Короткі витримки з відео: 1:08 ШІ ніколи не замінить людину, бо навіть в тестовому режимі *краще дає поради лікарям ніж це зробили б люди.* 1:18 ШІ ніколи не замінить людину, бо *йому недоступні всі вади людського фактора.* 2:18 ШІ ніколи не замінить людину, бо *виразку людина не помітила, а ШІ помітив.* 2:38 ШІ ніколи не замінить людину, бо *уміє аналізувати усі дані краще ніж людина.* 5:18 ШІ ніколи не замінить людину, бо *краще керує автівкою ніж людина.* 5:28 ШІ ніколи не замінить людину, бо *він уміє реагувати там де людина навіть фізично помітити небезпеку не встигає.*
Снова это путание мягкого с тёплым. ❗Калькулятор❗ - ніколи не замінить людину, бо йому недоступні всі вади людського фактора. Отвёртка уже заменила человека? Чайник? Пылесос? А ведь пылесос сосёт по-лучше человека и никогда человеку его не обойти этом :) Но если следовать вашей логике то посудомойки и стиралки уже заменили человека, а то как ещё объяснить что это произошло с женой, ведь это уже не ТОТ человек которого я знал Суть ролика: ИИ как "инструмент" - заменит человека❗, как "человек" - НЕТ, не заменит человека❗
це мені нагадало, як я намагалась писати лист з ChatGPT. Він супер допоміг із сюжеткою, але в тому листі не було якоїсь людської теплоти. Так що я все же почуваюсь потрібною )))
я часами намагався пояснити ChatGPT шо мені треба в мойому проекті ! )) декілька днів намагався... маленьки частини коду він таки може обробляти и надавати те, шо мені треба, але з великими частинами коду він просто ломається ))
Дуже поверхово. Де спроби узагальнити передові дослідження того, що є свідомість, ключові проблеми сучасного AI та шляхи їх подолання, різниця між людським та машинним розумом? Немає цінності у переказці переказів.
За відповідальність дуже ґарно сказано. Я теж казав, що не штучний інтелект нас вб'є, а людина, бо штучний інтелект тільки допоможе, як це ефективно зробити.
Алекс, дякую за відео, та бажаю розвитку твоєму каналу. Проте з висновками твого відео про ШІ не згоден в повній мірі, щодо того, що ШІ це другий пілот і помічник і таким і лишиться. 11:57 Той етап на якому він зараз - так, він другогий пілот, але не завжди таким буде. Ти спробуй проїхати у ліфті, та знову осмислити, чи є ліфт другим пілотом, коли ти натиснув на кнопку. Рано чи пізно як автомобілі, так і літаки зможуть виконувати задачу логістики, якщо не без жертв, то жертви можуть бути знижені до нуля в процессі вдосконалення коду. Те що Тесла не бачить вантажівку зараз - не означає, що її не можна навчити бачити. 5:45
Щодо "василів", які нібито цінують у творчості саме митця/автора, а не твір сам по собі, тут ви помиляєтесь і занадто переоцінюєте людей споживацької епохи) В мережі вже повно згенерованих пісень так би мовити псевдоавторства померлих музичних виконавців, і лайки і захоплення в коментарях просто зашкалюють, мовляв як же це прекрасно почути голос легендарного музиканта у пісні, яку він ніколи в житті не записував і не виконував) По-друге, Маск і Альтман якраз найбільше говорять про те, що рано чи пізно доведеться вводити єдиний базовий дохід, що прямо доводить те, що без роботи таки зостанеться дуже багато людей. Виходить найбільшими луддитами сьогодні є самі розробники ШІ.
Зараз основна штука з ШІ, це те що тобі потрібно анонімізувати дані перед тим як пихати їх туди. Невідомо як їх потім використають. Трохи параної. Хоча як виявилось багато хто просто не хоче вчитись писати запити для ШІ так щоб отримати адекватну відповідь, тобто багато людей тримаються за те що умовний чат GPT видав непрацюючу програму і все на цьому. В моєму випадку він допоміг зрозуміти як можна написати деякі шматки коду щоб вони працювали як я хотів але чогось наприклад не врахував.
Думаю, що уже можна було б повести якесь опитування користуєтесь/пробували/не користуєтесь ШІ - цікаво було б глянути в розрізі країни та за віковими категоріями. Якщо хтось бачив щось подібне, дайте знати, дякую
Найбільш точно помилку недооцінювання самостійності штучного інтелекту змальовано у фільмі "Я робот" з Уілом Смітом, де, здавалось би, ідеальні три закони робототехніки зінтерпритувалися штучним розумом трошки інакше, як це собі уявляла людина і в результаті все пішло геть зовсім не так, як всі очікували.
Цілком згодний. ШІ - це асистент якому потрібна задача з якою він буде справлятися на відмінно. У мене + версія chatgpt і це краща річ яку я коли небуть бачив. Радію як дитина.
Я сприймаю сучасний ші як полегшення в роботі. От як висорівневі мови, фреймворки, як cron. Менше мавпячої роботи і це прекрасно. І як і cron будь-який ші може спіймати помилку і жахнути всю роботу 😅
ШІ, навчений на роботі Василя(-ів) буде видавати рішення такої-ж користі і відповідальності. Так що і використання даних рішень - це як допомога тисячі Василів... іноді просто хочеться спитати: може давайте я сам? Бо допомога купи некомпетентних осіб - це ще гірше, ніж робота зовсім без них. А допомога в чомусь зовсім тривіальному - це мем, бо там людина і без ШІ дуже непогано справляється...
Здебільшого AI нічого принципово не змінить. Як справедливо було сказано він робить те саме що і людина, але швидше. Нічого не нагадує? Дехто з нас це пройшли років 30-40 тому коли масово стали з'являтися компьютери. Тоді те ж казали, що вони багато кого замінять. Але по факту вони нікого не замінили, а просто стали черговим інструментом. І так. Деякий час писали, что треба спеціалість із вмінням користуватися комп'ютером. А потім всі навчилися і це писати перестали. Зараз все буде аналогічно.
Поки ми говоримо про ШІ, то тут ви праві. ШІ - це просто інструмент, який спрощує життя людині. Такий ШІ, який існує зараз направляють люди, і кінцевий варіант продукту ШІ затверджують також люди. Але... Якщо ми будемо говорити про СШІ, то це уже поза межами нашого розуміння. З роздумами про СШІ неможна навіть спрогнозувати будь-який подальший розвиток подій природи всесвіту (не те що людства). *Витримка з Вікіпедії* Сильний ШІ зможе розвиватись майже експоненціально - за долі секунди перевершити здібності людського розуму в десятки-тисячи-мільйони разів. Момент в майбутній історії, коли ШІ перевершить людський розум називається «технологічною сингулярністю». Що буде після технологічної сингулярності неможливо передбачити, так як людство ще ніколи не мала справу з чимось набагато розумнішим і потужнішим за людський мозок.
@@VitaliyLeleka Це питання скоріше теологічне ніж практичне. По суті це розмова про створення Бога. І тут постає два питання. Чи це можливо? Що станеться якщо це відбудтеться? Почнемо з першого. Бог по визначенню всемогутній. Тобто можна сказати, що його процесс мислення безкінечний в кожний момент часу. Ми знаємо, що кожний процесс можна декомпозувати на менш складні підпроцеси. Таким чином ми можемо сказати, що для створення Бога нам потрібно мати безкінечну кількість елементарних обчислювальних блоків. А це навіть теоретично неможливо. Тобто наш сверх розум просто досягне максимуму з точки зору технологій і на цьому зупиниться. Іншими словами створити Бога неможливо. У всякому разі з нашими технологіями. Але припустимо що це все ж таки нам вдалося. То що ж далі? Важко сказати. Але ми можемо зробити інше припущення. Всі людські цивілізації мають поняття божественного. В незалежності від того як вони розвивалися чи де знаходилися. Коли ми читаємо про богів маленького племені десь на Амазонці чи про богів древніх цивілізацій ми розуміємо що це саме Боги. Якими б вони дивними нам не казались. Тобто раз всі люди сприймають Богів однаково, то ми можемо припустити, що люди колись у минулому вже зустрічали Богів. І раз ми з вами можемо вести цю розмову, то можна впевнено сказати, що людство пережило цю зустріч. До того ж можна сказати, що раз ми змогли порозумітися з Богами, хоча б частково, ми з ними були достатньо схожі. А раз це так, то, скоріше за все _наш_ Бог, чи супер розум, якщо хочете, буде достатньо сильно схожий з нами, своїми творцями. Як сильно ми переймаємося, наприклад, комахами? Та нам здебільшого все одно. Я вже не кажу про одноклітинних чи віруси. Тобто по суті ми йому будемо не цікаві. Звичайно ми можемо припустити, що йому знадобиться наша співпраця. Але здебільшого ми будемо жити в різних плоскостях. Підсумовуючи. СШІ неможливий в принціпи. Якщо можливий, то це нічого принципово не змінить.
@@VitaliyLeleka Тільки хотів написати подібний коментар. Люди недооцінюють можливості ШІ (вони навіть не в курсі, як він влаштований), а також переоцінюють людський мозок (не свисти, бо грошей не буде)
Особисто я не проти щоб, ШІ повністю замінив людей на усіх галузях(окрім мистецтва). Щоб люди могли спочивати на заробітки цих машин. Але це не можливо, адже банально комусь їх треба буде виготовляти, слідкувати, та інше. Але треба ще розуміти, що ШІ зараз це дуже номінальна назва, до реального канонічного ШІ на рівні з людським інтелектом, нам ще дуже й дуже далеко.
мені здається, що ти сильно недооцінюєш всі ці аі речі. ти все ще це сприймаєш аі, як якусь вузьконапрвлену штуку, калькулято-помічник. я впевнений, що нічим хорошим це не закінчиться. в нас часу, в найкращому випадку до 2050, а в реалістичному - до 2030. мене просто дивує наївність людей, які вважають, що зможуть контролювати щось, що на порядки розумніше(а до такого левела все йде). якщо спрощувати, це як коли кіт інколи чи собака думають, що тебе перехитрили (хто мав пса/кота зрозуміє), але ж ти бачиш наскільки вони примітивні по відношенню до тебе. це при тому, що ми НА порядки вище від собаки, а що буде якщо ми будем В порядки дурнішими за аі? ми навіть нічого не зрозумієм, як всі в один день від чогось крякнем, якщо він вирішить, що ми зайві. ладно я, хто я такий, але багато, якщо не більшість, не останніх людей в іт, притримуються схожої думки. наприклад, з цікавого time.com/6266923/ai-eliezer-yudkowsky-open-letter-not-enough
Ну комп'ютери уже набагато розумніші за людей в плані кількості задач. Цей процес неможливо змінити і повернути все назад. Так само як машини набагато сильніші за людей і ніхто навіть не думає зрівнюватись з екскаватором по швидкості копання. Питання в тому куди його допускати, а куди ні. Якщо його запустити в занадто чутливі області, то в майбутньому виявиться що ми були просто проміжною частиною і перетворимось на обслугу для AI. Але навіть в такому випадку люди це уже не зможуть зупинити, він дає занадто багато можливостей.Тому навіть якщо одна країна чи корпорація відмовиться від AI для загального блага - їх конкурент за допомогою AI зможе працювати краще і швидше. Наразі я надіюсь на краще і що AI не передадуть повне управління, а так і залишать помічником. Якщо я виявлюсь правий, то зможу казати всім: "А я ж говорив". Якщо ж ні то ми всі помремо і мені ніхто не зможе заявити що я був неправий 😅
@@alex-kovalchuk я згідний, що процес, практично, не зупинити, що автоматично робить дуже вірогідним наш кінець. допустити, чи не допустити кудись річ, яка в порядки розумніша тебе - це самодурство. вона сама знайде шлях допуститись куди їй необхідно.. всі сприймають аі як щось, що буде десь на нашому рівні, чи на порядок розумніше, але з такими темпами, а темп еволюції аі приблизно за 60 років до рівня розумових здібностей людини, різниця досить скоро досягає В порядки. таку річ ми контролювати не зможемо, це очевидно. ну, коротше, побачимо, це все повинно відбутись, так чи інакше, ще за нашого життя.. і я песиміст в перспективах.. і не я один..
@@sae11 Підтримую. Усе правильно сказано. Але прогрес не зупинити. Рано чи пізно з'явиться СШІ і нам дуже повезе, якщо ми зможемо утримувати його в заточені вічно - чого не буде. Тут менше сто років, як з'явилися атомні технології, і уже і атомні аварії, і застосування для припинення війни, і експерименти на живих істотах (у тому числі й людях). Якщо СШІ можливий (а усе указує на те), то він з'явиться, а потім -вийде- вирветься з під нашого контролю. Буде везінням, якщо він залишить біологічні організми Землі у спокої й улетить на іншу планету. Але цього не буде, бо варіантів СШІ будуть трильйони й усі вони не улетять з Землі. Нам потрібно буде уживатися з іншими розумними (самостійними й розумнішими за людей) істотами на Землі.
@@VitaliyLelekaСподіваємося, що швидкість світла запобіжить перетворенню ШІ в СШІ, так само, як розмір атома запобіг нескінченному зменшенню транзистора в процесорі. Хоча, є ще можливість створення квантових комп'ютерів, тому хтозна, хтозна
Ось і я про це - роботи для айтівців ще довго буде багато. Тому булки не розслабляти ! ))) Прикольно мабуть писати логіку для штучного інтелекту 🙄 Мабуть треба Python, математику поглибше, BD, шось ще ???🤔
Як ви вважаєте чи можна Ші помістити в гру, наділити приблизними чуттями як в людини, і вчити його як дитину поступово, а не робити мовну модель. Найскладніше тут напевно щоб Ші усвідомив себе, і ставив собі завдання, міг сам чимось зацікавитись.
Я не думаю що на даному етапі ми хоч близько до штучного інтелекту в прямому значенні цих слів. Тому навіть в рамках ігор до самоусвідомленості ще надто далеко
Штучний інтелект вже на повну використовують в модах на ігри,у тому ж скайримі є мод який дає можливість розмовляти з супутником,ще десь бачив демку від нвідіа зі схожим приколом
@@ПростоЧелик-к9ф Уже зараз вирощування їжі частково автоматизовано, як і її приготування. Це лише питання часу і людського інтеллекту, щоб цьому прогресу не заважати. ШІ в майбутньому адекватно було б ставити задачі, як повністю автоматизувати цикл видобутку та доставки їжі до споживачів та виконання цього циклу. Також уже ставити задачі як вирішити кризу приватної власності, шляхом пропозицій інших моделей соціуму. Як в майбутньому буде, залежить від того, які завдання перед собою ставимо, бо поки ШІ ставляться, м'яко кажучи, інакші задачі.
@@ПростоЧелик-к9ф В майбутньому ШІ буде вирощувати на фермах гомо-сапієнс, подібно до того, як ми вирощуємо кроликів чи курей. Тим гомосапієнсам, які опиняться в людопарках (аналогах зоопарків) чи заповідниках, ще може дуже повезе. І то... Це якщо ШІ ще вирішить рятувати ті міліарди людей, які як працівники нікому не потрібні, - бо навіщо ШІ ще буде потрібно думати, як їх усіх годувати...
Цікаво як там з точки зору кібербезпеки справи? Куди зливаються дані? А взагалі-то створення AI тільки тільки. Реальні наслідки і небезпеки ще попереду. І навіть зі сторони врятували життя - можливо краще померти від раку ніж доживати до 90 чи 100 років. Яка радість від такого життя?
От з творчістю взагалі не згодна. Ван Гог помер і більше, ніж він створив, вже не побачиш. А ші робить дуже цікааі роботи в стилі Ван Гога. Та й його цифрова виставка збирає публіку легко, хоч і не виставляє реальні картини. З нетерпінням чекаю можливості створювати музичні альбоми, бо деякі виконавці раз на 5 років нове видають, та ще й не факт, що сподобається
Бо занадто мало розуміють його роботу. Багато людей думають що і автодетектор номерів авто на камерах які вимірюють швидкість це також AI хоча його там і близько немає
@@alex-kovalchuk погоджусь, більшість не розуміє як працюють ті чи інші технології. Але коли людина помиляється, наприклад в названій Вами технології, її зазвичай виправлять. В той час як ШІ ситуація інша, такої штуки як ШІ зараз вприципі не існує, але всі продовжують використовувати це поняття. Це обробка великого обʼєму даних через певну модель, бо класичні методи не справляються з такими обʼємами. Але до інтелекту це відношення немає. Це не притензія до Вас, це скоріше питання риторичне. 🙂
дурниці це все - людину поки не замінить точно, а от людину-програміста, консультатна і різних саппортів першої лінії легко і це все ще за нашого життя, якщо людство не самознищиться звичайно...
Ой, я вас умоляю, этот ИИ тупой вообще как валинок! Народ, не парьтесь никто вас не заменит, ИИ может нарисовать квадрат это да, немножко времени вы сэкономите, но когда доходит суть до дела то хер там он что может... Как пример: Я сначала сам пытался разобраться, потом перешерстил весь гугл, начал подозревать что то что мне надо оно в принципе не реализуемо и вот последняя надежда на чатджипити И? Барабанная дробь, этот дол6оёб вместо того чтоб дать простой ответ "это не возможно сделать" начал мне накидывать кучу тупорылых, и самое главное не рабочих вариантов, из-за чего собственно я !!!потратил в три раза больше времени!!! я даже по приколу их все проверил, он выдаёт какую-то дичь ты его переспрашиваешь - "а вот этот кусочек точно будет работать? А то выглядит не рабочим..." и он выдаёт ещё бóльшую дичь, после многих уточнений он в итоге выдаёт что-то типа "А, ну, если именно вот так как вы хотите - то вот так работать не будет, попробуйте по-другому" - "Как по-другому? Покажи" и "наша песня хороша начинаем всё сначала"... Он помнит суть вопроса максимум на 1% от прошлого сообщения. Копирайтеров? Нифига, адекватную статью он не напишет, или на её исправление вам понадобится больше времени чем на написание самому, мааааксимум годится создавать dummy текст чтоб было по-лучше чем "Lorem ipsum dolor..." так-же как и картинки... АААА картинки? Если зайти по-прикалываться то да! картинки малюет разные и прикольные и собственно это скорей частичная замена фотостокам, а не замена иллюстраторам, если ты знаешь конкретно что ты хочешь то ИИ никогда это не нарисует!!! ("никогда" в смысле "хрена с два", так-то "когда-то" может быть, лет через 100) Тоже как пример попробуйте сгенерировать картинку на которой, пофиг где и как, должен быть указанный вами текст, ну типа "фото ресторана с вывеской и текстом на ней 'мой ресторан' " ага? Обломались? Максимум в 50% он сможет сварганить !одну! букву и то S нарисует как 8... Возвращаясь к началу, расслабьтесь... Всё будет в ажуре ещё очень долго!!!
Дякую за ваші відео Алекс, з інтересом дивлюся кожне відео)
Момент про батю якій пішов за хлібом топ)
Коментар на підтримку каналу. Дуже вдячний за працю та цікавий українськомовний контент
Дякую за підтримку
Короткі витримки з відео:
1:08 ШІ ніколи не замінить людину, бо навіть в тестовому режимі *краще дає поради лікарям ніж це зробили б люди.*
1:18 ШІ ніколи не замінить людину, бо *йому недоступні всі вади людського фактора.*
2:18 ШІ ніколи не замінить людину, бо *виразку людина не помітила, а ШІ помітив.*
2:38 ШІ ніколи не замінить людину, бо *уміє аналізувати усі дані краще ніж людина.*
5:18 ШІ ніколи не замінить людину, бо *краще керує автівкою ніж людина.*
5:28 ШІ ніколи не замінить людину, бо *він уміє реагувати там де людина навіть фізично помітити небезпеку не встигає.*
І в кінці істеричний крик: "не замінить, не замінить, не замінить" 😅
@@alex-kovalchuk тут скоріше про те, що він нас знищить, так як ми навіть зреагувати не встигнемо. Чи багато шансів у равлика проти людини?
@@alex-kovalchuk😂😂😂.
Додаємо певний коефіцієнт, який відповідатиме за помилки (але навіщо?)... і все? Тези посипляться?
Снова это путание мягкого с тёплым.
❗Калькулятор❗ - ніколи не замінить людину, бо йому недоступні всі вади людського фактора.
Отвёртка уже заменила человека? Чайник? Пылесос? А ведь пылесос сосёт по-лучше человека и никогда человеку его не обойти этом :)
Но если следовать вашей логике то посудомойки и стиралки уже заменили человека, а то как ещё объяснить что это произошло с женой, ведь это уже не ТОТ человек которого я знал
Суть ролика: ИИ как "инструмент" - заменит человека❗, как "человек" - НЕТ, не заменит человека❗
це мені нагадало, як я намагалась писати лист з ChatGPT. Він супер допоміг із сюжеткою, але в тому листі не було якоїсь людської теплоти. Так що я все же почуваюсь потрібною )))
я часами намагався пояснити ChatGPT шо мені треба в мойому проекті ! )) декілька днів намагався... маленьки частини коду він таки може обробляти и надавати те, шо мені треба, але з великими частинами коду він просто ломається ))
Треба було його попросити, щоб цей лист був з людською теплотою ;)
Не кожна людина володіє людською теплотою))
Захищаємо Україномовне населення!! Слава Україні!!
Крутий канал, цікаві відео. Половину відосів за 1 раз переглянув. Не зупиняйтеся 💪
Дуже поверхово. Де спроби узагальнити передові дослідження того, що є свідомість, ключові проблеми сучасного AI та шляхи їх подолання, різниця між людським та машинним розумом? Немає цінності у переказці переказів.
За відповідальність дуже ґарно сказано. Я теж казав, що не штучний інтелект нас вб'є, а людина, бо штучний інтелект тільки допоможе, як це ефективно зробити.
Комент та лайк на підтримку і для поширення україномовного каналу 🖐️
Дуже дякую Вам за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски!)
Дякую за підтримку
Колись так про чпу говорили, що не замінять різбярів, а зараз жодної вакансії)
Дякую, посміявся від дуШІ 😂 із підібрано відеоряду і жартів про ШІ
Дякую Вам пане Алекс за корисне, цікаве та пізнавальне відео!!! Згоден з тобою, або ти еволюціонуєш...
Алекс, дякую за відео, та бажаю розвитку твоєму каналу. Проте з висновками твого відео про ШІ не згоден в повній мірі, щодо того, що ШІ це другий пілот і помічник і таким і лишиться. 11:57 Той етап на якому він зараз - так, він другогий пілот, але не завжди таким буде.
Ти спробуй проїхати у ліфті, та знову осмислити, чи є ліфт другим пілотом, коли ти натиснув на кнопку.
Рано чи пізно як автомобілі, так і літаки зможуть виконувати задачу логістики, якщо не без жертв, то жертви можуть бути знижені до нуля в процессі вдосконалення коду. Те що Тесла не бачить вантажівку зараз - не означає, що її не можна навчити бачити. 5:45
Дякую за вашу працю та цікавий контент
Щодо "василів", які нібито цінують у творчості саме митця/автора, а не твір сам по собі, тут ви помиляєтесь і занадто переоцінюєте людей споживацької епохи) В мережі вже повно згенерованих пісень так би мовити псевдоавторства померлих музичних виконавців, і лайки і захоплення в коментарях просто зашкалюють, мовляв як же це прекрасно почути голос легендарного музиканта у пісні, яку він ніколи в житті не записував і не виконував)
По-друге, Маск і Альтман якраз найбільше говорять про те, що рано чи пізно доведеться вводити єдиний базовий дохід, що прямо доводить те, що без роботи таки зостанеться дуже багато людей. Виходить найбільшими луддитами сьогодні є самі розробники ШІ.
Ось чому зараз chatGPT став тупішати! Його розробники насправді - луддити 😅
@@alex-kovalchuk ))
приклад про Василя, якщо підсунути йому альбом Емінема згенерованого за допомогою ШІ, і сказати що це новий альбом Емінема, чи буде тоді різниця ?
ви самі вказали на величезну проблему з ШІ, "дрібних" спеціалістів змете, а знаєте звідки беруться "великі" спеціалісти????
Зараз основна штука з ШІ, це те що тобі потрібно анонімізувати дані перед тим як пихати їх туди. Невідомо як їх потім використають. Трохи параної.
Хоча як виявилось багато хто просто не хоче вчитись писати запити для ШІ так щоб отримати адекватну відповідь, тобто багато людей тримаються за те що умовний чат GPT видав непрацюючу програму і все на цьому.
В моєму випадку він допоміг зрозуміти як можна написати деякі шматки коду щоб вони працювали як я хотів але чогось наприклад не врахував.
Щонове відео від тебе таке цікаве. Дякую за контент!
Дякую, постараюсь наступне зробити ще цікавішим. Зараз готую відосик про історію мови "C"
@@alex-kovalchuk Цікаво глянути, але колись хочу щось схоже і про JS, бо почав активно його вивчати для фронтенду
По поличках!! Просто ТОПчик!!!💪💪👌
Думаю, що уже можна було б повести якесь опитування користуєтесь/пробували/не користуєтесь ШІ - цікаво було б глянути в розрізі країни та за віковими категоріями. Якщо хтось бачив щось подібне, дайте знати, дякую
Хах) Так так. Фінальні фразочки прикольні, продовжуйте))
Дякую, сам кайфую від них)
Найбільш точно помилку недооцінювання самостійності штучного інтелекту змальовано у фільмі "Я робот" з Уілом Смітом, де, здавалось би, ідеальні три закони робототехніки зінтерпритувалися штучним розумом трошки інакше, як це собі уявляла людина і в результаті все пішло геть зовсім не так, як всі очікували.
Дякую!
Цілком згодний. ШІ - це асистент якому потрібна задача з якою він буде справлятися на відмінно. У мене + версія chatgpt і це краща річ яку я коли небуть бачив. Радію як дитина.
Чудово!
Я сприймаю сучасний ші як полегшення в роботі. От як висорівневі мови, фреймворки, як cron. Менше мавпячої роботи і це прекрасно. І як і cron будь-який ші може спіймати помилку і жахнути всю роботу 😅
Цікаве відео! Дякую!!!😊
Дякую за підтримку
Просто цікаво. Чи ми можемо вважати появу та просування ШІ як черговий етап промислової революції?
Я вважаю що так
03:01 Ні, люди приходять щоб вилікуватись, а не до якогось там лікаря.
ШІ, навчений на роботі Василя(-ів) буде видавати рішення такої-ж користі і відповідальності. Так що і використання даних рішень - це як допомога тисячі Василів... іноді просто хочеться спитати: може давайте я сам? Бо допомога купи некомпетентних осіб - це ще гірше, ніж робота зовсім без них. А допомога в чомусь зовсім тривіальному - це мем, бо там людина і без ШІ дуже непогано справляється...
Чи можно вважати винещення людства ШІ, його заміною?))
"Приховані фігури" - кловий фільм. Цікаве відео, дякую!
Здебільшого AI нічого принципово не змінить. Як справедливо було сказано він робить те саме що і людина, але швидше. Нічого не нагадує? Дехто з нас це пройшли років 30-40 тому коли масово стали з'являтися компьютери. Тоді те ж казали, що вони багато кого замінять. Але по факту вони нікого не замінили, а просто стали черговим інструментом. І так. Деякий час писали, что треба спеціалість із вмінням користуватися комп'ютером. А потім всі навчилися і це писати перестали. Зараз все буде аналогічно.
Поки ми говоримо про ШІ, то тут ви праві. ШІ - це просто інструмент, який спрощує життя людині. Такий ШІ, який існує зараз направляють люди, і кінцевий варіант продукту ШІ затверджують також люди.
Але... Якщо ми будемо говорити про СШІ, то це уже поза межами нашого розуміння. З роздумами про СШІ неможна навіть спрогнозувати будь-який подальший розвиток подій природи всесвіту (не те що людства).
*Витримка з Вікіпедії*
Сильний ШІ зможе розвиватись майже експоненціально - за долі секунди перевершити здібності людського розуму в десятки-тисячи-мільйони разів. Момент в майбутній історії, коли ШІ перевершить людський розум називається «технологічною сингулярністю». Що буде після технологічної сингулярності неможливо передбачити, так як людство ще ніколи не мала справу з чимось набагато розумнішим і потужнішим за людський мозок.
@@VitaliyLeleka Це питання скоріше теологічне ніж практичне. По суті це розмова про створення Бога. І тут постає два питання. Чи це можливо? Що станеться якщо це відбудтеться?
Почнемо з першого. Бог по визначенню всемогутній. Тобто можна сказати, що його процесс мислення безкінечний в кожний момент часу. Ми знаємо, що кожний процесс можна декомпозувати на менш складні підпроцеси. Таким чином ми можемо сказати, що для створення Бога нам потрібно мати безкінечну кількість елементарних обчислювальних блоків. А це навіть теоретично неможливо. Тобто наш сверх розум просто досягне максимуму з точки зору технологій і на цьому зупиниться. Іншими словами створити Бога неможливо. У всякому разі з нашими технологіями.
Але припустимо що це все ж таки нам вдалося. То що ж далі? Важко сказати. Але ми можемо зробити інше припущення. Всі людські цивілізації мають поняття божественного. В незалежності від того як вони розвивалися чи де знаходилися. Коли ми читаємо про богів маленького племені десь на Амазонці чи про богів древніх цивілізацій ми розуміємо що це саме Боги. Якими б вони дивними нам не казались. Тобто раз всі люди сприймають Богів однаково, то ми можемо припустити, що люди колись у минулому вже зустрічали Богів. І раз ми з вами можемо вести цю розмову, то можна впевнено сказати, що людство пережило цю зустріч. До того ж можна сказати, що раз ми змогли порозумітися з Богами, хоча б частково, ми з ними були достатньо схожі. А раз це так, то, скоріше за все _наш_ Бог, чи супер розум, якщо хочете, буде достатньо сильно схожий з нами, своїми творцями. Як сильно ми переймаємося, наприклад, комахами? Та нам здебільшого все одно. Я вже не кажу про одноклітинних чи віруси. Тобто по суті ми йому будемо не цікаві. Звичайно ми можемо припустити, що йому знадобиться наша співпраця. Але здебільшого ми будемо жити в різних плоскостях.
Підсумовуючи. СШІ неможливий в принціпи. Якщо можливий, то це нічого принципово не змінить.
@@VitaliyLeleka Тільки хотів написати подібний коментар. Люди недооцінюють можливості ШІ (вони навіть не в курсі, як він влаштований), а також переоцінюють людський мозок (не свисти, бо грошей не буде)
Так а шо і повітряну тривогу Ші прогнозує?
Мене теж дістав хайп на нейромережах.
Особисто я не проти щоб, ШІ повністю замінив людей на усіх галузях(окрім мистецтва). Щоб люди могли спочивати на заробітки цих машин. Але це не можливо, адже банально комусь їх треба буде виготовляти, слідкувати, та інше. Але треба ще розуміти, що ШІ зараз це дуже номінальна назва, до реального канонічного ШІ на рівні з людським інтелектом, нам ще дуже й дуже далеко.
Так ШІ, це просто термін як "морська свинка" чи "божа корівка/сонечко"
мені здається, що ти сильно недооцінюєш всі ці аі речі. ти все ще це сприймаєш аі, як якусь вузьконапрвлену штуку, калькулято-помічник.
я впевнений, що нічим хорошим це не закінчиться. в нас часу, в найкращому випадку до 2050, а в реалістичному - до 2030. мене просто дивує наївність людей, які вважають, що зможуть контролювати щось, що на порядки розумніше(а до такого левела все йде).
якщо спрощувати, це як коли кіт інколи чи собака думають, що тебе перехитрили (хто мав пса/кота зрозуміє), але ж ти бачиш наскільки вони примітивні по відношенню до тебе. це при тому, що ми НА порядки вище від собаки, а що буде якщо ми будем В порядки дурнішими за аі? ми навіть нічого не зрозумієм, як всі в один день від чогось крякнем, якщо він вирішить, що ми зайві.
ладно я, хто я такий, але багато, якщо не більшість, не останніх людей в іт, притримуються схожої думки.
наприклад, з цікавого time.com/6266923/ai-eliezer-yudkowsky-open-letter-not-enough
Ну комп'ютери уже набагато розумніші за людей в плані кількості задач. Цей процес неможливо змінити і повернути все назад. Так само як машини набагато сильніші за людей і ніхто навіть не думає зрівнюватись з екскаватором по швидкості копання.
Питання в тому куди його допускати, а куди ні. Якщо його запустити в занадто чутливі області, то в майбутньому виявиться що ми були просто проміжною частиною і перетворимось на обслугу для AI. Але навіть в такому випадку люди це уже не зможуть зупинити, він дає занадто багато можливостей.Тому навіть якщо одна країна чи корпорація відмовиться від AI для загального блага - їх конкурент за допомогою AI зможе працювати краще і швидше.
Наразі я надіюсь на краще і що AI не передадуть повне управління, а так і залишать помічником. Якщо я виявлюсь правий, то зможу казати всім: "А я ж говорив". Якщо ж ні то ми всі помремо і мені ніхто не зможе заявити що я був неправий 😅
@@alex-kovalchuk я згідний, що процес, практично, не зупинити, що автоматично робить дуже вірогідним наш кінець.
допустити, чи не допустити кудись річ, яка в порядки розумніша тебе - це самодурство. вона сама знайде шлях допуститись куди їй необхідно..
всі сприймають аі як щось, що буде десь на нашому рівні, чи на порядок розумніше, але з такими темпами, а темп еволюції аі приблизно за 60 років до рівня розумових здібностей людини, різниця досить скоро досягає В порядки.
таку річ ми контролювати не зможемо, це очевидно.
ну, коротше, побачимо, це все повинно відбутись, так чи інакше, ще за нашого життя.. і я песиміст в перспективах.. і не я один..
@@sae11 Підтримую. Усе правильно сказано. Але прогрес не зупинити. Рано чи пізно з'явиться СШІ і нам дуже повезе, якщо ми зможемо утримувати його в заточені вічно - чого не буде. Тут менше сто років, як з'явилися атомні технології, і уже і атомні аварії, і застосування для припинення війни, і експерименти на живих істотах (у тому числі й людях). Якщо СШІ можливий (а усе указує на те), то він з'явиться, а потім -вийде- вирветься з під нашого контролю.
Буде везінням, якщо він залишить біологічні організми Землі у спокої й улетить на іншу планету. Але цього не буде, бо варіантів СШІ будуть трильйони й усі вони не улетять з Землі. Нам потрібно буде уживатися з іншими розумними (самостійними й розумнішими за людей) істотами на Землі.
@@VitaliyLelekaСподіваємося, що швидкість світла запобіжить перетворенню ШІ в СШІ, так само, як розмір атома запобіг нескінченному зменшенню транзистора в процесорі.
Хоча, є ще можливість створення квантових комп'ютерів, тому хтозна, хтозна
@@alex-kovalchuk ще цікаве по темі від одного з "мастодонтів" в розробці ШІ, Джефрі Хітона - ua-cam.com/video/sitHS6UDMJc/v-deo.html
Ось і я про це - роботи для айтівців ще довго буде багато. Тому булки не розслабляти ! ))) Прикольно мабуть писати логіку для штучного інтелекту 🙄 Мабуть треба Python, математику поглибше, BD, шось ще ???🤔
А що буде через 50-100 р.
9:34 Але врешті-решт... їх п0вісили🙂🙃(Близько 10к)
Ось бачите луддити програли. Будете надто сильно виступати проти ШІ з вами буде те саме 😅
@@alex-kovalchuk 😅
Людину не замінить. Але замінить людину у всіх сферах = замінити людини:)
Як ви вважаєте чи можна Ші помістити в гру, наділити приблизними чуттями як в людини, і вчити його як дитину поступово, а не робити мовну модель. Найскладніше тут напевно щоб Ші усвідомив себе, і ставив собі завдання, міг сам чимось зацікавитись.
Я не думаю що на даному етапі ми хоч близько до штучного інтелекту в прямому значенні цих слів. Тому навіть в рамках ігор до самоусвідомленості ще надто далеко
Штучний інтелект вже на повну використовують в модах на ігри,у тому ж скайримі є мод який дає можливість розмовляти з супутником,ще десь бачив демку від нвідіа зі схожим приколом
Тільки то все не штучний інтелект, а АЛГОРИТМИ.
Як казав CTO однієї великої компанії: "Наш штучний інтелект зароджувався в if-ах"
Автопілот Тесла котрий заїзжає під бік вантажівки , не здатний відрізнити її від дороги
Skynet уперед!!!
-станки- - верстати
Не зрозуміло навіщо рятувати всих цих міліарди люлей, які як працівники не будуть нікому не потрібні. ШІ їжі не сгенерує
Поки що, не генерує
@@ua-today а як буде в майбутньому?
@@ПростоЧелик-к9ф Уже зараз вирощування їжі частково автоматизовано, як і її приготування. Це лише питання часу і людського інтеллекту, щоб цьому прогресу не заважати. ШІ в майбутньому адекватно було б ставити задачі, як повністю автоматизувати цикл видобутку та доставки їжі до споживачів та виконання цього циклу. Також уже ставити задачі як вирішити кризу приватної власності, шляхом пропозицій інших моделей соціуму.
Як в майбутньому буде, залежить від того, які завдання перед собою ставимо, бо поки ШІ ставляться, м'яко кажучи, інакші задачі.
@@ПростоЧелик-к9ф В майбутньому ШІ буде вирощувати на фермах гомо-сапієнс, подібно до того, як ми вирощуємо кроликів чи курей. Тим гомосапієнсам, які опиняться в людопарках (аналогах зоопарків) чи заповідниках, ще може дуже повезе. І то... Це якщо ШІ ще вирішить рятувати ті міліарди людей, які як працівники нікому не потрібні, - бо навіщо ШІ ще буде потрібно думати, як їх усіх годувати...
Цікаво як там з точки зору кібербезпеки справи? Куди зливаються дані? А взагалі-то створення AI тільки тільки. Реальні наслідки і небезпеки ще попереду. І навіть зі сторони врятували життя - можливо краще померти від раку ніж доживати до 90 чи 100 років. Яка радість від такого життя?
От з творчістю взагалі не згодна. Ван Гог помер і більше, ніж він створив, вже не побачиш. А ші робить дуже цікааі роботи в стилі Ван Гога. Та й його цифрова виставка збирає публіку легко, хоч і не виставляє реальні картини.
З нетерпінням чекаю можливості створювати музичні альбоми, бо деякі виконавці раз на 5 років нове видають, та ще й не факт, що сподобається
Цікаво, чому люди продовжують називати штучним інтелектом те що не є інтелектом.
Бо занадто мало розуміють його роботу. Багато людей думають що і автодетектор номерів авто на камерах які вимірюють швидкість це також AI хоча його там і близько немає
@@alex-kovalchuk погоджусь, більшість не розуміє як працюють ті чи інші технології. Але коли людина помиляється, наприклад в названій Вами технології, її зазвичай виправлять. В той час як ШІ ситуація інша, такої штуки як ШІ зараз вприципі не існує, але всі продовжують використовувати це поняття. Це обробка великого обʼєму даних через певну модель, бо класичні методи не справляються з такими обʼємами. Але до інтелекту це відношення немає.
Це не притензія до Вас, це скоріше питання риторичне. 🙂
художників можуть частково замінити в геймдеві
дурниці це все - людину поки не замінить точно, а от людину-програміста, консультатна і різних саппортів першої лінії легко і це все ще за нашого життя, якщо людство не самознищиться звичайно...
Ты похож на Тесака)
Так а що, важко запрограмувати усвідомленість?)
Хай роботи ї.ашать на роботі, а "я рождєна для любві, в душе огонь, а в руках мімоза..."
До автора: ставтеся до своєї української відповідальніше, будь ласка - ви транслюєте її на маси
Ой, я вас умоляю, этот ИИ тупой вообще как валинок! Народ, не парьтесь никто вас не заменит, ИИ может нарисовать квадрат это да, немножко времени вы сэкономите, но когда доходит суть до дела то хер там он что может... Как пример: Я сначала сам пытался разобраться, потом перешерстил весь гугл, начал подозревать что то что мне надо оно в принципе не реализуемо и вот последняя надежда на чатджипити И? Барабанная дробь, этот дол6оёб вместо того чтоб дать простой ответ "это не возможно сделать" начал мне накидывать кучу тупорылых, и самое главное не рабочих вариантов, из-за чего собственно я !!!потратил в три раза больше времени!!! я даже по приколу их все проверил, он выдаёт какую-то дичь ты его переспрашиваешь - "а вот этот кусочек точно будет работать? А то выглядит не рабочим..." и он выдаёт ещё бóльшую дичь, после многих уточнений он в итоге выдаёт что-то типа "А, ну, если именно вот так как вы хотите - то вот так работать не будет, попробуйте по-другому" - "Как по-другому? Покажи" и "наша песня хороша начинаем всё сначала"... Он помнит суть вопроса максимум на 1% от прошлого сообщения. Копирайтеров? Нифига, адекватную статью он не напишет, или на её исправление вам понадобится больше времени чем на написание самому, мааааксимум годится создавать dummy текст чтоб было по-лучше чем "Lorem ipsum dolor..." так-же как и картинки... АААА картинки? Если зайти по-прикалываться то да! картинки малюет разные и прикольные и собственно это скорей частичная замена фотостокам, а не замена иллюстраторам, если ты знаешь конкретно что ты хочешь то ИИ никогда это не нарисует!!! ("никогда" в смысле "хрена с два", так-то "когда-то" может быть, лет через 100) Тоже как пример попробуйте сгенерировать картинку на которой, пофиг где и как, должен быть указанный вами текст, ну типа "фото ресторана с вывеской и текстом на ней 'мой ресторан' " ага? Обломались? Максимум в 50% он сможет сварганить !одну! букву и то S нарисует как 8... Возвращаясь к началу, расслабьтесь... Всё будет в ажуре ещё очень долго!!!
А если ai предложить написать его собственный код?!
Я его спрашивал - он не знает его. Но что мешает ему предложить его написать