З 2005 року займаюся мінімалкою, все нормально, проблеми висвітлені у відео зовсім іншого характеру. Професійність агронома викликає сумніви тільки тим, що після люцерни кинули 50 т/ га перегною. Виникає питання для чого, коли після 4-5 річної люцерни врожайність пшениці і без добрив буде під 6 тон. По обробітку грунту почитайте Овсінського там все описано. Солоху здайте в брухт це невдалий жарт нашої промисловості, або знаряддя мазохістів, тому, що мінімалка це5-6 см. Щодо твердості грунту у вас на полі порушений баланс між Ca та Mg, не вистачає Ca. Кальцій підпушує грунт, але зв'язується надлишковим азотом ,це агрохімія і вимагає компенсації кальцію на тону азоту приблизно 1,2 до 1. Прочитайте Ніла Кінсі там є чудове пояснення, аналіз грунту зробіть в сертифікованій лабораторії за американським зразком. Скільки б добрив ви не внесли без корекції Ca марно потрачені гроші. Бажаю успіху.
Овсінський не є останньою інстанцією. Абсолютно не розумію тих хто ним захоплюється. Часи змінились. Якби зараз тьоговою силою були коні то можна й по Овсінському. А пятирічне поле люцерни це дійсно стадіон..
А ви пробували ножем різати суху хлібину? От і порівняйте з різанням свіжої хлібини. Я 2роки дискував і 2 роки культивую, коли засуха то камінь коли сиро то м'яко. Навіть після люцерні.
До щільності грунту, показ даного ролика немає ніякого значення, тим більше до системи обробітку. Данне відео має відношення до цьогорічних погодних умов, і більше ні до чого. На Сфіївщині, Дніпропетровська обл. кожний рік така ситуація, і незалежно як оброблялось поле. Про залежність щільності грунту потрібно судити весною. Тоді це буде об'єктивна оцінка. Я двадцять років не орав поля, працював тільки дисковими боронами. Да врожай на 2-3 цн/га менший чим при глибокому обробітку, але рентабельність вища. Щільність грунту практично не змінювалася.
А кількість біоти залежить від вологості грунту , аерації грунту , кількості пожнивних решток як харчу для частини біоти і глибини заорювання цих решток , по Овсінському рештки мають бути зверху або не глибше 7см . Для іншої біоти вже потрібний перегній як місце проживання , як дім . Ця біота живе на перегноєві і харчується мінеральними сполуками які містять азот та інші мінерали , тобто з'їла сполуку азоту і наприклад кальцію і роз'єднавши азот і кальцій отримує егергію для життя а рослина отримує доступний азот . А для розвитку біоти треба достатньо води і повітря , в сухому грунті біоти нема так само нема її у вологому ґрунті без повітря .Тому на мій погляд потрібно переходити на технологію Овсінського яка зберігає вологу і навіть накопичує вологу , дає прекрасну аерацію грунту тому що грунт не ореться і за рахунок цього не руйнуються канали які залишились від зогнивших коренів . Технологія Овсінського це наше майбутнє тільки її треба виконувати --- тримати верхній шар грунту завжди розпушеним , ніякої шкури не повинно бути , яка береться після дощу , тай без дощу рихлий грунт за 2-3 тижні збивається в грудку яку обов'зково треба розбити. Так що рихлість грунту ЗАЛЕЖИТЬ від технології обробітку грунту я в цьому переконаний , тому що по технології Овсінського найкращі умови для розвитку біоти а по ноу-тіл і по орній технології набагато гірші , особливо в посушливі роки.
ну не скажіть... уже кілька раз орав після люцерни і дивувався... плуг ліз на той світ... любо було орати... а в той же час по інших культурах серйозні були проблеми при оранці... просто була біда... здається що там ніколи не сіялась люцерна тому твердо із року в рік...
@@МиколаБрижак-з7ю во во.я в этом году тоже убедился что после люцерны ещё легко пашется,а вот на поле после ярого ячменя плуг не лезет ,а если и лезет то выворачивает чемоданы как Жигулевское колесо
Я пять лет без плуга. Только лущение , боронование и культивация. Под озимую пшеницу в один проход лущение и посев после сои. А под сою каждый год теряем урожайность. Вся обработка на 5-7 см пять лет. Бетон. В этом году на зиму перепашем половину и посмотрим. У соседей после плуга и чище поля и урожайность выше. Рентабельность у нас не лучше. За счёт потери урожайности от5-7ц до 1 т.
Я орю 5 років підряд одну глибину 15 + - 16 см..після 5 років проходження дисками бомед і почикавши дощу орю 20 + - 21см .виходить супер коли іду культиватором під посів сходи зерна і вихід супер......хлопці кожне зерно хоче своєї глибини .пшениця орка 18+ -19. Ячмінь 20+ - 21.цукровий буряк 27+ -30.А Столовий 20 +-22..овес 15+- 17 .і все хоче дискування перед оркою
Видел видео - показывают весной пол поля перепахано с осени,а вторая половина в стерне.Под соломой влажная земля,а по пахоте как камень.И после пахоты сорняки больше растут - поднимаете семена.
Викладу свою особисту думку. Є різні землі і різні погодні умови. Навіть на одному полі в мене були роки, коли я після мінімального обробітку на протязі 6 років не міг заїхати машиною на стерню бо груз. А минулої осені прийшлось заїзджати з глибокорозрихлювачем бо склалась ситуація як у Вас. Думаю, що роль зіграла погода і зими.
Зберігання вологи , а також правильний обробіток землі щоб мінімізувати швидке висихання під час засухи . Такі великі квадрати потрібно ділити на 4 і робити валоканави для впитування води .
Нарід наслухався торгашів та й давй експерименти😅заберіть від ноутільщиків оприскувач і гранульовані добрива і тоді побачите усю ту так звану технологію майбутнього!
Если земля твердая должно выворачивать чемоданы, то что не лезет посмотри на плуг если он по отношению трактора горизонтально ( а именно так рекомендуют его настраивать) он лезть не будет в сушняк, сделай наклон влево по ходу если смотреть сзади, тоесть носок заходит не горизонтально с лемехом а под углом. Плн так пашет, вываливая чемоданы, ломая отвалы но пашет, еще полевые доски должны быть не стертые что бы не выкидывало с пахоты.
@@moya_agronomiya Еще с настроек: центральным винтом нужно добиться глубины первого корпуса и последнего на одинаковую глубину, при тяжелой пахоте трактор гусеничный будет сносить в пахоту для минимизации нужно тяги переставить по центру, тогда увод подруливания будет но минимальный. Еще замерить тяги, их длина та что к борозде должна быть равной второй но лучше когда та что к борозде чуть короче см 2-3.
рядом в хозяйстве обрабатывают Кекерлингом Вектор там кука досих пор зеленая у нас по пахоте сгорела, вот и думаем ,напахались прошлой осенью чемоданы асфальтовым катком хоть разбивай сеять не могли.Привет из Молдовы.
Це мабуть свідчення що клімат все ж таки міняється і разом з ним треба міняти і наші підходи до агротехніки.Вводити нові прийоми і вміти правильно і головне вчасно застосувати. ВІТАННЯ З УКРАЇНИ.
Грунти які мають надлишок Mg , у вологому стані сильно залипають , а при нестачі вологи цементуються . Зробіть якісний аналіз , довнесіть Ca , адже більше всього ви крім селітри нічого іншого не вносите , а азот вимиває з грунту кальцій (Ca) ,а дія кальцію протилежна магнію (Mg), він підпушує грунт. Перестаньте зяб орати при +30-35 , оріть у жовтні , забудете про чемодани , але мілку 5-6 см дисковку ніхто не відміняв .
@@ЮрійБлизнюк-д1з Дякую за пораду,в цьому році,вніс чимало попелу,земля як пух. Це присадибна ділянка,50 соток всього, город десь 10-15 решта сад,ягідник і будинок. Селітру і нітроамофос використовую обмежено, виключно під рослини в сухому вигляді,потім полив,ще компост, перегною,в місті,не дістати. Вода іде ніби в прірву, скільки не лий, калюжі не буде.
В 2020 році , якщо ти маєш на увазі той урожай , посіви пшениці були уражені вірусом ВЖКЯ , але більшість не звернуло на це уваги , відповідно шукають причину де інде . У нас урожайність була від 7 ц/на в одних до 65 ц/на в інших , середня 25-30 , побач різницю .
В такому варіанті, після дисків, спробуйте щось типу КПЄ. Робимо так після сої і пшениці. Обробіток виходить до 30 см, але без обороту пласту. Результат такий, як після оранки. Але економія йде диз. палива і часу. Успіхів і гарних врожаїв.
*_так це і дурню ясно що час від часу потрібно глибоко рихлити, а краще плугами перевертати. бо поживні речовини вимиваються вниз. а як кукурудза полюбляє рихлу землю перевірено досвідом_*
Сім баб, сім рад. Зараз налетять прихильники нульового обробітку і будуть говорити що образили їх віру і почуття, але нульвий обробітку не панацея, має право на життя при цьому не має бути догмою того що і в нього є масса недоліків про які всі мовчать.
Я працюю по класиці орю кожен 3 рік пар в мене теж кожен 3 рік . Дивлюсь на ноуутіл в них все заїбісь все красиве і головне м'яко. Зараз в мене пар температура грунту на поверхні 55-62 градуси в пік дня
Не орали волочили. Не сіяли а вносили. На середину карбаміду із салітрою трохи хімії гербіцидів урожай заєбісь а попробуй те виростити без хімії дохера таких зарас агрономів розвелось що навіть немає кого нахер послати
Лучше морозом: я осенью выкопал яму вокруг корня глубиной сантиметров 70, выдернул корень , сколько смог, и оставил открытую яму до весны. За зиму мороз уничтожил в почве оставшиеся корни.
@@moya_agronomiya Ну ока. В прошлом году мои соседи убрали по 10 тон кукурузы, по пахоте. Я по. Дисклвке 5 (а мои поля в 2 раза слабее по качеству почвы). В этом году, по пахоте, вся кукуруза высохла нахрен, все поля, 100%. Из 300 га кукурузы, ничего не соберёт. У меня по дисковке 60 га тоже мёртвые уже, нг на другом поле, тоже 60 га, я собиру хотябы 2-4 тонны. И вот скажите мне, что бы вы выбрали, стабильный урожай, или в один год быть на коне, а во второй год, извините за выражение, палец сосать. Посщитаем потраченное ГСМ, инвестиции и амортизация техники, время по еряное для пахоты. И знаете что самое интересное, кукуруза аысохла вся, а они после пшеницы сново плуг под раму загнали. П. С. Терентий Мальцев сказал, что сельское хозяйство не терпит шаблона. Я понимаю что по пахоте, рапс выстреливает хорошо. Но в такой год как этот, пахать, это преступление, и как минимум не логично. Да рапс по пахоте даёт лучше урожаю, но извините меня, если я вспашу поля подготовлены под рапс сейчяс, там ничего не вырастет от слова совсем. Если год дождливый, это уже другой компот, там уже можно задуматься о пахоте или рыхлении. Но каждый год пахать потому что по пахоте рапс, кука, подсолнух дают больше урожай, при этом не принимая во внимание погоду и отсутствие влаги, это просто не логично. Это как ехать со скоростью 100 км в чяс, потому что так ты быстрее придёшь домой, попасть на дорогу с ямамами, и не снижать скорость (пото му что подвеска не выдержит), а продолжать ехать с 100 км в чяс, потому что так быстрее. Я вас не отгавариваю от пахоты, если у вас есть результаты по такой технологии, флаг вам в руки. Но климат поменялся, а мы все шаблонами пользуемся.
@@vano56 мої сусіди два хороших технологічних господарства в минклому році молотили озимину по 91ц по 87ц,а в цьому році пои таких самих технологіях і вкладеннях по 65ц.сільське господарство лотерея це не треба забувати.
Під ноутіл,потрібно мати всю техніку на гусеницях,комбаїн також,ми толочим коліями грунт і хочем ноутіл,смішно що хочем,без належної техніки😉Одноосібники будуть їсти гриби трутовики,я також,налог сплачу,труси продам,нех економити,но і орати бл@ дорого😉
Плуг ето путь в никуда) С такими температурами и минимальным количеством осалков спасение только в ноутиле! Не просто год на прямую посеять и говорить ноутил это ничто. А осмысленно работать по нулю и результат будет! А так каждый зебе агроном. Удачи.
@@moya_agronomiya Ну в етом случае тогда нужно обработать. Я вывез на 1га 80тон перегноя, екскаватор растянул и все ето передисковпли. Получилось неплохо.
Головна причина чому Вам не сподобалась мінтехнологія те, що користувались дисковим агрегатом! Не робить він нічого доброго для землі. Для мінімалки використовують плоскорізні агрегати. Я прихильник технології Овсінського, але для цього потрібно всю техніку що їздить по полю переодягнути на шини низького тиску, спарки і т.д, бо питання ущільнення ґрунту дуже важливе яке згубно впливає на розвиток і урожай рослини. У Вашому випадку, якщо загорілись рапсом, то потрібен агрегат вертикального обробітку, Велес Агро робить уже. А якщо відверто, то я здивований, що за стільки років не обуздати технологію.
Про що взагалі говорите і чому не обуздав маю і глибокорозпушувач і дисколаповий агрегат Хорш тайгер м5 і диски я ж казав 5-ть років тут була люцерна ми це поле 5ть топтали камазами тракторами косілками лиш 20га цього поля було закультивовано під пшеницю і ріпак ми не сіємо. А ГОЛОВНИЙ ПОСИЛ ВІДЕО В ТОМУ,ЩО Я І ЗА НОУТІЛ І МІНІТІЛ І ОРАНКУ ГОЛОВНЕ ЩОБ ЯКІСНО І ТАМ ДЕ ВОНИ ПОТРІБНІ.Мінімалкою працюємо 10 років і я нею задоволений.
УПЛОТНЕНИЕ ПОЧВЫ ИДЕТ С ГЛУБИНЫ 3--3,5 МЕТРА , ОСОБЕНО К-701 , ТЯЖОЛЫЕ ДЖОН ДИРЫ, КЕЙСЫ И Т.Д. ТОЛЬКО МАЛЕНЬКИЕ ТРАКТОРА , ТОЛЬКО ШЫНЫ НИЗКОГО ДАВЛЕНИЯ , НИКАКИХ КАМАЗОВ ПО ПОЛЮ ПОД КОМБАЙНОМ , УБРАТЬ ВСЕ КОМБАЙНЫ ГИГАНТЫ С ЖАТКАМИ И БУНКЕРАМИ , ВЫ ЭКОНОМИТЕ НА ЗАРПЛАТЕ А ПОТОМ ЗАСУХА СЬЕКОНОМИТ НА ВАС ! УБРАЛИ ГУСЕНИЧНЫЕ ТРАКТОРА , ЗАВЕЛИ КОМБАЙНЫ 12 М ЖАТКА , 12 ТОНН БУНКЕР И ХОТИТЕ УРОЖАЙ ?
@@Viktor_Luashko ОДИН ИЗ ОСНОВНЫХ , УПЛОТНЕНИЕ УБИВАЕТ ПЛОДОРОДИЕ ПОЧВЫ ПОЛНОСТЬЮ , ЗЕМЛЯ НЕ УСВАЕВАЕТ ВЛАГУ , КОРНИ НЕ МОГУТ ПРОНИКАТЬ ВГЛУБ. Я ДЕЛАЛ ЭКСПЕРИМЕНТ В КАРЬЕРЕ , ЗЕМЛЯ БЫЛА УКАТАНА БЕЛАЗАМИ АЛЯ АВТОБАН , БУРИЛИ БУРОВОЙ ШУРФЫ ЗАЛОЖЫЛИ АМОНАЛ И ПОДОРВАЛИ ДО ГЛУБИНЫ 15 МЕТРОВ ,ЧЕРЕЗ МЕСЯЦ НА ЭТОМ МЕСТЕ 2 МЕТРОВАЯ ТРАВА СТОЯЛА ИЗУМРУДНОГО ЦВЕТА , А РЯДОМ АВТОБАН ТАК И ОСТАЛСЯ
Смотрел ролик о копе в Одесской области на полях. Так там земля была тоже как камень. Я аж удивился. Может вы микрофлору почвы убиваете гербицидами и пестицидами? По моему опыту я против фрезы и только за пахату, так как сам вижу немалую разницу.
Ви підмінюєте поняття мінімалка дисковкою на 15см та щей називаєте це ЛУЩЕННЯМ!!!! "Мінімалка" це коли обробіток грунту проходе на глибині 5-7,5см НЕ ГЛИБШЕ і не мільче!!!!! А те шо ви проводите дисками і культиваторами то ВЖЕ не мінімалка і ЩЕ не (оранка,чихелювання,глибокорихлення). Тому у вас такі проблеми. Читайте Овсінського "новая система земледелия"і Фолкнера "безумие пахаря"і тоді вам стане все зрозуміло.
@@Ratsional ми спробовули один рік нулем сіяли сою урожай був приблизно таким як і при класичній технології,але ми чомусь так нуль і не обали...багато змін мало відбутись в господарстві тому ми і не перейшли.
Технологія ноу-тіл працює при річних опадах 800мм і більше , і працює відмінно за таких умов , але в Україні мало територій з такими опадами якщо вони взагалі такі регіони є в Україні . В наших умовах потрібно застосовувати вологозберігаючі технології обробітку грунту . Технологія Овсінського на мою думку оптимальний варіант , оскільки його технологія не лише зберігає вологу а й накопичує за рахунок конденсації парів води з теплого повітря у прохолоднішому грунті до 200мм за вегетацію культури . Але техноллгія Овсінського потребує постійно рихлого верхнього шару грунту 5-7 см , постійно рихлого ! Тому культури треба сіяти досить широкими міжряддями аби мати можливість рихлити грунт . А для кукурудзи і соняшника взагалі треба спец техніку для рихлення міжрядь , бо звичайним трактором і звичайним культиватором туди не влізеш коли кука вже досягла висоти більше метра . І на сьогодні це проблема . Її можна вирішити зробивши спецтехніку , але швидко не перейдеш на технологію Овсінського на високорослих культурах , але це той напрямок у якому нам треба рухатись , я вважаю . А ноу-тіл , стріптіл і т д це не для наших опадів . На сьогодні це бізнес для виробників сівалок для ноу-тіл , які коштують огого . Це здебільшого вони шумлять про плюси ноу-тіл і крупні фермери маючи гроші купують ці сівалки в надії добре зекономити на обробітку грунту , а у них результати ніяки , а їм влаштовують мастеркласи і розповідають що вони не так зробили , фермери пробують ще рік а потім ще рік а потім ще і ще і у дощовий рік у фермера РЕЗУЛЬТАТ . А потім ще пару чи і більше років і фермер дістає заржавілий плуг і вже ніхто його не переконає що технологія Овсінського чи якась інша технологія може бути кращою за плуга . Ось така моя думка . . Ще додам . На ноу-тіл люди ведуться бо начебто набагато менше роботи треба робити і не начебто а так і є роботи менше , ніякого обробітку грунту , але у посуху результат ніякий , хоча у посуху і після плуга результат ніякий . Тому вважаю що землеробам необхідно переходити на технологію Овсінського а не на ноу-тіл для якого у нас мало опадів . Так , роботи по Овсінському більше ніж на ноу-тіл , але значно менше ніж на оранці та і Овсінський запевняв що за його системою землеробства добрива не потрібні , а це добра економія . Я йому вірю але це ще треба перевірити на практиці на своєму полі .
@@ВадимОстровский-и7ш Роблю посіви по мінімальній обробці грунту . Обробляю грунт фрезою важким мотоблоком , чи підходить така обробка грунту під Овсінського певно спірне питання . Але фреза обробляє грунт далеко не так глибоко як класичний плуг тому це як мінімум дуже близько до технології Овсінського . Врожаї не гірші ніж на оранці , добрив не даю . Прибавки врожаю теж не видно , у мого Батька город не бачив плуга 25 років , картопля як родила при оранці так і родить без оранки залежно від погоди сезону . Гектарні площі маю лише третій сезон , перший сезон забрав ораний пай , другий почалась війна , а кукурудзу залишив у полі до весни бо була сира , змолотив аж 11 травня , війна ___ сіяти несіяти , час ішов , кукурудзу продав дешево , про ноутіл читав дивився багато , вирішив зекономити на обробці грунту , посіяв по ноутілу знову кукурудзу . Результат негативний . Посів був 25 травня , пізно для кукурудзи звичайно , але на городі після фрези кука дала врожай 7 --8 тон на гектар , а ноутіл на паях лише 3,5 тони . Тому мінімальний обробіток грунту набагато краще за ноутіл , це я побачив на власній кишені . На оранці на полях люди теж мали врожаї від 5 до 8 тон . Кукурудза в мене на городі вже 6 рік підряд , і можу сказати що врожай залежить від погодних умов сезону , а не від виду обробки грунту чи сівозміни . Але обробка грунту має бути обов'язково . Планую зробити знаряддя для мінімалки на гектари .
Головне щоб гроші були Тоді буде чим землю обробляти Звичайно якщо вам дають кредити безвозратні то можна землю і горати і культивати шо хоч можна робити А якщо за свої гроші будеш горати То ти ніхто
Слухайте хочете відразу перейти з класики на ноу тіл і отримувати урожай 100 ц. Як перейти з класики треба зробити глибоке рихлення грунту щоб зіравати плужну підошву а потім користуватись вже ноутілом.
Хватить труїти землю ВИМРЕМО Всі ZE привозять продукти харчування з своїх маєтків і з-за кордону а ми ВИМРЕМО Всі бо не боремось за чисте довкілля . Чому ми повинні дихати Отруєним повітрям, Пити Отруєну воду, їсти Отруєні продукти???? Відпочивала земля хліб був 2 50 а зараз 17 грн+Хвороби і Рання Смерть Нам ,як давали 15 буханок хліба на місяць+ борщовий набір так і будуть давати бо ми повстанемо, а за більше треба боротись Боротись
ПРИЯТНО ВСТРЕТИТЬ РАЗУМНОГО ЧЕЛОВЕКА , СХ В ТУПИКЕ И НАДО ОТСЮДА ВЫБИРАТСЯ ПОСКОРЕЙ ПОКУДА НЕ ВЫМЕРЛА НАЦИЯ . ХИМИЗАЦИЯ ЭТО СМЕРТЬ НАЦИИ И ПУТЬ В НЕКУДА .
@@ГАЛИВЕЦМЕДИА , Цікаво, у попередніх коментарях ви ратували за No-till, а тут підтримуєте пост проти отрути?! Ви забули що дана технологія нерозривно пов'язана з високими дозами хімії, адже замість рихленя міжрядь треба використовувати гербіцид, я вже не кажу про інсектициди необхідність в яких зростає якщо відмовитись від оборотної обробки ґрунту. Не дуже логічна позиція, хоча можливо ви теоретичний прихильник но-тілу, і не знаєте його мінусів...
@@liuda_vyschyvalna ЛЮДА я знаком со всеми типами земледелия и я ярый противник химизации и как раз этот аспект ноу - тила самый опасный , несет гибель нации ,гибель природы , генофонда . химию нужно свести к миниму а еще лутше убрать ее совсем . по поводу что я ратовал за ноу-тил ошыбка , может гдето машынально . Я 50 лет назад увлекся темой долгожытельства , в процесе изучил все : микробиологию , космобиологию, квантувую физику ,биохимию , биофизику , геологию ,геохимию,мелиорацию ,агрономию , лесоводство ,индийскую , китайскую ,тибетскую медицыну , прошол по горам весь кавказ , памир , алтай , саяны и дальневосточную тайгу . В итоге я понял очень многое в взаимосвязи : человек -растение -жывотный мир -микромир - воздух - почва , все очень сильно взаимо связано переплетено тысячами линий все влияет друг на друга . убивая химией одно мы убиваем свое будушее и будушее наших детей и внуков . В итоге я разработал БИОВЕРМИФИТОЛЕСОПОЛЕВУЮ СИСТЕМУ биоземледелия , запускающюю возрождения биоценоза жизни и долголетия до 120-130 лет полноценой жизни
@@ГАЛИВЕЦМЕДИА Вам не нужен космический корабль?))) Для того чтоб все стало как раньше и даже лучше нужно покаятся! Но человек горд! ему нужны деньги, власть и рабы!Все то что сейчас происходит в мире это жадность и слепота!хочу выразить свою мысль она может совсем не правильна, скажите зачем строятся дамбы в горах? предлог электро энергия сколько солнечных и ветро станций,аэс,тес ? все заводы очень огромные потребители уничтожены!Зачем валят сша, белорусию и прочие страны? Идет планомерная подготовка к голоду и войне! И то что сейчас сохнут реки и все за но-тил кричат, ни спасет ничего! Да все новые электро станции страховка , они не для нас как потребителей потому как трансформаторы ни по селам ни по городам не поменяли, больше киловат в наши дома не зашло! под энергодаром хотят строить аити центр с очень большой потребляемостью, для чего он нужен? И с влагой стало все хуже после 13го года до этого были засухи но реки тем более на западной украине так не пересыхали!
@@НиколайНиколай-ы4з8э После фукусимы произошол наклон земной оси , магнитный полюс сместился на более чем 400 км , матушка ЗЕМЛЯ расшыряется , вода заполняет пустоты , туда ушол арал и вода от ледников , климат неизбежно поменяется , в какую сторону немного зависит от нас , оазис можна создать и сахару засадить дождевым лесом . Так же можно создать пустыню посреди оазиса , мы пока делаем второе на жаль .
привіт, я хоч не великий фермер але вирощую ліс. павловнію, і мені тато порадив що краще спаши землю і пояснив чому. він сказав так е таке поняття як влагозарядка, особливо на півдні одеської області, коли земля вспахана то вона краще поглинає вологу, і так є он та земля що вспахана вона ще досі має вологу недивлячись на те яка у нас посуха. кому цікава павловнія ось мій канал ua-cam.com/channels/UsTBMUsR92CY4Vvlq-rVHw.htmlvideos?view_as=subscriber
Ось до чого призводе не розуміння що таке но- тілл . Но- тілл - це технологія , а не просто мінімальний обробіток ґрунту. На тій землі окрім сівалки, оприскувача, та комбайна , не повинно бути не якої іншої техніки. Роботу по обробітку ґрунту будуть проводити мікроорганізми та бактерій. І збереженням вологи займаються теж вони , бо це не просто вода , а субстрат який вони створюють і він вже не так випаровується. Обов'язково повинно бути вірна сівозміна , покривні культури . А з таким відношенням і не розуміння своєї справи ми згодом доведемо найкращі у світі черноземи до марсіанського грунту .
Систе́ма нулево́й обрабо́тки по́чвы, также известная как No-Till, - современная система земледелия, при которой почва не обрабатывается, а её поверхность укрывается специально измельчёнными остатками растений - мульчей. Поскольку верхний слой почвы не рыхлится, такая система земледелия предотвращает водную и ветровую эрозию почвы, а также значительно лучше сохраняет воду. Нулевую обработку почвы целесообразно применять в засушливых местностях, а также на полях, расположенных на склонах, в условиях влажного климата, а также в местностях, где традиционный способ земледелия с нарушением поверхностного слоя невозможен или запрещён. Однако, для того, чтобы применение нулевой технологии было успешным, её необходимо дифференцировать в зависимости от почвенно-климатических условий региона, наличия соответствующих возможностей хозяйств и материально-технической базы. Хоть урожайность при этой системе нередко ниже[1], чем при использовании современных методов традиционного земледелия, такая обработка почвы требует значительно меньших затрат работы и горючего. Нулевая обработка почвы - современная сложная система земледелия, которая требует специальной техники и соблюдения технологий и отнюдь не сводится к простому отказу от пахоты.
З 2005 року займаюся мінімалкою, все нормально, проблеми висвітлені у відео зовсім іншого характеру. Професійність агронома викликає сумніви тільки тим, що після люцерни кинули 50 т/ га перегною. Виникає питання для чого, коли після 4-5 річної люцерни врожайність пшениці і без добрив буде під 6 тон. По обробітку грунту почитайте Овсінського там все описано. Солоху здайте в брухт це невдалий жарт нашої промисловості, або знаряддя мазохістів, тому, що мінімалка це5-6 см. Щодо твердості грунту у вас на полі порушений баланс між Ca та Mg, не вистачає Ca. Кальцій підпушує грунт, але зв'язується надлишковим азотом ,це агрохімія і вимагає компенсації кальцію на тону азоту приблизно 1,2 до 1. Прочитайте Ніла Кінсі там є чудове пояснення, аналіз грунту зробіть в сертифікованій лабораторії за американським зразком. Скільки б добрив ви не внесли без корекції Ca марно потрачені гроші. Бажаю успіху.
Овсінський не є останньою інстанцією. Абсолютно не розумію тих хто ним захоплюється. Часи змінились. Якби зараз тьоговою силою були коні то можна й по Овсінському. А пятирічне поле люцерни це дійсно стадіон..
А ви пробували ножем різати суху хлібину? От і порівняйте з різанням свіжої хлібини.
Я 2роки дискував і 2 роки культивую, коли засуха то камінь коли сиро то м'яко. Навіть після люцерні.
До щільності грунту, показ даного ролика немає ніякого значення, тим більше до системи обробітку. Данне відео має відношення до цьогорічних погодних умов, і більше ні до чого. На Сфіївщині, Дніпропетровська обл. кожний рік така ситуація, і незалежно як оброблялось поле. Про залежність щільності грунту потрібно судити весною. Тоді це буде об'єктивна оцінка. Я двадцять років не орав поля, працював тільки дисковими боронами. Да врожай на 2-3 цн/га менший чим при глибокому обробітку, але рентабельність вища. Щільність грунту практично не змінювалася.
Рихлість грунту не залежить від типу обробітку , рихлість грунту залежить від кількості мікробіоти в грунті .
А кількість біоти залежить від вологості грунту , аерації грунту , кількості пожнивних решток як харчу для частини біоти і глибини заорювання цих решток , по Овсінському рештки мають бути зверху або не глибше 7см . Для іншої біоти вже потрібний перегній як місце проживання , як дім . Ця біота живе на перегноєві і харчується мінеральними сполуками які містять азот та інші мінерали , тобто з'їла сполуку азоту і наприклад кальцію і роз'єднавши азот і кальцій отримує егергію для життя а рослина отримує доступний азот . А для розвитку біоти треба достатньо води і повітря , в сухому грунті біоти нема так само нема її у вологому ґрунті без повітря .Тому на мій погляд потрібно переходити на технологію Овсінського яка зберігає вологу і навіть накопичує вологу , дає прекрасну аерацію грунту тому що грунт не ореться і за рахунок цього не руйнуються канали які залишились від зогнивших коренів . Технологія Овсінського це наше майбутнє тільки її треба виконувати --- тримати верхній шар грунту завжди розпушеним , ніякої шкури не повинно бути , яка береться після дощу , тай без дощу рихлий грунт за 2-3 тижні збивається в грудку яку обов'зково треба розбити. Так що рихлість грунту ЗАЛЕЖИТЬ від технології обробітку грунту я в цьому переконаний , тому що по технології Овсінського найкращі умови для розвитку біоти а по ноу-тіл і по орній технології набагато гірші , особливо в посушливі роки.
Дякуємо за інформацією
Хмм... А чому Вы дивуїтесь, завжди після люцерні плуга не вгониш. То ще їм пощастило, якби плуги залізли в землю, то по відривали б корпуса зразу.
ну не скажіть... уже кілька раз орав після люцерни і дивувався... плуг ліз на той світ... любо було орати... а в той же час по інших культурах серйозні були проблеми при оранці... просто була біда... здається що там ніколи не сіялась люцерна тому твердо із року в рік...
@@МиколаБрижак-з7ю во во.я в этом году тоже убедился что после люцерны ещё легко пашется,а вот на поле после ярого ячменя плуг не лезет ,а если и лезет то выворачивает чемоданы как Жигулевское колесо
Лайк на нашу українську мову ✋💓 з якої області?
На пахоті земля тріскається ще сильніше.
Орайти-це не зберігати...
Я пять лет без плуга. Только лущение , боронование и культивация. Под озимую пшеницу в один проход лущение и посев после сои. А под сою каждый год теряем урожайность. Вся обработка на 5-7 см пять лет. Бетон. В этом году на зиму перепашем половину и посмотрим. У соседей после плуга и чище поля и урожайность выше. Рентабельность у нас не лучше. За счёт потери урожайности от5-7ц до 1 т.
Чекайте осені дождь відпустить землею і ви зорите.
Менше катайтеся по полі. Робіть сівозміну. І буде вам щастя.
Я орю 5 років підряд одну глибину 15 + - 16 см..після 5 років проходження дисками бомед і почикавши дощу орю 20 + - 21см .виходить супер коли іду культиватором під посів сходи зерна і вихід супер......хлопці кожне зерно хоче своєї глибини .пшениця орка 18+ -19. Ячмінь 20+ - 21.цукровий буряк 27+ -30.А Столовий 20 +-22..овес 15+- 17 .і все хоче дискування перед оркою
Видел видео - показывают весной пол поля перепахано с осени,а вторая половина в стерне.Под соломой влажная земля,а по пахоте как камень.И после пахоты сорняки больше растут - поднимаете семена.
Викладу свою особисту думку. Є різні землі і різні погодні умови. Навіть на одному полі в мене були роки, коли я після мінімального обробітку на протязі 6 років не міг заїхати машиною на стерню бо груз. А минулої осені прийшлось заїзджати з глибокорозрихлювачем бо склалась ситуація як у Вас. Думаю, що роль зіграла погода і зими.
Зберігання вологи , а також правильний обробіток землі щоб мінімізувати швидке висихання під час засухи . Такі великі квадрати потрібно ділити на 4 і робити валоканави для впитування води .
Нарід наслухався торгашів та й давй експерименти😅заберіть від ноутільщиків оприскувач і гранульовані добрива і тоді побачите усю ту так звану технологію майбутнього!
Привіт,яке підживлення було люцерни?Фосфорне чи амячна?
Лущення - це до 5 см без грудки
Яка область?
може додати органіки?
Пробуйте чізеля.
Если земля твердая должно выворачивать чемоданы, то что не лезет посмотри на плуг если он по отношению трактора горизонтально ( а именно так рекомендуют его настраивать) он лезть не будет в сушняк, сделай наклон влево по ходу если смотреть сзади, тоесть носок заходит не горизонтально с лемехом а под углом. Плн так пашет, вываливая чемоданы, ломая отвалы но пашет, еще полевые доски должны быть не стертые что бы не выкидывало с пахоты.
Дякую
@@moya_agronomiya Еще с настроек: центральным винтом нужно добиться глубины первого корпуса и последнего на одинаковую глубину, при тяжелой пахоте трактор гусеничный будет сносить в пахоту для минимизации нужно тяги переставить по центру, тогда увод подруливания будет но минимальный. Еще замерить тяги, их длина та что к борозде должна быть равной второй но лучше когда та что к борозде чуть короче см 2-3.
рядом в хозяйстве обрабатывают Кекерлингом Вектор там кука досих пор зеленая у нас по пахоте сгорела, вот и думаем ,напахались прошлой осенью чемоданы асфальтовым катком хоть разбивай сеять не могли.Привет из Молдовы.
Це мабуть свідчення що клімат все ж таки міняється і разом з ним треба міняти і наші підходи до агротехніки.Вводити нові прийоми і вміти правильно і головне вчасно застосувати.
ВІТАННЯ З УКРАЇНИ.
Треба переходить на глибоке рихлення .
О,це наш грунт,як засохне цвях не заб'єш,як намокне не відліпиш від підошви.
Грунти які мають надлишок Mg , у вологому стані сильно залипають , а при нестачі вологи цементуються . Зробіть якісний аналіз , довнесіть Ca , адже більше всього ви крім селітри нічого іншого не вносите , а азот вимиває з грунту кальцій (Ca) ,а дія кальцію протилежна магнію (Mg), він підпушує грунт. Перестаньте зяб орати при +30-35 , оріть у жовтні , забудете про чемодани , але мілку 5-6 см дисковку ніхто не відміняв .
@@ЮрійБлизнюк-д1з Дякую за пораду,в цьому році,вніс чимало попелу,земля як пух. Це присадибна ділянка,50 соток всього, город десь 10-15 решта сад,ягідник і будинок. Селітру і нітроамофос використовую обмежено, виключно під рослини в сухому вигляді,потім полив,ще компост, перегною,в місті,не дістати. Вода іде ніби в прірву, скільки не лий, калюжі не буде.
Підтримую,таже фігня,у цім році взяли 700кг/га пшениці,от і уекономили на осіннім обробітку.
В 2020 році , якщо ти маєш на увазі той урожай , посіви пшениці були уражені вірусом ВЖКЯ , але більшість не звернуло на це уваги , відповідно шукають причину де інде . У нас урожайність була від 7 ц/на в одних до 65 ц/на в інших , середня 25-30 , побач різницю .
підтримую лайк однозначно на ораному на моі землі врожай кращий ....
Писав раніше з приводу посівмату пшениці озимої, чи можна вже придбати у вас на декілька гектарів?
Завтра відпишусь
Дякую.
В такому варіанті, після дисків, спробуйте щось типу КПЄ. Робимо так після сої і пшениці. Обробіток виходить до 30 см, але без обороту пласту. Результат такий, як після оранки. Але економія йде диз. палива і часу. Успіхів і гарних врожаїв.
КПЕ і 30см це щось нове!
Сево оборот тоже даёт разный эффект у меня кукуруза после картошки лучше после грядок хуже Семина одни один огород
На плугах нема лемешів!?
А Ви звідки?
*_так це і дурню ясно що час від часу потрібно глибоко рихлити, а краще плугами перевертати. бо поживні речовини вимиваються вниз. а як кукурудза полюбляє рихлу землю перевірено досвідом_*
Сім баб, сім рад. Зараз налетять прихильники нульового обробітку і будуть говорити що образили їх віру і почуття, але нульвий обробітку не панацея, має право на життя при цьому не має бути догмою того що і в нього є масса недоліків про які всі мовчать.
Підписуюсь під кожним словом.
Я працюю по класиці орю кожен 3 рік пар в мене теж кожен 3 рік . Дивлюсь на ноуутіл в них все заїбісь все красиве і головне м'яко. Зараз в мене пар температура грунту на поверхні 55-62 градуси в пік дня
@@agrobrothers5623 У сусіда все завжди краще виглядає, якщо звичайно сусід адекватний. Почніть самі працювати по нулю і теж щось буде не так...
@@sotaks3572 да не все у них круто Але відсоток добріх посівів більше ніж дряніх
Не орали волочили. Не сіяли а вносили. На середину карбаміду із салітрою трохи хімії гербіцидів урожай заєбісь а попробуй те виростити без хімії дохера таких зарас агрономів розвелось що навіть немає кого нахер послати
Чим можна вивести хрін з городу якою хімією.
Руандапом
Доломит, известь.
@@bulbashslava добрий день можна про доломіт розповісти і як його обробляти
Хрін виводится холодцем!!!!!!!
Лучше морозом: я осенью выкопал яму вокруг корня глубиной сантиметров 70, выдернул корень , сколько смог, и оставил открытую яму до весны. За зиму мороз уничтожил в почве оставшиеся корни.
Какая обробка була до этого?
Дисковка і культивація перед посівом
Хороша пахота це не рання а та коли грунт вологий
В мене в минулу суботу і неділю випало 30мм опадів
@@moya_agronomiya два місяці без дощу 😂 і вже так третій рік але так їбосонце не пекло , що сьогодні в тіні де продувае вітерець майже +39°
@@set1705 так в нас теж вже другийдень пече страшно
@@moya_agronomiya у нас на полях почали знімати фільми жахів
А, чому так пізно вирішили орати? Чекали поки Діма з тракторами до вас доїде?
Вы все говорите правильно. Но кто Вас учил среди лета заганять плуг где все рвет и ламает.
А ріпак як сіяти ...
@@moya_agronomiya А почему для рапса обязательна пахота? Откуда такие догмы?
@@vano56 це не догми це те,що бачу з практики ми сіяли і нулем і просто по культивації і завжди по оранці результат був кращий.
@@moya_agronomiya Ну ока. В прошлом году мои соседи убрали по 10 тон кукурузы, по пахоте. Я по. Дисклвке 5 (а мои поля в 2 раза слабее по качеству почвы). В этом году, по пахоте, вся кукуруза высохла нахрен, все поля, 100%. Из 300 га кукурузы, ничего не соберёт. У меня по дисковке 60 га тоже мёртвые уже, нг на другом поле, тоже 60 га, я собиру хотябы 2-4 тонны. И вот скажите мне, что бы вы выбрали, стабильный урожай, или в один год быть на коне, а во второй год, извините за выражение, палец сосать.
Посщитаем потраченное ГСМ, инвестиции и амортизация техники, время по еряное для пахоты.
И знаете что самое интересное, кукуруза аысохла вся, а они после пшеницы сново плуг под раму загнали.
П. С. Терентий Мальцев сказал, что сельское хозяйство не терпит шаблона.
Я понимаю что по пахоте, рапс выстреливает хорошо. Но в такой год как этот, пахать, это преступление, и как минимум не логично. Да рапс по пахоте даёт лучше урожаю, но извините меня, если я вспашу поля подготовлены под рапс сейчяс, там ничего не вырастет от слова совсем.
Если год дождливый, это уже другой компот, там уже можно задуматься о пахоте или рыхлении. Но каждый год пахать потому что по пахоте рапс, кука, подсолнух дают больше урожай, при этом не принимая во внимание погоду и отсутствие влаги, это просто не логично.
Это как ехать со скоростью 100 км в чяс, потому что так ты быстрее придёшь домой, попасть на дорогу с ямамами, и не снижать скорость (пото му что подвеска не выдержит), а продолжать ехать с 100 км в чяс, потому что так быстрее.
Я вас не отгавариваю от пахоты, если у вас есть результаты по такой технологии, флаг вам в руки. Но климат поменялся, а мы все шаблонами пользуемся.
@@vano56 мої сусіди два хороших технологічних господарства в минклому році молотили озимину по 91ц по 87ц,а в цьому році пои таких самих технологіях і вкладеннях по 65ц.сільське господарство лотерея це не треба забувати.
Підожди дощу та оброби -нормально буде
Під ноутіл,потрібно мати всю техніку на гусеницях,комбаїн також,ми толочим коліями грунт і хочем ноутіл,смішно що хочем,без належної техніки😉Одноосібники будуть їсти гриби трутовики,я також,налог сплачу,труси продам,нех економити,но і орати бл@ дорого😉
Супер
👍😅лайк хлопцям.
Так так саме лайк.
Плуг ето путь в никуда)
С такими температурами и минимальным количеством осалков спасение только в ноутиле!
Не просто год на прямую посеять и говорить ноутил это ничто.
А осмысленно работать по нулю и результат будет!
А так каждый зебе агроном.
Удачи.
Як мені по нулю прикрити 50 і 100 тон гною на гектар.Який нуль друзі???
@@moya_agronomiya Ну в етом случае тогда нужно обработать.
Я вывез на 1га 80тон перегноя, екскаватор растянул и все ето передисковпли.
Получилось неплохо.
В Одесі ноутіл рятує чи ні там засуха хороша
@@moya_agronomiya в нт органічне добриво розкидачем вноситься на поверхню і з опадами промивається в грунт.
Головна причина чому Вам не сподобалась мінтехнологія те, що користувались дисковим агрегатом! Не робить він нічого доброго для землі. Для мінімалки використовують плоскорізні агрегати. Я прихильник технології Овсінського, але для цього потрібно всю техніку що їздить по полю переодягнути на шини низького тиску, спарки і т.д, бо питання ущільнення ґрунту дуже важливе яке згубно впливає на розвиток і урожай рослини. У Вашому випадку, якщо загорілись рапсом, то потрібен агрегат вертикального обробітку, Велес Агро робить уже. А якщо відверто, то я здивований, що за стільки років не обуздати технологію.
Про що взагалі говорите і чому не обуздав маю і глибокорозпушувач і дисколаповий агрегат Хорш тайгер м5 і диски я ж казав 5-ть років тут була люцерна ми це поле 5ть топтали камазами тракторами косілками лиш 20га цього поля було закультивовано під пшеницю і ріпак ми не сіємо.
А ГОЛОВНИЙ ПОСИЛ ВІДЕО В ТОМУ,ЩО Я І ЗА НОУТІЛ І МІНІТІЛ І ОРАНКУ ГОЛОВНЕ ЩОБ ЯКІСНО І ТАМ ДЕ ВОНИ ПОТРІБНІ.Мінімалкою працюємо 10 років і я нею задоволений.
@@moya_agronomiya плоскорізний агрегат є для мінімалки? І якого хріна лізти орати бетон?
УПЛОТНЕНИЕ ПОЧВЫ ИДЕТ С ГЛУБИНЫ 3--3,5 МЕТРА , ОСОБЕНО К-701 , ТЯЖОЛЫЕ ДЖОН ДИРЫ, КЕЙСЫ И Т.Д. ТОЛЬКО МАЛЕНЬКИЕ ТРАКТОРА , ТОЛЬКО ШЫНЫ НИЗКОГО ДАВЛЕНИЯ , НИКАКИХ КАМАЗОВ ПО ПОЛЮ ПОД КОМБАЙНОМ , УБРАТЬ ВСЕ КОМБАЙНЫ ГИГАНТЫ С ЖАТКАМИ И БУНКЕРАМИ , ВЫ ЭКОНОМИТЕ НА ЗАРПЛАТЕ А ПОТОМ ЗАСУХА СЬЕКОНОМИТ НА ВАС ! УБРАЛИ ГУСЕНИЧНЫЕ ТРАКТОРА , ЗАВЕЛИ КОМБАЙНЫ 12 М ЖАТКА , 12 ТОНН БУНКЕР И ХОТИТЕ УРОЖАЙ ?
@@ГАЛИВЕЦМЕДИА згоден на 100%. Ущільнення важливий фактор.
@@Viktor_Luashko ОДИН ИЗ ОСНОВНЫХ , УПЛОТНЕНИЕ УБИВАЕТ ПЛОДОРОДИЕ ПОЧВЫ ПОЛНОСТЬЮ , ЗЕМЛЯ НЕ УСВАЕВАЕТ ВЛАГУ , КОРНИ НЕ МОГУТ ПРОНИКАТЬ ВГЛУБ. Я ДЕЛАЛ ЭКСПЕРИМЕНТ В КАРЬЕРЕ , ЗЕМЛЯ БЫЛА УКАТАНА БЕЛАЗАМИ АЛЯ АВТОБАН , БУРИЛИ БУРОВОЙ ШУРФЫ ЗАЛОЖЫЛИ АМОНАЛ И ПОДОРВАЛИ ДО ГЛУБИНЫ 15 МЕТРОВ ,ЧЕРЕЗ МЕСЯЦ НА ЭТОМ МЕСТЕ 2 МЕТРОВАЯ ТРАВА СТОЯЛА ИЗУМРУДНОГО ЦВЕТА , А РЯДОМ АВТОБАН ТАК И ОСТАЛСЯ
Лайк 300)
Доброго всім дня. Я також примітив біля мого пая агрофірма робить нульовий обробіток. Так ось з кожним роком у них врожаї падають.
Можна ваш номер
Плита
Смотрел ролик о копе в Одесской области на полях. Так там земля была тоже как камень. Я аж удивился. Может вы микрофлору почвы убиваете гербицидами и пестицидами?
По моему опыту я против фрезы и только за пахату, так как сам вижу немалую разницу.
Ви підмінюєте поняття мінімалка дисковкою на 15см та щей називаєте це ЛУЩЕННЯМ!!!! "Мінімалка" це коли обробіток грунту проходе на глибині 5-7,5см НЕ ГЛИБШЕ і не мільче!!!!! А те шо ви проводите дисками і культиваторами то ВЖЕ не мінімалка і ЩЕ не (оранка,чихелювання,глибокорихлення). Тому у вас такі проблеми. Читайте Овсінського "новая система земледелия"і Фолкнера "безумие пахаря"і тоді вам стане все зрозуміло.
Кожний господар на своєму полі!!! Ащо тебе не влаштовують врожаї при міні -тілі?ЧИ-РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ?
У тебе гарний голос для футбольного коментатора, дещо схожий на наших коментаторів))
Мабуть це так тому,що я теж працюю на полі,що правда воно не зовсім футбольне і коменьувати доводиться кукурудзу,а не футболістів.Подякував👍👍👍
Может ты что-то скажешь про это видео! А не на щет футбольного комментатора.
Нада орать і поглибше!Так бистріше перейдете на ноль!
Ноль вже був.
@@moya_agronomiya, чим і чому закінчився?
@@Ratsional ми спробовули один рік нулем сіяли сою урожай був приблизно таким як і при класичній технології,але ми чомусь так нуль і не обали...багато змін мало відбутись в господарстві тому ми і не перейшли.
@@moya_agronomiya Це не нуль, а прямий посів
@@ОлександрК-м2в розясніть в чому різниця бо для мене ці технології покищо нові.
Технологія ноу-тіл працює при річних опадах 800мм і більше , і працює відмінно за таких умов , але в Україні мало територій з такими опадами якщо вони взагалі такі регіони є в Україні . В наших умовах потрібно застосовувати вологозберігаючі технології обробітку грунту . Технологія Овсінського на мою думку оптимальний варіант , оскільки його технологія не лише зберігає вологу а й накопичує за рахунок конденсації парів води з теплого повітря у прохолоднішому грунті до 200мм за вегетацію культури . Але техноллгія Овсінського потребує постійно рихлого верхнього шару грунту 5-7 см , постійно рихлого ! Тому культури треба сіяти досить широкими міжряддями аби мати можливість рихлити грунт . А для кукурудзи і соняшника взагалі треба спец техніку для рихлення міжрядь , бо звичайним трактором і звичайним культиватором туди не влізеш коли кука вже досягла висоти більше метра . І на сьогодні це проблема . Її можна вирішити зробивши спецтехніку , але швидко не перейдеш на технологію Овсінського на високорослих культурах , але це той напрямок у якому нам треба рухатись , я вважаю . А ноу-тіл , стріптіл і т д це не для наших опадів . На сьогодні це бізнес для виробників сівалок для ноу-тіл , які коштують огого . Це здебільшого вони шумлять про плюси ноу-тіл і крупні фермери маючи гроші купують ці сівалки в надії добре зекономити на обробітку грунту , а у них результати ніяки , а їм влаштовують мастеркласи і розповідають що вони не так зробили , фермери пробують ще рік а потім ще рік а потім ще і ще і у дощовий рік у фермера РЕЗУЛЬТАТ . А потім ще пару чи і більше років і фермер дістає заржавілий плуг і вже ніхто його не переконає що технологія Овсінського чи якась інша технологія може бути кращою за плуга . Ось така моя думка .
. Ще додам . На ноу-тіл люди ведуться бо начебто набагато менше роботи треба робити і не начебто а так і є роботи менше , ніякого обробітку грунту , але у посуху результат ніякий , хоча у посуху і після плуга результат ніякий . Тому вважаю що землеробам необхідно переходити на технологію Овсінського а не на ноу-тіл для якого у нас мало опадів . Так , роботи по Овсінському більше ніж на ноу-тіл , але значно менше ніж на оранці та і Овсінський запевняв що за його системою землеробства добрива не потрібні , а це добра економія . Я йому вірю але це ще треба перевірити на практиці на своєму полі .
Скажіть будь ласка, ви робите посіви по Овсінскому чи ви просто теоретик?
@@ВадимОстровский-и7ш Роблю посіви по мінімальній обробці грунту . Обробляю грунт фрезою важким мотоблоком , чи підходить така обробка грунту під Овсінського певно спірне питання . Але фреза обробляє грунт далеко не так глибоко як класичний плуг тому це як мінімум дуже близько до технології Овсінського . Врожаї не гірші ніж на оранці , добрив не даю . Прибавки врожаю теж не видно , у мого Батька город не бачив плуга 25 років , картопля як родила при оранці так і родить без оранки залежно від погоди сезону . Гектарні площі маю лише третій сезон , перший сезон забрав ораний пай , другий почалась війна , а кукурудзу залишив у полі до весни бо була сира , змолотив аж 11 травня , війна ___ сіяти несіяти , час ішов , кукурудзу продав дешево , про ноутіл читав дивився багато , вирішив зекономити на обробці грунту , посіяв по ноутілу знову кукурудзу . Результат негативний . Посів був 25 травня , пізно для кукурудзи звичайно , але на городі після фрези кука дала врожай 7 --8 тон на гектар , а ноутіл на паях лише 3,5 тони . Тому мінімальний обробіток грунту набагато краще за ноутіл , це я побачив на власній кишені . На оранці на полях люди теж мали врожаї від 5 до 8 тон . Кукурудза в мене на городі вже 6 рік підряд , і можу сказати що врожай залежить від погодних умов сезону , а не від виду обробки грунту чи сівозміни . Але обробка грунту має бути обов'язково .
Планую зробити знаряддя для мінімалки на гектари .
Если у вас земля чернозем - то только отвальная обработка почвы и это безспорно!
Головне щоб гроші були
Тоді буде чим землю обробляти
Звичайно якщо вам дають кредити безвозратні то можна землю і горати і культивати шо хоч можна робити
А якщо за свої гроші будеш горати
То ти ніхто
Суш конкретна,дождя нужно ждать)
молиться богу який дае дождя
Слухайте хочете відразу перейти з класики на ноу тіл і отримувати урожай 100 ц. Як перейти з класики треба зробити глибоке рихлення грунту щоб зіравати плужну підошву а потім користуватись вже ноутілом.
Ні про ноу тіл поки що не йдеться.
почитай фукуоко гугл в помощь
Оранка+ мульчування це сила
Який агроном оре люцерну
лайк , підписка , думаю взаємно , тому що думки сходяться , згоден майже з усім
Лайк і підписка, звідки ви?
Житомирщина
Лайк і підписка;- гадаю взаємно!!!
почитай овсинского гугл в помощь
+++.100%
в мене батько каже землю ненадуреш нада пахать
Батько правий.
Землю не на дуриш , наши деды всю жизнь пахали, вопрос зачем!
Друже, плоскоріз тобі в помічники
Не орав!
Орати не буду!
Діти і внуки плуги на металолом здадуть!
Нульовий обробіток це мистецтво!
Народжений повзати літати не буде!
Хватить труїти землю
ВИМРЕМО Всі ZE привозять продукти харчування з своїх маєтків і з-за кордону а ми ВИМРЕМО Всі бо не боремось за чисте довкілля . Чому ми повинні дихати Отруєним повітрям,
Пити Отруєну воду, їсти Отруєні продукти????
Відпочивала земля хліб був 2 50 а зараз 17 грн+Хвороби і Рання Смерть
Нам ,як давали 15 буханок хліба на місяць+ борщовий набір так і будуть давати
бо ми повстанемо, а за більше треба боротись
Боротись
ПРИЯТНО ВСТРЕТИТЬ РАЗУМНОГО ЧЕЛОВЕКА , СХ В ТУПИКЕ И НАДО ОТСЮДА ВЫБИРАТСЯ ПОСКОРЕЙ ПОКУДА НЕ ВЫМЕРЛА НАЦИЯ . ХИМИЗАЦИЯ ЭТО СМЕРТЬ НАЦИИ И ПУТЬ В НЕКУДА .
@@ГАЛИВЕЦМЕДИА , Цікаво, у попередніх коментарях ви ратували за No-till, а тут підтримуєте пост проти отрути?! Ви забули що дана технологія нерозривно пов'язана з високими дозами хімії, адже замість рихленя міжрядь треба використовувати гербіцид, я вже не кажу про інсектициди необхідність в яких зростає якщо відмовитись від оборотної обробки ґрунту. Не дуже логічна позиція, хоча можливо ви теоретичний прихильник но-тілу, і не знаєте його мінусів...
@@liuda_vyschyvalna ЛЮДА я знаком со всеми типами земледелия и я ярый противник химизации и как раз этот аспект ноу - тила самый опасный , несет гибель нации ,гибель природы , генофонда . химию нужно свести к миниму а еще лутше убрать ее совсем . по поводу что я ратовал за ноу-тил ошыбка , может гдето машынально . Я 50 лет назад увлекся темой долгожытельства , в процесе изучил все : микробиологию , космобиологию, квантувую физику ,биохимию , биофизику , геологию ,геохимию,мелиорацию ,агрономию , лесоводство ,индийскую , китайскую ,тибетскую медицыну , прошол по горам весь кавказ , памир , алтай , саяны и дальневосточную тайгу . В итоге я понял очень многое в взаимосвязи : человек -растение -жывотный мир -микромир - воздух - почва , все очень сильно взаимо связано переплетено тысячами линий все влияет друг на друга . убивая химией одно мы убиваем свое будушее и будушее наших детей и внуков . В итоге я разработал БИОВЕРМИФИТОЛЕСОПОЛЕВУЮ СИСТЕМУ биоземледелия , запускающюю возрождения биоценоза жизни и долголетия до 120-130 лет полноценой жизни
@@ГАЛИВЕЦМЕДИА Вам не нужен космический корабль?))) Для того чтоб все стало как раньше и даже лучше нужно покаятся! Но человек горд! ему нужны деньги, власть и рабы!Все то что сейчас происходит в мире это жадность и слепота!хочу выразить свою мысль она может совсем не правильна, скажите зачем строятся дамбы в горах? предлог электро энергия сколько солнечных и ветро станций,аэс,тес ? все заводы очень огромные потребители уничтожены!Зачем валят сша, белорусию и прочие страны? Идет планомерная подготовка к голоду и войне! И то что сейчас сохнут реки и все за но-тил кричат, ни спасет ничего! Да все новые электро станции страховка , они не для нас как потребителей потому как трансформаторы ни по селам ни по городам не поменяли, больше киловат в наши дома не зашло! под энергодаром хотят строить аити центр с очень большой потребляемостью, для чего он нужен? И с влагой стало все хуже после 13го года до этого были засухи но реки тем более на западной украине так не пересыхали!
@@НиколайНиколай-ы4з8э После фукусимы произошол наклон земной оси , магнитный полюс сместился на более чем 400 км , матушка ЗЕМЛЯ расшыряется , вода заполняет пустоты , туда ушол арал и вода от ледников , климат неизбежно поменяется , в какую сторону немного зависит от нас , оазис можна создать и сахару засадить дождевым лесом . Так же можно создать пустыню посреди оазиса , мы пока делаем второе на жаль .
Чому-агрономИя, а не агрономІя(в назві каналу) ?
Канал наче українськомовний..
Перепиши, не будь напівукраїнцем)
головне людські якості,і остаця в людській подобі,чи може у вас кров не червоного кольору?
Зі всіх блогерів , у нього най красивіша українська мова
привіт, я хоч не великий фермер але вирощую ліс. павловнію, і мені тато порадив що краще спаши землю і пояснив чому. він сказав так е таке поняття як влагозарядка, особливо на півдні одеської області, коли земля вспахана то вона краще поглинає вологу, і так є он та земля що вспахана вона ще досі має вологу недивлячись на те яка у нас посуха. кому цікава павловнія ось мій канал ua-cam.com/channels/UsTBMUsR92CY4Vvlq-rVHw.htmlvideos?view_as=subscriber
Ось до чого призводе не розуміння що таке но- тілл . Но- тілл - це технологія , а не просто мінімальний обробіток ґрунту. На тій землі окрім сівалки, оприскувача, та комбайна , не повинно бути не якої іншої техніки. Роботу по обробітку ґрунту будуть проводити мікроорганізми та бактерій. І збереженням вологи займаються теж вони , бо це не просто вода , а субстрат який вони створюють і він вже не так випаровується. Обов'язково повинно бути вірна сівозміна , покривні культури . А з таким відношенням і не розуміння своєї справи ми згодом доведемо найкращі у світі черноземи до марсіанського грунту .
Автор видео! Мінімальний обробіток грунту це е ноутіл:-):-):-)
З чого ви взяли що нотіл це мінімальний обробіток???
Систе́ма нулево́й обрабо́тки по́чвы, также известная как No-Till, - современная система земледелия, при которой почва не обрабатывается, а её поверхность укрывается специально измельчёнными остатками растений - мульчей. Поскольку верхний слой почвы не рыхлится, такая система земледелия предотвращает водную и ветровую эрозию почвы, а также значительно лучше сохраняет воду.
Нулевую обработку почвы целесообразно применять в засушливых местностях, а также на полях, расположенных на склонах, в условиях влажного климата, а также в местностях, где традиционный способ земледелия с нарушением поверхностного слоя невозможен или запрещён.
Однако, для того, чтобы применение нулевой технологии было успешным, её необходимо дифференцировать в зависимости от почвенно-климатических условий региона, наличия соответствующих возможностей хозяйств и материально-технической базы.
Хоть урожайность при этой системе нередко ниже[1], чем при использовании современных методов традиционного земледелия, такая обработка почвы требует значительно меньших затрат работы и горючего. Нулевая обработка почвы - современная сложная система земледелия, которая требует специальной техники и соблюдения технологий и отнюдь не сводится к простому отказу от пахоты.
@@АРТЕМ-ж1э5юну взагалі мова йдеться про МІНІМАЛЬНИЙ ОБРОБІТОК,а не про нотіл відомий ще як нульовий.ДЯКУЮ
Підтримою ваші слова, стосовно класики обробітку грунту.( Вінницька область)