Підключення Ecoflow на об'єкті. Етапи монтажу. Опробування.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 гру 2023
  • Інженер-електрик. Розробляю проєкти електрики, електрощитів. Власноруч збираю електрощити на об'єктах. Можлива відправка зібраного електрощита поштою. Виїжджаю на аварійні виклики.
    *
    / lviv.electrics
    / lviv.electrics
    *
    Підключаємо генератори, зарядні станції (EcoFlow, Bluetti, Allpowers), акумулятори, інвертори.
    *
    Для пропозицій співпраці пишіть на пошту lvivelectrics@gmail.com
    *
    #LvivElectrics #електрика #електрик #Львів
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 71

  • @TechnoMasterKyiv
    @TechnoMasterKyiv 6 місяців тому +3

    Дякую за корисну інформацію! Підписався. Слава Україні!

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому +1

      Дякую! Героям Слава!

  • @user-nt3yn7oc1r
    @user-nt3yn7oc1r 5 місяців тому

    Хороше рішення👍 До того ж, знайома схема).Майже так само організував собі подачу резервного живлення в квартирі, коли встановлював додатковий щит і робив заміну електропроводки. Проте є декілька відмінностей:
    1. Одна фаза.
    2. Відсутність автомату на виході інвертора, так як далі всеодно знаходяться групові автомати. До речі, резервна система модульна(зарядний блок, батарея, інвертор).
    3. Так як щит накладний, розетку і гніздо для підключення зарядного та інвертора врізав у нижню стінку щита. Зручно тим, що при користуванні системою дверцята щита можуть бути зачиненими.
    4. Автомат живлення зарядного блоку під'єднаний одразу після реле напруги, таким чином, заряджання батарей розпочинається автоматично, одразу після появи мережі.
    5. Додатково також встановив на рейку лічильник PZEM-008 одразу після перемикача навантаження, в основному для контрою витрати енергії при резервному живленні.

  • @AndryuLand
    @AndryuLand 12 днів тому +1

    У світі давно винайшли магічний прилад. Його назва - АВР. Він все переключення зробить сам. :) А саме головне - відсутній людський фактор. 99 разів все буде зроблено правильно, а на 100 раз Ecoflow буде сперечатися з Обленерго хто крутіший. Зазвичай перемагає Обленерго :)

    • @sviatoslavzapolskyi7986
      @sviatoslavzapolskyi7986 6 днів тому

      на відео показано роботу перемикача фаз, який працює так само як АВР тільки без автоматичного режиму. тому спекти Ecoflow зустрічним струмом з мережі не вийде навіть за бажанням.

  • @veusveus9896
    @veusveus9896 5 місяців тому

    Підтримую. Все акуратно і професійно. Як розумію, при живленні від екофлоу на перемикачі всі три фази запаралелені?

  • @andriykovalenko8743
    @andriykovalenko8743 5 місяців тому +4

    Якщо не помиляюсь, то перемикати трьохпозиційний під навантаженням не можна, бо там нема гасіння іскри. Треба через автомат чи вимикач навантаження.

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  20 днів тому

      Все вірно. Найкраще спочатку перемкнути без навантаження, потім увімкнути навантаження ввідним автоматом чи кнопкою на екофлоу. Перемикання на мережу у зворотній послідовності. У відео так і зробили, але живлення від мережі було. Потрібно було вимкнути ввідний автомат будинку і тоді вже перемкнути перемикач, знов увімкнути ввідний автомат. Враховуючі, що після екофлоу навантаження мінімальні, це було не критично, але щоб переконатись в надійному перемиканні, краще вимикати ввідній автомат, або доставляти ще один вже на наватаження(щоб не перезапускати реле, але на той момент такого рішення ще не мав).

    • @onyshchak
      @onyshchak 12 днів тому

      У мене в квартирі стоїть Hager SFT240. Трьохпозиційні перемикачі від Hager мають стандарт АС21. А цей стандарт про перемикання струмів під навантаженням та перевантаженням. Тобто все ж таки можна чи я помиляюся?

  • @prostosergik
    @prostosergik 5 місяців тому

    Підкажіть будь ласка, чому використовується чтирьох поюсний селекторний перемикач, адже комутується тільки дві лінії, фаза і нейтраль, чи комутується три фази і нейтраль?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  5 місяців тому

      Доброго дня, тут комутуються три фази і нейтраль.

    • @prostosergik
      @prostosergik 5 місяців тому

      Так, я вже потім зрозумів що система трифазна. У мене монофазна, тому одразу не подумав.

  • @Opposition17
    @Opposition17 4 місяці тому +2

    Погано! Дуже погано! Перемикання трьохпозиційного вимикача при поверненні на основне живлення виконується під навантаженням. Дуже швидко вийде з ладу! За конструкцією це рубильник, а не вимикач навантаження!
    Чому не дали замовнику правильну послідовність дій? Він має вимикати ввідний автомат. А вмикати його лише після перемикання перемикача у верхнє положення.

  • @binarifinari617
    @binarifinari617 4 дні тому

    Підкажіть, будь ласка, які правильні налаштування реле потрібно встановлювати, щоб екофлоу не нашкодити, при скачках напруги. Які ліміти по часу і верхню/нижню межу напруги? В мене Рівер 2про.

  • @Tserkva-Slovo_Viry
    @Tserkva-Slovo_Viry 6 місяців тому +1

    Доброго дня. А що, крім еко фло немає інших резервних батарей? І друге, з'явився Зубр на два модулі де є захист по струму. Його можна виставляти. І друге, на відміну від автомату у нього немає межі 13% та 43%, хто розуміє, той розуміє. Тому такий Зубр дуже добрий для резервних батарей. Наприклад людина завтикає вимкнути потужний споживач і не буде перевантаження на резервну батарею.

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому +1

      Доброго дня) Звісно, є безліч виробників. Навіть такі ж самі Екофлоу з іншим шилдиком)) Підключаємо різні. Тут була саме така. За інфо про Zubr вдячний!

    • @user-ni4sh1fh5q
      @user-ni4sh1fh5q 5 місяців тому +1

      Звичайно, що люба схема з надійним запобіжником краща, ніж без нього. І ще одне. Колись давно при подачі рацпропозиції на Литовській ДРЕС, головний спеціаліст по новій техніці мене , молодого інженера, вчив, що КОЖНА СХЕМА ПОВИННА БУТИ "ДУРАКОУСТОЙЧИВА"..Важко повірити, що в любих критичних випадках господар, чи його рідні будуть пам'ятати правильний алгоритм дії підключення-відключення.

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  5 місяців тому +1

      @@user-ni4sh1fh5q Погоджуюсь! Та тут не обов'язкова конкретна послідовність. Показую власнику кращий варіант, який найбезпечніший (навіть у випадку поломки чи браку якогось елемента). Якщо зробить щось по іншому, нічого поганого не станеться. Забуде вимкнути потужні прилади, спрацює захист чи автомат. Саме ця станція має номінальну потужність 1800Вт. Тому навіть з бойлером витягне. Там є ще буст до 2700Вт.

  • @ivanbest107
    @ivanbest107 6 місяців тому

    бачив в ютубі схему де був тільки avr автомат і реле напруги ,тобто максимальна автоматизація ,для чого потрібні саме 3 реле напруги ?одного недостатньо ?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      Дякую за коментар, реле напруги на живленні від мережі. Тут в будинку 3 фази. Тому і 3 реле. Це поставили додатково, бо в існуючому щиті реле не було.

    • @ivanbest107
      @ivanbest107 6 місяців тому +1

      @@lviv_electrics ,аа зрозуміло

  • @Nepabedim
    @Nepabedim 4 місяці тому

    Чому не плставити ибп на певні групи розеток і освітлення без великої нагрузки? Щей можна все автоматизувати, а якщо взяти прилад з наскрізним живленням то можна зробити ще легче

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  4 місяці тому

      В існуючому електрощиті лінії розділені просто на кожне приміщення: розетки + світло. Замовник хотів, щоб світло працювало, і відокремити нічого не вийде.

  • @k0styukovsky
    @k0styukovsky 6 місяців тому +2

    Дуже сміливе рішення. Мені теж іноді приходять такі пропозиції, но я відмовляюсь так робити. Кажу що для тих хотелок є інші пристрої. Ви коли це робите, ви розумієте як воно працює, замовник може щось не так зробить і піпець буде, а винуватим буде як завжди виконавець. Це теж саме що на тесла приліпити колеса від ланоса, іздити буде, но до якогось моменту...

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому +2

      Дякую за коментар. А що може замовник зробити не так? Перемикач і захисти є. От те, що може техніка підвести (екофлоу чи щось в щитку зламатись, брак), але від того ніхто не застрахований. Ви пропонуєте інвертор з акумами? Це також техніка і також потрібний проміжний щиток.

    • @k0styukovsky
      @k0styukovsky 6 місяців тому

      @@lviv_electrics я не пропоную, а просто кажу своє бачення.

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      @k0styukovsky Та можете і запропонувати - більше варіантів тим краще. Вашим замовникам яку зазвичай робите схему? Обладнання?

    • @oleksandrponomarov2437
      @oleksandrponomarov2437 2 місяці тому

      Якщо б Ви хоть раз бачили, або спостерігали наслідки горіння ли-ион аккумуляторів у житловому приміщенні (так, це не часто, або трапиться), Ви би не залишили Екофлов просто на тумбочці.

    • @onyshchak
      @onyshchak 12 днів тому

      Там залізофосфатні акуми.

  • @prostosergik
    @prostosergik 5 місяців тому

    І ще питання. Заземлення всі об'єднані завжди? Тобто екофлоу завжди заземлена?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  5 місяців тому

      Так, заземлення об'єднані завжди

    • @prostosergik
      @prostosergik 5 місяців тому

      @@lviv_electrics Дякую. У себе теж планував все об'єднати.

  • @vladyslavnikolaiev5536
    @vladyslavnikolaiev5536 Місяць тому

    Чому не підключили екофлоу через реле напруги?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  25 днів тому

      Дякую за коментар, так можна і через реле напруги, але хіба з фукцією вимірювання потужності (щоб обмежити потужність живлення від ЗС). Просто реле не бачу змісту. Ймовірність, що ЗС буде видавати підвищену напругу, на мою думку, дуже низька.

  • @AlexAbend
    @AlexAbend 12 днів тому

    Добрый день. Если сможете, помогите, пожалуйста, разобраться в следующей ситуации. В квартиру входят три фазы, которые подключены к контактеру 1 АВР. К контактеру 2 подключен кабель от пауэр станции (одна фаза). Контактеры 1 и 2 работают в противофазе. При отключении городской сети контактер 1 размыкается, контактер 2 замыкается, подавая 220В от пауэр-станции в квартиру. При установке АВР электрик сказал, что нужно обязательно соблюдать полярность при подключении к пауэр станции. Иначе, по его словам, пауэр станция может подать ток на общий с городской сетью ноль. Насколько мне известно, в трёхфазной сети запрещено разрывать ноль. Как в таком случае сделать «защиту от дурака», которая не позволила бы подавать ток на нулевой проводник? Вопрос не праздный. Несколько дней назад я перепутал и вставил розетку в вилку пауэр станции неправильно. Когда возобновилась подача тока из городской сети, АВР отработал штатно: контактор 2 отсоединил станцию, контактор 1, несколько секунд спустя, подключил к квартире городскую сеть. В этот момент два стабилизатора из трёх отключились, а третий - сгорел. Как посоветуете поступить в таком случае?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  10 днів тому

      Згорів стаб на одній з фаз? не зовсім зрозуміло їх розташування в схемі. якщо станція була вимкнена, то чому згорів стаб? треба зробити детальну схему, тоді проаналізувати ситуацію. можете прислати фотографії щитів і обладнання у вайбер, тоді переговоримо більш конкретно.

  • @alexknockout3794
    @alexknockout3794 6 місяців тому +1

    Електро шіт)

  • @is2706
    @is2706 6 місяців тому +1

    Скажіть, а навіщо ці всі танці з бубнами, хіба не можна, коли відключають світло, то відключати автомат і вмикати екофлоу в резетку папа-папа, таким чином використувуючи його, як генератор?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      Дякую за коментар. Якщо трифазний ввід, то буде працювати світло і розетки тільки на одній фазі. Також, якщо забути відключити "папа-папа", і увімкнути автомат, екофлоу чи генератор можуть вийти з ладу. З перемикачем такого не станеться. Інша апаратура додаткова - реле, розетка. Все для зручності.

  • @OleksandrWelkiy
    @OleksandrWelkiy 6 місяців тому +1

    Чому не поставити автоматичний перемикач?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому +1

      Можна і автоматичний. Габарити, надійність під питанням. Загалом мало б вміститись. В приватному секторі люди можуть і вручну перемкнути. На офіси і комерцію автоматичний актуальний. Маєте досвід користування автоматичним перемикачем?

    • @OleksandrWelkiy
      @OleksandrWelkiy 6 місяців тому

      @@lviv_electrics Так маю, але я маю групу інвалідності то мені не підписують у РЕМі

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      Що саме не підписують в РЕМі?

    • @OleksandrWelkiy
      @OleksandrWelkiy 6 місяців тому

      @@lviv_electrics дозвіл на роботу до 1000 вольт. В 2021 на початку року відмовили, в середині того ж року відмовили. Колега подав для мене запит на запрошення дослідження роботи у Польщі, мені погодили. І від вересня 2021 я в Польщі працюю офіційно.

  • @oleksiykobernik6626
    @oleksiykobernik6626 15 днів тому

    Я б не розмикав міську нейтраль в 3ф. В Хегер може залипнути N контакт при поверненні на мережу і тут як пощастить ...

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  11 днів тому +1

      Дякую за коментар. Є ймовірність неякісного перемикання, але вона дуже низька. А якщо залипне хоч один контакт, то не перемкнуться й інші. Також на об'єктах з трифазними щитами пропоную поставити трифазний автомат на вихід перемикача. Тобто зняти навантаження, перемкнути (3 чи 4 полюсний перемикач), і тоді знов подати навантаження автоматом.

    • @oleksiykobernik6626
      @oleksiykobernik6626 10 днів тому

      @@lviv_electrics згоден, дякую

  • @user-ro8xi5yn4k
    @user-ro8xi5yn4k 13 днів тому

    Чьому не авр?

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  11 днів тому

      АВР можна робити, коли заведені тільки конкретні лінії, які сумарно зазвичай не перевищують потужність ЗС. А ще, на мою думку, краще контролювати роботу і заряд ЗС/інверторів, якщо вони не в окремому приміщенні(чи технічному).

  • @2jzturboi6.34
    @2jzturboi6.34 4 місяці тому

    Заморочено тай все вручну незручно

  • @1kovcheg
    @1kovcheg 6 місяців тому +1

    Багато лишнього

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      Дякую за коментар) запропонуєте своє рішення?

  • @DenUa
    @DenUa 6 місяців тому +1

    А не підключати лінії "з високим навантаженям" до лінії з Екофло - слабо? Щось ви замутили і заускладнили те все.
    - дуже складний алгоритм включення ББЖ. З часом сам користувач наплутає, якщо ні - то жіка, або діти...
    - для чого Екофлошці свій ввідний якщо трох-позиційний є?
    Повинно бути так - пропало світло - включив ББЖ - перемкнув 3-поз перемикач !!! І все !!! Для чого лінії з високим навантаженям причіпили туди? Перекомутувати старий щиток - 30 хв роботи, і при знятті щитка ББЖ - це б ніяк не вплинуло на його роботу. Пошкудували замовнику 1,5 м нового проводу для нової комутації 😂

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому +1

      Дякую за коментар! 1) Коли є можливість, бойлер, духовку і подібне до екофлоу не підключаю! Але тут світло об'єднане з розетками в кожному приміщенні (в коробках, а не в щиті). Тобто світло у ванній+бойлер, світло у кухні+духовка+ холодильники і інші розетки. Та власника цілком влаштовує вимикати бойлер та інше потужне перед увімкненням екофлоу. І ніякої проблеми нема, бо саме в цьому випадку доведеться вимикати переважно бойлер. 2) Чим складний алгоритм? одне вниз, друге вверх. Потім навпаки. Якщо і наплутає нічого поганого не станеться! 3) Ввідний - це гарантований захист та обмеження потужності + зручність перемикання.

    • @DenUa
      @DenUa 6 місяців тому +1

      @@lviv_electrics ну так, радянський метод розводки квартир- ще на жаль існує, і з ним багато хто ще мириться. - Гарних вам клієнтів!

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      @DenUa Саме так! Тому ремонту більше 10 років. Загалом зроблено непогано. От шпалери поклеїли дуже добре - ідеально по рівню ))

  • @leonidnikolaevich-fq4wd
    @leonidnikolaevich-fq4wd 6 місяців тому

    Срака мотика до спини такий проект, велика нагрузка мала б зовсім тут не включена до екофлоу.

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      Дякую за коментар, в цьому будинку світло об'єднане з розетками на кожній лінії в коробках. Тому відокремити бойлер неможливо. Але це не проблема, можна вимкнути з розетки.

    • @leonidnikolaevich-fq4wd
      @leonidnikolaevich-fq4wd 6 місяців тому

      @@lviv_electrics колись хтось забуде виключити і піде то все білим димом.

    • @lviv_electrics
      @lviv_electrics  6 місяців тому

      Вимкнеться автомат. Та і в самій зарядній станції є захист

    • @leonidnikolaevich-fq4wd
      @leonidnikolaevich-fq4wd 6 місяців тому

      @@lviv_electrics якраз той захист в потрібний момент може і не спрацювати, те екофлоу неварье тих коштів.

  • @AK-tw1uw
    @AK-tw1uw 2 дні тому

    колхоз