ANTROPOLOGIE VE ŠKOLSTVÍ? Eduallcast s Jaroslavem Šotolou

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 жов 2024
  • V tomto podcastu jsem měl tu čest přivítat mého kamaráda Jaroslava Šotolu, odborného asistenta na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jaroslav Šotola je antropolog, specializující se zejména na výzkum romských komunit na Slovensku, orální historii Sudet a metodologii terénního výzkumu.
    Témata podcastu:
    Jak může antropologie přispět k rozvoji českého školství
    Význam diverzity, porozumění a empatie v dnešním světě
    Praktické příklady a zkušenosti z výzkumů
    📌 Odkaz na celý podcast najdete zde:
    www.eduallklub.cz
    herohero.co/eduallcast
    Připojte se k nám a zjistěte více o tom, jak antropologie může ovlivnit vzdělávací procesy a proč je důležité podporovat diverzitu ve školách i v každodenním životě.
    Jaroslav Šotola je odborným asistentem na Katedře sociologie, andragogiky a kulturní antropologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jeho hlavní oblastí výzkumu jsou romské komunity, sociální mobilita a kvalitatIvní výzkumné metody. Je spoluautorem knihy "Etnografie sociální mobility: Etnicita, bariéry, dominance"【 (Filozofická fakulta UP) (Databáze Knih)

КОМЕНТАРІ • 1

  • @zdenkaslamova6708
    @zdenkaslamova6708 2 місяці тому +1

    Michale, Jardo, děkuju vám za tenhle rozhovor! Achjo, díky vám jsem si mohla zavzpomínat a jsem tak moc pyšná, jak jste oba (pořád) skvělí. 😊 Já sama vždycky říkám, že mě antropologie naučila celkově přístup k životu- že věci nejsou černobílé, že je potřeba se pořád ptát po příčinách a kontextech, být zvídavý, že jinakost je zajímavá a fascinující, nikoliv špatná...a je to způsob myšlení, který se dá využít v každodenním životě.🩶 Moc vás zdravím! 🙋🏽‍♀️