Megpróbáltam mindent elmondani, de ha valamit kifelejtettem, akkor ide vele! :) 00:00 Intró 00:45 Pudingpróba: Sony C800g vs UA Sphere DLX A/B teszt 01:39 mit mondanak a Sphere-ről a DIY mikrofonépítők? 01:58 Mit jelent a "matched pair" kifejezés mikrofonok vonatkozásában? 02:19 Neumann M269c vs US Sphere DLX A/B teszt 02:33 A Sphere működésének bemutatása 03:13 A Sphere szoftverének bemutatása 03:23 Utólagos módosítás vagy végleges hang kiválasztása 03:48 Valósidejű szimulált hang az Apollo hangkártyák DSP prociján 04:15 Milyen hangkártyával működik a Sphere mikrofon? 04:30 Lehetséges jobb minőségetet elérni dedikált mikrofon előerősítővel? 04:50 Példa egy alkalmazásra: a Neumann CMV 563-as mikrofon információs panele. 05:16 A Sphere-ből tudod: minden mikrofon ugyanolyan karakterisztikája sem ugyanolyan! 05:42 A mikrofonok más frekvenciákon más iránykarakterisztikát mutatnak! 06:23 Nyers hang vs szimuláció ízelítő a Sennheiser SD-416-os és a Neumann M269c modelljáből 06:47 A Sphere plug-in paramétereinek bemutatása 07:27 Varázslat: nem létező iránykarakterek megjelenése vintage mikrofonokon 07:45 Együtténeklés gömb karakterisztikával 08:01 Az iránykarakterváltás az eredeti mikrofonokon "elrontja" a frekvenciaválaszt 08:18 Így hallgass bele utólag mi szólt a mikrofon mögül! 08:47 Az AXIS gomb: a mikrofon utólagos elforgatásának lehetősége 09:24 Mi az a közeltéri effektus? Így korrigálhatod utólag 09:46 A Filter paraméter 09:52 A visszaverődésgátló ernyők káros melléktermékeinek korrekciója a Sphere-rel 10:07 Dual mikrofon mód! 10:54 Tengelyen kívüli (OFF-AXIS) hibák korrekciója 11:18 A Neumann U87-es frekvenciaválasz-változásának bemutatása a karakterisztika váltás példáján keresztül 11:46 Sztereó mikrofonozás egyetlen Sphere DLX-szel! 12:34 Miért használunk többféle mikrofont, és miért költenek rájuk ennyit egyesek? 12:41 Eredeti vs szimuláció: számít a különbség? 13:53 Más alkalmazásokhoz más-más mikrofon kell 14:20 A Sphere sem jó mindenre 15:09 A fehér fény funkciója és megszüntetése :) 16:04 Az LX és DLX változatok közti különbségek 16:23 A DLX mikrofonmodellek megszerzése az LX változathoz: OceanWay és Putnam Collection 17:54 Verdict, végszó
Ha jól emlékszem ez a videó még a Townsend Labs Sphere L22-vel volt beígérve, csak gondolom közben változtak a dolgok. :) Mit lehet tudni a két mikrofon közötti különbségről? Vagy csak re-branding történt?
Hú de jó hogy kérdezted. Valóban, ez a Townsend Sphere L22. A UA megvette szőröstől-bőröstől a céget, és úgy döntöttek, hogy rebrandigelnek. A két mikrofon közti különbség a logón túl, hogy az L22-nek a pad kapcsolója három állású. Eredetileg tervben volt hogy benne legyen a videóban, el is hoztam, de a "gyártás" (khm...) jó részét azzal töltöttem hogy irtottam mindent, amit feleslegesen sok információnak gondoltam. Nem mindenki ismeri az L22-t :) (Mea culpa, én nem tudtam mennyire jó ez a cucc, tavaly ősszel jöttem rá, azóta készülök erre a videóra) Egy apróság, az UA megvétele tette lehetővé az LX változatot, ami óriási nagy megfejtés.
Az NT1 az egyik ha nem a legjobb mikrofon az árkategóriájában. Azt mondom, hogy ez kenyérrel-szódával elmegy, a többi vetélytársát elviselhetetlennek hallom. Csináltam vele egy felvételt, ami nem tükrözi a képességét, mivel mesterségesen felvett kényszerként csak olyan plugint amit az Arturia Minifuse-hoz adnak. Sajnos minél "kezdőbb" egy mikrofon, annál több beavatkozást igényel, annál "melósabb". Ezt csináltam vele: ua-cam.com/video/07dCLf8_wTw/v-deo.html
@@hit_space Nagyon köszönöm. Igazán jó videó lett. Nekem vannak hozzá nagyon jó pluginjaim, szóval szerintem megnézem, hogy mit tudok belőle kihozni. Egy Audiotechnika at 2020-nál biztosan többet tud.😄
A videó megint nagyon jó lett... az videóinzertek némelyikén jót mosolyogtam... 😊 Ez pont az a mikrofon ami nekem kell. Kis projekt stúdió saját szórakoztatásra készítek főként hangfelvételeket. Narrációs hangnál férfi és nő is megfordult már és biztos jól állna nekik legközelebb ha lehetne próbálgatni a különböző miksiket. 😊 Ami a kistesót illeti... ha csak szoftveresen van korlátozva, hogy a két membrán jelét külön lehessen felvenni akkor simán megoldható szerintem a sztereó hangfelvétel... vagy tévedek?
Nekem középhaladóként tök jó upgrade lenne Rode-ok meg egy TLM-103 mellé, ezért nagyon érdekel ez a mikrofon. Ami hátrány és eltántorít, hogy ugyan lehet külső preampot használni, de pl. már ott is csak HPF és EQ nélkül, illetve Leveler/Compressor sem használható vele, ha jól értem. Az EQ nem zavar, HPF egy kicsit, de igazából a dinamika szabályzás kérdése érdekes konverzió előtt. Ez a mai dinamika tartományokkal tényleg nem probléma és elég in-the-box komprimálni ha pro végterméket akarsz, vagy akkor még mindig inkább sétálj el a stúdióba, ez meg jó demóra és próbálgatni mikrofonokat stúdiózás előtt?
Én már jóideje nem használok sávoláshoz analog outboardot. Ahelyett, hogy a kompresszorokat és EQ-kat tolom a láncba, inkább a többféle preampot gondolom a jó stratégiának, amikről viszont nem vagyok hajlandó lemondani, mert a hangkártyák és az emulációk nagyon nincsenek ott. De ha valaki így trekkel, azt is érthető, és akkor oda tényleg nem jó ez a mikrofon: nem lehet előtte kompi. Szerintem ne úgy nézd, hogy mi az amit nem tudsz vele csinálni, hanem lásd meg a lehetőséget hogyan tudod az előnyödre fordítani azt az ezer más képességet, amit az összes többi mikrofon nem tud. FYI: jelenleg az Apollo Rackek mellé ingyen Sphere-t adnak. Ahogy nézem, nem fog sokáig tartani. Ja igen, hogy demóra vs stúdió: a videóban említettem, hogy a mikrofonsound nagy része annak a felvétel, ami nem irányból jön :) Tehát minél érdekesebb akusztikája van egy helynek, annál nagyobb lesz a különbség két mikrofon között, és neked az a feladatod, hogy ezt a különbséget vadásszad. A végtermék professzionalizmusa nem ezen múlik, in the box ugyanúgy lehet zsenit alkotni. Talán konkrét esetekre lenne érdemes lebontani, de én énekelni pl. itthon szeretek. És biztosan állítom, hogy stúdióban akkor lesz jobb az ének, ha hoznak helyettem valaki mást, de nem a mikrofon vagy a lánc miatt ;)
@@hit_space Köszönöm a választ. :) Azért tűnt kritikusnak a kompresszor, mert abszolút amatőrként pont túl nagy dinamikával énekeltem, de ez egyre kevésbé probléma (úgy néz ki a gyakorlás tényleg segít, ki gondolta volna), úgyhogy adva a tapasztalatodra, eloszlott ez a kételyem.
@@viccenkivul Azt is jó ha tudod, hogy a profik először kézzel rajzolnak hangerőautomatikát, utána mennek neki levellerrel és kompresszorral. én a Sellyei Tamáson kívül nagyformátumú embert nem láttam aki trackingnél komprimálna.
Én a Townsend L22 változatát használom amit nálatok teszteltem és vásároltam egyaránt lassan 1 éve. Viszont többször is szembesültem azzal, hogy néha olyan mintha fázis hibás lenne a felvétel. Apollo Twin X hangkártyával használom, kalibrációs módban mindent jónak látok. Mi lehet a baj? Gondoltam már rá, hogy beviszem hozzátok hátha közösen sikerül megfejteni.
Igen, ez valamiféle hibának tűnik. Nem biztos hogy a mikrofoné, de ezt könnyen ki tudjuk deríteni ha bejössz hozzánk (a hangkártyával!). Nekem nincs vele olyan kiterjedt tapasztalatom mint neked, de a rövid pályafutásom alatt nem találkoztam ezzel.
Tyű a mindenit! Remélem elégedett leszel vele! Majd írd meg, ha kipróbáltad! (Azt is, ha nem tetszett!). Ja és nagyon köszönjük a vásárlást a többiek nevében is :)
@@hit_space Én köszönöm a mindig korrekt és segítőkész hozzáállást (pl. amikor órákon át debugoltunk a kollégákkal egy komplett "online zongora-oktatás starter kitet" 🙂), tényleg kevés ilyen segítőkész csapat akad idehaza. Csak így tovább 😉
@@PaulTheBird nekem személyes tapasztalatom a segítőkészsegről, amikor csak úgy random felhívtam a srácokat telefonon a HitSpace-ben, hogy PC-ről Macre váltok, mikma buktatók, és 1 óra 4 perc volt beszélgetés :D
Megpróbáltam mindent elmondani, de ha valamit kifelejtettem, akkor ide vele! :)
00:00 Intró
00:45 Pudingpróba: Sony C800g vs UA Sphere DLX A/B teszt
01:39 mit mondanak a Sphere-ről a DIY mikrofonépítők?
01:58 Mit jelent a "matched pair" kifejezés mikrofonok vonatkozásában?
02:19 Neumann M269c vs US Sphere DLX A/B teszt
02:33 A Sphere működésének bemutatása
03:13 A Sphere szoftverének bemutatása
03:23 Utólagos módosítás vagy végleges hang kiválasztása
03:48 Valósidejű szimulált hang az Apollo hangkártyák DSP prociján
04:15 Milyen hangkártyával működik a Sphere mikrofon?
04:30 Lehetséges jobb minőségetet elérni dedikált mikrofon előerősítővel?
04:50 Példa egy alkalmazásra: a Neumann CMV 563-as mikrofon információs panele.
05:16 A Sphere-ből tudod: minden mikrofon ugyanolyan karakterisztikája sem ugyanolyan!
05:42 A mikrofonok más frekvenciákon más iránykarakterisztikát mutatnak!
06:23 Nyers hang vs szimuláció ízelítő a Sennheiser SD-416-os és a Neumann M269c modelljáből
06:47 A Sphere plug-in paramétereinek bemutatása
07:27 Varázslat: nem létező iránykarakterek megjelenése vintage mikrofonokon
07:45 Együtténeklés gömb karakterisztikával
08:01 Az iránykarakterváltás az eredeti mikrofonokon "elrontja" a frekvenciaválaszt
08:18 Így hallgass bele utólag mi szólt a mikrofon mögül!
08:47 Az AXIS gomb: a mikrofon utólagos elforgatásának lehetősége
09:24 Mi az a közeltéri effektus? Így korrigálhatod utólag
09:46 A Filter paraméter
09:52 A visszaverődésgátló ernyők káros melléktermékeinek korrekciója a Sphere-rel
10:07 Dual mikrofon mód!
10:54 Tengelyen kívüli (OFF-AXIS) hibák korrekciója
11:18 A Neumann U87-es frekvenciaválasz-változásának bemutatása a karakterisztika váltás példáján keresztül
11:46 Sztereó mikrofonozás egyetlen Sphere DLX-szel!
12:34 Miért használunk többféle mikrofont, és miért költenek rájuk ennyit egyesek?
12:41 Eredeti vs szimuláció: számít a különbség?
13:53 Más alkalmazásokhoz más-más mikrofon kell
14:20 A Sphere sem jó mindenre
15:09 A fehér fény funkciója és megszüntetése :)
16:04 Az LX és DLX változatok közti különbségek
16:23 A DLX mikrofonmodellek megszerzése az LX változathoz: OceanWay és Putnam Collection
17:54 Verdict, végszó
Tökjó, hogy ilyen profi videókat csináltok! Köszönjük! És köszi a plusz edukációs infókat!:)
Mekkora királyság már! Köszi, hogy bemutattad!
Nagyon szuper vidi! Köszönöm! Imádom, az LX-et! :-D
Használd egészséggel!
Baromi informativ video volt! Hálaeső! 🙏✌
Szuper content, remek minőség! Köszönjük, csak így tovább!
Ha jól emlékszem ez a videó még a Townsend Labs Sphere L22-vel volt beígérve, csak gondolom közben változtak a dolgok. :)
Mit lehet tudni a két mikrofon közötti különbségről? Vagy csak re-branding történt?
Hú de jó hogy kérdezted. Valóban, ez a Townsend Sphere L22. A UA megvette szőröstől-bőröstől a céget, és úgy döntöttek, hogy rebrandigelnek. A két mikrofon közti különbség a logón túl, hogy az L22-nek a pad kapcsolója három állású. Eredetileg tervben volt hogy benne legyen a videóban, el is hoztam, de a "gyártás" (khm...) jó részét azzal töltöttem hogy irtottam mindent, amit feleslegesen sok információnak gondoltam. Nem mindenki ismeri az L22-t :) (Mea culpa, én nem tudtam mennyire jó ez a cucc, tavaly ősszel jöttem rá, azóta készülök erre a videóra) Egy apróság, az UA megvétele tette lehetővé az LX változatot, ami óriási nagy megfejtés.
en egy marantz mpm 1000 vettem nekem eleg amugy tetszik a video
A rode nt1a alkalmas lehet egy jól akusztikáit szobában kezdő énekfelvételre? Egyébként nagyon szuperek a videók. Imádom őket.😄
Az NT1 az egyik ha nem a legjobb mikrofon az árkategóriájában. Azt mondom, hogy ez kenyérrel-szódával elmegy, a többi vetélytársát elviselhetetlennek hallom. Csináltam vele egy felvételt, ami nem tükrözi a képességét, mivel mesterségesen felvett kényszerként csak olyan plugint amit az Arturia Minifuse-hoz adnak. Sajnos minél "kezdőbb" egy mikrofon, annál több beavatkozást igényel, annál "melósabb". Ezt csináltam vele: ua-cam.com/video/07dCLf8_wTw/v-deo.html
@@hit_space Nagyon köszönöm. Igazán jó videó lett. Nekem vannak hozzá nagyon jó pluginjaim, szóval szerintem megnézem, hogy mit tudok belőle kihozni. Egy Audiotechnika at 2020-nál biztosan többet tud.😄
Ádám! A videóhangod a fejmikiből jön? Mi típusa? Köszi
Eredeti WAV-ok letölthetők valahol a mikrofonokhoz? Tökre érdekelne :)
Na csinálj takarodást, mi ez a mikofon :O. Hát ez egy nagyon kell kategória, ha egyszer elérek ide minőségben, hogy szükséges is lesz használni :D
A videó megint nagyon jó lett... az videóinzertek némelyikén jót mosolyogtam... 😊
Ez pont az a mikrofon ami nekem kell.
Kis projekt stúdió saját szórakoztatásra készítek főként hangfelvételeket.
Narrációs hangnál férfi és nő is megfordult már és biztos jól állna nekik legközelebb ha lehetne próbálgatni a különböző miksiket. 😊
Ami a kistesót illeti... ha csak szoftveresen van korlátozva, hogy a két membrán jelét külön lehessen felvenni akkor simán megoldható szerintem a sztereó hangfelvétel... vagy tévedek?
Ahhoz, hogy ezt megválaszoljam, legalább ötletemnek kéne lennie, hogy csinálja a DLX a sztereót.
túl jók a videóid! mindig!
Nekem középhaladóként tök jó upgrade lenne Rode-ok meg egy TLM-103 mellé, ezért nagyon érdekel ez a mikrofon. Ami hátrány és eltántorít, hogy ugyan lehet külső preampot használni, de pl. már ott is csak HPF és EQ nélkül, illetve Leveler/Compressor sem használható vele, ha jól értem. Az EQ nem zavar, HPF egy kicsit, de igazából a dinamika szabályzás kérdése érdekes konverzió előtt. Ez a mai dinamika tartományokkal tényleg nem probléma és elég in-the-box komprimálni ha pro végterméket akarsz, vagy akkor még mindig inkább sétálj el a stúdióba, ez meg jó demóra és próbálgatni mikrofonokat stúdiózás előtt?
Én már jóideje nem használok sávoláshoz analog outboardot. Ahelyett, hogy a kompresszorokat és EQ-kat tolom a láncba, inkább a többféle preampot gondolom a jó stratégiának, amikről viszont nem vagyok hajlandó lemondani, mert a hangkártyák és az emulációk nagyon nincsenek ott. De ha valaki így trekkel, azt is érthető, és akkor oda tényleg nem jó ez a mikrofon: nem lehet előtte kompi. Szerintem ne úgy nézd, hogy mi az amit nem tudsz vele csinálni, hanem lásd meg a lehetőséget hogyan tudod az előnyödre fordítani azt az ezer más képességet, amit az összes többi mikrofon nem tud. FYI: jelenleg az Apollo Rackek mellé ingyen Sphere-t adnak. Ahogy nézem, nem fog sokáig tartani. Ja igen, hogy demóra vs stúdió: a videóban említettem, hogy a mikrofonsound nagy része annak a felvétel, ami nem irányból jön :) Tehát minél érdekesebb akusztikája van egy helynek, annál nagyobb lesz a különbség két mikrofon között, és neked az a feladatod, hogy ezt a különbséget vadásszad. A végtermék professzionalizmusa nem ezen múlik, in the box ugyanúgy lehet zsenit alkotni. Talán konkrét esetekre lenne érdemes lebontani, de én énekelni pl. itthon szeretek. És biztosan állítom, hogy stúdióban akkor lesz jobb az ének, ha hoznak helyettem valaki mást, de nem a mikrofon vagy a lánc miatt ;)
@@hit_space Köszönöm a választ. :) Azért tűnt kritikusnak a kompresszor, mert abszolút amatőrként pont túl nagy dinamikával énekeltem, de ez egyre kevésbé probléma (úgy néz ki a gyakorlás tényleg segít, ki gondolta volna), úgyhogy adva a tapasztalatodra, eloszlott ez a kételyem.
@@viccenkivul Azt is jó ha tudod, hogy a profik először kézzel rajzolnak hangerőautomatikát, utána mennek neki levellerrel és kompresszorral. én a Sellyei Tamáson kívül nagyformátumú embert nem láttam aki trackingnél komprimálna.
Én a Townsend L22 változatát használom amit nálatok teszteltem és vásároltam egyaránt lassan 1 éve. Viszont többször is szembesültem azzal, hogy néha olyan mintha fázis hibás lenne a felvétel. Apollo Twin X hangkártyával használom, kalibrációs módban mindent jónak látok. Mi lehet a baj? Gondoltam már rá, hogy beviszem hozzátok hátha közösen sikerül megfejteni.
Igen, ez valamiféle hibának tűnik. Nem biztos hogy a mikrofoné, de ezt könnyen ki tudjuk deríteni ha bejössz hozzánk (a hangkártyával!). Nekem nincs vele olyan kiterjedt tapasztalatom mint neked, de a rövid pályafutásom alatt nem találkoztam ezzel.
Tökéletes időzítés - holnap fut be tőletek az LX, kapcsolt árúként.. Tükrön ülök! 🙂Köszönet a videóért!
Tyű a mindenit! Remélem elégedett leszel vele! Majd írd meg, ha kipróbáltad! (Azt is, ha nem tetszett!). Ja és nagyon köszönjük a vásárlást a többiek nevében is :)
@@hit_space Én köszönöm a mindig korrekt és segítőkész hozzáállást (pl. amikor órákon át debugoltunk a kollégákkal egy komplett "online zongora-oktatás starter kitet" 🙂), tényleg kevés ilyen segítőkész csapat akad idehaza. Csak így tovább 😉
@@PaulTheBird nekem személyes tapasztalatom a segítőkészsegről, amikor csak úgy random felhívtam a srácokat telefonon a HitSpace-ben, hogy PC-ről Macre váltok, mikma buktatók, és 1 óra 4 perc volt beszélgetés :D
💪🔥
ma meg is jött az X6-hoz ajándékba...