✅ Budowa pieca akumulacyjnego rakietowego ► część 1 - ua-cam.com/video/RNENyFKFG4U/v-deo.html ► część 2 - ua-cam.com/video/rHNy12xFZKg/v-deo.html ► część 3 - ua-cam.com/video/0_aNx_rEl4w/v-deo.html ► część 4 - ua-cam.com/video/96xK1Pcsxjg/v-deo.html ► część 5 - ua-cam.com/video/dS7XeQ3ERHw/v-deo.html ► część 6 - ua-cam.com/video/__2fSS-uZxc/v-deo.html ► PIERWSZE ROZPALENIE W PIECU - ua-cam.com/video/wb5LkfXnw60/v-deo.html ► Remont pieca po pierwszym sezonie grzewczym: ua-cam.com/video/1GCb3Sgtc3I/v-deo.html ✅ Budowa pieca do pizzy / chlebowego ► część 1 - ua-cam.com/video/l5KcEpxeT1c/v-deo.html ► część 2 - ua-cam.com/video/BQujIREhadw/v-deo.html ► część 3 - ua-cam.com/video/pzh51a4BnpY/v-deo.html ► część 4 - ua-cam.com/video/sLBKNVYOKzw/v-deo.html ► część 5 - ua-cam.com/video/rO5lSNyCCws/v-deo.html ► część 6 - ua-cam.com/video/ydqaH1Wj3lM/v-deo.html ► część 7 - ua-cam.com/video/-2yus-Edfr0/v-deo.html ► część 8 - ua-cam.com/video/a634NTLSjsc/v-deo.html ► część 9 - ua-cam.com/video/uYPUCoxuUf8/v-deo.html ► PIERWSZE ROZPALENIE W PIECU - ua-cam.com/video/1O-E9cm1o1s/v-deo.html ✅ Setki RABATÓW dla naszych widzów na produkty i usługi ▬► www.wiejskieinspiracje.pl/rabaty
Sewrdecznie was witam Agatko wspaniala dokladna praca . Takie male raczki potrafia tak duzo zrobic Interesujace wszystkie wasze filmy . Pozdrawiam zycze duzo sil i wytrzymalosci w tak duzym przedsiewzieciu . Pa 🥰🥰❤❤
Piec imponujący i oryginalny! Precyzyjnie docięte cegły w miejscu przeznaczonym na ozdobny kafelek 👌 Może w następnym odcinku zobaczymy już finał budowy pieca? Życzę Wam, abyście sprawnie i bez przeszkód zakończyli piec i cały system grzewczy w Waszym domku, pozdrawiam serdecznie ❤😊
Z wielką zazdrością patrze na poczynania Agatki, kobieta ze ścisłym i technicznym umysłem to jednak anomalia w naturze. Super👍 W razie gdyby wygineli mężczyźni ( oby nie ) to będziemy sie od nie uczyły. Pozdrawiam serdecznie❤
Cześć, wielki szacun za podjęcie się takiej pracy! P.s. mam nadzieję, że wzięłaś pod uwagę rozszerzalność teownika? Na takim odcinku będzie to około 7-8mm. Pozdrawiam i czekam na następne odcinki.
Rozszerzalność jest brana pod uwagę, aczkolwiek ciepło z teownika będzie przekazywane do akumulatorów, czyli cegły. W takim wypadku rozszerzalność nie nastąpi.
NOOO...... jestem pod wrażeniem . Jak na pierwszy raz ! To całkiem dobrze wręcz wzorowo . Mam kilka wątpliwości co do rozwiązań technicznych, ale nie mam zamiaru sie wymądrzać! Ufam, że będzie ok. życzę żeby ciepło trzymał 3 dni a palił tyle co nic.
Tak patrzałem na budowę pieca i odnośnie dwu teownika rozumiem że on się uwolni z wiązania i będzie na luźno ??bo przy nagrzewaniu będzie się rozszerzał itd a to ze jest do połowy cegły szamotowej to reszta wiązania będzie trzymać cegłę tak ?? a i jeszcze odnośnie komory spalania ona chyba nie będzie aż tak duża??:)
Witam, mam takie moje małe spostrzeżenia i chciałem poprosić o wyjaśnienie (zaznaczę że nie mam najmniejszego pojęcia o budowie tego typu pieców). We wcześniejszych odcinkach wspominaliście że drzwiczki paleniskowe, wyczystki, muszą być odizolowane i nie połączone z murowanymi ścianami pieca aby zabezpieczyć je przed ewentualnymi pęknięciami. Jak ma się to do zastosowanych w sklepieniu stalowych teowników i ich rozszerzalności cieplnej (głównie wydłużenia) mówiąc że temperatury w górnej części pieca mogą przekraczać 500stopni C. Czy to sklepienie nie będzie pękało w miejscu zastosowanych teowników? Pozdrawiam
Słuszne pytanie i super spostrzegawczość. Teowniki na górze są jednak w pełni połączone zaprawą szamotową z cegłami szamotowymi i drugą warstwą cegieł nad szamotem, które są dużym akumulatorem i odbiornikiem ciepła. Zatem całe ciepło, które trafi w dwuteownik jest momentalnie i od razu na całej powierzchni oddawane do cegieł. Działa to na zasadzie balonu wypełnionego wodą, który wisząc nad płomieniem przez pewien czas nie pęka. Gdyby jednak to był piec w którym pali się ciągle, to dwuteowniki jednak zmieniałyby swoją wielkość przez rozciąganie. Dlatego ważne jest budowanie pieców, w których nie trzeba palić ciągle, a które oddają ciepło przez długi czas po paleniu. To jest najlepsze rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Serdeczności.
Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie górna warstwa nad sklepieniem szamotowym całość wzmocni, wydaje mi się że przede wszystkim uszczelni. Ale jeśli chodzi o pękanie zaprawy między cegłami a teownikiem to wydaje mi się że jest to nie do uniknięcia. Faktycznie jeśli będzie się utrzymywało stałą temperaturę w piecu to termicznie pod względem rozszerzalności będzie utrzymywał stała wartość, tyle że jest to chyba bardzo trudne do uzyskania. Tak na szybko sprawdziłem rozszerzalnosc cieplna szamotu - podawana jest około 0.55% w tem. 1000st.C jest nieduża ale rozszerzalność cieplna stali jest znacznie większą. Nie wiem czy cegły szamotowe powinny być łączone z teownikiem za pomocą zaprawy czy też tylko na teowniku wsparte, podobnie końce teownika na ścianach. Czyli teownik bez spoinowania tak aby mógł swobodnie termicznie pracować. A i jeszcze zauważyłem że pod teownik były wykonane zafrezowania w cegłach na których był posadowiony, te zafrezowania też dałbym większe po długości i bez zaprawy aby a czasie wydłużenia termicznego teownik nie cisnął na ścianki pieca. Takie moje spostrzeżenia, nie wiem czy słuszne czy nie - do przeanalizowania. Pozdrawiam
@@tomaszczubaj9012 No i właśnie często zdunowie idą tym tokiem myślenia, jak to opisałeś i popełniają błąd. Jeśli nie damy zaprawy między teownikiem a cegłami, a jeszcze gorzej jakbyśmy dali tam izolację, by "teownik mógł się swobodnie rozciągać", to pozbawiamy teownika przewodności, nie może on wtedy przenieść temperatury z siebie na cegły. Trzeba by to połączenie było jak najpełniejsze, szczelnie wypełnione gliną, by teownik mógł przekazywać ciepło do szamotu, wtedy sam się go pozbywa i jego rozciąganie następuje w stopniu minimalnym. A to, że zaprawa gdzieniegdzie pęknie to jest to możliwe i w niczym nie przeszkadza. Pozdrawiamy.
Fajnie gdyby w dopalacz był tak zaprojektowany, że gdy po wygrzaniu pieca można było w nim upiec chleb czy mięso w brytfannie. Już coś takiego widziałem na YT.
@@WiejskieInspiracjePL Oki, Ja tylko piszę, że widziałem taki piec kuziecowa, gdzie po wypaleniu pieca, do dopalacza wkładali jedzonko. I nawet kaczka się upiekła.
@@lesnydziad7905 Być może i coś takiego miało miejsce. U nas do tego będzie służył piec w kuchni, wszechstronnie przygotowany do pieczenia i gotowania.
Przy takiej, aby Ci ręce nie skostniały :) Pamiętajmy że to jednak woda więc poniżej minusowych temperatur nie da rady z nią pracować. No i wiązanie zaprawy musi być w dodatnich temperaturach. Jeżeli używasz gotowych zapraw szamotowych, sprawdź na opakowaniu czy producent nie daje jakichś zaleceń.
Piekna fachowa robota, mam pewne pytanie lecz prosze nie odbierac go negatywnie. Przy montazu wyczystek, popielnika, drzwiczek , rur od spirali mowilas ze nie moga byc wmurowane bezposrednio z powodu rozszerzania oraz kurczenia sie metalu pod wplywem temperatury, wiec byla zostawiona szpara wypelniona wata i jest to logiczne.Zapytac chcialem o to dlaczego teowniki u gory zostaly wmurowane w cegly a na nich wmurowane na sztywno cegly szamotowe? Przeciez ten teownik rowniez bedzie sie nagrzewal i pracowal wiec ta zaprawa zacznie pekac i sie kruszyc. Nie znam sie na budowie pieca i dlatego pytam. Pozdrawiam serdecznie.
Zamawialiśmy ze sklepu Chematex. Tylko tam mieli glinę w tym kolorze. Dużo jest producentów czerwonej/ceglastej gliny, ale tej ewidentnie nie chcieliśmy :)
Sądziłam, że w czasie gdy Pani Agatka stawia piec to Pan tynki ogarnie. Ale widocznie te budki lęgowe tak zaabsorbowały Pańską uwagę. Na pewno przyśpieszyłoby to prace. Może czas w siebie uwierzyć i zrobić coś konkretnego samodzielnie? Ja płytki pięknie kładę a jestem po adminstracji. Nie mam wykształcenia kierunkowego. Panie Adamie do dzieła! Tydzień i tynki będą. Zachęcam!
Sądzi Pani, że jak na filmie widać tylko Agatę, to ja nic nie robię? Naprawdę takie wnioski Pani wysnuła? To jest film o piecu, który jest domeną Agaty. Jak będą inne filmy, w których ja coś robię, to napisze Pani, że Agata nic nie robi?
Ale na ścianach nie ma tynków stąd moja uwaga a gdybym napisała, że Pani Agatka nic nie robi, to by mnie Bóg pokarał z mocą natychmiastowego piorunu. Oprócz koszenia trawy to Pan nic bez udziału Pani Agatki nie robi. Bo gdyby tak było to tynki by schły. Sorry za szczerość ale tak to widzę. Stąd zachęta do większej samodzielności. A Pani Agata to naprawdę musi trochę odpocząć.
Budki lęgowe dla ptaków to podstawowa rekompensata albo warunek sine qua non wykonania remontu elewacji lub ocieplenia budynku. W budżecie takiego przedsięwzięcia trzeba przewidzieć wydatek na ornitologa, który wykona ekspertyzę ornitologiczno-chiropterologiczną, szczególnie gdy fundusze na remont pochodzą z Unii Europejskiej. Ocieplenie elewacji nie zaszkodzi populacji ptaków i nietoperzy, gdy zainstalujemy na niej (lub w niej) budki lęgowe. Tak przy okazji stąd wziął się ostatni Pana pomysł.
@@FuriaMedialna opinia niezwykle krzywdząca... to, że w kadrze jest jedynie Agatka, nie znaczy, że Adam stoi z boku i się przygląda jak żona zasuwa... u nich jest masa ciężkich prac, które wykonuje Adam i filmiki o tym przypuszczam, że również będą... choć kto by docenił nudne targanie cegieł, bloczków, worków z zaprawą czy kopanie ziemi pod instalację nawadniającą w ogromnym ogrodzie... nuuuda zapewne :p
@@FuriaMedialna fundusze na remont ich domu pochodzą z Unii Europejskiej? ciekawa jestem rozwinięcia tego tematu... może i mi Unia zrekompensuje mój remont :p
@@WiejskieInspiracjePL ale ty mi nie tłumacz tego. Musisz do gminy zgłosić jakie masz źródło ogrzewania po odbiorze budynku. W miastach nie masz prawa grzać kominkiem 5 klasy z Eco design na wsi jeszcze tak ale już nie długo. Uwierz mi łażą po wioskach z gminy i sprawdzają jak im nie otworzysz to psiarnia wpada i masz otworzyć jak nie to dostajesz kajdan i na komendę
@@marcingyver9839 Jeszcze nie ma tak, jak piszesz, ale fakt, że do tego dążą. A nasza rola, jako społeczeństwa to do tego za żadną cenę nie dopuścić. Dlatego z systemem i biurokracją trzeba walczyć... Nasze główne źródło to będzie piec elektryczny, na prąd zasilany z elektrowni palonej węglem. Także taka jest "ich ekologia"
Dorotko. Jak widzę popełniłeś niewielki błąd a mianowicie cegły na metalowych kontownikach nie mogą być wklejanie na sztywno na glinę a powinny mieć przerwę na rozszeżanie tym bardziej że rozszeżalność metalu jest większa niż cegły i może to spowodować pękanie więc cegła na metalu powinna leżeć na izolacji którą posiadasz .
✅ Budowa pieca akumulacyjnego rakietowego
► część 1 - ua-cam.com/video/RNENyFKFG4U/v-deo.html
► część 2 - ua-cam.com/video/rHNy12xFZKg/v-deo.html
► część 3 - ua-cam.com/video/0_aNx_rEl4w/v-deo.html
► część 4 - ua-cam.com/video/96xK1Pcsxjg/v-deo.html
► część 5 - ua-cam.com/video/dS7XeQ3ERHw/v-deo.html
► część 6 - ua-cam.com/video/__2fSS-uZxc/v-deo.html
► PIERWSZE ROZPALENIE W PIECU - ua-cam.com/video/wb5LkfXnw60/v-deo.html
► Remont pieca po pierwszym sezonie grzewczym: ua-cam.com/video/1GCb3Sgtc3I/v-deo.html
✅ Budowa pieca do pizzy / chlebowego
► część 1 - ua-cam.com/video/l5KcEpxeT1c/v-deo.html
► część 2 - ua-cam.com/video/BQujIREhadw/v-deo.html
► część 3 - ua-cam.com/video/pzh51a4BnpY/v-deo.html
► część 4 - ua-cam.com/video/sLBKNVYOKzw/v-deo.html
► część 5 - ua-cam.com/video/rO5lSNyCCws/v-deo.html
► część 6 - ua-cam.com/video/ydqaH1Wj3lM/v-deo.html
► część 7 - ua-cam.com/video/-2yus-Edfr0/v-deo.html
► część 8 - ua-cam.com/video/a634NTLSjsc/v-deo.html
► część 9 - ua-cam.com/video/uYPUCoxuUf8/v-deo.html
► PIERWSZE ROZPALENIE W PIECU - ua-cam.com/video/1O-E9cm1o1s/v-deo.html
✅ Setki RABATÓW dla naszych widzów na produkty i usługi ▬► www.wiejskieinspiracje.pl/rabaty
Masz kobieto talent, wspaniała robota. Super 👍👍👍😘
Dzień dobry ,podziwiam Pani pracowitość,i pozdrawiam serdecznie,
To tylko tak pedantyczna osoba mogła się podjąć tak skomplikowanej budowli jak piec. Agatko jesteś The Best. ❤
Piękna praca, miło popatrzeć. Pozdrowienia z Ziemi Piotrkowskiej.
Dziękuję za dzisiaj, Wszystkim życzę dobrej nocy. Do następnego 👍👋
👀✔👌Witam serdecznie, pozdrawiam, łapka w górę i do następnego👌✔👀
Sewrdecznie was witam Agatko wspaniala dokladna praca . Takie male raczki potrafia tak duzo zrobic Interesujace wszystkie wasze filmy . Pozdrawiam zycze duzo sil i wytrzymalosci w tak duzym przedsiewzieciu . Pa 🥰🥰❤❤
Oglądam od początku bo się spóźniłam pozdrawiam ❤
Dobry wieczór pozdrawiam wszystkich ciepło i serdecznie ♥️♥️♥️♥️👍👍👍👍🌞🌞🌞🌞
Ale super wygląda już
Pięknie jest!
Pozdrawiam wszystkich I gospodarzy ❤😊
Piec imponujący i oryginalny! Precyzyjnie docięte cegły w miejscu przeznaczonym na ozdobny kafelek 👌 Może w następnym odcinku zobaczymy już finał budowy pieca? Życzę Wam, abyście sprawnie i bez przeszkód zakończyli piec i cały system grzewczy w Waszym domku, pozdrawiam serdecznie ❤😊
Piękny piec ! Zima za oknem będzie a w domciu cieplutko !
Pozdrawiam WAS
Agatka Twoja praca na piatke.Jestes zlota Raczka
Bedzie Pieknie
🌹🌹🏠💝🎃
Pozdrawiam z Chicago.
I do nastepnego filmiku.
Pozdro z Duszniki-Zdrój ciężka praca i zapał Agatki jest bardzo , budujący pozdrawiam serdecznie Agata z Duszniki-Zdrój 😃
Jak zwykle 👍👍👍❤️❤️❤️🥰🥰🥰💯💯💯💒💒💒
Spoko, spoko już dooglądnąłem film :)
Mistrzostwo świata pani Agato👏👍👍👍
Pozdrawiam i widzimy się na premierze 🙂
Ta kobieta jest niesamowita! Dla mnie mistrz!
Trzeba to lubić, wtedy wszystko łatwiej przychodzi ;)
Kawał dobrej roboty
Trzymam kciuki za szczęśliwy koniec
👍😁🍀
Z wielką zazdrością patrze na poczynania Agatki, kobieta ze ścisłym i technicznym umysłem to jednak anomalia w naturze. Super👍
W razie gdyby wygineli mężczyźni ( oby nie ) to będziemy sie od nie uczyły.
Pozdrawiam serdecznie❤
Witam Wszystkich Kochani !
Milego wieczoru.
Pozdrawiam z Chicago 😍🏠🌹🌹🌳🌳🌿🎋😃
👋😊
Pozdrowienia😊🤚🤚
❤
Pani Agato! Jestem pelna podziwu dla pani!!
,,Agatka wymiata, będzie ciepło jak w pełni lata"🤗👋🏆🏡🍸
Pedantka 👌❤️ Brawo 👏💪
Będzie ciepło jak u mamy.
Kurde to jakiś piec hutniczy 🙉✊🤝✊🍀❤️
Ma ogrzać cały dom, to małą kózką tego nie zrobisz.
@@WiejskieInspiracjePL tyż prowda🤠
Cześć, wielki szacun za podjęcie się takiej pracy!
P.s. mam nadzieję, że wzięłaś pod uwagę rozszerzalność teownika? Na takim odcinku będzie to około 7-8mm. Pozdrawiam i czekam na następne odcinki.
Rozszerzalność jest brana pod uwagę, aczkolwiek ciepło z teownika będzie przekazywane do akumulatorów, czyli cegły. W takim wypadku rozszerzalność nie nastąpi.
Kochani łapki w gore😊
👍💪
Robi się gorąco!!!
👋👍
Pozdrawiam serdecznie wszystkich oglądających 🤗🌹
NOOO...... jestem pod wrażeniem . Jak na pierwszy raz ! To całkiem dobrze wręcz wzorowo . Mam kilka wątpliwości co do rozwiązań technicznych, ale nie mam zamiaru sie wymądrzać! Ufam, że będzie ok. życzę żeby ciepło trzymał 3 dni a palił tyle co nic.
Bardzo dziękujemy!
Ostatnio pokazywałem znajomym Wasz dom przed kupnem i obecnie. Mega duży postęp prac i wygląd domu no a przede wszystkim ogrom prac za Wami.
Chyba najgorsze za nami, ale teraz mnóstwo dłubaniny...
Oj czepiają się niektórzy i czepiają,muszą mieć radochę,smutni ludzie.
👍 105
😊
👍
Serdecznie witam Wszystkich, miłego wieczoru. 👍32
👋😊
@@musmus9917👋😗
Kilka słów dla poprawy zasięgów😘❤
Mała osa daje radę! I całkiem całkiem jej to wychodzi!!!
Kilka słów dla zafowolenia algorytmu💪🤗❤🌹
Timelaps powoduje u mnie zawrót głowy i nie mogłam do końca obejrzeć.
Estetyka +6 ale błędów sporo , nastepny piec będzie ok 😉🤣🤣
Witam i pozdrawiam 👍
No nieźle, kiedy odpalanie pieca?
Myślimy, że za około miesiąc.
👏🤗
oglądałam jak serial Isaura podziw i ukłony dla Agaty
Kurka , pani jest zajebista , pan tez ze chce mu sie pomagac 😉 . Zdrowia.
❤ pozdrawiam wszystkich serdecznie podziwiam 😊
witam wszystkich bardzo serdecznie
❤❤❤❤❤❤
👍❤️❤️❤️😁🤭
🖐🖐🖐👍
Tak patrzałem na budowę pieca i odnośnie dwu teownika rozumiem że on się uwolni z wiązania i będzie na luźno ??bo przy nagrzewaniu będzie się rozszerzał itd a to ze jest do połowy cegły szamotowej to reszta wiązania będzie trzymać cegłę tak ?? a i jeszcze odnośnie komory spalania ona chyba nie będzie aż tak duża??:)
Marcinie, oglądaj kolejny odcinek o piecu.
Dzień dobry pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie ❤życzę miłego niedzielnego popołudnia, do premiery 😊🥰🤗😘❤️🌹
👋❤😊
Podziwiam, mnie by szkak trafil bo nie mam cierpliwosci, grilla juz robie 4lata
Wszystkiego można się nauczyć, również cierpliwości, jak widać po samym Tobie, nawet warto ;) Trzymamy kciuki.
Powinna być krata z drutu pod cegłę bo jak pęknie cegła to co w tedy?
To wtedy się sklepienie naprawia a nie trzyma się pękniętą cegłę na drucie.
Będzie (już prawie jest) bajunia- komentarz taktyczny😘😘😘😘😘😘
Pozdrawiam kobietę, która żadnej pracy się nie boi oraz męża 👍.
Wykończenie mnie z ciekawości co tam się dzieje kosmici
HEJKA
Witam, mam takie moje małe spostrzeżenia i chciałem poprosić o wyjaśnienie (zaznaczę że nie mam najmniejszego pojęcia o budowie tego typu pieców). We wcześniejszych odcinkach wspominaliście że drzwiczki paleniskowe, wyczystki, muszą być odizolowane i nie połączone z murowanymi ścianami pieca aby zabezpieczyć je przed ewentualnymi pęknięciami. Jak ma się to do zastosowanych w sklepieniu stalowych teowników i ich rozszerzalności cieplnej (głównie wydłużenia) mówiąc że temperatury w górnej części pieca mogą przekraczać 500stopni C. Czy to sklepienie nie będzie pękało w miejscu zastosowanych teowników?
Pozdrawiam
Słuszne pytanie i super spostrzegawczość. Teowniki na górze są jednak w pełni połączone zaprawą szamotową z cegłami szamotowymi i drugą warstwą cegieł nad szamotem, które są dużym akumulatorem i odbiornikiem ciepła. Zatem całe ciepło, które trafi w dwuteownik jest momentalnie i od razu na całej powierzchni oddawane do cegieł. Działa to na zasadzie balonu wypełnionego wodą, który wisząc nad płomieniem przez pewien czas nie pęka. Gdyby jednak to był piec w którym pali się ciągle, to dwuteowniki jednak zmieniałyby swoją wielkość przez rozciąganie. Dlatego ważne jest budowanie pieców, w których nie trzeba palić ciągle, a które oddają ciepło przez długi czas po paleniu. To jest najlepsze rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Serdeczności.
Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie górna warstwa nad sklepieniem szamotowym całość wzmocni, wydaje mi się że przede wszystkim uszczelni. Ale jeśli chodzi o pękanie zaprawy między cegłami a teownikiem to wydaje mi się że jest to nie do uniknięcia. Faktycznie jeśli będzie się utrzymywało stałą temperaturę w piecu to termicznie pod względem rozszerzalności będzie utrzymywał stała wartość, tyle że jest to chyba bardzo trudne do uzyskania. Tak na szybko sprawdziłem rozszerzalnosc cieplna szamotu - podawana jest około 0.55% w tem. 1000st.C jest nieduża ale rozszerzalność cieplna stali jest znacznie większą. Nie wiem czy cegły szamotowe powinny być łączone z teownikiem za pomocą zaprawy czy też tylko na teowniku wsparte, podobnie końce teownika na ścianach. Czyli teownik bez spoinowania tak aby mógł swobodnie termicznie pracować. A i jeszcze zauważyłem że pod teownik były wykonane zafrezowania w cegłach na których był posadowiony, te zafrezowania też dałbym większe po długości i bez zaprawy aby a czasie wydłużenia termicznego teownik nie cisnął na ścianki pieca. Takie moje spostrzeżenia, nie wiem czy słuszne czy nie - do przeanalizowania.
Pozdrawiam
@@WiejskieInspiracjePL32:21
@@tomaszczubaj9012 No i właśnie często zdunowie idą tym tokiem myślenia, jak to opisałeś i popełniają błąd. Jeśli nie damy zaprawy między teownikiem a cegłami, a jeszcze gorzej jakbyśmy dali tam izolację, by "teownik mógł się swobodnie rozciągać", to pozbawiamy teownika przewodności, nie może on wtedy przenieść temperatury z siebie na cegły. Trzeba by to połączenie było jak najpełniejsze, szczelnie wypełnione gliną, by teownik mógł przekazywać ciepło do szamotu, wtedy sam się go pozbywa i jego rozciąganie następuje w stopniu minimalnym. A to, że zaprawa gdzieniegdzie pęknie to jest to możliwe i w niczym nie przeszkadza. Pozdrawiamy.
@@Ewa108s ?
Powiedz mi kobieto, czego nie potrafisz rbić? Z całym szacunkiem podziwiam cię!
Jestem antymuzykalna, nie znam się na instalacjach elektrycznych, nie umiem jeździć tirem i na nartach też mi nie poszło 😜
Ta przedostatnia cegła wystająca u góry przy ścianie jest nierówna
To są stare cegły, tutaj każda jest nierówna.
Kosmiczny piec, przez Agatke zbudowany, uwiedzie swą urodą i dom będzie ogrzany - taktyczny
Brawo Agatka!!!!!Robisz prace fachowcow !!!Podziw!
Tylko podziwiać, tak utalentowana cudną Agatke❤❤❤❤
Fajnie gdyby w dopalacz był tak zaprojektowany, że gdy po wygrzaniu pieca można było w nim upiec chleb czy mięso w brytfannie.
Już coś takiego widziałem na YT.
Takie rzeczy robi się, gdy ktoś ma tylko jeden piec i gdy inne jest jego zastosowanie niż u nas.
@@WiejskieInspiracjePL Oki, Ja tylko piszę, że widziałem taki piec kuziecowa, gdzie po wypaleniu pieca, do dopalacza wkładali jedzonko. I nawet kaczka się upiekła.
@@lesnydziad7905 Być może i coś takiego miało miejsce. U nas do tego będzie służył piec w kuchni, wszechstronnie przygotowany do pieczenia i gotowania.
@@WiejskieInspiracjePL Mam nadzieję, że budowę tego pieca też pokarzecie. Może to być nawet i ciekawsze 😃 dla osób które lubią gotować.
Na pewno pokażemy ;)
Taka żona to skarb , serdecznie pozdrawiam .
Witam.
Czy możesz podać namiary do Pana który wykonał wężownice? Potrzebuję podobny projekt.
Pozdrawiam
Jeżeli elementy stalowe nie będą wizolowane , a będą nośnikami temperatury piec będzie pękał
Przy jakiej temperaturze można murować cegłą szamotką chodzi mi bardziej o zaprawe?
Przy takiej, aby Ci ręce nie skostniały :) Pamiętajmy że to jednak woda więc poniżej minusowych temperatur nie da rady z nią pracować. No i wiązanie zaprawy musi być w dodatnich temperaturach. Jeżeli używasz gotowych zapraw szamotowych, sprawdź na opakowaniu czy producent nie daje jakichś zaleceń.
Piekna fachowa robota, mam pewne pytanie lecz prosze nie odbierac go negatywnie. Przy montazu wyczystek, popielnika, drzwiczek , rur od spirali mowilas ze nie moga byc wmurowane bezposrednio z powodu rozszerzania oraz kurczenia sie metalu pod wplywem temperatury, wiec byla zostawiona szpara wypelniona wata i jest to logiczne.Zapytac chcialem o to dlaczego teowniki u gory zostaly wmurowane w cegly a na nich wmurowane na sztywno cegly szamotowe? Przeciez ten teownik rowniez bedzie sie nagrzewal i pracowal wiec ta zaprawa zacznie pekac i sie kruszyc. Nie znam sie na budowie pieca i dlatego pytam. Pozdrawiam serdecznie.
Agatko a glinę skąd braliście?? Pozdrawiam
Zamawialiśmy ze sklepu Chematex. Tylko tam mieli glinę w tym kolorze. Dużo jest producentów czerwonej/ceglastej gliny, ale tej ewidentnie nie chcieliśmy :)
Dziękuję ❤
Taka kobitka to skarb największy-wszystko ogarnie.
Agato,
z tego co zauważyłem, to termometr został dodany czy tylko przeniesiony (ze względu na Twój dekor) wyżej - w inne miejsce?
Pozdro z Wlkp.
Sądziłam, że w czasie gdy Pani Agatka stawia piec to Pan tynki ogarnie. Ale widocznie te budki lęgowe tak zaabsorbowały Pańską uwagę. Na pewno przyśpieszyłoby to prace. Może czas w siebie uwierzyć i zrobić coś konkretnego samodzielnie? Ja płytki pięknie kładę a jestem po adminstracji. Nie mam wykształcenia kierunkowego. Panie Adamie do dzieła! Tydzień i tynki będą. Zachęcam!
Sądzi Pani, że jak na filmie widać tylko Agatę, to ja nic nie robię? Naprawdę takie wnioski Pani wysnuła? To jest film o piecu, który jest domeną Agaty. Jak będą inne filmy, w których ja coś robię, to napisze Pani, że Agata nic nie robi?
Ale na ścianach nie ma tynków stąd moja uwaga a gdybym napisała, że Pani Agatka nic nie robi, to by mnie Bóg pokarał z mocą natychmiastowego piorunu. Oprócz koszenia trawy to Pan nic bez udziału Pani Agatki nie robi. Bo gdyby tak było to tynki by schły. Sorry za szczerość ale tak to widzę. Stąd zachęta do większej samodzielności.
A Pani Agata to naprawdę musi trochę odpocząć.
Budki lęgowe dla ptaków to podstawowa rekompensata albo warunek sine qua non wykonania remontu elewacji lub ocieplenia budynku. W budżecie takiego przedsięwzięcia trzeba przewidzieć wydatek na ornitologa, który wykona ekspertyzę ornitologiczno-chiropterologiczną, szczególnie gdy fundusze na remont pochodzą z Unii Europejskiej. Ocieplenie elewacji nie zaszkodzi populacji ptaków i nietoperzy, gdy zainstalujemy na niej (lub w niej) budki lęgowe. Tak przy okazji stąd wziął się ostatni Pana pomysł.
@@FuriaMedialna opinia niezwykle krzywdząca... to, że w kadrze jest jedynie Agatka, nie znaczy, że Adam stoi z boku i się przygląda jak żona zasuwa... u nich jest masa ciężkich prac, które wykonuje Adam i filmiki o tym przypuszczam, że również będą... choć kto by docenił nudne targanie cegieł, bloczków, worków z zaprawą czy kopanie ziemi pod instalację nawadniającą w ogromnym ogrodzie... nuuuda zapewne :p
@@FuriaMedialna fundusze na remont ich domu pochodzą z Unii Europejskiej? ciekawa jestem rozwinięcia tego tematu... może i mi Unia zrekompensuje mój remont :p
Kochani łapki w górę
Hej, dajecie czy nie?
Dajemy radę ;)
A nie ma jakiś gniazd na termometr żeby w przypadku awarii łatwo go wymienić?
Być może są, ale tego nie zgłębialiśmy. Zerkniemy
A to jaka norme spalania będzie mial tek kocioł po montażu ? Moze się zalapiecie na dofinansowanie z programu czyste powietrze 🤔😂😂😂
Nie jesteśmy zainteresowani żadnymi dofinansowaniami z państwa, unii, etc. Żadnych pustych pieniędzy, który tylko zwiększają inflację...
@@WiejskieInspiracjePL to była aluzja bardziej chodzi o to jak chcecie tego typu piec zgłosić jako główne źródło ogrzewania??
@@marcingyver9839 Marcinie, a jak Ci każą zgłaszać ile masz kobiet rocznie to też im napiszesz? Czas ograniczyć biurokrację a to robi się oddolnie.
@@WiejskieInspiracjePL ale ty mi nie tłumacz tego. Musisz do gminy zgłosić jakie masz źródło ogrzewania po odbiorze budynku. W miastach nie masz prawa grzać kominkiem 5 klasy z Eco design na wsi jeszcze tak ale już nie długo. Uwierz mi łażą po wioskach z gminy i sprawdzają jak im nie otworzysz to psiarnia wpada i masz otworzyć jak nie to dostajesz kajdan i na komendę
@@marcingyver9839 Jeszcze nie ma tak, jak piszesz, ale fakt, że do tego dążą. A nasza rola, jako społeczeństwa to do tego za żadną cenę nie dopuścić. Dlatego z systemem i biurokracją trzeba walczyć... Nasze główne źródło to będzie piec elektryczny, na prąd zasilany z elektrowni palonej węglem. Także taka jest "ich ekologia"
Kosmiczny piec przez Agatkę zbudowany, uwiedzie swą urodą i dom będzie ogrzany - taktyczny
Wszystko fajnie tylko jak on nie spelnia 5 klasy ciekawe jak beda kontrile itd😊
A dlaczego zakładasz, że nie spełnia? A dlaczego zakładasz, że będą kontrole? A jak kontrole sprawdzą czy spełnia?
Co Agata dosypała do wiadra z woreczka foliowego?
Sól
@@WiejskieInspiracjePL tez tak myslalem.Tylko po co ta sól w zaprawie? Nigdy się z tym nie spotkałem.
jak Agata wszystko zbuduje to za płot
Co to znaczy za płot?
😂😂😂😂😂
Dorotko.
Jak widzę popełniłeś niewielki błąd a mianowicie cegły na metalowych kontownikach nie mogą być wklejanie na sztywno na glinę a powinny mieć przerwę na rozszeżanie tym bardziej że rozszeżalność metalu jest większa niż cegły i może to spowodować pękanie więc cegła na metalu powinna leżeć na izolacji którą posiadasz .
Agatko, nie Dorotko. Wytłumaczyliśmy ten proces w odpowiedzi na komentarz Tomasza Czubaja. Proszę zerknąć.
Trochę póżno wystartowaliście z tym piecem zima tuż ruż a wy w lesie
Racja, powinniśmy zacząć wcześniej, tak jak i wiele innych rzeczy...
a Ty zawsze na czas weż się ogarnij
Agatkojestes pracowita jak klaudusia z przyziemnych wielkie uklony dlaciebie
TO nie będzie gotowania na tym piecu widzę
A dlaczego miałoby być?
Bo to żywy ogień i lepiej smakują potrawy,pozdrawiam @@WiejskieInspiracjePL
Zgadza się, ale to nie oznacza, że na każdym ogniu się gotuje. Do gotowania będzie zupełnie inny, specjalny piec.
❤❤❤
❤❤❤❤❤❤