Teraz oczekiwania się zmieniły, teraz dostać telefon - ups, smatrfona, ups iphona. To jest coś :) Natomiast uważam że dawniej radość była większa i dłuższa. Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU Tak radość była bo nie była roszczeniowa!!! Rodzice ,rodzina swym pociechom tłumaczyła dlaczego nie teraz ,a może za rok i większość to rozumiała!!!! Obecnie?????
@@ryszardp7751 To prawda, wyczekane lepiej smakuje. No i mniej wszystkiego było. Dlatego tak cieszyły te rzeczy. A tak nawiasem mówiąc jak na swoje czasy były wspaniałe.
No piękne cacko ten kolorofon - i obudowa w świetnym stanie - widać chyba nie tknięty wewnątrz ludzką ręką naprawiacza, a to ogromny plus. Gratuluję pięknej zdobyczy - jak trafi Ci się kolejny u Pani Teresy to z chęcią odkupię 😀 Mój niemiecki odpowiednik kolorofonu - też na pasywnych filtrach - ale współpracuje z żarówkami na 230V. a różnica jest taka, że na wejściu sygnału ze wzmacniacza posiada transformator separujący.
Witam serdecznie 👍 Robiłem takie rzeczy w Latach 80 korzystając z części z Bomisu 😊Robiłem układy 5 kanałowe Przedwzmacniacz Bomisowy z urządzenia Gramofon stereo Camping Plus układ z transformatorem głośnikowym plus cewka albo kondensator z potencjometrem sterujący tyrystorem lub triakiem Wszystko hulało na imprezach w układzie stereo 👍👍👍 dwa 5 lampowe boxy że szkłem malowanym lakierem spirytusowym zdobytym z fabryki bombek z Jarkowic 😁😁😁😁 Pozdrawiam 💪😊😊😊
Fajna opowieść. No właśnie, kiedyś się chciało, kiedyś się udawało, kiedyś nie było innego wyjścia. Ale fajnie. Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję.
@@ZPDU to nazywalo się iluminofonia a z nazwą colorofon byl w sprzedaży ale trudny do zdobycia i byl gorszy od mojego rozwiązania i o dziwo bardziej skomplikowany i zawodny …bylem wtedy uczniem 5-letniego technikum elektromechanicznego i dodatkowe pieniadze zdobywalem budujac takie rzeczy z cześci z bomisu albo np wzmacniacze audio ze skladnic harcerskich (walbrzych był moją galerią 😀) Ludzie potrafili być zaradni 😀😀😀👍🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Pozdrawiam raz jeszcze 👍👍👍
@@Joozeek Dokładnie tak. ILUMINOFONIA. Również takiej nazwy używałem. Będąc w technikum budowałem tego sporo, w różnych wariantach. A cel był prosty. Uatrakcyjnić dyskoteki, prywatki, zabawy. Dziękuję za rozmowe.
Mam c230b i do niego kabel din5 na din taki głośnikowy po podlonczeniu do wejścia głośnikowego w uwerturze stereo działa a po podłączeniu normalnie pod telefon też działa i jak to powinno być poprawnie podlonczone ?
Dzień dobry. Ja to na filmie dość dokładnie wyjaśniam. 3:55 nawet schemat pokazuję. Niestety dawne urządzania poziom sygnału na gnieździe DIN miały większy niż obecny więc chyba tu może być problem. Ten model w dużym uproszczeniu podłączamy tak np magnetofon czy wzmacniacz. Sygnał jest zbierany z kołka 1 i 5 a na trzecim jest masa. Mam nadzieję że pomogłem.
Witam. Mam wzmacniacz Diora WS 442,chcę do niego podłączyć colorfon ,jest wtyczka din . Wzmacniacz posiada z tyłu sekcję magnetofon 1 nagryw./odtw. są to gniazda din. Chcę podłączyć colorfon do gniazda din odtw. Czy tak bedzie dobrze?. Dziekuje i pzdr.
Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Można podłączyć ale do nagryw. Jak wygląda schemat jest na 1:38 Sygnał lewego i prawego kanału zwarte w kolorofonie. To nie powinno uszkodzić wzmacniacza, ale warto o tym wspomnieć. Pozdrawiam serdecznie.
Gród 'Trzech Braci' Wita Serdecznie P.Grzegorza!. Odcinek jak Zawsze był i nadal jest Ekstra !!! jak i Fachowość, Perfekcja, Profesjonalizm !!!!!. Rzadnego kolorofonu z tego typu wymienionych , z ZESI 'Nowa' narazie nie miałem w prywatnym posiadaniu ale same kolorofony są SUPER !. Będę już kończył moja wypowiedz-podzielenie się myślami. P. Grzegorza serdecznie pozdrawiam!. Do najblizszego pisemnego kontaktu np. jako komentarz pod filmikiem z odcinka. Z.poważaniem Robert z polskiego, śląskiego Cieszyna!. Ps. P.Grzegorzu od 03. stycznia 2024 zmieniłem narazie (jestem na trzy miesiecznym okresie próbnym) miejsce pracy i obecnie pracuję na terenie zakładu Cieszyńska Celma Indukta.
Witam i bardzo dziękuję za komentarz. Kolorofony kiedyś były nieodłącznym elementem dyskoteki. Jak jest teraz nie wiem, bo nie wiem czy są dyskoteki. Gratuluję zmiany pracy. Niech będzie lepsza. Dla mnie takie zmiany nie są niczym strasznym. Trzeba zmieniać, trzeba iść ku lepszemu. Pozdrawiam serdecznie. Tym razem wakacje w Zgorzelcu i okolicach.
@@ZPDU Gród 'Trzech Braci' p. Grzegorzowi nisko się kłania!. Dla mnie trudno by było przejść obok-po oglądnięciu nie dać komentarza. P.. Grzegorz i odcinki przez P. Grzegorza Fachowo!, Profesjinalnie!, Perfekcyjne przygotowane i przeprowadzone w pełni ZASŁUGIWAŁY i Nadal ZASŁUGUJĄ na stosowny w treści komentarz.Tak to prawda iż kolorofon kiedyś był nieodłącznym elementem-urządzeniem na byłych Domówkach-Prywatkach, dyskotekach, dancingach.Dyskoteki,Domówki-prywatki jeszcze są. Nie wiem jak jest z Dancingami w miejscu zamieszkania i okolicach P. Grzegorza bo może i są jeszcze Dancingi w Cieszynie, Ustroniu, Skoczowie, Wiśle choć osobiście nie słyszałem aby odbywały się. A wielka szkoda.Ps. P.Grzegorzu pracuję w firmie sprzątającej (Zakład Pracy Chronionej) działającej na terenie cieszyńskiej firmy Celma Indukta.Dziękuję za gratulacje!. Mam cichą nadzieje że sprostam oczekiwaniom pracodawcy ze zdrowotnego punktu widzenia, mam również cichą nadzieję iż będzie lepiej niż było dotychczas - w poprzedniej firmie. Serdecznie pozdrawiam !
@@robertmichno8605 Zdrowia życzę i sukcesów. Zadowolenia. A do prywatek, domówek i innych zabaw - cóż już mniejsze potrzeby mam niż kiedyś. A sentyment do urządzeń pozostał. Jeszcze raz podziękowania za komentarz (miły) i odwiedziny. Zapraszam na kolejne filmy.
A ja dziękuję za udział w ankiecie. To fajna zabawa. Odcinek już wcześniej przygotowany, więc zmienić nie mogę (no jest to trudne), ale widać jak rozkładają się głosy. Och ten NEPTUN :)
@@ZPDU Jakby położyć go pionowo na lewym boku to kolejność by się zgadzała, ale z kolei wszystkie napisy były by obrócone to 90°😝 Tak myślałem na samym początku ale już nie mam pojęcia dlaczego to tak zostało rozwiązane :D
Witam. Bardzo się cieszę, że do Pana kolekcji trafił Colorofon C-230B. Mam ten sam model w mojej kolekcji. Mam go już ponad 20 lat. Podłączałem go do wyjścia na kolumny w wieży Sony. Dlatego na kolumny, bo ta wieża innego wyjścia nie posiadała, tylko same wejścia. Kolorofon działał idealnie. Odłożyłem go do szafy na kilkanaście lat. Niestety jakiś rok temu chciałem go uruchomić i ku mojemu zdziwieniu kolorofon nie działa. Nie wiem co jest nie tak, (może żarówki, może kondensatory, nie wiem), ale mam w planach go uruchomić. Najwyżej będę was na wizji prosił o porady, co mam zmierzyć i co wymienić żeby zadziałał. Jak już wiecie elektronikiem nie jestem, ale myślę że dam radę go naprawić, nie oddając go do serwisu. Od Pana się dowiedziałem fajnej rzeczy, że podłącza się go do wyjścia na Magnetofon i teraz po tych ponad 20 latach rozjaśniło mi się w głowie, że ma to sens. Zawsze się zastanawiałem, jak podłączyć go do gniazda z wyjściem din2 na kolumny, a Pana film mi to wyjaśnił. Dziękuję bardzo za film. Pozdrawiam Łukasz.
Biorąc pod uwagę dość prosty schemat i pasywne filtry, to o ile półrzewodniki są sprawne, mógł zawieść po prostu bezpiecznik. Podstawa to czy jest napięcie zasilania na płytce sterującej. Jak jest to można szukać dalej. Widzę tam na schemacie trzy elektrolity - zapewne do wymiany, bo koszt i nakład pracy niewielki.
@@chudytech bezpiecznik jest ok, napięcie na płytce jest. Żarówek nie sprawdziłem, ale nie widać żeby były przepalone. Przy pierwszej okazji sprawdzę czy świecą. Będe się nim zajmował dopiero na jesień, bo teraz doszło mi dużo pracy, przez co mam mniej czasu na nagrywanie filmów. Pozdrawiam.
@@Sloniu1 ok, no to jak będziesz podejmował próby naprawy to chętnie ja, czy też Grzegorz pomożemy - kontakt na maila masz, więc śmiało uderzaj, pisz, dzwoń - jak tam chcesz. Pozdrawiam.
Oooo, kolorofon - no to będzie barwnie i świetliście 😃 Wcale się nie dziwię, że osoby chcą przywracać je do życia, bo nie dość że wcale ich tak wiele nie pozostało, to na dodatek ceny kolorofonów polskiej produkcji poszybowały w górę. Fajnie jest mieć taki sprzęt w swojej kolekcji - niestety nie posiadam - jeszcze 😉
Dokładnie tak - jeszcze. Z całego serca życzę aby się w kolekcji znalazł. Ten egzemplarz został uratowany. Był w PSZOK i leżał czekając na zniszczenie. Dzięki uprzejmości Pani Teresy - jest cały i sprawny :)
Witam. Ja w połowie lat osiemdziesiątych na podstawie tego urządzenia stworzyłem sterownik do świateł na cztery kanały i osiem żarówek i tworzyłem klimaty w dysotece.
Witajcie. Konkurs zagadka rozwiązana. Będzie to kolorofon. Miał taką samą ilość głosów jak RADMOR. Oczywiście z lodówką POLAR to był żart. NEPTUN, RADMOR również będą na kanale, będzie i BESKID oraz biała ŚNIEŻKA3 :) Zapraszam na premierę.
Mialem kiedys kolorofon c 23 b ale zamiast niebieskiego bylo zielone w srodku czerwone z prawej jak pokretla a zulte po lewej a drugi kolorofon c 330 skrzynka osobno a swiatla w kloszach z klipsami na przewodach ,nie wiem jak z tymi kolorami bo u mnie bylo inaczej wiem tylko ze czerwony byl od basu dalej to juz nie pamietam bo to dawno bylo pozdrawiam fanow Unitry i oczywiscie mego kochanego Tonsila
Piękny efekt końcowy. A mnie przy okazji zachwyciło wyposażenie pana laboratorium bo to już nie jest zwykła pracownia. Czyli coraz bardziej się rozwijamy ne spa? Pozdrawiam
To normalny proces. Zaczynałem od SDR, później generator, kolejny generator, jakaś stacja lutownicza, trafił się oscyloskop itd. Myślę że warto swój warsztat rozbudowywać i nie tylko ten techniczny, ale i z umiejętnościami. Również gorąco pozdrawiam, dziękuję za odwiedziny i komentarz.
@@romanzann6053 Panie Romanie, proszę tak nie myśleć. Zawsze można się rozwijać. Ja również mam "swoje lata" i cały czas staram się doskonalić. Dla samego siebie. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
COLOROFON a nie KOLOROFON bo zapewne wynikało to z mody na "uzagranicznianie" nazw urządzeń i cechowania. Miało się kojarzyć z nowoczesnością i prestiżem posiadania rzeczy wyjątkowej. Podobnie jak z telewizorami kolorowymi "neptun color", lub magnetofonami MK-232p AUTOMATIC zamiast automatyczny. To pierwsze upraszczało określenie typu odbiornika - "neptun kolorowy", a drugie oczywiście przejęte po zachodnim protoplaście. Pomimo iż magnetofon został całkowicie spolonizowany, cecha automatycznej regulacji poziomu zapisu, nadal podawana była w języku cudzoziemskim jak to dawniej mawiano. Z kolei nazwy innych nowości, starano się pięknie spolszczyć, ubogacając język "dyskofonem" zamiast "CD playerem", czy też magnetofonem lub tunerem "stereofonicznym" zamiast po prostu "stereo". Czasem zdarzały się też językowe mieszanki, ale nie rażące oczu użytkowników. Wręcz przeciwnie. Zjawisko można spotkać np. w magnetofonach MDS-415, gdzie opisy włącznika, gniazd - słuchawkowego i mikrofonowych, pokrętła regulacji poziomu zapisu, a także informacje o dwóch silnikach i sterowaniu elektronicznym wykonane są w języku polskim, ale opis przycisków sterowania, już w angielskim "play", "rec.", "pause". Unifikacja jednego elementu dla wszystkich wersji :)
Bardzo dziękuję za komentarz. Takie wnioski się nasuwają że to próba nacechowania nowoczesnością. Był czas że sporo film swoje nazwy kończyły na X, właśnie z tego powodu. Ale były też próby tłumaczenia zachodnich nazw jak joystick z próbą nazwania manipulatorem, albo interface jako międzymordzie. Z tym bywa zabawnie, natomiast zwracam na to uwagę bo "Polacy nie gęsi i swój język mają". Jak już użyjmy wersji oryginalnej (wymowa się spolszczy np. tuner, komputer), ale kwiatki językowe sobie darujmy. Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny i komentarz. Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU racja! Chodziło nie tyle o "uzagranicznianie", co "uświatowianie" rodzimych produktów i to jest właściwsze określenie. Ale dość już naśmiewania się. Mnie się takie zjawisko w sprzęcie jak najbardziej podoba :)
@@ARQ-TONTECH Zauważyłem tendencję że coraz częściej C w nazwach jest czytane jako K. Ja mam w tej materii mieszane uczucia. Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za skomentowanie i odwiedziny.
@@ZPDU jeśli jest to nazwa własna, to C należy wymawiać jako K. Np. Contessa, Coca Cola itp. Natomiast czytanie nazwy np. "Centrostal", jako "kentrostal" jest niedopuszczalne :)
@@ARQ-TONTECH Dokładnie i znam więcej takich przypadków. Contessa, Coca Cola to zagraniczne słowa i dlatego C może być K, ale polskie słowa jak Centrostal lub SEC (Szczecińska Energetyka Cieplna) majką C czytane jako C. Zabawne sytuacje z tym bywają, więc polski Kolorofon moim zdaniem lepiej by wyglądał jako Kolorofon niż Colorofon. A może wśród widzów jest ktoś obeznany z zawiłościami językowymi. Bardzo dziękuję za dyskusję. Jest fajna i merytytoryczna.
Witam Serdecznie ! Już na "pierwszy rzut oka widać" widać, że w prezentowanym kolorofonie brakuje jednego koloru podstawowego - ZIELONEGO. Przypominam, że trzy podstawowe kolory to : CZERWONY , ZIELONY , NIEBIESKI. Wszystkie inne barwy uzyskuje się z tych trzech podstawowych kolorów (przez odpowiednią proporcję). Pozdrawiam.
Witam serdecznie i pozwolę sobie się z Panem nie zgodzić. Zielony nie może być kolorem podstawowym skoro można go uzyskać mieszając kolor żółty z niebieskim. Proszę poszukać informacji o syntesie addytywnej i o syntezie subtraktywnej. W jednym z tych przypadków ma pan rację. Natomiast podstawowe to takie których nie uzyskamy z innych kolorów. To w jakim celu mieszamy i co mieszamy jak widać jest oddzielnym tematem. Reasumując - tutaj użyto barw zbliżonych do podstawowych. To nad czym się rozwodzę to nad kolejnością. Tęcza (widmo rozproszonego światła) moim zdaniem jest wyznacznikiem kolejności kolorów. Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU dziekuje za film - za Panski wysilek , prace . podzielenie sie wiedza i doswiadczeniem , jak film jest dobry , wartosciowy z ktorego cos sie wynosi to chyba wypada autorowi chociaz powiedziec dziekuje - taki mam dziwny zwyczaj - przynajmniej tak mnie uczono w szkole i w domu
@@mslawmslaw5649 No i słusznie i ja podziękowałem. To miłe że ktoś dostrzega że zrobienie takiego filmu wymaga odrobinę. Dzięki takim komentarzom i widzom chce się robić to dalej. Dużo zdrowia życzę.
@@ZPDU oby sie Panu chcialo jak najwiecej - w tej chwili to rzadkosc trafic na fachowca a jeszcze z sentymentem do Unitry - malo jest takich - sa ale bardzo mało do zobaczenia przy nastepnym filmie , bede mial czas to na pewno zajrze
@@mslawmslaw5649 Dziękuję. Pańskie słowa są bardzo miłe. Z chęcią bywa równie wpływają na to różne czynniki, natomiast zapału mi nie brakuje. Pozdrawiam bardzo serdecznie
To całkiem ciekawy pomysł. A może za 30 lat schematy będą dostępne jeszcze wygodniej niż teraz dzięki internetowi. Dawniej to było ciężko, ale podczas zakupu było załączane (proszę zerknąć na OR Monika.
Coraz lepiej montujesz swoje filmy. Cieszę się, że jednak moje porady owocują. Sam muszę je wprowadzić do swoich filmów. Jakim programem montujesz swoje filmy?
Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za miły komentarz. Staram się robić jak najlepiej i korzystam z uwag. Tak jest że to dłuższy proces i czasami trzeba na efekty poczekać. Obecnie robię to na iMovie, ale mam już go dość. Zerkam na Davinci Reslove. Potężne narzędzie, trudne w opanowaniu i to czego mi w nim brakuje to automatycznego obniżenia głośności dla drugiej ścieżki dźwiękowej. Cieszę się że porady są pomocne.
@@marekkielar6317 To ciekawe bo u mnie nie ma zielonego :) Natomiast na filmie 58 już zielony był ua-cam.com/video/CajQa8hpotg/v-deo.htmlsi=Du30z8SSQ78W0hRI
Witam wspaniałego sąsiada. Kolorofon super, faktycznie w bardzo dobrym stanie od poprzedniego. Rozumiem, że roboty dużo nie było przy nim. A jak to jest z tym ekoportem? Można tak swobodnie wejść i sobie coś znaleźć? Bo mam ochotę od dłuższego czasu podjechać, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy nie pogonią mnie. Trochę mi tak głupio. Serdecznie pozdrawiam.
Witam również i dziękuję za odwiedziny na kanale. Stan bardzo dobry, choć leżał przygnieciony. Niestety nie można tak sobie wejść i coś znaleźć. Rozmawiam pokazuję i tłumaczę że EKO-logia to właśnie użycie jeszcze raz, naprawa, a nie selektywne zniszczenie. Są osoby które to rozumieją i czasami udaje mi się coś dostać. Ale to w przypływie dobrego odruchu. Osobiście uważam że należy do UM napisać petycję i zawrzeć to w regulaminie EKOPORTÓW że urządzenia nadające się do dalszego użycie można użyć. Czy jestem sam w tym pomyśle? Ostatnio widziałem FINEZJĘ, ale niestety - poleciała na przemiał :(
To aż serce się kraja, jak się widzi sprzęt do odratowania A tu nie można sobie wziąć. Wczoraj dostałem od kolegi amplituner Rema toccata. Też miał być na przemiał. Na szczęście kolega najpierw zadzwonił do mnie czy chcę. No i wczoraj mi go dostarczył. Nie wiem czy sprawny. Na pewno do przestrojenia. Brak wskazówki od skali. Już taki przerabiałem, jest filmik. Na razie ten będzie stał i czekał. Nie chce mi się na razie to ruszać. Mam inne sprzęty w pierwszej kolejności.
@@zawodowyamator5033 Nawet nie wziąć, a odkupić jak na złomowisku np. We mnie się gotuje jak widzę to niszczenie urządzeń i to w miejscu gdzie zostały przyniesione bo już nie są potrzebne, a sporo jest takich co chętnie je użyją i ich potrzebują. Większość rzeczy stoi na głowie i EKOlogia też.
Ja to nawet bym odkupywał, ale żeby można było wejść swobodnie coś znaleźć wybrać bez żadnego czajenia się i zapytań, czy można sobie wziąć, tylko biorę płacę i wychodzę szczęśliwy, że sprzęt uratowałem.
@@ZPDU Nie ma sprawy, tylko mnie zawsze drażnią te anglojęzyczne nazwy itd. Żyjemy w Polsce , mówimy po Polsku , to nich będzie po Polsku . Jeśli robią coś na eksport , to proszę bardzo. Pozdrawiam.
dzisiaj durna mlodziez tez chce sie podbudowac angielskimi zwortami juz widze jak mi ktos wypomina nie pisanie Ą Ę a ty ile razy zasmieciles ojczysty jezyk, slowami: łikent, okej itd
Wiele razy "zaśmieciłem" choć te i inne jak tuner, komputer są już wpisane w nasz język. Pewnie za chwilę korpomowa ups corpomowa sprawi że nie będziemy się spotykać a mitingować :) Pojechałem za bardzo?
@@ZPDU nie nie, to nie o Ciebie chodzilo a o tych co mi zwracaja uwage a sami co chwila czyms zapozycznym jada, i tu w naszym sprzecie tez nie czuli sie na tyle dumni ze swego jezyka tylko musieli kompleksa podniesc ze oni tez swiatowi
@@przemekorwin Tak mi się wydaje że to z jakiegoś kompleksu, lub chęci wyróżnienia się tak było robione. A przecież można było napisać ILUMINOFONIA i po wszystkim :)
W latach 80-tych posiadać deka , zodiaka , lub amatora + kolorofon + odtwarzacz płyt to było coś!!!
Teraz oczekiwania się zmieniły, teraz dostać telefon - ups, smatrfona, ups iphona. To jest coś :)
Natomiast uważam że dawniej radość była większa i dłuższa.
Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU Tak radość była bo nie była roszczeniowa!!! Rodzice ,rodzina swym pociechom tłumaczyła dlaczego nie teraz ,a może za rok i większość to rozumiała!!!! Obecnie?????
@@ryszardp7751 To prawda, wyczekane lepiej smakuje. No i mniej wszystkiego było. Dlatego tak cieszyły te rzeczy.
A tak nawiasem mówiąc jak na swoje czasy były wspaniałe.
Biorę się za budowę. To jest super.
Cieszę się. Pewnie wyjdzie wzorowo.
No piękne cacko ten kolorofon - i obudowa w świetnym stanie - widać chyba nie tknięty wewnątrz ludzką ręką naprawiacza, a to ogromny plus. Gratuluję pięknej zdobyczy - jak trafi Ci się kolejny u Pani Teresy to z chęcią odkupię 😀 Mój niemiecki odpowiednik kolorofonu - też na pasywnych filtrach - ale współpracuje z żarówkami na 230V. a różnica jest taka, że na wejściu sygnału ze wzmacniacza posiada transformator separujący.
Dawniej ćwiczyłem transformatory, transoptory i inne cuda. Jak tylko się trafi, masz jak w banku :)
Witam jak ostatnio wszystko na temat i konkretnie pozdrawiam wszystkich serdecznie👌👌👍👍.
Miło mi to czytać. Staram się aby ta wiedza i umiejętności nie były tabu. Ot fajnie jest coś naprawić :)
Idziesz za ciosem👍 ostatni film o kolorofonie bardzo ciekawy i świetnie skręcony💪 czekam na kolejny bo wiedzą i praktyka już jest
Pozdrawiam
Dziękuję. Tym razem mój własny. Za ciosem bo chciałem również sprawdzić różnice w budowie.
Czy są? można się dowiedzieć oglądając film.
Witam serdecznie 👍 Robiłem takie rzeczy w Latach 80 korzystając z części z Bomisu 😊Robiłem układy 5 kanałowe Przedwzmacniacz Bomisowy z urządzenia Gramofon stereo Camping Plus układ z transformatorem głośnikowym plus cewka albo kondensator z potencjometrem sterujący tyrystorem lub triakiem Wszystko hulało na imprezach w układzie stereo 👍👍👍 dwa 5 lampowe boxy że szkłem malowanym lakierem spirytusowym zdobytym z fabryki bombek z Jarkowic 😁😁😁😁
Pozdrawiam 💪😊😊😊
Fajna opowieść. No właśnie, kiedyś się chciało, kiedyś się udawało, kiedyś nie było innego wyjścia.
Ale fajnie. Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję.
@@ZPDU to nazywalo się iluminofonia a z nazwą colorofon byl w sprzedaży ale trudny do zdobycia i byl gorszy od mojego rozwiązania i o dziwo bardziej skomplikowany i zawodny …bylem wtedy uczniem 5-letniego technikum elektromechanicznego i dodatkowe pieniadze zdobywalem budujac takie rzeczy z cześci z bomisu albo np wzmacniacze audio ze skladnic harcerskich (walbrzych był moją galerią 😀)
Ludzie potrafili być zaradni 😀😀😀👍🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Pozdrawiam raz jeszcze 👍👍👍
@@Joozeek Dokładnie tak. ILUMINOFONIA. Również takiej nazwy używałem. Będąc w technikum budowałem tego sporo, w różnych wariantach. A cel był prosty. Uatrakcyjnić dyskoteki, prywatki, zabawy.
Dziękuję za rozmowe.
Mam c230b i do niego kabel din5 na din taki głośnikowy po podlonczeniu do wejścia głośnikowego w uwerturze stereo działa a po podłączeniu normalnie pod telefon też działa i jak to powinno być poprawnie podlonczone ?
Dzień dobry. Ja to na filmie dość dokładnie wyjaśniam. 3:55 nawet schemat pokazuję.
Niestety dawne urządzania poziom sygnału na gnieździe DIN miały większy niż obecny więc chyba tu może być problem.
Ten model w dużym uproszczeniu podłączamy tak np magnetofon czy wzmacniacz. Sygnał jest zbierany z kołka 1 i 5 a na trzecim jest masa.
Mam nadzieję że pomogłem.
Witam.
Mam wzmacniacz Diora WS 442,chcę do niego podłączyć colorfon ,jest wtyczka din .
Wzmacniacz posiada z tyłu sekcję magnetofon 1 nagryw./odtw. są to gniazda din.
Chcę podłączyć colorfon do gniazda din odtw.
Czy tak bedzie dobrze?.
Dziekuje i pzdr.
Dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Można podłączyć ale do nagryw.
Jak wygląda schemat jest na 1:38
Sygnał lewego i prawego kanału zwarte w kolorofonie. To nie powinno uszkodzić wzmacniacza, ale warto o tym wspomnieć.
Pozdrawiam serdecznie.
Gród 'Trzech Braci' Wita Serdecznie P.Grzegorza!. Odcinek jak Zawsze był i nadal jest Ekstra !!! jak i Fachowość, Perfekcja, Profesjonalizm !!!!!. Rzadnego kolorofonu z tego typu wymienionych , z ZESI 'Nowa' narazie nie miałem w prywatnym posiadaniu ale same kolorofony są SUPER !. Będę już kończył moja wypowiedz-podzielenie się myślami. P. Grzegorza serdecznie pozdrawiam!. Do najblizszego pisemnego kontaktu np. jako komentarz pod filmikiem z odcinka. Z.poważaniem Robert z polskiego, śląskiego Cieszyna!. Ps. P.Grzegorzu od 03. stycznia 2024 zmieniłem narazie (jestem na trzy miesiecznym okresie próbnym) miejsce pracy i obecnie pracuję na terenie zakładu Cieszyńska Celma Indukta.
Witam i bardzo dziękuję za komentarz. Kolorofony kiedyś były nieodłącznym elementem dyskoteki. Jak jest teraz nie wiem, bo nie wiem czy są dyskoteki. Gratuluję zmiany pracy. Niech będzie lepsza. Dla mnie takie zmiany nie są niczym strasznym. Trzeba zmieniać, trzeba iść ku lepszemu. Pozdrawiam serdecznie. Tym razem wakacje w Zgorzelcu i okolicach.
@@ZPDU Gród 'Trzech Braci' p. Grzegorzowi nisko się kłania!. Dla mnie trudno by było przejść obok-po oglądnięciu nie dać komentarza. P.. Grzegorz i odcinki przez P. Grzegorza Fachowo!, Profesjinalnie!, Perfekcyjne przygotowane i przeprowadzone w pełni ZASŁUGIWAŁY i Nadal ZASŁUGUJĄ na stosowny w treści komentarz.Tak to prawda iż kolorofon kiedyś był nieodłącznym elementem-urządzeniem na byłych Domówkach-Prywatkach, dyskotekach, dancingach.Dyskoteki,Domówki-prywatki jeszcze są. Nie wiem jak jest z Dancingami w miejscu zamieszkania i okolicach P. Grzegorza bo może i są jeszcze Dancingi w Cieszynie, Ustroniu, Skoczowie, Wiśle choć osobiście nie słyszałem aby odbywały się. A wielka szkoda.Ps. P.Grzegorzu pracuję w firmie sprzątającej (Zakład Pracy Chronionej) działającej na terenie cieszyńskiej firmy Celma Indukta.Dziękuję za gratulacje!. Mam cichą nadzieje że sprostam oczekiwaniom pracodawcy ze zdrowotnego punktu widzenia, mam również cichą nadzieję iż będzie lepiej niż było dotychczas - w poprzedniej firmie. Serdecznie pozdrawiam !
@@robertmichno8605 Zdrowia życzę i sukcesów. Zadowolenia.
A do prywatek, domówek i innych zabaw - cóż już mniejsze potrzeby mam niż kiedyś. A sentyment do urządzeń pozostał.
Jeszcze raz podziękowania za komentarz (miły) i odwiedziny. Zapraszam na kolejne filmy.
Nie trafiłem w ankiecie ale i tak fajnie będzie oglądane 🤗
A ja dziękuję za udział w ankiecie. To fajna zabawa.
Odcinek już wcześniej przygotowany, więc zmienić nie mogę (no jest to trudne), ale widać jak rozkładają się głosy.
Och ten NEPTUN :)
@@ZPDU Neptun następnym razem 😁
@@krzysztof9998 Następny też jest już gotowy. A co to może być?
Zaciekawiło mnie, dlaczego numeracja światełek jest od końca, tzn, dlaczego akurat "3, 2, 1", a nie "1, 2, 3" 🧐
Panie Macieju, chylę czoła za spostrzegawczość i analityczny umysł.
Ale numer. Jaki to może mieć sens?
Ciekawe
@@ZPDU Jakby położyć go pionowo na lewym boku to kolejność by się zgadzała, ale z kolei wszystkie napisy były by obrócone to 90°😝 Tak myślałem na samym początku ale już nie mam pojęcia dlaczego to tak zostało rozwiązane :D
@@maciejsierzega Myślę sobie że tego rozstrzygnąć się już nie da. Projektant miał swoją wizję.
Obecnie logiki w tym nie ma, lub jej nie zauważamy.
Kolejna ciekawa konstrukcja na stole. Film fajny, czekam na pioniera :)
No było widać że taki jest i czeka. Tak, mam pioniera stereo, w doskonałym stanie z małą niespodzianką z nim :).
Będzie na kanale.
Fajna, profesjonalna robota. Bardzo ciekawy film. Pozdrawiam 🙂👍
Cieszę się. Takie komentarze bardzo budują.
Bardzo dobry i ciekawy film. Kolejny kolorofon na Pańskim koncie💪. Serdecznie pozdrawiam
Dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Ten egzemplarz to akurat mój własny.
Mam dużo do nadrobienia😁 miesiąc w pracy dal mi w kość ale teraz muszę nadrobić zaległości więc zaglądam na moje ulubione kanały.
@@damianpaetko8727 Miło mi że i mój się znalazł na tej liście pozdrawiam serdecznie.
Witam normalnie mój kolorofon pozdrawiam gorąco
Ja go dostałem w lokalnym EKOPORCIE (Pani Tereso - pozdrawiam). Więc kto wie? Ma Pan go jeszcze?
Cały czas stoii na szafce
@@januszstanowski5994 A podłączony? Miga czasem?
Podłączony i miga nawet często
@@januszstanowski5994 Fajnie, pewnie młode pokolenie patrzy z zaciekawieniem co to jest.
Witam.
Bardzo się cieszę, że do Pana kolekcji trafił Colorofon C-230B.
Mam ten sam model w mojej kolekcji. Mam go już ponad 20 lat. Podłączałem go do wyjścia na kolumny w wieży Sony. Dlatego na kolumny, bo ta wieża innego wyjścia nie posiadała, tylko same wejścia. Kolorofon działał idealnie. Odłożyłem go do szafy na kilkanaście lat. Niestety jakiś rok temu chciałem go uruchomić i ku mojemu zdziwieniu kolorofon nie działa. Nie wiem co jest nie tak, (może żarówki, może kondensatory, nie wiem), ale mam w planach go uruchomić. Najwyżej będę was na wizji prosił o porady, co mam zmierzyć i co wymienić żeby zadziałał. Jak już wiecie elektronikiem nie jestem, ale myślę że dam radę go naprawić, nie oddając go do serwisu.
Od Pana się dowiedziałem fajnej rzeczy, że podłącza się go do wyjścia na Magnetofon i teraz po tych ponad 20 latach rozjaśniło mi się w głowie, że ma to sens. Zawsze się zastanawiałem, jak podłączyć go do gniazda z wyjściem din2 na kolumny, a Pana film mi to wyjaśnił.
Dziękuję bardzo za film.
Pozdrawiam Łukasz.
Biorąc pod uwagę dość prosty schemat i pasywne filtry, to o ile półrzewodniki są sprawne, mógł zawieść po prostu bezpiecznik. Podstawa to czy jest napięcie zasilania na płytce sterującej. Jak jest to można szukać dalej. Widzę tam na schemacie trzy elektrolity - zapewne do wymiany, bo koszt i nakład pracy niewielki.
@@chudytech bezpiecznik jest ok, napięcie na płytce jest. Żarówek nie sprawdziłem, ale nie widać żeby były przepalone. Przy pierwszej okazji sprawdzę czy świecą. Będe się nim zajmował dopiero na jesień, bo teraz doszło mi dużo pracy, przez co mam mniej czasu na nagrywanie filmów.
Pozdrawiam.
@@Sloniu1 ok, no to jak będziesz podejmował próby naprawy to chętnie ja, czy też Grzegorz pomożemy - kontakt na maila masz, więc śmiało uderzaj, pisz, dzwoń - jak tam chcesz. Pozdrawiam.
@słoniu @chudytech - dokładnie tak jak napisane wyżej. Pomożemy :)
@@ZPDU @chudytech - dziękuję
Oooo, kolorofon - no to będzie barwnie i świetliście 😃 Wcale się nie dziwię, że osoby chcą przywracać je do życia, bo nie dość że wcale ich tak wiele nie pozostało, to na dodatek ceny kolorofonów polskiej produkcji poszybowały w górę. Fajnie jest mieć taki sprzęt w swojej kolekcji - niestety nie posiadam - jeszcze 😉
Dokładnie tak - jeszcze. Z całego serca życzę aby się w kolekcji znalazł.
Ten egzemplarz został uratowany. Był w PSZOK i leżał czekając na zniszczenie. Dzięki uprzejmości Pani Teresy - jest cały i sprawny :)
Witam i pozdrawiam.👍
Dzień dobry. Jak miło.
Również pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie i miłego😄👍👍 dnia życzę
"walczymy" dalej. Kolejny odcinek gotowy :)
Szacunek-złota rączka wiedza i sprzęt 👍. Ja już 2dni męczę z COLOROFON C-230 B na dwóch suwakach i nie mogę znaleść schematu. Może podjął by się Pan.
Proszę napisać maila. Może coś na to zaradzimy.
Witam.
Ja w połowie lat osiemdziesiątych na podstawie tego urządzenia stworzyłem sterownik do świateł na cztery kanały i osiem żarówek i tworzyłem klimaty w dysotece.
Super. CIekawe czy teraz są dyskoteki, czy ktoś jeszcze używa tego typu urządzeń.
Dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Miałem 333 i wysokie tony miałem żółte a średnie niebieskie. Trochę to niezgodne z dłusciami fal i tonów ale sporo tak produkowali i ciekawe dlaczego?
Ciekawa informacja. Rozumiem że zgadza się Pan z tym że powinny być zgodnie z tęczą? Mi się to wydaje rozsądne.
@@ZPDU Tak, to powinno być. Już w latach 60 został zrobiony taki podział a w Zesi jakoś inaczej hmmm
@@Adacho2022 No ale łatwo to poprawić. Proszę zerknąć na koniec filmu :)
@@ZPDU Widziałem cały i może ktoś zna odpowiedź dlaczego tylko czerwony się zgadza?
@@Adacho2022 A może na produkcji daltoniści byli?
CIekawe dlaczego tak?
Fajna robota pozdrawiam
Bardzo dziękuję. To miłe że ktoś docenia.
Mnie zastanawia dlaczego wkładali za słaby transformator? Żarówki 3X21W a trafo 40VA.
Tam nie ma żarówek 21W. Proszę zauważyć że diody prostownicze są 2x1A a żarówki po 10W.
@@ZPDU Widziałem te kolorofony z żarówkami 21W i diodami 2X3A tzn razem cztery. Trafo bez zmian. Chyba, że to była kogoś radosna twórczość?🙄
@@marian198102 Tak mi się wydaje, że ktoś się zabawił.
Dziękuję za komentarz.
Witajcie. Konkurs zagadka rozwiązana.
Będzie to kolorofon. Miał taką samą ilość głosów jak RADMOR.
Oczywiście z lodówką POLAR to był żart.
NEPTUN, RADMOR również będą na kanale, będzie i BESKID oraz biała ŚNIEŻKA3 :)
Zapraszam na premierę.
Ciekawe …. Pozdrawiam serdecznie 👍👍🌷🌺🌞🌞🌞
Bardzo dziekuję.
Pamiętam taki Colorex z dyskotek na koloniach👍😊 Błyskoteki😂
Tak, dokładnie tak było. Ale proszę przyznać że było ciekawie.
@@ZPDU Było super👍😊
@@zenonpalkajzenon :) och ile ja ich zbudowałem :)
A oczywiście zaczynałem o zapłonnika :)
Ile bym dał żeby cofnąć się w te czasy prywatek ciociosan,zefirki i dziewczynki 😁😁.
Ale komentarz. A po co się cofać. Przecież można zorganizować prywatkę.
Fakt że już będzie Dom Pérignon, Pall Mall i dojrzałe koleżanki :)
ha ha ha :)
Mialem kiedys kolorofon c 23 b ale zamiast niebieskiego bylo zielone w srodku czerwone z prawej jak pokretla a zulte po lewej a drugi kolorofon c 330 skrzynka osobno a swiatla w kloszach z klipsami na przewodach ,nie wiem jak z tymi kolorami bo u mnie bylo inaczej wiem tylko ze czerwony byl od basu dalej to juz nie pamietam bo to dawno bylo pozdrawiam fanow Unitry i oczywiscie mego kochanego Tonsila
Jakoś tak jest że czerwony zawsze był na na swoim miejscu :)
Na schemacie milimetrowym brakuje jeszcze parametrów żarówek i tyrystorów.
Słuszna uwaga. Bardzo dziękuję. To cenne i miłe że widzowie oglądają dokłądnie. :)
A jakie żarówki znajdują się w Kolorofonie? Moc i napięcie.
zwykłe samochodowe 12V/20W
@@ZPDU dzięki za odpowiedź.
@@adamus-mq2nh Miło mi. Jeżeli może się ta informacja przydać to super.
Piękny efekt końcowy. A mnie przy okazji zachwyciło wyposażenie pana laboratorium bo to już nie jest zwykła pracownia. Czyli coraz bardziej się rozwijamy ne spa? Pozdrawiam
To normalny proces. Zaczynałem od SDR, później generator, kolejny generator, jakaś stacja lutownicza, trafił się oscyloskop itd.
Myślę że warto swój warsztat rozbudowywać i nie tylko ten techniczny, ale i z umiejętnościami.
Również gorąco pozdrawiam, dziękuję za odwiedziny i komentarz.
@@ZPDU Ja ze względu na wiek już sie nie rozwinę i pozostanę na poziomie zaawansowanego majsterkowicza.
@@romanzann6053 Panie Romanie, proszę tak nie myśleć. Zawsze można się rozwijać. Ja również mam "swoje lata" i cały czas staram się doskonalić. Dla samego siebie.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Stare dobre kolorofony miałem takie nie jedną imprezę przeżyły
Tak zgadam się. Ja też pamiętam że nie mogło być imprezy bez światełek.
Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za odwiedziny i zapraszam na kolejne filmy.
Czy będzie jakiś telewizor? Np. Neptun?
Będzie. Już prawie wszystko gotowe.
Proszę o cierpliwość, łapki, komentarze. To motywuje i napędza.
COLOROFON a nie KOLOROFON bo zapewne wynikało to z mody na "uzagranicznianie" nazw urządzeń i cechowania. Miało się kojarzyć z nowoczesnością i prestiżem posiadania rzeczy wyjątkowej. Podobnie jak z telewizorami kolorowymi "neptun color", lub magnetofonami MK-232p AUTOMATIC zamiast automatyczny. To pierwsze upraszczało określenie typu odbiornika - "neptun kolorowy", a drugie oczywiście przejęte po zachodnim protoplaście. Pomimo iż magnetofon został całkowicie spolonizowany, cecha automatycznej regulacji poziomu zapisu, nadal podawana była w języku cudzoziemskim jak to dawniej mawiano. Z kolei nazwy innych nowości, starano się pięknie spolszczyć, ubogacając język "dyskofonem" zamiast "CD playerem", czy też magnetofonem lub tunerem "stereofonicznym" zamiast po prostu "stereo". Czasem zdarzały się też językowe mieszanki, ale nie rażące oczu użytkowników. Wręcz przeciwnie. Zjawisko można spotkać np. w magnetofonach MDS-415, gdzie opisy włącznika, gniazd - słuchawkowego i mikrofonowych, pokrętła regulacji poziomu zapisu, a także informacje o dwóch silnikach i sterowaniu elektronicznym wykonane są w języku polskim, ale opis przycisków sterowania, już w angielskim "play", "rec.", "pause". Unifikacja jednego elementu dla wszystkich wersji :)
Bardzo dziękuję za komentarz. Takie wnioski się nasuwają że to próba nacechowania nowoczesnością. Był czas że sporo film swoje nazwy kończyły na X, właśnie z tego powodu. Ale były też próby tłumaczenia zachodnich nazw jak joystick z próbą nazwania manipulatorem, albo interface jako międzymordzie.
Z tym bywa zabawnie, natomiast zwracam na to uwagę bo "Polacy nie gęsi i swój język mają". Jak już użyjmy wersji oryginalnej (wymowa się spolszczy np. tuner, komputer), ale kwiatki językowe sobie darujmy.
Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny i komentarz. Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU racja! Chodziło nie tyle o "uzagranicznianie", co "uświatowianie" rodzimych produktów i to jest właściwsze określenie. Ale dość już naśmiewania się. Mnie się takie zjawisko w sprzęcie jak najbardziej podoba :)
@@ARQ-TONTECH Zauważyłem tendencję że coraz częściej C w nazwach jest czytane jako K. Ja mam w tej materii mieszane uczucia.
Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za skomentowanie i odwiedziny.
@@ZPDU jeśli jest to nazwa własna, to C należy wymawiać jako K. Np. Contessa, Coca Cola itp. Natomiast czytanie nazwy np. "Centrostal", jako "kentrostal" jest niedopuszczalne :)
@@ARQ-TONTECH Dokładnie i znam więcej takich przypadków.
Contessa, Coca Cola to zagraniczne słowa i dlatego C może być K, ale polskie słowa jak Centrostal lub SEC (Szczecińska Energetyka Cieplna) majką C czytane jako C.
Zabawne sytuacje z tym bywają, więc polski Kolorofon moim zdaniem lepiej by wyglądał jako Kolorofon niż Colorofon.
A może wśród widzów jest ktoś obeznany z zawiłościami językowymi.
Bardzo dziękuję za dyskusję. Jest fajna i merytytoryczna.
Witam Serdecznie ! Już na "pierwszy rzut oka widać" widać, że w prezentowanym kolorofonie brakuje jednego koloru podstawowego - ZIELONEGO. Przypominam, że trzy podstawowe kolory to : CZERWONY , ZIELONY , NIEBIESKI. Wszystkie inne barwy uzyskuje się z tych trzech podstawowych kolorów (przez odpowiednią proporcję). Pozdrawiam.
Witam serdecznie i pozwolę sobie się z Panem nie zgodzić.
Zielony nie może być kolorem podstawowym skoro można go uzyskać mieszając kolor żółty z niebieskim. Proszę poszukać informacji o syntesie addytywnej i o syntezie subtraktywnej.
W jednym z tych przypadków ma pan rację.
Natomiast podstawowe to takie których nie uzyskamy z innych kolorów.
To w jakim celu mieszamy i co mieszamy jak widać jest oddzielnym tematem.
Reasumując - tutaj użyto barw zbliżonych do podstawowych.
To nad czym się rozwodzę to nad kolejnością.
Tęcza (widmo rozproszonego światła) moim zdaniem jest wyznacznikiem kolejności kolorów. Pozdrawiam serdecznie.
Jak zawsze dobra robota szkoda że nie było cię online na premiarze :) Pozdrawiam
Dziękuję za komentarz. Przepraszam że nie byłem.
No bycie rodzicem na swoje prawa i ograniczenia.
Mogę jedynie przeprosić.
Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU Całkowicie rozumiem często sam nie jestem w stanie byc obecnym na premierach na kanale.Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów :)
@@HobbyElektronika Bardzo dziękuję, za wyrozumiałość i to że udało się czas wygospodarować.
Staram się być, ale być rodzicem, to jest coś :)
Moze dzs -01
?? Nie rozumiem. Proszę o słowo wyjaśnienia.
Po naprawie szykuje się gruba impreza z kolorofonem chyba ;)
W domu jest pokolenie co czas imprezowy rozpoczyna. Ma urządzenie do rozkręcania/uatrakcyjniania imprez.
dziekuje
Witam - a za co mi Pan dziękuje. Miło mi i to ja dziękuję za odwiedziny.
@@ZPDU dziekuje za film - za Panski wysilek , prace . podzielenie sie wiedza i doswiadczeniem , jak film jest dobry , wartosciowy z ktorego cos sie wynosi to chyba wypada autorowi chociaz powiedziec dziekuje - taki mam dziwny zwyczaj - przynajmniej tak mnie uczono w szkole i w domu
@@mslawmslaw5649 No i słusznie i ja podziękowałem. To miłe że ktoś dostrzega że zrobienie takiego filmu wymaga odrobinę.
Dzięki takim komentarzom i widzom chce się robić to dalej.
Dużo zdrowia życzę.
@@ZPDU oby sie Panu chcialo jak najwiecej - w tej chwili to rzadkosc trafic na fachowca a jeszcze z sentymentem do Unitry - malo jest takich - sa ale bardzo mało
do zobaczenia przy nastepnym filmie , bede mial czas to na pewno zajrze
@@mslawmslaw5649 Dziękuję. Pańskie słowa są bardzo miłe.
Z chęcią bywa równie wpływają na to różne czynniki, natomiast zapału mi nie brakuje. Pozdrawiam bardzo serdecznie
👍👌🤘
Dziękuję. Staram się, aby było ciekawie, a urządzeń mam jeszcze trochę :)
Zostawiam schematy w środku obudowy,gdyby ktoś znów za 30 lat naprawiał.
To całkiem ciekawy pomysł. A może za 30 lat schematy będą dostępne jeszcze wygodniej niż teraz dzięki internetowi.
Dawniej to było ciężko, ale podczas zakupu było załączane (proszę zerknąć na OR Monika.
Coraz lepiej montujesz swoje filmy. Cieszę się, że jednak moje porady owocują. Sam muszę je wprowadzić do swoich filmów. Jakim programem montujesz swoje filmy?
Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za miły komentarz. Staram się robić jak najlepiej i korzystam z uwag. Tak jest że to dłuższy proces i czasami trzeba na efekty poczekać. Obecnie robię to na iMovie, ale mam już go dość.
Zerkam na Davinci Reslove. Potężne narzędzie, trudne w opanowaniu i to czego mi w nim brakuje to automatycznego obniżenia głośności dla drugiej ścieżki dźwiękowej.
Cieszę się że porady są pomocne.
@@ZPDU Wprowadziłem przejścia do swoich filmów, ale ciągle muszę to poprawić, by efekt był zadowalający dla mnie.
@@naprawaglosnikowczorny Warto nad tym pracować. To uatrakcyjnia przekaz.
Ja cały czas nad tym pracuję.
Mam 2szt w bardzo ładnym stanie z okleina bordo
Gratuluję. A jak kolory szła ułożone?
2identyczne pionowe od góry niebieski, zielony, czerwony
@@marekkielar6317 To ciekawe bo u mnie nie ma zielonego :) Natomiast na filmie 58 już zielony był
ua-cam.com/video/CajQa8hpotg/v-deo.htmlsi=Du30z8SSQ78W0hRI
@@ZPDU Są na 100%oryg.bo w domu mamy od nowości... I przez wszystkie lata trzymane w ciepłym pokoju :)
@@marekkielar6317 Tylko pozazdrościć.
Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za odwiedziny, komentarz.
To miłe.
Witam wspaniałego sąsiada. Kolorofon super, faktycznie w bardzo dobrym stanie od poprzedniego. Rozumiem, że roboty dużo nie było przy nim. A jak to jest z tym ekoportem? Można tak swobodnie wejść i sobie coś znaleźć? Bo mam ochotę od dłuższego czasu podjechać, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy nie pogonią mnie. Trochę mi tak głupio. Serdecznie pozdrawiam.
Witam również i dziękuję za odwiedziny na kanale. Stan bardzo dobry, choć leżał przygnieciony. Niestety nie można tak sobie wejść i coś znaleźć. Rozmawiam pokazuję i tłumaczę że EKO-logia to właśnie użycie jeszcze raz, naprawa, a nie selektywne zniszczenie. Są osoby które to rozumieją i czasami udaje mi się coś dostać. Ale to w przypływie dobrego odruchu.
Osobiście uważam że należy do UM napisać petycję i zawrzeć to w regulaminie EKOPORTÓW że urządzenia nadające się do dalszego użycie można użyć. Czy jestem sam w tym pomyśle?
Ostatnio widziałem FINEZJĘ, ale niestety - poleciała na przemiał :(
To aż serce się kraja, jak się widzi sprzęt do odratowania A tu nie można sobie wziąć. Wczoraj dostałem od kolegi amplituner Rema toccata. Też miał być na przemiał. Na szczęście kolega najpierw zadzwonił do mnie czy chcę. No i wczoraj mi go dostarczył. Nie wiem czy sprawny. Na pewno do przestrojenia. Brak wskazówki od skali. Już taki przerabiałem, jest filmik. Na razie ten będzie stał i czekał. Nie chce mi się na razie to ruszać. Mam inne sprzęty w pierwszej kolejności.
@@zawodowyamator5033 Nawet nie wziąć, a odkupić jak na złomowisku np.
We mnie się gotuje jak widzę to niszczenie urządzeń i to w miejscu gdzie zostały przyniesione bo już nie są potrzebne, a sporo jest takich co chętnie je użyją i ich potrzebują.
Większość rzeczy stoi na głowie i EKOlogia też.
Ja to nawet bym odkupywał, ale żeby można było wejść swobodnie coś znaleźć wybrać bez żadnego czajenia się i zapytań, czy można sobie wziąć, tylko biorę płacę i wychodzę szczęśliwy, że sprzęt uratowałem.
@@zawodowyamator5033 To właśnie sugerowałem jako analogia do złomowiska. Trzeba spróbować napisać petycję do UM (Urzędu Miasta) :)
Kurde a miałem kiedyś taki colorofon ale człowiek był młody i sprzedałem.
Nic tylko teraz sobie w brodę pluć.
To fajne urządzenie jest. Pozdrawiam serdecznie.
Wyższa szkoła jazdy 🙂 Mi się jedynie udało na "starterach" od świetlówek coś wymodzić 😂 Ale nic straconego, "kradnę" schemat 😉😉
Proszę z zapłonnikiem spróbować z 2 żarówkami. Tak podłączyć aby błyskały na przemian :)
Wygrałem, bo czułem i posiadałem ,,,, cel czasów NAJ
:). Okazuje się że sporo z nas taki sprzęt miało i dzięki nam nie zaginie :)
Jakby nie można było normalnie kolorofon napisać 🤔
Dokładnie. Przy poprzednim już była dyskusja o tym. Pisanie przez C widać bardzie amerykańsko brzmi :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz.
@@ZPDU Nie ma sprawy, tylko mnie zawsze drażnią te anglojęzyczne nazwy itd. Żyjemy w Polsce , mówimy po Polsku , to nich będzie po Polsku . Jeśli robią coś na eksport , to proszę bardzo.
Pozdrawiam.
@@tadekrafa4121 Ja się zgadzam i czasami z przekorą czytam to jako Co lorofon. :).
Przecież jest polski wyraz Kolorofon. :)
dzisiaj durna mlodziez tez chce sie podbudowac angielskimi zwortami juz widze jak mi ktos wypomina nie pisanie Ą Ę a ty ile razy zasmieciles ojczysty jezyk, slowami: łikent, okej itd
Wiele razy "zaśmieciłem" choć te i inne jak tuner, komputer są już wpisane w nasz język. Pewnie za chwilę korpomowa ups corpomowa sprawi że nie będziemy się spotykać a mitingować :)
Pojechałem za bardzo?
@@ZPDU nie nie, to nie o Ciebie chodzilo a o tych co mi zwracaja uwage a sami co chwila czyms zapozycznym jada, i tu w naszym sprzecie tez nie czuli sie na tyle dumni ze swego jezyka tylko musieli kompleksa podniesc ze oni tez swiatowi
@@przemekorwin Tak mi się wydaje że to z jakiegoś kompleksu, lub chęci wyróżnienia się tak było robione.
A przecież można było napisać ILUMINOFONIA i po wszystkim :)
Zamiast niebieskiego u mnie było zielone
Taki też widziałem. Widziałem również zamiast żółtego był zielony.
Natomiast to co proponuję to układać je tak jak w tęczy.
W Polskich domach nadal chyba jeszcze są
Oczywiście że są. Dowodem na to niech będzie ten uratowany.