Великий Піст.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 бер 2022
  • Господь наш Ісус Христос, прийнявши хрещення в Йордані, перед початком Свого навчального служіння постив. «І Він був сорок днів у пустині» (Мк. 1:13), «і за тих днів Він нічого не їв» (Лк. 4:2). Тим самим, сам Син Божий показав людству самому обирати для себе особливий час - ПІСТ.
    Час посту - добровільне стримування не тільки від їжі, але і стремління в молитві та добротворінні. Це є прекрасна нагода загуздати свій язик від осуду людей, політичної і суспільної тріскотні, й зосередитися на морально-етичних засадах життя людини.
    Саме піст, очищає, відмиває нас від гріховного бруду, від гріховної скверни і голосно кличе: не гріши! Бо ми, грішні, не знаємо ні дня, ні години, коли смерть забере нас з цієї «долини плачу» та поставить перед справедливим Суддею на Страшному суді.
    Будьмо ж помірковані в їжі і питті, закликає нас Церква. Будьмо поміркованими і стриманими. Не будьмо лакомими на щедрі-вишукані наїдки, на алкоголь і взагалі на міцні напої, на тютюн й на наркотики. Припинімо це зло, яке руйнує наше здоров’я і непомітно, поступово вкорочує життя.
    Протягом семи тижнів для кожного християнина триває час покаяння, час духовного подвигу і очищення своєї душі від накопичених гріхів, пороків та пристрастей. Говорячи про піст часто мають на увазі тільки його тілесну, видиму сторону - утримання від певного роду їжі. Але ж саме утримання від їжі, без наповнення посту духовним змістом, є лише дієтою, а не постом.Піст, можна поріняти із колісницею, яка возносить на небо. Піст є добрим охоронцем душі та корисним для тіла.
    Обрядове служіння Старозавітньої Церкви не привело євреїв до пізнання Господа. Знаємо, що старозавітні євреї були, свого роду, подвижниками, оскільки 7 разів на день молилися, віддавали десятину із власних доходів, 2 рази на тиждень суворо постили, і, цей перелік можна продовжувати, але не дивлячись на ці всі подвиги, вони були засуджені Ісусом Христом, який сказав до них: «Горе вам, книжники й фарисеї, лицеміри, що схожі на гроби побілені, які зверху гарними здаються, а всередині повні кісток мертвих і всякої нечистоти» (Мф. 23, 27-28). Для старозавітних законників ціль посту полягала у виконанні зовнішнього обряду, а не в з’єднанні з живим Господом. Саме тому, старозавітні жертви перетворилися на безсердечний релігійний формалізм.
    Місія Святої Православної Церкви - привести людину до пізнання Бога та спасіння. І піст є одним із чудових засобів, які допомагають нам у цій дорозі до зустрічі з Христом. Тобто ціль посту полягає в наближенні нас до Спасителя.
    У Святий Великий піст людина має перебувати в молитві, Сповіді, Святому Причасті, щоб душа могла осягнути блаженство в Царстві Божому. Саме тому Православна Церква і закликає своїх дітей, - християн, дотримуватися посту, як засобу, необхідного для духовного зростання та укріплення в доброчесності.

КОМЕНТАРІ • 1

  • @user-hg1wx1gf1i
    @user-hg1wx1gf1i 2 роки тому +2

    Господи'по моши'нам'даймирнаукраїні,