ZWIEDZAMY POLSKĘ: Święty Krzyż odc. 1

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 жов 2024
  • produkcja: Telewizja IMPERIUM 2017

КОМЕНТАРІ • 4

  • @JanKowalski-dg6sz
    @JanKowalski-dg6sz 2 роки тому

    Byłem tam i wrócę gdyż jest tam przepięknie

  • @c.m.-b.k2048
    @c.m.-b.k2048 4 роки тому +4

    Widziałem kilka artykułów które mówią że na Łysej górze była czczona Wielka Bogini Macierz Laila podobnie jak w Częstochowie na Jasnej Górze. Jej odpowiednik jest opisany w Wedach. Słowianie opierali swoją kulturę i duchowość na Wedach i tam można znaleźć dokładną wiedzę. Wedy są źródłem wszystkich kultur na Ziemi. Lailę czczono na Łyścu pod postacią Białej Pani.
    Łyścu czyli Łysej Górze również są pozostałości po świątyni Słowiańskiej. Kamienie fundamentowe klasztoru pochodzą ze starej słowiańskiej świątyni. Zostały wały kamienne. Są również energie których się nie da usunąć i dalej tworzą subtelną warstwę starej świątyni. Są to miejsca źródeł energii z których można skorzystać i dzisiaj. Są przewodnicy duchowi którzy dalej tam są ………..
    Jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku. Świadkowie jeszcze żyją, widzieli jak kobiety z okolicznych wsi praktykowały kult Słowiański w tym miejscu. Mnie opowiadał o tym emerytowany przewodnik turystyczny po tamtym terenie. Udało mi się rozmawiać z jedną tych kobiet.
    Święto Bogini Laila zostało zaanektowane przez katolicyzm pod nazwą zielonych świąt.
    Od 966 roku kulturę Słowian próbowano wykorzenić za pomocą ognia, miecza i innych nieczystych metod. Ale nie udało się …………

  • @krzysztofkurzeja4813
    @krzysztofkurzeja4813 5 років тому +1

    Dziękuję za piękny materiał.

  • @hektor7761
    @hektor7761 6 років тому +2

    Wiki:
    "Łysa Góra stanowiła w okresie wczesnego średniowiecza prawdopodobnie ośrodek kultu związanego z religią Słowian.
    Jego pozostałością jest wał kultowy, otaczający partię szczytową wzniesienia. Składa się on z dwóch części, mających kształt podkowy. Ich łączna długość wynosi ok. 1,5 km, a wysokość dochodzi do 2 m (obj. około 32 tys. m³ kamienia[4]). Usypane zostały prawdopodobnie w IX-X w. z występujących tu licznie bloków kwarcytu. Podobne budowle występują na Ślęży, Raduni i Górze Kościuszki w województwie dolnośląskim. Zachowało się także wejście do wnętrza wału, tuż przy drodze z Nowej Słupi. Prace nad budową wału przerwano po przyjęciu chrześcijaństwa."