Віртуальна виставка "Книга дня: П'ять колосків" / День пам'яті жертв Голодомору
Вставка
- Опубліковано 25 лис 2024
- «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору.
Борись за Україну та підтримуй воїнів».
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України.
Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви - гідно вшановані.
Жахом Голодомору була надзвичайно велика смертність серед дітей.
У багатьох районах України у вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько двох третин учнів.
Голод на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідком злочину геноциду також стало руйнування традиційного українського устрою життя.
До уваги наших юних читачів книга Юлії Смаль «П’ять колосків».
Довгий час у нашому суспільстві побутувало переконання, що не варто розповідати дітям історію Голодомору. Бо вона складна та жорстока і анітрохи не нагадує казку. Але це наша історія... Авторки цього видання підібрали формат, який найбільше пасує для пізнання дитиною середнього та старшого шкільного віку теми Голодомору.
Історії, описані тут, - історії справжніх живих дітей, які уміли гратися і допомагати своїм батькам, мріяли про щось, чогось не любили, часом не були слухняними. Словом, ці історії - історії найзвичайнісіньких дітей, розказані ними чи їхніми родичами.
До того ж це ще й історія про вміння залишатися людьми у найскладніших ситуаціях, допомагати ближньому, історія найбільшої волелюбності і надлюдської незламності нації, яка вистояла і сформувалася.
Прочитайте книгу самі, прочитайте її разом з дітьми, розпитайте разом вашу прабабусю, запишіть історію вашої родини. Адже знання і пам’ять - це наша зброя проти повторення подібних злочинів у майбутньому.
#Книга_дня_Пять_колосків
#Голодомор_1932_1933
#День_памяті_жертв_Голодомору
#Бібліотека_Плужника