Jaký bylo moje poprvý s hladičkou betonu?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 жов 2024
  • Jaký to bylo držet poprvý v ruce hladičku betonu? Když sem viděl kvalitu provedení betonu uhlazenýho ručně, rozhod sem se, že musí bejt nějaká lepší cesta. V tomhle videu se dozvíte, čím mě hladička na beton mile překvapila.
    Půjčit si ji můžete tady:
    www.dek.cz/puj...
    #HladičkaBetonu #DEK #StavebninyDEK #HustejVercajk #Tipy #StavbaDílny
    ⚙️ Sledujte Hustej Vercajk i na Instagramu: / hustejvercajk
    Hustej vohoz pořídíte tady: www.hustejverc... 👕
    Nezapomeňte se přihlásit k odběru kanálu Hustej Vercajk pro více recenzí a tipů! 👍

КОМЕНТАРІ • 14

  • @danpro.u
    @danpro.u 3 місяці тому +3

    AI Gemini:
    Leštička na beton, také známá jako betonová hladicí deska nebo "helikoptéra", je stroj používaný k úpravě povrchu čerstvě nalitého betonu. Funguje na principu otáčejícího se ocelového talíře (někdy nazývaného disk) a lopatek, které jsou umístěny nad tímto talířem.
    Jak to funguje:
    Počáteční fáze: Hned po nalití betonu se používá leštička s nasazeným ocelovým talířem. Otáčení talíře pomáhá rovnoměrně rozprostřít beton, zatlačit větší kamenivo do hloubky a odstranit přebytečnou vodu z povrchu. Tato fáze se nazývá "hrubé hlazení".
    Druhá fáze: Jakmile beton trochu zavadne, ocelový talíř se často sundává a používají se pouze lopatky. Lopatky jemně kloužou po povrchu betonu, čímž ho dále zhutňují a vyhlazují. Tímto způsobem se dosahuje hladkého a rovného povrchu. Tato fáze se nazývá "jemné hlazení".
    Leštění (volitelné): V některých případech se po jemném hlazení používají speciální leštící podložky nebo nástroje, které se připevňují k leštičce. Tyto nástroje dále zhutňují a leští beton, čímž vytvářejí vysoce lesklý povrch.
    Proč se někdy sundává ocelový talíř:
    Vyhnutí se stopám: Ocelový talíř může na povrchu betonu zanechat stopy, zejména pokud se používá příliš dlouho nebo na příliš měkkém betonu. Proto se někdy sundává, aby se dosáhlo co nejhladšího povrchu.
    Jemnější úprava: Lopatky umožňují jemnější a přesnější úpravu povrchu betonu, což je důležité zejména u finálních úprav.
    Důležité upozornění: Používání leštičky na beton vyžaduje zkušenosti a správné načasování. Pokud se použije příliš brzy, může dojít k poškození betonu. Pokud se použije příliš pozdě, beton nemusí být dostatečně zpracovatelný.

  • @iGerminator
    @iGerminator Місяць тому

    Nejvic Grizzly borec! Jen tak dal. spousty super informaci. Dik

  • @daveMCZ
    @daveMCZ 2 місяці тому

    Bohužel to amatér asi jako final nedá a pod epoxy to není ok..lepší hrubsi povrch,než sklo..kvuli adhezi.na lešení je treba vsypy a modlit se..at to vyjde.takze to cenu nemá a jen si clovek pridelava práci,aby hladký povrch zdrsnil.dela se brokovani na velkých stavbach..Pak nivelaceva epoxid.vylestit do skla..uskoci vrstvy nad. Bohužel.jinak máš super videa

  • @petrkominek5992
    @petrkominek5992 3 місяці тому +1

    Ten talíř je z té leštičky potřeba po roztočení betonu sundat. Slouží pouze k zatlačení kameniva a k tomu, aby se dostal na povrch cementový tmel. Pokud má být finálním povrchem epoxidový nátěr, tak by stačilo vyleštěný povrch obrokovat nebo zbrousit a samonivelačku úplně vynechat.

  • @JakubSvojak
    @JakubSvojak 3 місяці тому +1

    Ahoj, je super že zkoušíš stále nové věci a postupy! Kdyby si to příště chtěl mít zase o něco lepší tak se ozvi a rád ti pomůžu 😉

  • @lukaskabzan1323
    @lukaskabzan1323 3 місяці тому +1

    ahoj tanier sa pouziva na zrovnavie a potom to este prejdes lopatkamy ktore sa daju naklapat a tie su na finis

  • @radimkoziorek
    @radimkoziorek 2 місяці тому

    Ahoj, prihodim par zkusenosti z posledni realizace podlahy v garazi a sklepe. Prvni prace byla celkem trapena a umocnena malym prostorem, proto se mi to uplne nedarilo. Jak uz nekdo zminil, talir je pouze na utazeni betonu a kdyz jej sundas, tak lopatkama vylepsis rovinatost a povrch. Me se to moc nepovedlo, nekde mam moista, kde jsem mel beton asi uz dost suchy a hlasicka uz to nezvladla upravit. Mate zkusenosti jestli to epoxidovy nater zvladne tak, aby byl potvrch stejny? Mista jsou nekde pekne hladka a nekde jsou mista, jakoby se beton drolil, ale je celistvy, nedroli se, pouze to tak vypda. Diky za video a pripadne rady ;)

  • @silenoz6667
    @silenoz6667 3 місяці тому

    Zdravím. Taky budu dělat betonovou podlahu do zahradního domku. Čím prosím natřít beton aby byl chráněn před olejem či benzínem že sekačky na trávu??? Izobanem? Děkuji moc

    • @danpro.u
      @danpro.u 3 місяці тому

      @@silenoz6667 Na podlahy (garáže) používám dvousložkový epoxid Den Braven. Izobanem mám jednu také natřenou, ale mechanická a vůbec celková odolnost epoxidu je o dost jinde.

  • @pitoh107
    @pitoh107 3 місяці тому

    Ahoj chlapi ja sa chcem opytat ci hrubka poteru 6cm nieje malo. Tiez riesim podlahu do dielne a firma mi povedala ze min hrubka 10cm na priemyselnu podlahu. Vdaka peter

    • @kingbacker
      @kingbacker 3 місяці тому

      10cm zbytečně moc. Mám v garáži obyčejný beton, 6-7cm, čtyři roky a praskliny žádné. Doma kvůli izolaci nějaký top anhydrit, 5-6cm, ale tam je to ani ne tokz, tak uvidíme

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  3 місяці тому

      Asi záleží čemu firma říká průmyslová podlaha. Ono je rozdíl jestli si tam postavíte 250kg hoblovku nebo 50tunovej sklad jeklů. A samosebou jakej beton a armování taky použijete. A je také třeba brát v potaz co pod tou podlahou je. U mě je 15cm roznášecí armovaná deska takže tím se stabilizujou i vrchní vrstvy skladby podlahy.

    • @kingbacker
      @kingbacker 3 місяці тому

      @@HustejVercajk předpokládám, že dílna nebude sklad ingotů, ale je jasné, že každý se chce jistit. Také mám v garáži ještě roznášecí desku 7-8cm, na srovnání s terénem, stejně jako finále s kari sítí, jen pevnostní cement. "Běžná" podlaha asi nějakou tu tunu snese, pokud bude alespoň trochu roznesená a nebude se šetřit na materiálu. Vyhlášky neznám, ale přirozeně, vše chce mít svou rezervu a současně dodržet kvalitu materiálů. Tloušťka je jen jedna z položek

    • @LukasLJ.
      @LukasLJ. 2 місяці тому

      Já dělal dílnu, kde jsem měl v plánu jezdit i paleťákem a tloušťka betonu byla 12-15 na původní nerovnou podlahu. Do betonu chlapi dávali vlákna (nasypáno do mixu na místě) a i tak jsem tam dal síť 10/10/6. Povrch pak zaprášili nějakým práškem. Nebyl to běžný cement, byl to německý výrobek a nápisy na pytli. Nevíte, co to bylo konkrétně za přísadu? Je mi jasné, že cementová, spíš mi jde o název výrobku.
      Po dvou dnech po betonáži to nařezali asi na 2,5x2,5m čtverce, do řezu za týden nacpali knot a zasilikonovali.