КАКВО Е ВАЖНО СПОРЕД МЕН

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 вер 2024
  • Видеото засяга темата за начините на отглеждане на пчели.
    #bee #fish #rod #beehive #honey #timol #hobby #beekeeping #hive #varoa #hum #wax #carpel
    #swarming #swarm #пчели#how #как

КОМЕНТАРІ • 9

  • @georgiesmith567
    @georgiesmith567 8 днів тому +1

    Абсолютно сте прав!

  • @ЕлеонораАтанасова-к6й

    Честит празник! И аз съм на същото мнение. Трябва да се съобразяваме и с промените в климата. Пчеларството е комплексна наука с много условности. Чудесни са ти пчеличките!

  • @Vogda
    @Vogda 8 днів тому +1

    Благодаря ви за видеото и със сигурност сте на прав път. Така е то е ясно че климатът и това как растителността цъфти е определяща а не датите. Наяколко думи за акара: Мое мнение, но мнение. За сложните органики като амитраз и др. ТВЪРДО НЕ. Тези са вещества които са своего рода инхибитори на дадени протеини. Акарът много лесно развива РЕЗИСТЕНТНОСТ. Мился една малка мутация е необходима за резистентността на акара спрямо тези вещества. Какво се получава? Първите една две години ще действа, след това не. Да ще смените с друга химия но пак същото. Нещо повече вашите съседи вече ще имат същата мутация и в крайна сметка нищо. Да не говорим че тези вредят и на самите пчели до известна доза.
    Що се отнася до простите органични киселини? Оксалова и млечна киселина явно работят и срещу тях по-трудно се постига резистентност. Според мен най-правилния период на третиране с ОК е някъде късно Август дори Септември когато: МАЙКАТА Е НАМАЛИЛА ИЛИ СПРЯЛА яйцеснасянето. НО преди да се е формирало зимното кълбо. Трябва да няма пило това е важно. причината е ясна. Благодаря и дано да съм бил полезен.

    • @Fishandbee
      @Fishandbee  8 днів тому

      @@Vogda благодаря, разбира се, че сте полезен . Поздрави 😊🐠🐝

  • @user-wj9bv8tw8j
    @user-wj9bv8tw8j 10 днів тому +1

    Точно така Диме

  • @ivantserovski444
    @ivantserovski444 10 днів тому +1

    Честит празник, Димо!
    По темата за книгата, имам издание на календарния справочник на Любен Радоев от 1973г. Съгласен съм с казаното, но си мисля, че би било по-добре да се гледа конкретното химично вещество (ОК, флуметрин, амитраз...).

  • @ДилянДимов
    @ДилянДимов 10 днів тому +1

    Абсолютно съм съгласен!

    • @ДилянДимов
      @ДилянДимов 10 днів тому

      Няколко думи някой път, защо дадан а не роже делон или фарар?

  • @milenkaramanov4840
    @milenkaramanov4840 10 днів тому +1

    Изчетох един-двама философи, коментиращи предшното ти пчеларско видео и реших да не пиша, за да не ги обиждам. Да пчеларството не е точна наука, но химията е. Когато става дума за препарати се чете за самите вещества, а не какво е написано на опаковката, независимо дали е от сръбски или турски или друг произход (а то на турските и да го пише без превод за мен е все тяа). След като е ясно активното вещество се изяснява и метода на работа (а ако не се разбира материята се пита специалист). Сиреч между ленти с Амитраз и ленти с ОК общото е, че се подават с ленти...