Google Classroom használata - 4. rész - Felmerülő problémák, apróbb elemek használata

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 81

  • @arete2005
    @arete2005 4 роки тому +1

    Köszi Ádám, nagyon jóóóó+! Egy apróság... Amikor elkészítetted a rubrics szempontjait, nem volt számomra egész világos, hogy hogy illesztetted a feladathoz...Valahogy a videóban ez nagyon gyorsan volt közvetítve! Amúgy minden nagyon tuti! Köszi!

  • @djkalo
    @djkalo 4 роки тому

    Szia Ádám! Amint beindult a digitális munkarend, az alakuló classroomjaiban első dolgom az volt, hogy a te diákoknak szóló "how to" videódat szétküldtem. A tanári 1-2-3-ast pedig végignéztem és napoban a 4-est is. Sok újdonság már nem volt benne, bár a rácshálósnak nagyon örültem, viszont most elakadtam.
    Tegyük fel, hogy a diákjaimat megkérem arra, hogy készítsenek ppt-ket és azt töltsék fel oda a feladatba. El tudom-e érni valahogy, hogy ilyenkor a feltöltött ppt-ket ne csak én lássam hiszen pont az lenne a cél, hogy azt mondhassam nekik, hogy ezekből lesz a következő számonkérés, mindenki fussa át ezt és ezt a ppt-t. Mivel minden classroomnak van egy driveja, ha én arra rákattintok akkor ott meg is jelenik minden feltöltött file, de csak az én nézetemből. Kipróbáltam, ha én is mint diák lépek be, akkor csak az látszik, amit mint diák töltöttem fel. Illetve az is érdekes, hogy lényegében a saját google driveomon a classroom telepítése óta lett egy classroom mappa, amiben az egyes osztálytermeimnek van egy mappája, amiben pedig minden feladatnak van egy mappája és amikor egy diák feltölt, bead egy anyagot, az bekerül a mappába. Ergó a classroom használatávan a saját google driveomat használom, és lényegében mindent ott történik. Ez azért érdekes, mert bármilyen google driveon lévő fileomat elméletben megoszthatom tetszés szerint. De lehet-e olyat, hogy egy csoporttal osszam meg azt a mappát. Mert amikor rámegyek, hogy megosztás, akkor e-mail vagy név alapján lehet megosztani de ha én beütöm a classroom nevét, attól még nem osztja meg azzal a tanteremmel az adott mappát.
    Holott úgy pl. működik a dolog, hogy tegyük fel lérehozok egy új feladatot, amiben létrehozok egy táblázatot és megkérem a diákjaimat számoljanak ki valamit majd az eredményt írják be a táblázatba. Ilyenkor a táblázatot megnézem a drive felületről azt fogom látni, hogy a megosztási beállításoknál automatikusan oda van írva, hogy megosztva 1 csoporttal. Ha ráklikkelek, mert meg akarom tudni milyen csoport, akkor kiderül, hogy az, amelyikben létrehoztam ezt a feladatot. Tehát ilyen formában működik a csoportmegosztás, de működhet akkor úgy is, hogy egy adott diák által feltöltött anyagot szeretnék a többiek számára is elérhetővé tenni, tehát a csoporttal megosztani.
    Köszi! Kíváncsian várom válaszod!

  • @gabriellafekete3210
    @gabriellafekete3210 3 роки тому

    Szia Ádám! Privát gmail fiókokkal és classroommal dolgozunk. Az idei tanévre új gmail fiókot hoztam létre az osztályoknak. Nagyon szeretném a tavalyi gmail fiókból átmásolni az akkor létrehozott quizeket. Hogyan tehetném meg?

  • @viktoriadobai8184
    @viktoriadobai8184 4 роки тому

    @Ádám Lajtai Szeretném megkérdezni, hogy a naptári teendőknél hogyan lehet beállítani a lejárat előtti figyelmeztető értesítést. (pl.: 18.00 a határidő, 17.45-kor küldjön értesítést, hogy hamarosan lejár a feladat) Ez tanári vagy tanuló funkció lehet?! Köszönöm

  • @tamasfeher764
    @tamasfeher764 4 роки тому

    Kedves Ádám! Akkor mit lehet tenni, ha a kiosztott tesztsort megoldják a tanukók, a meghatározott idő előtt vissza is küldik, de a ne ve alatt csak az szerepel, hogy LEADVA, de azt én nem tudom sem megníitni, sem azt nem tudom, hogy a classroom mennyire értékelte.

  • @fifikusfizikus
    @fifikusfizikus 4 роки тому

    Szia Ádám!
    A diákjaimmal egy Messengerhez hasonló üzemmódot szeretnék találni, ahol szövegeket, linkeket, csatolt fájlokat tudnak közzé tenni úgy, hogy a TÖBBIEK IS láthassák (osztálytársak), hozzá tudjanak szólni.
    Erre a tantárgy fő fala alkalmas? Vagy van más lehetőség?
    Köszi a választ!

  • @pappkatalin1727
    @pappkatalin1727 4 роки тому

    Kedves Ádám! ugyan azt a tesztet szeretném 2 osztályban is megíratni. Hogy lehet a kész tesztet átvinni egyik classroom-ból a másikba úgy, hogy az eredményeket ne másolja át. Köszönöm

  • @rebekasinka2432
    @rebekasinka2432 4 роки тому

    Szia a kérdésem az lenne mit tegyek ha a tanár csak a falra rakta a házit a feladatot nem pedig a feladatok részbe ezért nem tudok csatolni semmit?

  • @matevarga283
    @matevarga283 4 роки тому +1

    Üdv!
    Ütközött-e már valamelyikünk olyan problémába, hogy a diák nem tudta visszaküldeni a fájlt. Például telefonnal lefotózta a házi feladatot, de az folyamatosan megtagadta annak feltöltését a feladathoz. Hibaüzenet: "Nem sikerült csatolni a Drive-fájlt".

    • @norar9219
      @norar9219 4 роки тому

      Igen, két diákom is rámírt, hogy nem tud felcsatolni semmit. Egyelőre nem találtunk rá megoldást. Egyik mondta, hogy csatolt már fel fájlt, csak most nem akar működni.

    • @matevarga283
      @matevarga283 4 роки тому

      @@norar9219 szintén, korábban már működött, most nem

    • @norar9219
      @norar9219 4 роки тому

      Egyik diákom (talán) talált egy megoldást rá, idézem: "most mégis sikerült úgy elküldenem, hogy nem magáról a telefonról próbáltam csatolni, hanem feltöltöttem Drive - saját meghajtóba a fotókat és onnan!"

  • @csabanevincze8975
    @csabanevincze8975 4 роки тому

    Köszönöm szépen Ádám! Nagyon sokat segítettél!
    Kérdésem azért van.
    Mit kellene máshogyan beállítani a tesztnél, hogy a teszt megoldása, és visszaküldése után láthassam a GT-ben a beküldött anyagot? Most azt látom, hogy azok a diákok, akik kitöltötték náluk zöld a max pontszám (mert szeretnék én is értékelni néhány választ, ahogyan azt tanácsoltad).
    Köszönöm a segítséget!

  • @syllene
    @syllene 4 роки тому +1

    Szia! Nagyon köszönöm a segítséget! A teszt résszel jól befürödtem a nevek miatt :) Most már fogom tudni, hála neked.

  • @tundevekonyneviragh6499
    @tundevekonyneviragh6499 4 роки тому +1

    Szia Ádám! Nagyon hasznosak a videóid. Rengeteget tanultam tőled.Köszönöm! Szeretném kérdezni, hogy a törölt feladatokat vissza lehet-e állítani? Ha igen, hogyan?

  • @csabamadar811
    @csabamadar811 4 роки тому

    Szevusz Ádám!
    Köszönjük a munkádat!
    A már nagyrészt - google dokumentumban - visszaküldött és lepontozott feladatokat
    tüntettem el úgy, hogy egy rossz kattintással újra elküldtem a feladatot. (4 tanulónak szerettem volna a határidőt módosítani, ekkor történt a „baleset”.) Vissza tudom- e kapni az előző állapotot, vagy legalább a lepontozott tanulókat és a pontszámokat?

  • @edinakertesz727
    @edinakertesz727 4 роки тому

    Szia Ádám! Sokat segített a videód, de olyan problémám van, hogy a a google dokumentumban nem tudom a fejlécet magyarra állítani, hiába jelölöm ki a nyelvet. A másik fontosabb, nem ajánlja fel a dok. másolatot a gyerekeknek, mindenki az elsőként beérkezőjét látja azt tudja szerkeszteni. A rendszer szerkesztést vagy megtekintést ad.😕

  • @laszlonepapp1694
    @laszlonepapp1694 4 роки тому +1

    Óriási segítség a videó! Köszönöm szépen! Kérdeznék én is, ha lehet. A gyerekek megoldják a tesztet, amit kiosztottam, és visszaküldik, másolatot is készítenek, de nálam a (tanulói feladat fül alatt) még sem látszik, csak az, hogy max. 1-2 gyerek adta be a tesztet. Mit és hol ronthatunk el? ( egy másik email címmel én is teszteltem, kitöltöttem a tesztet, beküldtem, de tanái fiókomban nem látom...)

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому +1

      Ha rámegy a tesztre magára mint tanár (tehát szerkesztőként) és fönt a szerkesztőben Válaszokra kattint, ott az meg tudja szerintem nézni a tesztre a válaszokat, az Egyéni opcióra kattintva egyesével is.

    • @laszlonepapp1694
      @laszlonepapp1694 4 роки тому

      @@adamlajtai12 HEUREKA ! ÓÓÓÓ, nagyon nagyon szépen köszönöm! Mind ott van! Szuper! A sok sok semmit mondó email címmel. Ahogy az egyik videóban láttam, majd kérek tőlük nevet. Köszönöm szépen még egyszer, rengeteget segített! Jó egészséget kívánok!

  • @Beaanyu
    @Beaanyu 4 роки тому

    Kedves Ádám! Először is nagyon köszönöm a videókat. A gondom azzal van, hogy a tanítványaim nagyon izgalmas nicknevekkel jelentkeztek be és nem tudom átírni (nem suit-ot használok). A feladatban már tudom a megoldást, de nagyon nehéz egy 38 fős osztályt így kezelni. A tanuló át tudja írni a nevét?

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому +1

      Ezt sehogy nem tudod Te átírni, de ha a tanuló megváltoztatja a nevét a Google Fiókjában, akkor meg tudja. Nem a Classroomba jelentkeznek be nicknevekkel, hanem igazából a Google Fiókjukba így vannak regisztrálva, de tudtommal meg tudják változtatni. Kattintsanak a saját képükre a jobb felső sarokban és akkor ott Google Fiók kezelése, stb.

    • @Beaanyu
      @Beaanyu 4 роки тому

      @@adamlajtai12 köszönöm ez lesz a megoldás.

  • @juditjuhasznekapas1604
    @juditjuhasznekapas1604 4 роки тому

    Jelen helyzetben két gmail fiókra fértek fel az osztályok. Két nyelvvizsgám van, de egyik sem angol. Az egyik fiókban magyarul tudom használni a google tantermet, a másikban sajnos az első lépések után minden angolul jelenik meg. Hol tudom magyarra átállítani? Előre is köszönöm.

    • @juditjuhasznekapas1604
      @juditjuhasznekapas1604 4 роки тому

      A feladatok készítése mindjárt angolul indul.

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому

      A Google Fiókban kell megváltoztatni a nyelvet. A saját képére kattintva elméletileg előjön a Google-fiók kezelése gomb, ott az Adatok és személyre szabás részre kell menni.

    • @juditjuhasznekapas1604
      @juditjuhasznekapas1604 4 роки тому

      @@adamlajtai12 Köszönöm, de magyarra van állítva. Kimondottak a feladatok szerkesztése jelenik meg angolul. Más nem.

  • @zoltansimon5885
    @zoltansimon5885 4 роки тому

    Szia Ádám! Azt hallottam, hogy én, aki létrehozott egy Google Tantermet, az ebben szereplő dokumentumokkal, fájlokkal a saját google drive-mat terhelem. Mi van akkor, ha betelik?

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому

      Kedves Zoltán! Azt hiszem eredetileg 10GB tárhelyet kapsz hozzá. Én már jó 5 éve előfizetek a 100GB-os tárhelyre, mert én sokat használom. Ez azt hiszem kb 5-600 forint / hó.

    • @zoltansimon5885
      @zoltansimon5885 4 роки тому

      @@adamlajtai12 Köszönöm a válaszod, ezt én is láttam. Azt hittem van esetleg más ötleted. A kisfilmek egyébként nagyon jók, sokat tanulunk belőle.

  • @ildikovass1914
    @ildikovass1914 4 роки тому

    Még egyszer köszi a nagyon hasznos segítséget. Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e mód arra, hogy egy már kiosztott feladatot egy másik kurzuson is kiosszak? Azt már felfedeztem, hogy hogyan tudok egy feladatot több kurzusba is feltenni, no de ha már kiosztottam egy helyen?

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому

      Van olyan opció, amikor feladatot hozol létre, hogy "Bejegyzés újbóli használata".

    • @ildikovass1914
      @ildikovass1914 4 роки тому

      @@adamlajtai12 Hol találom ezt? És ha már kiosztottam? El tudom menteni magamnak a kidolgozott feladatlapjaimat?

  • @ferencantal8946
    @ferencantal8946 4 роки тому

    Köszönöm a sok segítséget. Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy teszt kiadásakor oly módon megadható-e időkorlát, hogy utána ne tudja kitölteni a tanuló.

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому

      Erre jelenleg a Redmentát ajánlom. A Google Classroomban létrehozható Tesztekben csak azt lehet megcsinálni, hogy Ön manuálisan lezárja a tesztet mondjuk 12.00-kor.

    • @csabanevincze8975
      @csabanevincze8975 4 роки тому

      @@adamlajtai12 A válaszok fogadásának lezárása.

  • @bodazsuzsa6710
    @bodazsuzsa6710 4 роки тому

    Köszi a segítséget, nagyon jó hogy fogod a kezünk. :) A következőt kérdezném: mi van a saját készítésű ppt-kel, ha csatolni szeretnénk. Ugyanis a tanuló nem látja a "lényeget" , az animálást. Van-e erre valamilyen megoldásod, ötleted?

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому

      Ha a tanuló letölti a fájlt és nem a weben nézi meg, akkor láthatja az animációt is. Esetleg azt is lehet, hogy a Google Diákba importáln ia PPT-t és azt becsatolni, de szerintem az első megoldás egyszerűbb

  • @farkasmonika568
    @farkasmonika568 4 роки тому

    Szia, biztos nem jól figyeltem, de azt szeretném kérdezni, hogy a tesztek kitöltése után vajon miért nem jelenik meg automatikusan az adott diák elért pontja, vagy jegye. (csak az elérhető _/12) Köszönöm szépen.

    • @orgimtsz
      @orgimtsz 4 роки тому

      Üdv. Ezt most jól látom? Tanárok "tanulnak" neten tanítani? És elakadnak....

  • @krisztinaszilvagyi6242
    @krisztinaszilvagyi6242 4 роки тому

    Köszi Ádám, sokat segítettél! :)

  • @eszternemeth5057
    @eszternemeth5057 4 роки тому

    Kedves Ádám!
    Engem az érdekelne, hogy hogy tudtad ezt a videót úgy felvenni, hogy mi látjuk azt, amit a monitorodon csinálsz és halljunk is? Én is ilyen videókat szeretnék készíteni, de sajnos nem tudom milyen alkalmazások kellenek hozzá. Válaszodat előre is köszönöm!

    • @orgimtsz
      @orgimtsz 4 роки тому

      en.wikipedia.org/wiki/Open_Broadcaster_Software#See_also
      (Ön tanár? Már ha publikus a válasz.. :-) )

    • @eszternemeth5057
      @eszternemeth5057 4 роки тому

      @@orgimtsz Igen az vagyok. Privát is írtam Önnek e-mailt.

    • @fifikusfizikus
      @fifikusfizikus 4 роки тому

      @@eszternemeth5057 Ha windows10-ed van, akkor nyomd meg a win+G két billentyűt (a szóköz mellett balra van az ablakos ionos windows billentyű)
      Ekkor a windows beépített képernyő-kamerázója fog felnyílni. Te nem látszol, csak a hangod hallatszik. Egy .mp4 fájl lesz belőle.

  • @juditbeseynejeszenszky4351
    @juditbeseynejeszenszky4351 4 роки тому

    Szia! Köszönjük a segítséget! kérdésem: Ha a diák leadta a feladatot, válszoltam, látom, hogy feltöltötte, mégis azt írja pirossal, hogy hiányzik. Miért?

  • @mariannamolnar6207
    @mariannamolnar6207 4 роки тому

    Szia! Először is zseniális vagy! Köszönet érte! Kérdés: folyamatosan hozzáférési jogosultságot kérnek a gyerekek. Informatikus kollegákkal átvettük, mi lehet a baj...nem jöttek rá, szerintük mindent jól csinálok, minden be van kapcsolva. Valami ötlet?

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому +1

      Szia! Tesztről van szó vagy alapból a csatlakozásról? Ha tesztről, akkor ott lehet az a probléma, hogy a Teszt beállításainál ki kell ikszelni, hogy "Csak az XY iskola felhasználói érhessék el."

  • @hukse
    @hukse 4 роки тому

    kérdésem: a classroomban beadott feladatokat, miután javítottátok, visszaadjátok, vagy csak privát megjegyzést fűzve hozzá beadottak közt hagyjátok? én őszintén szólva hiányolok egy olyan csoportot, hogy értékelt/javított feladatok.... mert ha akár a beadott, akár a kiosztott feladatok között marad a dokumentum, nem látszik, hogy javítottam-e vagy sem. így meg azt nem tudom, ki az, akinek úgy adtam vissza, hogy újra is kell csinálnia....

  • @ILDIKOSZABOYPUFIP
    @ILDIKOSZABOYPUFIP 4 роки тому

    Kedves Ádám vagy valaki, aki tud segíteni! Létrehoztam a magam által létrehozott classroomban egy anyagot, amit google dokumentum formában tettem fel a falra a diákoknak. Ők viszont valamiért nem tudják megnyitni.Valakinek azt jelzi ki, hogy hozzáférés kell hozzá vagy hogy jogosultságra van szükség, másnak meg azt jelzi, hogy a fájl nem található. Miért lehet ez? Hogy lehetne a problémát megoldani? Minden segítséget előre is nagyon köszönök !
    Szabó Ildikó

  • @tevanzsolt4424
    @tevanzsolt4424 4 роки тому

    Redmentába létrehozott feladatlapot, hogy tudom beszúrni a classroomba?

    • @zsuzsannapaulikm7211
      @zsuzsannapaulikm7211 4 роки тому +2

      Nekem a redmenta felajánlotta a beszúrást a classroomba - bal oldalt, legalul!

    • @tevanzsolt4424
      @tevanzsolt4424 4 роки тому

      @@zsuzsannapaulikm7211 Köszönöm

  • @zsuzsarepaczky8164
    @zsuzsarepaczky8164 4 роки тому

    Köszönöm a segítséget!

    • @orgimtsz
      @orgimtsz 4 роки тому

      Kézcsók! Nem vér ciki ez egy kicsit 2020-ban? Vagy nem jól látom amit olvasok?

  • @dr.nagyistvan
    @dr.nagyistvan 4 роки тому

    Szia! Először is szeretnék köszönetet mondani, nagyon hasznos a videó! 😀 Másodszor, azt meg lehet oldani, hogy az érdemjegyeknél egy konkrét jegy (1-5) is látszódjon ne csak a százalék? (Én is töri szakos vagyok! 😂)

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому +1

      Szia! Örülök, hogy segíthettem. Sajnos olyan opció nincsen, tudtommal, hogy egyszerre két pontot rögzítsen (jegy + százalék). Érdemes kiírni szerintem, hogy X százalék/ponttól hányas és akkor tudják értelmezni a tanulók. Ádám

    • @dr.nagyistvan
      @dr.nagyistvan 4 роки тому

      @@adamlajtai12 Szia! Nekem már az is nagy segítség lenne. De az hogyan valósítható meg?

    • @orgimtsz
      @orgimtsz 4 роки тому

      Üdv.
      Jól látom?? Tanárok tanulnak neten tanítani? Van aki pedagógus diplomával elakad a regisztrációnál? Anno nálunk aki nem detektálta a hexameter 12 évesen azt lecseszte a tanár. Ilyenkor nem kéne egy kis bőrnek leégni a tanárok képéről?? Nem vér ciki ami itt zajlik Ön szerint?

    • @dr.nagyistvan
      @dr.nagyistvan 4 роки тому

      @@orgimtsz A kérdés, most kinek szól? Ha nekem, akkor nagyon el van tévedve! 😮Nem tudom, hogy milyen tanárai voltak eddig, de ne általánosítsuk, ha lehet! Köszönöm 😊

    • @orgimtsz
      @orgimtsz 4 роки тому

      @@dr.nagyistvan „A kérdés, most kinek szól?”
      A Dr. nevűnek a tanárok videós fórumán. Önnek itt és most.
      „Ha nekem, akkor nagyon el van tévedve!”
      Ezek szerint mellé tippeltem. Bocs. :-D
      „Nem tudom, hogy milyen tanárai voltak eddig, de ne általánosítsuk, ha lehet!”
      Az oktatási rendszert figyelembe véve, gondolok itt a középiskola rendszerére, érettségire, pedagógus főiskola felvételi rendszerére, tanárképző elvégzésének feltételeire, lehet egy kicsit általánosítani, pontosabban egy adott tudás szintet elvárni tanároktól. Tehát mérleg egyik nyelve: gyerekkoromban anno nálunk aki nem detektálta a hexametert 12 évesen azt lecseszte a tanár. Mérleg másik nyelve:
      20 évvel később látom, egy táv-oktatós videó alatt a hozzászólásokat, ahol (feltételezem) diplomás tanárok elakadnak és segítségre szorulnak a regisztrációnál meg a számonkérés beállításánál.
      A két kérdésem adott, (Ilyenkor nem kéne egy kis bőrnek leégni a tanárok képéről?? Nem vér ciki ami itt zajlik Ön szerint?) akár konkrétan válaszolhatna is rá, a helyett, hogy „ne általánosítsuk, ha lehet!” beszólásokkal jön. Ön szerint általánosítottam? Hol és milyen értelemben?
      Viszonyítási alap beszélgetésünkhöz:
      1776: Mária Terézia bevezeti a közoktatást - kifűtik a tantermeket
      1829: Elindul az első gőzmozdony - kifűtik a tantermeket
      1908: Beindul a sorozatgyártás - kifűtik a tantermeket
      1957: Szputnyik az első műhold - kifűtik a tantermeket
      1982: Megszületik az e-mail - kifűtik a tantermeket
      1985: Elindul a GNU prodzsekt [1] - kifűtik a tantermeket
      1991: Hazánk csatlakozik az internetre. - kifűtik a tantermeket
      1993: VHS kazettán felnőttfilmet néznek a kiskorúak - kifűtik a tantermeket
      1994: Horn Gyula ketrecet kap a fejére - kifűtik a tantermeket
      1995: MPEG1-ben felnőttfilmet néznek a kiskorúak - kifűtik a tantermeket
      1997: Bónuszpálya a neten játékprogramhoz [2] - kifűtik a tantermeket
      1998: Programozható építős játék gyerekeknek [3] - kifűtik a tantermeket
      1999: MPEG2-ben felnőttfilmet néznek a kiskorúak - kifűtik a tantermeket
      2000: Akinek nincs nete annak is van kalózfilmje CD-n. - kifűtik a tantermeket
      2001: Wikipedia - kifűtik a tantermeket
      2002: MPEG4-ben felnőttfilmet néznek a kiskorúak - kifűtik a tantermeket
      2004: Netre költöznek a játékprogramok - kifűtik a tantermeket
      2005: A Csillagok háborúja című film kalózpéldányait nem tudják törölni az internetről
      És a tanárok még mindig tantermeket fűtenek!!!
      Most 2020 van. Koronavírus. Elkezdik csinálni a távoktatást.
      [1]
      gnu.hu/gnu-kialtvany.html
      [2]
      ftp.gwdg.de/pub/misc/ftp.idsoftware.com/idstuff/quakeworld/maps/
      [3]
      brickset.com/sets/9719-1/Robotics-Invention-System

  • @bodazsuzsa6710
    @bodazsuzsa6710 4 роки тому

    Még egy kérdés, egyes diákoknak hogyan tudok privát bejegyzést tenni, hogy csak ők lássák és a választ pedig csak én.

  • @bodazsuzsa6710
    @bodazsuzsa6710 4 роки тому

    Az előző válaszod remek. Kipróbáltam, működik.
    Újabb kérdés: Az általam elküldött feladatlapba beírt válaszokkal együtt hogyan tudják a gyerekek visszaküldeni nekem a "dolgozatot"? Azaz ne kelljen új dokumentumot létrehozniuk.

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому

      Elméletileg erre alkalmas az, amit a 6. pontban elmagyarázok, azaz, hogy a tanulók saját másolatot kapjanak.

  • @monthyxgg
    @monthyxgg 4 роки тому +2

    amúgy ha nem egy 1980-ban írt hivatalos levél nyelvén beszélnél még valami izgalom is lenne a videóban, és még végig is nézném

    • @zalanviktor5846
      @zalanviktor5846 4 роки тому +1

      Jesszus, te tettél valamit az emberekért vagy csak ezért fizetsz magadnak?

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому +2

      bocsi de ezt a videót nem menőségért csinálom vagy izgalmas fordulatokkal teli sztorivezetésért, hanem hogy s elmagyarázzak a tanárkollégáknak egy platformot. :)

    • @monthyxgg
      @monthyxgg 4 роки тому

      @@adamlajtai12 ok boomer

    • @adamlajtai12
      @adamlajtai12  4 роки тому

      @@monthyxgg :D :D :D

  • @nyuszine
    @nyuszine 4 роки тому

    Kedves Ádám! Van lehetőség a kurzusok újrahasznosítására? Úgy értem, megoldható-e, hogy a korábbi résztvevők is hozzáférjenek az anyagokhoz, de közben új résztvevőkkel újra kezdjük a kurzust vagy csak úgy, ha a korábbiakat töröljük?