Анатолій Дімаров

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 тра 2022
  • Літописцем доби називають критики Анатолія Дімарова - письменника, який зображуючи просту людину як у кращих, так і в гірших виявах людської сутності, відтворює сучасну йому епоху в усій її складності й суперечностях. Чи можна знайти, гортаючи сторінки його творів, щось із нашого життя, що було б обійдене його увагою? Мабуть, ні. Усе цікавить письменника. Усе йому болить, бо воно наше рідне, українське. Творчий доробок письменника складає кілька десятків томів. У своїх творах письменник не боявся змальовувати часи примусової колективізації, голодомору 1932-1933, масові репресії - відрізки історії, на які було накладено суворе табу. Та редактори й цензура працювали вправно: викреслювали цілі абзаци, обривали сюжетні лінії. Насамперед ідеться про його романи «І будуть люди» (1964) та «Біль і гнів» (1974-1980 рр.) - історичну епопею про український народ, його долю у XX столітті. Як результат - з обох творів вилучено близько 300 сторінок (майже ціла книжка!).
    Ми впевнені: непересічні твори прозаїка - романи-епопеї "І будуть люди", "Біль і гнів", "Сільські…", "Містечкові…", "Міські історії", повісті та оповідання про дітей, мемуарна книжка "Прожити і розповісти", збірки повістей, оповідань та етюдів - будуть цікаві не лише старшому поколінню, а й у молодому читачеві.
    До столітнього ювілею від дня його народження пропонуємо віртуальну книжкову виставку "Художній дивоцвіт Анатолія Дімарова" і запрошуємо до читання.
  • Фільми й анімація

КОМЕНТАРІ •