амітраз теж має вплив на сперматозоїди матки.Ваші тестування схожі на клінічні дослідження,і це дуже добре,бо є готовий результат котрим можна скористатись.колись я дивився серії відео Д.Рахматуліна,але від 2022 року не можу себе заставити переглянути ті відео мовою ворога,хоч він професіонал
Дякую,проліковую бджілок від кліща вароа,полоски Вен Well,Aпіатраз,працюють прекрасно,досвід двох років.Пролі кував,09.09,кліщ спирався,добре,21.09,другий раз,розрізавши полоски пополам,в поставивши їх в різних місцях,кліщ сипався,прекрасно,контроль 50% вуликів.Коли працювали перші смужки,на восьмий десятий день смужки працювали вже слабо.Коли поставив свіжі,кліщ посипався дуже добре.Тепер,чекаю термінів,безпозплодного періоду і пролікую тактіком .Дякую,все працює прекрасно!
Дякую, пане Ярослав. Користуюсь Вашим досвідом і це дає гарний результат. Стосовно смужок: навесні поставив АПІВАРО, але бджоли їх не згризли. Мабуть були слабкі після зими. 10 серпня зняв магазини і поставив АПІАТРАЗ. Позавчора поставив подруге. Ті вже згризли. Я початківець і мене дуже цікавить за яких умов починати стискати гніздо і який алгоритм процесу.
Доброго Вам здоровʼя. На даний час в мене всі сімʼї скорочені до 10 рамок, в другій половині осені, після виходу розплоду я забираю рамки де був розплід, таким чином гніздо стискаю до 8 рамок і роблю пролив розчином амітразу. В той час, коли бджоли зберуться в зимовий клуб - забираю лишню рамку яку бджоли не обсиджують.
Доброго вечора. В одному з роликів я робив огляд вуликів які тестую, вулик з очерету тако ж там був😉🐝🐝 ua-cam.com/video/EbVniWKMjm0/v-deo.htmlsi=HZr3X4toC3tRp4wW
А смужки той же самий амітраз.І обдимлення теж на онові амітразу. Рік тому бджілки залишились на самоті. Довелось іхати до дітей. І літо , і осінь , зима - перезимували!! І вийшли . Частина маток була від Ярослава Мухи , частина карника АмГ.Киівська обл. Задаюсь питанням , як вони самі адаптувалися.
Дякую за інформативне відео. Вчора поставив смужки апіартраза в сім'ї, але не прибрав прополісну сітку (через не достатній досвід), я так розумію прополіс тепер краще утилізувати.
Доброго вечора. Ні в якому разі прополіс не викидайте, з нього можна багато чого зробити, до прикладу - спиртовою настоянкою прополісу можна обробляти вулики, або інші вироби з деревини.
У мене з прополісними сітками ПШИК . Бджоли заліплюють воском , воском з прополісом . З 60 сімей тільки 5 заліплюють сітку якісним прополісом . Наслідок антиселекції карпатських і інших бджіл по прополісу
Так, це болюча тема всіх пасічників. Є дві основні причини злету бджіл: кліщ Варроа деструктор і системні пестициди нового покоління - Неоникотиноїдні інсектициди.
Доброго дня Ярославе Івановичу , ролик як завжди на висоті , хотілось би що ви висвітлили тему накопичення цих речовин у меді , воску, в деревині вулика , період їх розпаду, як з цим боротись і зменшити або виключити негативний вплив на себе, про таблетки апівароль , щиро дякую!😊
Вітаю , Ярославе Івановичу, а пролив амітразом він безпечніше аніж дим гармата? Після проливу діюча речовина вивітрюється з вулика разом з водою і не осідає там? Як наприклад дим? І чи дим гармата і таблетки апівароль це одне і теж чи ні ?
Доброго вечора. Після проливу водним розчином амітразу - випарується тільки вода, амітраз розпадеться через 6 днів на похідні. Метод фумігації за допомогою возгонки розчину діючої речовини високою температурою - (дим-гармата, препарати у вигляді пігулок та смужок які спалюються), утворюються формальдегіди - (дуже небезпечні канцерогени), які при охолодженні випадають у вигляді мікрокристалів по всьому обʼєму вулика потрапляючи в мед, пергу, прополіс і в подальшому позбутись такого забруднення вулика неможливо.
@@savvasfly А чи шкідливі похідні амітразу? І як ви ставитесь до того що проливають декілька раз амітразом за сезон? Щиро дякую за відповідь! Значить апіваролем не буду користуватись,дивно чому Іван Михайлович Доскоч який сам користується апіваролем не говорить про його шкідливість ..
@@A-I-V26 Похідні амітразу в порівнянні з формальдегідами це (ноль). Пролив розчином амітразу ефективний тільки при відсутності розплоду - листопад. Тому й безпечний, адже рамки на які попаде амітраз в наступному сезоні відбракуються, а мед бджоли за зиму зʼїдять. Амітраз у воску не накопичується.
Доброго дня. Виварював у воску з олією 1 Х 5. Температура ~ 80ʼC, витримка ~ 5-10 хвилин. На цю тему в мене є кілька роликів, до прикладу ролик семирічної давності - ua-cam.com/video/0OCBLVY7jic/v-deo.htmlsi=YtkzZvxwD4kCK3S2
@@СергійКуліба Доброго вечора. Перетоплюю тільки вирізки з нуклеусних вуликів, язики і світлу шушнину сонячною воскотопкою. Темні щільники і щільники з пергою згодовую восковій молі.
Доброго Вам вечора. Якщо поблизу вашої пасіки нема інших пасік, або якщо є і Ви впевнені, що пасічники також обробили бджіл від кліща і не буде перезараження - вистачить і двох разів.
Пане Ярослав розкажіь детальніше про нуклеуси. Їх призначення. От зараз у Вас на відео повно нуклеусів але Ви кажете що потім бджолу з них зсипаєте у пустий вулик. А дедіваються ті всі матки що там є? Під реалізацію?
Доброго вечора. На моєму каналі є багато роликів на цю тему. Коротко: після реалізації бджолиних маток всі бджоли з нуклеусних вуликів, які не йдуть в зиму, струшую у вулик з медовими рамками і сушниною, даю їм матку і в зиму…😉🐝🐝
Пане Ярославе. Підскажіть чи правильно я роблю. Вже не перший рік користуюсь припаратами Бівел але чув що може бути привиканя до припарату. Я вирішив використовувати різні полоски для обробки першими даю Апіваро другими Апіфлум або Екрвел а як похолодає у листопаді тактіком. Чи не потрібно цим так заморочуватись? Апіваро роздав на контрольному вулику впало кліща шт. 50 з роя. Дякую за консультацію.
Віктор, доброго Вам вечора. Під ряд не потрібно міняти діючі речовини. Якщо обробляєте осінь - весна і Ви не впевнені, що бджоли пішли в зиму без кліща - бажано використовувати препарати з різною діючою речовиною. На сьогоднішній день препарати з діючою речовиною Амітраз - найдієвіші.
На жаль з таким паразитом, як кліщ Варроа диструктор, по простому не вийде - всі науковці в сфері бджільництва бʼються над цією проблемою, але рішень на даний час нема.
Доброго дня! Ви кажете, що бджоли розгризають полоски. В зв'язку з цим питання. Чи проводились дослідження бджіл які осипались під час обробки на предмет накопичення в них діючої речовини полосок? Чи проводилось дослідження воску? Дякую.
Доброго вечора. Я окремо ніколи не зважував, тільки в загальному по пасіці, але не з кожної сімʼї збирав прополіс, тому навіть приблизно нічого Вам не скажу. Так, кожна лінія відрізняється і має свої характеристики.
@@pavlodobosh6579 Павле, доброго вечора. На це нічого сказати не можу. З початку запуску виробництва я використовую смужки «Апіатраз» - смужки «Апіваро» навіть не тестував.
Доброго вечора. На цю тему в мене є багато роликів. Якщо в загальному, по простому і щоб було зрозуміло: пасіка знаходиться на території з дуже бідною медодайною базою - подальшу мою думку Ви самі зможете продовжити😉🐝🐝
Доброго вечора Ярослав Іванович!!! Чому Ви не запитаєте тих, хто скаржиться на загибель бджіл від препарату Апіваро( бо саме про нього начебто найбільше негативних і летальних випадків для бджіл) про результати лабораторних досліджень в Вет. лікарні, які б були доказами, що дійсно смерть бджіл від даного препарату, а не так як Ви кажете, від багатьох інших факторів... Ніхто просто цього не робить... Людям легше звинувачувати кого завгодно, лиш не себе... Сам вже 3 роки користуюсь і Апіваро і Апіатразом, чергуючи їх: спочатку Апіваро, приблизно через 2 тижні Апіатраз, міняючи діючу речовину. Все гаразд!!!
Олександр, доброї Вам ночі. Правду кажете - «всі винні тільки не я»… На сьогоднішній день нема ні одного лабораторного заключення про те, що препарат «Апіваро» має негативний вплив на бджіл. Але саме цікаве те, що тисячі бджолярів використовують саме цей препарат і в них на пасіках все добре, а тут закинули в бджолярські чати кілька роликів з негативом і без доказів - і люди їм чомусь почали вірити… Я «Апіваро» не використовую, але використовую «Апіатраз» ще з того часу коли його навіть в продажу не було і кожен рік показую це в роликах і чомусь на моїй пасіці з бджолами все добре…
Займаюся бджолярством на протязі 50років ,застав ще той час коли вмоїй місцевості не було кліщів Вароо, але 83 році ця пошисть прийшла і до нас,з того часу я випробував безліч препаратів,кращого методу як обприскування з росинки 3 процентним розчином щавлевої кислоти не визнаю., Але кожен має право на свою думку.
Володимир, доброго Вам здоровʼя. Якщо б цей метод, яким Ви користуєтесь, був дієвий без негативних наслідків - його давно б усі використовували. Але Ви правильно сказали - кожному своє. У 80 х роках я бджіл обкурював хріном і теж був впевнений, що роблю правильно і що воно допомагає… Удачі Вам і хай щастить!
Доброго Вам дня. Замовляйте бджолині матки в сертифікованих племінних господарствах де провірений і якісний матеріал. На жаль на сьогоднішній день продаж бджолиних маток не відомого походження ніким не контролюється.
Доброго дня Ярослав Іванович.Дякую,як завжди цікаво.А можна,будь ласка,відео про обробку бджіл в апіхатині,Ви сказали,що ще не проводили.Дякую.А можна одночасно проводити обробку і загодовувати сиропом.Дякую.
Доброго Вам вечора. На даний час вже всі сімʼї пройшли першу процедуру. Сімʼї в бджолиній хатині нічим не відрізняються від інших бджолиних сімей. Так одночасно можна робити загодівлю і обробляти від кліща.
Можуть, але це те саме що омела, головне що кліщ живиться ще куколками і це не дає розвиватися личинці. Та і потім кліщ відпав утворилася рана, яка не загоюється як в людини.
Пане Василь, доброго дня. Ви порівняли негативні умови до паразитарного захворювання… Якщо людина захворіє коростою (підшкірний кліщ) - вона зможе до цього звикнути?…
Я так вважаю !¡!!що для контролю дії препаратів треба вибірково робити змивання кліщя алкоголем !!! І судячі з такої проби вже можна судити є кліщ чи діє препарат чи ні!! Якщо є інші варіації то запропонуйте їїїх ! Дякую ха розуміння питання !!
@@savvasfly можна ! Але алкоголь краще ! 100 грам перед смертю краще ніж кишеня цукерок! Можна омивайку на мінус 40 мруть швидше і дешевше ! Розумію що це варварство але пудра гірше!
@@StanislavKoziiЯ перший раз таку дурню чую. Не знаю хто кого не розуміє? Для чого вбивати бджіл алкоголем, де Ви такий метод знайшли? В банку з пудрою набрали бджіл, потрясли, після чого їх живими випустили на волю. В банку з тією цукровою пудрою в якій трясли бджіл налили води, пудра розчинилась, кліщів порахували - все! І вівці цілі і вовки ситі!
Наш сайт замовлень - beeuniverse.com.ua
Апіатраз - beewell.com.ua/ru/?s=Апіатраз&post_type=product&dgwt_wcas=1
Дякую Ярослав Іванович.
Також вітаю вас з днем Незалежности !
Здоров'я та перемоги вам і всьому українському народові.
Слава нації !
Щиро дякую за вітання та побажання.
Здоровʼя Вам міцного і удачі!
Героям Слава!🇺🇦
амітраз теж має вплив на сперматозоїди матки.Ваші тестування схожі на клінічні дослідження,і це дуже добре,бо є готовий результат котрим можна скористатись.колись я дивився серії відео Д.Рахматуліна,але від 2022 року не можу себе заставити переглянути ті відео мовою ворога,хоч він професіонал
Дякую за коментар.
Все вірно, є вільний доступ до багатьох наукових робіт по цій темі, як у нас так і в зарубіжній літературі.
Дякую,проліковую бджілок від кліща вароа,полоски Вен Well,Aпіатраз,працюють прекрасно,досвід двох років.Пролі кував,09.09,кліщ спирався,добре,21.09,другий раз,розрізавши полоски пополам,в поставивши їх в різних місцях,кліщ сипався,прекрасно,контроль 50% вуликів.Коли працювали перші смужки,на восьмий десятий день смужки працювали вже слабо.Коли поставив свіжі,кліщ посипався дуже добре.Тепер,чекаю термінів,безпозплодного періоду і пролікую тактіком .Дякую,все працює прекрасно!
І Вам дякую за тестування і відгук.
Удачі Вам і хай щастить!
Foarte interesant. Multumim. Sanatate.✌👍🐝🐝🐝
Дякую.
І Вам здоровʼя міцного і удачі. 😉🍯🐝
Дякую за хороший наглядний повчальний канал. Дякую за спілкування в минулому, за ваші поради .
І Вам я дякую.
Дякую! Для мене дуже корисно тому, що наглядно. Талановито!
Дякую.
Ярослав Іванович дякую за вашу працю і те що навчаете,і ділитесьсвоїм досвідом. Здоров,я
Щиро Вам дякую.
Здоровʼя Вам і хай щастить!
Дякую за працю, удачі Вам і вашій родині.
Дякую за побажання, навзаєм.
Чудовий ролик, дякую Вам!
Дякую.
Дуже пізнавально як початківцю. Пану Ярославу велика дяка.
І Вам щиро дякую.
Дякую, пане Ярослав. Користуюсь Вашим досвідом і це дає гарний результат. Стосовно смужок: навесні поставив АПІВАРО, але бджоли їх не згризли. Мабуть були слабкі після зими. 10 серпня зняв магазини і поставив АПІАТРАЗ. Позавчора поставив подруге. Ті вже згризли. Я початківець і мене дуже цікавить за яких умов починати стискати гніздо і який алгоритм процесу.
Доброго Вам здоровʼя.
На даний час в мене всі сімʼї скорочені до 10 рамок, в другій половині осені, після виходу розплоду я забираю рамки де був розплід, таким чином гніздо стискаю до 8 рамок і роблю пролив розчином амітразу. В той час, коли бджоли зберуться в зимовий клуб - забираю лишню рамку яку бджоли не обсиджують.
Дякую❤
Доброго дня.
Обробив апіваро (бівел) 07.08.24р. Фасуваня.
У моїх бджілок все ОК. Кліщ сипиться.
Доброго Вам дня.
Супер! Удачі Вам і хай щастить!
Професійний Пасічник . Дякую Вам за поради .
І Вам дякую.
Доброго дня дякую за ролик , хотів би побачити огляд вулика біля якого ви стоїте. Ви минулого року обіцяли огляд наперед дякую.
Доброго вечора.
В одному з роликів я робив огляд вуликів які тестую, вулик з очерету тако ж там був😉🐝🐝
ua-cam.com/video/EbVniWKMjm0/v-deo.htmlsi=HZr3X4toC3tRp4wW
Дякую за відео. Чи був у Вас досвід і чи можите щось розповісти ще про обкурювання бджіл Апіваролем чи Базальтом.
Доброго вечора.
По цій темі нічого сказати не можу - я таку методику не використовую.
А смужки той же самий амітраз.І обдимлення теж на онові амітразу. Рік тому бджілки залишились на самоті. Довелось іхати до дітей. І літо , і осінь , зима - перезимували!! І вийшли . Частина маток була від Ярослава Мухи , частина карника АмГ.Киівська обл. Задаюсь питанням , як вони самі адаптувалися.
Останні результати досліджень показали, що бджоли інколи виживають три сезони без обробок від кліща Варроа.
Дякую за відео.
Користуюся сам цими смужками вже два роки. Дуже задоволений якістю.
Дякую за інформативне відео. Вчора поставив смужки апіартраза в сім'ї, але не прибрав прополісну сітку (через не достатній досвід), я так розумію прополіс тепер краще утилізувати.
Доброго вечора.
Ні в якому разі прополіс не викидайте, з нього можна багато чого зробити, до прикладу - спиртовою настоянкою прополісу можна обробляти вулики, або інші вироби з деревини.
Вітаю . На підримку каналу , бджолярства і гарного спеціаліста - підписка ! Вітання з Харківщини , в мене теж є вулики на украінську рамку.
Вам теж вітання!
Дякую за підтримку і добре слово.
Удачі Вам і хай щастить!
У мене з прополісними сітками ПШИК . Бджоли заліплюють воском , воском з прополісом . З 60 сімей тільки 5 заліплюють сітку якісним прополісом . Наслідок антиселекції карпатських і інших бджіл по прополісу
Доброго вечора.
Скоріш за все у Вас хороша карніка заточена на віск😉🐝🐝
Дуже цікава тема зльоту бджіл! Хотів би послухати вашу думку як відбувається зліт? Дуже прошу вас підняти цю тему
Так, це болюча тема всіх пасічників.
Є дві основні причини злету бджіл: кліщ Варроа деструктор і системні пестициди нового покоління - Неоникотиноїдні інсектициди.
Вітаня з Балаклії ,скільки коштуе така пачка
Доброго вечора.
Я реалізацією препаратів не займаюсь.
Вся інформація на сайті продавця - beewell.com.ua/ru/?s=Апіатраз&post_type=product&dgwt_wcas=1
Доброго дня Ярославе Івановичу , ролик як завжди на висоті , хотілось би що ви висвітлили тему накопичення цих речовин у меді , воску, в деревині вулика , період їх розпаду, як з цим боротись і зменшити або виключити негативний вплив на себе, про таблетки апівароль , щиро дякую!😊
Доброго вечора.
Хороша тема, по ній можна й дисертацію писати😉
Але можу й коротко розказати в телефонному режимі.
@@savvasfly можливо краще у відео на вашому каналі?
@@A-I-V26 Дякую.
Яка температура повітря у Вас?
@@АлександрГерасименко-ъ2ш Сьогодні було +31ʼС в тіні.
вже другий р1к виготовляю салфетки сам на основ1 ам1траза 1 ол11 п1хти люб1 полоски це грош1 на в1тер
Вітаю , Ярославе Івановичу, а пролив амітразом він безпечніше аніж дим гармата? Після проливу діюча речовина вивітрюється з вулика разом з водою і не осідає там? Як наприклад дим? І чи дим гармата і таблетки апівароль це одне і теж чи ні ?
Доброго вечора.
Після проливу водним розчином амітразу - випарується тільки вода, амітраз розпадеться через 6 днів на похідні.
Метод фумігації за допомогою возгонки розчину діючої речовини високою температурою - (дим-гармата, препарати у вигляді пігулок та смужок які спалюються), утворюються формальдегіди - (дуже небезпечні канцерогени), які при охолодженні випадають у вигляді мікрокристалів по всьому обʼєму вулика потрапляючи в мед, пергу, прополіс і в подальшому позбутись такого забруднення вулика неможливо.
@@savvasfly А чи шкідливі похідні амітразу? І як ви ставитесь до того що проливають декілька раз амітразом за сезон? Щиро дякую за відповідь! Значить апіваролем не буду користуватись,дивно чому Іван Михайлович Доскоч який сам користується апіваролем не говорить про його шкідливість ..
@@A-I-V26 Похідні амітразу в порівнянні з формальдегідами це (ноль).
Пролив розчином амітразу ефективний тільки при відсутності розплоду - листопад. Тому й безпечний, адже рамки на які попаде амітраз в наступному сезоні відбракуються, а мед бджоли за зиму зʼїдять. Амітраз у воску не накопичується.
@@savvasfly Щиро дякую вам Ярославе Івановичу за спілкування, професійність, людяність та доброту!
@@A-I-V26 Удачі Вам і хай щастить!
Добрий день. Розкажіть як ви виварюєте вулики.
Доброго дня.
Виварював у воску з олією 1 Х 5. Температура ~ 80ʼC, витримка ~ 5-10 хвилин.
На цю тему в мене є кілька роликів, до прикладу ролик семирічної давності - ua-cam.com/video/0OCBLVY7jic/v-deo.htmlsi=YtkzZvxwD4kCK3S2
@@savvasfly дякую.
Завжди прислухаються до ваших порад! Скажіть або краще покажіть як ви робите перетопку вибракованих соторамок.
@@СергійКуліба Доброго вечора.
Перетоплюю тільки вирізки з нуклеусних вуликів, язики і світлу шушнину сонячною воскотопкою.
Темні щільники і щільники з пергою згодовую восковій молі.
Дякую Ярославе за чудове інформаційне відео ВПОДОБАЙКА 🐝🐝🐝✌️🇺🇦🔱✌️
Дякую.
Доброго дня підскажіть за рукавички де їх млжно знайти
Доброго вечора.
Я такі рукавички купую в місцевому господарчому магазині.
А як Ви ставитесь до дим-гармати з амітразом?
Це пряма дорога до онко…
Про це я вже не один раз розказував.
Не зрозумів. Перший раз чую. Дайте ссилку будь ласка прочитати, дуже прошу.
@@ВладиславКеденко Забийте в Google - історія винаходу дим-гармати для лікування бджіл від кліща Варроа.
добрий вечір, купив апіфлум з розрахунком по дві пластини на сімью три рази через десять днів , це не буде багато можливо поставити тільки два рази
Доброго Вам вечора.
Якщо поблизу вашої пасіки нема інших пасік, або якщо є і Ви впевнені, що пасічники також обробили бджіл від кліща і не буде перезараження - вистачить і двох разів.
Безкоштовна лекція для пасічників, особливо початківців.
@@АлексейКлименко-с7в Дякую.
Dzień dobry Panie Jarosławie, czy istnieje możliwość wysyłki Apiatraz do Polski?
Pozdrawiam
Piotr
Доброго вечора.
Зверніться до продавця - beewell.com.ua/ru/?s=Апіатраз&post_type=product&dgwt_wcas=1
Пане Ярослав розкажіь детальніше про нуклеуси. Їх призначення. От зараз у Вас на відео повно нуклеусів але Ви кажете що потім бджолу з них зсипаєте у пустий вулик. А дедіваються ті всі матки що там є? Під реалізацію?
Доброго вечора.
На моєму каналі є багато роликів на цю тему.
Коротко: після реалізації бджолиних маток всі бджоли з нуклеусних вуликів, які не йдуть в зиму, струшую у вулик з медовими рамками і сушниною, даю їм матку і в зиму…😉🐝🐝
Пане Ярославе. Підскажіть чи правильно я роблю. Вже не перший рік користуюсь припаратами Бівел але чув що може бути привиканя до припарату. Я вирішив використовувати різні полоски для обробки першими даю Апіваро другими Апіфлум або Екрвел а як похолодає у листопаді тактіком. Чи не потрібно цим так заморочуватись? Апіваро роздав на контрольному вулику впало кліща шт. 50 з роя. Дякую за консультацію.
Віктор, доброго Вам вечора.
Під ряд не потрібно міняти діючі речовини. Якщо обробляєте осінь - весна і Ви не впевнені, що бджоли пішли в зиму без кліща - бажано використовувати препарати з різною діючою речовиною. На сьогоднішній день препарати з діючою речовиною Амітраз - найдієвіші.
Дякую.
Пане Ярослав, де можна придбати оці смужки?
Доброго Вам вечора.
Під роликом я дав посилання на магазин - beewell.com.ua/ru/?s=Апіатраз&post_type=product&dgwt_wcas=1
Яка ваша думка про смужки Байварол?
Не тестував, але знаю, що дієві.
И всё же пора задуматься о простых и не химических методах. Что-то простое всегда есть...
Есть. Тупо сжечь пасеку.
@@ГаннаМороз-о8щ Это не просто...
На жаль з таким паразитом, як кліщ Варроа диструктор, по простому не вийде - всі науковці в сфері бджільництва бʼються над цією проблемою, але рішень на даний час нема.
Доброго дня!
Ви кажете, що бджоли розгризають полоски. В зв'язку з цим питання. Чи проводились дослідження бджіл які осипались під час обробки на предмет накопичення в них діючої речовини полосок?
Чи проводилось дослідження воску?
Дякую.
Юрій, вітаю!
Так, це стандартна процедура яка проводиться з діючими речовинами які я озвучив в ролику.
@@savvasfly можете оприлюднити результати досліджень?
Дякую.
@@ЮрийИванов-р7ы На рахунок цього питання зверніться в інститут ім.Прокоповича - скажіть, що я порекомендував.
Ярослав скажіть скільки в вашому регіоні одна сімя може зібрати прополюса і чи є різниця в лініях.
Доброго вечора.
Я окремо ніколи не зважував, тільки в загальному по пасіці, але не з кожної сімʼї збирав прополіс, тому навіть приблизно нічого Вам не скажу.
Так, кожна лінія відрізняється і має свої характеристики.
@@savvasfly дякую.
Обробляю не перший раз все добре
А ще дивлюсь Олексія Мидяника тільки давно щось його не чув!?
А як щодо КАС-81?
Ростислав, Бджолам природньо вживати нектар а не «бадягу»🤪
Привіт вам пане Ярослав і пані Наталії 🤝! Завжди залюбки дивлюсь ваші відео в фейзбуці і в ютубі ✌️👍🐝🇺🇦
Доброго Вам вечора.
Дякуємо, приємно🇺🇦😉🐝
Полоски Апіваро упаковки роздуло.Боюсь ставити в сімї.Фотографії упаковок відправив на Бівел,відповіді не отримав.
@@pavlodobosh6579 Павле, доброго вечора.
На це нічого сказати не можу. З початку запуску виробництва я використовую смужки «Апіатраз» - смужки «Апіваро» навіть не тестував.
Після використання смужок, ви ще будете проливати препаратом?
@@user-Cyklop911 Так, на початку листопада - про це я казав у ролику.
Добрий день ! Як Ви тестуєте сім'ю на медопродуктивність як вираховуєте що в інших умовах сім'я добре спрацює по меду !
Доброго вечора.
На цю тему в мене є багато роликів.
Якщо в загальному, по простому і щоб було зрозуміло: пасіка знаходиться на території з дуже бідною медодайною базою - подальшу мою думку Ви самі зможете продовжити😉🐝🐝
@@savvasfly розумію питання зняте як недоречне
Доброго вечора Ярослав Іванович!!! Чому Ви не запитаєте тих, хто скаржиться на загибель бджіл від препарату Апіваро( бо саме про нього начебто найбільше негативних і летальних випадків для бджіл) про результати лабораторних досліджень в Вет. лікарні, які б були доказами, що дійсно смерть бджіл від даного препарату, а не так як Ви кажете, від багатьох інших факторів... Ніхто просто цього не робить... Людям легше звинувачувати кого завгодно, лиш не себе... Сам вже 3 роки користуюсь і Апіваро і Апіатразом, чергуючи їх: спочатку Апіваро, приблизно через 2 тижні Апіатраз, міняючи діючу речовину. Все гаразд!!!
Олександр, доброї Вам ночі.
Правду кажете - «всі винні тільки не я»…
На сьогоднішній день нема ні одного лабораторного заключення про те, що препарат «Апіваро» має негативний вплив на бджіл.
Але саме цікаве те, що тисячі бджолярів використовують саме цей препарат і в них на пасіках все добре, а тут закинули в бджолярські чати кілька роликів з негативом і без доказів - і люди їм чомусь почали вірити…
Я «Апіваро» не використовую, але використовую «Апіатраз» ще з того часу коли його навіть в продажу не було і кожен рік показую це в роликах і чомусь на моїй пасіці з бджолами все добре…
Все розказали і показали але в кожній школі чомусь завжди є двійочники
Ваша правда😉
Займаюся бджолярством на протязі 50років ,застав ще той час коли вмоїй місцевості не було кліщів Вароо, але 83 році ця пошисть прийшла і до нас,з того часу я випробував безліч препаратів,кращого методу як обприскування з росинки 3 процентним розчином щавлевої кислоти не визнаю., Але кожен має право на свою думку.
Володимир, доброго Вам здоровʼя.
Якщо б цей метод, яким Ви користуєтесь, був дієвий без негативних наслідків - його давно б усі використовували.
Але Ви правильно сказали - кожному своє.
У 80 х роках я бджіл обкурював хріном і теж був впевнений, що роблю правильно і що воно допомагає…
Удачі Вам і хай щастить!
Доброго дня
Чому відмовилися від тау-флювалінату?
Доброго вечора.
На відміну від амітразу, він накопичується у воску і менш дієвий.
Поставив Апіатраз невпав наодинці кліщ .провіряв за добу.?
Дивно, яким чином Ви провіряли.
@@savvasfly підставляв папір на дно.
@@stepansiora4262 І осипу кліща не було?
@@savvasfly ні
@@stepansiora4262 Цікаво, ще ні в кого, окрім Вас, такого результату не було.
а що робити з тими матководами як1 присилають не як1сн1 матки 1 доки це триватиме чи може хтось вплинути на це
Ніхто не вирішить це питання крім гаманця, людина на інший раз не буде купувати і все.
Доброго Вам дня.
Замовляйте бджолині матки в сертифікованих племінних господарствах де провірений і якісний матеріал.
На жаль на сьогоднішній день продаж бджолиних маток не відомого походження ніким не контролюється.
Амітраз в Європі заборонений.
Де Ви такого начитались. Все використовується, але тільки грамотно і по рецепту вет-лікаря.
Вітаю ! Допоможить як перемогти моль в лежаках !
Доброго Вам здоровʼя.
Слідкуйте, щоб бджоли обсиджували всі рамки - лишні завжди забирайте і вибраковуйте темні щільники.
Доброго дня Ярослав Іванович.Дякую,як завжди цікаво.А можна,будь ласка,відео про обробку бджіл в апіхатині,Ви сказали,що ще не проводили.Дякую.А можна одночасно проводити обробку і загодовувати сиропом.Дякую.
Доброго Вам вечора.
На даний час вже всі сімʼї пройшли першу процедуру. Сімʼї в бджолиній хатині нічим не відрізняються від інших бджолиних сімей.
Так одночасно можна робити загодівлю і обробляти від кліща.
@@savvasfly Гарно дякую Вам.Здоров'я Вам і Вашій родині і мирного неба.👍
@@ДімаСкрипчук-Генцар Дякую за побажання, навзаєм.
Всі живі організми звикають до негативних умов, у кліщів виникає резистентність до препаратів, а бджоли не можуть звикнути до кліща?
Можуть, але це те саме що омела, головне що кліщ живиться ще куколками і це не дає розвиватися личинці. Та і потім кліщ відпав утворилася рана, яка не загоюється як в людини.
Пане Василь, доброго дня.
Ви порівняли негативні умови до паразитарного захворювання…
Якщо людина захворіє коростою (підшкірний кліщ) - вона зможе до цього звикнути?…
Я так вважаю !¡!!що для контролю дії препаратів треба вибірково робити змивання кліщя алкоголем !!! І судячі з такої проби вже можна судити є кліщ чи діє препарат чи ні!! Якщо є інші варіації то запропонуйте їїїх ! Дякую ха розуміння питання !!
Алкоголь, щоб не знищувати бджіл, можна замінити цукровою пудрою😉🐝🐝
@@savvasfly можна ! Але алкоголь краще ! 100 грам перед смертю краще ніж кишеня цукерок! Можна омивайку на мінус 40 мруть швидше і дешевше ! Розумію що це варварство але пудра гірше!
@@StanislavKoziiЯ перший раз таку дурню чую. Не знаю хто кого не розуміє? Для чого вбивати бджіл алкоголем, де Ви такий метод знайшли?
В банку з пудрою набрали бджіл, потрясли, після чого їх живими випустили на волю. В банку з тією цукровою пудрою в якій трясли бджіл налили води, пудра розчинилась, кліщів порахували - все! І вівці цілі і вовки ситі!
@@savvasfly ваш земляк навчив ще у 2002 році сказав шо ми так у Канаді перевіряємо дію препаратів від варотозу
@@StanislavKozii На жаль, не завжди земляк може дати розумну пораду.
як вулик себе зарекомендував з очерету
Вулики з деревини на багато практичніші у використанні. Ще подивимось - скільки років він прослужить😉
Вічного спокою не буває.
Все буває, тільки не всі про це знають😉
Тимолом користуєтеся?
Ні, він вже давно по кліщу не працює.
Славік
Приємо, будемо знайомі - Ярослав😉