українська пісня про місто "Олександрія"

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 кві 2020
  • Пісня про місто Олександрію
    В якому році землі, де згодом виникла Олександрія, стали частиною Вольностей Славного Війська Запорозького Низового, встановити важко. Перші згадки про це зафіксовані ще у 1576 році. Як складова частина Запорожжя, Олександрійщина входила до держави Богдана Хмельницького.
    Перша згадка про поселення Усиківку на території міста датується 1746 роком. Відповідно до напівлегендарної версії, поселення виникло як козацький зимівник, заснований запорозьким козаком Усиком, разом з побратимами та молодими козаками (джурами). Відповідно до даних вивчення подворових ревізій XVIII ст. на території міста на початку 1740-х замешкали козаки Кременчуцької сотні Миргородського полку «Григорій Усик з братом Сидором, Пилип Усик з братом Кирилом». Хоча й вони не були першими поселенцями цієї місцевості. Ще з кінця 1730-х тут мешкали Степан Терещенко з Кременчука, та Роман Касян з «сотни Богацкой». Усики полишили поселення у зв'язку з переселенням сюди сербів і створенням шанцю Бечея, і в подальшому Усики серед жителів поселення не зафіксовані.[5]
    Від часу свого заснування Усівка (або Усиківка) була укріпленим пунктом, який стояв на шляху набігів кримських татар та походів шляхти на землі обабіч Інгульця. Поселення стояло на важливому торговому чумацькому шляху з Полтави у Крим. За переписом 1752 р. в Усівці нараховувалось 109 дворів, проживало 256 чоловік. 1759 році збудована перша православна церква Святителя Миколая. Офіційно статус поселення Усівці було надано в 1754 р., після будівництва на місці нинішнього Кропивницького фортеці.
    Історичним центром міста є місце біля впадіння річки Березівки в Інгулець, завдяки зручності оборони поселення, обмеженого з двох сторін річками. Зараз на цьому місці знаходиться центральний міський парк культури і відпочинку імені Т. Г. Шевченка та культурно-спортивний комплекс «Ніка» (центральний міський стадіон).
    У 1989 році розглядався проект створення Олександрійського національного ландшафтно-меморіального парку ім. Т. Г. Шевченка. Складовою частиною майбутнього дендропарку мав стати історико-архітектурний комплекс на острові Заснова в межиріччі Березівки та Інгульця. Було заплановано відтворити козацьке поселення та встановити пам'ятний знак козакам-засновникам міста. Але через відсутність належного фінансування цей проект так і не був реалізований.

КОМЕНТАРІ • 11

  • @Wedding-channel-UA
    @Wedding-channel-UA 4 роки тому +2

    Гарно,зворушливо!

  • @katykaty3196
    @katykaty3196 Рік тому +2

    Яка гарна пісня,про моє гарне ,рідне місто🤩💙💛Україна переможе.

  • @marijzhushman5363
    @marijzhushman5363 Рік тому +1

    Приємно

  • @user-fv1je9ei4g
    @user-fv1je9ei4g Рік тому +1

    задушевно гарно молодець

  • @user-dr9np9qi5m
    @user-dr9np9qi5m 2 роки тому +1

    Да Влад, разнесла нас судьба по Украине и по миру, но никогда не забудем родной город нашего детства, юности, молодости и взросления. Наткнулась случайно на твоё видео(сразу подписалась, знакомы лично с тобой)) ) , очень в сердце становится очень тепло и уютно... Дай Бог здоровья тебе и твоим близким!

  • @user-ql8op8wx7n
    @user-ql8op8wx7n 4 роки тому +2

    Молодец

  • @idea164
    @idea164 4 роки тому +2

    ***