Jak zrobić STEROWANIE CIĄGNIKIEM z platformy sadowniczej !

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 гру 2020
  • Jak w prosty sposób można zbudować sterowanie ciągnikiem z poziomu platformy sadowniczej. Zobaczcie jak w tym temacie poradził sobie Mateusz. Kontakt do Mateusza to e-mail: maciej21olo@02.pl Zapraszam do oglądania !
    ▶️ Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału bit.ly/2PKDg9b
    More videos - subscription bit.ly/2PKDg9b
    Więcej informacji i dyskusja:
    www.sadownictwo.com.pl
    / sadownictwo
    / sadownictwo
    #sadownictwo #sterowanieciągnikiem #platformasadownicza
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 57

  • @arturadamiak4723
    @arturadamiak4723 3 роки тому +9

    Może seria takich odcinków z sadowniczymi maszynami zbudowanymi przez sadowników? 😉

  • @cornic608
    @cornic608 3 роки тому +2

    Ładnie zrobione ale dość dużo obsługi. Te wszystkie funkcje można zintegrować z ciągnikiem.

  • @mariuszjozwicki9641
    @mariuszjozwicki9641 2 роки тому

    Mam jedno pytanko jak połączyłeś orbitrole wstawiałeś jakieś zawory czy tylko trójniki

  • @sylwesterkrasinski4893
    @sylwesterkrasinski4893 3 роки тому

    Mistrz

  • @kderwisz
    @kderwisz 3 роки тому +3

    Do takiego zestawu warto dorzucić pałąk żeby samo jechało i wtedy można zająć się robotą , maszyna gdy sama jedzie wymusza na pracownikach stałą prace i widać kto z załogi się obija . ua-cam.com/video/gaQs5aVABQM/v-deo.html

    • @czesio225
      @czesio225 3 роки тому +1

      Ważne tez żeby była regulacja prędkości jazdy bo nie zawsze w danej pracy wystarczający będzie dany bieg w ciągniku, dlatego lepszy jest napęd hydrauliczny i kontrola prędkości poruszania się zestawu w pełnym zakresie po przez regulacje przepływu oleju... wtedy żadna praca nas nie zaskoczy i nie będzie trzeba zatrzymywać maszyny co chwile lub zmieniać biegów co jakiś czas.

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому

      Widziałem film, brawo :)

    • @kderwisz
      @kderwisz 3 роки тому +1

      @@czesio225 wiem i tak mam płynna regulacjia do rwania czy wiązania super sprawa

    • @michagr4682
      @michagr4682 3 роки тому

      @@kderwisz Napiszesz jakiego użyłeś silnika hydraulicznego i rozdzielacza??

  • @czesio225
    @czesio225 3 роки тому +8

    lepiej ciapka z womem zależnym napędzić silnikiem hydraulicznym, nie masz wtedy ani hamulca, ani sprzęgła do wysterowania a jedynie silnik hydrauliczny, skręt kół oraz podnoszenie platformy więc 3 sekcje rozdzielacza załatwiają sprawe, zostaje gaz i palenie ciągnika :) sprzęgła ani skrzyni biegów wtedy nie używamy w ogóle :)

    • @error8686
      @error8686 3 роки тому

      Dokładnie.A zamiast przenosić sterowanie na platformę można j zrobić sterowanie kierownicą w ciagniku na tyczce.

    • @czesio225
      @czesio225 3 роки тому

      @@error8686 możesz sie wpiąć przewodami w siłownik i poprowadzić go do rozdzielacza i sterować prawo lewo :) hamulcem jest silnik hydrauliczny od wiertnicy sadowniczej w pozycji neutralnej, prawe obroty do bieg do przodu, lewe to wsteczny :) silnik trzyma na tyle mocno że ciapek nie jest w stanie go ruszyć na 4 biegu :) gaz można wysterować kawałkiem linki hamulcowej w pancerzu, a palenie to zwykły stycznik w obudowie hermetycznej, ilością dodanego gazu regulujemy przepływ oleju a co za tym idzie prędkość jazdy która może być taka sama zarówno do przodu jak i do tyłu :)

    • @error8686
      @error8686 3 роки тому

      @@czesio225 wiem o czym piszesz i znam działanie tego napędu.Napęd walka silnikiem masz zrobiony bezpośrednio czy poprzez przekładnie Ursusa?

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому

      Nie mam walka zależnego. Poza tym napęd pompy na WOM ograniczył by zwrotność zestawu tak myślę.

    • @czesio225
      @czesio225 3 роки тому

      @@error8686 bezpośrednio. Silnik osadzony na zaczepie od platformy Wodziński. Pompa do ciapka wzmocniona 32l śmiga 4 rok bez zarzutu. Zsiadam z platformy, wskakuje na ciapka, wyłączam zależny i jade na plac z towarem lub na pusto od cięcia, odczepiam platformę w 10 min i wykorzystuje ciapka czego tylko chce w gospodarstwie. Taka jest przewaga tego zestawu nad platformą samojezdną moi drodzy :) platforma samojezdna jak się popsuje to robota stoi a tu jak ciapek nawali co graniczy z cudem to podczepiam inny ciągnik a tamtemu szybki serwis za grosze i dalej smigamy :)

  • @piter3497
    @piter3497 3 роки тому

    Ma ktoś porównanie tej platformy Białka z MCMS? Szczerze powiem że tej Białka nigdy nie widziałem na żywo.

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому

      Są podobne. Tutuaj mam rozsuwane osie co przyda się na skłonach. I balkony są tutuaj szersze. Wykonanie nie mam zastrzeżeń. Każdy detal jest dobrze zrobiony. Jedna z lepszych platform na rynku razem z Warka

  • @Shaggy4pleasure
    @Shaggy4pleasure 3 роки тому

    Nigdy nie zrozumiem sensu kupowania ciąganych platform. Może się oszczędza względem samojezdnej ale po paru latach zatrudniania kolejnej osoby do sterowania. Manewrowanie a szczególnie cofanie także pochłania sporo czasu nie mówiąc o pracy podczas zbiorów przy pochyłościach, gdzie jedna oś jest dość podatna na przechyły.
    Niby można zakładać wszelkie sterowania czy to hydrauliczne czy elektryczne ale moim zdaniem powinny w nich być w standardzie hamulce bezpieczeństwa na oś platformy. Przewód zawsze może pęknąć, kabel się urwać i zamiast zmienić bieg nagle na stromym podjeździe zaczynamy się staczać ;/.
    Z drugiej strony cieszę się bo jest mały popyt na używane samojezdne i dzięki temu mogę sobie pyrkać dostojnie 2 cylindrowym lombardinim z 4 skrzyniami po górkach bez obaw o wychylenie się z balkoniku.

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому

      Nie muszę zatrudniać osoby do sterowania to raz a po drugie oszczędzam w stosunku do nowej samojezdnej jakieś 180 tys a to już jest dużo :) pęknięcie przewodu mówisz.... Równie dobrze może Ci pęknąć przewód od orbitrola w platformie samojezdnej i jak wtedy skręcisz.? Zdarzały się pęknięcia przewodów hamulcowych w nowych ciągnikach więc tak samo pęknąć może przewód w orbitrolu w platformie samojezdnej jak w przewodzie z naszego sterowania. Więc argumenty słabe ale jak ktoś woli samojezdna platformę to ok, ja te pieniądze wolę zainwestowac w jakiś inne aktywo które zarobi dla mnie pieniądze niekoniecznie w sadownictwo.

    • @Shaggy4pleasure
      @Shaggy4pleasure 3 роки тому

      @@mateuszns4966 Wspominałem o używanej nie o nowej, bo tam ceny troszkę z kosmosu jak dla mnie. Aktualnie w cenie 15~30 tys można dostać używkę 4x4 z napędem tradycyjnym bądź hydrostatycznym w fajnym stanie z minimum jedną windą. Osobiście wole tradycyjny napęd bo mam zarówno hamulec centralny roboczy na wale, hamulce na jednej lub wszystkich osiach plus jeszcze na biegu można zblokować więc tu nie mam cykora że na zjeździe coś mi pęknie.

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому

      @@Shaggy4pleasure wiem widziałem te uzywki w cenie do 40 tys. Widziałem na zdjęciach na ogłoszeniach i według mojej oceny to bardzo zużyty sprzęt ale mogę się mylić. Generalnie mam uraz to używanego sprzętu i staram się zawsze kupować nowy sprzęt do gospdarstwa. Uraz jeys dlatego że gdzie nie podjechałem oglądać używany sprzęt okazywał się odpicowany bubel. Oze miałem takiego pecha poprostu. Aczkolwiek kiedyś zwroce uwagę na te uzywki bardziej i jak by byla okazja podjadę i kto wie..... 🙂

  • @tomegr444
    @tomegr444 3 роки тому

    W zwykłej c 330 to by raczej biega tak nie wbił 😁 jak tu

    • @czesio225
      @czesio225 3 роки тому +3

      Nie trzeba wbijać biegu, wystarczy włączyć wałek zależny w ciapku i ruszyć silnikiem hydraulicznym za wom w ciapku :) wtedy koła się kręcą mimo iż ciapka masz na luzie :)

    • @2pstepien
      @2pstepien 3 роки тому +1

      @@czesio225 i dużo tańsze rozwiązanie.

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому +2

      Tańsze i lepsze ale nie wiem jsk z wałkiem zależnym u mnie w sensie czy da się dołożyć i to jednak nie jest wierna kopia C330 a pewne koła zębate są inne co odrylismy zakldajac przedni napęd i zrobilo nam pewne trudności

    • @czesio225
      @czesio225 3 роки тому

      @@mateuszns4966 zapytaj dobrego mechanika lub na jakiejś grupie :)

    • @dariuszzdyb4652
      @dariuszzdyb4652 3 роки тому

      @@czesio225 orientujesz się może jak wygląda sprawa wałka zależnego w nowszych modelach, typu Carraro/Class? Bo słyszałem że np. w Kubocie po prostu nie da się wstawić takiego wałka. Zastanawiam się które nowoczesne sadowniki byłyby przystosowane do takiego rozwiązania.

  • @mechanikwsadzie
    @mechanikwsadzie 3 роки тому +2

    Ładnie wykonane, ale sterowanie hydrauliczne to porażka. Jego bezawaryjność względem strowań elektrycznych jest nieadekwatna do stopnia skomplikowania. Zapraszam do siebie, mogę zorganizować porównanie kilku rodzajów sterowań: pneumatycznych, elektrycznych, elektrochydraulicznych czyli najprostszych i mających najlepszy stosunek ceny do jakości i możliwych funkcji.

    • @cornic608
      @cornic608 3 роки тому

      Proszę rozwiń swoją myśl ,,zbyt skomplikowana''. Czy hodzi o ilość węży?

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому +1

      Hydr nie jest taka skompliowana. Wszystkie złącza sa nabite numery nie ma możliwości pomyłki. Na filmie mówię że jest opcja zrobić to inaczej na rozdz hydr sterowanym elektrycznie w ciągniku bez węży hydr sam kabel na platformę i pulpit ale wolałem takie rozwiązanie. Wybrałem dla mnie najlepsze rozwiązanie któremu najbardziej ufam. A są oczywiście inne opcje zrobienia tego sterwania. To że zrobiliśmy tak nie znaczy że tylko tym sposobem umiemy zrobić. Nie zorbilem tego do konkursu czy żeby się komuś podobało i dostawać brawa tylko dla wygody i usprawnienia pracy. Nie problem zrobić dla nas by było bez żadnych kabli na pilota bezprzewowodowo.

    • @mechanikwsadzie
      @mechanikwsadzie 3 роки тому

      Ilość węży, ten rozdzielacz na platformie i przede wszystkim w w siłownikach elektrycznych masz krańcówki przełączasz przełącznik i ciągnik sam rusza/zatrzymuje się, a tutaj trzeba trzymać, kolejna sprawa rwiemy z dołów, przy elektrycznym bierzemy sterownik w rękę i dalej mamy sterowanie, a tutaj? Przecież rozdzielacza nie zdejmiemy

    • @cornic608
      @cornic608 3 роки тому

      @@mechanikwsadzie Szybkość reakcji jest taka że nic nie trzeba trzymać. ua-cam.com/video/GN9oiKGXWbs/v-deo.html

  • @rolerkoster86
    @rolerkoster86 3 роки тому +1

    Kupno platformy koszt około 20tys + 5 tys części do przerobienia + czas swojej pracy = 30tys za tyle to można kupić włoska platformę samojezdną, bez sensu zabawa w takie przeróbki

    • @piter3497
      @piter3497 3 роки тому +1

      pokaż mi tą tą platformę samojezdną za 30 koła :D

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому +1

      Masakra:) tu mam ciągnik od nowości i platforma nowa wszystko nowe, bez awaryjne. Jak chcesz kup stara i co tydzień będziesz naprawial nikt nie sprzeda Ci dobrej platformy za 30 tys.

    • @rolerkoster86
      @rolerkoster86 3 роки тому

      @@piter3497 akurat kupiłem Włoską platformę w super stanie, naped na hydrostacie co prawda silnik spalinowy jest do wymiany ale zmiana silnika spalinowego to są śmieszne pieniądze

    • @rolerkoster86
      @rolerkoster86 3 роки тому

      I pierwsza podstawowa sprawa podczas zrywania jabłek platforma nie blokuje mi jednego ciągnika , moja platforma samojezdna z generalna naprawą wszystkiego łącznie z wymianą silnika nie przekroczy kwoty 18tys

    • @mateuszns4966
      @mateuszns4966 3 роки тому +1

      Super ze Ci się tak udało. Ja jestem zadowolony z mojego rozwiązania. Mogę w każdej chwili mieć trzeci ciągnik który będzie rozładowywał mi ta platformę i kładł palety na przyczepę która jeździ z Deutzem