Як боротись з дідімелою на малині

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 лют 2025
  • Пурпурова плямистість або дідімела може стати причиною знищення вашого малинника, якщо ви її не розпізнаєте та не розпочнете боротьбу одразу. Іноді всихання пагонів малини пов'язують зі звичайною засухою (хоча і таке не виключено). Але варто придивлятись до нижньої частини пагонів, починаючи з кінця червня. Адже у цей час дідімела з'являється у вигляді буро-темнофіолетових плям, які згодом охоплюють пагін кільцем, збільшуються у розмірах та, зрештою, призводять до розтріскування кори і загибелі пагона. На пагонах минулого року ці плями не такі помітні (бо пагони вже буріють), але помітно, як кора розтріскується, кошлатиться, виглядає пошарпаною. Якщо не застосовувати жодних заходів та засобів для боротьби, за два-три роки малинник загине, а місце буде ще довго непридатне для його відновлення. У відео розповідаю про свою стратегію боротьби екологічними способами (хоча результат буде наступного року).
    #українською #екологія #малина #дідімела #пурпуроваплямистість

КОМЕНТАРІ • 69

  • @intalova
    @intalova 9 днів тому

    Героям слава! Дякую за детальну інформацію! Ваші відео дають натхнення на нові відкриття в сільському житті

  • @vikaorlata6841
    @vikaorlata6841 Рік тому +17

    Виглядаєте дуже втомленою,бережіть себе,відпочивайте,не перевантажуйтеся !Дивлюся і слухаю вас завжди,хоч маленька ділянка в Києві,немає навіть можливості посадити малину і ожину😢(Але, вдячна вам за досвід і знання!Героям Слава!💙💛

  • @ОльгаГлушко-б3в
    @ОльгаГлушко-б3в Рік тому +22

    Вітаю вас! У мене цього року така сама проблема. Ніколи такого не було , а я й не знала про таку хворобу.Після вашого відео проаналізувала прачини і розумію , що мене очікує сильна боротьба за малину.Але з вашими мудрими порадами і Божою допомогою впораюся!
    PS. Я вже 3 роки як на пільговій пенсії , педагогічний стаж 31 рік , але ні разу не пожаліла .Як кажуть : " Бог одні двері закриває ,а інші- відкриває" . Так і в моєму випадку. Я для себе відкрила органічне землеробство і так захопилася , що тепер город став для мене санаторієм , на якому морально відпочиваю. Але потрібно ще багато вчитися !😅 Дякую вам за бажання ділитися своїм досвідом і знаннями ! Миру вам , душевного спокою і здоров'я ! ❤

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +3

      Дякую. У мене станом на зараз 32 роки стажу, але пільгову пенсію відмінили (я за нею ніяк не встигала). Дивуюсь тим колегам, хто мав можливість піти на пільгову, а ще не йде вже навіть і за віком). Можливо, вони працюють у половину сили, зберігаючи надовго власні ресурси.

    • @olesandrivnanico
      @olesandrivnanico Рік тому +2


      Вибачаюсь за втручання у ваш діалог, але пільгові пенсія не підвищувалася ніколи, вперше за багато років її нещодавно підняли. А якщо відверто, то як прожити на учительську пенсію. Тому люди і не звільняються. Я працювала тому, що я уявляла себе без свого предмету(література), хоча вже 30 років маю 15 соток землі-дача.
      Ще раз Вибачте за втручання.

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +5

      Це не втручання, це спілкування. На жаль, на будь-яку пенсію в Україні прожити неможливо. Це правда. На щастя, зараз є й інші способи заробітку, але для цього потрібен час і здоров'я. Тому й розірвати це замкнене коло можна лише тоді, коли виходиш на пенсію, але при цьому ще маєш сили і здоров'я. Багато ресурсу (часу, сил) йде на підготовку до олімпіад, МАН, інші активності. А на зарплату та пенсію це не впливає (порівняно з учителями, хто цього не робить). А ще оце щоденне придумування, що б ще взяти з дому, щоб пояснити, показати, зацікавити (предмет обумовлює таку потребу, а забезпечення - 0). Усе докупи. А ще ж хочеться бути умовно вільною і умовно при умі-розумі/здоров'ї, щоб робити багто того, що цікаве мені, але на що нема часу, поки працюєш у такій недосконалій і виснажливій системі. До того ж завжди нам здається кращим те, що не є досяжним на даний момент.Тож поки сподіваюсь на пенсію. Вночі подивилась фільм " Учитель на заміну". Головний акцент у ньому на інше, але про вчителів там - дуже красномовно(((.

  • @AndriiStepanenko-f7z
    @AndriiStepanenko-f7z Рік тому +2

    Щиро дякую! Ви дуже хороший вчитель!

  • @ИринаПоспех-ы8м
    @ИринаПоспех-ы8м Рік тому +13

    Вітаю! Роблю з ожини джем: перебиваю ягоди блендером, протираю на мілке сито, додаю цукор 700 гр на 1 кг отриманого пюре і варю 25-30хв. Розливаю в банки і прикриваю кришками. Коли повністю охолоне, закручую. Чудово зберігається, гарно смакує. Смачного!

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +4

      Дякую за рецепт. Хоча цукру дуже остерігаюсь через інсулінорезистентність і сама джемів, варення не їм, але для близьких роблю. Заморожу ягоди та пізніше зроблю за вашим рецептом. Зараз ще повно заготовок, які не можу відкласти.

  • @Гречка29
    @Гречка29 Рік тому +9

    Вітаю. Дякую за корисні поради.

  • @olesandrivnanico
    @olesandrivnanico Рік тому +4

    Доброго здоров'я, пані Оксано. Дякую, що пам' ятаєте про інжир, але і велика подяка за це відео.
    Стосовно початку навчального року я як ніхто вас розумію, адже педстаж 51 рік, і другий навчальний рік я не працюю. Батьки, адміністрація просили, але дійсно, важко. Хоча робота з електронними журналами вже звична, почали її до війни.
    Вам зичу здоров'я, витримки. І повірте, земля, робота на ній, лікують. Все буде добре!

  • @РаисаНикончук-т9ф

    Три десятки років не мала проблем з малиною, а цього року познайомилася з дідімелою. Навіть не чула про неї. Дощів, мабуть було забагато. Передивилася купу рекомендацій, але Вам вдалося систематизувати у моїй голові основні напрями боротьби з цією дамою. Дякую!

  • @ІванБучок-т3ю
    @ІванБучок-т3ю Рік тому +5

    👍💪✌ Дякую за відео і практичні поради.

  • @КатяМишко-р1п
    @КатяМишко-р1п Рік тому +4

    Дякую за відео. Дуже актуальне, як для мене. Моя малина вся вражена дідімелою. Спробую боротися разом з Вами.

  • @НаталияЗабродская-ь6н
    @НаталияЗабродская-ь6н 6 місяців тому +2

    Пані Оксано, перш за все дякую Вам за український контент!
    По-друге дякую за дуже корисні і зрозумілі мені новачку поради!
    А втретє дякую за незламність духу в ці важкі часи!
    Чекаємо ваші випуски з нетерпінням

  • @viktor.voytovych
    @viktor.voytovych Рік тому

    Дякую за ДУЖЕ корисні поради!

  • @ВалентинаСлободянюк-х4ш
    @ВалентинаСлободянюк-х4ш 5 місяців тому +1

    Дякую вам шановна за таке відео і поради що до захворювання малини.
    А вам щиро бажаю здоров'я, сил і успіху у всіх справах, зокрема у боротьбі з хворобою діадемою малини.❤

  • @НатальяНаталья-я7в

    ДЯКУЮ ВАМ ВЕЛИКЕ! Така ж сама ситуація з малиною. Бережіть себе! ❤

  • @ОльгаМолчанова-н9е

    Вітаю! Як завжди з задоволенням подивилась ваше відео, багато цікавого і корисного почула для себе, дякую. Мабудь вже не начасі, але з ожиною у мене такіж питання ,як і у вас. Я знайшла для себе рішення - роблю ожинову пастилу, майже без цукру , дуже смачна і ароматна (моя найулюбленіша!) десь 50*50 змішую ожинове(можно трохи пропарити з невеликою кількістю води, десь 5-10 хвилин, тоді краще перетирається) і яблучне пюре , цукор за смаком , висушую в сушарці, смачного !

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +1

      Дякую. Спробую і я пастилу. Ожинової ще не робила.

  • @ВасильБандура-ы7н

    Щиро дякую!

  • @СветланаМазур-ц7щ

    Дуже рада що натрапила на ваш канал, гарна та професійна подача матеріалу.Тепер я знаю що залишуся з вами і буду з радістью навчатися у вас землеробству. Дуже велике прохання, навчить робити вино із ожини.

  • @НаталяКорнійчук-л6ш
    @НаталяКорнійчук-л6ш 11 місяців тому +1

    Передивляюся ваші відео по другому разу...і конспектую! Дякую! Тримаймося!

  • @Лариса-к1о3ф
    @Лариса-к1о3ф Рік тому +3

    Добрий вечір, ми з ожини готуємо пастилу, перетираємо від кісточок і сушимо в сушилці, можна додати яблучне пюре і цукор.

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому

      Дякую! От до пастили не додумалась! Хоча сушу її з усього підряд. Але, мабуть відкладу на пізніше (ягоди заморожу). Бо зараз сушу багато овочів і груш.

    • @ЛюдмилаБондаренко-х4ж
      @ЛюдмилаБондаренко-х4ж Рік тому +1

      Я також робила пастилу в цьому році. Попередньо спекла яблука, почистили їх від шкурки , перебила в блендері. Ожина сира, перетерта через сито і додала до яблучного пюре. Масу позправила шаром десь 5-7 мм. Сушила в сушарці при 55 градусів.

  • @ВикторРалюк-о3щ
    @ВикторРалюк-о3щ 6 місяців тому

    Все будет добре .
    Дякую .

  • @УлянаМоравецька-э6ф

    Як я вас розумію...

  • @НаталияЛистопад-р4и

    Дякую за цікаву інформацію.

  • @НаталяКорнійчук-л6ш

    Героям Слава!
    Вже 4 роки не працюю в школі...
    Тримайтеся 🙏

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +11

      Намагаюсь!) Мотивую себе тим, що усвідомлюю, що таке важко на війні. Наше "важко" - ніщо в порівнянні з тим пекельним "важко".

  • @irinadombrovskaya2253
    @irinadombrovskaya2253 Рік тому +4

    Дякую за такі зрозумілі пояснення. Впевнена, що Ви чудовий вчитель: маєте грунтовні знання та вмієте у своєрідній манері донести інформацію.
    З приводу осіннього цвітіння: в мене зараз на яблуні паперівка з'явились де-не-де квіти. Думаю, що я сама спровокувала це занадто сильною обрізкою молодих зелених пагонів. Робила це в липні. Може бути такою причина?

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +3

      Швидше за все - ні. там трохи інші гормональні механізми. Більш ймовірно - через погодні стреси.

    • @ЗрказНеба
      @ЗрказНеба Рік тому

      Я Білий налив( карлик) зовсім не обрізала,але одну квіточку побачила.

  • @НинаЧеречеча
    @НинаЧеречеча 8 місяців тому +2

    Доброго дня,підкажіть як виготовити метарізин

  • @ksusha5688
    @ksusha5688 Рік тому

    Дякую, дуже корисна інформація, все чітко і зрозуміло. Якщо можна, розкажіть як ви вино робите, дякую вам.

  • @agneshkalitw7887
    @agneshkalitw7887 Рік тому +2

    🎉🎉🎉

  • @ИраСеменчук-ц2е
    @ИраСеменчук-ц2е 4 місяці тому +1

    Доброго дня,пані Оксана.Карбамідом і купоросом обробляти після листопаду чи можно і в кінці вересня?І як Ваш експеримент через рік виглядає?Ви врятували малину?Дякую.

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  4 місяці тому

      Карбамідом, як і купоросом - тільки тоді, коли листя вже жовтітиме і головне - почнеться процес листопаду (опадання листя). Це буде сигнал, що бруньки, ті, що заклалися на наступний рік, вже дозріли і не постраждають. Зараз, у кінці вересня, ще все зелене і вегетує. Викорінюючу обробку робити рано.

  • @lesjakornelyuk2672
    @lesjakornelyuk2672 Рік тому +4

    Вітаю! Перший тиждень навчального року завжди дуже важко, потім втягуюсь. І в мене малина зі східного боку, плодоносить шалено! Може маєте рецепт малинового вина?

  • @капітошка-к2ы
    @капітошка-к2ы Рік тому +4

    Вітаю. В нашому місті діти займаються дистанційно. Стояло питання про очне навчання тепер мабуть не буде.
    8 вересня я думаю Ви бачили що сталося у нас.
    Як це страшно.
    Як хочеться щоб оці виродки були покарані.

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +6

      Нехай би вони виздихали! Бо поки діло дойде до покарання, скільки людей загине, скільки доль буде зламано...

  • @ЯнаБабій-х9ц
    @ЯнаБабій-х9ц 3 місяці тому

    Добрий день, пані Оксано. Питання трохи не по темі. Чи використовуєте ви один і той самий оприскувач для біопрепаратів і хімічносинтезованих(чи не гинуть біопр. від залишків хім.преп.) Чи можна побороти іржу на ожині тією ж схемою обробок але не вирізати повністю пагони. Дякую за ваш канал і вашу роботу. Мирного неба над головою.

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  3 місяці тому +1

      Хімічно синтезованих фунгіцидів практично не використовую. Точніше - у цьому році взагалі не використовувала. Минулого року планувала використати Квадріс на винограді, але передумала. Колоїдну сірку, розчин монокалій фосфату чи карбаміду використовую за допомогою того самого оприскувача. Після кожного використання сполоскую та, набравши трохи води, прокачую трубки. Цього вистачає.

    • @ЯнаБабій-х9ц
      @ЯнаБабій-х9ц 3 місяці тому

      @2v4vomelnyk0v2v дякую

  • @ТаняКучер-к1к
    @ТаняКучер-к1к 10 днів тому

    Доброго дня. Дякую за поради. Але ваша земля так потребує мульчування. Мені здається не було б тих тріщин, якби мульчцвали.. Земелька від мульчі така жива стає, нема отої корозії навіть після сильних дощів і поливати меньше приходиться..

  • @K.P.M.1976
    @K.P.M.1976 9 місяців тому

    А можливо це добре що діти не відчувають вповні мірі важкості ситуації. Це означає що вони не відчули гіркоти втрат.

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  9 місяців тому +3

      Не хотілося б, щоб суспільство здатне було усвідомлювати важкість ситуації тільки через гіркоту втрат. Хіба було необхідно, щоб загинуло стільки людей для розуміння того, що готуватись треба було до захисту, а не до шашликів і кави у Ялті?

  • @АлинаЗемная
    @АлинаЗемная Рік тому

    Вітаю.Можете щось змінити, то міняйте, а що не дано змінити, то варто прийняти, хоча і важко, знаю по собі.Отож живіть і все, вибачте за такі слова.

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +1

      Живу. Бо міняти зараз - точно не на часі. А Ви змінили?

    • @АлинаЗемная
      @АлинаЗемная Рік тому

      Вітаю ще раз Погляди, думки, мрії , бажання поміняла, а вони мої ж бо, а все інше... Прошу Всесвіт звільнити нас, але мабуть , що щось роблю не так, бо люди ,як гинули , так і гинуть,як руйнували нашу землю, так і руйнують.На жаль.

  • @LyubovTuriy
    @LyubovTuriy 6 місяців тому

    Дякую тисячу раз,я за біопрепарати,будь ласка як зробити препарати метарізіум,триходерму в домашніх умовах,дякую

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  6 місяців тому

      Погортайте, тут на каналі є відео проце

  • @ЛинаВ
    @ЛинаВ Рік тому +1

    Підкажіть, будь ласка. На дачі пропала майже вся ділянка малини. Ніколи нічим не хворіла, навіть в цьому році дала гарний урожай , а потім поступово вся засохла. Це може бути дідімела? Вона вже не відійде з кореню? І чи можна зараз на цьому місці посадити нову малину? Як потрібно обробити ґрунт? Завчасно дякую!

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +2

      Це, скоріш за все, дідімела. Вона у цьому році лютує у переважній більшості малинників. Спробуйте зараз обрізати дуже низько (на 0,5 см нижче рівня землі. Можна сподватись, що навесні вона дасть нові пагони. Їх треба буде одразу обробляти. Хоча малини наступного року на них не буде. Але таким чином можна спробувати врятувати малинник. Землю навчколо зараз пролийте по зволоженій землі, якщо маєте, біопрепаратами. Найкраще - Метаризином (чи щось з метаризіумом). У крайньому випадку - сінну паличку чи триходерму, але щедро. На цьому місці точно зараз не треба садити нову малину. Треба здійснити щось на зразок сівозміни: 2-3 роки малину тут не садити. Але, сподіваюсь, у Вас вийде відродити цього Фенікса).

    • @ЛинаВ
      @ЛинаВ Рік тому

      Дуже дякую за пораду!

  • @НаталяКорнійчук-л6ш

    Ще один коментар: малина в нас тільки ремонтантна і небагато. Але вона родить до морозів. Кущі саджу мінімум через 1м

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +3

      У мене взагалі кущів нема - шпалера. Але є інші причини окрім загущення. Ремонтантна теж хворіє, але вирізається щороку. Тому наслідки значно менші.

    • @НаталяКорнійчук-л6ш
      @НаталяКорнійчук-л6ш Рік тому +1

      @@2v4vomelnyk0v2v я ремонтантну не вирізаю, маю урожай постійно! Гарно родить

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +4

      Основна проблема - це хвороба. А потроху літньої і ремонтантної, яка вирізається - це для мене ідеальний варіант.

    • @НаталяКорнійчук-л6ш
      @НаталяКорнійчук-л6ш Рік тому

      @@2v4vomelnyk0v2v гарних вам врожаїв!

  • @irinans6562
    @irinans6562 Рік тому +1

    В мене теж малина хворіла декілька років поспіль. В тому році зрізала всі пагони восени під корень, навесні взагалі не зійшло жодного пагону, нажаль.

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  Рік тому +3

      Таке, на жаль, буває. Хоча малина - з тих, кого важко вбити, але хворі рослини ослаблені. А погодні умови лише сприяли розвитку хвороби.

    • @ВикторБорик
      @ВикторБорик Рік тому +1

      З відео видно під малиною гола розтріскана земля і це погано. У мене ділянки з
      малиною- це органічний
      смітник. Малину вирощую по дворічному циклу.Один рік малина
      плодоносить, а увесь
      молодняк видаляю.На
      другий рік нарощую
      молоді пагони. Це вирішує проблему
      загущення і конкуренції
      старих і молодих пагонів
      між собою за живлення та світло. За такої системи треба мати дві
      ділянки. З ремонтантною
      усе простіше. Автору бажаю успіхів, а Україні
      перемоги! ❤

  • @СергейДемченко-э4ш
    @СергейДемченко-э4ш 4 місяці тому

    вИпадку,а не випАдку !(Сори)

    • @2v4vomelnyk0v2v
      @2v4vomelnyk0v2v  4 місяці тому

      Однаково забуду. А до Вас прохання (sorry): пишіть трохи довші коментарі (з правилами і винятками). Ютуб любить, коли коментарі містять 11+ слів.