Як оформити догляд за родичем, який потребує стороннього догляду???

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 січ 2023

КОМЕНТАРІ • 206

  • @user-my3px7sy4n
    @user-my3px7sy4n 29 днів тому

    Дякую

  • @harperplaygames
    @harperplaygames Рік тому

    Підкажіть будь ласка, чи потрібно доглядальнику мати прописку у місті де проживає особа за якою буде здійснюватися догляд, з бабушкою живу вже пів року, але впо не робив, а ще чи потрібно мати офіційні доходи (працюю онлайн, не офіційно)?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, так необхідно проживати разом з особою, яка потребує догляду, і мати спільний побут (це має бути підтверджено «пропискою» або обстеженням спеціальними службами); та мати середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року - до 2589 гривень). Вам необхідно буде подати декларацію про доходи і майновий стан (заповнену на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за попередні 6 місяців).

  • @superbabyy
    @superbabyy Рік тому +1

    Якщо я праюю, можу я оформити постійний догляд за батьком? При оформленні потрібна довідка лікарської коміссії, яка підтверджує необхідність догляду, якщо батькові 80 років?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +2

      Доброго дня, довідка лікарської комісії, яка буде підтверджувати необхідність догляду - потрібна. Так можете оформити.

  • @user-vl8ch6tj3r
    @user-vl8ch6tj3r Рік тому +1

    Добрий день, підскажіть будьласка , якщо висновок лікарів про те , що мій тато як інвалід 2 групи потребує догляду датована 2014 р чи вона не втратила актуальність сьогоднію.
    Чи треба татові наново проходити медкомісію ?

  • @kkkkk7200
    @kkkkk7200 Рік тому +1

    Вітаю! Я звернувся через цнап до соцбез для оформлення догляду як помічник особи що потребує постійного догляду. 30 днів минуло, відповіді нема. Мало того щей тцк натравили, повістку в двері засунули. Тепер питання як домогтися від соцбез прийняти заяву мою?

  • @nataliyadobrotvor5833
    @nataliyadobrotvor5833 6 днів тому

    Про який Ви догляд? В мене жила бабуся 89 років з деменсією, але діагноз поставили слабоумство, щоб не давати догляду. Опікунство я оформила через суд, а догляду не дали, бо лікарі не давали потрібної довідки. Навіть в лікарню відмовлялись брати в такому віці 😢
    Сама я добитись нічого не могла, бо був ще важкохворий чоловік, син бабусі, і ніякої підтримки. Йому теж групи не давали, бо вже на пенсії.
    В нашій недодержаві все треба вигризати і купувати, інакше ніяк ((

  • @user-jg3fe7yn9m
    @user-jg3fe7yn9m Рік тому +2

    Доброго дня, дякую за доступне та зрозуміле пояснення,але в мене є до Вас одне питання, скажіть будь- ласка чи можна отримати статус доглядальника за особою яка цього потребує за рішенням комісії, без нарахування компенсації, оскільки дохід перевищує 2589,але людина не являється ФОП.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства України якщо Ви здійснюєте догляд за особою, яка цього потребує та маєте дохід понад 2684 грн на місяць, Ви не маєте права на отримання компенсації за догляд. Ви можете звернутись до Центру надання адміністративних послуг або до управління соціального захисту населення місцевої ради.

  • @user-ec1tp7mv6y
    @user-ec1tp7mv6y Рік тому

    Скажіть будь ласка, чоловік оформлений по догляду за бабусею вже 6 років, бабусі 90, в неї є дочка 65 років.У військоматі вимагають аби дочка здійснювала догляд, чи правомірні їхні дії?Дочка не проживає з бабцею.Щиро дякую за відповідь.

  • @saratoga9054
    @saratoga9054 26 днів тому

    Доброго вечора яка різниця між доглядом і опікунством? Для літньої людини? Дякую

  • @user-su2kw1gu5i
    @user-su2kw1gu5i 6 місяців тому

    Доброго дня. Які потрібні документи для перетину кордону якщо сестра має інвалідність 2 групи?

  • @user-ne6ji9kg1j
    @user-ne6ji9kg1j 9 місяців тому

    Добрий вечір! Я маю 72 роки проживаю як громадянська дружина мужчині 82 років.В місті де проживаємо ми не зареєстровані.Чоловік дуже погано бачить і має документ з поліклініки що потребує стороннього догляду.Він оформляє по місцю реєстрації свою онучку 20років.Але вже 2 місяці документи лежать в ОТГ і не хочуть дати письмової відповіді чому не нараховують допомоги.Ми проживаємо в місті бо поруч лікарня,полікліклініка,а онучка живе в селі. По суті я доглядаю за співмешканцем. А я можу оформити догляд за ним?

  • @NikolayRoienko
    @NikolayRoienko 8 місяців тому +1

    Яка форма заяви від людини яка потребує догляду?

  • @user-es3nn4sx1b
    @user-es3nn4sx1b 3 місяці тому

    Вітаю. Чи можна оформити догляд за непрямим родичем(хресна мама) інвалідом 1 групи при відсутності прямих родичів в Україні? Інвалід проживає сама. Чи можливо в такій ситуації оформити акт встановлення факту постійного догляду?

  • @oldschoolsboy
    @oldschoolsboy Рік тому

    добрый вечер,скажите,а если мы пошли ко врачу и нам сказали,что такую комиссию распустили еще в мае и ее нет,бабушка инвалид второй группы.Как поступить?спасибо.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства України, оформити догляд та отримувати виплати можуть повнолітні дієздатні члени сім’ї, якщо вони:
      проживають разом з особою, яка потребує догляду, і мають спільний побут (це має бути підтверджено «пропискою» або обстеженням спеціальними службами);
      здійснюють догляд на непрофесійній основі без підприємницької діяльності;
      мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року - до 2589 гривень).

  • @Bobeeeeeee259
    @Bobeeeeeee259 10 місяців тому

    Доброго дня. В мене така ситуація, в мене є брат і колись оформлював на нього опікунство, документ не можу знайти, цей документ має термін дії? Ще трохи пізніше нам довелось відправити в інтернат для психічно хворих, на даний час немає звʼязку з ним. Друге моя мати пенсіонерка вийшла раніше на пенсію за доглядом за дитиною інвалідом, зараз перебуває за кордоном з сестрою, на цей час захворіла і сестра хоть і не маленька 17 років, але їй дуже важко. Планую щоб сестра приїхала до мене, я можу оформити догляд за нею? Або можливо якийсь другий від догляду щоби міг потів виїхати і допомогти їм. Сестра інвалід дитинства, але строк дії закінчився пару місяців тому, можливо доведеться пройти медогляд , до війни клали в лікарню на два тижні, потім оновлювали документи. Будь ласка порадьте щось , дуже важка ситуація. Дякую

  • @user-br6tg6fk1n
    @user-br6tg6fk1n 5 місяців тому

    Доброго вечора!
    Бачу ,що цей ролік 11-місячної давності.Але лише зараз його подивилася.
    Мій тато не може сам пересуватися,про це є висновок ЛКК і,звичайно не може себе сам обслуговивати.Я стою на обліку в онколікарні.
    Чи можу я оформити таку допомогу на себе?
    Заздалегідь,дякую

  • @bohdanhlibovytskyi3330
    @bohdanhlibovytskyi3330 Рік тому +2

    Доброго дня, а якщо я ФОП, які документи про доходи мені необхідно підготувати? Дякую

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго дня, щоб оформити догляд за родичем, треба пройти певну процедуру. Для початку необхідно викликати сімейного лікаря, який обстежить і направить на комісію, яка ухвалюватиме рішення щодо необхідності стороннього догляду. Отримавши висновок медичної комісії, Ви можете звернутися до органів управління соціального захисту населення за місцем проживання з такими документами:
      заявою;
      копіями паспортів та ідентифікаційних номерів (вашими і бабусиним);
      довідкою з Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або органів місцевого самоврядування щодо вашого спільного проживання (зазначу, що Ви повинні проживати з бабусею постійно);
      висновком лікарської комісії, який підтверджує необхідність догляду за людиною похилого віку;
      довідкою про доходи з Вашого місця роботи;
      довідкою про стан Вашого здоров’я.

  • @viktoriadovbenko914
    @viktoriadovbenko914 11 місяців тому +1

    Доброго дня! Батьком інвалід першої групи по зору, лікарі видали довідку _потребує постійного стороннього догляду, але державні служби відмовляють у оформленні по догляду дружині полягаясь на те, що вийшло нове положення в якому є якась шкала оцінювання і ніби за цією шкалою батько може самостійно себе обійти. Чи має право інвалід першої групи по зору на сторонній догляд? ХТО. МОЖЕ ОФОРМИТИ ДОГЛЯД?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  11 місяців тому +1

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства, оформити догляд мають право особи, із числа членів своєї родини, які спільно проживають з особою, яка потребує догляду, ведуть спільний побут (чоловік, дружина, діти). Раджу Вам звернутися в письмовому форматі, зареєструвати письмове звернення в канцелярії, чи відправити цінним листом з описом про вручення, та вияснити на підставі чого Вам відмовляють у догляді, адже згідно чинного законодавства догляд може здійснюватися за особами з інвалідністю 1 групи.

  • @user-pb6zt9hq9d
    @user-pb6zt9hq9d Рік тому +9

    Доброго дня чи може бути прийняте рішення про присвоєння статусу по догляду да людиною яка згідно висновку ЛКК такого догляду потребує без нарахування компенсації доглядальнику (дадуть відмову бо дохід сім'ї перевищує 2589.00 грн???дякую за відповідь ❤️

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго дня, якщо Вам не нараховують компенсацію за догляд ( якщо дохід більший за 2589 грн) в такому випадку Ви можете надалі здійснювати догляд без його документального оформлення. Стосовно надання Вам статусу по догляду за людиною, яка потребує стороннього догляду без отримання компенсації від держави зверніться будь-ласка в органи соціального захисту населення.

    • @babygame776
      @babygame776 Рік тому +5

      В соц. захисті сказали , що статус доглядика є тоді, коли доглядник отримує компенсацію.

    • @oleglukianov4457
      @oleglukianov4457 Рік тому +1

      Аналогічна ситуація. ФОП - відмова по компенсації. Яка інстанція надасть довідку що саме я є доглядальник?

  • @popka_na_knopci
    @popka_na_knopci 11 місяців тому

    Доброго дня, чи можете підказати?
    У мами 3 група інвалід дитинства і є акт обстеження з отг що підтверджує тяжкий стан і неопх. догляд. ЛКК не дає довідки бо не 2 група. Чи цього достатньо для відстрочки?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  11 місяців тому

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства і останніх змін, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов"язані, які мають дружину, із числа осіб з інвалідністю або одного із своїх батьків чи батьків дружини, із числа осіб з інвалідністю 1 або 2 групи, за умови, що такі особи, з інвалідіністю не мають інших працездатних осіб, які зобов"язані їх утримувати.

  • @user-pk9mp7pu6k
    @user-pk9mp7pu6k Рік тому +1

    Розкажіть будь ласка,який потрібен пакет документів для чоловіка,який супроводжує за кордон дружину інваліда 1-2-3 групи інвалідності з усіма змінами та доповненнями на сьогоднішній день.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, для чоловіків, які мають дружину із числа осіб з інвалідністю1 чи 2 групи: свідоцтво про шлюб, довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою 157-1/0, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення, або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до З.У " Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю"., або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, видана структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради. Для чоловіків, зайнятих постійним доглядом за хворою дружиною, яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров'я потребує постійного стороннього догляду: свідоцтво про шлюб, висновок ЛКЗ охорони здоров'я щодо необхідності постійного стороннього огляду за особою з інвалідністю 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу,або висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі за формою 080-4/0, або довідка про отримання компенсації фізичним особаи, які надають соц.послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, яка підтверджує здійснення догляду.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Продовження: для чоловіків, зайнятих постійним доглядом за особою з інвалідністю 1 чи 2 групи або за особою, яка ща висновком ЛКЗ охорони здоров'я потребує постійного сторонньрго догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд: висновок ЛКЗ охорони здоров'я щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю 1 чи 2 гр. внаслідок психічного розладу або висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соц послуги на непрофесійній основі за формою 080-4/0, або довідка про отримання компенсації фіз особам, які надають соц послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, видана структурним підрозділом з питань соц захисту населення, або довідка про отримання компенсації фіз особам, які надають соц послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на проф основі, яка підтверджує здійснення догляду. Додатково для осіб з інвалідністю 1 та 2 групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією ща формою 157-1/0, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення.

    • @user-ky8fe7ny5h
      @user-ky8fe7ny5h Рік тому +1

      Доброго дня мама інвалід 2 групи з приміткую в довідці МСЕК про те що вона потребує догляду . Зареєстровані в одній квартирі.В СОВБЕЗІ відправили взяти довідку в ЛКК. ЛКК відмовили ,що потрібно робити далі?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      @@user-ky8fe7ny5h Доброго вечора, маєте право на оскарження даного рішення ЛКК. Оскаржити рішення комісії можливо протягом одного місяця. Для цього необхідно звернутися до самої комісії, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Де буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. Це рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України.

  • @user-vn4fp7xm5k
    @user-vn4fp7xm5k Рік тому

    Доброго вечора, підкажіть будь-ласка, якщо у ЦНАП сказали, що вони з 2020року не оформлюють догляди за похилою людиною ,що робити в такій ситуації

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, в такому випадку зверніться в органи соціального захисту населення для оформлення догляду за матір"ю.

  • @user-ne5bj7kl2m
    @user-ne5bj7kl2m 10 місяців тому

    Підкажіть будь ласка,а зять має право оформити догляд за тещею?

  • @diymixaklass1015
    @diymixaklass1015 Рік тому +2

    Доброго дня. Маю матір віком 77 років. В неї перлом шийки лівого стегна, групи інвалідності нема. Вона пересувається по квартирі на милицях, не куди не виходячи бо живемо на 4 поверсі. Заключення ЛКК є що потребує стороннього постійного догляду. Підкажіть будь ласка чи звільняє заключення від мобілізації? Чи потрібно оформляти ще щось? Строкову службу я не служив.

  • @dima_yagovich
    @dima_yagovich Рік тому

    Доброго дня хочу вас запитатися якщо мені ЛКК не погодила сторонній догляд але підписала сторонню допомогу я зможу отримати опіку над інвалідом?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства України опіка може бути встановлена лише над недієздатною особою (якщо особа не усвідомлює значення своїх дій та не може ними керувати), для цього Вам необхідно звернутися до суду, в рамках окремого провадження, адже особа визнається недієздатною виключно за рішенням суду.

  • @user-ty7zn8jx5r
    @user-ty7zn8jx5r Рік тому

    Скажіть будь ласка чи є підставою для звільнення з війська якщо я фоп і у оного з батьків 2 гр. інвалідності. Чи потрібно в такому випадку постійний догляд? Чи наявність групи є достатньо для звільнення і оформляти постійний догляд непотрібно. Які документи потрібно зібрати

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства України для того, щоб оформити догляд, за особою, яка цього потребує необхідно:
      Ви маєте бути родичем того, хто потребує догляду. При цьому обидва повинні проживати на одній житлоплощі, бути пов’язані спільним побутом і мати взаємні права та обов’язки. І, звичайно, проблеми зі здоров’ям мають бути підтверджені медичними висновками, та мати дохід не більше 2589 гривень. На сьогоднішній день для отримання компенсації з догляду необхідно підготувати такий пакет документів:
      заяву про згоду надавати соціальні послуги;
      заяву про згоду їх одержувати;
      паспорти заявника і того, хто потребує соціальних послуг (подається при подачі заяви);
      їхні ідентифікаційні коди;
      декларацію про доходи і майновий стан (заповнену на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за попередні 6 місяців);
      довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);
      висновок лікарської комісії медичного закладу про необхідність в догляді за літніми громадянами внаслідок когнітивних порушень (для хворих з таким діагнозом);
      висновок лікарської комісії медичного закладу про необхідність у догляді за невиліковно хворими особами, якщо вони через порушення функцій організму не можуть обслуговувати себе і самостійно пересуватися.

  • @konfirmat6311
    @konfirmat6311 Рік тому

    Доброго дня.
    Я з бабусею переселенці, вона ВПО а я ні, але проживаємо в одному будинку. Чи зможу я оформити догляд за нею, треба мені робити ВПО? Бабуся похилого віку, має документи з психіатричної лікарні про поганий стан здоров'я.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, для того, щоб оформити догляд за бабусею Вам не потрібно оформляти статус ВПО.

  • @wot7897
    @wot7897 7 місяців тому

    Доброго вечора!
    Підскажіть, чи може бути доглядальником студент денної форми навчання?

  • @user-cl9qh6ue9n
    @user-cl9qh6ue9n 8 місяців тому

    Добрий вечір .
    Мені треба консультація 🙏
    Моя тітка безвеліковно хвора , але у неї не оформлена група , за нею доглядає мій брат він інвалід 2 групи шизофренія .
    В мене питання?
    Коли у него огострення хвороби от зараз він починає пиячити , таблетки пити припиняє , починає все виносити з хати , тітку кидає , сусідка ходить але чого не досталь .
    Тому чі е можливість іго відправити жити в лікарню для хворих , а тітку відправити в пансіонат для инвалідів.
    І які документи потрібні🙏
    Дякую

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  8 місяців тому

      зверніться будь-ласка до органів соціального захисту населення

  • @user-zi9td2cm4k
    @user-zi9td2cm4k Рік тому

    Добрий вечір, єпитання три питання.
    Якщо я оформлюю доглад за інвалідом 2-ї групи, достатньо висновку вкк.
    І якщо я офіційно не працевлаштованний, а працюю на фрілансі, можуть з цим виникнути питання.
    І остананє, я маю постійно щнаходитись біля інваліда, чи ні, як це перевіряється і контролюється.
    Дякую, за ваші корисні відео!

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, щоб оформити догляд Вам необхідно:
      1. спільно проживати, та бути пов’язаним спільним побутом, мати взаємні права та обов’язки;
      2. для громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень - висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ; для осіб з інвалідністю - копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
      3. стосовно Вашого доходу Вам необхідно подати - декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

  • @ryzhkov2096
    @ryzhkov2096 Рік тому

    Доброго вечора, а що робити якщо соцзахист відмовив у догляді за моєю бабусею, Інвалід 1 групи, без обох ніг, Справка з МСЕКу є, видана 14 року, вона без обмежень по часу, в ній написано Потребую стороннього догляду. В СоцЗахисті сказали що ми набрали більше 55 балів і їм байдуже на справку з МСЕКу, вони дають згідно своєї системи оцінювання.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, якщо Ви маєте офіційну відмову від органів соціального захисту населення спробуйте звернутися до суду і оскаржити дане рішення в судовому порядку.

  • @Viktoriialaw
    @Viktoriialaw Рік тому

    Скажіть, чи надасть доглядальника та на скільки годин в неділю, якщо трапитися інсульт, людина не може себе обходити. Бабуся мала людину із соц. служби по 4 години на неділю до інсульту. Як їй оформити більше годин, якщо вона лежача?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, стосовно збільшення годин догляду зверніться будь-ласка в органи соціального захисту населення.

  • @noado0708
    @noado0708 Рік тому

    Доброго дня, чи можна супроводжуючи таку особою перетинати кордон, чоловіку який підлягає мобілізації?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, може виїхати за кордон чоловік, який супроводжує особу з інвалідністю І, ІІ групи, а також той, хто їде для догляду за хворими батьками, дружиною чи дітьми. Виїзд чоловіків для догляду за хворими членами сім'ї неможливий без хворого. Перетин кордону для супроводження осіб із інвалідністю III групи не передбачено.

  • @user-vf3ge9ge5z
    @user-vf3ge9ge5z Рік тому

    Доброго дня. Скажіть будь ласка, які мають бути доходи у людини, яка хоче здійснити догляд за людиною похилого віку?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, Ваш дохід має бути не більшим ніж 2589 грн. Середньомісячний дохід особи, яка надає соціальні послуги, обчислюється шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу її сім’ї на кількість членів сім’ї.

  • @user-fq7kq5ug1b
    @user-fq7kq5ug1b Рік тому

    Доброго вечора! Підкажіть будь ласка в мене така ситуація, я мобілізований та проходжу строкуву служу, та хочу зробити постійний догляд за дідусем, в мене є вже рішення ЛКК в якому вказано що він потребує постійного стороннього догляду! І є остальні документи, але є один мінус я не маю можливісті приїхати до свого ОТГ та написати заяву про надання постійного догляду за дідусем (підкажіть як мене діяти в такій ситуації?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, подати заяву на отримання послуги, у Вашому випадку заяву про надання постійного догляду за дідусем Ви можете особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом). Отримати результати Ви можете особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

  • @overwatch3595
    @overwatch3595 Рік тому +1

    Був в Управлінні соціального захисту населення, мені сказали що норма за якою можно оформити піклування або догляд за похилою людиною старше 80 років вже не діє. Можно оформити тільки інваліда першої групи, або якщо людина психічно хвора. Вы можете це підтвердити чи спростувати?

    • @Vitaliy_V.
      @Vitaliy_V. Рік тому

      а вам надали законне обгрунтування даного твердження? теж цікавить ця тема.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, можна оформити догляд за громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями. Для цього обов’язково отримати висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді. (ч. 6 статті 13 ЗУ «Про соціальні послуги»)

    • @Vitaliy_V.
      @Vitaliy_V. Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p , і при цьому бути ФОПом? Тобто мати дохід вищий за необхідний мінімум.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Згідно чинного законодавства України догляд за людиною похилого віку, може оформити непрацююча, але працездатна особа.ФОП це людина, яка самостійно забезпечує себе роботою. Також законодавством передбачено, що догляд за особою яка досягла 80 річного віку , передбачає отримання відповідної компенсації , яка призначається і виплачується непрацюючим працездатним особам .

    • @Vitaliy_V.
      @Vitaliy_V. Рік тому +2

      @@user-kx1nq4yn6p , тобто припинити сплачувати податок та "сісти на шию" іншим платникам. Чудове законодавство.

  • @tonerolevsk3281
    @tonerolevsk3281 Рік тому

    Доброго дня! Якщо я оформлений по догляду за своєю бабусею вже 9 років чи може це бути підставою для отримання відстрочки від мобілізації? Бабусі вже 96 років інвалідності не має!Які документи треба нести до військомату?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, згідно ст.23 З.У "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
      зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду.

  • @dimarehesha6485
    @dimarehesha6485 Рік тому

    Доброго дня , хочу оформити догляд за бабушкою , їй 85 років , в соц.захисті сказали , що треба лкк і направили до сімейного. Сімейний відмовляється направляти на лкк , бо їй сказало начальство , що зараз не робити такого. Як бути?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, можна оформити догляд за громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями. Для цього обов’язково отримати висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді. (ч. 6 статті 13 ЗУ «Про соціальні послуги»)

  • @valdish2valdish22
    @valdish2valdish22 Рік тому

    Доброго вечора я зараз оформлюю догляд за своєю бабусею 82 роки якщо держава виплачує 2000 грн чи можна від них відмовитися і піти на офіційну роботу зі збереженням опікунства?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства догляд за особами, які цього потребують можуть здійснювати повнолітні дієздатні члени сім’ї, якщо вони:
      проживають разом з особою, яка потребує догляду, і мають спільний побут (це має бути підтверджено «пропискою» або обстеженням спеціальними службами);
      здійснюють догляд на непрофесійній основі без підприємницької діяльності;
      мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року - до 2589 гривень).

  • @igorfitak2722
    @igorfitak2722 Рік тому

    Доброго дня, у мене мати інвалід з дитинства 2 групи, чи обов'язково мені оформляти догляд для відстрочки?, і є ще баця їй 82 роки має проблеми з слухом і носить слуховий апарат

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, згідно ст.23 З.У "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" - не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
      які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

  • @kolystypak4358
    @kolystypak4358 Рік тому

    доброго вечора.Підкажіть будь - ласка для оформлення постійного догляду за інвалідом 1 групи є обов'язковими довідки про доходи всіх членів сім'ї доглядальника, чи тпотрібна довідка про доходи тільки доглядальника?Дякую.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, так подається довідка про доходи кожного члена сім"ї.

    • @kolystypak4358
      @kolystypak4358 Рік тому

      Дякую

    • @kolystypak4358
      @kolystypak4358 Рік тому

      А якщо офіційних доходів немає ні в чоловіка ні в дружини,то постійний догляд оформити неможливо?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, на сьогоднішній день для оформлення постійного догляду та отримання компенсації з догляду необхідно підготувати такий пакет документів:
      заяву про згоду надавати соціальні послуги;
      заяву про згоду їх одержувати;
      паспорти заявника і того, хто потребує соціальних послуг (подається при подачі заяви);
      їхні ідентифікаційні коди;
      декларацію про доходи і майновий стан (заповнену на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за попередні 6 місяців);
      довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);
      висновок лікарської комісії медичного закладу про необхідність в догляді за літніми громадянами внаслідок когнітивних порушень (для хворих з таким діагнозом);
      висновок лікарської комісії медичного закладу про необхідність у догляді за невиліковно хворими особами, якщо вони через порушення функцій організму не можуть обслуговувати себе і самостійно пересуватися.
      Середньомісячний дохід особи, яка надає соціальні послуги, обчислюється шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу її сім’ї на кількість членів сім’ї. Тобто розмір виплати залежить від Ваших доходів і розраховується індивідуально для кожного одержувача.

  • @user-vf3ge9ge5z
    @user-vf3ge9ge5z Рік тому

    Доброго вечора. Скажіть будь ласка, за скільки місяців потрібно мати довідку про доходи?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства декларацію про доходи і майновий стан (заповнену на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за попередні 6 місяців).

  • @vita3385
    @vita3385 Рік тому

    Добрий вечір.Скажіть будь ласка чи можу я оформити догляд за бабусею 92 роки,якщо я з нею проживаю,я не працюю і маю дитину 6 років,чоловіка немаю.Але з нами ще в квартирі прописана її дочка,але фактично там не проживає.дякую

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства України, право здійснювати догляд належить особам, з-поміж членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Документи підтверджують потребу в догляді - для громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень - висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ. Крім зазначених документів, подається в паперовій чи електронній формі:
      паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу (посвідка на постійне проживання/посвідчення біженця/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, для іноземця та особи без громадянства);
      заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
      заява про згоду отримувати соціальні послуги;
      декларації про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги. Для оформлення документів, за призначенням і виплатою компенсації за догляд Ви можете звернутись до Центру надання адміністративних послуг або до управління соціального захисту населення місцевої ради.

  • @user-zo4jw6ju7h
    @user-zo4jw6ju7h Рік тому

    Добрий день. У мене мама потребує постійного догляду.Ій 85 років,2інсульти і зараз деменція,не ходить .Я пенсіонер 2093 пенсія,скільки мені повинні виплачувати за догляд?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Юридическая барахолка
      • 8 днів тому
      Доброго вечора, - допомога людині, яка проживає разом із особою з інвалідністю внаслідок психічного розладу - 2589 грн.

  • @dghfbuxjyf
    @dghfbuxjyf Рік тому

    Доброго дня.сину дозволило ЛКК сторонній догляд.Скажіть що це означає?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, зверніться будь-ласка в органи соціального захисту населення, де зможете оформити сторонній догляд над особою, яка його потребує.

  • @goldcall3574
    @goldcall3574 Рік тому +1

    Доброго дня. Дуже дякую за відео. Ситуація наступна: є висновок ЛКК,де вказан діагноз(є підписи та печатки 3х лікарів, членів комісії), написано ПОТРЕБУЄ СТОРОННЬОГО ДОГДЯДУ, є документи з сільради, де вказано що я проживаю з бабусею(ій 92роки). В ії квартирі я не прописан(але маю ВПО на цю адресу, що є фактичним місцем проживання згідно закону), в соц захисті сказали, що потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО бути прописаним у цій квартирі,на питання щодо нормативної бази такого обов'язка буквально пожали плечима, ще скали що такий висновок ЛКК не є підставою для подачі на догляд, а повинні бути когнітивні порушення і тільки(але у висновку вказано що потребує догляду). Ще сказали що такий догляд зараз майже нікому не призначають, нібито із-за воєнного стану. Підкажіть, чи треба зіертатися до адвоката, щоб він спілкувався з органами соц захисту, бо це виглядає як якась халатність або необізнаність людей в темі, чи це дійсно зараз так і є і його неможливо отримати?
    Офіційно не працюю, саме реєстрації по місцю догляда не маю.

    • @user-fi7kj3fi7r
      @user-fi7kj3fi7r Рік тому +3

      Доброго дня! У мене така ж ситуація як у вас, є такий акт про спільне проживання (без реєстраціі) обовязково вимагайте у них щоб вони дали вам цей акт,воєнний стан чи не воєнний ви маєте конституційне право робити догляд

    • @goldcall3574
      @goldcall3574 Рік тому +1

      @@user-fi7kj3fi7r Акт такий э, його видали в сіль раді, там є печатка голови сіль ради. Але все одно, якісь незрозумілі аргументи дають. В обласному департаменті соц захисту сказали, щоб вимагав від сільського департаменту письмових пояснень, та звертався з цими поясненнями до них(в обласний департамент), та по можливості, підключати адвоката. Коротше- бюрократія часів радянської влади, дуже сумне видовище

    • @user-fi7kj3fi7r
      @user-fi7kj3fi7r Рік тому +1

      @@goldcall3574 на мій погляд вони тупо морозяться чи вказівка зверху була щоб максимально перешкоджати тим хто хоче оформити догляд,моя порода це адвокат,тому що воно того стоїть самі розумієте ст 23

    • @goldcall3574
      @goldcall3574 Рік тому +2

      @@user-fi7kj3fi7r та розумію, але знаєте, завжди хочеться робити по-людськи, без скандалів та якихось спорів, але коли люди вважають тебе за ідіота, та не хочуть робити те, для чого вони прийшли на цю роботу, то тут вже стає питання більш принципове))

    • @user-fi7kj3fi7r
      @user-fi7kj3fi7r Рік тому +3

      @@goldcall3574 в Україні дуже і дуже рідко можна робити людські,нажаль, скоріш треба вчити Конституцію і виходити із ситуації так) бажаю успіхів!

  • @user-ee2tg2bc4j
    @user-ee2tg2bc4j Рік тому

    Доброго дня у мами другий інсульт висновок по догляду не дають тому що нас трон в сім'ї але проживаю і приписаний я один.Як діяти

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго дня, згідно чинного законодавства України, оформити догляд та отримувати виплати можуть повнолітні дієздатні члени сім’ї, якщо вони:
      проживають разом з особою, яка потребує догляду, і мають спільний побут (це має бути підтверджено «пропискою» або обстеженням спеціальними службами);
      здійснюють догляд на непрофесійній основі без підприємницької діяльності;
      мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року - до 2589 гривень).

  • @kolystypak4358
    @kolystypak4358 11 місяців тому

    Доброго дня.Підкажіть будь ласка, якщо подали в соцслужбу повний пакет документів для оформлення постійного догляду за інвалідом І групи, минуло 3 тижні з дня подачі документів, комісії так і не було,підкажіть будь ласка, скільки потрібно чекати ,щоб прийшла комісія?Дякую.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  11 місяців тому

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства, уповноважений орган у Вашому випадку це органи соціального захисту населення, протягом 2 робочих днів, після отримання заяви, та всіх необхідних документів, здійснює комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг. За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, уповноваженим органом готується висновок - терміни не визначені законодавством. Також уповноважені органи мають право робити запити та в строк до 5 календарних днів із дати надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від ДПС та інших державних органів необхідну інформацію. Комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, здійснюється фахівцями уповноваженого органу разом із представниками закладу охорони здоров'я, надавачів соц.послуг із залученням особи, яка потребує надання соціальних послуг.

    • @kolystypak4358
      @kolystypak4358 11 місяців тому

      Дуже дякую.

  • @maksdemkovych8884
    @maksdemkovych8884 Рік тому

    Добрий день , підкажіть , будь ласка , якщо потрібно оформити опікунство на дядька , який має другу групу інвалідності . Я не працюю , але дружина підприємець . Чи прибуток дружити буде враховуватися до надання мені довідки про опікунство над дядьком інвалідом ?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, середньомісячний дохід особи, яка надає соціальні послуги, обчислюється шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу її сім’ї на кількість членів сім’ї. Тобто розмір виплати залежить від доходів і розраховується індивідуально для кожного одержувача. Щодо розміру компенсації, то вона розраховується як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу з розрахунку на місяць, встановленим на 1 січня поточного року (з 1 січня 2023 року - 2589 гривень), і середньомісячним сукупним доходом особи, яка надає соціальні послуги (дохід враховується за останні шість місяців).

    • @maksdemkovych8884
      @maksdemkovych8884 Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p дякую

    • @maksdemkovych8884
      @maksdemkovych8884 Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p можете , будь ласка , ще сказати , що це за стаття ?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Постанова Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859 "Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі")

    • @maksdemkovych8884
      @maksdemkovych8884 Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p велике дякую

  • @heppyhouse5824
    @heppyhouse5824 8 місяців тому

    Скажіть будьласка в моєї мами Параноїдальна Шизофренія, вона нікому не довіряє взагалі. Вона лікувалась але групи немає, врач сказала група дається через суд.
    Я син, зараз в військах. В мами психічне загостреня. Чи можу я оформити опікунство. І скільки це може коштувати

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  7 місяців тому

      Доброго вечора, Ви можете офррмити опікунство, але для цього Вам спочатку необхідно звернутися в органи опіки та піклування, а потім до суду.

  • @user-rf5mf3do1q
    @user-rf5mf3do1q 4 місяці тому

    Доброго дня. Чи можно ще раз подати в цнап документи коли відмовили в оформалені акт догляду

  • @user-fd6ox1dc1k
    @user-fd6ox1dc1k Рік тому

    Скажіть будь ласка потрібно обов'язково приписуватись до матері за якою хочу оформити догляд на виплати не претендую мама не є інвалідом просто осба похилого віку яка самостійно не може фізично себе обходити буду дуже вдячний за відповідь

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, тоді трішки не зрозуміло для чого Вам оформлювати догляд, якщо Ви не претендуєте на виплати, тоді просто доглядайте маму і все. Якщо ж все ж таки Ви хочете отримувати виплати їх можна отримувати в таких випадках повнолітні дієздатні члени сім’ї, якщо вони:
      проживають разом з особою, яка потребує догляду, і мають спільний побут (це має бути підтверджено «пропискою» або обстеженням спеціальними службами);
      здійснюють догляд на непрофесійній основі без підприємницької діяльності;
      мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року - до 2589 гривень).

  • @user-tp8vz7jv3x
    @user-tp8vz7jv3x Рік тому +1

    А натяку суму приблизно можна розрахувати ? Дякую.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

    • @user-tp8vz7jv3x
      @user-tp8vz7jv3x Рік тому +1

      Дякую .

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      @@user-tp8vz7jv3x Рада, що інформація корисна для Вас

  • @valentinafilenko3373
    @valentinafilenko3373 Рік тому

    Добрий вечір! Моя мама паралізована,лежача, потребує постійно стороннього догляду, має інвалідність 1групи, я донька, якій відмовляють у догляді за мамою. Тому що мій чоловік працює і ми обоє маємо пай. Тобто перевищує дохід. Як бути?????

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго дня, згідно чинного законодавства України, оформити догляд та отримувати виплати можуть повнолітні дієздатні члени сім’ї, якщо вони:
      проживають разом з особою, яка потребує догляду, і мають спільний побут (це має бути підтверджено «пропискою» або обстеженням спеціальними службами);
      здійснюють догляд на непрофесійній основі без підприємницької діяльності;
      мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року - до 2589 гривень).

    • @valentinafilenko3373
      @valentinafilenko3373 Рік тому

      Моїй мамі 83 роки, мені 47 , за пропискою тільки я і мій чоловік , неповнолітніх діток немає. маму я забрала до себе з другого району , бо лежача і окрім мене немає кому доглядати. Чоловік працює має зарплату 6, 500. Дохід перевищує.... Чи можу я оформити догляд за мамою без соціальної виплати а тільки стаж???....

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго дня, зверніться будь-ласка в органи соціального захисту населення.

  • @user-qi5ow2te8b
    @user-qi5ow2te8b 11 місяців тому

    Доброго дня.Нас 4 осіб в сім'ї. Бабуся 84 роки потребує сторонього догляду по рішенню ЛКК. Моя матір і тато на 3 групі був інсульт у обох. По рішенню ЛКК вони визнані що не можуть здійснювати догляд . Чи можу я як онук оформи догляд за бабусею ?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  11 місяців тому

      Доброго дня, можете, але, для цього Вам необхідно проживати разом з бабусею, вести спільний побут

    • @user-qi5ow2te8b
      @user-qi5ow2te8b 11 місяців тому

      @@user-kx1nq4yn6p Ми проживаємо разом. Я уже всі документи в тцк подав. А там вимагають документ чи є ще у бабусі діти крім батька.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  11 місяців тому

      @@user-qi5ow2te8b Відповідно до чинного законодавства, здійснювати догляд мають право особи із числа членів родини, які спільно проживають з особою, яка потребує догляду, пов'язані спільним побутом - чоловік, дружина, діти, жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім'єю.

  • @user-xr3kr4hj6y
    @user-xr3kr4hj6y Рік тому

    Доброго дня.Підскажіть будь ласка,оформлено договір довічного утримання за інвалідом дитинства 2 групи по психрозладам.Проживаемо разом у його будинку уже 15 років.збудував на його подвір'ї багато чого.Маючи цей договір чи можуть мене призвати до армії?Підскажіть будьласка дякую.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, в законодавстві не передбачено таку підставу для отримання відстрочки від мобілізації як "укладення договору довічного утримання з родичем-інвалідом І або ІІ групи" Договір довічного утримання не надає право на відстрочку від мобілізації.

    • @user-xr3kr4hj6y
      @user-xr3kr4hj6y Рік тому

      Дякую вам за відповідь.Діло в тому що це не родич!І я за ним доглядаю 15 років.Він реально не самостійний.Підскажіть які ще бумаги мені треба щоб отримати вістрочку?Дякую.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, Вам необхідно звернутися в органи соціального захисту населення та оформити догляд

    • @user-xr3kr4hj6y
      @user-xr3kr4hj6y Рік тому

      Дякую вам за відповідь.

  • @user-xb1mi2eu1n
    @user-xb1mi2eu1n Рік тому

    Доброго дня. Проконсультуйте будь ласка. Хотіли оформити постійний догляд .Є дідусь і бабуся разом проживають у своєму будинку, з ними проживають ( але не прописані) онук і дочка. Чи можна оформити постійний догляд за дідусем(75р. не інвалід, не "лежачий", але потрібна допомога у побуті в зв'язку з хворобами)онукові?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго дня, згідно чинного законодаства України:
      ті, хто має інвалідність з дитинства, незалежно від свого нинішнього віку;
      люди, які мають інвалідність І групи;
      ті, хто досяг 80-річного віку;
      люди, які мають стійке психічне захворювання та І чи ІІ групу інвалідності у зв’язку з ним;
      громадяни літнього віку та люди з інвалідністю, які нездатні до самообслуговування.
      У всіх цих випадках особа має право отримати постійний догляд.

    • @user-xb1mi2eu1n
      @user-xb1mi2eu1n Рік тому

      ​​@@user-kx1nq4yn6pякую за відповідь. Будь ласка підкажіть, чи можна оформити постійний догляд за дідусем його онукові , який проживає разом з ним . Також разом проживають і бабуся і його мама ( дочка).

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      @@user-xb1mi2eu1n так може, якщо разом проживає та ведуть спільний побут.

    • @user-xb1mi2eu1n
      @user-xb1mi2eu1n Рік тому +1

      ​@@user-kx1nq4yn6pДуже Вам вдячна за відповідь.

  • @user-dq8iz3ig4y
    @user-dq8iz3ig4y Рік тому

    доброго дня , скажіть будь ласка що робити якщо ЛКК відмовляеться надавати довідку хворій людині, яка не може себе обійти

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго дня, оскаржити рішення комісії можливо протягом одного місяця. Для цього необхідно звернутися до самої комісії, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Де буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. Це рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України.

    • @user-dq8iz3ig4y
      @user-dq8iz3ig4y Рік тому

      дякую

  • @user-vf3ge9ge5z
    @user-vf3ge9ge5z Рік тому

    Доброго дня. Якщо доходи перевищують ліміт, чи можна відмовитись від соціальної виплати і оформити догляд?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго дня, зверніться будь-ласка в органи соціального захисту населення.

  • @user-is7hq7rv1g
    @user-is7hq7rv1g Рік тому

    Доброго дня, а якщо в мене в жінки бабушка 81 рік я можу оформитись за доглядом за нею, а то ми і так за нею дивимося а оформлення ще не робили

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго дня, щоб оформити догляд за родичем, треба пройти певну процедуру. Для початку необхідно викликати сімейного лікаря, який обстежить і направить на комісію, яка ухвалюватиме рішення щодо необхідності стороннього догляду. Отримавши висновок медичної комісії, Ви можете звернутися до органів управління соціального захисту населення за місцем проживання з такими документами:
      заявою;
      копіями паспортів та ідентифікаційних номерів (вашими і бабусиним);
      довідкою з Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або органів місцевого самоврядування щодо вашого спільного проживання (зазначу, що Ви повинні проживати з бабусею постійно);
      висновком лікарської комісії, який підтверджує необхідність догляду за людиною похилого віку;
      довідкою про доходи з Вашого місця роботи;
      довідкою про стан Вашого здоров’я.

  • @user-cr7bo5dl1f
    @user-cr7bo5dl1f Рік тому

    Доброго дня. За своєю рідною тіткою я доглядал два роки. З 01.01.2023 менi відмовили у догляді.
    Говорять що, за новим законом племінник не може оформити догляд за тіткою.
    Що робити? Завчасно дякую..

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго дня, згідно чинного законодавства України, оформити догляд та отримувати виплати можуть повнолітні дієздатні члени сім’ї, якщо вони:
      проживають разом з особою, яка потребує догляду, і мають спільний побут (це має бути підтверджено «пропискою» або обстеженням спеціальними службами);
      здійснюють догляд на непрофесійній основі без підприємницької діяльності;
      мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року - до 2589 гривень).

    • @user-cr7bo5dl1f
      @user-cr7bo5dl1f Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p
      Тiтка проживає разом зі мною за програмою переселення в моїй квартирі. Я не працюю.
      Управлiння С.З. говорить що оформити постійний догляду я не можу так как у нее е син. З сином вона давно не спілкується і не знає, де він знаходиться.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Підстави з яких можуть відмовити в оформленні догляду:
      відсутність реальної потреби особи, за якою прагнуть встановити догляд, у такому догляді. Представники соціальних служб встановлюють, наскільки побутове обслуговування людини, за якою встановлюватимуть догляд, дійсно залежить від сторонньої допомоги;
      недостовірність наданих даних, поданих документів;
      неналежний стан житлових умов особи, яка хоче забрати до себе на проживання того, за ким планує доглядати. Для здійснення постійного догляду за особою, яка цього потребує, повинно бути забезпечено спільне проживання. Якщо в акті перевірки зі сторони соціальної служби не підтверджено факт спільного проживання, це підстава для відмови як в оформленні догляду, так і в призначенні відповідної компенсації.

  • @user-cf9zm4qq5f
    @user-cf9zm4qq5f 6 місяців тому

    Доброго дня маю догляд за бабусею закінчується чи Зара поновлють чи ні і що потрібно для цього куди звертатися?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  6 місяців тому

      зверніться будь-ласка в органи соціального захисту населення або ЦНАПу (центр надання адміністративних послуг)

  • @user-rc7zm5cm3n
    @user-rc7zm5cm3n Рік тому

    Здравствуйте! Ухаживаю за братом инвалидом 1А группы. Лежачий. Потребуе стороннего догляду пожизненно. Хочу оформить догляд на професийной основе без предпринимательской деятельности. Документ о сдаче экзамена есть. Отг отказывают в оформлении.. Нет денег. Куда обращаться. Подскажите пожалуйста. Мне 64 года. Брату 60.Мне здоровье не совсем позволяет за ним ухаживать. Со мной живут дочь и зять. Прописаны. Дочь по состоянию здоровья, то же не сможет . Можно ли зятю оформить догляд за моим братом?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, на підставі чого Вам відмовляють в оформленні догляду?

    • @user-rc7zm5cm3n
      @user-rc7zm5cm3n Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p Нет денег.

    • @user-rc7zm5cm3n
      @user-rc7zm5cm3n Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p Догляд на непрофесийний основе - не отказывают. Там оплата 290 гривен. Я хотела на професиональной основе. Там почасовому 70% от минимальной зарплаты. Мне отвечают, что если все по уходу захотят оформлятся - не хватит средств.

    • @user-rc7zm5cm3n
      @user-rc7zm5cm3n Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p постановами Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. N 859 і від 6 жовтня 2021 р. N 1040 Я руководствовалась этой Постановой. Прошла курсы. Но увы....

  • @user-dw9rr4ri1y
    @user-dw9rr4ri1y Рік тому

    Я інвалід детинства 2 група.Мій син був опікуном,але він пішов на роботу,два тижня попрацював і розрахувався.С вересня нам зняли опікунство дають всьго 300 гривен .мені вже 75 років.Що робити?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, Ви зверталися в органи соціального захисту, Вам надали пояснення на підставі чого з сина забрали обов"язки опікуна?

    • @For850
      @For850 Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p в який термін призначають допомогу по догляд / за скільки часу видають довідку про отримання компенсації по догляду

  • @user-bs6og9qk7d
    @user-bs6og9qk7d 9 місяців тому

    Чи рахуються доходом виплати ВПО по 2000 грн на дорослого та 3000 грн на дитину? Дякую

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  9 місяців тому

      ні не рахуються на підставі ст.165 Податкового кодексу України

  • @user-pk8lr4vg7n
    @user-pk8lr4vg7n Рік тому

    Як з Вами звязатись для консультаціі ?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго дня, пишіть будь-ласка на ел. country07@ukr.net

    • @user-ee2tg2bc4j
      @user-ee2tg2bc4j Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p Доброго дня у мами другий інсульт висновок по догляду не дають тому що нас трон в сім'ї але проживаю і приписаний я один.Як діяти

  • @Allhellsinsideyou
    @Allhellsinsideyou 11 місяців тому

    Я можу стати доглядальником/опікуном хресної яка має чоловіка?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  11 місяців тому

      Доброго вечора, відповідно до чинного законодавства, право здійснювати догляд мають особи із числа членів своєї родини (чоловік, дружина, діти), які спільно проживають з особою, яка потребує догляду, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

  • @user-kn9ed5ps7c
    @user-kn9ed5ps7c 11 місяців тому

    А якщо хто хоче виконувати догляд він не працює тоді як

  • @artemsmolyar2108
    @artemsmolyar2108 Рік тому

    Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, які документи потрібні для супроводу за кордон, чоловіком призовного віку батька дружини з інвалідністю 2ї групи?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України для виїзду за кордон як супроводжуючого одного із своїх батьків чи батьків дружини із числа осіб з інвалідністю I чи II групи необхідні документи, що підтверджують:
      родинні зв’язки (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
      інвалідність особи, яка потребує супроводу, а саме:
      пенсійне посвідчення, яке містить інформацію про групу та причину інвалідності, АБО
      довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, АБО
      посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності (посвідчення особи з інвалідністю).
      документів, що підтверджують:
      спільне проживання;
      Задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) особи, яка супроводжує особу із інвалідністю, має збігатися із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) особи із інвалідністю.
      АБО
      здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини, що підтверджується:
      актом встановлення факту здійснення догляду;
      документами (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
      Необхідно отримати пенсійне посвідчення, а також мати із собою документи, що підтвердять родинні зв’язки та спільне проживання (або факт здійснення догляду за особою із інвалідністю).

  • @sergioxl80
    @sergioxl80 Рік тому +1

    Добрий вечір. Почав збирати документи по догляду за мамою (82 роки). Зателефонував в соцзахист спитат, які потрібні документи. Вони запитали про мій дохід, сказали що Вам відмовлять бо дохід більше ніж якісь мінімуми. Я не розумію, чи потрібно продовжувати? Чи мають вони право відмовити по цій причині, чи можуть виписати акт про догляд, але на приклад без грошової виплати доглядача. Дякую за відповідь.

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, згідно чинного законодавства України, отримувати виплати за догляд можуть повнолітні дієздатні члени сім’ї, якщо вони:
      проживають разом з особою, яка потребує догляду, і мають спільний побут (це має бути підтверджено «пропискою» або обстеженням спеціальними службами);
      здійснюють догляд на непрофесійній основі без підприємницької діяльності;
      мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року - до 2589 гривень).

    • @sergioxl80
      @sergioxl80 Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p дякую. Виходить що мені дійсно можуть відмовити у догляді? А можно посилання на цю норму?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      @@sergioxl80 zakon.rada.gov.ua/laws/show/859-2020-%D0%BF#Text

    • @st1p123
      @st1p123 Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p а якщо я приватний підприємець і у мене дохід перевищує прожитковий мінум то мені відмовлять в оформленні догляду за бабцею ( вона інвалід 2 група) ? Завчасно дякую..

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      @@st1p123 Так, якщо Ваш дохід перевищує прожитковий мінімум в такому випадку оформити догляд Ви не зможете

  • @user-fp2mx8dg1g
    @user-fp2mx8dg1g Рік тому

    який повинен бути дохід долядальника,щоб призначили компенсацію по догляду?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго дня, щоб отримувати компенсацію за догляд дохід має бути не більшим ніж 2589 грн. Середньомісячний дохід особи, яка надає соціальні послуги, обчислюється шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу її сім’ї на кількість членів сім’ї. Тобто розмір виплати залежить від доходів і розраховується індивідуально для кожного одержувача. Щодо розміру компенсації, то вона розраховується як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу з розрахунку на місяць, встановленим на 1 січня поточного року (з 1 січня 2023 року - 2589 гривень), і середньомісячним сукупним доходом особи, яка надає соціальні послуги (дохід враховується за останні шість місяців).

    • @lydabyblik8944
      @lydabyblik8944 Рік тому

      Доброго дня чи вечора, підскажіть будьдпмеа, чому сімейний лікар не вижає довідку ппро стан здоров,я людигі похидого аіеку 83 роки всі свіжи .та консультауціі спеціалістів мають іншу думеу,

  • @galateya499
    @galateya499 Рік тому

    Чи продовжена в 2023 році така виплата по догляду автоматично?..гроші не прийшли

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, Ви зверталися в органи соціального захисту наслення уточняли по якій причині Вам припинили нарахування соціальних виплат . З 1 січня 2023 року будуть автоматично продовжені такі соціальні виплати та допомоги:
      на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
      на дітей з тяжкими захворюваннями;
      дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
      особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
      людям, які доглядають за особами з інвалідністю І та ІІ груп внаслідок психічного розладу;
      особам, які не мають права на пенсію та людям з інвалідністю.
      Також до 31 грудня 2023 року продовжили період щомісячних виплати непрацюючим опікунам, які доглядають за особами з інвалідністю I групи, а також літніми людьми, які досягли 80-річного віку.хування соціальних виплат?

  • @user-vm8yg6cq6t
    @user-vm8yg6cq6t 6 місяців тому

    Живу с бабушкой 88 лет, ее сыном 2г с детства, сын не умеет готовить еду, покупать в магазине, это как-то можно оформить?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  6 місяців тому

      зверніться в органи соціального захисту населення

    • @user-vm8yg6cq6t
      @user-vm8yg6cq6t 6 місяців тому

      @@user-kx1nq4yn6p сейчас хотят закон внести, где отменяют уход, только если это родители. Смысл тогда? Походу все будет плохо в моей семьи. Не буду я за такую власть умирать, которая делает только хуже.

  • @user-vs3hy2gx1f
    @user-vs3hy2gx1f Рік тому

    Чи можна офіційно працювати і мати догляд за мамою?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому +1

      Доброго вечора, здійснення догляду передбачає отримання компенсації від держави, тому на жаль ні.

  • @oksanasemcuk9224
    @oksanasemcuk9224 Рік тому

    Доглядаю маму 87 р 24 лютого термін закінчується знову треба писати заяву автоматичне оновлення не має.Івано-франківська обл

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго ранку, згідно Постанови КМУ автоматично продовжено виплати та допомоги:
      * на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
      * на дітей, хворих на тяжкі захворювання;
      * дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
      * на осіб з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
      * особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу;
      * особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
      Також автоматично продовжено виплату допомоги на проживання ВПО без необхідності повторного звернення чи подання будь яких документів. Продовжено до 31 грудня 2023 року перехідний період для виплати раніше призначених щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку. Натомість потрібно звернутися з документами до органів соціального захисту та підтвердити право на виплати громадянам, які отримують:
      * державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям,
      *допомогу на дітей як одинокі матері,
      *тимчасову допомогу непрацюючим особам,
      *які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсію, оскільки право на такі виплати повʼязано з оцінкою фінансово-майнового стану родин. Але це не стосується отримувачів, які проживають на територіях де ведуться бойові дії або перебувають в тимчасовій окупації - їм такі допомоги продовжені автоматично.

  • @user-gx1ve8rf4x
    @user-gx1ve8rf4x 6 місяців тому

    Як оформити догляд за дружиною 1гр інвалідності онко хвора,щоб не призвали в армію.

  • @lyoshko
    @lyoshko Рік тому

    Чому ви дивуєтеся що люди хочуть оформити догляд, навіть без виплат? Для відстрочки від мобілізації ж. А де сказано що для оформлення догляду у доглядача має бути низький дохід?

    • @CrzyTech
      @CrzyTech Рік тому

      Она просто не знает сама. Акт факту здійснення догляду можно оформить и без получения компенсации (если доход выше минимума).

    • @lyoshko
      @lyoshko Рік тому

      @@CrzyTech з того що я гуглив - догляд в законі це і є отримання компенсації, і тому його неможливо оформити людині з доходами

    • @CrzyTech
      @CrzyTech Рік тому

      @@lyoshko Можно. Я же оформил

    • @lyoshko
      @lyoshko Рік тому

      @@CrzyTech поділіться. як і куди іти, що робити з довідкою про доходи?

    • @CrzyTech
      @CrzyTech Рік тому

      @@lyoshko в городе это в рай.администрацию того района, где проживаете. У меня справку про доходы и не спрашивали. Спросили работаю ли. Им важны были документы от врачей (справка ЛКК). Ну и справки с места жительства (общая прописка есть), хотя вроде и без общей прописки можно оформить.
      Вообще, там есть разные способы подачи на этот акт - уточнять по месту. Вы можете и подавать документы на догляд + компенсацию.
      Просто если комиссия сочтёт что у вас есть доходы, вам откажут в компенсации, но (внимание!) выдадут акт про догляд.

  • @user-mu8oj6vn1r
    @user-mu8oj6vn1r Рік тому

    Якщо я мобілізований ?

    • @user-kx1nq4yn6p
      @user-kx1nq4yn6p  Рік тому

      Доброго вечора, під час воєнного стану для мобілізованих діють такі підстави для звільнення:
      за віком;
      за станом здоров’я;
      у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
      через сімейні обставини або інші поважні причини тощо (необхідність здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
      наявність дружини (чоловіка) серед осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;необхідність здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;
      необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи).

    • @happydaychan
      @happydaychan Рік тому

      @@user-kx1nq4yn6p Цікавить питання стосовно здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю 1 групи. Якщо особа інвалід - являється мені тіткою, по прописці живимо в одному будинку, ще в будинку прописані бабуся з дідусем, при звільненні з військової служби потрібно якось доводити відсутність інших родичів у інваліда, чи ні?

  • @user-cf9tp8uf4h
    @user-cf9tp8uf4h 9 місяців тому

    1:28

  • @user-wn5os5qe4c
    @user-wn5os5qe4c 11 місяців тому +1

    Дохiд особи що буде наглядати за особою що пот ребуе доглягу мае бути нижче 2700 гривен.
    Що це за дурня?
    Тобто не працюй на чисту платню,бо не будеш мати права стати доглядальникои,бо маеш достойну зарплату....
    Супер... а що ти дасиш людинi з доходом нижче 2700??? Ще й iii будеш об"iдати?

  • @gerkules75
    @gerkules75 Рік тому

    И будут эти органы махать мозги месяц и это минимум и то не факт что дадут

  • @user-sk3md5mx3s
    @user-sk3md5mx3s 11 місяців тому +1

    Це все є АФЕРА між родичами і між людьми , в яку залучаються державні установи !

  • @vasiliytischenko8076
    @vasiliytischenko8076 9 місяців тому

    Який договір про догляд між батьком і сином, якщо син по закону має доглядати за батьками ? Ви що, з глузду з'їхали ???

  • @andrew-dee9177
    @andrew-dee9177 Рік тому +1

    Принести довідку що в тебе є доаідка

  • @user-ui9wn5ws8n
    @user-ui9wn5ws8n Рік тому

    В постанові КМУ від 10 вересня 2022 р. № 1044, в 9 абзаці сказано: "...особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді...". Згідно ції постанови, наприклад син який доглядає матір, на границі повинен представити тільки 2 (два) документи. А саме: висновок ЛКК, та документ що підтверджують родинні звязки (справка від нотаріуса). Це так? Чи після цієї постанови були якісь поправки?