Szia Reni! Innen is üdvözüljük Kenzot! Reméljük azért legalább egy szociális dicséretet kapott, ha juti nem is volt kéznél :) Megsúghatod neki, hogy a Francia Bulldogos rész már a vágóasztalon van és 1-2 hónapon belül 'megnézheti magát' :)
Kedves Gábor! Nagyon szeretem a podcast-ját. A műsora alapján én egy rossz gazdi vagyok, és a műsora alapján én egy nagyon jó gazdi vagyok. 12 évesen (70-es évek) boxerrel (kan) éltem együtt. 25 évesen (80-as évek) jagd terriert kaptam ajándékba, de őt el kellett egy vadásznak ajándékozni mert végigharpdálta a lakótelepi gyerekeket. A jagd terrier után azonnal két ír szetter kant vettem 2 hónaposan a panelba és 16 évig éltünk velük. Miután meghaltak rögtön (90-es évek vége) egy nagytestű keverék ivartalanított felnőtt szukát kaptunk a lányunktól mert ő nem tudta tovább tartani. Ő 12-évig élt velünk a panelba és az évek folyamán kerültek mellé még kutyák . Egy kb. 8 hónapos és később egy két hónapos kan yorkshire terrier és egy tacskó és csivava szerű keverék szóval négy kutya panelba. Az egyik yorki már meghalt de a másik még mindig él harmonikusan a lányomnál egy mopszal és egy angol buldoggal. Közben falura költöztünk ahová velünk jött az egyik yorki meg a keverék kiskutya és időnként, de hosszabb időre a lányom yorkija is nálunk élt. Megvettem a mellettem lévő telket. Volt rajta egy lakatlan ház amit egy német juhász nagyságú idős szuka láncon őrzött. A telekkel és a házzal együtt miénk lett a kutya is mág három évig élt, természetesen nem láncon hanem a lakásban velünk. Nagyon jó kutya volt. Mikor meghalt, vettünk három komondort. Egy kant és két szukát. A yorki halála után egy másik yorkit mert valakivel a nejemen kivül csak meg kell osztani a nyoszoját. Nem? Későbbb még egy keverék középtermetű kölyök kóbor szukát is befogadtam. Kiválasztott minket és kiudvarolta hogy velünk éljen. Nem bántam meg, pedig "levégzett" néhány tyúkommal. Merő játszásiból. Nem verem a kutyáimat. Nem kell. A fegyelmezéshez és nemtetszésem kinyilvánításához , valami okból elég nekik a hanghordozásom és testbeszédem . Úgy vannak tartva ahogy ön szerit tartani kell a kutyákat. Családtagok. Úgy érzem a tekintélyem úgy középfinoman minden kutyámnál megvolt, azért az is igaz, hogy gyakran megesett, hogy "amikor a hídhoz értünk akkor mindketten mentünk keresni a banánt". Szóval most 6 kutyával élünk együtt harmonikusan. Nem túl képzettek de azért többnyire ha kiránduluk egyikkel másikkal (egyszerre az egész falkával sose , többnyire egy vagy két komondorral és a yorkival vagy a keverék tacskóval), figyelve a környezetre többnyire be tudom hívni őket, persze azért ez nem úgy megy ahogy Ön szerint kellene. De úgy azért oda- oda jövögetnek. Na ezért vagyok rossz gazdi. A tartásuk és a velem való kapcsolatunk alapján viszont egy 63 éves nagyon jó gazdi vagyok. Köszönöm hogy leírhattam mindezt, és köszönöm a műsorát. További sok sikert! Németh Zoltán
Egy komondoros műsorban hangzott el : - A komondor mindig szót fogad a gazdájának :) a komondorosok annyit tettek hozzá :- Igen , ha egyet ért a paranccsal :) :)
Nagyon hasznos szakértői tapasztalatokat, ismereteket hallhattam🙂érdekes volt nagyon, és nem volt bonyolult a magyarázat ebben a meglehetősen fontos témában. A már meglehetősen felnőtté cseperedő barátságos kaukázusimmal én természetesen csak a hatalmas keneljében hagyom szabadon, ott játszunk futunk, futtatom, és 17 hónaposan Rocky mindent visszahoz, amilyen játékot eldobok, vagy nagyon szereti a köteleket, sose rágja , hanem a gazdival, velem játszik szeretetből.
Igaz, hogy nem konkrét utasításokat hallottilunk, de megértem a hosszas, elnyújtott beszélgetés lényegét. Hasonlóan gondolkodom a Gáborral! Ismerjük meg a kutyánkat, ahovy az embertársainkat is, tiszteljük egymás képességeit, tudjuk megérteni egymást. Röviden ennyi lett volna, de az úgy nem elég érdekes... 😉
Azt hiszem, hogy ha tényleg sikerül jó kapcsolatot kialakítani a kutyánkkal, akkor nem igazán alakul ki az "inger semlegesség". Emlékszem anno egy kiképző barátunk besegített az akkori kutyánk nevelésébe. Ilyenkor csak velünk foglalkozott. De tu.képpen minket gazdikat "nevelt". Ő mesélte, hogy ha olyan kutyához és gazdihoz megy, akiknek jó a kapcsolatuk, akkor a kutya majdhogynem közönyösen fogadja. De ha olyanokhoz megy, ahol ez vmiért (még) nem alakult ki és/vagy keveset foglalkoznak a kutyával, akkor mindig kitörő örömmel fogadja.
Én sem adtam a kutyámnak soha jutalomfalatot és 1 éves kora óta simán behívható, leül a járda szélén már anélkül, hogy leültetném, póráz nélkül megyek át vele (nagyon büszkén) a 4 sávos lámpás zebrán. Én sem szeretem a behaviorista kutyanevelést... a nevelést :D
Szóval végig néztem! Kérdésem uram! Mi akkor a biztos kutya behívhatóság? Nézze írja meg hol találom önt. Nem vitázni szeretnék! Hangsúlyozom! Segítség élő én. Köszönöm!
Mikor csináltok video training sorozatot? Nagyon lenne rá igény. Az alapok helyes letételére gondolok és a miértek helyretételére. Online elérhetően esetleg videos vissza követéssel. Szerintem lenne rá igény, főleg annak aki messze lakik. 🙂
Kedves Gyöngyvér! Nemrég készültünk el a kifejezetten kölyökkutyák számára kifejlesztett Online Kölyökkutya Programmal, amit a honlapunkon meg is találsz: kutyasuli.hu/tukor-modszer-online-kolyokkutya-program/ Pontosan azzal a célzattal készítettük el, hogy azok a kölyökkutyák és gazdáik is megkapják a szakértő támogatást akiknek földrajzilag nem elérhetőek az iskoláink. - a Neked Ugatok! csapata
@@NekedUgatok Hát ez nagyon szuper. Nem tudtam róla sajnos, de már 2 éves a kutyusom már máshogy kell kezelnem ezeket a gondokat. Reklámozhatjátok ezt is, biztosan van rá érdeklődés.
Köszönjük a kérdést, a gyakorlati bemutatásra a személyes oktatást javasoljuk: beszélgetéseink vita- és gondolatindító céllal születnek. Minden jót: a Neked Ugatok! csapata
Sajnos a műsor több részének meghallgatása teljesen időpocsékolás volt. Ez ebben a formában nem más mint önreklámozó videó. Felkelti ugyan a figyelmet, de azoknak a gazdiknak akiknek felnőtt kutyája van és tervezné legalább a behívást így szakszerűen megtanítani, de a legközelebbi ilyen kutyaiskola is többórás utazásra van, a bosszankodáson kívül nem sok alternatívát nyújt. Ja dehogynem, kénytelen a műsor során leszólt más olyan alternatívák után nézni amiket az internet bugyraiban fellel. Végigolvasgatva mások hozzászólásait, csak letenném a voksom arra, hogy ha ingyen nem is teszik meg a tudás megosztását, legalább online oktatás formájában tegyék azok számára is elérhetővé akik nem a nagyvárosok vonzáskörzetében laknak. Az epizód leírásából idéznék: "Az internet tele van tanácsokkal, videókkal, módszerekkel, mi mégis azt vettük észre, hogy a lényegről szinte senki nem beszél." Khm... mintha itt sem hangzottak volna el a konkrétumok, viszont sikerült majd egy órán keresztül cikázni a téma körül.
Amit a Gábor tanít még a kutyasuliban hogy itt is áll a közhely munka nélkül nincs siker, ahogy leadják az oktatást abban nem csak tudás hanem munka is van. Köszi/?/Gábor Golden Zsömi Life ❤
Nemreg kezdtem el hallgatni a musort podcast formaban. Rengeteg erdekes, hasznos adott esetben uj info hangzik el. Szerintem hianypotlo a kutya temaban. Ezzel a musorral kapcsolatban egy apro kritikam lenne. Sajnos a cimben szereplo temarol, a behivasrol sok konkretum -meg elmeleti szinten sem- hangzott el. Szivesen hallottam volna, hogy ezzel a modszererrel dolgozva ez hogyan mukodik, illetve mi az elmeleti hattere. De egyebkent hajra, ugassatok nekem...
"Behívásra nem kell tanítani a kutyát." Ekkora hülyeseget rég nem hallottam már. Mert legyünk reálisak, egyetlen kutya sem úgy születik, hogy behívható. Ez bizony tanult viselkedés forma.
A behívást - számos más elvárt tudással együtt - nem tanítással, hanem a “viszony rendezéssel” tudod elérni a kutyádnál. Ha megvan a megfelelő viszony, a kutya behívható, nem pisil le mindent, nem zabál fel talált élelmet, nem cibáz a pórázon. A viszony rendezésére vannak eszközök, erről beszél a példákon keresztül (kajaelvétel, tutujgatás mérséklése, hanghordozás, …), de nyilván nem egy 50 perces podcastból érted majd meg ennek a komplexitását. Irány egy tükör-módszeres kutyasuli! Szuper élmény lesz a kutyádnak és neked is.
Kedves Gábor! Az lenne a kérdésem , hogy 7 hónapos kutyámmal van -e még értelme elkezdeni az online kölyökkutya tanfolyamot , vagy ilyen korban már valami más fajta képzés ajánlott?
Kedves Krisztián! A TM Online Kölyök Programot azért fejlesztettük, mert a kutya viselkedésének kialakítására a hat hetestől a hat hónapos korig tartó szivacskorszak a legideálisabb időszak. 7 hónapos kor után, a szivacskorszak és ivarérettség határán a már rögzült, kialakult viselkedésformák aránya jóval nagyobb. Amennyiben a kiskutyádnak nincsenek olyan nem kívánt viselkedései, amik zavarnak a mindennapokban, úgy később is jó szívvel ajánljuk az online tanfolyamot. A pihenés, a kötődés és a gátlás területén is számtalan tanácsot, gyakorlatot tanulhattok, ami felnőtt kutyák esetén is rendkívül eredményesen segítheti a kiegyensúlyozott, jó kapcsolatotok megvalósítását. Felnőtt kutyák esetén mindazonáltal azt is javasoljuk, hogy gyere alapfokú tanfolyamra valamelyik Tükör Iskolába (a kutyasuli.hu segít a tájékozódásban), hogy olyan technikákat is megismerj, melyeket az Online Kölyökkutya Program nem tanít. Szeretettel várunk az online térben és a TM kutyasulikon is.
Ez hülyeség. Én a 90'-es években foglalkoztam kutyákkal. Volt 5hónapostól-8 éves korig kutyák amikkel foglalkoztam. De ugyanazt megtanulta az öreg mint a fiatal. Csak egy kicsit nehezebben. De megtanítottam Neki. Nem mindegy,hogy állunk az állathoz.
Nem biztos, de szerintem a baj az lehet, hogy a behivhatosag alatt valami konkrét parancssort vársz. Nincs. Két egyforma helyzet sincs. Egyébként a podcast alapvetően a tréninget népszerűsíti. Erre hivatott. A megoldás a tréningen lehet meg. De ezzel együtt is atjon egy alapvető értékrend a videobol. Nem rossz ez.
Ha annyi 10 ezresem lenne mint amennyi ex tükörmódszeres kutyás gazdit láttam akinek a kutyája még csak a nevét sem tudja akkor megvenném kilóra Trumpot😂
Még biztos nem volt beagle-d :-) Én kimondottan utálom mikor szélnek engedi mindenki a neveletlen kutyáját az erdőben! Aztán meg sírunk, hogy jobb esetben eltűnt, rosszabb esetben kilövi egy vadász. + nem lehet úgy sétálni, hogy 10 percenként ne rontson ránk egy ilyen elszabadult kutya. Én a beaglemet 10 méteres pórázon sétáltatom (naponta) az erdőben és köszöni szépen jól van. Nagy néha engedem el, de míg egy normál kutya 5 métertől messzebb nem megy a gazdától, addig a beaglenél ez 500 méter és bevallom ettől a hideg ráz, hogy nem látom hol van, nem tudom mi történik vele, befogják, kilövik, elmegy a vad után, stb.
Ezért fontos megtanulni kezelni az embernek a saját kutyáját. Egész végig erről beszél a videóiban, hogy nagyon fontos a gazda és a kutya közötti kapcsolat, hogy a gazda legyen a főnök. És minden jó kutya kiképző ezt mondja. A legtöbben valóban úgy tartják a kutyájukat,hogy csak tartják. Gyerek helyett, barát helyett, stb. A saját igényei kielégítésére. Közben nincs is fogalmuk róla, hogy a saját kutyájának mik az igényei. Bár sok esetben családok is működnek így vagy párkapcsolatok....
A beagle ivaros kanunkkal simán kirándultunk az erdőben póráz nélkül, szépen jött velünk lábnál, sosem ment el, ült, feküldt, maradt, apportozott vezényszóra, nem rombolt, nem szökött, barátságos volt kutyával/emberrel... pedig 1 leckét sem vettünk vele. Namost akkor hogy van ez?
@@koczeka Szerintem az állatok hasonlóak, mint az emberek abból a szempontból,hogy mindegyiknek külön személyisége van. A pszichológia és a kutyanevelés sem úgy működik, hogy mindent rá tudsz húzni minden egyedre.
Tanítottam a kinti dologvégzést a tacsimnak, 1 óra után végre majdnem sikerült a kakit kiimádkoznom belöle, hangosan megdicsérve. Erre egy szabadon lévő kutyus odaszaladt. Mérgesen néztem a gazdáira, akik hívták, de a kutya nyilván nem ment vissza hozzájuk. Végtelenül dühös voltam, de nem szóltam, hiszen egyértelmű volt, hogy itt tanítás van. A póráz sokat segített volna ebben az esetben. Erdőben, tónál is jártunk így, pont a legrosszabkor zavarta meg a kutyámat. Ha a kutya visszahívható, belefér, ha odamegy, de ha nem hallgat a gazdira, ne legyen szabadon.
Az "egygazdás" kutya témában lenne kérdésem... ha egyedül vagyok itthon ( többségében), a falka nem követel tőlem semmit. Természetesen ki vannak engedve hasonló időpontokban, etetés egy kétórás időablakban reggel, séta is megvan. Megjön a férjem, rögtön elkezdődik a a házból ki-be járkálás a sipolás- türelmetlenkedés ( 5db nagytestű eb). Visszautalva, a falkám egyemberes? :D
Ja, hát a neten nem csak a kutyához ért mindenki jobban, és amúgy rosszul 😆 de szerintem akinek van egy kis esze az ki tudja válogatni a hasznos infótól az értéktelent. Meg azért akinek van esze az azt is tudja, hogy mit nem lehet megtanulni YT videóból, vagy nagyon nehezen legalább is.
Segítséget kérnek. Mindenről behívom de tényleg fácánról, ktyaról , macskáról , de a jelöles közben nem indul el míg be nem fejezte a szimatot , kapsrást.
A napközi a kutya-gazda kapcsolat legalja ahogy bentlakásos képzés is az a gazda jelenléte nélkül.....A felelősség a vele való minőségi foglakozás elodázása. Alapvetően nincs meg az a kapcsolat pl a ragaszkodás a ,,Rajongás" gazdához a gazda iránt az öt alap pillért most nem említve. Így marad a különféle tanítási módok ilyen -olyan formája. Manapság a cél a lényeg noh de az oda vezető út?? 2 csoportra oszthatók a gazdák: akik kutyát tartanak és vannak akik foglalkoznak velük (jól)......A kutyázás -oktatás felső foka h a kutya feltétel nélkül teszi amit kérek tőle hezitálás nélkül a két szép szemem miatt a szeretetemért s elismerésemért dolgozik. Persze neki is van ,,kutya rossz" napja ahogy nekem is!
Habár sok suliba jártunk már a 2 éves, kan német juhászkutyámmal., én úgy érzem, hogy még valami hiányzik, hogy tökéletes legyen a kapcsolatunk. A tekintélyalapú kapcsolatot ki lehet alakítani még ilyen korban is? Ha igen, akkor erre fóluszál valamelyik tanfolyamuk? Esetleg magánóra, ezeket átbeszélni? :)
igen, a mi fiú német juhászunk 2 évére lett nagyfiú, amikor már mindenben magabiztos lett, kialakult az ömnaga valója és már el tudta kezdeni építeni felénk is a kapcsolatot 200% ra :) igaz nagyon sokat kellett vele kapcsolódni - sokat sétálni, játszani és csak úgy is együtt lenni vele... :) csodás élmény most is!, hogy mennyire látjuk milyen is ő valójában ( okos, fegyelmezett, de mégis tud bololnd és kis bunkó is lenni :D de ez ő :)
Kedves Vivien! Abszolút ki lehet alakítani. Erre kifejezetten javasoljuk az alap- és középfokú Tükör Módszeres tanfolyamok elvégzését, aminek az egyik fő fókusza pont ennek a kapcsolatnak a kialakítása. Sok boldog kutyás évet kívánunk! - a Neked Ugatok! csapata
Szia, nagyon átfogó a témában a videód. Ha van mód akkor kérném a segítségedet, tanácsodat. Két különböző helyről fogadtunk örökbe beagleket. 25 éve hobbikutyatartók vagyunk. 5 és 3 hónaosak. A nagyobbik viselkedése 2 hete megváltozott. A már viszonylag működő behívóra nem reagál, autóból kiszálva nem távolodik el az autótol csak pár métert. Próbáltuk autót mellőzve sétára vinni..nem működik. Kvázi nem hagyja e a komfortzónáját. Különböző helyeken róbáltam ahol azelőtt minden rendben volt..semmi. Nem érte tudomásunk szerint stressz, semmi sem változott, csak a visrlkedése. Kisebb kutyánkkal játszott, rohangált még két hete. Tanácstalanok vagyunk . Köszönöm ha segítesz.
Köszönjük a visszajelzést és a kérdést: ha egy mód van rá viselkedésterápiás oktatóval lenne érdemes "élesben" megnézni, hogy mit üzen a kutya a testével, mivel lehetne oldani ezt a viselkedést. Sok sikert kívánunk: a Neked Ugatok! csapata
Ez olyan embereknek szól aki vàrosba él és soha nem volt kutyája se kutya a közelébe.Ezért tart itt a világ mert a kutyát gyerekként szeretik és nem kutyaként ami a kutyának se jó a gyereket se neveljük ahogy a kutyát se majom szeretet
Példákon keresztül lehetett volna ténylegesen arról beszélni, ami a videó főcíme. Így sok duma a semmiről. Nagy vonalakban értem, de kb ez politikus szintű volt...
Hűha😂! Tudják kedveseim a kutyának szerepe van! Szerintem a közép szer út 16. 9. Emelet nem fedi azt! Miért kell városi környezetben annyi kutya? Mi falun is okkal tartunk kutyát, pásztor munkában segít! A lakosság (3000 fő) a regisztrált kutyák 6000, a többi 4000 ! Összesen 10000 kutya egy 3000 fős faluban. Ez ok? Őszintén mondom: Önök pont elmebetegek!
lemaradtál egy kicsit , nekem a kutya családtag és nem azért van mert szerepe van , inkább én úgy fogalmazok minek annyi ember a főldre a tizede is elég lenne, nagyrészük nem ér annyit amennyit a kutya kipottyant.
Békésen pihent a kutyám, mig a videót néztem, ám mikor Gábor klikkelt a klikkerrel, odasétált hozzám a jutalmat várva 🤣 (Kenzo, a fr. bulldog)
Szia Reni! Innen is üdvözüljük Kenzot! Reméljük azért legalább egy szociális dicséretet kapott, ha juti nem is volt kéznél :) Megsúghatod neki, hogy a Francia Bulldogos rész már a vágóasztalon van és 1-2 hónapon belül 'megnézheti magát' :)
Nagyon köszönöm! Várom! :) (amúgy ment a dícséret és még jutit is kapott, miután kértem tőle egy pacsit :) )@@NekedUgatok
Kedves Gábor! Nagyon szeretem a podcast-ját. A műsora alapján én egy rossz gazdi vagyok, és a műsora alapján én egy nagyon jó gazdi vagyok. 12 évesen (70-es évek) boxerrel (kan) éltem együtt. 25 évesen (80-as évek) jagd terriert kaptam ajándékba, de őt el kellett egy vadásznak ajándékozni mert végigharpdálta a lakótelepi gyerekeket. A jagd terrier után azonnal két ír szetter kant vettem 2 hónaposan a panelba és 16 évig éltünk velük. Miután meghaltak rögtön (90-es évek vége) egy nagytestű keverék ivartalanított felnőtt szukát kaptunk a lányunktól mert ő nem tudta tovább tartani. Ő 12-évig élt velünk a panelba és az évek folyamán kerültek mellé még kutyák . Egy kb. 8 hónapos és később egy két hónapos kan yorkshire terrier és egy tacskó és csivava szerű keverék szóval négy kutya panelba. Az egyik yorki már meghalt de a másik még mindig él harmonikusan a lányomnál egy mopszal és egy angol buldoggal. Közben falura költöztünk ahová velünk jött az egyik yorki meg a keverék kiskutya és időnként, de hosszabb időre a lányom yorkija is nálunk élt. Megvettem a mellettem lévő telket. Volt rajta egy lakatlan ház amit egy német juhász nagyságú idős szuka láncon őrzött. A telekkel és a házzal együtt miénk lett a kutya is mág három évig élt, természetesen nem láncon hanem a lakásban velünk. Nagyon jó kutya volt. Mikor meghalt, vettünk három komondort. Egy kant és két szukát. A yorki halála után egy másik yorkit mert valakivel a nejemen kivül csak meg kell osztani a nyoszoját. Nem? Későbbb még egy keverék középtermetű kölyök kóbor szukát is befogadtam. Kiválasztott minket és kiudvarolta hogy velünk éljen. Nem bántam meg, pedig "levégzett" néhány tyúkommal. Merő játszásiból. Nem verem a kutyáimat. Nem kell. A fegyelmezéshez és nemtetszésem kinyilvánításához , valami okból elég nekik a hanghordozásom és testbeszédem . Úgy vannak tartva ahogy ön szerit tartani kell a kutyákat. Családtagok. Úgy érzem a tekintélyem úgy középfinoman minden kutyámnál megvolt, azért az is igaz, hogy gyakran megesett, hogy "amikor a hídhoz értünk akkor mindketten mentünk keresni a banánt". Szóval most 6 kutyával élünk együtt harmonikusan. Nem túl képzettek de azért többnyire ha kiránduluk egyikkel másikkal (egyszerre az egész falkával sose , többnyire egy vagy két komondorral és a yorkival vagy a keverék tacskóval), figyelve a környezetre többnyire be tudom hívni őket, persze azért ez nem úgy megy ahogy Ön szerint kellene. De úgy azért oda- oda jövögetnek. Na ezért vagyok rossz gazdi. A tartásuk és a velem való kapcsolatunk alapján viszont egy 63 éves nagyon jó gazdi vagyok. Köszönöm hogy leírhattam mindezt, és köszönöm a műsorát. További sok sikert! Németh Zoltán
Egy komondoros műsorban hangzott el : - A komondor mindig szót fogad a gazdájának :) a komondorosok annyit tettek hozzá :- Igen , ha egyet ért a paranccsal :) :)
Nagyon hasznos szakértői tapasztalatokat, ismereteket hallhattam🙂érdekes volt nagyon, és nem volt bonyolult a magyarázat ebben a meglehetősen fontos témában. A már meglehetősen felnőtté cseperedő barátságos kaukázusimmal én természetesen csak a hatalmas keneljében hagyom szabadon, ott játszunk futunk, futtatom, és 17 hónaposan Rocky mindent visszahoz, amilyen játékot eldobok, vagy nagyon szereti a köteleket, sose rágja , hanem a gazdival, velem játszik szeretetből.
Ilyen jót még nem hallottam!
Igaz, hogy nem konkrét utasításokat hallottilunk, de megértem a hosszas, elnyújtott beszélgetés lényegét. Hasonlóan gondolkodom a Gáborral! Ismerjük meg a kutyánkat, ahovy az embertársainkat is, tiszteljük egymás képességeit, tudjuk megérteni egymást. Röviden ennyi lett volna, de az úgy nem elég érdekes... 😉
Azt hiszem, hogy ha tényleg sikerül jó kapcsolatot kialakítani a kutyánkkal, akkor nem igazán alakul ki az "inger semlegesség". Emlékszem anno egy kiképző barátunk besegített az akkori kutyánk nevelésébe. Ilyenkor csak velünk foglalkozott. De tu.képpen minket gazdikat "nevelt". Ő mesélte, hogy ha olyan kutyához és gazdihoz megy, akiknek jó a kapcsolatuk, akkor a kutya majdhogynem közönyösen fogadja. De ha olyanokhoz megy, ahol ez vmiért (még) nem alakult ki és/vagy keveset foglalkoznak a kutyával, akkor mindig kitörő örömmel fogadja.
Én sem adtam a kutyámnak soha jutalomfalatot és 1 éves kora óta simán behívható, leül a járda szélén már anélkül, hogy leültetném, póráz nélkül megyek át vele (nagyon büszkén) a 4 sávos lámpás zebrán. Én sem szeretem a behaviorista kutyanevelést... a nevelést :D
Szóval végig néztem! Kérdésem uram! Mi akkor a biztos kutya behívhatóság? Nézze írja meg hol találom önt. Nem vitázni szeretnék! Hangsúlyozom! Segítség élő én. Köszönöm!
Mikor csináltok video training sorozatot? Nagyon lenne rá igény. Az alapok helyes letételére gondolok és a miértek helyretételére. Online elérhetően esetleg videos vissza követéssel. Szerintem lenne rá igény, főleg annak aki messze lakik. 🙂
Kedves Gyöngyvér!
Nemrég készültünk el a kifejezetten kölyökkutyák számára kifejlesztett Online Kölyökkutya Programmal, amit a honlapunkon meg is találsz: kutyasuli.hu/tukor-modszer-online-kolyokkutya-program/
Pontosan azzal a célzattal készítettük el, hogy azok a kölyökkutyák és gazdáik is megkapják a szakértő támogatást akiknek földrajzilag nem elérhetőek az iskoláink.
- a Neked Ugatok! csapata
@@NekedUgatok Hát ez nagyon szuper. Nem tudtam róla sajnos, de már 2 éves a kutyusom már máshogy kell kezelnem ezeket a gondokat. Reklámozhatjátok ezt is, biztosan van rá érdeklődés.
És akkor végül mitől lesz behívható a kutyám?
Miért csak beszelnek? Konkretumot nem mondanak, erdekesebb lenne a videó, ha gyakorlatban is mutatják az adott problema megoldasat.
Köszönjük a kérdést, a gyakorlati bemutatásra a személyes oktatást javasoljuk: beszélgetéseink vita- és gondolatindító céllal születnek. Minden jót: a Neked Ugatok! csapata
Sajnos a műsor több részének meghallgatása teljesen időpocsékolás volt. Ez ebben a formában nem más mint önreklámozó videó. Felkelti ugyan a figyelmet, de azoknak a gazdiknak akiknek felnőtt kutyája van és tervezné legalább a behívást így szakszerűen megtanítani, de a legközelebbi ilyen kutyaiskola is többórás utazásra van, a bosszankodáson kívül nem sok alternatívát nyújt.
Ja dehogynem, kénytelen a műsor során leszólt más olyan alternatívák után nézni amiket az internet bugyraiban fellel.
Végigolvasgatva mások hozzászólásait, csak letenném a voksom arra, hogy ha ingyen nem is teszik meg a tudás megosztását, legalább online oktatás formájában tegyék azok számára is elérhetővé akik nem a nagyvárosok vonzáskörzetében laknak.
Az epizód leírásából idéznék:
"Az internet tele van tanácsokkal, videókkal, módszerekkel, mi mégis azt vettük észre, hogy a lényegről szinte senki nem beszél."
Khm... mintha itt sem hangzottak volna el a konkrétumok, viszont sikerült majd egy órán keresztül cikázni a téma körül.
@@4driennNagy mert amúgy egy podcast beszélgetésből szeretnéd megtanulni behívni a kutyádat?
@@szilvesztercsaszar4027 nyilván nem, de ez igy elég vékony volt.
Szófosós ,önfényezős álszerény ömlengés nélkül 3 percben szabatosan elmondható lenne a lényeg. Azért köszönöm!
Pontosan!
Amit a Gábor tanít még a kutyasuliban hogy itt is áll a közhely munka nélkül nincs siker, ahogy leadják az oktatást abban nem csak tudás hanem munka is van. Köszi/?/Gábor Golden Zsömi Life ❤
Köszönjük az elismerő szavakat, Balázs!
En rá szólok akkorat, még a szomszéd is ide szalad mindig ☝️😅
Nemreg kezdtem el hallgatni a musort podcast formaban. Rengeteg erdekes, hasznos adott esetben uj info hangzik el. Szerintem hianypotlo a kutya temaban. Ezzel a musorral kapcsolatban egy apro kritikam lenne. Sajnos a cimben szereplo temarol, a behivasrol sok konkretum -meg elmeleti szinten sem- hangzott el. Szivesen hallottam volna, hogy ezzel a modszererrel dolgozva ez hogyan mukodik, illetve mi az elmeleti hattere. De egyebkent hajra, ugassatok nekem...
"Behívásra nem kell tanítani a kutyát." Ekkora hülyeseget rég nem hallottam már. Mert legyünk reálisak, egyetlen kutya sem úgy születik, hogy behívható. Ez bizony tanult viselkedés forma.
A behívást - számos más elvárt tudással együtt - nem tanítással, hanem a “viszony rendezéssel” tudod elérni a kutyádnál. Ha megvan a megfelelő viszony, a kutya behívható, nem pisil le mindent, nem zabál fel talált élelmet, nem cibáz a pórázon. A viszony rendezésére vannak eszközök, erről beszél a példákon keresztül (kajaelvétel, tutujgatás mérséklése, hanghordozás, …), de nyilván nem egy 50 perces podcastból érted majd meg ennek a komplexitását. Irány egy tükör-módszeres kutyasuli! Szuper élmény lesz a kutyádnak és neked is.
Az a kutya, aki ember gazdával nő fel ott teljesen ösztönös a behívhatóság, nem pedig egy trükk vagy feladat amit tanítani kell.
Kedves Gábor!
Az lenne a kérdésem , hogy 7 hónapos kutyámmal van -e még értelme elkezdeni az online kölyökkutya tanfolyamot , vagy ilyen korban már valami más fajta képzés ajánlott?
Kedves Krisztián!
A TM Online Kölyök Programot azért fejlesztettük, mert a kutya viselkedésének kialakítására a hat hetestől a hat hónapos korig tartó szivacskorszak a legideálisabb időszak.
7 hónapos kor után, a szivacskorszak és ivarérettség határán a már rögzült, kialakult viselkedésformák aránya jóval nagyobb. Amennyiben a kiskutyádnak nincsenek olyan nem kívánt viselkedései, amik zavarnak a mindennapokban, úgy később is jó szívvel ajánljuk az online tanfolyamot. A pihenés, a kötődés és a gátlás területén is számtalan tanácsot, gyakorlatot tanulhattok, ami felnőtt kutyák esetén is rendkívül eredményesen segítheti a kiegyensúlyozott, jó kapcsolatotok megvalósítását.
Felnőtt kutyák esetén mindazonáltal azt is javasoljuk, hogy gyere alapfokú tanfolyamra valamelyik Tükör Iskolába (a kutyasuli.hu segít a tájékozódásban), hogy olyan technikákat is megismerj, melyeket az Online Kölyökkutya Program nem tanít.
Szeretettel várunk az online térben és a TM kutyasulikon is.
Ez hülyeség. Én a 90'-es években foglalkoztam kutyákkal. Volt 5hónapostól-8 éves korig kutyák amikkel foglalkoztam. De ugyanazt megtanulta az öreg mint a fiatal. Csak egy kicsit nehezebben. De megtanítottam Neki. Nem mindegy,hogy állunk az állathoz.
Ettől lesz a kutyám behívható? Ja, majd megkérem, hallgassa meg, hátha ő megérti. Mrrt itt nagyon sokat beszéltek de semmit nem mondtak.
Hát igen! Nem tiszta a behívhatóság! De írj ha kell! Megyek!
Nem biztos, de szerintem a baj az lehet, hogy a behivhatosag alatt valami konkrét parancssort vársz. Nincs. Két egyforma helyzet sincs. Egyébként a podcast alapvetően a tréninget népszerűsíti. Erre hivatott. A megoldás a tréningen lehet meg. De ezzel együtt is atjon egy alapvető értékrend a videobol. Nem rossz ez.
Azt gondoltam v.mi értelmeset és konkrétat hallok , de ez csak ostobáknak szolo kissé nagyképű blabla volt.
Most már tudom a profi behivást...
Ha annyi 10 ezresem lenne mint amennyi ex tükörmódszeres kutyás gazdit láttam akinek a kutyája még csak a nevét sem tudja akkor megvenném kilóra Trumpot😂
Még biztos nem volt beagle-d :-) Én kimondottan utálom mikor szélnek engedi mindenki a neveletlen kutyáját az erdőben! Aztán meg sírunk, hogy jobb esetben eltűnt, rosszabb esetben kilövi egy vadász. + nem lehet úgy sétálni, hogy 10 percenként ne rontson ránk egy ilyen elszabadult kutya. Én a beaglemet 10 méteres pórázon sétáltatom (naponta) az erdőben és köszöni szépen jól van. Nagy néha engedem el, de míg egy normál kutya 5 métertől messzebb nem megy a gazdától, addig a beaglenél ez 500 méter és bevallom ettől a hideg ráz, hogy nem látom hol van, nem tudom mi történik vele, befogják, kilövik, elmegy a vad után, stb.
Ezért fontos megtanulni kezelni az embernek a saját kutyáját. Egész végig erről beszél a videóiban, hogy nagyon fontos a gazda és a kutya közötti kapcsolat, hogy a gazda legyen a főnök. És minden jó kutya kiképző ezt mondja.
A legtöbben valóban úgy tartják a kutyájukat,hogy csak tartják. Gyerek helyett, barát helyett, stb. A saját igényei kielégítésére. Közben nincs is fogalmuk róla, hogy a saját kutyájának mik az igényei. Bár sok esetben családok is működnek így vagy párkapcsolatok....
A beagle ivaros kanunkkal simán kirándultunk az erdőben póráz nélkül, szépen jött velünk lábnál, sosem ment el, ült, feküldt, maradt, apportozott vezényszóra, nem rombolt, nem szökött, barátságos volt kutyával/emberrel... pedig 1 leckét sem vettünk vele. Namost akkor hogy van ez?
@@koczeka Szerintem az állatok hasonlóak, mint az emberek abból a szempontból,hogy mindegyiknek külön személyisége van. A pszichológia és a kutyanevelés sem úgy működik, hogy mindent rá tudsz húzni minden egyedre.
@@tucs2010 egyetértek, pont erre céloztam
Pont van már rész a beagle fajtáról. 😁
Köszönöm!
Ma olyan a jogszabályi háttér, hogy erdőben (is) pórázon kell kutyát sétáltatni.
Tanítottam a kinti dologvégzést a tacsimnak, 1 óra után végre majdnem sikerült a kakit kiimádkoznom belöle, hangosan megdicsérve. Erre egy szabadon lévő kutyus odaszaladt. Mérgesen néztem a gazdáira, akik hívták, de a kutya nyilván nem ment vissza hozzájuk. Végtelenül dühös voltam, de nem szóltam, hiszen egyértelmű volt, hogy itt tanítás van. A póráz sokat segített volna ebben az esetben. Erdőben, tónál is jártunk így, pont a legrosszabkor zavarta meg a kutyámat. Ha a kutya visszahívható, belefér, ha odamegy, de ha nem hallgat a gazdira, ne legyen szabadon.
Ennyit ugatni feleslegesen a teman kivul….
Az "egygazdás" kutya témában lenne kérdésem... ha egyedül vagyok itthon ( többségében), a falka nem követel tőlem semmit. Természetesen ki vannak engedve hasonló időpontokban, etetés egy kétórás időablakban reggel, séta is megvan. Megjön a férjem, rögtön elkezdődik a a házból ki-be járkálás a sipolás- türelmetlenkedés ( 5db nagytestű eb). Visszautalva, a falkám egyemberes? :D
Akkor hogy a faszba kell behívni professzor úr?
Jogos! En sem halottam a megoldast!
Ja, hát a neten nem csak a kutyához ért mindenki jobban, és amúgy rosszul 😆 de szerintem akinek van egy kis esze az ki tudja válogatni a hasznos infótól az értéktelent. Meg azért akinek van esze az azt is tudja, hogy mit nem lehet megtanulni YT videóból, vagy nagyon nehezen legalább is.
Segítséget kérnek. Mindenről behívom de tényleg fácánról, ktyaról , macskáról , de a jelöles közben nem indul el míg be nem fejezte a szimatot , kapsrást.
Aközben miért akarod hívni? Ha le akarod tiltani ezt a jelölő dominanciás viselkedést, akkor azt előtte kell megoldani még.
@@pothszabina Köszi a választ ! A letiltas megy . Akkor rendben van.
A napközi a kutya-gazda kapcsolat legalja ahogy bentlakásos képzés is az a gazda jelenléte nélkül.....A felelősség a vele való minőségi foglakozás elodázása. Alapvetően nincs meg az a kapcsolat pl a ragaszkodás a ,,Rajongás" gazdához a gazda iránt az öt alap pillért most nem említve. Így marad a különféle tanítási módok ilyen -olyan formája. Manapság a cél a lényeg noh de az oda vezető út?? 2 csoportra oszthatók a gazdák: akik kutyát tartanak és vannak akik foglalkoznak velük (jól)......A kutyázás -oktatás felső foka h a kutya feltétel nélkül teszi amit kérek tőle hezitálás nélkül a két szép szemem miatt a szeretetemért s elismerésemért dolgozik.
Persze neki is van ,,kutya rossz" napja ahogy nekem is!
Ebből látszik, hogy soha nem volt még MK vizsgás kutyád, és sosem képeztél munkakutyát :)
Teljesen igazad van! Egy barát! Mali gazdi!
Gyere Bodri ,kész a vacsora. Ezzel az 1 mondattal bármelyik kutya vagy kutyaütő behìvhatò.
Habár sok suliba jártunk már a 2 éves, kan német juhászkutyámmal., én úgy érzem, hogy még valami hiányzik, hogy tökéletes legyen a kapcsolatunk. A tekintélyalapú kapcsolatot ki lehet alakítani még ilyen korban is? Ha igen, akkor erre fóluszál valamelyik tanfolyamuk? Esetleg magánóra, ezeket átbeszélni? :)
igen, a mi fiú német juhászunk 2 évére lett nagyfiú, amikor már mindenben magabiztos lett, kialakult az ömnaga valója és már el tudta kezdeni építeni felénk is a kapcsolatot 200% ra :)
igaz nagyon sokat kellett vele kapcsolódni - sokat sétálni, játszani és csak úgy is együtt lenni vele... :) csodás élmény most is!, hogy mennyire látjuk milyen is ő valójában ( okos, fegyelmezett, de mégis tud bololnd és kis bunkó is lenni :D de ez ő :)
Kedves Vivien!
Abszolút ki lehet alakítani. Erre kifejezetten javasoljuk az alap- és középfokú Tükör Módszeres tanfolyamok elvégzését, aminek az egyik fő fókusza pont ennek a kapcsolatnak a kialakítása.
Sok boldog kutyás évet kívánunk!
- a Neked Ugatok! csapata
az ember a kutya felé sokszor a szeretetet kaja formájában mutatja ki .vagy hogy ne unatkozzon rágókát ad neki .
Szia, nagyon átfogó a témában a videód.
Ha van mód akkor kérném a segítségedet, tanácsodat.
Két különböző helyről fogadtunk örökbe beagleket. 25 éve hobbikutyatartók vagyunk. 5 és 3 hónaosak. A nagyobbik viselkedése 2 hete megváltozott. A már viszonylag működő behívóra nem reagál, autóból kiszálva nem távolodik el az autótol csak pár métert. Próbáltuk autót mellőzve sétára vinni..nem működik. Kvázi nem hagyja e a komfortzónáját.
Különböző helyeken róbáltam ahol azelőtt minden rendben volt..semmi.
Nem érte tudomásunk szerint stressz, semmi sem változott, csak a visrlkedése. Kisebb kutyánkkal játszott, rohangált még két hete. Tanácstalanok vagyunk .
Köszönöm ha segítesz.
Köszönjük a visszajelzést és a kérdést: ha egy mód van rá viselkedésterápiás oktatóval lenne érdemes "élesben" megnézni, hogy mit üzen a kutya a testével, mivel lehetne oldani ezt a viselkedést. Sok sikert kívánunk: a Neked Ugatok! csapata
Ez olyan embereknek szól aki vàrosba él és soha nem volt kutyája se kutya a közelébe.Ezért tart itt a világ mert a kutyát gyerekként szeretik és nem kutyaként ami a kutyának se jó a gyereket se neveljük ahogy a kutyát se majom szeretet
Az a "stúdió"!! :) A lámpa a létrán a legjobb. :) A motor meg középen.. Miért is?? :) Az egész berendezés roppant igénytelen és ízléstelen..
Példákon keresztül lehetett volna ténylegesen arról beszélni, ami a videó főcíme. Így sok duma a semmiről. Nagy vonalakban értem, de kb ez politikus szintű volt...
caucasian ovcharka
Félig angolul, félig oroszul?
Hát akkor fonetikusan, kávkaszkaja ovcsárká
Hűha😂! Tudják kedveseim a kutyának szerepe van! Szerintem a közép szer út 16. 9. Emelet nem fedi azt! Miért kell városi környezetben annyi kutya? Mi falun is okkal tartunk kutyát, pásztor munkában segít! A lakosság (3000 fő) a regisztrált kutyák 6000, a többi 4000 ! Összesen 10000 kutya egy 3000 fős faluban. Ez ok? Őszintén mondom: Önök pont elmebetegek!
lemaradtál egy kicsit , nekem a kutya családtag és nem azért van mert szerepe van , inkább én úgy fogalmazok minek annyi ember a főldre a tizede is elég lenne, nagyrészük nem ér annyit amennyit a kutya kipottyant.