Kto ma rację serwis czy Klient? Uszkodzony telewizor Philips , zakłócenia i piksele na DVB-T2

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 лип 2024
  • Rabat 20% na produkty z hasłem „MRserwis” mrgugu.com/
    Gdyby ktoś chciał skorzystać z naprawy TV u kolegi Piotra i jesteście z Poznania zapraszam:
    sontronic.pl/
    Sygnały odbierane z pewnymi opóźnieniami nazywane są Echem i mogą wystąpić z dwóch różnych przyczyn
    W MFN - multi frequency Network - czyli w sieciach wieloczęstotliwościowych źródłem powstawania echa jest odbicie głównego sygnału z nadajnika od przeszkód ( gór, budynków ) lub jak w naszym przypadku bliskość drugiego zdublowanego nadajnika.
    SFN - single frequency Network , czyli w sieciach jednoczęstotliwościowych , również dochodzi do zjawiska echa, lecz dotyczy ono tego samego sygnału nadawanego na tym samym kanale/częstotliwości pochodzące z dwóch różnych kierunków lub z jednego kierunku i dwóch lub więcej nadajników oddalonych od siebie w różnych odległościach i również różnych kierunkach Odbiornik znajdujący się w zasięgu dwóch nadajników będzie odbierał ich sygnały jednocześnie i traktował je jako sygnał główny + echeo.
    Im opóźnienie sygnału echa w stosunku do sygnału głównego mniejsze tym mniejszy wpływ finalnie na poprawność odbioru . Dzięki interwałowi ochronnemu echo nie wpłynie poważnie na odbiór zestawów symboli z sygnału głównego, chyba że echo będzie bardzo silne.
    Gdy echo odbierane jest z większym opóźnieniem niż interwał ochronny może spowodować to uszkodzenia w naszym odbieranym sygnale z głównego nadajnika
    W takich miernikach jak np. ROVER , TELEVES lub PROMAX w funkcji echa możemy zweryfikować opóźnienie echa w mikrosekundach lub odległość w km od źródła, w porównaniu z głównymi sygnałami
    Instalator może manipulować anteną lub całkowicie zmienić antenę aby zminimalizować negatywny wpływ , jaki echo może mieć na odbiór sygnału. Znając charakterystykę anteny można odstroić ją od nadajnika głównego, obniżając wpływ echa na główny sygnał. Można również połączyć dwie anteny w układzie synfazowym, niestety w tym ostatnim przypadku mamy ograniczenia kąta padania sygnału z nadajnika SFN
    Sumatory kanałowe pasywne:
    www.teroz.cz
    Parametry sygnałowe dla ciekawskich:
    Siła sygnału wg normy ostatniej obowiązującej z 2015 roku (na gniazdku końcowym)
    stary standard DVB-T:
    MUX 8 (zoom, nowa, metro,wp) (51 dBuV -- 74 dBuV ) ( FEC 5/6 GI 1/4 )
    nowy standard DVB-T2:
    MUX 1 (46 dBuV -- 74 dBuV ) ( FEC 3/4 GI 19/128 )
    MUX 2 (46 dBuV -- 74 dBuV ) ( FEC 3/4 GI 19/128 )
    MUX 3 (46 dBuV -- 74 dBuV ) ( FEC 3/4 GI 19/128 )
    MUX 6 (46 dBuV -- 74 dBuV ) ( FEC 3/4 GI 19/128 )
    MUX 4 (48 dBuV -- 74 dBuV ) ( FEC 4/5 GI 1/8 )
    Standard:
    Dvb-t MER min 26dB
    Dvb-t2 MER min 32dB
    mapa pokrycie sygnałem: mapy.radiopolska.pl/
    Każdy 1dB zysku jest dość ważny, nawet
    jeśli wydaje się, że jeden decybel to "prawie" nic. Ale decybel to jednostka proporcjonalna, bezwymiarowa, ale np. 3 dB oznacza, że antena ma dwa razy większą moc i dostarczy 1,4 razy większe napięcie.
    0:00 opis problemu
    1:33 pomiar instalacji antenowej
    2:55 pierwsza wizyta w serwisie
    3:45 druga wizyta w serwisie
    13:24 przemyślenia ECHO SFN - mierniki
    16:27 BONUS
    Pozdrawiam
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 470

  • @Khon-Ma
    @Khon-Ma 4 місяці тому +56

    To wina seriali telewizor ma już dość tego gówna 😅

    • @SatBIinstal
      @SatBIinstal 4 місяці тому +4

      😂

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +13

      Może brazylijskie zakleiły głowice 😂

    • @pako1205
      @pako1205 4 місяці тому +4

      Zgadzam się z przedmówcą w całej rozciągłości.

    • @mioszdorzynski9429
      @mioszdorzynski9429 4 місяці тому +3

      dobre 🙂

    • @mathiasfererio5416
      @mathiasfererio5416 4 місяці тому +3

      no niestety najlepszy sprzęt tego nie wytrzyma

  • @DjGraal
    @DjGraal 4 місяці тому +12

    Diagnostyka często dla wielu klientów to takie nic za co warto by cokolwiek zapłacić.Zrobił telewizor nie zrobił awarie usunął nie to się nie płaci.Najgorsze ,że taka diagnostyka czesto jest bardzo dłuuuga i wymaga czasu sprawdzania calej instalacji wielokrotnie abysmy mieli pewność co do poprawności diagnostyki.Ludzie często słuchają w marketach tych super sprzedawców,którzy chcą ale dla siebie dobrze a niekoniecznie dla klienta.Są też super serwisy z super sprzętem co większość robią przeważnie dla Niemców i z płytą główną zrobią wszystko.Dekoder zewnętrzny faktycznie to najlepsze i najtańsze rozwiązanie.Miki bardzo fajny film szczególnie edukacyjny dla klientów dziękuję pozdrawiam serdecznie.

    • @SatBIinstal
      @SatBIinstal 4 місяці тому +4

      Zgadzam się, diagnostyka jeszcze chyba nie jest tak popularna , dużo serwisów to wymieniacze i dlatego klienci to tych spraw dziwnie podchodzą. No i nie wierzą we wskazania mierników niestety

    • @SatBIinstal
      @SatBIinstal 4 місяці тому +4

      Jestem ciekaw czy Daniel Rakowiecki ogarnąłby ten temat ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +4

      @SatBIinstal Do Daniela pisałem majla i zgłoszenie i komentarze pod filmem. Cisza jak makiem zasiał

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +3

      Hej. Dzięki za komentarz jak zwykle. Pozdrawiam gorąco 💪🏻👌👍

    • @mathiasfererio5416
      @mathiasfererio5416 4 місяці тому +2

      W marketach kit wciskają, producenci również kit wciskają, a instalator później się musi bujać i tłumaczyć

  • @fazerfazer529
    @fazerfazer529 4 місяці тому +21

    Ten telewizor ma bardzo prostą usterkę ,..., problem z głowicą a dokładniej tor wejściowy od wtyku do układu prawdopodobnie układ Rafael Micro montaż SMD, pin trzeci wejście sygnału ,wystarczyło sprawdzić połączenie, poprawić luty układu bo "wisiał w powietrzu" w momencie rozgrzewania się traci styk. Cała operacja naprawy maksymalnie 30min. Co nie zmienia faktu że bardzo dobrze pan postąpił udowodnieniem swojej racji 😊

    • @jededo3
      @jededo3 4 місяці тому +17

      Pan Serwisant, to z grona tych co tylko płytę wymieniają? Z tego co mówi to na to wygląda...

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +4

      Dzięki za komentarz, przekażę info dalej

    • @strajgerofficial
      @strajgerofficial 4 місяці тому +15

      @@jededo3 Tak zazwyczaj jest, teraz serwisy głównie wymieniają całe elementy elektroniczne. Mało jest serwisów które bawią się w lutowanie a szkoda, bo za nieduże pieniądze można uratować sprzęt który jeszcze trochę posłuży, ale nie, lepiej wymienić telewizor na nowy bo ten ma 6 lat, przecież to jest bardziej ekologiczne niż naprawa xD. Jestem ciekaw czy przynajmniej została zrobiona aktualizacja oprogramowania, chociaż wątpię, że to może być tego wina ale też tak bywa.

    • @pawkokowal7266
      @pawkokowal7266 4 місяці тому +7

      No właśnie za małe pieniądze i to jest powód żeby nie naprawiać bo nie zarobią. Tego typu serwisy to jak nie którzy mechanicy samochodowi nie naprawiają tylko wymieniają bo na tym są największe pieniądze a się nie narobi.@@strajgerofficial

    • @Pemol12yt
      @Pemol12yt 4 місяці тому +7

      @@strajgerofficial ja mialem taka sytuacje, ze serwis powiedzial ze plyta do wymiany- koszt 1500zł +robocizna czyli wiecej niz warty nowy telewizor o tych parametrach. Pojechalem do zwyklego serwisu, zaplacilem 250zł za wymiany kilku diod- telewizor dziala juz kolejne 3lata

  • @pako1205
    @pako1205 4 місяці тому +12

    Często, niestety coraz częściej z upływem czasu rozjechanie się parametrów powodują pojemności elektrolityczne w urządzeniach.
    Wie to każdy, kto praktykuje serwisowanie rtv.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

    • @_J.D._
      @_J.D._ 4 місяці тому +2

      Bo coraz częściej pojemności i napięcia kondensatorów dobierane są na tzw. styk a same kondensatory coraz częściej to chińczyki. Dodatkowo stosowanie ekocyny bezołowiowej zwiększa ryzyko zimnych lutów.

    • @pako1205
      @pako1205 4 місяці тому +1

      @@_J.D._ I to jest po kupiecku.

  • @marcinus2000
    @marcinus2000 4 місяці тому +4

    Cokolwiek co miałem philipsa to albo nie dotrwało gwarancji albo padało tuż po, albo philips przestawał wspierać np. sterowniki dla całkiem nowych urządzeń. Także ja ich omijam szerokim łukiem a blender jaki posiadam jest ostatnim urządzeniem od nich.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Philipsa kupiłem 2 lata temu do sypialni, Co prawda rzadko go używam ale jednak używam, zobaczymy jak długo pociągnie na tą chwilę nic się z nim nie dzieje

  • @robertpiecyk5922
    @robertpiecyk5922 4 місяці тому +13

    Witam serdecznie.kolejny film rewelacja.Dzieki za szybką odpowiedź.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Nie ma sprawy. Pozdrawiam i jak co to w kontakcie 💪🏻👌👍

  • @qba6663
    @qba6663 4 місяці тому +10

    Ta Twoja bluza z Mario mnie rozp...la 😁👍

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Moja ulubiona 😉

    • @sebaszwarc
      @sebaszwarc 4 місяці тому

      a ma Pan drugą z Giana Sisters?@@MRSerwis

  • @wileu
    @wileu 4 місяці тому +9

    Philips PUS43.Po trzech latach w końcu zgasło podświetlenie na wszystkich pięciu paskach. Wymiana 5 ledów i dalej śmiga. W międzyczasie na gwarancji i wymiana matrycy. Nadeszły czasy wielkoszitu.

    • @pawel8990
      @pawel8990 4 місяці тому +1

      wszędzie się ekologi czepiają i śladu weglowego a produkują dziadostwo bez możliwości naprawy

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Taki ekologiczny paradoks.

    • @_J.D._
      @_J.D._ 4 місяці тому +3

      ​@@MRSerwisZ ekologią to moim zdaniem ma niezbyt wiele wspólnego. Gdyby miało być ekologiczne to by było co najmniej na 15 lat.

    • @WladekPutin
      @WladekPutin 3 місяці тому +1

      Za chwile padna kolejne ledy, tylko wymiana wszystkich listew z diodami

    • @piotrcz938
      @piotrcz938 2 місяці тому +1

      Ja nie mam Philipsa ale po 5latach panasonic 55 trafił do serwisu, brudny był wymyśli pleksy sprawdzili ledy i podświetlenia wszystko i napięcia kondensatory nic. Jeden problem to były, plamy na białym tle kurzu się dostało po umyciu. Telewizor pięknie się prezentuje gra i tylko mi brakuje chromecast jak te nowe panasonic dziś to już mają. Ale serwisant mi mówił że na częściej philipsa samsungi lg bardzo rzadko panasonic i tak porównywałem obrazy u znajomych to panasonic jest dużo wyraźniejszy.
      Do dziś w sklepach jest mało dostępny gdzie inne firmy są i zawalają półki.

  • @BartoszSQ8BS
    @BartoszSQ8BS 4 місяці тому +12

    Idealna niedziela jest jak M.R. Serwis film wrzuca, Pozdro!

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Pozdro 💪🏻👌👍

  • @Grzechu1557
    @Grzechu1557 4 місяці тому +6

    Witam 😁Także miałem taki przypadek z TV Philips . Ogólnie ponoć mają one słabe głowice . Ten telewizor z którym miał podobny problem miał niecały rok . Ale co dziwne problem był tylko z jedną częstotliwością 666 Mhz ( może diabelska😂) Odbiornik TV po około 10 minutach normalnego odbioru na tej częstotliwości tracił sygnał i cały MUX-2 nie odbierał . Porównałem odbiór z dekoderem zewnętrznym , porobiłem zdjęcia i TV poszedł na gwarancję gdzie wymienili płytę główną 😂
    Później o problemach z głowicami w tych TV Philips dowiedziałem się od firmy z osprzętem antenowym Satmania w miejscowości w której mieszkam Zielona Góra 👍Od bardzo elokwentnych fachowców którzy tam pracują ✌️💪😁
    Jak widać serwisy autoryzowane nie bawią w naprawę płyt głównych tylko wymieniają ją .
    Fajny i ciekawy odcinek . Gratulacje dla Pana ✌️

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Pozdrawiam dzięki za komentarz💪👍👌

    • @TymexComputing
      @TymexComputing 4 місяці тому +1

      Dobry komentarz - dzięki! Wymiana doświadczeń to podstawa.

    • @adamszymanski9471
      @adamszymanski9471 4 місяці тому +2

      Philips i Sony pamiętamy że przed 2000 rokiem były to najlepsze firmy ale czas leci i wszystko się zmienia ale nie nasze przyzwyczajenia

  • @Krecoiroc
    @Krecoiroc 4 місяці тому +2

    Miałem coś takiego u rodziców na działce na wiosce. Ojciec tak położył kable, że trzeba było użyć 2 splittery potem. U matki po 2 splitterze na Mancie czasem właśnie tak przycinało i się zastanawiałem, albo nie uziemiony kabelek, bo nie jest, albo słaby sygnał po 2 splitterze. Miałem nadzieję, że skoro to prosto z dekodera (jakieś coś ze światłowodu) i odcinki nie długie, to dużej straty nie będzie. Teraz sumienie się oczyszcza, bo można obwinić Mantę. Cała historia ma jednak szczęśliwe zakończenie, bo zjarało się podświetlenie matrycy i nie ma tam już telewizora ;) Nie ma telewizora, nie ma problemu :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Weryfikacja instalacji musi być zawsze wykonana, niestety najczęściej problem tkwi w instalacji, w odbiornikach lub dekoderach, też ale rzadziej. Można książkę napisać.

  • @19janosik
    @19janosik 4 місяці тому +6

    👀👌👌Pozdrawiam serdecznie. Miłego i spokojnego wieczoru życzę.👌👌👀

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Pozdrówka również 💪🏻👌👍

  • @Ponury_Grabaz
    @Ponury_Grabaz 4 місяці тому +6

    Uwazam,ze w telewizorze Philips moga byc tzw. zimne luty gdzies w okolicach glowicy,lub nawet sama glowica moze byc wadliwa,a takze moze byc nie dolutowane gniazdo antenowe w telewizorze. Wystarczy zamowic plyte glowna,i usterka powinna ustapic,po wymianie plyty glownej.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Wg klienta , były takie tygodnie, gdzie Tv działał bez żadnych problemów, a nagle przychodził okres gdzie w ciągu dnia nie szło oglądać nic

    • @_J.D._
      @_J.D._ 4 місяці тому

      U mnie wymienili płytę główną a usterka nie ustąpiła. Dopiero jak wyczyściłem z kurzu i płytę zasilacza dałem do piekarnika to problem się rozwiązał.

  • @kfm877
    @kfm877 4 місяці тому +8

    Takie usterki diagnostyczne bywają kłopotliwe. Ludzie kombinują, Panie kochany, tłumaczę ze wczoraj to jeszcze działało. Nie przyjmują do wiadomości, że coś się samo z siebie zepsuło...

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +5

      Temat bez dna, po latach mam już na „takich” klientów sposób - odpuszczam :-) chyba , że ktoś chce abym drążył temat i jest świadomy że to może nic nie dać to cisnę do bólu 💪🏻👌👍

  • @erdna7373
    @erdna7373 4 місяці тому +3

    A miało być tak pięknie jak przechodzilismy na transmisję cyfrową

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      😉

    • @piotrcz938
      @piotrcz938 2 місяці тому

      Lepiej mieć swój dekoder np canal plus lub Cyfrowy Polsat i dobrać sobie kanały bo w tych na ziemnych nic nie ma.

  • @michalandryszak2552
    @michalandryszak2552 4 місяці тому +5

    Jest to chyba częsty problem telewizorów Philips. Kilka lat temu rozważam zakup philipsa i Panasonica, niestety opinie na temat philipsa potwierdzały zanik sygnału z anteny. Więc zakupiłem Panasonica i jestem z niego zadowolony już od 8 lat. Co ciekawe mój tata jakiś czas temu zakupił telewizor philipsa i do momentu przejścia na dvb-t2 było wszystko ok. Po przejściu na DVB-T2 pojawia się problem z odbiorem multipleksu z tv trwam. U mojego taty jest dosyć ciekawa instalacja antenowa (bez anteny) działa to na zasadzie takiej mini TV kablowej zamiast typowego AZARTu. Sygnał telewizyjny jest doprowadzony z administracji, gdzie re emitowane wszystkie multipleksy DVB-T /T2 zarówno polskie jak i czeskie na innych częstotliwościach niż oryginalnie są nadawane naziemnie. (miejscowość na śląsku, blisko województwa małopolskiego) Można co prawda ręcznie wyszukać częstotliwości tego problemowego multipleksu, ale bardzo długo się wczytuje i zdarza się że kanały te same się potrafią skasować.
    Inne tunery DVB-T2 i telewizor TCL w drugim pokoju nie ma problemów z tym multipleksem.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      No to ciekawy przypadek. Pozdrawiam i dzięki za komentarz 💪🏻👌👍

    • @myousic4564
      @myousic4564 4 місяці тому +1

      Wszystko to jedno gówno zależnie od tego na jaki model trafisz. W samsungach swojego czasu padał jakiś chip (w moim też). Potem w następnym moim panasonicu padły wszystkie hdmi, a że miał dvb-t to po przejściu na t2 telewizor nadaje się do wyrzucenia. Kolejny był Philips, który jeszcze działa ale IPSowe "chmury" są tragiczne, ciężko się to ogląda. Po tym wszyskim przesiadłem się na oleda LG i w końcu jestem zadowolony mimo, że TV służy tylko jako monitor do pc ;)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Ja właśnie 2 lata temu kupiłem małego philipsa do sypialni :-(, używany sporadycznie 2-3h dziennie , zobaczymy jak długo pociągnie. Poprzednio w sypialni był też Philips stary z 2010 roku działał do końca, mam go jeszcze schowanego. W salonie od 3 lat Sony, narazie wszystko bangla, ale jest jeden kłopot-Telewizor nie chce się wyłączyć w trybie czuwania. Nie ma takiego charakterystycznego pstryk, który go wyłącza, telewizor cały czas jest w trybie czuwania i pobiera bardzo dużo energii. Było podejrzenie oprogramowania, zamontowałem listwe wyłączam go po prostu z listwy i tyle

    • @sebaszwarc
      @sebaszwarc 4 місяці тому

      to może taka inteligentna listwa, ustawi Pan sobie że się sama wyłączy w odpowiednich porach - wyjścia z domu, albo jak żona chce oglądaćTLC ;)@@MRSerwis

  • @eligiuszjanik1251
    @eligiuszjanik1251 4 місяці тому +2

    Dzień Dobry Miło Zobaczyć Pana Interesujący Film Pozdrawiam Serdecznie i Dużo Zdrowia i Sukcesów Życzę Elik🍀🍀😊😊📡📡🌞🌞🍀🍀

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Jak zwykle dziękuję za miły komentarz również pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę 💪🏻👌👍

  • @nuttertools5637
    @nuttertools5637 4 місяці тому +2

    Z przyjemnością się słucha rzetelnych fachowców!

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

  • @Darek80
    @Darek80 4 місяці тому +4

    Dzięki za ten materiał. Kiedyś w czasach analogu pewne rzeczy były widoczne od razu. W dobie "cyfry" nie jest to takie oczywiste i przeciętny "Kowalski" nie zawsze zrozumie o co chodzi.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      No niestety czasami trzeba się mocno namęczyć żeby komuś coś wytłumaczyć, natomiast jeżeli jestem do czegoś przekonany to najczęściej jest tak że przekonuje wtedy daną osobę.

    • @sebaszwarc
      @sebaszwarc 4 місяці тому

      Może jeszcze wrócimy do czasów analogowych :)

    • @cafefutbool
      @cafefutbool 4 місяці тому

      Witam, a ja mam taki problem...też philips, kiedyś pisałem z tobą na temat braku sygnału z mux3, kupiłem wtedy logarytm emme esse i pojawiły się kanały, teraz mimo że na starym tv działały stabilnie Power 50% jakość 70% teraz po wymianie telewizora niemam znowu mux3 i dodatkowo nie ma mux1...miejsce Gliwice antena na pasywie skierowana na Wisła Skrzyczne 5 metrów od ziemi brak przeszkód po drodzewedług dvbt Finder i co byś Miki poradził....wzmacniacz wewnętrzny? Instalacja z multiswitchem 4 gniazdka w domu ...sygnał sat i dvbt

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      @cafefutbool Ciężko tak na odległość doradzać przydałby się jakiś pomiar z jakiegoś urządzenia jakiegokolwiek. Odezwij się na maila może tam dokończymy temat, to można wysłać zdjęcia itd.

  • @odziomek91
    @odziomek91 4 місяці тому +5

    Dodam od siebie, że nawet gdyby została wymieniona płyta główna to "poruszony problem" dotyczyć może bardziej samego oprogramowania. Philips niestety kiepsko z tym stał, co zresztą było widać po emisji Wydarzenia 24 z MUX 4 na niektórych odbiornikach, gdzie non stop coś "rwało". ;)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Też czytałem o tym problemie gdzieś w internetach

  • @carburator52
    @carburator52 4 місяці тому +3

    Główny TV (nowy PHILIPS) działa idealnie - zarówno w DVB-T2 jak i z modułem CAM z DVB-C z Kablówki natomiast Monitor 22" z funkcją TV w DVB-T2 (ATV) Kian0 SLIM LED obraz jest OK natomiast chwilami przerywa dźwięk. Z modułem CAM z DVB-C z Kablówki odbiera idealnie ale gdy podłączę Dekoder Skumaster II Generacji to również ideanie odbiera DVB-T2 zarówno z anteny pokojowej Davbol W1E -100% mocy i 100% jakości włącznie z MUX-8 ale również z kabla Kabówki która oprócz DVB-C daje sygnał (przynajmniej na razie również w tym samym kablu DVB-T2. Tak że Skymaster połaczony jest przez HDMI i to jest dobre, że ma również wyjście antenowe z którego do gniazda antenowego w Kiano doprowadzam sygnał antenowy. Gdy chcę oglądać z głowicy Kiano z Modułem CAM DVB-C to pilitem przełączam na DTV a gdy z Dekodera Skymaster to na HDMI a na Komputer PC to na PC i wszystko włącznie z Chromecast połączone przez urządzenie przełączające do 3 HDMI - w moim przypadku dwa urzadzenia Chromecast lub Dekoder Skumaster i wszystko hula jak trzeba. Miałem Komputer podłączony jako trzecie HDMI alen czasami nie startował tak jak powinien więc połączyłem go przez VGA (PC) i jest OK (odrobinę gorszy obraz ale za to wyższa rozdzielczość) co dla mnie jest troszkę niezrozumiałe.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Dzięki za rozbudowany komentarz , pozdrawiam 💪🏻👌👍

  • @Khon-Ma
    @Khon-Ma 4 місяці тому +5

    Mimo wszystko super materiał pozdrawiam

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

  • @ghreghdehomeshrhamesh8639
    @ghreghdehomeshrhamesh8639 4 місяці тому +4

    Wystarczyło zapiąć zewnętrzny dekoder to tego tv...

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      No , ja to wiem, ty to wiesz, przekonaj klienta.

    • @_J.D._
      @_J.D._ 4 місяці тому

      Ale jeśli nawet nie została wykonana jakąkolwiek próba rozebrania, diagnostyki i naprawy to chyba trochę zbyt wcześnie na rozwiązanie ostateczne ?

  • @jankowal1393
    @jankowal1393 4 місяці тому +2

    Sześć lat i już staruszek. No to muszę być gotowy, że jesli mój dwunastoletni matuzalem przyzna się do swoich lat , to tylko do smietnika i po nowy. O przedpotopowej około 30 - letniej Aiwie nawet już nie wspomnę.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      U moich rodziców staruszek LG i drugi staruszek Samsung czują się bardzo dobrze

  • @ukaszsek9953
    @ukaszsek9953 4 місяці тому +6

    Odcinek Spoko jak zawsze !!!😊

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Dzięki i pozdro 💪🏻👌👍

  • @xZmijsonx
    @xZmijsonx 4 місяці тому +3

    Pracowałem swego czasu w tv kablowej, podobne problemy zdarzały się również na nowych tv Philips, Sharp, nawet na tańszych TCL i innych badziewiach typu Skymaster. Jeydny ratunek bez wymiany TV, to zewnętrzny dekoder. Tylko weź to wytłumacz klientowi, jak w tv działa wszystko pozostałe poprawnie.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      No właśnie tu jest problem taki trochę paradoks że niektóre telewizory naprawdę działają przy bardzo szczątkowym sygnale, nawet na mierniku mi się pomiar nie zapina a telewizor działa bez problemu. i teraz trzeba wytłumaczyć klientowi że albo jest to problem z telewizorem albo jest to problem z instalacją, Jednym i w drugim przypadku nie jest to takie proste i oczywiste, dla nas jest ale nie dla klientów

    • @piotrcz938
      @piotrcz938 2 місяці тому +1

      Nie potrzebuje zwykłej anteny jak mam dekoder Canal + lub Cyfrowy Polsat i pięknie idzie HDMI ta naziemna telewizja to totalny badziew. Na telewizji canal + i Polsat Cyfrowy już coś można oglądnąć tu to szkoda, robić dziury w ścianach dla anten.
      Trzeba iść z nowościami a nie cofać się i podłączać 10 kabli.

  • @mondelas2000
    @mondelas2000 4 місяці тому +4

    Jak zawszę super film. Pozdrawiam

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Dzięki za komentarz pozdrawiam

    • @TymexComputing
      @TymexComputing 4 місяці тому +1

      I zawszę coca-cola :)

  • @InstalatorTVK
    @InstalatorTVK 4 місяці тому +7

    Miło że wleciał odcinek :) taka wisienka na koniec weekendu 😊

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Wisienkę to masz na końcu filmu, chociaż fachowa nazwa to „kwiatki” pozdro serdeczne 💪🏻👌👍

  • @martingorbush2944
    @martingorbush2944 4 місяці тому +2

    Przy takiej awarii to nie opłaca się naprawiać, gdy za 100 parę złotych można kupić zewnętrzny dekoder.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      💪🏻👌👍

    • @_J.D._
      @_J.D._ 4 місяці тому +1

      Mi się opłacało naprawiać. Włożenie płyty zasilacza do piekarnika kosztowało mnie o wiele mniej niż 100zł.

  • @zydermann069
    @zydermann069 4 місяці тому +5

    Pracuję w kablówce i to jest jedna z częstych bolączek tej marki. W ramach ciekawostki powiem, że oba giganty na "S" mają podobne bolączki.

    • @Wies_Pol_2022
      @Wies_Pol_2022 4 місяці тому +2

      Jaka marke i model polecasz? Do Dvbt2

    • @zydermann069
      @zydermann069 4 місяці тому +2

      @@Wies_Pol_2022 kolego ja operuję na dvbc, co do marek to najmniejsze problemy sprawia TCL, do tego fajny stosunek jakość/cena

    • @Wies_Pol_2022
      @Wies_Pol_2022 4 місяці тому +2

      @@zydermann069 Jakie ja mialem problemy Tcl.... Dalej na ok jest stopklatka i osd u gory ekranu?

    • @zydermann069
      @zydermann069 4 місяці тому +2

      @@Wies_Pol_2022 mi na TCL nigdy żadnego problemu. Jak już poszło to na przykład cała matryca i było ameno

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Pozdro

  • @DanielBeszterda
    @DanielBeszterda 4 місяці тому +4

    Bardzo fajny odcinek ;-)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Pozdro serdeczne Daniel 💪🏻👌👍

  • @Roger_exe
    @Roger_exe 4 місяці тому +2

    Zajeebista bluza :D

  • @tolek3440
    @tolek3440 4 місяці тому +1

    Gdy pracowałem w TP Vision Poland Gorzów lata temu to już było wiadome że trwałe modele z tej fabryki są od modelu PUS73XXX a niższe modele padają po gwarancji widzę że nic się nie zmieniło po ponad 8 latach.
    Warto dodać że te modele wyższe dostają matryce od LG.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Dzięki za komentarz 💪🏻👌👍

  • @arkadiusz928
    @arkadiusz928 4 місяці тому +4

    Podobny problem widuję w przypadku DVB-C na telewizorach SONY, które korzystają z modułu cam. Już ponad 50 odbiorników naliczyłem, a zaczęło się wszystko od ... aktualizacji soniacza, co lepsze wprowadzają poprawkę i się naprawia, w późniejszym czasie wprowadzają globalną aktualizację i znowu mozaika i tak na zmianę :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Z modułem CAM przeważnie mówię klientom aby na próbę wziąć , bo tv niby kompatybilny , a później właśnie kwiatki są

    • @DjGraal
      @DjGraal 4 місяці тому +1

      ​@@MRSerwisodbiór telewizji satelitarnej to dedykowany dekoder danego operatora lub moduł cam tego operatora włożony do własnego telewizora lub dekodera.Takie moduły cam są wydawane nawet klient jak się zna nic nie zrobi jak np.telewizor nie widzi modułu lub widzi ale jego praca wkur..a abonenta kanały ciągle zakodowane,ciągle restarty,aktualizacje raz działa raz nie,wielokrotne trzeba wyłączać z prądu,nie ma listy operatora klient z 1000 kanałów musi ułożyć własną listę cały dzień zmarnowany lub znać parametry techniczne transponderów i ręcznie wyszukiwać jeden za drugim.Jeśli nie pracuje poprawnie czekamy na soft być może będziemy oglądać jesli już oglądamy każdy nastepny soft może nam to uniemożliwić i zostajemy sami jak palec.Serwis od telewizora będzie winił Polsat czy C+ niech oni to naprawią to ich moduły. Polsat i Canal+ niech oni dostosują się do polskiego rynku winnego brak a abonent nie oglada tylko płaci.Miki można by było kiedyś nawet film nagrać aby przestrzec czy uświadomić potencjalnego abonenta z jakimi problemami może się taki moduł CAM wiązać.

    • @arkadiusz928
      @arkadiusz928 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis W ogóle niektóre telewizory to robią kwiatki nawet w sieci. Są pewne Samsungi, które po wyłączeniu czyli przejściu w uśpienie. Nawalają po wifi pakiety do routera w takiej ilości, że klient ma problem z siecią internetową (rozłącza/przerywa). Na szczęście w logach routerach, wyświetliło błąd i na jakim mac-adresie, więc dało radę to namierzyć ;)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      @DjGraal chętnie , tylko ja ich w ogóle nie montuje i rzadko spotykam. Trochę mi się klienci zmienili pewnie przez kanał. Same usterki ostatnio. Na chwilę obecną powracamy do tematu tnv24 i zacięć , zrobię o tym odcinek a może moduł CAM się trafi też

    • @piotrkania8114
      @piotrkania8114 4 місяці тому +1

      Cześć, potwierdzam że na DVB-C na Sony Android i zdarzaja sie modele TLC Android, występuje powszechny problem na modułach CI, problem pojawia sie po aktualizacjach, mimo BER 137dB(thrilitic dsp 860) na różnych nośnych ,obraz totalnie pixeluje i klienci musza przejść na zewnetrzne dekodery dvb-c na których jest ok. pozdro Piotr serwisant catv z Piły.

  • @Tomecky20
    @Tomecky20 4 місяці тому +4

    Kozacka bluza 😉

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Moja ulubiona 😉

  • @GrzegorzZablocki
    @GrzegorzZablocki 4 місяці тому +2

    A propos tunerów, ciekawy kwiatek Ferguson Ariva 9000 CI+. Miałem dwie sztuki na testy. Jeden został u mnie, drugi poszedł na zwrot. Soft niedopracowany totalnie: resetuje się sam z siebie, przy próbie formatowania dysku wyświetla komunikat, że nie może ukończyć formatowania, ale dysk formatuje: sprawdzane na SSD 1tb, 512 gb, USB 512, 256 gb. Trzeba sformatować w komputerze, następnie podłączyć przez gniazdo USB do tunera. Tuner daje komunikat, że musi sformatować i tak go formatuje. Jeśli jednak z menu tunera wybierzemy ponownie formatowanie, to już wyświetla błąd o braku możliwości formatowania ( choć też formatuje ). Czasem tuner zawiesza się tak, że nie reaguje na pilota, wtedy tylko reset prądowy. Kilka innych osób już to w internecie opisało. Rozmawiałem telefonicznie z serwisem fabrycznym Fergusona w Poznaniu… oczywiście nie znają tematu. Jestem elektronikiem rtv jeszcze z czasów PRL ( schyłku PRL ). Pozdrawiam z Lublina. P.S. zaciskarka Cobra ( dzwoniłem do Ciebie po zakupie z pytaniem o regulację 😅, działa super, choć akurat ten sprzęt wykorzystuję tylko dla siebie, a więc amatorsko 😂).

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Cobra już ma spory przebieg , zaczyna widać pierwsze ślady zużycia. Pozdrawiam i dzięki za rozbudowany komentarz 👌👍💪🏻

    • @sebaszwarc
      @sebaszwarc 4 місяці тому

      To może z Pana doświadczeniem należałoby zaprojektować swój własny tuner - tylko proces certyfikacji chyba długo trwa...:( ja bym na pewno kupił :) Pan zrobi urządzenie a ja system operacyjny ^^

    • @GrzegorzZablocki
      @GrzegorzZablocki 4 місяці тому +1

      @@sebaszwarc Dobry zwyczaj jest taki, że jak kupuje się jakiś sprzęt, to a priori zakłada się, że będzie działać zgodnie z przeznaczeniem. A przynajmniej z instrukcją obsługi… Jeśli jest inaczej to produkt nie powinien być w sprzedaży ogólnie dostępnej. Nie wyobrażam sobie nowego samochodu, w którym randomowo przestają działać światła, klimatyzacja, a może wspomaganie kierownicy. I trzeba odłączać akumulator, by na jakiś czas wszystko działało prawidłowo…

  • @kamilbogus
    @kamilbogus 4 місяці тому +4

    Świetna robota i odcinek

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Hej Kamil. Pozdrawiam 💪🏻👌👍

    • @kamilbogus
      @kamilbogus 4 місяці тому

      @@MRSerwis Też pozdrawiam.

  • @TheTechMan5270
    @TheTechMan5270 4 місяці тому +3

    Telewizory Philipsa po przyjęciu przez TP Vision w 2014 to ścieki - Sam miałem telewizor Philipsa (dokładnie Philips 40PUH6400/88) pewnego dnia po prostu się wyłączył i już nie było reakcji Gdy nawet gdy działał system Android działał na nim topornie. Podczas gdy z starszego modelu z 2011 byłem zadowolony to z modelu wyprodukowanego przez TP Vision absolutnie nie. Obecnie unikam firmy Philips i ich telewizorów!

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Ja właśnie 2 lata temu kupiłem małego philipsa do sypialni :-(, używany sporadycznie 2-3h dziennie , zobaczymy jak długo pociągnie. Poprzednio w sypialni był też Philips stary z 2010 roku działał do końca, mam go jeszcze schowanego

  • @janekstacja84
    @janekstacja84 4 місяці тому +2

    Mam do czynienia z taką praca a nie inna tj serwisant sprzętu komputerowego. I guzik prawda że to klient ma zawsze racje otóż nie klient zawsze kłamie jak z nut😊😅

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Każdy z nas jest serwisantem i klientem, zależy od sytuacji. Jeżeli wiesz jak działa „kłamliwy” klient, możesz wykorzystać te „triki” dla swoich potrzeb , gdy sam klientem gdzieś jesteś i musisz coś osiągnąć . Uwielbiam to robić 😉 niestety takie mamy czasy, że można trafić na kogoś kto też to wie

  • @user-fz5zf7fe3w
    @user-fz5zf7fe3w 4 місяці тому +3

    Witam posiadam telewizor Philips LCD 49PFS53/01 rocznik 2018. Dokupiłem antenę wewnętrzna, podłączyłem do telewizora. Odbiór jak najbardziej odpowiedni

    • @d..c..
      @d..c.. 4 місяці тому +4

      Widocznie masz blisko nadajnik. Antena wewnętrzna bardzo rzadko działa prawidłowo.

    • @SatBIinstal
      @SatBIinstal 4 місяці тому +1

      Tyko się cieszyć , ze jest poprawny odbiór

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Pokojowe anteny to w obecnych czasach duża loteria. Najważniejsza że działa, niejeden by się ucieszył

    • @user-fz5zf7fe3w
      @user-fz5zf7fe3w 4 місяці тому

      Nadajnik Płock Rachcin

  • @artura3579
    @artura3579 4 місяці тому

    Dawno temu jeszcze za czasów DVB-T trafiłem na przypadek dekodera, który dawał w obrazie podobne objawy, gdy chwilę podziałał. Przy tym mocno się grzał, i jak dobrze pamiętam, dodatkowe chłodzenie poprawiało odbiór. Ostatecznie został wymieniony/zwrócony.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      W tym przypadku bywały tygodnie gdzie tv działał bez najmniejszego kłopotu. A bywaly dni gdzie nie szło oglądać nic .

  • @ep7866
    @ep7866 2 місяці тому +1

    Pierwszy zasilacz w TV do podstawienia. Może siać przetwornica główna lub driver LED. Każdy serwis powinien mieć coś na podstawkę. A jak nie to trzeba odpalić na zasilaczu labo.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  2 місяці тому +1

      Telewizor jest już naprawiony, problem stanowiła aplikacja która była zainstalowana na telewizorze trzeba ją było odinstalować i problem zniknął. Przy okazji zostały wymienione Ledy oraz wyczyszczona matryca.

  • @carburator52
    @carburator52 4 місяці тому +5

    Mogę za darmo przesłać idealnie działający Dekoder Skymaster II Generacji po aktualizacji Firmware. Idealnie działa również z MUX-8.
    Na starym odbiorniku Sony Bravia korzystam z Dekodera Ferguson Ariva T30 i mam dwa na zbyciu Skymaster II Generacji. Jeden z nich chętnie sprezentuję a na prawdę działają idealnie.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +6

      Miły gest z Twojej strony. Odezwij się na majla, przekażę dekoder do Domu Dziecka w Lipnicy,mieliśmy tam akcje gratisową, film pojawi się za tydzień. szczegóły ustalimy w mailu.

    • @mioszdorzynski9429
      @mioszdorzynski9429 4 місяці тому +3

      Szacun kolego

    • @mathiasfererio5416
      @mathiasfererio5416 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis czy można wziąć udział w takiej akcji ?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Mathias - Jeżeli jesteś z terenu Wielkopolski to jak najbardziej można, napisz do mnie na maila umówimy szczegóły przy najbliższej akcji gratisowej. Dom dziecka mamy już zrobiony więc pewnie za dwa trzy miesiące coś innego wymyślę bo raz na jakiś czas mam ochotę komuś pomóc

  • @sebastianretecki8278
    @sebastianretecki8278 4 місяці тому +5

    Odcinek rewelacja. Jak zawsze ;) Przerabiałem podobny przypadek na początku roku, TV Samsung, po zapięciu się na zewnętrzny deko problem ustąpił i śmiga :D

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +2

      Tu problem może być trudniejszy , nadmienię tylko , że niektóre dekodery zewnętrzne są bardzo idioto odporne na kiepski sygnał.

    • @marcin-_
      @marcin-_ 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis To może być winne oprogramowanie. TV w pracy: LG. Tylko na jednym kanale są przycięcia (Polsat News Polityka). Pozostałe są ok. To nie wina sygnału. LG wie o problemie, ale ma w 4 literach, bo tv jest po gwarancji i nie będą poprawiać oprogramowania.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      W kwestii oprogramowania to mam obecnie złożoną reklamację na mój Miernik, wyszło wada Fabryczna, okazało się że woda Fabryczna jest we wszystkich miernikach Rovera, Powiem więcej to woda nawet jest w mierniku Alpsat. Podejrzewam że jedna Firma robi oprogramowanie do tych wszystkich urządzeń pomiarowych, i to jest później dystrybuowane do sprzętu w zależności od ceny To się robi bardziej okrojony albo mniej okrojone. Takie mnie naszły reflekcje. Pokrzywdzeni oczywiście są teraz instalatorzy, Którzy nie mogą wykorzystać pewnych funkcji w bierniku które po prostu nie działają . Dystrybutor potwierdził usterkę , Napisałem do producenta bezpośrednio - i cisza jak makiem zasiał.

    • @marcin-_
      @marcin-_ 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis Dystrybutor odpowiada przed klientami, więc dystrybutora molestuj. ;)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      @marcin-_ No troszeczkę innej reakcji się spodziewałem Na chwilę obecną jestem rozczarowany bardzo

  • @piotrgm4608
    @piotrgm4608 4 місяці тому +3

    Naprawa sprzętu możliwa oraz możliwość zakupu nowej płyty głównej która jest dostępna bez najmniejszych problemów w internecie. Wiadomo przynajmniej do jakiego serwisu nie oddawać sprzętu.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Odezwij się proszę do mnie na maila jak możesz

    • @_J.D._
      @_J.D._ 4 місяці тому

      To dopisz sobie jeszcze do listy "RTV SERWIS Dariusz Kurzyk". Mój Philips 2 razy był w tym serwisie który nawet z kurzu tv wewnątrz nie wyczyścił a na końcu sam naprawiłem wkładając płytę zasilacza do piekarnika. :)

  • @dimkaczerkasow4098
    @dimkaczerkasow4098 4 місяці тому +2

    Jak to mówią, wszystko się zdarza)))

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

  • @kubaielektronika2384
    @kubaielektronika2384 4 місяці тому +3

    Fajny filmik

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Dzięki jak zwykle 💪🏻👌👍

  • @andrzejlisek
    @andrzejlisek 4 місяці тому +1

    Wygląda na to, że w takich przypadkach lepiej mieć mały telewizor, choćby ok. 16 cali. Wystarczy odłączyć telewizor klienta i podłączyć swój, niech klient poogląda kilka minut. Jeżeli instalacja jest w porządku i ten telewizor odbiera prawidłowo, to sprawa jest jednoznaczna, klient ma wadliwy telewizor. Jak sam tego nie zobaczy, to nie uwierzy i będzie próbować wcisnąć kit, że jego telewizor jest dobry, a instalacja jest wadliwa.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Mierniki mają również podgląd kanałów można pokazać na mierniku. Niestety ani Rover ani televes nie ma HEVC więc akurat podglądu nie mam :-(. U klienta został na testy dekoder zewnętrzny, wlanie aby zweryfikować temat.

  • @Alamar3
    @Alamar3 4 місяці тому

    Dobry odcinek tez dla awanturujacych sie klientow, pokazuje jak rozne moga byc przypadki awarii i zeby zdawac sobie z tego sprawe. Btw. tez kiedys mialem (b. krotko bo ofc oddalem) tej samej firmy tv nowiutki ale jeszcze typu crt ale taki niby specjalny ostatniej generacji model cienki i plaski crt ktory jak troche popracowal ok. 15-20min to pojawiala sie taka spora plama zielona na ekranie a do tego obraz ciagle lekko przycinal, nie byl plynny co bylo doskonale widac np. po napisach na paskach info. Serwisant od nich powiedzial ze te tv tak maja, no niezle. Ale pisze o tym bo to byl przyklad problemu ktory sie pojawial po jakims czasie od wlaczenia dopiero mimo ze innego typu technologia ale akurat od tej tej samej firmy ;) Pozdrawiam.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Trzeba wpuszczać klientów w krawacie, klient w krawacie jest mniej awanturujący się. 😉

  • @michaurbaniak8037
    @michaurbaniak8037 4 місяці тому +4

    O moje rejony
    Pozdrawiam z Opalenicy

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Pozdrawiam. Kiedyś sobie zwiedziłem pozostałości szlaku po wąskotorówce, tereny oblatałem 😉

    • @michaurbaniak8037
      @michaurbaniak8037 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis 👍👍👍

  • @dzikajagodka3989
    @dzikajagodka3989 4 місяці тому +1

    Wystarczyło ogrzać suszarką (w celach diagnostycznych) głowice antenową (czyli wejście od kabla bo może ktoś szarpnął kablem) gorącym powietrzem a nie lać wodę o polityce producenta w kwestii napraw odbiorników z 2018 roku. Szpakowaty facet ze serwisu w rutynę wpada i doradza, aby nowy telewizor kupić albo na starość już nie chce się fachowcowi telewidzów naprawiać i marzy o emeryturze zamiast o sukcesie naprawy bo entuzjazm w tym człowieku opadł, sięwypalił. W mojej okolicy są też tacy starzy wyjadacze z 25 letnim stażem w branży RTV, lecz przekonywanie, aby coś naprawił i nie brał kasy za diagnostykę mija się z celem. W rezultacie sam zainteresowałem się naprawą. Łatwiej naprawiało się telewizory, monitory kineskopowe, lecz bardziej niebezpiecznie z uwagi na 20 000 Volt prądu stałego.
    Problem w telewizorze Philipsa 55PUS7303 12 nov 2018 jest w głowicy a dokładniej w torze wejściowym sygnału od wtyku anteny do scalonego układu prawdopodobnie Rafael Micro w obudowie SMD montaż powierzchniowy i zwrócić uwagę na jakość połączenia pinu trzeciego wejścia sygnału. Wylutować i wlutować na cynie ołowiowej i klientowi dać gwarancję bez wymiany płyty głównej. Płytę głowną to można wymieniać po burzy, jak już nie ma co zbierać, gdy piorun wejście przez antenę do telewizora. Cyna bezołowiowa jest sztywna i pęka już po gwarancji telewizora czyli 2 lata a gniazdo antenowe zawsze jest narażone na szarpnięcia bo niektóre wtyki łatwo wchodzą a wyjść już tak łatwo nie chcą.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Klient już sobie działa dalej sam, Przekazałem mu opisywany przez ciebie problem.

  • @JanKowalski-os8ng
    @JanKowalski-os8ng 4 місяці тому +1

    Tnie na wszystkich kanałach , czy TYLKO tych w SFN? Problem z SFN zdarza mi sie bardzo często i obejmuje wszystkie grupy cenowe sprzętu. Zdarzało się, że tam gdzie sypał się Philips czy Samsung, zwykła najtańsza Manta działała bezbłędnie. To kłopotliwe sytuacje, bo po przewiezieniu do serwisu, czy do szwagra za miasto, sprzęt zaczyna działać dobrze.
    Ba, zdarzyło mi się, że klient wyrzucił kawałek drutu za okno i było dobrze, a po podłączeniu do gniazda zbiorczej- źle. Po prostu anteny ustawione były na dachu w jednym kierunku, a okna z przeciwnej strony domu i echa nie było. Klient awanturował się, że on ma DOWÓD, że instalacja w budynku działa źle. Tłumacz teraz tu takiemu całą teorię nadawania sygnału, specyfikę nadawania SFN, koncepcje układowe demodulatorów. Ostatecznie ważne jest wyczucie, czy klient będzie ci ufał, cze nie. Jak trafisz na mędrka, który widzi dookoła siebie samych złodziei to donos do skarbówki masz gotowy, tak działa ten typ człowieka...

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Temat z telewizorem już długo jest Wał kowany, tnie na wszystkich multipleksach. Temat echa - jak odbiorniki się z nim obchodzą można książkę napisać jedne odbiorniki działają bez problemu przy echo nawet -2dB w GI, drugie klatkowanie SFN przy -12dB w GI. W jedną jak i w drugiej instalacji poziomy echa nie występowały. U Piotra jest delikatne pre echo, antena jest schowana pod kalenicę (SFN nie wpada bezpośrednio) lecz sygnał częściowy odbija się od budynku z przodu, ale echo jest -14/-16 parametry MER i BER full. W przypadku SFN dużo ludzi nie rozumie , powiem więcej, dużo instalatorów nie rozumie tematu, więc tłumaczyć czasami to trzeba wszystkim dookoła :-(

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Co ciekawe ten telewizor potrafił działać przez tydzień bez najmniejszego problemu i nagle z dnia na dzień zaczyna kladkować non-stop że nie idzie w ogóle telewizji oglądać na żadnym kanale. Nie jest to uzależnione od pory dnia, nie jest to uzależnione od warunków atmosferycznych, nie jest to uzależnione od weekendu. Nie można tej usterki do niczego przypasować, w serwisie Piotra też usterka dopiero zaczęła występować po 10 s od uruchomienia, po kilku dniach przyjechałem ponownie to musieliśmy czekać jakieś 10 min żeby dopiero wystąpiła

  • @maestro4236
    @maestro4236 4 місяці тому +3

    Witam, trza podłączyć dekoder zewnetrzny i pokazać, że pudlo za stówę miażdży pudło za np cztery tysiaki ha ha. Udowadnianie klientowi, że nie ma racji miernikiem za dziesięć tysiaków nic nie zmieni. Klient musi zobaczyć raz obraz z TV, a raz z dekodera zewnętrznego i tak na przemian.

    • @SatBIinstal
      @SatBIinstal 4 місяці тому +1

      Jak znam Mikiego pewnie tak zrobil ,niektórych nie przekona nic

    • @maroman3366
      @maroman3366 4 місяці тому +1

      Ludziom malo technicznym nie da sie wytlumaczyc. Jest pewien prog wiedzy powyzej, ktorego jest to niemozliwe. My mamy swiadomosc jak to dziala, a oni maja przekonanie o swojej racji.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +2

      W odcinku „klient mnie oszukał” była usterka wejścia hdmi w tv. Mój miernik ma funkcję monitora , podłączyłem dekoder do mojego miernika i pokazałem że działa i jest obraz , pokazałem że pilotem można przełączać programy. Nic to nie dało , bo tv nie działa w salonie - takie smsy później dostawałem, a na o ja już nic nie poradzę, to nie mój problem.

    • @maroman3366
      @maroman3366 4 місяці тому

      @@MRSerwis Ja sobie dałem spokoj z naprawami dla klienta indywidualnego, mimo, ze elektronika to moja pasja. Za duzo nerwów. Sprzet jest teraz bardzo złozony, częsci dopasowane tylko do danej serii lub modelu. Na Twoim miejscu, jak zauwazysz, ze klient nie przyjmuje tłumaczenia to powiedz grzecznie, ze wszystko zrobiłes i jesli ma uwagi to niech zamówi sobie diagnostykę u kogos innego. Szkoda Twojego czasu.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      @maroman3366 przyjąłem taką strategię właśnie , bo jeżeli nie potrafię przekonać kogoś do czego sam jestem przekonany , to już strata czasu niestety

  • @tomaszwisniewski4797
    @tomaszwisniewski4797 4 місяці тому +2

    A wystarczyło na chwilę się z sąsiadem na telewizory zamienić.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      A wyobraź sobie sytuację hipotetyczną gdzie klient nie zezwala kompletnie na przekładanie telewizorów i co teraz? Sąsiad cię nie wpuszcza bo ci nie ufa

  • @annarutkiewicz
    @annarutkiewicz 4 місяці тому +1

    Dlatego najlepiej jak Klient problemowy spisać wszystko w umowie.
    Dwa, naprawa telewizora nie jest wcale taka trudna jeśli ma się dobre pojęcie. Ten Pan ma po części rację, telewizor wymaga większego wkładu w wymianę podświetlenia i czyszczenie pod foliami. Z jedną rzeczą się nie zgodzę. Jest to naprawa płyty głównej, której można się podjąć bez wymiany i dbając o ekologię. 6letni telewizor to nie śmietnik. Zmień serwis, on się już zakopie.
    Ja uratowałem nie raz podświetlenie bez wymiany calych listw i działają 3 rok.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Klient już sobie rozmawia z tym serwisem i załatwia sobie temat sam.

  • @marcinp4769
    @marcinp4769 4 місяці тому +1

    Płyta główna jest dostępna (703EXI0A02B69T), tylko kwestia ceny. O wiele taniej dokupić zewnętrzny dekoder i cieszyć się TV ile się da.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Dzięki że podzieliłeś się w komentarzu

  • @adamszymanski9471
    @adamszymanski9471 4 місяці тому +2

    Po paru latach wysychają kondensatory elektrolity i to jest bolączka całej elektroniki.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      👍👌💪🏻

  • @user-fu4iy5jg8t
    @user-fu4iy5jg8t 4 місяці тому +2

    Mój TV LG matryca LCD ma obecnie 14 lat. I nic nie wskazuje na to żeby miał chęć na odpoczynek.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +2

      U Rodziców LG 2010 rok, śmiga non stop., nigdy nie był naprawiany

  • @ukaszsek9953
    @ukaszsek9953 4 місяці тому +3

    Jedziemy z koksem

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

  • @daniellol187
    @daniellol187 4 місяці тому +1

    Co to był za jeden na drabinie i w rękawiczkach na początku filmu. Ciekawy odcinek. Pozdrawiam.😊 😂

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      To był urywek materiału z gratisu dla Domu Dziecka w Lipnicy. Byłem tam z dwoma instalatorami, wspólnie działaliśmy. To był Daniel - jeden z nich.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Chyba że to Daniel właśnie pisze ? Bo nick znajomy ? 😂

  • @o_kaczka_o896
    @o_kaczka_o896 4 місяці тому

    Czy na antenie Telkom-Telmor Digit Activia jest możliwość odbioru mux-u 8?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Pasmo pracy przedwzmacniacza tego modelu anteny kanały od 21-69. Mux8 to kanały 6-12. Być może pasywnie gdzie blisko nadajnik i mocne pokrycie sygnału będzie możliwy odbiór Mux8

  • @adamszymanski9471
    @adamszymanski9471 4 місяці тому +1

    Brat ma plazmę LG która ma ok.20 lat i działa po dziś dzień super mimo iż dołożył zewnętrzny tuner.Samsung i LG to są firmy warte uwagi i nic więcej

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Rodzicom dałem mój stary LG który był z 2010 roku, działa do dziś , a od przekazania minęły 4 lata. Na działce mam też LG 2008 rok, działa wyśmienicie

  • @rzustinio
    @rzustinio 4 місяці тому +1

    Kiedyś zaniosłem do serwisu telewizor znanej marki na P........ . Okazało się że padło coś w module zasilania i cała płytka zasilania to koszt około 8😉😉00zł. Telewizor miał już parę lat i raczej myślałem o wymianie na nowy. Przyszedł kumpel i okazało się że ma znajomego który pracuje w serwisie Samsunga no i po rozmowie telefonicznej zawiozłem ten telewizor do tego serwisu. Na drugi dzień koleś dzwoni i mówi mi że telewizor można odebrać. Ja w szoku bo nawet nie wiedziałem jaki koszt naprawy będzie. Myślałem że najpierw zadzwonią i określą mniej więcej koszt naprawy. Na miejscu okazało się że naprawa mnie wyniesie 260zł a że jestem znajomym Darka to 200zł. Padł układ scalony na tej płytce zasilania a producent telewizora ponoć ma swoje oznaczenia układów i mimo że był to układ dobrze znany z innych marek to kto będzie szukał? Lepiej wymienić całą płytkę. Grunt to trafić na serwisanta który ma pojęcie o tym co robi i tyle.😉

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Klient już rozmawia z serwisem w sprawie dalszej naprawy. Pewnie coś tam będą działać. Dużo ludzi też napisało do mnie na majla z prawdopodobnym uszkodzeniem

  • @Wies_Pol_2022
    @Wies_Pol_2022 4 місяці тому +12

    Tacy sa ludzie. Nie przyjmuja argumentów nie dociera sprawdzenie. Stare pudlo 6 letnie ma prawo nie dzialac. Taniej go dekoder by kosztowal. Klient zaplacłi za te weryfikacje?

    • @goral418
      @goral418 4 місяці тому +2

      Wstyd pisać...bo tak jest

    • @adamkluska356
      @adamkluska356 4 місяці тому +1

      Kupuję co ciekawsze modele uszkodzonych tv i je naprawiam - czasem bardzo tanio.

    • @Wies_Pol_2022
      @Wies_Pol_2022 4 місяці тому +4

      @@adamkluska356
      Trzeba wiedziec co nawaliło

    • @adamkluska356
      @adamkluska356 4 місяці тому +5

      @@Wies_Pol_2022 kilkadziesiąt tv naprawiłem i odsprzedałem - tylko 2 razy wymieniałem płytę zasilania kiedy telewizor raz działał a raz nie i nie doszedłem dlaczego. Tu bym go spokojnie naprawił. Wszystkie tv mają bardzo podobne elementy na płytce i nie szukam oryginalnych a podobnych nadających się

    • @GrzegorzZablocki
      @GrzegorzZablocki 4 місяці тому +2

      @@adamkluska356Tu problem może być w samej głowicy. Trzeba by prześledzić wszystkie oscylogramy, pytanie czy w ogóle jest do tego dokumentacja serwisowa. Pamiętam z czasów lampowców, później Jowiszy, Heliosów, Syriuszy i Neptunów, że oprócz schematu były jeszcze zeszyty serwisowe. Teraz to niekiedy loteria. Najprościej byłoby wymienić tuner z innej padniętej płyty, albo poszukać identycznego ( podobnego ) w innej płycie. Usterka trudna, bo nie jest stała. A może to zimne luty w samym tunerze. Oczywiście, że da się to sprawdzić. Natomiast, pytanie czy klient zapłaci za czas i wiedzę? A jak za tydzień padnie podświetlenie to wytłumacz mu, że te usterki nie mają nic wspólnego ze sobą.

  • @4krist
    @4krist 4 місяці тому +3

    Mnie zawsze zastanawia jak to jest że głowice w telewizorach tak szybko tracą czułość z wiekiem. Celowej kiepskiej jakości kondensatory które tracą parametry?

    • @SatBIinstal
      @SatBIinstal 4 місяці тому +1

      Takie teraz telewizory robią na miarę czasu 😂😂😂

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +3

      Wystarczy spojrzeć na tanie zasilacze antenowe , rekordziści wymieniają je dwa trzy razy w roku. W telewizorach mogą producenci stosować podobne triki, mamy technologię która pozwala obliczyć trwałość danej części , co za problem wyliczyć czas jej eksploatacji obniżając ją do mniejszej niż „wymóg”

  • @TymexComputing
    @TymexComputing 4 місяці тому +2

    1:15 czy tutaj problemem jest ten rozmyty napis? 10:28 wygląda przycięcie przy zmianie kadru, do nowej sceny potrzebny jest cały nowy obraz, bodajże co 5-15 sekund w wielu systemach kompresji obrazu tworzony jest nowy obraz odniesienia do którego później przychodzą wektorowe zmiany i przesunięcia ale nie sprawdzałem czego używa się w dvbt2 :). Fajnie byłoby odtworzyć problem na źródle sygnału. Innym źródłem pogorszenia sygnału po kilku latach może być pogorszenie jakości zasilania.ale to wróżenie z praktyki. Podobne problemy pojawiają się gdy obok telewizora postawimy tanią ładowarkę z USB do telefonu, ze 100khz wyższe harmoniczne mogą mieć mhze jak się ich chiński inżynier nie stlumil.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Bywały okresy nawet tygodnia gdzie tv działał poprawnie, później nagle z dnia na dzień występuje problem cały dzień. 1:15 problem to utrata dźwięku , przy której towarzyszy czasem zakłócenie obrazu. Telewizor był podłączany do dwóch różnych instalacji i dwóch różnych nadajników. Problem nie występuje regularnie

    • @TymexComputing
      @TymexComputing 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis dzięki za dodatkowe informacje - chcąc pomóc temu właścicielowi - próbując udowodnić że wszystko da się naprawić, co najwyżej nie warto :) ale zawsze warto wiedzieć co się zepsuło a co jest sprawne i wymieniać się tymi obserwacjami z innymi użytkownikami. Ważne z punktu widzenia właściciela byłoby wiedzieć kiedy pierwszy raz zauważył usterkę i czy wcześniej w podobnych okolicznościach jej nie było w danym TV.
      Moje hipotezy to
      A.) procesor się przegrzewa i spowalnia pracę lub okresami ma zbyt duży pobór mocy.
      B.) przetwornica w środku zagłusza sygnał - dobrze że tam nie ma HV, w radio DAB+ wskazuje poziom odbieranego sygnału ale w telewizorach tego nie widziałem, nie oglądam tylewizji i staram się nie używać :)
      Z innych rzeczy - w przypadku ciągłego braku Audio doszedłem do forum w new zealand jak i do polskiego (źródło emitel pl) gdzie ludzie wymieniają się ciekawymi informacjami o standardzie strumieni wideo+audio, taki TVP mówi że strumień ma audio 5.1 ale ma tylko stereo :) jeszcze jakaś kwestia E-AC3 oraz AAC i Dolby Digital Plus vs. Dolby Surround ale w zakresie różnic h.264 h.265 to ja się nie wypowiadam.

  • @freeq007
    @freeq007 4 місяці тому +2

    Ciekawy film. Można się dowiedzieć jakich marem tv unikać. Chociaż też mam Philipsa ,ale robi u nmie za monitor do komputera z racji braku DVB-T2.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +2

      Ja mam telewizor Philipsa w sypialni mam nadzieję że mi długo pociągnie. Gra już dwa lata

    • @freeq007
      @freeq007 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis mój ma ponad 10 chyba rocznik 2011 🙂 teraz na nim jest tylko Mux8, ale tak jak pisałem robi za monitor. Swoją drogą najlepsze tv jakie miałem to Daewoo jeden 14 calowy z 1997 działa do dziś. Nawet nie był otwierany.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      To telewizory z tamtych lat jeszcze pożyją bardzo długo. Ja kupiłem dwa lata temu Sony do salonu, stary telewizor dałem rodzicom który miał 14 lat, i ten telewizor nadal u nich działa bez najmniejszego problemu

    • @sonicrecords3478
      @sonicrecords3478 4 місяці тому +2

      Starsze mam wrażenie solidniejsze choć nie ma reguły, dwa Samsungi z lat 2007 i 2008 szlag trafił po około 4 latach, w jednym na pewno wywaliły kondensatory w zasilaczu, ale mały Samsung SyncMaster B2330HD z 2010 żyje do dziś, znaczy pół roku temu żył, poszedł w zapas, dostałem Panasonica 32 cale LCD też 2010 rok i działa perfekcyjnie (zastąpiony Philipsem właśnie temu do mnie trafił), za to dwuletni dekoder Technisata powoli sie zwija, wyświetlacz już niemalże nie żyje a czasami jak długo podziała zaczyna się rozjeżdżać obraz albo dźwięk bulgocze, pomaga włączenie i wyłączenie albo zmiana kanału na inny i z powrotem. Najstarszy płaski telewizor jaki mam to Sony KLV-26HG2, w tym roku skończył 20 lat, stary ale jary, kiedy nawet LCD były ciężkie, pancerne i na tyle grube że stoi stabilnie bez oryginalnej podstawki. Jak tak patrze, co leży po śmietnikach, najrzadziej spotykam telewizory firmy Panasonic a zaraz po nim Philips, a jeżeli znajde i podłącze, najczęstsze problemy to potłuczony wyświetlacz. Najwięcej leży za to Samsunga, LG i chińczyków jak Manty i podobne

    • @freeq007
      @freeq007 4 місяці тому

      @@sonicrecords3478 ciekawy temat to ja opiszę swoje tv oczywiście te już z pilotem bo o Rubinie którego wymieniliśmy w 1996 r
      Na Thomsona nie będę opisywał. To tak od Thomson działał od 1996 do 2005 z tym, że co 3 lata coś padało wtedy Tata jeszcze miał ochotę na naprawy bo się opłacało. Drugi tv tak jak pisałem od 1997 r. Daewoo 14 cali działa do dziś u Rodziny bez otwierania czyszczenia itp. po Thomsonie w 2005 r. Był Daewoo 29 cali i działał do 2014 r. Bo przesłaliśmy już na płaski tv. A za Daewoo 14 cali kupiłem w 2011 r. Mantę 32 cale i działa do dziś z tym, że już na działce. W 2014 Toshiba działał do 2020 i teraz jest LG 4K, a od 2019 zamiast Manty jest LG 32 cale.

  • @bison616
    @bison616 4 місяці тому +2

    Aktualizacja oprogramowania zrobiona? Można też zmienić kraj np Włochy lub Szwecja

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Były różne próby, temat już długo trwa. Były takie okresy gdzie telewizor potrafił działać „normalnie” przez cały tydzień.

  • @Krajann
    @Krajann 4 місяці тому +1

    nie wiedziałem ze obecnie jeszcze ludzie korzystają z anten na nowych tv tylko pod telewizję. Philipsy z serii PUS typowo woły multimedialne trochę szkoda na sam odbiornik antenowy taki tv

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Duzo osób jeszcze korzysta, chyba jeszcze więcej nic kiedyś

  • @elvis51219
    @elvis51219 4 місяці тому +1

    A jaki dokładny model telewizora

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      4:44 tam jest info

  • @pawcioja1867
    @pawcioja1867 4 місяці тому +1

    Wymiana calej plyty to podejscie 2xeko:ekonomicze i ekologiczne.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Klient sobie z tym serwisem już rozmawia.

  • @bajek8P
    @bajek8P 4 місяці тому +3

    Ja mam przycinanie Philipsa na mux4

    • @Wies_Pol_2022
      @Wies_Pol_2022 4 місяці тому +1

      Poszukaj aktualizacji softu. Moze bedzie i problem rozwiaze.

    • @SatBIinstal
      @SatBIinstal 4 місяці тому +1

      Jeżeli nic wspólnego z instalacja antenowa to Soft raczej

  • @bezdomnypirat3318
    @bezdomnypirat3318 4 місяці тому +3

    swego czasu odeslalem tel na serwis bo cos nie laczylo w gniezdzie sluchawkowym......tel przyszedl z serwisu ale nie dzialal dotyk mimo ze wczesniej dzialal.....odeslalem ponownie igdy przyszedl do telefonu byl dolaczony druczek "telefon zalany z winy uzytkownika, naprawa niemozliwa" natomiast orange od ktorego byl ten tel zamiast wymienic na nowy czy cos rozwiazalii ze mna umowe i dojebali mi 900 zl kary za nie wywiazanie sie z umowy.......sprawa skonczyla sie w sadzie......i przegralem gdyz firma orange nie ponosi odpowiedzialnosci za bledy swoich pracownikow ani za wadliwie dziaaljacy serwis

    • @SatBIinstal
      @SatBIinstal 4 місяці тому +1

      To się normalnie w głowie nie mieści , co za dałny

    • @maroman3366
      @maroman3366 4 місяці тому +1

      Bo gwarancja jest iluzoryczna. Kazdy broni swojego interesu. I kazdy podmiot gospodarcze odpowiada wylacznie za minimum jego dzialki. Co do zalania, to jest czesty argument jesli chce sie klienta pozbyc, ale zalanie nie oznacza fizycznego zalania. Mogl telefon przebywam w wilgotnym srodowisku i po przeniesieniu do cieplego pomieszczenia, para skroplila sie i uszkodzila cos na plycie. Bez eksperytyzy mozemy tylko gdybac.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +2

      Walczę teraz z gwarancją w sprawie Rovera, na chwilę obecną jestem totalnie rozczarowany podejściem tzw obsługi klienta. To moja subiektywna opinia. Jak miernik było sprzedać to same oh i ah, jak wyszła wada ukryta softowa, to potwierdzili błąd na pozostałych miernikach Rober i cisza jak makiem zasiał. A może Mikiemu przejdzie i odpuści temat. Kilku instalatorów już coś większego planuje. Zapowiada się ciekawy materiał na odcinek.

    • @Ponury_Grabaz
      @Ponury_Grabaz 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis Ktora firma sprzedala panu,miernik Rover? Chyba nie ta,od niebieskich anten DVB-T2.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      @Ponury_Grabaz bingo , narazie mój wkurw jest średni , niestety rośnie z tygodnia na tydzień :-(

  • @pumbaxd7096
    @pumbaxd7096 4 місяці тому +4

    Dekoder jakis Lepszy i przez HDMI i Bedzie jeszcze Smigal 10 Lat

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Tak zostało finalnie

  • @stanostasko9738
    @stanostasko9738 4 місяці тому +2

    ahoj nebudeš v nejakom dalšom dieli porovnavat finder amiko tsc 1270 s roverom? všimol som si ho vo videu

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Planuje odcinek oddzielny na temat mierników. Będzie dużo porównań i dużo gadania. 1270 od Widza dostałem i sobie go też testuję.

  • @zubcio1990
    @zubcio1990 4 місяці тому +1

    Mam dokladnie ten model tv , rok temu mialem przez serwis wymieniana matryce . Co androida no to fakt troche muli , ale yt netflix amazon prime dziala dobrze :D . ze zlacza kablowego/sat nie korzystam

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

  • @szmit8
    @szmit8 4 місяці тому +2

    👍🏻👍🏻

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

  • @michaellopl
    @michaellopl Місяць тому

    Można wysłać do kogoś kto naprawia laptopy na zasadzie wymiana bga i na ryzyko wymienić część dekodera z jakiejś innej używki z Chin.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Місяць тому +1

      Problem robiła aplikacja „Showtime” po jej odinstalowaniu tv działa w najlepsze. Przy okazji został wyczyszczony oraz wymienione zostały diody.

  • @marcinhotlos7904
    @marcinhotlos7904 4 місяці тому

    Mam podobny problem tyle, że z producentem i sprzedawcą tv, którzy 1,5roku nie potrafią go naprawić i mimo dowodow przerzucają, odpowiedzialnością. Dodam, że chodzi o podobna i kilka innych funkcji jak np. Nagrywanie i błędy. Tv kupiony w 2020/2021a rekojmi na niego nigdy nie było, usterki zgłoszone w 1 roku i później jeszcze wielokrotnie, aż usłyszałem, że rękojmia sie skonczyla.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Do rzecznika praw konsumenta napisz, ja już korzystałem i sprawę wygrałem

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Do rzecznika praw konsumenta napisz, ja już korzystałem i sprawę wygrałem

  • @Muflon_Wladca_Sanu
    @Muflon_Wladca_Sanu 4 місяці тому +4

    Daniel Rakowiecki może da radę 😅?

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Do Daniela wysłałem zgłoszenie kilka mc temu - cisza. Możesz sam spróbować , mi się już odechciewa

  • @marcinlawrenty6141
    @marcinlawrenty6141 4 місяці тому +1

    Switche mam nadzieje że uziemione, sprawdziłbym czy nie ma potencjału miedzy gniazdem a telewizorem. głowice nie lubią być szlakiem dla przewodu ochronnego.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      W obu przypadkach tak

  • @Szyneq
    @Szyneq 4 місяці тому +2

    Trochę się zmartwiłem, też mam philipsa z 2018, serię niżej co prawda, ale wydaje mi się że komponenty podobne. Lata na dvb-c, ale android szczerze mówiąc działa jak 💩…

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +2

      Pewnie zależy jak leży. Może się okazać że Twój egzemplarz będzie chodził długo i szczęśliwie 💪🏻👌👍

  • @Cyborg91Ninja
    @Cyborg91Ninja 4 місяці тому +2

    Telewizor do Daniela Rakowieckiego! Może naprawi :D Niech sobie dekoder za 100 zł kupi

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Wyobraź sobie , że do Daniela próbowałem dostać się na wszystkie możliwe sposoby. Nawet zgłoszenie oficjalnie wysłałem - cisza jak makiem zasiał. Temat tv jest już od 2-3 miesiącu wałkowany, usterka znikała na tydzień i po tygodniu wracała z powrotem p

  • @_J.D._
    @_J.D._ 4 місяці тому +10

    Jeśli serwisant tv nie rozebrał telewizora i nie sprawdził nawet czy kondensatory trzymają pojemność i czy nie ma zimnych lutów to nie powinien nazywać się serwisantem tylko wymieniaczem.

    • @fromhead89
      @fromhead89 4 місяці тому +3

      bardzo mocno się mylisz.

    • @_J.D._
      @_J.D._ 4 місяці тому +1

      @@fromhead89 Oczywiście argumentów nie przedstawisz żadnych tylko bezpodstawnie krytykować potrafisz.

    • @TymexComputing
      @TymexComputing 4 місяці тому +1

      Ale tutaj celem była diagnoza - podłączył i zdiagnozował że w jego dobrej sieci tv też ma taką samą awarię. Jak ktoś będzie chciał naprawiać i zgodzi się na wycenę to naprawi jak należy :)

    • @_J.D._
      @_J.D._ 4 місяці тому +1

      @@TymexComputing Ale ja nie mówię o serwisancie instalacji antenowych co do którego nie mam zastrzeżeń tylko i tym z serwisu telewizorów.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Wz mojej strony to: w serwisie byłem dwa razy. Pierwszy raz gdy przywiozłem tv , drugi raz po kilku dniach , gdy przyjechałem po „werdykt”.

  • @InstalatorTVK
    @InstalatorTVK 4 місяці тому +2

    Na wstępie, świetna bluza Mikołaj ! :) A co do pixelizacji na TV klienta. Temat ciężki aby przekonać klienta o swojej racji że winą jest jego TV ale prawda jest taka że są takie przypadki. Ja pracuje na DVB-C i pierwszy taki przypadek miałem 10 lat temu. Klient dość zamożny mieszkający na Sea Tower w Gdyni zakupił nowy TV SONY na wypasie chyba z 75cala ? Nie pamiętam duży był. Wtedy wchodziły moduły CI u mojego operatora i taki moduł klient zamówił. Zdziwienie było gdy na TV zaczęły latać pixele. Były to pierwsze montaże i każdy zachodził w głowę gdzie tu jest problem z nową instalacją. Ostatecznie po kontakcie z serwisem SONY, podmiot przyznał się że nie mają ekranowanych głowic czy nie są do końca dobrze ekranowane już nie pamiętam. Problem leżał typowo w danym modelu telewizora! W następnych latach było kilka przypadków i to głownie z telewizorami marki SONY. Koledzy jeździli na serwisy do pixelizacji po kilak razy. Czasami pomagał tłumik wycinający kanał zwrotny ( 5-65Mhz) tzw. FKZ . Ja ostatecznie proponowałem jako ostateczność montaż dekodera i problem nie wracał. Wiele razy pokazywałem klientowi aby na dzień zamienił telewizor aby sam sobie udowodnił że na tym samym kablu drugi telewizor będzie działał bez błędnie. Dlatego mimo śmieszków wśród instalatorów, chwalę sobie miernik Signal st5150 który ma podgląd wizji i w ten sposób pokazuję klientowi brak błędów na pomiarze ( ber) oraz brak pixelizacji. Na filmie sam wspomniałeś że zaniosłeś telewizor klienta do innego punktu odbioru sygnału ( pokój, czy inne mieszkanie) i tam pixelizacja była taka sama, mimo że telewizor który tam stał docelowo działał bez błędnie. Warto chyba na takie serwisy dla takich klientów mieć mały 32" TV z DVB-t2 aby ukazać niedowiarkowi że problem leży na jego sprzęcie. Oczywiście jeśli pixelizacja występuje u niego często, abyśmy nie musieli czekać godziny na punktowy zanik sygnału :P Musisz klientowi zaoferować dekoder koszt 80zł i wytłumaczyć że jego dekoder w telewizorze jest trafiony lub ściąga zakłócenia a po podpięciu zewnętrznego dekodera jego telewizor jest tylko MONITOREM wykorzystujący tylko wyjście HDMI :) Pozdro aha za diagnozę oczywiście zapłata, co w tym dziwnego? Poświęcasz swój czas w tym momencie mógłbyś robić inną robotę gdzie zarobisz więcej! Jeżeli klienci nie chcą płacić za takie usługi INFORMACYJNE bo sprzedałeś mu informacje to najlepiej w ogóle nie jeździć do takich ludzi..

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Najgorzej jak zrobisz instalację świeżą a ktoś ma problem od razu z dekoderem np cyfry + , i te spojrzenie że nie działa, albo aktualizacja się nie chce pobrać , rzadko bo rzadko ale zdarza się , mimiki twarzy i ruchów ciała nie oszukasz. Tacy już chyba jesteśmy że musi być obraz i dopiero płacisz za instalację. Pozdro

    • @InstalatorTVK
      @InstalatorTVK 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis ostatnio u mamy mojego kolegi z podstawówki ogarniałem TV. Stroiłem go na darmowe kanały DVB-C które są u nas w kablu. Okazało się że sygnał przychodzący to -15dbmV ( u Ciebie 45dbuV. Błedy na kablu, co objawia się pixelozą na niskich TS ( u mnie PULS, TVP 1/2 ). Instalacja do tego TV nie znana, jakiś szereg. Tłumaczę że trzeba puścić nowy kabel od 1 punktu. Zostawiam kabel i zień ma to ogarnąć. Po tygodniu wpadam. Okazuje się że wiercił przez strop, przewalił rurę z kanalizą, musiał zdjąć podłogę ogarnać wyciek. Zarabiam konektory, podłączam a na TV dalej pixele PULS i TVP i to takie częste że nie da się ukryć :) I teraz w takiej sytuacji spojrzenie klienta któremu zapewniałeś że po wymianie kabla bedzie dobrze :D Okazało się ze 12 letni Samsung sieje zakłócenia gdyż na mierniku miałem czysty obraz. Na innych TV nie było problemu. Więc ewidentnie tutaj problemem jest TV i wleciał zewnętrzny dekoder. Także często mamy niezręczne sytuacje i trzeba umieć to klientowi wytłumaczyć że zdarzają się takie problemy ale tak rzadko że nawet nas to zaskakuje
      :)))

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Dokładnie, każdy kto ogląda ten film mówisz sobie przecież to proste przecież to logiczne przecież wiadomo że to jest uszkodzona. Co innego jest jak przyjeżdżasz na miejsce do klienta i Na miejscu jest rozmowa, przekonywanie, udowadnianie czasami, nawet nie wiesz czy zarobisz pieniądze bo musisz wykonać jakieś czynności żeby sprawdzić czy faktycznie twoje podejrzenia były podstawne. Całe szczęście że mamy ze soba bagaż doświadczenia, który nam bardzo w takich sytuacjach pomaga i jest jeszcze coś takiego jak odpuszczam i dziękuję i do widzenia. Tak jak piszesz takie sytuacje bardzo rzadko się trafia, ale jednak się trafia.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Zauważyłem jeszcze takie podejście czasami klienta który nieświadomie z niewiedzy zadaje takie dziwne podejrzliwe pytania, które troszkę odpychają mnie od realizacji usługi. Później już po realizacji usługi okazuje się że on nie miał wcale złych intencji po prostu ma taki styl i tak po prostu rozmawia z wszystkimi. Więc w tej branży jednak musi być dużo empatii niestety, można złe intencje odczytać

    • @TymexComputing
      @TymexComputing 4 місяці тому

      Wystarczy z góry podać cennik, nie będzie targowania na koniec ale możliwe że też nie będzie zamówienia :(

  • @sebaszwarc
    @sebaszwarc 4 місяці тому +1

    Polecanie klientowi w Polsce dekodera do naziemnej? Jedyne firmy, które robią porządny dekoder naziemny to Manhattan, ale ich model najnowszy ukaże się dopiero w kwietniu i w Polsce nie zadziała (żaden badziew robiony w Polsce nie przeszedłby i tak certyfikacji BBC) oraz Humax, który co ciekawe pod swoją nazwą wypuscił gorszy dekoder dla Freesatu, niż ten wyprodukowany na zlecenie SKY - widocznie jak ktoś więcej płaci za zlecenie to się robi porządnie a jak nie płaci to robi byle jak. I mówienie serwisanta że telewizor 6 letni jest stary? Ja mam 12 letni LG bez Smarta bo na szczęście wtedy jeszcze nie montowano masowo tego szitu i działa pięknie do dzisiaj. A gdzie ekologia? Jak się jakiejś firmie "nie opłaca" działać dla dobra klienta to niech zwinie biznes - jakby pan Mikołaj tak mówił "ee nie jadę bo do Tomyśla za daleko,wie Pan co ? w sumie ja panu zdalnie podam instrukcję a pan sobie sam wejdzie na dach i przykręci ten talerz. Nie nie musi być dokładnie, tak sobie go pan po prostu na czuje ustawi a jak będzie się ruszał to pan skontruje i lekko puknie w czasze by się odgięła" to sam by wypadł z rynku 😠
    Z pozytywnych informacji szacunek za bluzę Super Mario Brothers :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Pozdro Sebastian

  • @igorass91
    @igorass91 4 місяці тому +1

    Miałem dokładnie ten sam model.. oddałem go do serwisu z uszkodzoną matrycą, po przetrzymaniu przez 2 miesiące dostałem nowy, który także wysiadł.... nigdy więcej philipsa nie kupię

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Ja mam philipsa w sypialni 2 lata temu kupiliśmy , włączany jest sporadycznie , zobaczymy jak długo pociągnie

    • @igorass91
      @igorass91 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis philips to tylko z nazwy, bo faktycznie nazywa się tp vision i mimo tego, że fabryka jest w PL, to jakość typowo made in china... ten pus7303 już po roku wysiadł, dostałem inny model, który na papierze wydawał się nieco lepszy, co nie miało żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości bo papier wszystko przyjmie i na domiar tego, zepsuł się już po pół roku i znów serwis .... po kolejnej naprawie jakoś działa- póki co

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      W salonie 3 lata gra już Sony włączany 3-4 h dziennie , wcześniej 14 lat LG, obecnie ten LG u moich rodziców nadal gra tylko ze 20h dziennie 😉

  • @BartoszSS
    @BartoszSS 4 місяці тому +1

    Wysłać do UA-camra Daniel Rakowiecki może naprawi może jakaś prosta usterka :D

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Wysłałem już dawno temu - brak odpowiedzi

  • @Marcinnn
    @Marcinnn 4 місяці тому +1

    ja jestem z okolic Wyszkowa.
    Antenę mam ustawioną na Różan.
    Da radę ustawić telewizję Republika ?.
    Bo automatyczne wyszukiwanie nie wyszukuje tego kanału.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Місяць тому +2

      Komentarz utknął gdzieś dawno temu. Republika nadawana jest z Gdańska EXP MUX BCAST - ale to daleko od Twojej lokalizacji. Ani Elbląg , ani Olsztyn nie nadaje Republiki. Pozdrawiam

    • @Marcinnn
      @Marcinnn Місяць тому +1

      @@MRSerwis dziękuję za odpowiedź.
      Pozdrawiam.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  Місяць тому

      Pozdrawiam również

  • @gw5172
    @gw5172 4 місяці тому +1

    no nie wiem, przecież tam może być nawet zimny lut na gnieździe antenowym.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Telewizor został w serwisie, klient sobie już rozmawia w kwestii dalszej jego naprawy

  • @adammajor5169
    @adammajor5169 4 місяці тому

    Łatwiej by było poprosić sąsiada o telewizor (lub przytargać własny) i podłączyć klientowi.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Był zostawiony na testy na jakiś czas dekoder dvbt2 do telewizora i dekoder nie ciął.

    • @adammajor5169
      @adammajor5169 4 місяці тому

      @@MRSerwisTo powinno klientowi dać do myślenia :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Wiem :-), wyszło na to, ze a jestem 100% pewny że instalacja jego jest ok, on jest na 100% pewny że telewizor nie jest ok.

  • @wojciechszymanowski
    @wojciechszymanowski 4 місяці тому +1

    Jakiś ogarnięty elektronik, by ta płytę naprawił, a Ci, że producent nie oferuje części zamiennych - to się nie da 🤷‍♂️
    A nawet nie zweryfikowali co jest z płytą nie tak. 😂

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Telewizor nadal jest w tym serwisie. Wiem tylko, że jakaś naprawa docelowo będzie, wiem tyle , że są jakieś rozmowy

  • @djm955
    @djm955 3 місяці тому +1

    Fu*ckin ja ma mam Philips jeszcze z 2011 roku i działa pięknie! Zal, ale padaczkę dzisiaj robią!

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  3 місяці тому +1

      Ja kupiłem do sypialni philipsa , na szczęście odpalany na godzinę dziennie , może będzie długo żył 😉

  • @johnywalker5186
    @johnywalker5186 4 місяці тому +1

    Przy 2 tys. gniazd nie ma tygodnia, żeby jakiś klient z "prawie" nowym tv nie zgłaszał problemów, ostatnio seria LG i Samsungów ok.1,5-2 letnich dostaje zawieszkę z hevcami, gra dźwięk, czarny obraz, komunikaty o braku danych, h254 działa, strojenie nic nie daje... o dziwo przywrócenie fabrycznych pomaga na 1-2 miesiące. Jestem bliski uwierzenia w teorię spiskową, że te odbiorniki łapią jakieś śmieci z naziemnej stwierdzając, że to jakieś OTG i głupieją. Gdy tylko EmiTel zmieni coś w pidach czy innych sidach zaczyna się ufabrycznianie 4-5 telewizorów. Inną sprawą jest bałagan z obsługą LCN, wrzucanie kilku kanałów na listę radia (bo czemu nie), problemy z satelitarnym epg itp., tylko chińczyki nie marudzą i radzą sobie ze wszystkim co w sieci znajdą.

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Teoria spiskowa - coś w tym jest. Kupiłem młodemu drukarkę atrament HP 515. Głowicą straciła ważność i zaczął nierówno drukować drukarka ma przebieg 500 stron, musiałem kupić nowe głowice i są ważne rok. Tuszu mam od zarąbania , bo tam się wlewa do kuwetek.

    • @viraf8455
      @viraf8455 4 місяці тому +2

      @@MRSerwis tak samo ciekawostka odnośnie lodówek samsunga, które po odliczeniu odpowiednio zaprogramowanego czasu po prostu się wyłączają, i udają że się zepsuły, zresetowanie licznika bądź wgranie na nowo oprogramowania "naprawia" lodówkę... Przed wojną nie do pomyślenia

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Podobnie z kalibracja mierników, producent daje ważność tylko na rok. Koszt kalibracji w zależności od producenta ta miernika to nawet 2tys zl. Czyli tyle co tani miernik

    • @johnywalker5186
      @johnywalker5186 4 місяці тому +1

      Sprawa sprzed miesiąca. Miałem wiekowego Epsona xp-305, zmieniłem komputer i nie zdążyłem zainstalować sterowników Epsona, działała bez problemu na systemowych ale czarny na głowicy przysechł, zawsze pomagało przestawienie jakości wydruku na foto i kreski znikały... ale nie było tej opcji w systemowym oprogramowaniu, więc zainstalowałem epsonowski pakiet... drukarka po tym zabiegu przestała drukować czerń, przepychałem głowice płynem, zmieniałem pojemniki z tuszem - NIC! Drukarka czeka na transport do PSZOK. Kupiłem kolejną plujkę tym razem od Canona, pewnie 2 lat nie wytrzyma. Tak wiem, że lepiej kupić laser, ale ja drukuję 5 stron na miesiąc, a teraz pewnie i w laserach terminy ważności bębna wprowadzili...

    • @johnywalker5186
      @johnywalker5186 4 місяці тому +1

      Aktualizacja: panowie z Emitela uwalili kolejnego Samsunga, pomógł reset do fabrycznych, w piątek coś grzebali i uwalili wszystkie dekodery manty, na TVP1 i TVP2 obraz pojawia się i znika w rytmie disco lat 80-tych, emerytki ruszyły tłumnie po dekodery Wiwa 😆

  • @TomaszWrobelTV
    @TomaszWrobelTV 4 місяці тому +1

    Skąd Panie macie te fajowe koszule, dresy z nadrukiem gier 8 bitowych? 😀

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Wejdź w opis filmu tam jest link do firmy która takie bluzy wykonuje, znajdziesz ten model bez problemu chociaż tych różnych wzorów jest dużo

    • @TomaszWrobelTV
      @TomaszWrobelTV 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis Bardzo dziękuję! :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому +1

      Mój rabat powinien być aktywny. Niestety czas oczekiwania 2mc ;-(

    • @TymexComputing
      @TymexComputing 4 місяці тому +1

      @@MRSerwis Dzięki - kupię Mario Córce :)

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Jest jeszcze kilka innych 8 bitowych wzorów, coś muszę sobie znowu zamówić od nich

  • @czarnaowca2459
    @czarnaowca2459 4 місяці тому +1

    💪💪😁😁👍👍

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

  • @gajner87
    @gajner87 4 місяці тому +1

    Moja babcia tak miała z tv Sony brania wymienili całą płytę w tv

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      💪🏻👌👍

  • @allstarbury
    @allstarbury 4 місяці тому +1

    Moj monter zna serwisanta ktory mowi ktroto ze philips to dobra marka ale nie na Polske nikt nie chce sereisowac tych teleeizorow bo nikt nie chce sprowadzac org czesci bo jest to nieoplacalne .I tylko takie cuda na kiju sa w naszym kraju dlatego nie polecam kupowac philipsow ze wzgldu na to co jest w srodku

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Do sypialni właśnie kupiłem 2 lata temu. Używany tylko 2-3h dziennie. Może będzie długo żył

  • @fromhead89
    @fromhead89 4 місяці тому +1

    nic nie jest wieczne. A dekoder można kupić nawet za mniej niz 100 zł więc nie rozumiem tych śmiesznych ludzi. Bo w tych czasach nie mieć te 100-200 zł na dekoder to kur... ŚMIECH :D

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Dekoder był podstawiony przed dłuższy czas do tego tv , tu bardziej chodziło o weryfikację, ja nie jestem serwisantem telewizorów, nie będę udawał kogoś kim nie jestem

  • @nervous696
    @nervous696 4 місяці тому

    Mam tak samo, Samsung dziala bezblednie, najnowszy Philips scina obraz oni chyba tak maja

    • @MRSerwis
      @MRSerwis  4 місяці тому

      Często jak jeżdżę to tak jest, jak sygnał jest na pograniczu odbioru , wtedy jeden odbiornik będzie działał normalnie a drugi ciął. Oczywiście nie mówie że tak jest w Twoim przypadku, może być to kwestia philipsa. Pozdrawiam