Кліматичні зміни. Чи потерпає Закарпаття від глобального потепління

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 лют 2025
  • За останні 30 років на Закарпатті спостерігається стійке зростання температури повітря. Через ріст середньої температури, літо на Закарпатті продовжилося майже на два тижні за останні десятиріччя. Тривалість холодного періоду на Закарпатті суттєво не змінилась, але морозних днів стало майже на тиждень менше. Холодних днів із морозом -10°С, -15°С, -20 °С і нижче майже не спостерігається. Ми завітали у ветеринарну лабораторію міста Мукачева. Тут спостерігають за пернатими, ссавцями та іншими тваринами. Зокрема відслідковують реакцію звірів на кліматичні зміни. Ось ця пара віслюків, як доказ того, що тварини гостро реагують на кліматичні зміни, адже цикл линяння парнокопитних суттєво відрізняється від встановленої раніше норми. Реагують на глобальне потепління і інші представники живої природи. Пані Маріанна каже, найбільш показовим зараз є світ комах. Наприклад, активність кліщів та комарів наразі можна спостерігати навіть взимку, а це вже суттєве відхилення від норми. Зміни клімату відчувають на собі й пернаті. Наприклад, період гніздування деяких видів значно змістився, що впливає на популяцію особин. Про глобальне потепління говорять багато експертів, виділяючи основні причини цього руйнівного явища. Не останнє місце в зміні температурного режиму на території України відіграє й війна, адже спричиняє значні викиди парникових газів. Вплив війни на клімат посилюється з кожним місяцем через бойові дії, пожежі, знищення екосистем, руйнування інфраструктури та інші прямі та непрямі наслідки. Екологічне питання у 21 сторіччі стоїть неабияк гостро, а кліматичні зміни напряму залежать від діяльності людей. Це одна з водних артерій Закарпаття. Рівень забрудненості тут просто вражаючий. Екоактивістка Валерія Цікава каже, пластик, медичні відходи, та інше побутове сміття заполонили наш регіон. Провідні екологи світу говорять, кліматичні зміни на планеті невідворотні. Все ж можна уповільнити їх прогресування. Зробити це може кожен: свідоме споживання, сортування відходів та правильна утилізація - це запорука «здоров’я» планети, говорять експерти.

КОМЕНТАРІ • 2

  • @Europa.007
    @Europa.007 7 днів тому +1

    Всі кліматичні зміни в природі це не просто так. Якщо відкрити Біблію то предсказано це, і зміна температури є ПРИЗНАК ДІЇ ЄЕЛЕКТРИЧНОГО ПЕРСТНЯ.
    Бог створив два перстня при створенні землі. ВОДНИЙ І ЕЛЕКТРИЧНИЙ.
    ВОДНИЙ Бог ужив у потопі під час НОЯ. А ТЕПЕР буде інший..
    Порада II Пт 3:6-7: "тим то тодішній світ і загинув, затоплений водою. Нинішнє ж небо й земля, заховані тим самим словом, зберігаються для вогню на день суду і погибелі безбожних людей."