Pénze jövedelme és hitele lehet egy egy embernek. 1 vagy 2 vagy három egyszerre. Arányokat is hozzá vehetjük, pl sok jövedelem kevés pénz sok hitel. Vagy sok pénz nulla jövedelem, nulla hitel stb. 12 variáció van Ha ezt a 3x2 variációt teljesen kilistázzuk. 12 felé embert kapunk. Ezeket érintette az infláció. A pénz-faktor spekuláció, bármire átváltható, ezért az inflációt okolni, a veszteség miatt, csupán azt jelenti, hogy rosszul spekulált a gazdája. Ugyanis nulla infláció mellett is lehet veszteni ugyan úgy mint magas infláció mellett. Nyerni is ugyan úgy A jövedelem-faktor nem tekinthető spekulációnak. Tehát a stagnáló jövedelem és magas infláció veszteség és okozati veszteség. De a jövedelem nőtt ezért minimum nulla az eredmény kivonás után. A hitel-faktor tekintetében szintén fent áll a spekuláció. Összégében jól jár a hiteles az inflációval. Jelen magyar helyzetet tekintve és a 12 fenti ember típust tekintve, az eddigi infláció nem okozott kárt nekik, mert a jövedelme nem sérült, a pénze spekuláció, a hitele csökkent. Az eddigi történet nem káresemény, inkább semmilyen hatású. Aki veszteséget érez, annak a spekulációs pénzének veszteséges kezelése az oka és nem az infláció.
Az állampapír elvileg adómentes a nem UK lakosoknak. Az ott lakóknak pedig csak kamat után kell fizetni, árfolyamnyereség után nem. A mi kormányunk részéről pedig ha TBSZ-en van, akkor szintén adómentes. (Ez csak a saját "kutatásom" alapján, lehet, hogy tévedek..)
@@gamesfun7154 Szia! És milyen formában vettél britt állampapírt? Alap vagy ETF vagy közvetlenül bond mint mondjuk egy PMÁP? Ticker van? Melyik szolgáltatónal lehet? Köszi!
@@zoltanp.5043 Szia! Egyedi államkötvényeim vannak. Én úgy láttam, hogy pár százezer forint a minimum, amiért tudsz venni egyedi államkötvényt, ETF-nél ez pár tízezer. Ticker ETF-nél van, egyedi államkötvénynél úgy tudom nincs. Szerintem sok szolgáltatónál lehet venni államkötvény ETF-et.
Azt kell tartani állampapírban, ami bármikor kellhet. Egyébként 3 év alatt kb 50%-ot hozott a pmáp nekem, ugyh annyira azért nem rossz, és likvid. A másik, hogy ez nem általános. Nem szoktak ilyen magas kamatok lenni, és a forint sem szokott ilyen mértékben hirtelen gyengülni. Ez a pár év kirívó esetek voltak. De szánalmas egyébként valóban
@@karpatiferenc Inkább ennyivel nem romlott, bár az is valami. Én hiába magyaráztam egy kedves kollegámnak, hogy folyoszámlán tartani a megtakarítást ökörség, de nem hallgatott rám. Neki pl kb 50%-ot romlott a pénze. És szerintem még most se érti, hogy berántotta a szoporoller.
@attilatoth2942 nem sajnálok senkit, aki nem hajlandó minimális energiát beletenni a tanulásba. Utána meg panaszkodnak, h minden szar körülöttük, és nincs pénzük semmire
1:25 Eurós állampapirnál nem kell hozzáadni az árfolyamváltozást, csak ha annak meg forintban akarjuk kiszámolni a hozamát. De akkor a többi papirnál is forintban kell nézni. Vagy forintban hasonlitunk össze, vagy euróban.
Igen EUR-ban kifejezve: Magyar állampapír hozama 0% Euró állampapír hozama 3% HUF-ban kifejezve: Magyar állampapír hozama 7% Euró állampapír hozama 1,07*1,03=1,1021, vagyis 10,21% Mindkét esetben diszkontálhatjuk a nagyobb hozamot a kisebbel, ugyanazt kapjuk: 1,03/1,00 = 1,03 1,1021/1,07 = 1,03 Tehát az eurós állampapír 3%-kal teljesített jobban a magyarnál, nem tízzel.
Nem kritika, csak észrevétel. Több videót is megnéztem az elmúlt egy évben különböző nagyonfrankó pénzügyi tanácsadó/szakértőtől, és mindenki elmondta, hogy mennyire rossz az állampapír, és az atyaúristennel is szembeállítva, kicsavarva bebizonyították, hogy mennyivel kevesebb pénzem lesz, ha állampapírban van a befektetésem. Sok-sok ember befektetné állampapírba, de el lett mondva nekik, hogy az nem jó, meg becsődöl az ország...Részvénybe meg nem merik, mert ott meg a kockázat meg a hozzá nem értés ilyeszti el őket. Úgyhogy marad a folyószámlán... Én meg ostoba módon csak nézegetem az állampapír számlámat, és az csak gyarapodik, hízik rendületlenül... Na, nyilván arról ne beszéljünk, hogy minden ilyen szakértő videó végén ott van a könyv, meg a tanfolyam, meg a tanácsadás reklámja:):) Nyilván, amikor a tömegeknek állampapírban van a pénzük, a szakértőinknek is meg kell élni valamiből.
Eléggé úgy veszem észre, hogy az állampapír semmit nem hoz, csak “szintentartja” a megtakarítást, ami a párnacihánál jobb, de nem leszünk vele előrébb…
az első percben amikor hallottam, hogy az állampapír arról szól, hogy én hitelezem meg az országot, akinek utanna az az érdeke, hogy elinflálja a forintot már a gondolatot is elvetettem, hogy állampapírt vegyek
@@KeloBalazs igen, átlagban kb 3%-ot. Ezért írtam, h nem minden esetben jó az euro-s állampapír. Most jó ötlet volt :) mondjuk az állampapír az inkább konzerválására és likvid biztonságnak jó. Így hogy ktsg. mentes, sztem a legjobb választás erre
@@karpatiferenc Az a bajom, hogy lehet tudni, hogy gyengítik a Forintot. Ez nem meglepetés, vagy "kirívó eset". Régóta ez megy. Én tavasszal olvastam cikkeket, hogy indirekt kikövetkeztették a kormány valami benzin ár vagy adó kommunikációja kapcsán, hogy 2024-végére a 400, 2025 végére a 410 a "célárfolyam". Most kicsit túllőtték a 400-at, szerintem vissza fog oda korrigálni, de 2025 végére meglesz a stabil 410 is. Vagyis évi 10 Ft a "tervezett romlás"... Szerintem.
Ok, és ki az aki nem számított rá. Én Bitcoinba raktam, az 20 százalékot emelkedett csak az elmúlt egy hónap alatt. Nem forintban! És 2 éve. Azóta a négyszerese. Most már nem fog. És ez nem befektetési tanács! Most eladni kell.
Késleltetett hatással, de valamennyire bele fog számítani az inflációba. KSH kosár valami 70-80%-a importtermék. Már az alma is lengyel szinte minden áruházban csak hogy egy triviális példát mondjak...
Az allamadossagunk GDP- be merve: 76.1%, ez 3%- al haladja meg a rendszerváltás környéki 73%- ot. De jovore jon az infláció koveto ado emeles, valamint Lazar Janosek most egy giga hitelt terveznek felvenni vasut fejlesztesre.
Érdekes, amikor írtam, hogy a magyar állampapírok már nem lesznek jók mert a forint nagy gyengülés előtt áll, akkor az nem tetszett neked... Most meg beköszöntött a szomorú valóság...
A korábbi sorozatok például PMÁP az idén még 17%-18% -ot hoznak. Ott jövőre köszönt be a szomorú valóság. Nem tudom, hogy a kommentedben melyik papírról, és milyen időtávról írtál... Biztos részletesen kifejtettél minden szempontot, és napra pontosan megadtad mi mikor történik. És nyílván a kommentelőknek mindig igaza van...
@@tothdavidpenzugyimentor csak tudnám milyen kosár alapján mérik, mert hogy nem az élelmiszert nézik az tuti. Tavaly is drágultak az élelmiszerek 10-20%-ot. Aztan ők valószínűleg 3,7%-os inflációt számolnak majd.
Köszönjük!
Én is köszönöm. Ez a 3. Szuper köszi és az eddigi legnagyobb összeg.
Köszi a videót, látom már wc papír is készül a forintból 😂
PUSZTULJON ORBAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A legújabb kellék a pénzügyi témájú videókhoz.
Igen, van ott két tekercs szaglap. 🤣
Ez egy rejtett utalás. 😅😢
@@suttyotolvajfideszbanda5983 ezt hallom ki belőle én is, kicsit egyoldalú ez a videó
Forintnál a Szomáliai shilling is értékállóbb
(nem vicc nézd meg a chartját)
Afrika?
Pénze jövedelme és hitele lehet egy egy embernek. 1 vagy 2 vagy három egyszerre.
Arányokat is hozzá vehetjük, pl sok jövedelem kevés pénz sok hitel. Vagy sok pénz nulla jövedelem, nulla hitel stb. 12 variáció van
Ha ezt a 3x2 variációt teljesen kilistázzuk. 12 felé embert kapunk. Ezeket érintette az infláció.
A pénz-faktor spekuláció, bármire átváltható, ezért az inflációt okolni, a veszteség miatt, csupán azt jelenti, hogy rosszul spekulált a gazdája. Ugyanis nulla infláció mellett is lehet veszteni ugyan úgy mint magas infláció mellett. Nyerni is ugyan úgy
A jövedelem-faktor nem tekinthető spekulációnak. Tehát a stagnáló jövedelem és magas infláció veszteség és okozati veszteség. De a jövedelem nőtt ezért minimum nulla az eredmény kivonás után.
A hitel-faktor tekintetében szintén fent áll a spekuláció. Összégében jól jár a hiteles az inflációval.
Jelen magyar helyzetet tekintve és a 12 fenti ember típust tekintve, az eddigi infláció nem okozott kárt nekik, mert a jövedelme nem sérült, a pénze spekuláció, a hitele csökkent.
Az eddigi történet nem káresemény, inkább semmilyen hatású.
Aki veszteséget érez, annak a spekulációs pénzének veszteséges kezelése az oka és nem az infláció.
ha nem euroban vásárlunk indifferens, 400-ról szerintem megint visszaerősödik. nagy bukó lenne most euroban nyitni
Britannia kimaradt. GBP HUF +11.03% Szerencsére vettem tavaly Brit állampapírt, +15% így eddig
@@gamesfun7154 Szia, mennyi adót kell kifizetni a Brit állampapír után?
Egyszerűbb csak GBP-t váltani szerintem.
Az állampapír elvileg adómentes a nem UK lakosoknak. Az ott lakóknak pedig csak kamat után kell fizetni, árfolyamnyereség után nem. A mi kormányunk részéről pedig ha TBSZ-en van, akkor szintén adómentes. (Ez csak a saját "kutatásom" alapján, lehet, hogy tévedek..)
@@gamesfun7154 Szia! És milyen formában vettél britt állampapírt? Alap vagy ETF vagy közvetlenül bond mint mondjuk egy PMÁP? Ticker van? Melyik szolgáltatónal lehet? Köszi!
@@zoltanp.5043 Szia! Egyedi államkötvényeim vannak. Én úgy láttam, hogy pár százezer forint a minimum, amiért tudsz venni egyedi államkötvényt, ETF-nél ez pár tízezer. Ticker ETF-nél van, egyedi államkötvénynél úgy tudom nincs. Szerintem sok szolgáltatónál lehet venni államkötvény ETF-et.
Azt kell tartani állampapírban, ami bármikor kellhet. Egyébként 3 év alatt kb 50%-ot hozott a pmáp nekem, ugyh annyira azért nem rossz, és likvid.
A másik, hogy ez nem általános. Nem szoktak ilyen magas kamatok lenni, és a forint sem szokott ilyen mértékben hirtelen gyengülni. Ez a pár év kirívó esetek voltak. De szánalmas egyébként valóban
@@karpatiferenc Inkább ennyivel nem romlott, bár az is valami. Én hiába magyaráztam egy kedves kollegámnak, hogy folyoszámlán tartani a megtakarítást ökörség, de nem hallgatott rám. Neki pl kb 50%-ot romlott a pénze. És szerintem még most se érti, hogy berántotta a szoporoller.
@attilatoth2942 nem sajnálok senkit, aki nem hajlandó minimális energiát beletenni a tanulásba. Utána meg panaszkodnak, h minden szar körülöttük, és nincs pénzük semmire
@@karpatiferenc 50 %-ot mihez képest? Hogy értendő az 50 %?
@arwen7123 3 év alatt plusz kb 50%-ot hozott úgy, hogy vissza lett forgatva a kapott kamat
@karpatiferenc Köszönöm szépen!
1:25 Eurós állampapirnál nem kell hozzáadni az árfolyamváltozást, csak ha annak meg forintban akarjuk kiszámolni a hozamát. De akkor a többi papirnál is forintban kell nézni. Vagy forintban hasonlitunk össze, vagy euróban.
Igen
EUR-ban kifejezve:
Magyar állampapír hozama 0%
Euró állampapír hozama 3%
HUF-ban kifejezve:
Magyar állampapír hozama 7%
Euró állampapír hozama 1,07*1,03=1,1021, vagyis 10,21%
Mindkét esetben diszkontálhatjuk a nagyobb hozamot a kisebbel, ugyanazt kapjuk:
1,03/1,00 = 1,03
1,1021/1,07 = 1,03
Tehát az eurós állampapír 3%-kal teljesített jobban a magyarnál, nem tízzel.
Nem kritika, csak észrevétel.
Több videót is megnéztem az elmúlt egy évben különböző nagyonfrankó pénzügyi tanácsadó/szakértőtől, és mindenki elmondta, hogy mennyire rossz az állampapír, és az atyaúristennel is szembeállítva, kicsavarva bebizonyították, hogy mennyivel kevesebb pénzem lesz, ha állampapírban van a befektetésem.
Sok-sok ember befektetné állampapírba, de el lett mondva nekik, hogy az nem jó, meg becsődöl az ország...Részvénybe meg nem merik, mert ott meg a kockázat meg a hozzá nem értés ilyeszti el őket. Úgyhogy marad a folyószámlán...
Én meg ostoba módon csak nézegetem az állampapír számlámat, és az csak gyarapodik, hízik rendületlenül...
Na, nyilván arról ne beszéljünk, hogy minden ilyen szakértő videó végén ott van a könyv, meg a tanfolyam, meg a tanácsadás reklámja:):) Nyilván, amikor a tömegeknek állampapírban van a pénzük, a szakértőinknek is meg kell élni valamiből.
Eléggé úgy veszem észre, hogy az állampapír semmit nem hoz, csak “szintentartja” a megtakarítást, ami a párnacihánál jobb, de nem leszünk vele előrébb…
A lakosság 90%-hoz képest már ezzel az egyszerű lépéssel is előnyhöz jutsz.
az első percben amikor hallottam, hogy az állampapír arról szól, hogy én hitelezem meg az országot, akinek utanna az az érdeke, hogy elinflálja a forintot már a gondolatot is elvetettem, hogy állampapírt vegyek
De kár, hogy ilyen kevesen értik ezt
@Namidagirl1 only részvény, legalábbis ha jól értem ott ugyan az az érdeke a részvényt kibocsátó cégnek mint nekem.
pontosan, és amíg nem vagyunk eurósok, annyi forintot nyomtatgatnak "büntetlenül", amennyit csak akarnak.
NE LOPJ NE CSALJ NE HAZUDJ! A MAGYAR KORMANY NEM TURI A KONKURENCIAT!
Tört ETF mikor várható a Lightyear-nél? Egy időben beharangoztad. :) Beszélnél a barátaiddal a Lightyear-nél?
Rajta vagyok az ügyön. Reméljük hamarosan elérhető lesz.
Üdv! Euró állampapír visszaváltás lejárat előtt ugyanúgy mínusz egy százalékot vesz le mint a forintos papírok java?
Fogy e még erősödni a forint még vagy nem ?
Ezért vettem 3,5%-ot hozó EMÁP-ot tavasszal. Tudtam, hogy az árfolyam mellém fog állni. :)
Jó döntés volt. Ha jól emlékszem a kamatforduló előtt még 3,8% felett volt.
@@champipycsak ez kirívó eset volt. Átlagban 3%-ot se romlik évente, ugyh a fix máp is jobb választás lett volna, ha nem történik ilyen
@@karpatiferenc amióta élek a forint évről évre gyengül. 28 éves vagyok
@@KeloBalazs igen, átlagban kb 3%-ot. Ezért írtam, h nem minden esetben jó az euro-s állampapír. Most jó ötlet volt :) mondjuk az állampapír az inkább konzerválására és likvid biztonságnak jó. Így hogy ktsg. mentes, sztem a legjobb választás erre
@@karpatiferenc Az a bajom, hogy lehet tudni, hogy gyengítik a Forintot. Ez nem meglepetés, vagy "kirívó eset". Régóta ez megy. Én tavasszal olvastam cikkeket, hogy indirekt kikövetkeztették a kormány valami benzin ár vagy adó kommunikációja kapcsán, hogy 2024-végére a 400, 2025 végére a 410 a "célárfolyam". Most kicsit túllőtték a 400-at, szerintem vissza fog oda korrigálni, de 2025 végére meglesz a stabil 410 is. Vagyis évi 10 Ft a "tervezett romlás"... Szerintem.
Ok, és ki az aki nem számított rá. Én Bitcoinba raktam, az 20 százalékot emelkedett csak az elmúlt egy hónap alatt. Nem forintban! És 2 éve. Azóta a négyszerese. Most már nem fog. És ez nem befektetési tanács! Most eladni kell.
Azért ez a 7% nem infláció, ez csak a forint árfolyama, nem ettől függ a befektetések reálhozama.
Késleltetett hatással, de valamennyire bele fog számítani az inflációba. KSH kosár valami 70-80%-a importtermék. Már az alma is lengyel szinte minden áruházban csak hogy egy triviális példát mondjak...
@@SteamUser96 És mondd, a lengyelek mivel fizetnek?
@@narancs5 Mármint mi nekik, azt akartad kérdezni nem?
Az allamadossagunk GDP- be merve: 76.1%, ez 3%- al haladja meg a rendszerváltás környéki 73%- ot. De jovore jon az infláció koveto ado emeles, valamint Lazar Janosek most egy giga hitelt terveznek felvenni vasut fejlesztesre.
Érdekes, amikor írtam, hogy a magyar állampapírok már nem lesznek jók mert a forint nagy gyengülés előtt áll, akkor az nem tetszett neked... Most meg beköszöntött a szomorú valóság...
A korábbi sorozatok például PMÁP az idén még 17%-18% -ot hoznak. Ott jövőre köszönt be a szomorú valóság. Nem tudom, hogy a kommentedben melyik papírról, és milyen időtávról írtál... Biztos részletesen kifejtettél minden szempontot, és napra pontosan megadtad mi mikor történik. És nyílván a kommentelőknek mindig igaza van...
@@tothdavidpenzugyimentor csak tudnám milyen kosár alapján mérik, mert hogy nem az élelmiszert nézik az tuti. Tavaly is drágultak az élelmiszerek 10-20%-ot. Aztan ők valószínűleg 3,7%-os inflációt számolnak majd.