Graffiti - Końcówki Do Farb
Вставка
- Опубліковано 9 лют 2025
- Yooooooołłłłłłłłł Bracia i siostry!!!!!!
Dziś wyjaśnimy i rozjaśnimy nieco temat końcówek do naszych farb. Jakie, do czego i kiedy używać, wszystko to w naszym poradniku Graffiti - Końcówki Do Farb. Mam nadzieję, że dzisiejszy poradnik pomoże wam wam i wyjaśni nieco zagmatwany świat Graffiti a w szczególności końcówek do farb. Jesli tak to zostaw lajka pod tym nagraniem, oraz komentarz, również krytyczny (na takie czekam też).
Jesli jesteś nowy/nowa na tym kanala zapraszam do subskrybcji i klinięcia w dzwonek aby być na bierząco infomowany o naszy nowych nagraniach.
Przy okazji dziękuje tym którzy już sybskrybują i tym samym wspieraja nasz kanał. Do następnego !
YOŁ!!!!!!
Beat Credit:
Prod: Lil Yakubko
Dziękuję za materiały 👍 mega przydatny. Pozdro 👊👍
Dzięki! Cieszy mnie fakt, że nagrania okazują się pomocne. Pzdr! 🤜🤛
Dzięki za Twoje filmiki ziom! Bardzo dużo cennych informacji, które chciałbym mieć 25 lat temu!
Takie były czasy, taki info zdobywo się saemu6, no chyba że miałeś jakie bardziej doświadczonego "mentora", który pokazał ci to i owo...
Przy malowaniu obudów sprzętów AGD (pralka, lodówka itp.) sprawdza się szeroka i niskociśnieniowa (soft) końcówka. Oczywiście malowanie cienkimi warstwami. Cokolwiek innego = zacieki albo pękanie farby. Piszę to tak w razie jakby ktoś chciał zwyczajnie użytkowo coś pomalować, nie artystycznie. :) Pink dot fat soft cap i jeszcze jedna, której nazwy nie pamiętam. Standardowe co do 94 są dodawane - nie sprawdzą się, bo dużo farby leci i zdefiniowana krawędź powoduje, że na zachodzeniu kresek na siebie będzie 2 x więcej farby.
Dzięki za praktycznie tipy,. Może komuś akurat się przydadzą... Pzdr!
Mordziaty, jesteś kocur fest. Dwa dni temu jakoś szukałem materiału o cieniach bo miałem jakiegoś laga mózgu. Musiałem coś sobie przypomnieć i akurat w 100% wyczerpałeś temat nie pozostawiając żadnych wątpliwości i poszedłem dalej katować wrzuty na kartce.
Dzisiaj wróciłem obejrzeć inne filmiki i dosłownie wszystkie obejrzałem o strzał (nawet powtórkę o cieniach 😁). Kopalnia wiedzy dla writerów. Czuć że podchodzisz do tego naturalnie, na luźnej pięcie haha ;d
Jedynie został lekki ból dupy że już nie mam żadnego odcinka do obejrzenia bo fest wkręta wleciała;p
Propsy od serducha wariacik, niech Ci się wiedzie :)) Salut
Dzięki za komentarz I dobre słowo! Właśnie takie dają mi dodatkowe paliwo do pracy. Cieszę się że materiały są przydatne i pomagają. Materiału oczywiście będzie więcej, docelowo chciałbym robić dwa filmy w tygodniu, ale daje radę z jednym.... Ledwo, ale ja na razie regularnie. Jeszcze raz dzięki i wielkie pozdro. Peace!
@@AncientProphet wiadomo ziomeczku że 2x filmy w tygodniu by lepiej smakowały, ale jak będzie regularnie jeden to i tak będzie gitówa, brakowało kogoś takiego jak Ty :D Powysyłałem już Twoje filmiki ziomalom bomberom, trzeba wspierać taką kopalnie złota :D
Powodzonko w rozwoju kanału, 3m się panie writer
@@puffpaff4411 No staram się aby było regularnie, na razie się udaje choć czasami nie jest łatwo. Pomyśl jest aby zrobić jeden główny temat i jakis krótki np z topami. Zobaczymy. Dzięki wielkie za wsparcie kanału. 👍✌️🙏
@@AncientProphet chyba trochę Ci przyspieszyłem wbicie tych 500 subow :D teraz tylko czekać na informacje o Instagramie 😁✌️ Kiedy można się spodziewać jakiegoś info ziomek?
@@puffpaff4411 właśnie mialem pisać, że to Twoaj zasługa, nieźle idzie, gruubo. Dzięki wielkie za wsparcie kanału. Jesteś moim ulubionym subskrybentem. A film z info w niedzielę.
Bardzo przydatny film dziękuje ci i mam nadzieje ze bedzie film z testu spreyow i jakies ciekawe techniki typu efektów etc pozdro
Cieszę się bardzo że film przydatny. Filmy w terenie na tematy6byly by już dawno, gdybym znalazł spokojne miejsce do tego... Obydwie miejscówki gdzie mógłbym to robić są koło placów zabaw, szkoły i przedszkola.... Nie ma tam spokoju. Ale.... Projekt ściana w ogrodzie jest w drodze, mam materiały do tego, tylko czas potrzebny. Tak więc na bank takie filmy będą. Pzdr!
@@AncientProphet nie mogę się doczekać filmów w terenie pzdr
@@rkn4774 spx, jeszcze kilka tematów zaplanowanych i będziemy działać..
bardzo dobry materiał, jak wszystkie zresztą ☺️ już wiem dlaczego nauka mi idzie tak opornie, myślę że trenując robię za małe graffiti i przez to każdy cap wydaje się robić za dużą kreskę plus upodobałem sobie właśnie needla który jest cienki fajnie ale ciężko żeby zacieków nie narobić (i się przy tym nie wk..wiać xD). dzięki wielkie byku!! teraz tylko iść i testować różne capy
Dzięki, dzięki! Tka spory rozmiar daje nieco inne proporcje, jeśli chodzi o np outline i inne kreski, jest łatwiej i można dodać dużo więcej szczegółów.
Kobra skinny szary to jest magia 🤤
Dawno nie używałem, więc nie pamiętam. W sumie zależy jaki cap na jakiej puszce..
Właśnie tego szukałem przekozak materiał! 🔥🔥🔥
Cieszę się, że trafiłem z materiałem. Pzdr!
Pomagasz ludziom jak robić super tagi i jak prawidłowo robić graffiti dzięki Tobie ja znalazłem swój styl technike. Z graffiti to jak z prawdziwym rapem możesz wszystko piękna sprawa! Uczysz starej szkoły graffiti widać stary dobry styl i tłumaczysz w każdym filmie wszystko co i jak od a do z. Pozdrawiam serdecznie i życzę progresu abyś miał więcej subskrybentów naprawdę na to zasługujesz! Pozdrówki!
Wielkie dzięki za docenienie mojej pracy. Cieszę się, że moje filmiki pomagają. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
Jak wypuściłeś ten film to brakowało Ci ok 20 subów do 500. Myślałem że jak wypuścisz następny film to będzie 500sub ale 600 pęknie przed następnym nagraniem........ gratulacje
Z racji tego faktu jutro będzie film który zaplanowałem na 500 subów. Wyjdzie na to że o 100 za późno, ale nic to.... To bardzo fajnie ze juz 600, to zapewne dzięki jednemu z widzów który rozesłał linki do filmów swoim ziomkom. Siła społeczności, gdyba każdy tak się zaangażował to byśmy. Liczyli w tysiącach pewnie. Ale i tak się cieszę nie myślałem że aż tyle się uzbiera w takim czasie, byle do przodu. Pozdrawiam! 👍✌️
13:06 z tego co kojaze to czerwony jest szerszy
Nie sprawdzałem tego w sumie, ale może masz rację. Sprawdzę przy następnej okazji.
Essa było czekane
No i doczekane.... Chcę robić więcej ale ledwo wyrabiam z jednym w tygodniu... Więc trochę czasami trzeba poczekać niestety. Ale cieszę się ze6ktos jednak czeka oraz z tego że regularnie udaje mi się przynajmniej to jedno w tygodniu robić. Essa! Swój? Znaczy Szczecin/okolice?
Ciekawy materiał. Poza tym pytanie dotyczących czyszczenia końcówek - można używać chemii typu rozpuszczalniki do farb i czy przez to czyszczenie capy nie stracą na swoich właściwościach?
Zalecane jest wręcz, jeśli chcesz używać ich wielokrotnie, aceton zrobi robotę, jeszcze wspomnę o tym w kolejnych filmach.
A jak czyścic zapchane końcówki ? Ja trzymam w rospuszalniku i myślę żeby kupić sprężone powietrze w sprayu do przepchania ale nie mogę znaleźć takiego sprężonego powietrza żeby końcówki pasowały.
A zgadnij co.... Będzie między innymi też i o tym w tą niedzielę zapraszam!
Cześć mam pytanie na rynku jest wiele wariantów modeli o których mówisz np. Skinny black, Skinny white, Skinny standard one się czymś różnią ?
Dla mnie osobiście to jednak to samo. Może działaj niektóre nico lepiej na innych puchach. Nie potrzebuje wielu rodzajów skiniacz, znajdź sobie jeden ulubiony i wystarczy... Mój ulubiony ostatni to Montana lvl1
Dzięki 🤙
Spox 👍
Można użyć capu ze spreju (aerozolu) na komary???
Dzisiaj robiąc film właśnie o tym pomyślałem... Heh, myślę że jeśli będzie pasował to jasne że tak. Jestem ciekawy efektu.
Jaki najlepszy do szkiców? Może być NYC Fatcap ?
Ja robię skiniaczami, ale inni robią też fatami, popróbuj sam się przekonaj jaki Ci odpowiada. Jeśli masz proste litery to NY zrobi robotę...
@@AncientProphet a puchy można trzymać bez capów i takiej plastikowej nasadki ?
Jasne że tak.
jakie mi do dope classica polecasz capy szukam 4 capy. cienki. sredni gruby i bardzo gruby. albo podaj swoje jakie bym mogl uzyc tez wiecej niz 4 to je bym kupil. bo szukam dzieki z gory
One chyba przychodzą od razu ze skiniaczem. Banana skinny, mtn lvl 1, jakiś pink fat, albo ny fat i gray dot do cieniowania i więcej ci nie trzeba.
@@AncientProphet dzięki
Spox!
hej wodzu mam pytanie, ostatnio zamowilem zestaw 24 Kobr z promocji i niektóre są na tyle gęste że farba zapycha mi capy (bordowy skinny cap) ktore sklep sam dał xD czy to specyfika danego koloru czy po prostu byly za długo lub źle przechowywane i farba sie 'zepsuła'?
A wytrzasnąłes dobrze? Spróbuj konkretnie. Tak z dwie minuty nawet...
tak ale dzięki za radę spróbuję dłużej. btw jeden kolor mi dalej psika po puszczeniu capa nawet 2 sekundy, czym to może być spowodowane? zaczęło się tak robić kiedy użyłem tej puszki pierwszy raz i odstawiłem ją na jakieś 2 dni
Cap się przypchał... Wyczyść albo zmień końcówkę.
BARDZO MI POMUGŁ TEN FILM
Cieszę się bardzo! Po to właśnie nagrywam!
Jakbyś miał wybrać jedną końcówkę (ulubioną, najczęściej, używaną, najlepszą według ciebie) to jaka by to była?
Dla mnie osobiście byłby to skinny cap, najpraqdopodobniej najbardziej dla mnie uniwersalna, z racji tego że mam sporo małych elementów w literach a nie chce mi się przeskakiwać z jednego capa np na fata. Jednak mam w planach po ćwiczenie z fatami aby jeszcze bardziej przyspieszyć prace.
O kurwa zajebisty bedie ten odcinek z zrobieniem wlasnego capa czekam na niego jak co ten odcinek tez mega a ja zazwyczaj robie wypelke koncowka co przychodzi z 600z molotow a outline to nigdy nie moge spamietac ktora to byla xD wlasnie kiedys slyszalem o robieniu capa z igly ale nigdy niewiedzialem jak mam to zrobic
To będzie raczej porównanie mojej do mosquito cap. Właściwie to już ją zrobiłem 😁 I na razie dział ok. W piątek wypróbuję w boju, pozostaje tylko zamówić mosquito.
@@AncientProphet ale bedzie jak ja zrobic?
Gdzie moge je kupic??
Końcówki kupuje się tam gdzie farby.. Ale nie mówię o sklepach typu obi..
Masz jakiegos IG z twoimi wrzutami na scianach ? pzdr
Mam, ale ujawnię go dopiero przy 500 Subach. Tak sobie postanowilem. Ale w sumie to już niedługo...
Wie ktoś może jakie capy napewno będą mi pasowały i dobrze psikały w farbie loop? Dokładnie tej 600ml ale to już bez znaczenia.
Na 600 powinien przychodzić jakiś fat ale nie wiem, nie używam 600ek.. Wszystko zależy co chcesz robić, zapewne do bombienia to jaki golden fat albo ultra...
Może w którymś z przyszłych odcinków zajmiesz się tematem dodatków, strzałek itd..
Dobry pomysł. Mam już w planach. Dzięki za pomysł. Pozdrówki. 👍
@@AncientProphet o super ! Czekam z niecierpliwością, pozderki!👋
Muza w tle ?
Nie mam linka do tego, ale prod. by Lil Yakubko
Komentarz dla algorytmu yt
Dzięx!
dlaczego fat cap do tagów?
To. Ie jest mus, zależy też od wielkości tagów. Większe tagi będą lwiej wyglądać z gruba kreska. No i można lepsze flary robić
.
.
A im grubszy cap tym szybciej schodzi farba? Bo słyszalem że jak ma się cieńszego Capa to da się więcej namalować niż np.hardcorem
400ml w puszce to zawsze te same 400ml. Jedna używając fatcapa faktycznie szybciej pozbędziesz się zawartości. Niektóre są bardziej oszczędne od innych ale powierzchnia krycia aż tak wiele nie będzie się różnić. Wszystko też zależy od tego w jakiś sposób wypełniasz, od podłoża itp...