Super przepis. Lubię kiedy piekarz czy kucharz umie swoją potrawę tak określić że natychmiast ma się ochotę ją zjeść. Pan to zrobił znakomicie. Jutro bo teraz noc, biorę się za bułki poznańskie. I tak mi już zostanie. Co kilka dni pieczenie bo przecież mi je zjedzą. Chyba będę je zamrażać żeby były na dłużej. Wielkie dzięki nie będę się nudzić.😊
Oceniam Pana informację nam przekazywane jako naj , naj, najlepsze na całym you tube !!!!!!!! Nawet popełnione świadomie błędy ciasto zaproponowane przez Pana wytrzymuje i bułeczki są lepsze niż jadłem w dzieciństwie. Wyjasniam , zostawiłem ciasto do wyrośnięcia na dwie godziny i nagle telefon , masz być za 20 min . Ciasto wyrastało w chłodnym przedpokoju przykryte mokra ściersczką 6 godzin i kontynuowany pański przepis dał super bułeczki . Teraz je zajadam z masełkiem, cieniutkim boczkiem i warzywami . Zapach i smak zaje...ty . Dziękuję, ma Pan we mnie wiernego sluchacza !
Właśnie kosztuję tę bułeczkę, przyznaje jest bardzo smaczna 😊. Nie mialam maki 650, zrobilam z 550 i dalam mniej wody, wyszly piękne i chrupiace po 20 min.pieczenia. Dziękuję za przepis i poproszę o pokazanie jak zrobic takie rogale z makiem, ktore jadłam w dzieciństwie 😅, wystarczylo masełko i człowiek byl szczesliwy . Pozdrawiam!
Interesuje mnie Pańskie doświadczenie co do różnych mąk. W szczególności myślę o mąkach włoskich. Gdy piekę tradycyjny żytnio pszenny chleb na zakwasie, dodaję nieco mąki np Manitoba. Powoduje to wyższą elastyczność miękiszu. Pozdrawiam, Andrzej Ossowski
Bardzo proszę o bagietki. francuskie i chleb razowy lub ciemny na zakwasie Dziękuję za zakwas naewszcie mam taki jak u Pana na mące razowej, na żytniej nie udawał się tak dobry. Pozdrawiam i dziękuję Andrzej
Panie Piotrze, moja przygoda z pieczeniem zaczęła się 3 lata temu. Wszystko czego sie nauczyłem to z Pana programu Domowa Piekarnia Kucharskiego oraz z Pańskiej ksiązki. Potem już tylko praktyka i dużo pieczenia. Od tego czasu tylko własne wypieki, chleby, bułki, bajgle, itp. DZIEKUJĘ 😉 Ten nowy kanał na You Tube super 😉
Dzien dobry, od wielu lat piekę bułki, chleb... Ale te bułki to zdecydowanie najlepsze. Zrobiłam je z maki 550 z młynu, dodałam 4 gr aktywnego słodu, pare bułek zrobiłam z ziarnami i pare bułek wyjęłam z piekarnika po 12 minutach i zamroziłam po przestygnięciu. Szkoda, ze nie można zdjęć dodawać... Dziękuję za przepis i pozdrawiam.
Panie Kucharski- wlasnie wyciagnelam z piekarnika najcudowniejsze buleczki jakie kiedykolwiek pieklam! Robilam wszystko wg Pana rad i przepisu.Dziekuje bardzo! Szkoda ze nie moge pokazac jakie piekne sie upiekly.Wyszlo mi 12 sztuk
@@gosiafurman1824 zaraz się tym zajmę :) zawsze dwa razy sprawdzam żeby była zgodność a tutaj takie cuda:) dzięki za info. Teraz przynajmniej wiem że ktoś patrzy też na przepisy :)))
Bede piekła niedługo. Musze kupić właściwą mąkę.. te bułeczki są z wyglądu tak samo jak z PRL. U piekarza lub nawet w sklepie spolem. Ostatni raz byłam w Polsce 8 lat temu i nikt takich bułek nie piecze. Nikt nie pamiętał “ dupeczek “. W latach 70- tych były bardzo dostępne. I marzę o nich 44 lata. I w końcu wpadł mi ten filmik. Będę piekła. Dzięki serdeczne ❤.
Witam. Chciałem zrobić te bułeczki 1:1, ale pojawił się problem. W filmie mówisz o 300 ml wody, a w opisie jest 330ml wody. To już jest spora różnica. Podajesz w filmie mąkę typ 650 a w opisie jest 750. To też ma znaczenie. W filmie mówisz, żeby piec 25-30 minut, a w opisie podajesz 20-25 minut. Trochę to tak wygląda, jakbyś sprawę traktował lekko, a jak przeczytasz komentarze, to zobaczysz, że oglądają Cię ludzie, którzy z pieczeniem nie mają za wiele wspólnego i każdy przepis muszą mieć podany z aptekarską dokładnością. Ci, którzy pieką wiedzą, że wszystko jest do pewnego stopnia ruchome, ale Ty niestety tego nie powiedziałeś na filmie. Pozdrawiam i biorę się do bułek ;-)
Witam w latach 70-tych można było kupić chlebek turecki kształt kajaka ciasto ciemne z miodem i rodzynkami.Bardzo proszę może przypomnij recepturę 12:08 recepturę.
Bardzo fajnie zrobiony film a buleczki wygladaja az palce lizac. Czyba w piatek upieke, bo narobiles mi smaku ;>) Mam PROSBE: z mojej mlodosci pamietam byly takie buleczki posypywane makiem i tez z rowkiem, ktore w Warszawie sprzedawano pod nazwa "Malgorzatki". Jesli to mozliwe, czy moglbys nagrac film jak je wypiekac. Serdecznie z gory dziekuje.
Jak ustawiasz w tym piekarniku góra dół plus para ? Bo ja mam ten sam piekarnik i jest opcja pary ale tylko z górą albo tylko z dołem… i po 10 min na 230 stop niech bułki były już dość spieczone ;/
`````````````````````````````````DZIEKUJE ZA SUPER PRZEPIS , POZDRAWIAM SERDECZNIE Z FLORYDY CZY MOGLABYM ZROBIC BULKI Z ZACZYNEM KTORY HODUJE W LODOWCE OD 4 LAT ZAMIAST DROZDZY TYLKO NIE WIEM JAK ZACHOWAC PROPORCJE MOZE KTOS PROBOWAL TO PROSZE PODZIELIC SIE Z NAMI POZDRAWIAM EWA
Dziękuję za pozdrowienia z tak pięknego miejsca. Mozna spróbować zrobic je na zakwasie ale radzę je wspomóc drożdżami. Czyli zrobić tak jak w przepisie ale zamiast podmłody dac aktywny zakwas.
Te 330 ml wody, które należy użyć do ciasta właściwego to woda : zimna, letnia, ciepła... ? Bardzo proszę o informację. Ps. Ja znam smak i zapach tych bułek, piekł przedwojenny piekarz w jednej z małych miejscowości w Wielkopolsce, gdzie jeździłam na wakacje. Coś wspaniałego ... Chcę wypróbować i proszę trzymać kciuki, zeby mi wyszło, a poźniej napiszę jak mi poszło.
Piekę już od jakiegoś czasu, ale dopiero bułki i chleby drożdżowe z Twoich przepisów zaczęły smakować jak pieczywo z piekarni, a nie jak nieposłodzone drożdżówki. Mam pytanie o przepis na ciabatty z książki "Chleb. Domowa piekarnia", a konkretnie o zaczyn biga. W pierwszej chwili myślałam, że w przepisie jest błąd co do ilości wody, ponieważ nie dało się wgnieść całej mąki. Potem doczytałam we wstępie, że ten typ zakwasu jest zwarty - ale konkretnie o jaką konsystencję chodzi? Dolewać wody, jeśli wychodzi wręcz suchawy, czy tak ma być?
@@kucharskitodobre Dokładnie w takiej postaci zostawiłam. Niestety dopiero po wyjęciu z miski celem uformowania bułek zorientowałam się, że biga utworzyła w cieście nierozmieszane grudy - ciasto było wyrabiane mikserem planetarnym i nie macałam go wcześniej rękami. Próbuję ratować sytuację, właśnie zagniotłam całość jeszcze raz, rozgniatając grudki palcami (mało skutecznie), zostawiłam dalej do wyrastania i wznoszę modły, żeby wyszedł produkt jadalny. Jest jakiś patent na to, żeby tak zwięzły zaczyn dobrze się rozprowadził w cieście? [Edit] Ciabatta (zrobiłam jedną monstrualną, bez dzielenia na części), choć przejściach i gdzieniegdzie z grudkami, wyszła zacna.
@@kucharskitodobre Dziękuje pięknie za porady! Jeśli można przy okazji zrobić mały "koncert życzeń", to ja poproszę w następnej książce lub na kanale bagietki i chleb na zakwasie żytnio-pszenny, taki a la baltonowski.
Ten przepis jest sensowny, bo zdrowy, inni polecają by pakować 5% drożdży, mi się w domu tak nie śpieszy. Zaczyn od razu wędruje do lodówki na 8 godzin? Chyba jest groźba, że dojrzewanie może być na częściowo uśpionych drożdżach...? Nie wiem, pytam
Zanim do lodówki to może godzinę wystartować w temperaturze pokojowej. A Jeśli po wyjęciu jest trochę mało wyrośnięty też mozna zostawić na chwile żeby wszystkie drożdże ruszyły. Co do ilości drożdży to ja staram sie używać mało a wydłużyć czas. Efekt smakowy jest lepszy i wypieki nie „śmierdzą” drożdżami które nie zdążyły się uaktywnić.
Upieklem bułeczki mialy chrupiaca skurke ale twarda ,ale na drugi dzien zrobily sie bardzo czerstwe ,wszystko zrobilem jak w opisie ,czy coś zrobiłem nie tak?pozdrawiam
Witam.Widać rękę zawodowca. Mam kilka pytań ,jak długo po tzw odbijaniu mają bułki wyrastać? ,i nie zrozumiałem ,tego czy podczas tego wyrastania nie należy ich przykrywać? I kolejne ,czy jak mam piekarnik parowy to czy przed włożeniem bułek, muszę je spryskiwać.Będę wdzięczny za podpowiedź.
Super przepis. Lubię kiedy piekarz czy kucharz umie swoją potrawę tak określić że natychmiast ma się ochotę ją zjeść. Pan to zrobił znakomicie. Jutro bo teraz noc, biorę się za bułki poznańskie. I tak mi już zostanie. Co kilka dni pieczenie bo przecież mi je zjedzą. Chyba będę je zamrażać żeby były na dłużej. Wielkie dzięki nie będę się nudzić.😊
Dziękuję :) trzymam kciuki :)
Oceniam Pana informację nam przekazywane jako naj , naj, najlepsze na całym you tube !!!!!!!!
Nawet popełnione świadomie błędy ciasto zaproponowane przez Pana wytrzymuje i bułeczki są lepsze niż jadłem w dzieciństwie. Wyjasniam , zostawiłem ciasto do wyrośnięcia na dwie godziny i nagle telefon , masz być za 20 min . Ciasto wyrastało w chłodnym przedpokoju przykryte mokra ściersczką 6 godzin i kontynuowany pański przepis dał super bułeczki . Teraz je zajadam z masełkiem, cieniutkim boczkiem i warzywami . Zapach i smak zaje...ty . Dziękuję, ma Pan we mnie wiernego sluchacza !
O kurczę!!! Takich wiadomości to się nie spodziewałem :))) bardzo mi miło i cieszę się że bułki mimo wszystko się udały :)))
Panie Piotrze jestem Pana fanką znam z programu Canał+ ijestem zadowolona że kochanieńki jesteś tutaj!buziaki
Prosimy 😊o przepis na bułki grahamki . Pozdrawiam serdecznie.
Zapisuję na długą listę życzeń :)))
Właśnie kosztuję tę bułeczkę, przyznaje jest bardzo smaczna 😊. Nie mialam maki 650, zrobilam z 550 i dalam mniej wody, wyszly piękne i chrupiace po 20 min.pieczenia. Dziękuję za przepis i poproszę o pokazanie jak zrobic takie rogale z makiem, ktore jadłam w dzieciństwie 😅, wystarczylo masełko i człowiek byl szczesliwy . Pozdrawiam!
Interesuje mnie Pańskie doświadczenie co do różnych mąk. W szczególności myślę o mąkach włoskich. Gdy piekę tradycyjny żytnio pszenny chleb na zakwasie, dodaję nieco mąki np Manitoba. Powoduje to wyższą elastyczność miękiszu. Pozdrawiam, Andrzej Ossowski
Bardzo proszę o bagietki. francuskie i chleb razowy lub ciemny na zakwasie
Dziękuję za zakwas naewszcie mam taki jak u Pana na mące razowej, na żytniej nie udawał się tak dobry. Pozdrawiam i dziękuję Andrzej
Bardzo dziękuję za ten smakowity przepis. Będę wdzięczna za przepis na cebularze. Z gory dziękuję 😋
Cebularze na jesień to świetny pomysł :))
@@kucharskitodobre pozdrawiam cieplutko i spodziewam się, że na kanale pojawi się taki filmik😋
Fajne buleczki.Dziekuje , super inspiracje
Polecam się :)))
Panie Piotrze, moja przygoda z pieczeniem zaczęła się 3 lata temu. Wszystko czego sie nauczyłem to z Pana programu Domowa Piekarnia Kucharskiego oraz z Pańskiej ksiązki. Potem już tylko praktyka i dużo pieczenia. Od tego czasu tylko własne wypieki, chleby, bułki, bajgle, itp. DZIEKUJĘ 😉
Ten nowy kanał na You Tube super 😉
Dziękuję :)) super czytać takie komentarze :)
Dzien dobry, od wielu lat piekę bułki, chleb... Ale te bułki to zdecydowanie najlepsze. Zrobiłam je z maki 550 z młynu, dodałam 4 gr aktywnego słodu, pare bułek zrobiłam z ziarnami i pare bułek wyjęłam z piekarnika po 12 minutach i zamroziłam po przestygnięciu. Szkoda, ze nie można zdjęć dodawać... Dziękuję za przepis i pozdrawiam.
Widzę tutaj dużą inwencję :) brawo
Panie Kucharski- wlasnie wyciagnelam z piekarnika najcudowniejsze buleczki jakie kiedykolwiek pieklam! Robilam wszystko wg Pana rad i przepisu.Dziekuje bardzo!
Szkoda ze nie moge pokazac jakie piekne sie upiekly.Wyszlo mi 12 sztuk
Cudownie :)))
Jest 21:04 i zaraz idę nastawić podmłodę. Jutro zrobię te bułki😊, dzięki Piotrze za przepis!
Pamiętam , spróbuję zrobić.TO BYŁY PIĘKNE CZASY.🥰🥰🥰
Upiekłam bułki poznańskie,przepyszne.Bardzo proszę o bułki z cebulką i słonecznikiem.dziękuję
Super przepis ❤❤
Dziękuję :)
Co innego pan mówi, co innego w przepisie......😉
@@gosiafurman1824 zaraz się tym zajmę :) zawsze dwa razy sprawdzam żeby była zgodność a tutaj takie cuda:) dzięki za info. Teraz przynajmniej wiem że ktoś patrzy też na przepisy :)))
Bede piekła niedługo. Musze kupić właściwą mąkę.. te bułeczki są z wyglądu tak samo jak z PRL. U piekarza lub nawet w sklepie spolem. Ostatni raz byłam w Polsce 8 lat temu i nikt takich bułek nie piecze. Nikt nie pamiętał “ dupeczek “. W latach 70- tych były bardzo dostępne. I marzę o nich 44 lata. I w końcu wpadł mi ten filmik. Będę piekła. Dzięki serdeczne ❤.
Świetny przepis, poproszę o przepis na bajgle 😊
Witam Pana serdeczne ❤
Dziekuje za cudowny przekaz i wspanialy przepis 🤩 Serdecznie pozdrawiam z UK 😍
Rownież pozdrawiam UK. Bardzo lubię odwiedzać wyspy. Dużo dobrej gastronomii i piekarni :))
maestro klasa
Mniamniuśnie wygladają. Poprosze przepis na bułki na zakwasie żytnim🙏
Myślę że pojawią się kiedyś. Bo będą takie w mojej najnowszej książce :)
Kiedy mozemy liczyc na przepis? 😊
Chcemy przepisu na Laguna 🥐, krok po kroku
Grubsza sprawa nie tylko w samym procesie przygotowania ale żeby to tez nagrać sensownie bo to złożony proces. Muszę przemyśleć jak to zrobic
Witam. Chciałem zrobić te bułeczki 1:1, ale pojawił się problem. W filmie mówisz o 300 ml wody, a w opisie jest 330ml wody. To już jest spora różnica. Podajesz w filmie mąkę typ 650 a w opisie jest 750. To też ma znaczenie. W filmie mówisz, żeby piec 25-30 minut, a w opisie podajesz 20-25 minut. Trochę to tak wygląda, jakbyś sprawę traktował lekko, a jak przeczytasz komentarze, to zobaczysz, że oglądają Cię ludzie, którzy z pieczeniem nie mają za wiele wspólnego i każdy przepis muszą mieć podany z aptekarską dokładnością. Ci, którzy pieką wiedzą, że wszystko jest do pewnego stopnia ruchome, ale Ty niestety tego nie powiedziałeś na filmie. Pozdrawiam i biorę się do bułek ;-)
A jak zrobić bułki zytnie.
❤
Witam w latach 70-tych można było kupić chlebek turecki kształt kajaka ciasto ciemne z miodem i rodzynkami.Bardzo proszę może przypomnij recepturę 12:08 recepturę.
A czy moglby pan pokazac jak zrobic bulki "DMUCHANE", te takie bardzo pulchne i lekkie ? Pozdrawiam ☺ ☺
Bagietka🙏😉
Wszystkie❤
Będą :)
Bardzo fajnie zrobiony film a buleczki wygladaja az palce lizac. Czyba w piatek upieke, bo narobiles mi smaku ;>) Mam PROSBE: z mojej mlodosci pamietam byly takie buleczki posypywane makiem i tez z rowkiem, ktore w Warszawie sprzedawano pod nazwa "Malgorzatki". Jesli to mozliwe, czy moglbys nagrac film jak je wypiekac. Serdecznie z gory dziekuje.
Dziękuję :) Ciekawe co podpowie internet jak wklepiemy „Malgorzatki”
@@kucharskitodobre zanim napisałam prośbę do ciebie, szukałam na UA-cam, lecz nie znalazłam nic o bułkach "malgorzatkach"
Chciałabym bulki razowe, proszę o przepis
Są boskie ❤❤❤
Dziękuję :)))
W weekend będą pieczone. 😊
Mąż uwielbia wszystko co orkiszowe to może bułeczki orkiszowe? 😊
Chleb orkiszowy z Pana przepisu to coś niebiańskiego! ❤
Super :))) w tym przepisie po prostu można zamienić mąkę pszenna na orkiszowa i też wyjdą pyszne. Najlepiej użyć orkiszowej 630 z gdańskich młynów
Witam serdecznie , czy to ciasto na bułeczki można wyrobić w robocie kuchennym ?
Zapachniało u mnie w domu 😁. A może następnym razem ciabattę ? Oj tak, ciabattę w Pana wykonaniu poproszę.
Polecam ksiażkę Chleb. Domowa piekarnia
Autor:
Piotr Kucharski
Z chęcią zobaczę bulki z ciasta "preclowego"
Takie w austriackim/niemieckim stylu? Z ciasta obwarzanego?
Ja robię w robocie jak upieke dam znać
Robotem zawsze łatwiej :)))
Witam -wspomnienia wspaniałe . - mam tylko pytanie mówisz 650 typ a w opisie 750 gdzie błąd?
Ach. Dzieki za info zaraz zmienię :)
@@kucharskitodobrezmieni pan na 650 czy 750. Nie znam tych mąk numerowych nie jestem w Polsce. Tu mam mąkę chlebową i tyle.
Czy zamiennie mozna uzyc drozdzy suchych?
Jak najbardziej. Użyj około 3-4 g suchych.
Wyszly piknie 😅
Jak ustawiasz w tym piekarniku góra dół plus para ? Bo ja mam ten sam piekarnik i jest opcja pary ale tylko z górą albo tylko z dołem… i po 10 min na 230 stop niech bułki były już dość spieczone ;/
Daj opcję najwyższy poziom pary i tam jest opcja konwekcji wtedy.
`````````````````````````````````DZIEKUJE ZA SUPER PRZEPIS , POZDRAWIAM SERDECZNIE Z FLORYDY
CZY MOGLABYM ZROBIC BULKI Z ZACZYNEM KTORY HODUJE W LODOWCE OD 4 LAT ZAMIAST DROZDZY TYLKO NIE WIEM JAK ZACHOWAC PROPORCJE
MOZE KTOS PROBOWAL TO PROSZE PODZIELIC SIE Z NAMI
POZDRAWIAM EWA
Dziękuję za pozdrowienia z tak pięknego miejsca. Mozna spróbować zrobic je na zakwasie ale radzę je wspomóc drożdżami. Czyli zrobić tak jak w przepisie ale zamiast podmłody dac aktywny zakwas.
Chętnie zobaczyłbym przepis na dobrą francuską bagietkę. Taką z chrupiącą skórką i miękkim, puszystym środkiem.
W piątek piekę!!! Ciekawe jak mi wyjdą 😂pozdrawiam. A może jakiś dobry chleb???? 🤔🤔🤔🤔
Duzo dobrych na kanale :)
W czym albo jak przechowywać takie bułki najlepiej i jak długo zostają świeże?
Jak to bułki, najlepsze świeże :) ale dają radę i na drugi dzień. Najlepiej chlebak :)
Te 330 ml wody, które należy użyć do ciasta właściwego to woda : zimna, letnia, ciepła... ? Bardzo proszę o informację. Ps. Ja znam smak i zapach tych bułek, piekł przedwojenny piekarz w jednej z małych miejscowości w Wielkopolsce, gdzie jeździłam na wakacje. Coś wspaniałego ... Chcę wypróbować i proszę trzymać kciuki, zeby mi wyszło, a poźniej napiszę jak mi poszło.
Po prostu zimna kranówką :)))
Ciekawią mnie bułki ziemniaczane lub z płatkami ziemniaków
Czy następnego dnia też są pulchne?
Są dalej dobre ale wiadomo jak to bulki. Najlepsze świeże :))
Generalnie nie używam mąki pszennej, czy wobec tego mogę używać orkiszowej typ 630? I czy postępowanie będzie takie samo?
a orkisz to nie pszenica?
Nie jest to latwo ale jaki "SMAK" Mam75 lat ale pieke te bulki!! Pozdrawiam. Sweden
Cudownie! Pozdrawiam
Piekę już od jakiegoś czasu, ale dopiero bułki i chleby drożdżowe z Twoich przepisów zaczęły smakować jak pieczywo z piekarni, a nie jak nieposłodzone drożdżówki. Mam pytanie o przepis na ciabatty z książki "Chleb. Domowa piekarnia", a konkretnie o zaczyn biga. W pierwszej chwili myślałam, że w przepisie jest błąd co do ilości wody, ponieważ nie dało się wgnieść całej mąki. Potem doczytałam we wstępie, że ten typ zakwasu jest zwarty - ale konkretnie o jaką konsystencję chodzi? Dolewać wody, jeśli wychodzi wręcz suchawy, czy tak ma być?
Konsystencja ma byc jak „za suche ciasto do którego chce sie dolać wody” :)
@@kucharskitodobre Dokładnie w takiej postaci zostawiłam. Niestety dopiero po wyjęciu z miski celem uformowania bułek zorientowałam się, że biga utworzyła w cieście nierozmieszane grudy - ciasto było wyrabiane mikserem planetarnym i nie macałam go wcześniej rękami. Próbuję ratować sytuację, właśnie zagniotłam całość jeszcze raz, rozgniatając grudki palcami (mało skutecznie), zostawiłam dalej do wyrastania i wznoszę modły, żeby wyszedł produkt jadalny. Jest jakiś patent na to, żeby tak zwięzły zaczyn dobrze się rozprowadził w cieście?
[Edit] Ciabatta (zrobiłam jedną monstrualną, bez dzielenia na części), choć przejściach i gdzieniegdzie z grudkami, wyszła zacna.
@@lottaincraftland widzę że walka była do końca. Jest patent na to. Trzeba zaczyn najpierw wymieszać dobrze z wodą.
@@kucharskitodobre Dziękuje pięknie za porady! Jeśli można przy okazji zrobić mały "koncert życzeń", to ja poproszę w następnej książce lub na kanale bagietki i chleb na zakwasie żytnio-pszenny, taki a la baltonowski.
Ładne bułeczki pani wyszły
Chłonę tę wiedzę jak gąbka. Świetny film. 😊
Dziękuję :)) polecam się :)
Mówi Pan o mące 650 a w przepisie 750, 300 ml wody, w przepisie 330. ???🤔
Są pyszne
Dziękuję :)
Panie Piotrze, bułki wychodzą przepyszne z tego przepisu, tylko są dość zbite. Czy można coś zrobić aby były bardziej puszyste?
Trochę więcej wody o około 50 ml :)
@@kucharskitodobre Dziękuję, spróbuję! 😀🙂
Albo mniej mąki użytej do podsypania.
Proszę o przepis bułek na zakwasie.
Witam, w opisie 330 ml wody a mowisz 300 ml. Ile wody powinno byc. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam, Ola
Musiałem skopiować juz lekko poprawiony przepis :))) bo je ciagle testuje. Można śmiało dać 330 będą bardziej puszyste :)))
Um smaczne buleczli
Dziękuję :)
A przepis na bułki grachamki
Będą też:) w przyszłości :)))
Bułki bardzo smaczne , tylko podczas ostatniego wyrastania mocno się spłaszczyły 😕 czy oznacza to że ciasto było za rzadkie?
Tak. Bardzo możliwe. Ale to dziwne bo specjalnie dobrałem proporcje żeby było trochę bardziej zwarte żeby łatwiej było je formować i trzymały formę.
Na filmiku podaje pan typ mąki 650,a w opisie jest typ maki 750.
Dzieki za info. Zmienię w opisie bo ta 650 do bułek jest lepsza :)
8 h? na rozczyn ? wow
tak, z tak małą ilością drożdży, tyle to zajmie. klasyczna podmłoda
Ten przepis jest sensowny, bo zdrowy, inni polecają by pakować 5% drożdży, mi się w domu tak nie śpieszy. Zaczyn od razu wędruje do lodówki na 8 godzin? Chyba jest groźba, że dojrzewanie może być na częściowo uśpionych drożdżach...? Nie wiem, pytam
Zanim do lodówki to może godzinę wystartować w temperaturze pokojowej. A Jeśli po wyjęciu jest trochę mało wyrośnięty też mozna zostawić na chwile żeby wszystkie drożdże ruszyły.
Co do ilości drożdży to ja staram sie używać mało a wydłużyć czas. Efekt smakowy jest lepszy i wypieki nie „śmierdzą” drożdżami które nie zdążyły się uaktywnić.
Like this if you grew up eating these exact bulki from the polish delis in Chicagoland. I nawet niewiedzialem ze to poznanskie.
A gdzie jest tłuszcz do ciasta?.
Mama 650 czy 750?
650 lepsza. Sorki wyszło z tymi mąkami małe zamieszanie :))
Upieklem bułeczki mialy chrupiaca skurke ale twarda ,ale na drugi dzien zrobily sie bardzo czerstwe ,wszystko zrobilem jak w opisie ,czy coś zrobiłem nie tak?pozdrawiam
Noooo nie..,,. Te bladziuchy 😂😂
To nie jest wybierak tylko skrobka, wybierak to jest skrzyni biegów
Witam.Widać rękę zawodowca. Mam kilka pytań ,jak długo po tzw odbijaniu mają bułki wyrastać? ,i nie zrozumiałem ,tego czy podczas tego wyrastania nie należy ich przykrywać? I kolejne ,czy jak mam piekarnik parowy to czy przed włożeniem bułek, muszę je spryskiwać.Będę wdzięczny za podpowiedź.
Mówi o jednym gramie drożdży a pisze 11g !!! Ilość wody poprawiłeś a teraz drożdże!!!
1 do podmłody i 10 do ciasta właściwego, razem 11 😁😉
@@apiecapiec2236 dziękuję za wyręczenie :)))
Witam serdecznie Proszę zrobić bułki bezglutenowe jeśli to możliwe Pozdrawiam ciepło