Gyorsított Sárkány Repertoár- Bemutató

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 тра 2023
  • Rendelés: centrumsakkiskola@gmail.com
    Kedves Sakkbarátok!
    Amennyiben tetszett a videó és szeretnétek többet megtudni a Gyorsított Sárkányról, úgy a teljes videósorzatért itt tudsz jelentkezni:
    1) E-mailben a centrumsakkiskola@gmail.com címen.
    2) Facebookon / sakkiskola
    3) Instagramon: / centrumsakkiskola
    A videósorozat ára 7 ezer forint és ha ezen videó megjelenése után egy héten belül rendeled meg, akkor jár hozzá egy BÓNUSZ videó is.
    Kinek ajánlom a kurzust? Mindenkinek, aki szeretne egy új megnyitást sötéttel 1.e4 ellen. Mindenkinek, aki szeretne többet megtudni a Maróczy szerkezetről és mindenkinek, aki kíváncsi én hogyan szoktam játszani a Gyorsított Sárkányt.
    Mit kap aki megvásárolja a kurzust?
    -Videósorozatot (9+1 darab videót)
    -Word dokumentumot, ahol összefoglalom a tanultakat
    -ChessBase anyagot a tanult partikról
    Számlát CSAK magánszemélyeknek tudok adni.
    Ha van bármilyen kérdés, akkor írjatok nyugodtan!
    Korábbi videósorozatok:
    • A sikeres támadás titk...
    • A térelőny érvényesíté...
    • Út a sakkmesteri cím f...
    • Gyalogszerkezetek a gy...
    • Fontosabb az anyagnál-...
    • Válj a tervezés mester...
    A videósorozatok leírása: www.centrumsakkiskola.com/vid...
    Hajrá, Centrum Sakkiskola!
    #sakk #centrumsakkiskola #megnyitás
  • Спорт

КОМЕНТАРІ • 17

  • @sakkozoscored2754
    @sakkozoscored2754 Рік тому +3

    Boldog névnapot

  • @MrRogal00
    @MrRogal00 Рік тому +4

    Eszembe nem jutott még Szicíliait játszani sötéttel e4 ellen, de ez érdekesnek tűnik. Úgy hallottam, hogy ez játszhatóbb, mint a sima sárkány, amit elvileg a jugoszláv támadás kinyiffant. Azt hittem, hogy a "ha nem tudtok dönteni" után azt fogod mondani, hogy "vegyétek meg az összeset". :D

    • @centrumsakkiskola
      @centrumsakkiskola  Рік тому +2

      Igen, a sima Sárkány ellen a működik a Jugoszláv támadás, de a Gyorsított Sárkány ellen nem. Ez fontos különbség, ami alaposan bemutatok és példákkal demonstrálok. Sok sakk sikert kívánok! Köszönöm a kommentet.

    • @jimmike10
      @jimmike10 Рік тому +1

      soha semmi mást nem játszottam e4-re.

  • @marcelloworld1
    @marcelloworld1 Рік тому +3

    Visszamenőleg a többi ilyen kurzust is meg lehet venni tőled Ármin?

    • @centrumsakkiskola
      @centrumsakkiskola  Рік тому +3

      Így van, ráadásul most bónusszal együtt még 6 napig. Itt lehet megnézni a pontos választékot: www.centrumsakkiskola.com/vide%C3%B3sorozatok

  • @matebrunner5195
    @matebrunner5195 Рік тому

    Nem témábavágó kérdés: Miből látják a profik, hogy egy állásban már nem érdemes győzelemre játszani, és ezért megegyeznek döntetlenben, már akkor, amikor még nagyon sok bábu a táblán van?

    • @centrumsakkiskola
      @centrumsakkiskola  Рік тому

      A megfelelő állásértékelés sok figuránál is segít.

  • @Nyari.Rajmund
    @Nyari.Rajmund Рік тому +2

    Szia! Nekem ajánlanád a videó sorozatot? A Caro-Kann mellett már régóta foglalkozom a gyorsított sárkánnyal, több-kevesebb sikerrel.
    Lichessen csináltam is egy kb minden változatra kiterjedő tanulmányt.
    Egy ponton egyébkênt nem értek egyet.
    A gyorsított sárkányról pont azért vannak vegyes érzelmein, mert a Maróczy szerkezet a legszívósabb, és azt az állást egyáltalán nem szívesen játszom sötêttel.
    És itt van az a pont, ahol nem értek egyet, mert szerintem világos simán megteheti hogy rövidre vagy hosszúra sáncol, mind a kettőbben jobban áll, olyan állásokat sokat elemeztem és +1 akár rövidre sáncol világos akár hosszúra.
    Ha nem a Maróczy szerkezetet játssza világos, akkor már akár Magnus Carlsen ellen is merném játszani :D annyira tetszik nekem a gyorsított sárkány, sok szempontból pont azért, mert alkalmanként d5-öt lehet lépni, és ha ezt világos "benézi" akkor már picit jobban is állok, ilyen -0.1; -0.2.
    De ha nem és Maróczy jön, akkor sajnos +1.
    Én sosem Hc6-al játszom, hanem egyből g6-ot lépek, mert Hc6ra lehet Rossolimot játszani azt meg utálom.
    Sötéttel.
    Világossal hiába d4-es vagyok, ha az ellenfelemről tudom, hogy Hc6-os sziszkót játszik, akkor bizony e4-el nyitok, mert világossal meg pont hogy nagyon szeretem a Rossolimot :) Élvezet játszani szerintem.
    Szóval Caro-Kann-t akkor cserélem le sziszkóra, amikor lehet készülni az ellenfélre és tudom azt, hogy nem Maróczyt játszik, akkor bátran g6-os sziszkót nyomok. Ha tudom, hogy Maróczyt játszik, de Hc6-ra nem tér el (nem lesz Rossolimo) akkor a sima sárkányt játszom, mert ott már nincsen c4. Persze csak ha lehet készülni az ellenfélre és tudom, hogy ezt játssza.
    Szóval én sokat foglalkoztam a gyorsított sárkánnyal. Sőt, van egy remek könyvem Seresevszkij-től a "Végjáték körvonalai" (ezúton nagyon ajánlom mindenkinek!!) az egy nagyon jó könyv és sokat foglalkozik a sárkánnyal. Igaz, a sima sárkánnyal (Caro-Kann-al is sokat foglalkozik a könyv) de nagyon jó tipústerveket ír le a végjátékig (nem véletlenül végjáték körvonalai a neve a könyvnek).
    Szóval összegezve: én igazából félek a Maróczy szerkezettől, ezért akkor játszom a sziszkót, amikor lehet az ellenfélre készülni. Ha Maróczyt játszik, megnézem hogy sima sárkány megy-e
    Ha nem, akkor marad a Caro-Kann.
    Ha nem Maróczyt játszik, akkor gyorsított sárkány mert 5-ből 4X "benézik" a d5-öt
    Ezek után ajánlanád a sorozatot?
    Hajrá 🐲🐉!
    Na most kimásoltam egy vonalat, ahol világos hosszúra sáncol és +1,2-+1,4:1. e4 c5 2. Nf3 g6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nc6 5. c4 Bg7 6. Be3 Nf6 7. Nc3 O-O 8. Be2 d6 9. f3 Bd7 10. Qd2 Nxd4 11. Bxd4 Bc6 12. O-O-O
    Világos rövidre sáncol; +1 az állás: 1. e4 c5 2. Nf3 g6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nc6 5. c4 Bg7 6. Be3 Nf6 7. Nc3 O-O 8. Be2 d6 9. O-O Bd7 10. Qd2 Nxd4 11. Bxd4 Bc6 12. f3 a5
    Látható, hogy ha világos tudja a Maróczyt, akkor eleve a d5-ről lekéstünk, ráadásul még jobban is áll.
    Ez az a 2 változat, amit soha, senki ellen, semmilyen körülmények között nem vállalnék be :D

    • @centrumsakkiskola
      @centrumsakkiskola  Рік тому +2

      Szia Rajmund! Köszönöm a kérdést. Természetesen alaposan foglalkozunk a Maróczy szerkezettel sötéttel, aminek kapcsán bemutatom sötét típus terveit, taktikáit és az én megnyitási javaslatom (ami nem az lesz, amit írtál az utolsó sorokban). Külön fejezet is lesz a Maróczys feladatoknak, illetve bemutatom hogyan vertem meg versenypartiban sötéttel a Maróczyban Bokros Albert (2459) nemzetközi mestert.
      Én is játszom mind a Caro-Kann, mind a Gyorsított Sárkányt sötéttel. Nekem és tanítványaimnak bevált. Mivel a te játékodat nem ismerem, így nem tudom megírni, hogy ajánlom-e, de az biztos, hogy nagyon sok óra munkát tettem a videósorozat elkészítésébe és több mint 12 éve játszom sötéttel, ezért szerintem hiteles forrás vagyok.
      Ha középjáték témában tanulnál inkább, akkor pedig itt találod a választékot: www.centrumsakkiskola.com/vide%C3%B3sorozatok
      Sok sakk sikert kívánok és köszönöm a kérdést.
      Üdvözlettel,
      Juhász Ármin IM, FIDE Trainer

    • @Nyari.Rajmund
      @Nyari.Rajmund Рік тому

      @@centrumsakkiskola
      Megéri a Maróczy szerkezeted bevállalni sötéttel? 😁

    • @centrumsakkiskola
      @centrumsakkiskola  Рік тому +1

      @@Nyari.Rajmund ez függ szinttől, versenyhelyzettől, stílustól.

    • @Nyari.Rajmund
      @Nyari.Rajmund Рік тому +1

      @@centrumsakkiskola
      Ez esetben még gondolkozom az ajánlaton :D