže. Nejlepší je jenom vápená omítka a na to vápená fajnová, v kotelně na podobné zdi mám jenom hrubou rozfilcovanou molitanem a vypadá to dobře a hlavně neopadává - samozdřejmě tak to nejde v obýváku...
Áno súhlasím že to nie je dobrý nápad a okomentoval som to aj vo videu, Ale v tomto prípade nebola iná možnosť keďže potrebujem spojiť polystyrén s omietkou.
Pekna robota 👍 žeby akumulátorovňa? 🐥/🔋
Ještě dotaz, jak se ti podařilo dát laser tak blízko stěně? To tam máš nějakou lyžinu výsuvnou do strany? Dík
Mám tam originál magnetický držiak ktorý sa dodáva k laseru a ktorý má závit na statív mimo svoju centrálnu os.
ale keď nemáš takýto držiak, tak sa to da vyriešiť veľmi jednoducho, jednu nožičku na statíve vysuvneš viac ako ostatné a môžeš ju niečím zaťažiť aby sa laser nepreklopil.
Výsledek vypadá pěkně! 👍
Dal bych tam měniče, 🔋 a další věci, aby to doma napřekáželo.
+
U toho laseru.
Udělají se rysky, laser se otočí, udělají se další rysky a mezi nimi je vodorovno! 😉
Prečo tam nedám meniče, lebo klasika je to nevykurovaná miestnosť a my tu máme fakt veľkú zimu A keby som chcel tie akumulátory udržať na rozumnej teplote, tak jednoducho v zime nič nevyrobia, len sami seba ohrejú. A Áno s tým laserom je to pravda stačí to otočiť o 180 stupňov a človek dosiahne prakticky rovnakú presnosť ako z hadicovou vodováhou, ale je dobré na to ľudí upozorniť.
link na ten laser ?
Ako som povedal vo videu, odporúčam to nakupovať v kamenných predajniach kde človek si to môže otestovať.
tieto lacné laserové krížiky majú presnosť asi 2-3mm na 10m, pre stavbu a domácnosť to vyhovuje
Áno ale pointa videá je v tom že ako si človek môže skontrolovať tú presnosť v domácich podmienkach.
Použi tekutú hydroizoláciu, navŕtať a injektovať základ vytrieť hydroizoláciou a na povrch použiješ klejber s vodným sklom-hotovo stena ošetrená.😉že sa tak hlúpo opýtam, prečo nebola styrodurom zrovnaná celá stena a následne upravený povrch sieťkou a klejbrom? Tanierové hmoždinky sa po založení sieťky dávajú pre vyššiu nosnosť povrchu kvôli obkladom stien či na zateplenie podbitia strechy. Finálny povrch sa jemne zrovnáva omietkou veľmi dobre dvomi vrstvami omietky, prvá vrstva sa naťahuje bez zatočenia povrchu, druhá vrstva sa naťahuje na nezaschnutú prvú vrstvu a finálne sa zatočí 🤗podobným spôsobom sa robí aj finálny povrch upravovaný sieťkou a lepidlom.
Takýto postup sa tu nedá implementovať respektíve by bol nezmyselne drahý a časovo náročný. Pokiaľ sa nedá zvonku hydroizolácia tak nemá zmysel to navrtávať a dávať zvnútra hydroizoláciu, to by som tým nič nevyriešil, len by sa mi rozsypal pri vŕtaní betón. Styrodur je strašne drahý. Zadná stena má asi 6m2 a cena by bola 24 euro pri 2cm. 24 euro som dal tak možno za všetok materiál.
A za ďalšie Styrodur by len uzatvoril tú vlhkosť.
@@to220 z vlastnej skúsenosti viem že injektovanie muriva spôsobí hydroizoláciu betonu bez nutnosti nop.folie, ono sa nasaje chemikália do samotného muriva, je pravda že som to riešil v dobe kedy ceny neboli také extrémne.
Odporucam odkopad a odizolovat od zeme aby sa zastavila nasiakavost vlhkosti...zijem v 120rocnom dome...riesil som to....lacna verzia je len nopova folia...draha: betonovat polystyrén nopova folia geotextilia strk... Ja som si presiel tou drahou variantou... problem v pivnici sa vyriesil
Veľmi rád ťa privítam ako brigádnika, dám ti do ruky zbíjačku a môžeš niekoľko dní trieskať do kameňov a do betónu. Ja nemám v pláne robiť zbytočné veci, keďže aj tak je to len kurník a veľká fotovoltaika prekryje celú stavbu s niekoľko metrovým presahom.
@@to220 jak ti na tom zalezi na budove a tvojej praci. ja som to robil v centre kosic do hlbky 2,2m.... Ked ti pride minibager za jeden den mas operaciu hotovu... Za rok uvidis vysledok suchych stien zo spodu.
Na kanáli nazvanom TO220 "vie úplne každý ako sa to robí" :).
načo tam chceš dávať vapennu maltu, ked to potom cele zadusíš lepidlom?
A čo som tam mal dávať ťažkú betónovú maltu? Vápenná malta aj pod tenkou vrstvou lepidla difúzie ako som ukázal vo videu.
Joj už še teľo nerozčuluj nad uHujami, aj tak sebe to mušiš urobí sam.
Tobě to ale jde, nechceš mi přijet pomoct na chatu, tam by se toho našlo 🤣
ojj koľko Ja by som potreboval takýchto pomocníkov, ktorí by mi prišli pomôcť a vedeli robiť a samozrejme zadarmo!
To bys musel zaplatit dvojnásobnou taxu, zedníka plus youtubera.
Zdravím TĚ. Tak když jsem já stavěl dům, ještě takové vychytávky u nás nebyly. Jen vodováha a olovnice. To už je ale dávno. Tyto laserový pomocníci jsou vynikající třeba na měření vzdálennosti a všeho možného i nemožného,Hi. Třeba jen při renovaci koupelny. Jsou to neocenitelní pomocníci i pro el. instalalaci ,Samozřejmě "my ze ze staré školy" to umíme i s metrem a žebříkem. Ale tyto nové "udělátka" Ti hodně usnadní práci. Navíc i ty cenově levné, nemusí to být zrovna "profi". Já používám. Takže pánovi co Ti napísal že to není dobré přeji hodně úspěchů v lezení po žebříku a do vvykopaných jamek. Neodsuzuji ho, pokud je zdravej ale jako mám už 63roků a ušetří mě to nějakou fyzickou námahu. Nehledě na to že mám špatnou páteř a hrozí pád třeba. Jiří
Zdravím Mne osobne nevadí keď niekto napíše komentár pod video že nesúhlasí s mojím názorom, ale strašne ma irituje keď človek mi začne vypisovať emaily že som hlupák že tomu nerozumiem a za žiadnych okolností si ten človek nedá vysvetliť že na zistenie presnosti laseru sa nemusí použiť hadicová vodováha.
bol to psychopat :D