Świetnie, że rozszerzasz tematykę filmów także o rośliny. Co jakiś czas przydadzą się takie filmy, może kiedyś coś o grzybach nagrasz? Super kanał, pozdrawiam!
Super odcinek! Sam mam wiele z takich roślin i dlatego nie spieszyłbym się z zakupem ich po tym odcinku. Jeśli ktoś naprawdę po tak wspaniałym odcinku chce kupić sobie roślinę mięsożerną to polecam rosiczki i kapturnice, za to dla osób początkujących nie nadają się muchołapki i dzbaneczniki. Muchołapka, ze względu na ich pochodzenie potrzebuje bardzo dużo słońca którego w naszym kraju, aż tak wiele nie ma przez co jest problem z ich utrzymaniem tak samo często można kupić muchołapki w ziemi niedostosowanej do ich wzrostu a osoba początkująca nie odróżni takiej ziemi od specjalnej. Na tą porę roku najlepiej kupować rośliny polskie, takie które nie dostaną szoku związanego z małym nasłonecznieniem i brakiem pożywienia, ze względu na to, że idzie zima. To tyle, jakby ktoś miał pytania to można pytać a jak na tą chwilę to miłych zakupów. ;)
Prawda. W zasadzie co do dzbaneczników wystarczy zaopatrzyć sie w akwarium żeby utrzymać wysoką wilgotność powietrza, poza akwarium roslina bedzie rosła ale nie bedzie rozwijac dzbanków (mam na mysli te mniej wymagające dzbaneczniki, mozliwe ze przy niektorych gatunach zbyt mała wilgotnosc moze stanowic powazniejszy problem). Co do specjalnej ziemii to w moim przypadku chyba wszystkim do zycia wystarczał zwykły kwaśny torf. Niepozorną pułapką na ktorą sporo osob nie zwraca uwagi w chodowaniu takich roślin chyba jest ich podlewanie bo woda musi być przegotowana lub destylowana, lana najlepiej do podstawki a ziemia musi byc ciagle wilgotna. Pod wzgledem ogolnej "trudnosci" to najbardziej bezobsługowe są faktycznie rosiczki i kapturnice bo wystarczy je praktycznie tylko podlewac i trzymac na oswietlonym parapecie, dzbaneczniki wymagają jedynie dodatkowego akwarium ktore zimą przy okazji utrzymuje temperature wewnątrz, muchołówki z koleji chyba są najbardziej wrażliwe na niższe temperatury i mniejsze naslonecznienie bo umierały mi w każdą zimexD chyba ze coś źle robiłem.
@@domestosaw4592 Super komentarz a co do muchołapek to mi też parę obumarło w zimę xD. To jest tak okropna roślina, że w Polsce bez lampy praktycznie nie da się jej hodować. A wiele osób właśnie ją kupuje jako pierwszą bo najbardziej rzuca się w oczy.
@@raf.b Stacjonarnie to u mnie w okolicy np w palmiarni mozna taki bajer nabyć, ewentualnie na jakkchs targach terrarystycznych może. Istnieje też opcja na alledrogo zamówić ale troche ryzyko.
Masakra jak świat jest niesamowicie poukładany. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a każdy organizm żywy to ciąg procesów, które nauczył się i wytworzył przez pewien okres czasu aby dojść do perfekcji. Wiadomo, że proces ewolucyjny trwał ileś tam milionów lat, mimo to nadal jestem pod wrażeniem, że "to tylko rośliny" a są w stanie przystosować się do danego środowiska. Ludzie chodzą do pracy, robią zakupy, jeżdżą na wakacje a większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że na co dzień dzieje się magia, MAGIA NATURY! Pozdro
Fajny kanał, można się dowiedzieć dużo ciekawostek o których nigdy nie słyszałem w filmach BBC a trochę ich obejrzałem. Tak poza tym jakie filmy przyrodnicze byś polecił ?
Podoba mi się tematyka roślinna. Nawet kilka miesięcy temu zakupiłem muchołówkę i jeszcze żyję. Nie wiem dlaczego dla większości rośliny wydają się nudne, potrafiły wykształcić mnóstwo niezwykłych strategii oraz stworzyć rekordy w przyrodzie. Czekam na omówienie "Pando" albo manchineela.
Jak zawsze świetny odcinek. 🙂👍 Sam posiadam muchołówkę i muszę przyznać że jest to lepsze rozwiązanie w domu niż lep na muchy i przy okazji ładnie prezentuja się na parapecie okna. 😊 Muchy jakoś instyktownie omijają mój dom a co odważniejsze osobniki prędzej czy później zostają smakołykiem muchołówki. 😏
Mam odmienne wrażenie, a uprawiam rośliny mięsożerne od kilkunastu lat. Muchy obficie przylatują do domu zwabione zapachem nektaru i nie wiedzą jak się wydostać przez okno. Szczególnie tutaj popisują się dzbaneczniki :)
@@tomaszdeptua2437 ciężko powiedzieć. Pierwsza stała na parapecie to ktoś mi ją zrzucił cegłą i była do nie odratowania. Drugą za długo na słońcu trzymałem bez podlewania i się zesuszyły. 🙈 Trzecią miałem to próbowałem poddać ją zimowaniu i zdechła. Teraz mam czwartą i w trakcie zakupu sprzedawczyni mi powiedziała że nie trzeba ją poddawać zimowaniu i że wystarczy mieć dom w stałej, ciepłej temperaturze i normalnie podlewać. Tak więc mam ją od wiosny i jak do tej pory żyję. 😁 Nie jest specjalnie droga. A jeśli jesteś ciekaw to jest fajny kanał po Polsku poświęcony tym roślinom. Nazywa się Horror Plants 😉
Mam muchołówkę. Wspaniała roślinka, stoi w kuchni i żadna mucha, czy inna owocówka nie ma szans! :D Pamiętam jak kiedyś koledzy wpadali do mnie ze złapanymi muchami, żeby zobaczyć "jak to działa" xD P.S Człowiek wymyślił tron z wychodkiem, Ludwik XIV z takiego korzystał podczas uczt.
@@kowalstwodagniau3553 Około 3 lat. Po prostu stała w oknie, w kuchni. Rzut beretem od stolika, na którym znajduje się miska z owocami. "Pyszczki" muchołówki nie zamykały się w pełni przy małych owocówkach. Po prostu się "przyklejały" i zamykały tylko pod wpływem walki o życie biednej owodóweczki. P.S Na początku też nie jadła owocówek. Na drugi rok zaczęła je wsuwać - prawdopobnie na skutek "asymilacji" ze środowiskiem. Generalnie nie wywalam zwierzątek z domu, zimą w piwnicy zimują u mnie motyle. Biedronki i pająki wywalam za okno na jesień i to tyle. P.S 2 Jestem Panem. Papaver to też rodzaj męski, łatwo się skumać. Pozdrawiam!
Właśnie ten film pomógł mi jak udekorować salon balkon tymi wspaniałymi roślinami które są piękne efektywne a jakże pracowite co ułatwia wypoczynek w mieszkaniu na tarasie 🙏🙏🙏🙏cud świata 🔥🔥🔥❤️❤️⚡️⚡️😍😎😎💪🏽💪🏽
I ogólnie bardzo trudno je utrzymać przy życiu. Dzbanecznik miałem dość długo, ale muchołówki mi zawsze zdychały po mniej niż miesiącu. Jedną podlewałem za mało, a drugą za dużo i spleśniała. Z trzecią nie wiem co było, po prostu zwiędła, ale czwartej już nie kupię.
Miałem muchołówkę. Niestety jest to bardzo wymagająca roślina, trudna w hodowli. Wymaga bardzo wiele światła jak na polskie standardy... Nie mogę jej polecić jako prostego w hodowli kwiatka ozdobnego. Trzeba się dobrze zastanowić nad jej kupnem. Ja swoją dostałem w Castoramie za 12 zł, więc nie są trudno dostępne ;-)
Warto wspomieć że Muchołówka jest trudna w hodowli, wymaga odpowiedniego zimowania (bo inaczej marnieje) a szczęki ,o ile pamiętam, po 2-3 razach użycia gniją tj, robią się czarne i odpadają.
OBI Kaufland Lerua Merlen ( nie wiem jak to napisać) Roraima - w internecie Ale teraz się nie opłaca kupować bo ci w podróży zmarzną. Już nawet hodowcy nie wysyłają przesyłem i zapraszają za rok.
Bardzo ciekawy materiał do amatorskiej uprawy polecam kapturnice .Które zostały pominięte w filmie.U mnie są bez problemowe . No i może rosiczki dzbanecznik przeważnie trzeba doświetlać żeby miały ładne dzbanki. A muchołówki zawsze mi padały.
Mam takie pytanie niezwiązane z tematem odcinka. Otóż posiadam 3 całkiem sporawe oczka wodne (od 15000 do 30000 l). Każde ma głębokość od 1 do 3 metrów. Podłoże żwirowo-piaszczyste, na dnach znajdują się również liczne większe kamienie, grubsze gałęzie i różne rośliny wodne. Dwa mniejsze oczka mają już obsadę w postaci rodzimych gatunków i typowych rybek do oczek wodnych (karpie koi czy orfy). Zostało jedno (30000 l), które planuję zarybić gatunkami, które nie występują w otwartych wodach w naszym kraju. Oczywiście nie zamierzam tam wpuszczać sumików karłowatych, czebaczków ani innego "rybiego chwastu". I tu pojawia się moje pytanie, czy znacie może jakieś gatunki ryb, które nie występują w Polskich wodach, a które mogłyby z powodzeniem przetrwać w naszym klimacie? Zadaję to pytanie, gdyż nie chcę tworzyć oczka sezonowego, z którego na zimę musiałbym odławiać ryby, a nie chcę także wpuszczać tam ryb "na ślepo" i skazywać je na być może tragiczną śmierć. Nie planuję również dogrzewać wody w oczku w trakcie zim. Czy to jest wykonalne? Czy ktoś może próbował podjąć się tak szalonego projektu? Chciałbym spełnić swoje małe marzenie o egzotycznym oczku wodnym, ale nie podejmę się go jeśli wpuszczone do niego ryby miałby czekać tragiczny los.
Muszę wspomnieć o tym że jest masa innych ciekawych roślin owadożernych o których warto wiedzieć i tesz jeśli ktoś chce kupić sobie roślinę owadożerną muszę powiedzieć że są ciężkie w utrzymaniu przy żuciu i są drogie a jeśli ktoś chce wykopać taką rosiczkę albo tłustosza to musi wiedzieć że rosiczki i tłustosze w Polsce są pod ochroną i są piekielnie ciężkie do znalezienia a jedyny gatunek tłustosza w Polsce rośnie tylko w górach.
Brrr... straszna śmierć 💀😳 te roślinki to byłby wdzięczny temat przewodni dla jakiegoś horroru gore. "Ludziołówki mutanty" 😁 Gdy zapytać sprzedawców roślin owadożernych, czy należy np. "dokarmiać" rosiczkę muchami, to śmieją się i zapewniają, że nie 🙂
Rosiczki polecam kupić szczególnie w sezonie letnim jak mamy otwarte okna. Bardzo skutecznie radzą sobie z wszelkim latającym paskudztwem, w tym z komarami. Sam byłem w szoku jak zobaczyłem ile tego się przykleja do liści.
Fajny film. Sam mam u siebie 2 muchołówki, 2 kapturnice purpurowe i jedną rosiczkę. Chciałbym mieć też dzbanecznika ale wątpię że przetrwa w naszych warunkach domowych bo jest trudny w hodowli w przeciwieństwie do innych😉
Świetnie, że rozszerzasz tematykę filmów także o rośliny. Co jakiś czas przydadzą się takie filmy, może kiedyś coś o grzybach nagrasz? Super kanał, pozdrawiam!
Oczywiście, na grzyby także przyjdzie czas.
Dzięki :) pozdrawiam
Przecież rośliny to też "magia natury" - flora fauna te sprawy ;)
@@deltaZabrze Grzyby to grzyby chyba ani fauna ani flora 🤔
@@basia8393 Fauna oczywiście NIE ale kwestionujesz florę ?
@@deltaZabrze Tak, ponieważ flora to roślinność. Jeśli jakoś chcemy do tego dodać grzyby, powinno się mówić fungi/funga
Super odcinek! Sam mam wiele z takich roślin i dlatego nie spieszyłbym się z zakupem ich po tym odcinku. Jeśli ktoś naprawdę po tak wspaniałym odcinku chce kupić sobie roślinę mięsożerną to polecam rosiczki i kapturnice, za to dla osób początkujących nie nadają się muchołapki i dzbaneczniki. Muchołapka, ze względu na ich pochodzenie potrzebuje bardzo dużo słońca którego w naszym kraju, aż tak wiele nie ma przez co jest problem z ich utrzymaniem tak samo często można kupić muchołapki w ziemi niedostosowanej do ich wzrostu a osoba początkująca nie odróżni takiej ziemi od specjalnej. Na tą porę roku najlepiej kupować rośliny polskie, takie które nie dostaną szoku związanego z małym nasłonecznieniem i brakiem pożywienia, ze względu na to, że idzie zima. To tyle, jakby ktoś miał pytania to można pytać a jak na tą chwilę to miłych zakupów. ;)
Dzięki :) pozdrawiam
Prawda. W zasadzie co do dzbaneczników wystarczy zaopatrzyć sie w akwarium żeby utrzymać wysoką wilgotność powietrza, poza akwarium roslina bedzie rosła ale nie bedzie rozwijac dzbanków (mam na mysli te mniej wymagające dzbaneczniki, mozliwe ze przy niektorych gatunach zbyt mała wilgotnosc moze stanowic powazniejszy problem). Co do specjalnej ziemii to w moim przypadku chyba wszystkim do zycia wystarczał zwykły kwaśny torf. Niepozorną pułapką na ktorą sporo osob nie zwraca uwagi w chodowaniu takich roślin chyba jest ich podlewanie bo woda musi być przegotowana lub destylowana, lana najlepiej do podstawki a ziemia musi byc ciagle wilgotna.
Pod wzgledem ogolnej "trudnosci" to najbardziej bezobsługowe są faktycznie rosiczki i kapturnice bo wystarczy je praktycznie tylko podlewac i trzymac na oswietlonym parapecie, dzbaneczniki wymagają jedynie dodatkowego akwarium ktore zimą przy okazji utrzymuje temperature wewnątrz, muchołówki z koleji chyba są najbardziej wrażliwe na niższe temperatury i mniejsze naslonecznienie bo umierały mi w każdą zimexD chyba ze coś źle robiłem.
@@domestosaw4592 Super komentarz a co do muchołapek to mi też parę obumarło w zimę xD. To jest tak okropna roślina, że w Polsce bez lampy praktycznie nie da się jej hodować. A wiele osób właśnie ją kupuje jako pierwszą bo najbardziej rzuca się w oczy.
gdzie najlepiej kupić taką kapturnicę?
@@raf.b Stacjonarnie to u mnie w okolicy np w palmiarni mozna taki bajer nabyć, ewentualnie na jakkchs targach terrarystycznych może. Istnieje też opcja na alledrogo zamówić ale troche ryzyko.
Najlepszy kanał w Polsce kocham to ❤️👏
Potwierdzam🇵🇱👊🏼
masz racie👍👍🧠
Impreza na myszli klozetowej. Kto był pijany ten się nie śmieje 😅😅😅 super odcinek. Owady i rośliny są fascynujące
Dzięki :) pozdrawiam
Jak sobota to i magia natury. Super film. Dzięki 😉
Dzięki :) pozdrawiam
Idealny filmik do mojej sytuacji 😁 Właśnie w nastepnym tygodniu ide kupić muchołówke 😊❤
Dziekuję za film
Jeden z najlepszych kanałów na yt, świetny odcinek
Mało jeszcze widziales
Posiadam Dzbanecznik, owady same wchodzą i giną 👍 muchołówke ciężko przezimować 🌱🌱 Pozdrawiam 🌴
Masakra jak świat jest niesamowicie poukładany. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a każdy organizm żywy to ciąg procesów, które nauczył się i wytworzył przez pewien okres czasu aby dojść do perfekcji. Wiadomo, że proces ewolucyjny trwał ileś tam milionów lat, mimo to nadal jestem pod wrażeniem, że "to tylko rośliny" a są w stanie przystosować się do danego środowiska. Ludzie chodzą do pracy, robią zakupy, jeżdżą na wakacje a większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że na co dzień dzieje się magia, MAGIA NATURY! Pozdro
11:06 - Genialna roślina! Jej soki przeczyszczają nie przerywając snu. 😜
No i znowu poszerzyłam swoją wiedzę dzięki temu SUPER kanałowi. Dziękuję i pozdrawiam ze słonecznego Raciborza.🤓🙋Cześć.
Dzięki :) pozdrawiam
Fajny kanał, można się dowiedzieć dużo ciekawostek o których nigdy nie słyszałem w filmach BBC a trochę ich obejrzałem. Tak poza tym jakie filmy przyrodnicze byś polecił ?
Dzięki, film super interesujący i jak zwykle świetnie zrobiony 👍💚 Byłoby fantastycznie zobaczyć też w przyszłości coś o królestwie grzybów 😊
Prawdziwa magia natury. Świetny odcinek ❤️ pozdrawiam 😊
6:56 Biedny skakun.😥😥😢😢😢.Spoczywaj w pokoju.[*].
Dziękuję :) pisałem ostatnio o roślinkach właśnie i jest, oby więcej takich :)
Podoba mi się tematyka roślinna. Nawet kilka miesięcy temu zakupiłem muchołówkę i jeszcze żyję.
Nie wiem dlaczego dla większości rośliny wydają się nudne, potrafiły wykształcić mnóstwo niezwykłych strategii oraz stworzyć rekordy w przyrodzie. Czekam na omówienie "Pando" albo manchineela.
" wpadłem " na Ciebie przed paru laty jak opowiadałeś o wyprawie kajakowej ze znajomymi . Zajefajny kanał -)
Wspaniale przygotowany, poprowadzony i przedstawiony program! Pełny profesjonalizm!🥇
Wszystko przedstawiasz w taki ciekawy sposób 👍💡
Dzięki👍 pozdrawiam
Jak zawsze świetny odcinek. 🙂👍
Sam posiadam muchołówkę i muszę przyznać że jest to lepsze rozwiązanie w domu niż lep na muchy i przy okazji ładnie prezentuja się na parapecie okna. 😊
Muchy jakoś instyktownie omijają mój dom a co odważniejsze osobniki prędzej czy później zostają smakołykiem muchołówki. 😏
Dzięki :) pozdrawiam
Tylko liście obumierają po złapaniu ofiary? Wymagająca to roślina?
Mam odmienne wrażenie, a uprawiam rośliny mięsożerne od kilkunastu lat.
Muchy obficie przylatują do domu zwabione zapachem nektaru i nie wiedzą jak się wydostać przez okno.
Szczególnie tutaj popisują się dzbaneczniki :)
@@tomaszdeptua2437 4 złapie zanim obumrze
@@tomaszdeptua2437 ciężko powiedzieć.
Pierwsza stała na parapecie to ktoś mi ją zrzucił cegłą i była do nie odratowania.
Drugą za długo na słońcu trzymałem bez podlewania i się zesuszyły. 🙈
Trzecią miałem to próbowałem poddać ją zimowaniu i zdechła.
Teraz mam czwartą i w trakcie zakupu sprzedawczyni mi powiedziała że nie trzeba ją poddawać zimowaniu i że wystarczy mieć dom w stałej, ciepłej temperaturze i normalnie podlewać.
Tak więc mam ją od wiosny i jak do tej pory żyję. 😁
Nie jest specjalnie droga.
A jeśli jesteś ciekaw to jest fajny kanał po Polsku poświęcony tym roślinom.
Nazywa się Horror Plants 😉
"Tego nawet człowiek jeszcze nie wymyślił" 🤣 Magia Natury jest doskonała jak... Natura.
Ja ja mam takie 3 owadożerne rośliny najlepszy kanał którego oglądam🎉
Ta guano żerność mnie naprawdę zaskoczyła dzięki
13:07 Victreebel w prawdziwym życiu.
wow, piękne rośliny.
Uwielbiam te genialne puenty
Hi my Dear Friend! Thank you and have a happy day!🙏😊👍116
Dzięki :) pozdrawiam
Pozdraiam cześć 👍 :) swietny temat jak zawsze do kolejnego odcinka....
Dzięki :) pozdrawiam
Stwierdzam w ciemno, że zajebisty i ciekawy film 😃
Mam muchołówkę. Wspaniała roślinka, stoi w kuchni i żadna mucha, czy inna owocówka nie ma szans! :D Pamiętam jak kiedyś koledzy wpadali do mnie ze złapanymi muchami, żeby zobaczyć "jak to działa" xD
P.S Człowiek wymyślił tron z wychodkiem, Ludwik XIV z takiego korzystał podczas uczt.
Miałam muchołówkę i nie łapała muszek nawet jak jej wrzucałam.Co było nie tak?
Ile lat ma Pani muchołówka?
@@kowalstwodagniau3553 Około 3 lat. Po prostu stała w oknie, w kuchni. Rzut beretem od stolika, na którym znajduje się miska z owocami. "Pyszczki" muchołówki nie zamykały się w pełni przy małych owocówkach. Po prostu się "przyklejały" i zamykały tylko pod wpływem walki o życie biednej owodóweczki.
P.S Na początku też nie jadła owocówek. Na drugi rok zaczęła je wsuwać - prawdopobnie na skutek "asymilacji" ze środowiskiem. Generalnie nie wywalam zwierzątek z domu, zimą w piwnicy zimują u mnie motyle. Biedronki i pająki wywalam za okno na jesień i to tyle.
P.S 2 Jestem Panem. Papaver to też rodzaj męski, łatwo się skumać. Pozdrawiam!
Dzięki za oglądanie
Piekny pokaz filmowy i jeszcze wspanialszy komentarz. Bardzo ciekawy temat i kolorowy.
Dzięki :) pozdrawiam
Właśnie ten film pomógł mi jak udekorować salon balkon tymi wspaniałymi roślinami które są piękne efektywne a jakże pracowite co ułatwia wypoczynek w mieszkaniu na tarasie 🙏🙏🙏🙏cud świata 🔥🔥🔥❤️❤️⚡️⚡️😍😎😎💪🏽💪🏽
Weź coś wrzuć na magia akwarystki bo fajnie się ogląda filmy
Jak dla mnie lepiej, że nie ma takich pomysłowych restauracji:)
Szczerze to nie moglem sie doczekac az ktos mi wytlumaczy jak działają te rosliny gdyż mialem muchołówki ❤
Genialny odcinek, jestem mądrzejszy z każdym kolejnym i ciekawszy świata dzięki temu kanałowi
Dzięki :))) pozdrawiam
Ja chciałbym mieć kapturnice, ale ponoć niektóre odmiany pachną gównem. Muszę dobrze sprawdzić ten temat zanim kupię i zasmrodzę mieszkanie.
Jeśli dasz im ślimaka albo jakąś małą żabę to będzie śmierdzieć ale jak dasz owada to żadnego zapachu nie poczujesz
Nawet niektóre rośliny są bardziej aktywne ode mnie!
Oj nie zgodzę się. Żadna roślina nie pozostawia tyle komentarzy na YT
Korpolity był przez ojca bity
A tyle siły na komentarze? Hę🤔
Plejton 19 bity przez ojca jak miał lat 13
Odemnie tesz XDDDDD
Do wszystkich którzy chcą je kupić:
Te rośliny należy podlewać wodą destylowaną lub demineralizowaną.
I ogólnie bardzo trudno je utrzymać przy życiu. Dzbanecznik miałem dość długo, ale muchołówki mi zawsze zdychały po mniej niż miesiącu. Jedną podlewałem za mało, a drugą za dużo i spleśniała. Z trzecią nie wiem co było, po prostu zwiędła, ale czwartej już nie kupię.
@@krzysztofczarnecki8238 ja swoją muchołówkę mam już od pół roku i dobrze się trzyma
Bez komentarza jak zawsze sztos 👍👍👍👍👍👍👏👏👏 pozdrawiam.
Dzięki :))) pozdrawiam
Dzień dobry państwu koleżeństwu i witam serdecznie twórcę 😀😎
Miałem muchołówkę. Niestety jest to bardzo wymagająca roślina, trudna w hodowli. Wymaga bardzo wiele światła jak na polskie standardy...
Nie mogę jej polecić jako prostego w hodowli kwiatka ozdobnego. Trzeba się dobrze zastanowić nad jej kupnem.
Ja swoją dostałem w Castoramie za 12 zł, więc nie są trudno dostępne ;-)
Dobrze że takich dużych niema co by polowały na Ludzi, tylko zamiast słodkiego nektaru by musiały wydzielać piwo albo wódka🤣
Dostosowanie napięcia powierzchniowego...przecież to nieprawdopodobne😯
Świetny odcinek 😁
Dzięki :) pozdrawiam
Kolejny wyborny seans
Najlepszy kanał na YT ❤❤❤
Mógłby pan zrobić odcinek na temat Jesiotra?
6:55 biedny skakun
Warto wspomieć że Muchołówka jest trudna w hodowli, wymaga odpowiedniego zimowania (bo inaczej marnieje) a szczęki ,o ile pamiętam, po 2-3 razach użycia gniją tj, robią się czarne i odpadają.
Jak zwykle super odcinek
Dzięki :)
Dzięki za zajebisty materiał!
mogłeś podać link do strony z której można sobie sprawić taka roślinę
OBI
Kaufland
Lerua Merlen ( nie wiem jak to napisać)
Roraima - w internecie
Ale teraz się nie opłaca kupować bo ci w podróży zmarzną. Już nawet hodowcy nie wysyłają przesyłem i zapraszają za rok.
Świetny film. Zrób film o rezerwacie mewie łacha płagam
Dzięki :) pozdrawiam
super materiał! bardzo wciągający
Dzięki 😉👍 pozdrawiam
chlop ktory robi lepsze filmy niz najpopularniejsze kanaly przyrodnicze w tv. nie wiem jak to robisz ale kazdy twoj material jest bardzo ciekawy
Super kanał !👍pozdrawiam z Italii
Super!!! Dzięki !
Bardzo dobry temat.
Super materiał.
Dzięki :) pozdrawiam
@@magianatury Czekamy na jakiś materiał na kanale Magia akwarystyki ;)
Jak zwykle super film :)
Bardzo ciekawy materiał do amatorskiej uprawy polecam kapturnice .Które zostały pominięte w filmie.U mnie są bez problemowe . No i może rosiczki dzbanecznik przeważnie trzeba doświetlać żeby miały ładne dzbanki. A muchołówki zawsze mi padały.
Miałem muchołówkę, specjalnie lapałem muchy i karmiłem 😃
No i zapowiada się super
O nie! Rosiczka pożarła skakuna😱🕸️🕷️😅
Te z miniaturki to znałem tylko z gry "Epoka lodowcowa 3".😅
Dziękuje Ci za ten kanał…ale dawka super wiedzy 😳
Super, film po tym jak kupiłem muchołówkę :)
Magia Natury! ❤️
Czekam na odcinek "Gore"
Natura jest niesamowicie zaskakująca.
Miałem muchołówkę w domu ,cudna roślina
No na to czekałem.
Super odcinek
Mam takie pytanie niezwiązane z tematem odcinka. Otóż posiadam 3 całkiem sporawe oczka wodne (od 15000 do 30000 l). Każde ma głębokość od 1 do 3 metrów. Podłoże żwirowo-piaszczyste, na dnach znajdują się również liczne większe kamienie, grubsze gałęzie i różne rośliny wodne. Dwa mniejsze oczka mają już obsadę w postaci rodzimych gatunków i typowych rybek do oczek wodnych (karpie koi czy orfy). Zostało jedno (30000 l), które planuję zarybić gatunkami, które nie występują w otwartych wodach w naszym kraju. Oczywiście nie zamierzam tam wpuszczać sumików karłowatych, czebaczków ani innego "rybiego chwastu". I tu pojawia się moje pytanie, czy znacie może jakieś gatunki ryb, które nie występują w Polskich wodach, a które mogłyby z powodzeniem przetrwać w naszym klimacie? Zadaję to pytanie, gdyż nie chcę tworzyć oczka sezonowego, z którego na zimę musiałbym odławiać ryby, a nie chcę także wpuszczać tam ryb "na ślepo" i skazywać je na być może tragiczną śmierć. Nie planuję również dogrzewać wody w oczku w trakcie zim. Czy to jest wykonalne? Czy ktoś może próbował podjąć się tak szalonego projektu? Chciałbym spełnić swoje małe marzenie o egzotycznym oczku wodnym, ale nie podejmę się go jeśli wpuszczone do niego ryby miałby czekać tragiczny los.
Spróbuj z basem słonecznym, on spokojnie przetrwa naszą zimę.
Pana sukces to glos ja slucham do snu
Badałem różnice potencjałów w trakcie dotykania włosków czuciowych. Bardzo przyjemny eksperyment i pouczający.
Bardzo ciekawy odcinek. Nauczyłem się kilku nowych rzeczy.
Dzięki :) pozdrawiam
12:16
Czy to groźne/bolesne dla człowieka ?
Nie, masz tylko mniej palców ;) A tak poważnie, to nie boli i nie jest groźne.
dobry lektor 💪👍🔥 mega filmy
Dzięki :) pozdrawiam
Smacznego!
Muszę wspomnieć o tym że jest masa innych ciekawych roślin owadożernych o których warto wiedzieć i tesz jeśli ktoś chce kupić sobie roślinę owadożerną muszę powiedzieć że są ciężkie w utrzymaniu przy żuciu i są drogie a jeśli ktoś chce wykopać taką rosiczkę albo tłustosza to musi wiedzieć że rosiczki i tłustosze w Polsce są pod ochroną i są piekielnie ciężkie do znalezienia a jedyny gatunek tłustosza w Polsce rośnie tylko w górach.
Widzę mój pomysł w super realizacji😉 Zaje... Odcinek 🥰
Tylko Magia Natury potrafiła sprawić, bym choć trochę zainteresował się roślinami.
Mega fajny film
Dzięki :) pozdrawiam
Dziękujemy!
Bardzo ciekawy materiał
to prawdziwe drapiezniki! XD
Brrr... straszna śmierć 💀😳 te roślinki to byłby wdzięczny temat przewodni dla jakiegoś horroru gore. "Ludziołówki mutanty" 😁
Gdy zapytać sprzedawców roślin owadożernych, czy należy np. "dokarmiać" rosiczkę muchami, to śmieją się i zapewniają, że nie 🙂
Była taka czeska komedia "Adela jeszcze nie jadła kolacji".
@@jacekswiech530 Były też filmy "Sklepik z horrorami" oraz książka i film "Dzień tryfidów".
Pierwszy pozdro mordko 🤘🏻
Świetny odcinek
Potrafisz zaskoczyc,dzieki.
Rosiczki polecam kupić szczególnie w sezonie letnim jak mamy otwarte okna. Bardzo skutecznie radzą sobie z wszelkim latającym paskudztwem, w tym z komarami. Sam byłem w szoku jak zobaczyłem ile tego się przykleja do liści.
Bardzo ciekawy film.
W końcu odcinek roślinny
Fajny film. Sam mam u siebie 2 muchołówki, 2 kapturnice purpurowe i jedną rosiczkę. Chciałbym mieć też dzbanecznika ale wątpię że przetrwa w naszych warunkach domowych bo jest trudny w hodowli w przeciwieństwie do innych😉
Ja mam rosiczkie ale nic nie złapała i ma kwiatka rosiczkowego😊🤗🤗🤗
Fascynujący odcinek