Історія Православ’я на Русі. Лекція №1: "Рівноап. Кирил і Мефодій"/ лектор - доц. О.О. Надь

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 лют 2022
  • Більше новин та інформації на сайті КДАіС та у соціальних мережах.
    Офіційний сайт: kdais.kiev.ua
    Ми у фб: / www.kdais.kiev.ua
    інстаграм: / kdais.kiev.ua
    телеграм: t.me/kdaiskievua

КОМЕНТАРІ • 10

  • @UkrainianLiterature
    @UkrainianLiterature 9 днів тому

    Дуже дякую, дуже цікаво та важливо зараз здобувати знання.

  • @user-cq4pk1el4p
    @user-cq4pk1el4p 2 роки тому +4

    Братья и сестры, ставим лайки (большой палец вверх под видео). Это помогает храму, чтобы больше людей увидели и услышали эту красоту!!!! Спаси, Господи. Во славу Божью! Прошу молитв о ближних и родных

  • @anikin_konstantin
    @anikin_konstantin 2 роки тому +3

    Дуже дякую, дуже цікаво

  • @sayvoday
    @sayvoday Рік тому +1

    Подивилась вашу лекцію і вважаю за потрібне наголосити, що християнство на території України, тобто і Русі розповсюджується за данними археології з 2 століття н.е. Так відомі скіфські святі Інна, Римма і Пимма, ( наразі скіфські племена за відомостями істориків знаходились як раз на території України. Відома Черняхівська культура 4 століття (її пов'язують з готською культурою, як відомо готи переклали Біблію в 4 столітті) свідчить про християнизацію тодішнього населення території України. Гадаю, що начасі потрібно відійти від радянської та імперської точки зору на поширення християнства на території України, натомість звернутись до археології та історії поширення християнства у світі. Безумовно, святі Кирило і Мефодія мають велике значення для нас, але потрібно дивитись на історію всебічно і не відкидати історичні факти.

  • @user-tk6co1xk8z
    @user-tk6co1xk8z 11 місяців тому +1

    Всесвіт та давні знання єства людини. Статті:
    -"ДАВНЄ ВЧЕННЯ ПРО ЄСТВО ЛЮДИНИ";
    -"РАХМАНО-ХАРАКТЕРНИЦЬКЕ РОЗУМІННЯ ВСЕЛЕНСЬКОГО ЖИТТЯ";
    -"ПРАВОСЛАВНИЙ СВІТОГЛЯД - НАУКА ГЛИБИННОГО СВІТОРОЗУМІННЯ БУТТЯ" у блозі Святояр UAmodna.
    Все про витоки українського духу.
    Варто прочитати і знати...

  • @user-tt1mz8hl6v
    @user-tt1mz8hl6v 5 місяців тому

    Християнство теж,далеко не мирним чином вводилось на теренах слов'ян! Тому так мало ,майже зовсім не залишилось писемних джерел язичницького періоду!

  • @sayvoday
    @sayvoday Рік тому

    Чи можете пояснити чому вчення Кирила і Мефодія римська церква називала аріянином? Це із-за символа віри?

  • @sayvoday
    @sayvoday Рік тому

    Ще знайшла про скіфів. Якщо чесно, то про скіфів взагалі надихає те, що в ті давні часи наші предки вже прагнули пізнати Боже Слово. Чому кажу про скіфів, як наших предків. бо існують археологічні свідчення, що деякі пізньоскіфські культури є в той же час праслов'янськими, тобто перехідними археологічними культурами. Ось знайшла уривки. "Иоанн Златоуст (347-407), патриарх Константинопольский, писал: «И скифы, и сарматы… переводя Священное Писание каждый на свой язык, философствуют об этих словесах»14. Согласно его свидетельству, переводы Библии на языки скифов и сарматов в IV веке н. э. были обычным явлением.
    Евсевий Иероним Стадонский (340-420) с восторгом писал: «Христианство распространяется во всем мире, так что даже гунны изучают Псалтирь, холода Скифии пылают жаром веры, рыже- и светловолосое войско готово возить с собой палатки церквей»."

  • @sayvoday
    @sayvoday Рік тому

    Ось нашла статтю про Скіфських ченців, які жили в Криму uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D1%96%D1%84%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96_%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%86%D1%96