Köszönet az informativ videoért...kis hozzászólás: a tilatex beltéri festékkel vigyázni...ha idővel át akarod huzni mas diszperziossal akkor hajlamos az uj reteg ledobasara.. hivtak már ki munkara ahol házilag kivitelezett ujrafestés történt....tilatexre diszperzitet kentek fel...szo szerint ugy lehetett lehuzni a menyezetrol mint a matricát.. látni is szörnyű volt. Az égetéses technologia tökéletes ! Én járható hajopadlot csináltam boroviból szép flódereset...gyönyörű lett! Köszönet mégegyszer a videoert sokaknak nagy segítség!!!
Sziasztok, srácok! Nagyon jó videókat csináltok, mindegyiket megnéztem. Egy kis hozzáfűznivaló a felületkezeléshez. Van olyan lazúrrendszer, amely akár 10 évig is kibírja kültéren. Ilyenek a Milesi vagy Renner termékei. Ecsetelni ott csak az impregnálót kell, a többi réteget viszont szórni, esetleg mártani a megfelelő rétegvastagságban. Ezt a borókát én is próbáltam régen, egy, max. 2 évet bírt ki. Mindig öröm nézni a videóitokat, kitartást!
Én is Békés megyei vagyok mint ti, de már sajna nem lakok ott. Én is kipróbáltam ezeket, beváltak több kevesebb sikerrel, de amit én is csak tapasztalatból ajánlani tudok, legalább próba szinten az a Milesi. Nagyon jó vízbázisú, sokáig megőrzi a színét és nem szükséges semmi alapozás vagy lenolajkence sem. Gratuláció az összes videóitokhoz igazán szívvel-lélekkel teszitek a dolgaitokat, minden elismerésem 😀
Hasznos, jó kis összeállítást csináltatok! 👍 Nekem à Sadolinnal volt tapasztalatom. Bizony 12 éve, még más volt a Sadolin. Feladtam, és javaslatra legutoljára Remmersszel kezeltük le, a korabban Sadolinos felületet.Ég és föld.Én azt tapasztaltam a Remmers a napnak sokkal jobban ellenáll.Kíváncsi vagyok ez később hogy néz ki. Ja, és ha esetleg úgy alakul, vizesbázisúra száradás után rámehetsz oldószeressel, de fordítva már nem igaz.( Pld. a Sadolinnak az angolvörösben volt vizes, és oldószeres is régen.) Jók vagytok, Hajrá! 💪
én is Milesire esküszöm:) kült-beltérre is, szőke dió a kedvenc.. most kentem a ház oszlopait le, kíváncsi vagyok meddig bírja, igaz jövőre kap ápolót :)
A Stop Polos-nál visítva röhögtem. Hatalmas ziccer volt, el kell ismerni! :))) Komolyra fordítva a szót: szerintem a tartósságnál, mármint, hogy újabban kevésbé tartósak, némi szerepet játszik az is, hogy a faanyag minősége sokkal gyatrább. Emlékszem, arra, amikor a szülői házunk ablakait és belső ajtóit újítottuk fel (amikor szüleim megvették és átépítették a házat, nem lettek felújítva, azaz kb a 2000-es évekig a kb. '60-as évekbeli állapotukban voltak.). A régen szokásos jó vastag (fehér) zománcfestékkel voltak több rétegben lekenve (lemázolva). A leszerelhető részekről a több rétegű festéket mi kromofággal marattuk le, a keretekről pedig lecsiszoltuk. A kromofágozás és a finomcsiszolás után lepődtünk meg, hogy mennyire fenyő illata van a fának. Az erezete, a gyantatartalma és bizony a súlya is teljesen elütött a most megvehető lucfenyőétől. (Éppen ezért is lett olyan festékkel átkenve, hogy látszódjon az erezete.) A másik a Xyladecor, Xylamon. Ezzel sok tapasztalatom van, ezzel kentük át a kültéri fa dolgokat. Mi nem lazúrt használtunk, hanem olyat, amit teljesen beivott a fa. Több rétegben lekenve, tényleg nagyon sokáig ellenáll az időjárásnak, de csodát azért ettől se lehetett várni. Nagy előnye, hogy ha mechanikai sérülés éri a felületét, pont azért, mert beitta a fa a festéket, nem lesz "ütött-kopott", nem pattogzik le róla a festék. A lenolaj is kiválóan használható, a fa erezetét kihozza, de érdemes olyan felületre használni, ahol a fa "olajos" jellege nem zavaró. Mi a kültéri (de fedett helyen lévő) lépcsőt kentük le vele kb. 5 évenként.
Köszönöm ezt a kisokost, tényleg okosabb lettem. Mint mindig, újat is tanultam tőletek. Esetleg a régi fa újrafestéséhez tudnátok tippeket adni? Akad belőle bőven a ház körül és biztosan abban is nagyon tapasztaltak vagytok.
Vörösfenyő hajópadlót perzseltem, abból csináltam sok mindent a házba idén nyáron, szerintem marha jól néz ki. Igaz, nem fáradt olajjal kezeltem, hanem lenolajjal vagy lakkal.
Az iskolákban úgy oktatják, hogy kültérre napsütötte helyre vékonylazúr, minél sötétebb színben. A vékonylazúr mélyebben szívódik be a fába mint a vastaglazur és nem hajlamos a repedezésre idővel. Sajnos a vastaglazur hajlamos rá. A szín is legyen minél sötétebb árnyalatú mert minél sötétebb a festék annál több töltő, színező anyag (pigment) van benne. Gyakorlatilag ez védi a fát az UV sugárzástól. Ahol nem éri a napsugárzás a fát, bármivel kezelheted akár vastag akár vékonylazúr. a Lenolaj semmit sem ér, avasodik, hetekig ragacsos a felület utána. A lenolajkence annyiban különbözik, hogy van benne kötés gyorsító, így 1 nap a száradása. Kültérre napsütötte helyre tungolaj javasolt. Nagyon drága de több száz év a tartósága.
Sziasztok, véletlenül jött be a videótok, egy megjegyzés: a zománcfesték csak egy régi szóhasználat, a mai modern festékrendszerek (pl. Egrokorr kerítésfesték) tudják tolerálni a fa mozgását. Fontos mindig megnézni, hogy mire (nem) javasolják.
Sziasztok! Régi fára mit javasoltok? Kis kerti házat kellene átcsíszolnom és lekezelnem. Mivel csiszolnátok? Vibrálós gépem van, azzal viszont nagyon sok időbe fog telni. Várom az új videókat :)
Olajfestékről (pl Standolit) mi a véleményetek, tapasztalatotok? Szüleimnél a kerítés ilyennel lett lekenve kb 20 éve, most érkezett el oda, hogy megint át kéne kenni.
Természetesen semmi sem 100% és minden csak egy bizonyos ideig tart. Az infók amit adni szoktatok minden videóban az viszont hasznos, csak így tovább 😀
Röviden a vékonylazúrok mindig tartósabbak mint a vastaglazúrok. A vastagon kialakuló filmréteg lepereghet. Viszont könnyebben tisztántartható. A Polifarbe teljesen magyar tulajdonú cég…. volt. Pár éve idult el a folyamat az eladásról a lengyeleknek(Sniezka)
Sziasztok srácok! Ha vizes vékonylazúrt szeretnétek használni próbáljátok ki a Milesi termékeit,alapozók(rovar és gombagátló benne van),illetve a kültéri lakkját(xgc 43M). Kiváló termék,sok ács ismerősöm csak ezekkel dolgozik
Sziasztok. Jó kiss össze állitás Bár nem értem mi a Balyotok a Tesco festékek teljesen jó 😛😛😛 Szürke alapnak. Viszont. Szerintem A Polifarbe Inntaler se rossz. Vagy a Prémium.
Az új fának számít? 20 éves felcsiszolt tölgy parkettát Supralux vízbáisú beltéri lakkot ajánlottak rá. Kell alapozni? Ha igen mivel? Köszönöm előre is! 🙏😘
Szasztok! :) Lamberiara mit tudnatok ajanlani? :) Gyotrelmes es iszonyatos nagy munkaval (soha tobbet ilyet nem fogok csinalni) lecsiszoltam a hazban a lamberiat a szobakban (40, 80 es 120-as papirral) es most jonne a festes resze a mokanak.
Nagyon jók a videók fiúk. Milesi nagyon jó a laikus jól el tudja b.... A hérábol inkább a prémiumot használjátok mert azt elég 2x kenni és szintartó. Lazurbol olcsóbb a helios bori lazur nagyon jó kB 5,6év legalább olyan jó mint a tikkurila. A falvédő legyen mindig oldoszeres, a lazur vékony. Csak így tovább.
Nem kell megilyedni a zománctól. Egyrészt a normálisabb fajtákat tartalmaznak adalékot, amivel rugalmasabb lesz a felület, másrészt hőlégfúvóval szinte tökéletesen le lehet kapni. De fára én és eröltetném, ha csak nem kap extra terhelést. Akkor jó lehet. Másrészt, ha igazán tartós megoldást keres valaki, akkor erősen meg kell égetni a fát, drótkefével meghúzni és tung olajjal kezelni. Drága, de szinte örök élet! (csak kezeletlen fára... Ezzel a technikával 80 évet mondanak... Nálunk 10 éve van, de eddig hibátlan, még nem kellett kezelni és úgyfest egy darabig még így is marad)
5 років тому
Ez igy van, de az a módszer a mai igényeknek nem sűrűn felel meg. Nem mindenki a tartósságra meg, hanem hogy inkább impozáns legyen.
Igen lengyel kézen van a cég 80% nyáron dolgoztam a gyárban vagy is ami nálunk van és idén vagy is 2019-ben lett ell adva mit az előbb is említettem 80%, de ennek is meg volt az oka hogy miért adták ell külföldieknek a cég nagy részét. És igen magyar cég.
@@petertoth7456 Én a mai napig itt dolgozom ennél a cégnél és ez a festék teljes mértékben MAGYAR gyártmány !!!!Az viszont igaz sajnos ,hogy eladták a cég 80 %-át.De továbbra is a magyar technológiával dolgozunk.
Sziasztok fiúk! Emelem kalapom előttetek!!! A belső falfestésekkel kapcsolatban mondanék még egy dolgot ( tanácsot) ! A Héra jó egy fal festék de egyszer próbálójától ki a JUPOLT v. az INTALLERT és figyeljétek meg,hogy mennyivel fehérebb! További sok szerencsét és több videót!!!🙂
Köszönet az informativ videoért...kis hozzászólás: a tilatex beltéri festékkel vigyázni...ha idővel át akarod huzni mas diszperziossal akkor hajlamos az uj reteg ledobasara.. hivtak már ki munkara ahol házilag kivitelezett ujrafestés történt....tilatexre diszperzitet kentek fel...szo szerint ugy lehetett lehuzni a menyezetrol mint a matricát.. látni is szörnyű volt.
Az égetéses technologia tökéletes ! Én járható hajopadlot csináltam boroviból szép flódereset...gyönyörű lett!
Köszönet mégegyszer a videoert sokaknak nagy segítség!!!
Köszi srácok a részletes információkat. Nagyon hasznos minden amit elmondtatok! Minden jót sziasztok.
Sziasztok, srácok! Nagyon jó videókat csináltok, mindegyiket megnéztem. Egy kis hozzáfűznivaló a felületkezeléshez. Van olyan lazúrrendszer, amely akár 10 évig is kibírja kültéren. Ilyenek a Milesi vagy Renner termékei. Ecsetelni ott csak az impregnálót kell, a többi réteget viszont szórni, esetleg mártani a megfelelő rétegvastagságban. Ezt a borókát én is próbáltam régen, egy, max. 2 évet bírt ki. Mindig öröm nézni a videóitokat, kitartást!
Én is Békés megyei vagyok mint ti, de már sajna nem lakok ott. Én is kipróbáltam ezeket, beváltak több kevesebb sikerrel, de amit én is csak tapasztalatból ajánlani tudok, legalább próba szinten az a Milesi. Nagyon jó vízbázisú, sokáig megőrzi a színét és nem szükséges semmi alapozás vagy lenolajkence sem.
Gratuláció az összes videóitokhoz igazán szívvel-lélekkel teszitek a dolgaitokat, minden elismerésem 😀
Hasznos, jó kis összeállítást csináltatok! 👍 Nekem à Sadolinnal volt tapasztalatom. Bizony 12 éve, még más volt a Sadolin. Feladtam, és javaslatra legutoljára Remmersszel kezeltük le, a korabban Sadolinos felületet.Ég és föld.Én azt tapasztaltam a Remmers a napnak sokkal jobban ellenáll.Kíváncsi vagyok ez később hogy néz ki.
Ja, és ha esetleg úgy alakul, vizesbázisúra száradás után rámehetsz oldószeressel, de fordítva már nem igaz.( Pld. a Sadolinnak az angolvörösben volt vizes, és oldószeres is régen.)
Jók vagytok, Hajrá! 💪
Csak a Milesi! :) nem olcsó, de tapasztalataim alapjan tartós, nem fakul. A videóban elhangzott infóitok hasznosak, köszi szépen!
én is Milesire esküszöm:) kült-beltérre is, szőke dió a kedvenc.. most kentem a ház oszlopait le, kíváncsi vagyok meddig bírja, igaz jövőre kap ápolót :)
Én Bori lazúrt szoktam használni.
A Stop Polos-nál visítva röhögtem.
Hatalmas ziccer volt, el kell ismerni! :)))
Komolyra fordítva a szót: szerintem a tartósságnál, mármint, hogy újabban kevésbé tartósak, némi szerepet játszik az is, hogy a faanyag minősége sokkal gyatrább.
Emlékszem, arra, amikor a szülői házunk ablakait és belső ajtóit újítottuk fel (amikor szüleim megvették és átépítették a házat, nem lettek felújítva, azaz kb a 2000-es évekig a kb. '60-as évekbeli állapotukban voltak.). A régen szokásos jó vastag (fehér) zománcfestékkel voltak több rétegben lekenve (lemázolva). A leszerelhető részekről a több rétegű festéket mi kromofággal marattuk le, a keretekről pedig lecsiszoltuk. A kromofágozás és a finomcsiszolás után lepődtünk meg, hogy mennyire fenyő illata van a fának. Az erezete, a gyantatartalma és bizony a súlya is teljesen elütött a most megvehető lucfenyőétől. (Éppen ezért is lett olyan festékkel átkenve, hogy látszódjon az erezete.)
A másik a Xyladecor, Xylamon. Ezzel sok tapasztalatom van, ezzel kentük át a kültéri fa dolgokat. Mi nem lazúrt használtunk, hanem olyat, amit teljesen beivott a fa. Több rétegben lekenve, tényleg nagyon sokáig ellenáll az időjárásnak, de csodát azért ettől se lehetett várni. Nagy előnye, hogy ha mechanikai sérülés éri a felületét, pont azért, mert beitta a fa a festéket, nem lesz "ütött-kopott", nem pattogzik le róla a festék.
A lenolaj is kiválóan használható, a fa erezetét kihozza, de érdemes olyan felületre használni, ahol a fa "olajos" jellege nem zavaró. Mi a kültéri (de fedett helyen lévő) lépcsőt kentük le vele kb. 5 évenként.
Köszönöm ezt a kisokost, tényleg okosabb lettem. Mint mindig, újat is tanultam tőletek.
Esetleg a régi fa újrafestéséhez tudnátok tippeket adni? Akad belőle bőven a ház körül és biztosan abban is nagyon tapasztaltak vagytok.
Vörösfenyő hajópadlót perzseltem, abból csináltam sok mindent a házba idén nyáron, szerintem marha jól néz ki. Igaz, nem fáradt olajjal kezeltem, hanem lenolajjal vagy lakkal.
Köszönöm a videó feltöltést. Nagyon jó!
Az iskolákban úgy oktatják, hogy kültérre napsütötte helyre vékonylazúr, minél sötétebb színben. A vékonylazúr mélyebben szívódik be a fába mint a vastaglazur és nem hajlamos a repedezésre idővel. Sajnos a vastaglazur hajlamos rá. A szín is legyen minél sötétebb árnyalatú mert minél sötétebb a festék annál több töltő, színező anyag (pigment) van benne. Gyakorlatilag ez védi a fát az UV sugárzástól. Ahol nem éri a napsugárzás a fát, bármivel kezelheted akár vastag akár vékonylazúr.
a Lenolaj semmit sem ér, avasodik, hetekig ragacsos a felület utána. A lenolajkence annyiban különbözik, hogy van benne kötés gyorsító, így 1 nap a száradása. Kültérre napsütötte helyre tungolaj javasolt. Nagyon drága de több száz év a tartósága.
Remek videó! Köszi a feltöltést!
Sziasztok, véletlenül jött be a videótok, egy megjegyzés: a zománcfesték csak egy régi szóhasználat, a mai modern festékrendszerek (pl. Egrokorr kerítésfesték) tudják tolerálni a fa mozgását. Fontos mindig megnézni, hogy mire (nem) javasolják.
Sziasztok! Nekem ami nagyon bevált a Teknos vizes vastaglazúr és a Casati oldószeres lazúrja! További sok sikert üdv:Carlos
Sziasztok! Régi fára mit javasoltok? Kis kerti házat kellene átcsíszolnom és lekezelnem. Mivel csiszolnátok? Vibrálós gépem van, azzal viszont nagyon sok időbe fog telni. Várom az új videókat :)
Olajfestékről (pl Standolit) mi a véleményetek, tapasztalatotok? Szüleimnél a kerítés ilyennel lett lekenve kb 20 éve, most érkezett el oda, hogy megint át kéne kenni.
Ismét egy remek videó!
Sziasztok! A Bondexről mi a véleményetek?
Sziasztok! A polifarbe terméknek van a kannás lazúrja. Azt próbáltátok már? Már lazúrozott fát szeretnék átkenni. Szerintetek? Köszi. Sziasztok!
Természetesen semmi sem 100% és minden csak egy bizonyos ideig tart.
Az infók amit adni szoktatok minden videóban az viszont hasznos, csak így tovább 😀
Röviden a vékonylazúrok mindig tartósabbak mint a vastaglazúrok. A vastagon kialakuló filmréteg lepereghet. Viszont könnyebben tisztántartható. A Polifarbe teljesen magyar tulajdonú cég…. volt. Pár éve idult el a folyamat az eladásról a lengyeleknek(Sniezka)
Sziasztok srácok! Ha vizes vékonylazúrt szeretnétek használni próbáljátok ki a Milesi termékeit,alapozók(rovar és gombagátló benne van),illetve a kültéri lakkját(xgc 43M). Kiváló termék,sok ács ismerősöm csak ezekkel dolgozik
Sziasztok. Gratulálok! Csak így tovább!
Srácok jó lett ez a videó is!😀 Hanem a terasz kerítés honnan lett vásárolva? Köszönöm válaszotokat.
Sziasztok. Jó kiss össze állitás
Bár nem értem mi a Balyotok a Tesco festékek teljesen jó 😛😛😛 Szürke alapnak.
Viszont. Szerintem A Polifarbe Inntaler se rossz. Vagy a Prémium.
Próbáljátok ki a milesi- t ,ipari jó minőség, mi is ki próbáltunk már egy csomót de ez magasan veri az összest
Köszönöm :)
Az új fának számít? 20 éves felcsiszolt tölgy parkettát Supralux vízbáisú beltéri lakkot ajánlottak rá.
Kell alapozni? Ha igen mivel? Köszönöm előre is! 🙏😘
Szasztok! :) Lamberiara mit tudnatok ajanlani? :) Gyotrelmes es iszonyatos nagy munkaval (soha tobbet ilyet nem fogok csinalni) lecsiszoltam a hazban a lamberiat a szobakban (40, 80 es 120-as papirral) es most jonne a festes resze a mokanak.
Mi az hogy új fára? 😒 A regire mit lehet?
Én most festettem a falakat előre színezett Duluxal csodás színe van például az is jó választás lehet
Lidl , Aldi , vizes lazurok , nekem nagyon bejött. Sok oldoszeres utan
Nagyon jók a videók fiúk. Milesi nagyon jó a laikus jól el tudja b.... A hérábol inkább a prémiumot használjátok mert azt elég 2x kenni és szintartó. Lazurbol olcsóbb a helios bori lazur nagyon jó kB 5,6év legalább olyan jó mint a tikkurila. A falvédő legyen mindig oldoszeres, a lazur vékony. Csak így tovább.
Nem kell megilyedni a zománctól. Egyrészt a normálisabb fajtákat tartalmaznak adalékot, amivel rugalmasabb lesz a felület, másrészt hőlégfúvóval szinte tökéletesen le lehet kapni. De fára én és eröltetném, ha csak nem kap extra terhelést. Akkor jó lehet. Másrészt, ha igazán tartós megoldást keres valaki, akkor erősen meg kell égetni a fát, drótkefével meghúzni és tung olajjal kezelni. Drága, de szinte örök élet! (csak kezeletlen fára... Ezzel a technikával 80 évet mondanak... Nálunk 10 éve van, de eddig hibátlan, még nem kellett kezelni és úgyfest egy darabig még így is marad)
Ez igy van, de az a módszer a mai igényeknek nem sűrűn felel meg. Nem mindenki a tartósságra meg, hanem hogy inkább impozáns legyen.
Igen lengyel kézen van a cég 80% nyáron dolgoztam a gyárban vagy is ami nálunk van és idén vagy is 2019-ben lett ell adva mit az előbb is említettem 80%, de ennek is meg volt az oka hogy miért adták ell külföldieknek a cég nagy részét. És igen magyar cég.
És mi volt az oka?
@@petertoth7456 Én a mai napig itt dolgozom ennél a cégnél és ez a festék teljes mértékben MAGYAR gyártmány !!!!Az viszont igaz sajnos ,hogy eladták a cég 80 %-át.De továbbra is a magyar technológiával dolgozunk.
A finn tikkurilla márkát nem ismeritek? Drága de minden fillért megér olyan tartós.
Ti azt mondjátok alapozás apám azt mondja beeresztés.
A Milesi vékonylazúr szerintem a legjobb!😀
Sziasztok fiúk! Emelem kalapom előttetek!!! A belső falfestésekkel kapcsolatban mondanék még egy dolgot ( tanácsot) ! A Héra jó egy fal festék de egyszer próbálójától ki a JUPOLT v. az INTALLERT és figyeljétek meg,hogy mennyivel fehérebb! További sok szerencsét és több videót!!!🙂
Nehogy vegyetek jupolt vagy intallert... Hulladék, lakoparkot csinálunk éppen, Héra Gold... Hajrá fiúk!!!
Xd
Sziasztok
Önök asztalosok vagy àcsok?
Szakmát tekintve csak egyikőnk ács, de mindketten értünk ehhez is és az asztalosmunkákhoz is.