Pekne vysvetleno . Opravdu trefa . Tedka jsem na tom lepe . Diky ! Ps . Tesim se na dalsi . 💎🤔💎🍀☘️🍀
4 роки тому+1
Bude brzy. Kdyžtak nám, prosím, pomoz s publicitou. Bojujeme v tuto chvíli o každého fanouška. Třeba nás nasdílej nebo ukaž nějakým učitelům ve školách a tak. Díky.
Mám námět na díl. Teplota. Zdánlivě jednoduchá veličina. Jak se chladí elektronika ve vzduchoprázdnu? Jak může mít "solidní vakuum" vysokou teplotu?... Díky ;)
4 роки тому+2
Skvělé náměty. Píši do našeho seznamu nápadů. díky!
To je trochu problém, nikoliv neřešitelný. Zatímco u kovů se snižuje odpor s nižší teplotou, u polovodičů je to naopak. Proto se kdysi volila (v rámci kosmických sond a pod.) varianta hermetického zapouzdrování elektronických desek spolu s inertním plynem, který dobře odváděl teplo a to se vyzářilo skrze černý radiátor do prostoru. Bylo to (a stále je) poměrně úćiné, takže bylo nutné "přitápět" nějakým izotopem k zachování teploty potřebnou pro dané pracovní body tranzistorů. Izolace a odrazové fólie spíš chránily sondu před sluncem a následného zvýšení teploty uvnitř sondy. Bylo-li třeba zvýšit nebo snížit teplotu například u kosmických stanic, provedla se změna polohy. Dnešní polovodiče dobře dočasně odolávají teplotám až mínus 180 stupňů C (se změnou charakteristiky se počítá), takže na orbitu nám putují amatérské cube sat řízené arduinem...ale je nutné je na sluneční straně nechat rotovat (rovnoměrně prohřát, dobít baterie atd.), aby druhou polovinu času ve stínu vydržely. Vakuum samozřejmě žádnou teplotu nemá, ale vždy jsou přítomny zbytkové plyny uvolněné přímo sondou, či zbytková atmosféra a spolu s vyzařováním se teplota pohybuje někde mezi mínus 120-180 st. C. Kryogenní agregáty jsou určeny k omezení šumu speciální elektroniky, která je viceméně složena z nízkoteplotních supravodičů. Nejedná se o chlazení sondy jako takové. Tedy i přes vakuum je ve vesmíru pořádný "holomráz". :) Komerčně vyráběná elektronika, kromě toho, že je levná a jsou velmi dobře známy její pracovní charakteristiky, byla použita jak v Curiosity, tak v Perseverance s tím, že elektornika je v plynové atmosféře a o vyhřívání se stará izotop, který obstarává i pohon a napájení. První vozítko (Lunochod) měl rovněž elektrorniku ve své atmosféře a teplotu udržoval izotop. Odklápěcí víko regulovalo teplotu a solární články nabíjely baterie...
Tohle je youtube obsah, který by asi každý v mém věku (26) ocenil. Vážně mě nezajímají "chytré" xichty před počítačem jak hrajou hry a mají za to brutálně nepřiměřený penízky. Fakt super kanál, příjemné vystupování moderátora, pěkně z-editované, sem tam nějaký dobrý vtípek :), prostě za mě super.. A že se něco dozvím snad nemusím zmiňovat! Občas bych uvítal klidně nějaký půl hodinový "speciál" nebo něco delšího prostě.
4 роки тому+2
Děkujeme mnohokrát. Budeme rádi, když nám budete držet palce. Dejte o našem projektu, prosím, vědět stejně naladěným nadšencům, protože čím více vás bude, tím lépe se nám bude pracovat.
Trošku nestíháme. Nejsou kačky a tak musíme dělat i komerční tvorbu. Zasdílej nás a třeba se nám povede získat větší popularitu a budeme tvořit častěji.
Také jsem si všiml že je Betelgeuse slabší než loni ještě dříve než to někde začali psát. Pravidelně 25 let se vracím od října z práce potmě na kole tak mám zimní oblohu včetně Oriona krásně nakoukanou.
4 роки тому+3
Pro člověka jen trošku koukajícího na oblohu to nemůže být zase až tak velké překvapení. Jsem rád, že v tom nejsem sám.
@Pampil Ttewor Tak přístup k internetu máte tak pohoda. Nemusíte řešit daňové přiznání, sociální a zdravotní pojištění, nájem , plyn , elektriku, vodu a další poplatky. Nejste ten co tady pobývá pod mostem potoka.
Mohlo by být někdy video třeba na téma hnědí/bílí trpaslíci, neutronové hvězdy atd.?...mám pocit, že je o nich na internetu celkem málo informací, přitom jsou to celkem zajímavé objekty😌
Měl bych dotaz, proč už nalétají raketoplány? Né, že bych si to neuměl vygooglit ale myslím, že když byste nevěděli kudy kam, určitě byste to uměli hezky zpracovat. Těch faktorů asi nebubude málo...🤔
Mám nápad na díl reakce na seriál For All Mankind , je to seriál o alternativním čase když Sovětský svaz přistál první na měsíci a vesmírný závod pokračuje. :)
No to si delas srandu..no pekne zrovna v den vydani videa jsem se dival na nocni oblohu a rikal jsem si..bouchni, bouchni a ted je tu o tom video..hezky :)
4 роки тому+1
Video se nějakou dobu připravovalo, ale zásadní je, že jeho jasnost stále klesá.
Sdílím vaše nadšení , vidět vybuchnout Betelgeuze je můj sen už od dětství kdy jsem se začal o astronomii zajímat , takže doufám že už dávno vybuchl jinak bychom se té podívané stejně nedočkali světlu této supernovy by to k nám trvalo cca 600 let.
4 роки тому+3
Je to štreka, ale medicína taky jde kupředu. Třeba jsme první generace lidí, která se bude běžně dožívat stovek let.
@ pokial by to bolo komercne narocne tak si predstav velke mnozstvo uvedomelich ludi co by sa zbieralo na udrziavanie obzvlast inteligenteho jedinca ktory by mal buducnost v posuvani ludstva za hranice moznosti (napr. mohol by byt jeden jazyk konecne 🙏😅)
To už asi neplatí, ne? říjen 2020: „Betelgeuse již dlouhá léta fascinuje astronomy. Avšak nedávno se tato hvězda chovala jaksi podivně,“ říká Meridith Joyce, astronomka na Research School of Astronomy and Astrophysics at the Australian National University and the ARC Centre of Excellence for All Sky Astrophysics in 3 Dimensions (ASTRO 3D). „Obvykle se jedná o jednu z nejjasnějších hvězd na obloze, avšak pozorovali jsme dva výrazné poklesy jasnosti Betelgeuse od roku 2019.“ „To nabízelo spekulace, že by to mohlo vést k explozi. Avšak naše studie nabízejí odlišné vysvětlení. Víme, že první událost ztlumení jasnosti byla spojena s oblakem prachu. Objevili jsme sekundární menší událost, která vznikla pravděpodobně v důsledku pulsací hvězdy.“ www.astro.cz/clanky/hvezdy/betelgeuse-je-mensi-a-blize-k-zemi-nez-astronomove-predpokladali.html
jak daleko je ta hvezda, ze se vsichni tesite? musela by vybuchnout uz v pred 600-800ti lety aby sem to divadlo stihlo dorazit za našich životu je to tak ne?
Jestli to ale dobře chápu, tak vzhledem ke vzdálenosti 717 sv. let by se lidstvo o výbuchu, který by byl dnes, dozvědělo (uvidělo ho) až za 717 let. Tzn, mohla už dávno bouchnout, jen to světlo k nám ještě nedoletělo. Chápu to dobře?
Рік тому+2
No samozřejmě, ale pokud vzdálená hvězda vybuchne, tak se to nemáme jak dovědět dříve, takže to "teď" můžete u takových kosmických vzdáleností brát jen podle toho, kdy se o tom dovíme.
Betelgeuse je od nás vzdálený 548 svetelných let, tedy abychom to viděli , musela by to mít už za sebou a bouchnout před cca.500 lety.. pokud bouchne někdy v blízké době .. mužete si počkat cca.500let na tu parádu :)
Však on mohl dávno vybouchnout. Jen pro nás nemá smysl takhle uvažovat, když vidíme jeho obraz se zpožděním. Nám se podle současného viditelného stavu může jevit, že každou chvíli vybuchne (což se asi stejně konat nebude podle současných poznatků)
Jak dlouho by to tak trvalo než ta supernova vybouchne?
4 роки тому+1
Kéž bychom to mohli nějak přesně odhadnout. Myslím, že se nedá vyloučit, že se toho dočkají již naše děti. Nebo děti dětí našich dětí. Nebo nějakýjejich potomek.
Mňa by zaujímalo, za akú dobu, čas, sa gravitačne zrúti hviezda. Napríklad taká Betelgeuse. Je to predsa obrovská hviezda. Len si neviem predstaviť ten čas-dobu kolapsu. A nikde som sa to ešte nedozvedel.
I kdyby byl Betelgeuse o polovic blíže, tak by nám nic než nákup nových rolet nehrozilo. Spíše by mě mrzelo, kdyby ta supernova proběhla v létě, protože bychom ji neviděli zdaleka tak dobře, jako kdyby proběhla v zimě.
Keď sa bavíme o úmrtí hviezdy je možné že mimozemsky život prežíva pri svojej mŕtvej hviezde Ps:ak hej tak vlastne hľadáme inteligentný život celý čas na zlom mieste
4 роки тому+2
No vzhledem k tomu, co by udělala s planetou supernova, tak je možné, že tam přežijí nějaké škvarky. Je dost nepravděpodobné, že by v okolí několika světelných let od supernovy něco přežilo. A tím tuplem ne technologická civilizace.
Země bude láva :-D
Chalani, ste super! Držím palce v ďalšej práci.
Děkujeme, příteli Ivane.
4:55 bude více než měsíc zářit více než Měsíc :D
Ano, to je taková slovní hříčka...
Tu hvězdu jsem viděl z letadla, říkal jsem si, že kdyby v tu chvíli vybuchla, měl bych lístky do první řady. :D
Taky bych rád videl tu supernovu :D
Během tohoto dílu jich několik vybuchlo. Jen si místo koukání do vesmíru sledoval UA-cam.
Já taky, supernovy bych se rád dožil. 415 let na ni čekáme a furt nic.
Pekne vysvetleno . Opravdu trefa . Tedka jsem na tom lepe . Diky ! Ps . Tesim se na dalsi . 💎🤔💎🍀☘️🍀
Bude brzy. Kdyžtak nám, prosím, pomoz s publicitou. Bojujeme v tuto chvíli o každého fanouška. Třeba nás nasdílej nebo ukaž nějakým učitelům ve školách a tak. Díky.
Mám námět na díl. Teplota. Zdánlivě jednoduchá veličina. Jak se chladí elektronika ve vzduchoprázdnu? Jak může mít "solidní vakuum" vysokou teplotu?... Díky ;)
Skvělé náměty. Píši do našeho seznamu nápadů. díky!
Dobrá otázka, tipl bych že se chladí tekutým čímsi co je hodně studené. V okolí hvězdy je i ve vakuu celkem horko, takže jo může.
@@martinnavalany4815 Otázka ve skutečnosti ale zní, "kam s ním". Kam odvedu, vyzářím, předám teplo, když jsem izolován vakuem.
@@janpavlicek324 Máš pravdu, ve vesmíru/vakuu se teplo jen vyzařuje což je velmi pomalý proces, takže těžko říct.
To je trochu problém, nikoliv neřešitelný. Zatímco u kovů se snižuje odpor s nižší teplotou, u polovodičů je to naopak. Proto se kdysi volila (v rámci kosmických sond a pod.) varianta hermetického zapouzdrování elektronických desek spolu s inertním plynem, který dobře odváděl teplo a to se vyzářilo skrze černý radiátor do prostoru. Bylo to (a stále je) poměrně úćiné, takže bylo nutné "přitápět" nějakým izotopem k zachování teploty potřebnou pro dané pracovní body tranzistorů. Izolace a odrazové fólie spíš chránily sondu před sluncem a následného zvýšení teploty uvnitř sondy. Bylo-li třeba zvýšit nebo snížit teplotu například u kosmických stanic, provedla se změna polohy. Dnešní polovodiče dobře dočasně odolávají teplotám až mínus 180 stupňů C (se změnou charakteristiky se počítá), takže na orbitu nám putují amatérské cube sat řízené arduinem...ale je nutné je na sluneční straně nechat rotovat (rovnoměrně prohřát, dobít baterie atd.), aby druhou polovinu času ve stínu vydržely. Vakuum samozřejmě žádnou teplotu nemá, ale vždy jsou přítomny zbytkové plyny uvolněné přímo sondou, či zbytková atmosféra a spolu s vyzařováním se teplota pohybuje někde mezi mínus 120-180 st. C. Kryogenní agregáty jsou určeny k omezení šumu speciální elektroniky, která je viceméně složena z nízkoteplotních supravodičů. Nejedná se o chlazení sondy jako takové. Tedy i přes vakuum je ve vesmíru pořádný "holomráz". :) Komerčně vyráběná elektronika, kromě toho, že je levná a jsou velmi dobře známy její pracovní charakteristiky, byla použita jak v Curiosity, tak v Perseverance s tím, že elektornika je v plynové atmosféře a o vyhřívání se stará izotop, který obstarává i pohon a napájení. První vozítko (Lunochod) měl rovněž elektrorniku ve své atmosféře a teplotu udržoval izotop. Odklápěcí víko regulovalo teplotu a solární články nabíjely baterie...
Tohle je youtube obsah, který by asi každý v mém věku (26) ocenil. Vážně mě nezajímají "chytré" xichty před počítačem jak hrajou hry a mají za to brutálně nepřiměřený penízky. Fakt super kanál, příjemné vystupování moderátora, pěkně z-editované, sem tam nějaký dobrý vtípek :), prostě za mě super.. A že se něco dozvím snad nemusím zmiňovat! Občas bych uvítal klidně nějaký půl hodinový "speciál" nebo něco delšího prostě.
Děkujeme mnohokrát. Budeme rádi, když nám budete držet palce. Dejte o našem projektu, prosím, vědět stejně naladěným nadšencům, protože čím více vás bude, tím lépe se nám bude pracovat.
Konečně nové video!
Trošku nestíháme. Nejsou kačky a tak musíme dělat i komerční tvorbu. Zasdílej nás a třeba se nám povede získat větší popularitu a budeme tvořit častěji.
@ Okk, to zní dobře. Jdu na to!😉
Vidím od vás první video a musím říct, že je to hodně dobré! Tohle má budoucnost! Díky:)
Pusťte si i další.... Máme toho dost...
To Meshuggah bylo příjemné překvapení :)
Rádi překvapujeme lidi. Když to je navíc příjemné, tak si píšeme 2 plusové body najednou.
Ty vole tady je videji jak nasere... Parada.. Kde byl skovany tento paradni kanál...? Odber a jdu sledovat ;-). Diky za tvorbu :-)
vladimir k jak si kdo nasere, tak si lehne! Dík!
ÚROVEŇ!
Pěkně se to poslouchá. Dávam LIKE.
Děkujeme. Budeme rádi za sdílení.
Betelgeuse je moje nejoblíbenější hvězda 🌟❤️
Louise Uzutake taky není k zahození. Díky za ty dary!
Což teprve UY SCUTI.
Rock and roll hvězdného nebe 😃
Mno, i tak by se to dalo brát.
Také jsem si všiml že je Betelgeuse slabší než loni ještě dříve než to někde začali psát. Pravidelně 25 let se vracím od října z práce potmě na kole tak mám zimní oblohu včetně Oriona krásně nakoukanou.
Pro člověka jen trošku koukajícího na oblohu to nemůže být zase až tak velké překvapení. Jsem rád, že v tom nejsem sám.
@Pampil Ttewor Tak přístup k internetu máte tak pohoda. Nemusíte řešit daňové přiznání, sociální a zdravotní pojištění, nájem , plyn , elektriku, vodu a další poplatky. Nejste ten co tady pobývá pod mostem potoka.
Hodně se na to těším.
Takže to bude super podívaná 😀
Snad. Prý vybuchne ve čtvrek. Ale neví se který.
Bývá vidět na jihovýchodě a zdá se že mění barvu/ bliká nebo to je zas něco jiného ?
Betelgeuse je vidět na stejmém místě, jako vždy. Tedy v orionově rameni.
takze moze sa zo supernovy stat neutronova hviezda aleno cierna diera, ktore z toho ? to tusim nebolo spomenute :)
Mohlo by být někdy video třeba na téma hnědí/bílí trpaslíci, neutronové hvězdy atd.?...mám pocit, že je o nich na internetu celkem málo informací, přitom jsou to celkem zajímavé objekty😌
Chystáme téma o Kvasarech a Asteroidech.
Dobré vědět tak to je paráda👍
Měl bych dotaz, proč už nalétají raketoplány? Né, že bych si to neuměl vygooglit ale myslím, že když byste nevěděli kudy kam, určitě byste to uměli hezky zpracovat. Těch faktorů asi nebubude málo...🤔
Je to drahý. To je vše.
A otázky je nebouchla ta hvězda už dávno. A jen to světlo k nám ještě nedorazila s té exploze?😁
Palec nahoru za Meshuggah 👍🤩
Oh díky, vyřídím střihači.
Super video, ale je škoda že nevydáváte videa častěji. Jinak super
Pravda, mohli bychom. Problém je v tom, že musíme dělat i komerční projekty, abychom to utáhli.
@ Chápu
Mám nápad na díl reakce na seriál For All Mankind , je to seriál o alternativním čase když Sovětský svaz přistál první na měsíci a vesmírný závod pokračuje. :)
Díky za tip, mrknu na něj.
No to si delas srandu..no pekne zrovna v den vydani videa jsem se dival na nocni oblohu a rikal jsem si..bouchni, bouchni a ted je tu o tom video..hezky :)
Video se nějakou dobu připravovalo, ale zásadní je, že jeho jasnost stále klesá.
Sdílím vaše nadšení , vidět vybuchnout Betelgeuze je můj sen už od dětství kdy jsem se začal o astronomii zajímat , takže doufám že už dávno vybuchl jinak bychom se té podívané stejně nedočkali světlu této supernovy by to k nám trvalo cca 600 let.
Je to štreka, ale medicína taky jde kupředu. Třeba jsme první generace lidí, která se bude běžně dožívat stovek let.
@ pokial by to bolo komercne narocne tak si predstav velke mnozstvo uvedomelich ludi co by sa zbieralo na udrziavanie obzvlast inteligenteho jedinca ktory by mal buducnost v posuvani ludstva za hranice moznosti (napr. mohol by byt jeden jazyk konecne 🙏😅)
Super video (:
Smažíme se, milý Anakine.
Dobrý den Anakine. Už jste se dostali do rady?
může betelgeuse stat cernou dírou ?
To už asi neplatí, ne?
říjen 2020: „Betelgeuse již dlouhá léta fascinuje astronomy. Avšak nedávno se tato hvězda chovala jaksi podivně,“ říká Meridith Joyce, astronomka na Research School of Astronomy and Astrophysics at the Australian National University and the ARC Centre of Excellence for All Sky Astrophysics in 3 Dimensions (ASTRO 3D). „Obvykle se jedná o jednu z nejjasnějších hvězd na obloze, avšak pozorovali jsme dva výrazné poklesy jasnosti Betelgeuse od roku 2019.“
„To nabízelo spekulace, že by to mohlo vést k explozi. Avšak naše studie nabízejí odlišné vysvětlení. Víme, že první událost ztlumení jasnosti byla spojena s oblakem prachu. Objevili jsme sekundární menší událost, která vznikla pravděpodobně v důsledku pulsací hvězdy.“
www.astro.cz/clanky/hvezdy/betelgeuse-je-mensi-a-blize-k-zemi-nez-astronomove-predpokladali.html
jak daleko je ta hvezda, ze se vsichni tesite? musela by vybuchnout uz v pred 600-800ti lety aby sem to divadlo stihlo dorazit za našich životu je to tak ne?
Jestli to ale dobře chápu, tak vzhledem ke vzdálenosti 717 sv. let by se lidstvo o výbuchu, který by byl dnes, dozvědělo (uvidělo ho) až za 717 let. Tzn, mohla už dávno bouchnout, jen to světlo k nám ještě nedoletělo. Chápu to dobře?
No samozřejmě, ale pokud vzdálená hvězda vybuchne, tak se to nemáme jak dovědět dříve, takže to "teď" můžete u takových kosmických vzdáleností brát jen podle toho, kdy se o tom dovíme.
Áno
Takže lidstvo se bát nemusí? Já se teď dost zajímám o vesmír a mám z tohohle celkem strach 😅
Betelgeuse je od nás vzdálený 548 svetelných let, tedy abychom to viděli , musela by to mít už za sebou a bouchnout před cca.500 lety.. pokud bouchne někdy v blízké době .. mužete si počkat cca.500let na tu parádu :)
Však on mohl dávno vybouchnout. Jen pro nás nemá smysl takhle uvažovat, když vidíme jeho obraz se zpožděním. Nám se podle současného viditelného stavu může jevit, že každou chvíli vybuchne (což se asi stejně konat nebude podle současných poznatků)
Bať.
Ocenuji, ze na konci videa nezebra o like a zapis.
Jak dlouho by to tak trvalo než ta supernova vybouchne?
Kéž bychom to mohli nějak přesně odhadnout. Myslím, že se nedá vyloučit, že se toho dočkají již naše děti. Nebo děti dětí našich dětí. Nebo nějakýjejich potomek.
@ spíš mi jde o to jak dlouho trvá ten výbuh. Jak je to rychlé. Jestli to je vidět třeba dva dny nebo měsíc.
@@vojtakruh7615 no vo videu povedali "bude více než měsíc zářit více než Měsíc" takze si z toho mozes aj jasnost pekne odvodit 😅
Už?
Lidi vibuchl betelgeus
?????????????pls odepis
Běž se podívat...
Doufam v to že by to opravdu mohla byt supernova
Nechme se překvapit.
Mňa by zaujímalo, za akú dobu, čas, sa gravitačne zrúti hviezda. Napríklad taká Betelgeuse. Je to predsa obrovská hviezda. Len si neviem predstaviť ten čas-dobu kolapsu. A nikde som sa to ešte nedozvedel.
Ta nejdůležitější otázka je
Zda se Betelgeuze stane neutronová hvězda nebo černá díra.
Ne, mnohem důležitější je třeba: Bude zítra v Opavě pršet nebo ne? Mnohem mnohem. A stejně to pořád není nejdůležitější otázka.
@ ale já myslel nejdůležitější otázka na téma Betelgeuse ne v celém světě.
Proč furt kupujete reklamy na ty videa?!
Jednoduchá odpověď - rádi bychom rozšířili naši diváckou základnu.
💫👍💫🌃🔭
No tohle mě uklidnilo myslel sem že je blíže
I kdyby byl Betelgeuse o polovic blíže, tak by nám nic než nákup nových rolet nehrozilo. Spíše by mě mrzelo, kdyby ta supernova proběhla v létě, protože bychom ji neviděli zdaleka tak dobře, jako kdyby proběhla v zimě.
1852 je 19. storočie nie 18. :D :D
Jak kdy... :-D
... ale díky za upozornění.
[4:54] LOL
chcem sa spýtať ako by som mohol pridávať titulky v anglickom jazyku totiž príspevky komunity sú vypnuté
Zkusíme to zapnout. Díky za dotaz.
Děkuju hádal jsem se s mámou na co se díváme . kvůli videu jsem vyhrál.
Na co jste se dívali?
Wau parada ano usmev na tvari rok 2022 a vybuchla.mame supernovu.!
Ale houbelec. Supernova viditelná pouhým okem se už pěkně dlouho nekonala...
Je tu len jeden háčik keď sa rozsvieti to svetlo na svete to bude trvať 640 rokov lebo je to strašne ďaleko a to sa ja nedožijem ani ti
Dominik Dolnák Jevy ve vesmíru pozorujeme se zpožděním, s tím se počítá. Co když ale Betelgeuse vybouchnul před 639 lety?
lenze ona uz vybuchla pred 645 rokmi a svetlo k nam dorazilo dnes rok 2022 a mame supermovu
Nechajte tak to bolo pred 2 rokmi vtedy som veľmi nechápal vesmír
@@dominikdolnak1962 vesmir sa neda chapat len sa pokusit ho spoznat..57 rokov sa o to snazim a ....
Keď sa bavíme o úmrtí hviezdy je možné že mimozemsky život prežíva pri svojej mŕtvej hviezde
Ps:ak hej tak vlastne hľadáme inteligentný život celý čas na zlom mieste
No vzhledem k tomu, co by udělala s planetou supernova, tak je možné, že tam přežijí nějaké škvarky. Je dost nepravděpodobné, že by v okolí několika světelných let od supernovy něco přežilo. A tím tuplem ne technologická civilizace.
musíme udělat petici aby Betelgeuse vybuchla
Já mám betelguse rád a nechci aby uďelal bum.
Ford Prefect jí má radši.
@ stopařuv průvodce po galaxii??
Jednou udělá.
Tak zatím furt nic 😢
Zatial nič..
Druhý v komentářich!
Dobré pókivy
Hmm... A znova som 1.
A ještě se tím chlubíš.