Валуєвський циркуляр - гноблення українського народу | Велич особистості | липень '17

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 лип 2017
  • Валуєвський циркуляр 18 липня 1863 року - таємне розпорядження міністра внутрішніх справ Російської імперії Петра Валуєва до територіальних цензурних комітетів, в якому наказувалося призупинити видання значної частини книг, написаних «малоросійською», тобто українською мовою. Згідно з указом заборонялась публікація релігійних, навчальних і освітніх книг, однак дозволялась публікація художньої літератури.
    Мотивом до видання циркуляру стали підозри царської влади, що публікації книг українською мовою стимулюють зростання сепаратистських, пропольських та антицарських настроїв.
    Дію Валуєвського циркуляру було закріплено і розширено шляхом видання імператором Олександром II Емського указу 1876 року, згідно з яким видання творів українською мовою заборонялося практично повністю.
    Валуєвський циркуляр вважається одним із яскравих виявів шовіністичної політики російського самодержавства, спрямованої на посилення національного, духовного і політичного гноблення українського народу

КОМЕНТАРІ • 28

  • @GENEMOSTER
    @GENEMOSTER 6 років тому +110

    Добре що в Україні є такі розумні жінки

  • @GalinaGych
    @GalinaGych 6 років тому +116

    Дякую Вам, пані Ірино, за Ваші виступи на Ютубі. Чекаю кожного Вашого виступу (переконана - не тільки я). Коли Ви все встигаєте? А ще дякую за Вашу громадянську позицію.

  • @user-hv4ni5ds5k
    @user-hv4ni5ds5k 5 років тому +31

    Мужня суперова жінка!
    СЛАВА Україні!

  • @user-zq5uz3do4i
    @user-zq5uz3do4i 5 років тому +44

    А якби не нинішні, благонамеряні малороси,ми були б зовсім іншою країною.Борімося,браття!

  • @evdokiyatorres4161
    @evdokiyatorres4161 5 років тому +25

    Дякую, пані Ірино, за таку цікаву інформацію ..
    Більше ваших виступів по всій Україні потрібно в наших вишах та школах.
    Тільки з самого низу треба починати. Тільки ви маєте право бути міністром освіти та культури

  • @Palyanyzchya
    @Palyanyzchya 6 років тому +48

    Це просто бомба!
    По-перше, пані Ірино, не говорить ніколи російскою - огідно. Ріже вуха.
    Доречі. Багато моїх співрозмовців з України я довго не сприймала, коли вони розмовляли російскою. Зовсім інше враження, коли людина починає спілкуватися солов'їною. Отже - українська майже завжди й всюди.
    По-друге. Дуже слушно, що ви підняли таке важливе питання, як "благонамеренные малороссы". З боку літвінов теж було забагато "благонамеренных белоруссов". І ми маємо знати хто це.
    По-третє. Пані Ірино! Ще раз звертаюся до вас - не ігноруйте нас, білорусів, відірваних від батьківщини. Прошу вас, допоможіть хоча б порадою.
    Що робить тут, за кордоном, щоб не втратити, не розчинитися? С чого почати?
    І останнє. Дякую вам за вашу мужність, за вашу любов до своєї землі, за ваш живий розум. Ї головне - за вашу неперевершену жіночність.

    • @annakorol8335
      @annakorol8335 5 років тому +10

      Не встидайтеся говорити на рідній мові.Така чудова і співоча білоруська мова ,а вони чомусь стидаються розмовляти на ній.Одна моя знайома білоруська сказала,- ой що це за така мова?

  • @user-re9nv7kv5k
    @user-re9nv7kv5k 6 років тому +34

    Це гарний матеріал для художньої стрічки, яка збире нормально касу!

    • @halinasevergina9995
      @halinasevergina9995 5 років тому

      Jak stilky može odnij ludyni vtrymaty v mozku,nemaje vona dva mozky?

    • @halinasevergina9995
      @halinasevergina9995 5 років тому

      Ne rozumijemo,comu cha vláda tormozyt movni pytannja...😣

  • @user-pu7di5ml4g
    @user-pu7di5ml4g 4 роки тому +7

    ДЯКУЮ

  • @user-oe4cp9lj4w
    @user-oe4cp9lj4w 4 роки тому +6

    вельми вдячна! необхідно, важливо, натхненно!

  • @borislavkulik2022
    @borislavkulik2022 4 роки тому +8

    Шан.ведуча,п. Наталю, вподобайте стиль міні-втручання в потік речі п. професора, це буде позитив в популярності вашої програми...

  • @borislavkulik2022
    @borislavkulik2022 4 роки тому +5

    NB!Зауваження стилістові, котрий готує п. Наталю до передачі: зачіску(перуку) просимо дизайнувати, аби і зблизька(крупнопланово) було приємно "з лиця воду пити"( бо ж ви теж красуня, п.Наталю)!

  • @Notstar100
    @Notstar100 5 років тому +7

    Як же ж все це цікаво ! А що це за книжка "Украина не Европа".? хто автор?

  • @borislavkulik2022
    @borislavkulik2022 4 роки тому +6

    На 9-й хвилині,п.Наталю, некоректне "якій"замість нормативного "якИй"/. jakyj.Слідкуйте за звукоскладом "КИ--" (кИїв, не кєїв чи кіїв).Дякую.

  • @borislavkulik2022
    @borislavkulik2022 4 роки тому +4

    До Корі-корі ще раз: але артистизм, талант і глибину мислення професора І.Ф.,навіть ви, ворог наш, вимушений визнати..Попри свою промосковську ментальність...

  • @user-fi4gd7zj8i
    @user-fi4gd7zj8i 4 роки тому +4

    +++++

  • @user-tu2ej4ei1g
    @user-tu2ej4ei1g 4 роки тому +8

    РУССКИЕ. Слово "русские" в словосочетании "русские татары" возникло в качестве религионима еще при жизни хана Бату. Этим словосочетанием в Золотой Орде (по современному в России) называли тех татар-ордынцев (людей различного биологического происхождения), которые
    присоединились к христианству (христианство в Золотой Орде называли русской верой по причине прихода ее в Орду с Киева, т.е. с Руси). Значит русские татары - это христианское религиозное сообщество в Золотой Орде.
    С течением времени этот неудобный религионим упростили с целью придания ему удобства в обиходе, т.е. убрали слово "татары", оставив только слово "русские". Таким образом, религионим стал однословным "русские". При этом слово "татары" еще долгое время подразумевалось, но под давлением реформ царя Петра 1 добросовестно забылось. Цель петровских реформ - искусственная европеизация ордынцев (московитов). Поэтому при Петре 1 тем московитам, кто упорно не хотел забывать свое татарское происхождение секирой снимали голову с плеч без стеснений и церемоний, так как они препятствовали царю Петру провести ускоренным темпом ребрендинг своего ордынского государства. Поэтому царь Петр 1 соответствующим указом задействовал слово "русские" в качестве политонима. В такой способ в государстве царя Петра 1, которое он переименовал в Империю Руссия, за одну ночь русскими стали буквально все биологически разношерстые верноподданные царя Петра, которые населяли его государство, а именно, от эстонцев и до якутов включительно. Как известно, в России в 1917 году власть захватили большевики, которые не медля провели языковую реформу. В процессе этой реформы, исполнителями которой были Свердлов и
    Луначарский по указанию Троцкого, политоним царя Петра 1 "русские" заменили на большевицкий - "советские люди", а слово "русские", чтобы не возвращать его церковникам, задействовали в качестве этнонима для христианизированных татаро-монголов, которые к этому времени устойчивого этнонима вообще не имели, так как были людьми различого происхождения как биологически, так и этнически. Обьединяло этих людей только христианство. В таком качестве слово "русские" используется до сегодняшних дней. Поэтому сколько бы ​ Московиты не использовали слово "Русь", на самом деле Русь (средневековое государство с центром в среднем течении Днепра) и Россия - это такое же одно и то же самое, как гонорар и гонорея. Из этого следует, что русские к Руси имеют отношение не больше, чем морские свинки к морю, т.е. абсолютно никакого. Русь - это старое название теперешней Украины. Русские - это христианизированные татаромонголы, а Россия - это естественное продолжение Золотой Орды.

    • @tamarakich
      @tamarakich 4 роки тому +3

      Велика яВам подяка за цю інформацію!

  • @fenixf2317
    @fenixf2317 5 років тому +8

    вчиться диты це маты украины .

  • @user-yh6xi4bc9j
    @user-yh6xi4bc9j 4 роки тому +3

    Родная речь важна для каждого этНОСа: в каждом этНОСЕ своя форма ухогорлоНОС, формирующие родные вибрации. Подмена речи этносу = то же самое что у колокола отнять родной язык и прицепить иноСТРАННУЮ БОЛВАНку.

  • @usepidkontrolem
    @usepidkontrolem 5 років тому +7

    Дивно чути от Фаріон брехливе слово росія, бо то ж московія була завжди.

  • @user-vw3tq7rz1h
    @user-vw3tq7rz1h 4 роки тому +4

    Как можно запретить то чего небыло, кака украинска мова, мало российское наречие было, малоросы были, русины были, какие украинцы? Вы в каком измерении вы живёте ;))

    • @MDVDaria
      @MDVDaria 4 роки тому +10

      Алексий, Вы бы грамотность свою подтянуть, а потом свои глупые мысли выражали.

    • @tamarakich
      @tamarakich 4 роки тому +7

      Ти-шовініст ординський