Сад (2021) Визрів врожай абрикосу сорту Мелітопольський ранній і черешні сорту Великоплідна

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 63

  • @НаталкаПолтавка-к7в

    Премного вподобайок!!!.

  • @misterTomos
    @misterTomos 3 роки тому +1

    За ваш труд 👍

  • @сергейиващенко-й7ь
    @сергейиващенко-й7ь 3 роки тому +1

    Дуже хотiлось би привити Ваш Фелпс i Ананасний! Вигiдно купити маленьке вiдеречко бiоприлипача вiд БТУ центра ЛIПОСАМ та добавляти всюди! Менi в тому роцi вiд попелиць на сливах допомогли Конфiдор макси з Децiс прфi. Головне щоб не були пiдробки.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      Так, прилипач бажано додавати завжди в робочі суміші з препаратів, але не можна додавати прилипач при обробках дерев перед цвітінням.

    • @сергейиващенко-й7ь
      @сергейиващенко-й7ь 3 роки тому +1

      @@paculevichus ! Дуже дякую за iнформацiю!

  • @сергейиващенко-й7ь
    @сергейиващенко-й7ь 3 роки тому +1

    Дуже дякую за вiдео! В мене дуже сильно цвiли нашi сорти але завьязi майже обсипались. Не знаю причини!

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому

      Можливо погано пройшло запилення, а можливо квіти загинули через вологу погоду і через це не було якісної зав'язі. Обов'язково обробляйте всі дерева перед цвітінням фунгіцидами Хорусом, Скором або Топсіном М, тоді зав'язі буде набагато більше і вона не обсипатиметься.

  • @сергейиващенко-й7ь
    @сергейиващенко-й7ь 3 роки тому +1

    В нас те-ж була страшенна курчавiсть,нiчого не допомогло! Жалiю що не зробила весняний викорiнюючий обробiток бордрською рiдиною, рецепт з карбомiдом не допомiг.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому

      Бажано перші обробки коли брунька на персиках починає тільки розкриватись або й до розкриття обробити пару раз будь якими мідними препаратами, а потім вже наступні обробки можна проводити Скором і Деланом.

    • @сергейиващенко-й7ь
      @сергейиващенко-й7ь 3 роки тому +1

      @@paculevichus ! Дуже дякую за вiдповiдь! Робила багато ообробок але деяким сортам нiчого не допомогло) це двох рiчки Парнаса, Рубiста та частково Белла Дiамола. Листочки розпустились, а потiм в один момерт завьяли, нiби коренi щось пiдьйiло) Парнаса було два, недалеко один вiд одного росли одна Рубiста, з остальними сортами все в порядку!

  • @КостяТаргонский-з8ш

    Саша я в цьому році пробно обробив від тлі настоєм часнику по черешні , приємно все зпрацювало не знаю чи надовго.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +6

      Дякую за інформацію. У мене з попелицею на черешнях проблем особливих немає, там її майже немає. Не можу справитись з попелицею на яблунях і деяких грушах, там інший вид попелиці, якась зелена і дуже стійка до будь яких препаратів. Я якщо чесно то не буду гратися з настойками часника чи з якимись іншими настойками. тому що роботи багато і дерев багато, винограду і не дуже вистачає часу на все це.

    • @sashavoitov4614
      @sashavoitov4614 3 роки тому +1

      @@paculevichus я також з зеленою попелицею на сливах цьогоріч не міг дати ради. Минулого року Актоцид їх знищив, а цього року ніби здобули імунітет. Скористався важкою артилерією - Енжіо, на ранок земля була встелена зеленими трупами. А чорну біопрепарат Актоцид винищує без проблем.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      @@sashavoitov4614 Це дійсно так і є. Чорну попелицю зокрема на черешнях легко знищує з першої обробки будь який від шкідників препарат. Зелена попелиця на яблунях вкрай стійка до будь яких препаратів, навіть з прилипачем. При обробках не варто витрачатись на дорогі препарати, все одно толку майже не буде. Я багато разів(більше місяця) обробляв яблуні різними сучасними дорогими препаратами і вона все одно як розповсюджувалась на молодому прорості гілок яблунь так і продовжувала далі збільшувати свою популяцію. Потім купив дешевий препарат Нурел Д і почав обробляти ним. Обробив цим препаратом з прилипачем Ліпосам яблуні 3 рази з перервами 2-3 дні і майже знищив, але навіть цим препаратом я її знищив на 80%-90%. Найбільше загинуло попелиці там де я попав препаратом прямо не неї, залив її. Це якщо чесно якийсь жах а не попелиця. Тому при боротьбі з зеленою попелицею на яблунях не варто витрачатись на дорогі препарати, краще вже застосувати дешеві препарати, ефект хоч і не 100% але не так затратно.

    • @sashavoitov4614
      @sashavoitov4614 3 роки тому +1

      @@paculevichus В мене вже 3 тижні минуло після одного обприскування Енжіо жодної нової попелиці, слива чистесенька. Пане Олександре, чи мали досвід боротьби з білокрилкою на капусті?

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      @@sashavoitov4614 Енжіо препарат хороший проти багатьох шкідників, та я його використовував проти попелиці на яблунях і на жаль результат також був поганий. А на сливах у мене попелиця загинула навіть від застосування акарициду Енвідор, тому тут видно залежить ефективність препарату від того яка попелиця і на якій культурі. Я покинув вирощувати капусту років 10 назад і зараз не вирощую навіть для своїх потреб, мені її простіше купити як і більшість інших овочів. Колись давно як вирощував то застосовував звичайні інсектициди, наприклад той же Енжіо думаю допоможе, якщо це пізня капуста для зберігання на зиму. У себе на капусті я ніколи не бачив такого шкідника як капустяна білокрилка, це шкідник в більшості закритого грунту, але у мене його не було ніколи, а різні види капустяних гусениць я знищував звичайними інсектицидами.

  • @РусланЛевицкий-е2у
    @РусланЛевицкий-е2у 3 роки тому +1

    Доброй ночи Александр. Помните меня я Вам фото яблонь присылал?. Так вот я наконец то узнал чем болеют деревья, это "псевдомонас" ( бактериальный ожог). Сказали нужно обрезать больной прирост и "Альэтт" препаратом обработать. В этом году наверное не очень все это эффективное, а в следующем наверное нужно с него по нормальной погоде и начинать обработку заблаговременно.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +3

      Доброї ночі, Руслан! Я ж начебто про це Вам і писав що може бути бактеріальний опік який важко лікується або взагалі не лікується, але дерева з віком можуть самовилікуватися, якщо вчасно зрізати уражені гілки. Дерева можливо були заражені в розпліднику. Багато сучасних сортів не уражаються бактеріальним опіком, тому потрібно підбирати при посадці саме такі сорти. Вдачі Вам в боротьбі з цією хворобою яблунь.

    • @РусланЛевицкий-е2у
      @РусланЛевицкий-е2у 3 роки тому +2

      @@paculevichus дякую, i Вам гарних врожаiв.

    • @сергейиващенко-й7ь
      @сергейиващенко-й7ь 3 роки тому +1

      Руслан Левицький! Если деревья каждый год поражаются бактериозами,любыми( так-же и томаты к примеру в начале роста этим грешат у меня лично) Нужно во-первых делать ранней весной искореняюшую обработку Бордозской жидкостью трех процентной--лучше всего, и персики то-же от курчавости, или Гартом (Диоксид меди действующее в-во, только персики по листьям опасно) но лучше им делать следующую обработку яблонь и др.! А потом добавлять рецепт с Фуразолидоном или другой препарат этой антибактериальной группы в раствор с теми системниками какими Вы опрыскиваете свой сад от грибковых заболеваний! Не забывайте про прилипач, типа Липосам! Хорошо в раствор еще добавить " Вакцину от всех болезней" (экстракт трутовика березового по-рецепту Ивана РУССКИХ или настойку на водке хвои с папоротникрм) . Не забудьте про вредителей,которые повреждая листья,заносят инфекции, и мухи и пчелы к сожалению, через цветки заносят инфекции и особенно монолиоз и бактериозы! Осенью обязательная обработка железным купоросом деревьев(а лучше еше по-рецепту) и обработка приствольных кругов высокой дозой железного купороса. Пораженные ветки бактериальным ожегом удаляют на пол метра, еще не пораженной части ветки. Мне даже удаление не помагало раньше, обработки стали помагать--это на старых сортах яблонь. В молодом саду и на грушах,только проявляеться бактериоз на листьях, они как бы коречневеют,чернеют и засыхают, легко срываются. Я раньше молодой сад опрыскивала только Хорусом , Топазом и Скором, вот и получила бактериоз на листьях) Свято место-пусто не бывает) Теперь только поодинокие листочки чернеют) На томатах две обработки Фуразолидоном хватило чтоб остановить два вида бактериальных пятнистостей. я лично еще добавляю в растворы сыворотку) Еще отлично покрывать листья раз в неделю дрожжами(100г. на вдро воды) Это касается деревьев, томатов, огурцов! Дрожжи пленкой покрывают и закрывают поверхность от патогенов, сыворта то=же самое. Яблоки очень хорошо так покрывать перед созреванием, а еще лучше сделать раствор : дрожжи,сыворотка и Фитоцид с Фитоспортном! яблочки и груши будут хорошо храниться зимой,не будут гнить!(это информация от Ивана,я пока не пробрвала, только в теплице --фИТОЦИДОМ с дрожжами томаты опрыскала от кладоспориоза,пока ни одного пятнышка нет.)

    • @РусланЛевицкий-е2у
      @РусланЛевицкий-е2у 3 роки тому

      @@сергейиващенко-й7ь спасибо. Сказали обрезать повреждённые части и обработать "альэтом".

  • @MichaelJordan-y2d
    @MichaelJordan-y2d 3 роки тому +2

    Та черешня которая вызревает до 10 июня вообще мухой не поражается. Позднюю черешню нужно обрабатывать от тли после цветения а от мухи нужно обрабатывать когда поздняя черешня только начинает краснеть а это 10,12 июня. Я обрабатываю самым дешёвым препаратом антижук. От тли важно обработать черешню в августе. Тогда появляются самцы тли и оплодотворяют самок. А весной они откладывают яйца которые оплодотворенные в августе. Антижук действует исключительно.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      Абсолютно вся черешня поражается мухой, даже та что начинает вызревать в конце мая так как муха начинает откладать яйца с 25 мая, когда весна очень тёплая. В этом году муха начала откладать яйца 27-28 мая в ранние черешни которые созревают до 10 июня. У меня таких 2 дерева и там было 90% ягод поражёнными личинками мухи не смотря на одну обработку, но были в тот период дожди которые скорей всего и ухудшили ефективность препарата. Сорт Крупноплодная я обрабатывал когда были ягоды совсем зелёные и когда начинали немного краснеть, всё равно полной защиты не произошло, возможно также из за дождей после обработки. Я не просто так всё это пишу а всё это видел наблюдая за этим вредителем не один год и очень хорошо знаю когда она размножается и уничтожить её очень сложно. С тлёй на черешнях особых проблем не было, проблемы с тлёй на яблонях и некоторых грушах, месяц не могу уничтожить её разными препаратами и препаратом Антижук также обрабатывал и всё равно выжывает частично и через несколько дней её стаёт ещё больше. Так что не всё так просто.

    • @MichaelJordan-y2d
      @MichaelJordan-y2d 3 роки тому +2

      @@paculevichus У меня ранняя черешня и птицу обошла и вишневую муху. А позднюю я вовремя не обработал. Обработка была неделю назад и черешня перестала так быстро портится. Ещё её можно замочить в подсоленной воде на несколько часов и червяк сам выплывет. В любом случае последнюю обработку поздней черешни нужно проводить когда черешня из зелёной становится слегка розовой. А затем три недели она вызревает. Если её не протравить то личинка окукливаются и зимует прямо под черешней. А затем весной вылетает из под земли.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      Я ж рание снимал видео на эту тему и показывал как муха откладывала яйца в ранние черешни 6 июня притом это уже было не первый день и мух было очень много, по этому абсолютно все сорта черешень поражаются мухой, хотя возможно очень позние не поражаются мухой, которые вызревают в конце июля. Такое возможно так как активный период размножения вишнёвой мухи с 25 мая и до середины июня и нужно чтоб личинка стала взрослой в момент полного вызревания ягод а значит у познюю черешня муха не успеет откласть яйца из за долгого периода созревания ягод, а мухи с 20 июня уже нет. Позние сорта черешень думаю сложно найти, купить, но это действительно хороший вариант.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому

      Я знаю что муха зимует под черешней, да и от соседей ей не проблема прилететь, по этому свою уничтожишь так соседская яйца откладёт. В позднюю черешню которая вызревает в конце июля муха не сможет откласть яйца так как она начнёт подавать признаки вызривания только в середине июля, когда мухи уже давно нет. Например сейчас мухи нет дней 10, это я знаю точно, потому что наблюдаю за ней, по этому и думаю что как раз очень поздние сорта не поражаются мухой. Я всё понимаю что личинку можна в подсоленой воде выгнать с ягоды, но я такие ягоды есть не буду, так как в них полно экскрементов личинки и у меня всё это вызывает отвращение, а я хочу получать удовольствие от употребления плодов.

    • @MichaelJordan-y2d
      @MichaelJordan-y2d 3 роки тому +1

      @@paculevichus я смотрел видио про черешню свит Харт и санберст и стокатто они самые поздние но в них тоже есть червяк. Там было видно и сам хозяин жаловался. Мёд это тоже рвотная масса пчёл а яйца это куринные месячные. Но отвращение конечно есть когда ешь черешню с червячком. Нужно наладить экспорт черешни в Китай . Для них это полноценное питание. И белок и клетчатка и компот.

  • @oleksandrdehtyar7609
    @oleksandrdehtyar7609 3 роки тому

    Муха в цьому році зовсім непереможна. Ніякі схеми з обробки не діють. Реалізація врожаю ранньої черешні провалена, а також гниль, покупці скаржились. У мене в саду по тлі було все добре, проводжу профілактичні хімічні обробки, а після збору врожаю без обробки при наявності перших колоній через 5-10-14 діб починається катастрофа. Чорна тля на вишні та черешні, сіра на груші, зелена на яблуні.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      З мухою дуже важко боротися, сам в цьому вже пересвідчився, потрібно не один рік шукати підходи до методів її знищення хім. препаратами. Гнилі також проблеми доставляють через дощі. У мене найбільш рання черешня вся потріскалась і згнила, я на ній навіть з мухою не боровся. Інший ранній сорт не потріскався і не гнили ягоди але на 90% було зараження мухою, ну а з личинками в підсумку пошкоджені ягоди також почали загниватися, практично весь врожай загинув. На пізніх сортах зараження личинками менше і ягоди не потріскались, але мене таке не влаштовує, хотілось щоб черешні були взагалі без личинок, тому буду шукати на наступний рік кращий підхід до захисту черешень від мухи. А попелиця у мене дуже розповсюджується на яблунях хоча як бачу останні 2 підряд через день обробки Нурелом Д з прилипачем все таки знищили практично всю попелицю на яблунях і грушах, надіюсь що припиниться її розповсюдження.

    • @ЛюдмилаСавченко-ч1з
      @ЛюдмилаСавченко-ч1з 3 роки тому +1

      Обработку от мухи делают когда цветет акация над обрабатывать 2 раза

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому +1

      @@ЛюдмилаСавченко-ч1з Я все це добре знаю бо давно займаюсь садівництвом. 2 обробки проти мухи можуть допомогти тільки на ранніх черешнях і то якщо дощів не буде. На ранніх черешнях я першу обробку проти мухи зробив 25 травня на початку цвітіння акації, а другу 4 червня, підсумок 95% ранніх черешень були з личинками мухи. Як вам такий результат. Ранні черешні в цьому році визріли на 10 днів пізніше звичайних термінів через холодний травень. Хімію яку застосовував високої якості, бо проти всіх інших шкідників включаючи всі види плодожерок спрацювала прекрасно. Пізні черешні я обробляв 4 рази і все одно 50% ягід з личинками мухи. Після обробок муха вже через 3 дні без проблем відкладає яйця тим більше що ту мізерну кількість робочого розчину на ягодах ще й дощі змивали, тому майже всі черешні з личинками. Крім цього останню обробку проти мухи потрібно робити коли ягоди починають червоніти, інакше вийде так що попередні обробки були зроблені даремно. Період розмноження і відкладання яєць у мухи починається з моменту цвітіння акації і триває майже місяць так що далеко не все так просто.

    • @СтепанівСад
      @СтепанівСад 3 роки тому +1

      Відштовхуватись від цвітіння Акації я не рекомендую. Це хтось кинув таку мульку і усі повелись. Перевірив спеціально для себе. Пошкодження плодів починається як мінімум ще за місяць до цвітіння Акації, тому ще раз кажу - не поширюйте будь ласка таку не доведену теорію.
      В мене в минулому році було нашестя Плодожерки. Почти весь урожай знищила, я був в шоці. А на цей рік лише поодинокі випадки, хоча за декілька кілометрів в другому селі та сама ситуація, що і в мене в минулому - не має плоду щоб без дірки. Зато в мене з'явилась вишнева муха, яку вже років 20 не зустрічав. Третій рік Південна Плодожерка щороку в більшій кількості.
      Вже на наступний рік буду замовляти ФЕРОМОННІ ПАСТКИ. Меньше отрути (яка не завжди допомагає) і плоди будуть ціліші, що в мене, що в сусіда.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 роки тому

      @@СтепанівСад Те що муха починає відкладати яйця в період початку цвітіння акації це не мулька а чиста правда і ніхто цього не вкидав, це описано в книгах ще дуже давно, це стосується і яблуневої плодожерки також , єдине що прямо точно до дня цього визначити не можна бо муха виходить на розмноження тільки після набору відповідної суми ефективних плюсових температур і не раніше, так що якщо цього це вивчали по книгах то не стверджуйте. Початок цвітіння акації це приблизний час розмноження мухи але може бути відхилення від цього періоду в одну чи іншу сторону на декілька днів. Якщо ретельно спостерігати за своїми деревами зокрема черешнями то появу мухи можна легко помітити на ягодах і коли вона відкладає яйця все добре помітно, хоч вона розміром невелика. Найбільш активно вона відкладає яйця з 9 до 11 ранку потім активність її спадає до наступного ранку. Все це я багато разів спостерігав на своїх черешнях і бачив як вона гинула після обробок але після першого ж дощу муха знову без проблем починала відкладати яйця. Все це я бачив своїми очима, тому мені щось доказувати на цю тему не варто. Те що муха за місяць до цвітіння акації починає відкладати яйця це не правда, тому що в той час ще холодні ночі і не можливо набратись сумі ефективних плюсових температур для виходу мухи на розмноження. Про те що муха починає відкладати яйця в період цвітіння акації скажи будь який досвідчений агроном садівник, тому що це чиста правда, але ідеально точний час до дня може визначити феромонна пастка, тому якщо їх придбати то це звичайно що буде добре. У мене в саду не має уражень плодів яблук чи груш плодожеркою, тому що обробки проти неї починаю проводити з моменту початку цвітіння акації і повторюю їх декілька разів поки йде літ плодожерок приблизно до кінця червня і всі плоди завжди чисті. Буває з'являється ще й третє покоління плодожерок ближче до кінця літа, але якщо перші обробки були ефективні то плодожерок третього покоління вже мало і в принципі у домашньому саду можна вже й не обробляти, у промислових садах обробки проводять майже до кінця літа щоб отримати максимально якісний врожай. Південна плодожерка у моєму саду в невеликій кількості і особливої шкоди не завдає, скоріш за все тому що сад вчасно обробляється від шкідників і хвороб.