Гарне відео! Дякую! Я люблю дуже українку,вона у мене на стаціонарі.Для міксового меду,який викачується 1 раз за сезон А от кочую віднедавна 230×2+145.Акацієвий мед чистий,дозрілий -це моя фішка!! Кочуємо по своєму району. Житомирщина!
Нема чого Хейтити. Найкращий український канал від профі. Все обґрунтовано. Грамотна мова. Радий буду особисто потиснути руку при зустрічі. І вощинка теж непогана. Брав у 2023 кілька пачок на тест
Автор молодець. Для початківців багато корисної інформації виклав. Як для початківців то ліпше займатися з лежаків,але ж то скрині не переносні,і рідко такі сім'ї є що заповнюють весь вулик
Дякую за відео..300+ 145.Ніколи не підгодовую беру чотири , п"ять рамок 300 з вінчиками меду і зверху 4,5 повномедних 145 так завжди йдуть в зиму,як що висять за заствной в зиму перейдуть в клуб...Черкаська обл
Найкраща система вуликів та в якій вам з руки працювати. Тому не можна боятися експериментувати та випробувати різні системи. В мене українська лежак, пробував лежак дадан як такової різниці не помітив, звісно є відмінності бо то різні вулики, але мені однаково комфортно працювати з ними. Хоч одному сусіду було комфортно на дадані, а іншому на українській.
@@НиколайПетров-д2ц9з скільки пасічників стільки і методів я пишу тільки за себе .Я іздю за взяьками .4 рамки на 300 і два корпуса 145 в мене дягнуть без сиропу на Херсонщені.
Я пасічник з Волині зона полісся .В мене є вулики лінія збірних рамок:-1,3-листкавощини , 1,5-півтора листка вощини і подвійний ладан -2-листка вощини.Рамка складається з двох піврамок іверхній брусок. Це для утримання декількох сімей ,дачникам.Мед можна взяти на любих взятках.Універсальний лежак!!!
Починав з лежаків, сусідові допомогав, тому і почав з них. Після 2-х років,перейшов на 12 рамкові, 300-і,по рекомендації Анатолія Стрільця. Між 12 і 10 різниця,в + до 12 рамочних більше місця, так як я кочую до першого переїзду висиачає ще місця не потрібно 2 корпуси на прицеп піднімать. Сильна сім'ї займає якраз в притик без бороди, дно сітка пришвидшує вентиляцію,і полегшує роботу на медосборі. По розмірам, якраз 2 штуки стає на легковий причіп,не треба особливо підпирать, додаткових речей возити не треба. Перегородки показали,що для обльоту маток це мінус 2 отводки робить не доцільньно на неплідну матку. При загодівлі на зиму є більше місця де буде розплід. З мінусів,магазин чомусь 2 крайні рамки практично порожні, чомусь так. А так більше до плюсу 300 і 145. Це взаємо замінні корпуси 2 мазини і можна ставить велику рамку,що дуже і дуже важливо коли піднімаєш бджіл в магазин. 10 і 12 рамочні багато корпусні, це дуже добре. 230 це лише корпусами, бо взаємо заміняємих корпусів не має.
Вітаю! Розпочинав пасічникувати з Лежаків, також 10 рамочних Рута і Дадан (Всі ці вулики відразу). Лежаки відпали практично в перший рік. Деякий час були Дадан і Рута, але від Даданівської рамки також швидко відмовився. На при кінці минулого сторіччя відмовився і від Дадан, залишились тільки Рута. І десь в 2010 році, можливо трохи раніше, зробив декілька десятків 145 корпусів на 10 рамок і по сьогодні, так і працюю Рута + 145. Але є і 8 рамочні, вулики Паливоди, так звані Рогаті, ось вони зараз найбільше мені подобаються, я в них зробив дно сітчасте і по своєму зробив літок, а так все як у Михайла. На сьогодні. з задоволенням перейшов би на 8 рамочні вулики Михайла Паливоди 🍯👍 Хай щастить, та мирного неба 🕊🙋♂
@@bdjola-UkrainaОтож воно так і я, наробив 10 рамкових вуликів Рута, то вже так і працюю, та ще і в дереві. А на сьогодні, з задоволенням перейшов би на ППС, а то і на ППУ.
12 рамочна корпусна + магазини, ставляться іноді замість корпусів, а іноді не ставляться, по різному буває. Сама велика проблема знімать ті корпуси, коли вони повні меду. Доводиться розбірати корпус у ящики.
У будь-якій системі вуликів є маса недоліків, інакше не було б такої кількості "новітніх" вуликів, дехто і шестирамочники називає вуликами :). Але, все ж, є класика витримана десятиліттями. Лежак, Рута та Дадана-Блата.
Я начинающий имею 4 улика лежака голову ломаю с утеплением положила на холстик подушки а теперь думаю лучше бы накрыла пленкойтак былоб удобней смотреть Как бы вы посоветовали?Успеха вам в зимовке я живу вЧеркаской обл👍👍👍
300+145 12 рам і семирамочні ппс+145 для відводків. Десятирамочники залишив два на всякий випадок, бо в них ройка вже в перших числах травня і при чому масова і магазин нічого не вирішує
230/10 найбільше подобаються, зараз практикую зимівлю в 2х корпусах 10/7 і 10/8 залежно від сили сімї, колись скорочував 7/7 і 8/8..зараз так. Подобаються всім крім ваги повномедного корпусу..тут або витягувати 2-3 рамки окремо, або знімати медові корпуса вдвох. Все інше, розвиток, боротьба з роїнням, збирання в зиму все просто і швидко.
Вітаю вас! Почав з української рамки. Минулої весни всю пасіку перевів на рамку 300. Сподобалось. Але хочу спробувати ще пасічникування на 145р. Зараз маю 12ти і 8ми рамкові. Але купив прес форму на 10ти рамкові. Ще не визначився на чому зупинюся, хотілося б щоб всі вулики були однакові, підкажіть яка кількість рамок є оптимальною(пасічникую на півдні Київщини, кочую).
Так само: 12 українська + магазини (8 рамок поперек). Південь Чернігівської обл. Давно дивлюся ваш канал і завжди виникало питання: для чого тримати гніздо дадан, щоб на зиму ставити зверху 145? Ну є рішення (Прокопович): українська рамка!!!
@@bdjola-Ukraina знаєте чому нечасто? Бо, зазвичай, до бджільництва приходять як до спадщини. От що було у батька, діда...А потім перейти на щось інше вже ліньки. Бо то не тільки інвентар інший, а й знання інші. Я почав свій шлях з того, що обклався книжками (Аветисян і т.п.) і ТУПО читав. І вибір системи бджоловедення був чисто технічний
Ви не повірите,у мене знайомий пасічник розповідає,що краще для зимівлі рут і дадан ніж Українська рамка. В нього вся пасіка Укр.рамці і до 10 штук дадан. То сім'ї по силі однакові (не сильні) але зимують краще в 300-й бо клуб сідає зверху, де типліше і рухається в бік. А на Укр рамці, там його і хана настає. Бо корм з'їдає , а вниз він не піде. Перевірено роками, більше 7-ми років. Черкащина. Сильні завжди сядуть знизу рамок.
На рахунок медової надставки над гніздовим корпусом я вам відповім. В нашому регіоні немає ранньовесняних та весняних взятків ( останні роки холодні весни) , взяток основний липа ( якщо медує) та соняшник. Ось тому і залишаю по надставці щоб тоді в травні не підгодовувати бджіл.
@@bdjola-Ukraina ну так я про те, що НАВІЩО зайві рухи? В мене як пішли в зиму на укр, так і до першого взятку. В мене той самий кліматичний регіон. Якщо весна холодна, бджолі є куди йти ВГОРУ. І матка там сіє, бо тепло. І стільники -гніздові. А магазини -то вже суто медові. Дуже рідко, коли матка по нижній кромці 145 засіє. А в гнізді засів конусоподібний. Так, як природа заклала -розтягнутий знизу догори
У мене 12 рамкові але я залишаю 11рамок і заставна.Потім витяг заставну перебрав сімю на інший бік полтавив.у10 рамковому не можу терпіти витягати першу рамку.А ви навущююєте зараз яку рамку?і чи проволка нержавійка?дякую.
@@bdjola-Ukraina так 145р, в цьому році стінки магазинів зробив трішки тонкішими то тепер залазе 9 рамок, щей люфт зостається. До цього була пасіка на 300, лежак та 10р, щей рут трішки було, але перевів всю пасіку на Українську, тільки на теплий занос так з заду вулику легше з рамками працювати, планую розширення тільки в такій системі вуликів.
Перейшли на систему 300+145 але після цього помітили падіння середнього медозбору протягом 2 років. По зручності супер, але хочемо порівняти з 300+300 по цьому параметру.. Може хтось вже порівнював?
Якщо лежак на підставці, яка дає змогу працювати не нахиляючись, то можна працювати і з хворою спиною. А якщо лежак стоїть на землі, то тоді ,звісно , спина болить.
Рута у вас не було , була корпусна на 230 мм або на рамку рут так правильно 😊 Тримаю 230 ×160 10 рамок тому що клуб бджоли 280мм це 8 рамок і по краям для утеплення по рамці і тому 10 рамок , якщо вулик теплий можна і на 8 рамок
Дозвольте не погодитись в тому що вулик треба підбирати до місцевості і кліматичних умов. 90% меду у світі виробляється у вуликах рута аце і прохолодна Канада і жаркі південні штати США а ше Аргентина Австралія Японія Китай і багато інших.
Якщо ви так впевнені що не від місцевості , то спробуйте попасічникувати в системі Рута на Закарпатті , де взятки дуже малі. Усі перечислені вами країни переважно промислові пасіки , де відповідно є гарна медоносна база та кочівлі. Відкрию вам секрет, в Гадячі ( філіал інституту бджільництва) в сімдесятих роках ( 500 сімей) були на системі Рута, в вісімдесяті роки перейшли повністю на лежаки. Довго в складі порожні Рути валялися нікому не потрібні. Все із за медоносної бази
Думаю що рут із одним розплідним корпусом підійде для бідної кормової бази. Але як і у всих вуликів у нього тоже є недоліки інайголовніший швидко з'являються проблеми із спиною.
Да для начала и цены низкие и вощину только с чистого забрусного воска и скидки проходит несколько лет и понеслась все начинают валить на доллар а приходят пчеловод и оплачивает в гривнах
Шановна, якщо ви далека від технології виробництва вощини , то раджу не писати коментарі щоб не було вам соромно. Віск поділяється на категорії: забрусний , стільниковий та мервяний ( пресовий на відео) . По технології виробництва вощини завжди додається не більше двадцяти відсотків мервяного воску задля пластичності вощини. Навіть такий темний віск при нагріванні і стерилізації очищається. Нагадаю " жовта " красива вощина не завжди з воску.
Магазин скажу зразу не хаті,ціни космічні та і вибрати не дуже є що,був у ньому не один раз,розрахований для тих хто приїхав з села і немає можливості проїхати на центральний ринок де є два магазини для бджільництва і ціни там в рази дешеві
Гарне відео!
Дякую!
Я люблю дуже українку,вона у мене на стаціонарі.Для міксового меду,який викачується 1 раз за сезон
А от кочую віднедавна 230×2+145.Акацієвий мед чистий,дозрілий -це моя фішка!!
Кочуємо по своєму району.
Житомирщина!
Нема чого Хейтити.
Найкращий український канал від профі. Все обґрунтовано. Грамотна мова. Радий буду особисто потиснути руку при зустрічі.
І вощинка теж непогана. Брав у 2023 кілька пачок на тест
Дякую за перегляд і підтримку!!
Зважаючи на помірні медозбори завели рути 230*10 + піврути110, зимівля на 1 корпусі, працюю якраз корпусами. Поки подобається, особливо радіє спина.
12 рамковий український корпус + 145 магазини. Дуже задоволений. А колись були лежаки теж укр.
Автор молодець. Для початківців багато корисної інформації виклав. Як для початківців то ліпше займатися з лежаків,але ж то скрині не переносні,і рідко такі сім'ї є що заповнюють весь вулик
На Ютубі є канал Пасіка на лежаках 500+. От ламаю голову, як їх спини це все витримують. З ними працювати важко
@@bdjola-Ukraina і дуже активно хлопці ті кочують
Дякую за відео..300+ 145.Ніколи не підгодовую беру чотири , п"ять рамок 300 з вінчиками меду і зверху 4,5 повномедних 145 так завжди йдуть в зиму,як що висять за заствной в зиму перейдуть в клуб...Черкаська обл
Найкраща система вуликів та в якій вам з руки працювати. Тому не можна боятися експериментувати та випробувати різні системи. В мене українська лежак, пробував лежак дадан як такової різниці не помітив, звісно є відмінності бо то різні вулики, але мені однаково комфортно працювати з ними. Хоч одному сусіду було комфортно на дадані, а іншому на українській.
300+145,10рамок без мороки магазини забрав заміну кинув вниз не лазю .За 30 років перепробував всі системи ,300+145 для мене саме кращє
Ця система має проблему з оновленням гнізда коли пасіка статична.
@@НиколайПетров-д2ц9з скільки пасічників стільки і методів я пишу тільки за себе .Я іздю за взяьками .4 рамки на 300 і два корпуса 145 в мене дягнуть без сиропу на Херсонщені.
Вітаю вас! Моя система 10 рамок 300+300+145 +145. Одеська область.
Все сестемы хорошие! Кто до чего привык... Но надо держаться стандарта.. чтоб потом не было решетка не стает. Продать если шо тяжело..
Я пасічник з Волині зона полісся .В мене є вулики лінія збірних рамок:-1,3-листкавощини , 1,5-півтора листка вощини і подвійний ладан -2-листка вощини.Рамка складається з двох піврамок іверхній брусок. Це для утримання декількох сімей ,дачникам.Мед можна взяти на любих взятках.Універсальний лежак!!!
Дякую за інформацію ! Якраз хотів міняти віск на вощину саме цієї фірми , хочу спробувати !
Не пожалкуєте!
Вітаю Вас!
Підписався на Ваш канал. Кращий вулик той, який зручний.
Нравлика Вам у підтримку Вашого каналу.
Хай Вам щастить у Ваших справах.
Починав з лежаків, сусідові допомогав, тому і почав з них. Після 2-х років,перейшов на 12 рамкові, 300-і,по рекомендації Анатолія Стрільця. Між 12 і 10 різниця,в + до 12 рамочних більше місця, так як я кочую до першого переїзду висиачає ще місця не потрібно 2 корпуси на прицеп піднімать. Сильна сім'ї займає якраз в притик без бороди, дно сітка пришвидшує вентиляцію,і полегшує роботу на медосборі. По розмірам, якраз 2 штуки стає на легковий причіп,не треба особливо підпирать, додаткових речей возити не треба. Перегородки показали,що для обльоту маток це мінус 2 отводки робить не доцільньно на неплідну матку. При загодівлі на зиму є більше місця де буде розплід. З мінусів,магазин чомусь 2 крайні рамки практично порожні, чомусь так. А так більше до плюсу 300 і 145. Це взаємо замінні корпуси 2 мазини і можна ставить велику рамку,що дуже і дуже важливо коли піднімаєш бджіл в магазин. 10 і 12 рамочні багато корпусні, це дуже добре. 230 це лише корпусами, бо взаємо заміняємих корпусів не має.
Канал супер!!! Друг ваш клієнт.
Дякую. Я влижаках 20 ! 24 рамкових. Гарно! зим!вл! !!!
Доброго здоров'я! 8-ми ракові 230 рогаті, вулики бомбові. Канал👍Здоров'я і успіхів в бджільництві.
@@Sergiy_shvetsПiд вiдводком є решiтка Чи глуха перегородка?
Молодці!!! Підтримуйте своїх🇺🇦🙏🙏🙏земляків🇺🇦🙏🙏🙏
Вітаю! Розпочинав пасічникувати з Лежаків, також 10 рамочних Рута і Дадан (Всі ці вулики відразу). Лежаки відпали практично в перший рік. Деякий час були Дадан і Рута, але від Даданівської рамки також швидко відмовився. На при кінці минулого сторіччя відмовився і від Дадан, залишились тільки Рута. І десь в 2010 році, можливо трохи раніше, зробив декілька десятків 145 корпусів на 10 рамок і по сьогодні, так і працюю Рута + 145. Але є і 8 рамочні, вулики Паливоди, так звані Рогаті, ось вони зараз найбільше мені подобаються, я в них зробив дно сітчасте і по своєму зробив літок, а так все як у Михайла. На сьогодні. з задоволенням перейшов би на 8 рамочні вулики Михайла Паливоди 🍯👍 Хай щастить, та мирного неба 🕊🙋♂
В нас також була ідея про 230+145, але вже було пізно)) Тож, 300+145
@@bdjola-UkrainaОтож воно так і я, наробив 10 рамкових вуликів Рута, то вже так і працюю, та ще і в дереві. А на сьогодні, з задоволенням перейшов би на ППС, а то і на ППУ.
Брал эту вощину,в этом году,нареканий нет,и цвет жёлтый и запах хороший, а самое главное, что пчелы с ней,хорошо работали
Спасибо за отзыв! У нас на пасеке уже в основном только их вощина
Добра Вам 💛💙
Перемоги нам 🇺🇦💪💪💪
10 рамок фігня
Рояться частіше і треба годувати
А 12 супер і гніздо можна скласти в зиму без всяких сиропів
Ну в нас роїння нема
12 рамочна корпусна + магазини, ставляться іноді замість корпусів, а іноді не ставляться, по різному буває. Сама велика проблема знімать ті корпуси, коли вони повні меду. Доводиться розбірати корпус у ящики.
Це дуже гарний магазин,буваю у них в сезон часто.Брав цю вощину Beeworld дуже якісна всім раджу
Магазин просто супер. В Полтаві іх пару штук всього
Поліся Рівненщини .Вулики 10 р ппу біхаус ,зверху 145 корпуси дерево.
У будь-якій системі вуликів є маса недоліків, інакше не було б такої кількості "новітніх" вуликів, дехто і шестирамочники називає вуликами :). Але, все ж, є класика витримана десятиліттями. Лежак, Рута та Дадана-Блата.
Доброго дня ! Користуюсь лежаками , планую на майбутнє перейти на 12 корпусний ( кочева пасіка , здоров'я немає їх тягати ).
Я начинающий имею 4 улика лежака голову ломаю с утеплением положила на холстик подушки а теперь думаю лучше бы накрыла пленкойтак былоб удобней смотреть Как бы вы посоветовали?Успеха вам в зимовке я живу вЧеркаской обл👍👍👍
Здравствуйте, у вас дно сетка, или глухое?
Дно глухое лежаки
300+145 12 рам і семирамочні ппс+145 для відводків. Десятирамочники залишив два на всякий випадок, бо в них ройка вже в перших числах травня і при чому масова і магазин нічого не вирішує
230/10 найбільше подобаються, зараз практикую зимівлю в 2х корпусах 10/7 і 10/8 залежно від сили сімї, колись скорочував 7/7 і 8/8..зараз так. Подобаються всім крім ваги повномедного корпусу..тут або витягувати 2-3 рамки окремо, або знімати медові корпуса вдвох. Все інше, розвиток, боротьба з роїнням, збирання в зиму все просто і швидко.
Український корпусний вирав я і другим рекомендую.
Думаю тримати корпусний на 160мм , на скільки рамок під гніздо ? Чи можна відео тримання на полу рамку ?
Рогаті рулять😊
І чим вони рулят,що є роги?
12 рамок української системи + 145 корпуса
Ого, таке нечасто буває. Які мінуси даної системи виявили за всі роки?
@@bdjola-Ukraina Минусы,такой системы-замена рамок у гнезде
@@nikolareduta2807маячня!!!
Щось непобачив проблеми заміни гніздових рамок все так само як в дадан.
@@CarpathianBees Мне найбольш спадабалася на 145,i гнездо и магазiны
Вітаю вас! Почав з української рамки. Минулої весни всю пасіку перевів на рамку 300. Сподобалось. Але хочу спробувати ще пасічникування на 145р. Зараз маю 12ти і 8ми рамкові. Але купив прес форму на 10ти рамкові. Ще не визначився на чому зупинюся, хотілося б щоб всі вулики були однакові, підкажіть яка кількість рамок є оптимальною(пасічникую на півдні Київщини, кочую).
Доброї ночі, яке співвідношення воску міняють на вощину?
Користувався різною вощиною, зупинився на цій вощині, якістю дуже задоволений
12 рамковий український + 8 піврамок в поперек. На соняшник ставлю 2 корпуси на 300.
Така система нечасто зустрічається)
Вітаю. Маю 300+145. А яка ціна на весну маточки Бакфаст ШЗ
Я пасічник початківець маю старих декілька вуликів на укр. Рамку
Придбав 10 нових вуликів на рамку рут десятирамкові
Дякую за відгук! Успіхів в пасічникуванні!
Так само: 12 українська + магазини (8 рамок поперек).
Південь Чернігівської обл.
Давно дивлюся ваш канал і завжди виникало питання: для чого тримати гніздо дадан, щоб на зиму ставити зверху 145?
Ну є рішення (Прокопович): українська рамка!!!
Дякую за відгук! Українська +145 відносно нечасто зустрічається. Але вочевидь воно того вартує. Все ж таки вузько-висока для зимівлі краща
@@bdjola-Ukraina знаєте чому нечасто? Бо, зазвичай, до бджільництва приходять як до спадщини. От що було у батька, діда...А потім перейти на щось інше вже ліньки. Бо то не тільки інвентар інший, а й знання інші.
Я почав свій шлях з того, що обклався книжками (Аветисян і т.п.) і ТУПО читав. І вибір системи бджоловедення був чисто технічний
Ви не повірите,у мене знайомий пасічник розповідає,що краще для зимівлі рут і дадан ніж Українська рамка. В нього вся пасіка Укр.рамці і до 10 штук дадан. То сім'ї по силі однакові (не сильні) але зимують краще в 300-й бо клуб сідає зверху, де типліше і рухається в бік. А на Укр рамці, там його і хана настає. Бо корм з'їдає , а вниз він не піде. Перевірено роками, більше 7-ми років. Черкащина. Сильні завжди сядуть знизу рамок.
На рахунок медової надставки над гніздовим корпусом я вам відповім. В нашому регіоні немає ранньовесняних та весняних взятків ( останні роки холодні весни) , взяток основний липа ( якщо медує) та соняшник. Ось тому і залишаю по надставці щоб тоді в травні не підгодовувати бджіл.
@@bdjola-Ukraina ну так я про те, що НАВІЩО зайві рухи?
В мене як пішли в зиму на укр, так і до першого взятку. В мене той самий кліматичний регіон. Якщо весна холодна, бджолі є куди йти ВГОРУ. І матка там сіє, бо тепло. І стільники -гніздові.
А магазини -то вже суто медові. Дуже рідко, коли матка по нижній кромці 145 засіє. А в гнізді засів конусоподібний. Так, як природа заклала -розтягнутий знизу догори
Я із усіх систем зупинився на багатокорпусній 10р на 230. Черкаська обл.
Зимуєте на одному, чи 2-х корпусах?
👍
Два корпуси по 12 рамок 300на300 та магазини на 145 рамку.
Для чого 145, коли є малі 300 на 300? Це 6-рамочник приспособили?
Держав і в лежаках,і в рутах, і українці були двох корпусні. Зараз спина не годна перейшов на альпійці. Правда пасіка не велика 30 шт
Гарний магазин.
Який милий магазинчик ))) Але я у Києві.
У мене 12 рамкові але я залишаю 11рамок і заставна.Потім витяг заставну перебрав сімю на інший бік полтавив.у10 рамковому не можу терпіти витягати першу рамку.А ви навущююєте зараз яку рамку?і чи проволка нержавійка?дякую.
Великопольська система!
Використовую 10 рамкові корпуси , рамка 435х162 . Також пройшов усі системи вуликів і знайшов саму оптимальну систему .
Дякую за відгук! Така система не дуже часто зустрічається
@@bdjola-Ukraina Так не часто, восновному в Молдові і Румунії.
12 Українських + магазини дуже задоволений, маневри так як з 300 але за рахунок Української рамки результат кращий. Всю пасіку перевів на цю систему.
Магазини 145?
@@bdjola-Ukraina так 145р, в цьому році стінки магазинів зробив трішки тонкішими то тепер залазе 9 рамок, щей люфт зостається. До цього була пасіка на 300, лежак та 10р, щей рут трішки було, але перевів всю пасіку на Українську, тільки на теплий занос так з заду вулику легше з рамками працювати, планую розширення тільки в такій системі вуликів.
Перейшли на систему 300+145 але після цього помітили падіння середнього медозбору протягом 2 років.
По зручності супер, але хочемо порівняти з 300+300 по цьому параметру.. Може хтось вже порівнював?
работаю и так и так на 300 очень тяжело 10 рамок поднимать
Працюємо 2 корпуси по 300, а далі 2-3 на 145. Південь Харківщини, основний взяток з соняшника, бджола українська степова, не кочова пасіка.
Дякую за відео. Питання авторам каналу, багато бджолородин тримаєте?
Доброго дня, 270 з шестирамочниками.
Нажаль спина сама вирішує які вулики найкращі. Потроху переходжу на лежаки...
З лежаками навпаки спина більше болить
Якщо лежак на підставці, яка дає змогу працювати не нахиляючись, то можна працювати і з хворою спиною. А якщо лежак стоїть на землі, то тоді ,звісно , спина болить.
Привіт, ти сьогодні оператор і творець відео😎😎
Так. Давно вже хотів)
Ми тримаємо 230 + 145, гніздо може бути як в 1 так і в 2-х корпусах)
В 2-х 230-х?
@@bdjola-Ukraina так
Харківська обл,для мене 20 р лежаки,і 12 р додан,працюю порамочно.
Пасіка невелика у вас?
100
8 рамочники пробували?
Доброго дня, був один вулик Паливоди (рогатий) на 8 рамок. Чогось не зайшло. То на кочівлю гарне, а у нас домашня пасіка
Не такі малі медозбори на заході. Нам далеко до них. Пишуть. 70-80 кг.із семї. а у нас? Злізли на 30!
В прикарпатському/закарпатському регіонах взятки невеликі
Рута у вас не було , була корпусна на 230 мм або на рамку рут так правильно 😊
Тримаю 230 ×160
10 рамок тому що клуб бджоли 280мм це 8 рамок і по краям для утеплення по рамці і тому 10 рамок , якщо вулик теплий можна і на 8 рамок
Дерев’яні 12 рамочні Дадан 300+145
Рамка 145 ето затратно, больше рамок нужно покупать и больше трудозатрат сбивать их.
Что тогда не затратно?
14 рамок Дадан+2м.на145.
Дозвольте не погодитись в тому що вулик треба підбирати до місцевості і кліматичних умов.
90% меду у світі виробляється у вуликах рута аце і прохолодна Канада і жаркі південні штати США а ше Аргентина Австралія Японія Китай і багато інших.
Якщо ви так впевнені що не від місцевості , то спробуйте попасічникувати в системі Рута на Закарпатті , де взятки дуже малі. Усі перечислені вами країни переважно промислові пасіки , де відповідно є гарна медоносна база та кочівлі. Відкрию вам секрет, в Гадячі ( філіал інституту бджільництва) в сімдесятих роках ( 500 сімей) були на системі Рута, в вісімдесяті роки перейшли повністю на лежаки. Довго в складі порожні Рути валялися нікому не потрібні. Все із за медоносної бази
Або до прикладу в Альпах , де мізерні взятки , там використовують Альпійські , або Роже Делон вулики.
А ви колись баили японські вулики? Про які рамки мова?
@@КоляЧередниченко-э7г шановний , хто говорить наразі про японський вулик? Звісно бачив у свого колеги цей вулик.
Думаю що рут із одним розплідним корпусом підійде для бідної кормової бази. Але як і у всих вуликів у нього тоже є недоліки інайголовніший швидко з'являються проблеми із спиною.
В мене 30 вуликів Рута на платформі. Я бджоляр початківець. Починав з альпійських вуликів, потім переробив їх на нуклеуси.
Дякую за відгук! Успіху в пасічникуванні!
Да для начала и цены низкие и вощину только с чистого забрусного воска и скидки проходит несколько лет и понеслась все начинают валить на доллар а приходят пчеловод и оплачивает в гривнах
Это очень совестный производитель. Это семейный бизнес, я знаком с этой семьёй. И они начали не сегодня, и не вчера. Вот за них я практически ручаюсь
300+145 на 12 рамок
Непоганий варіант! А з чого починали?
якщо з такого воску, як на відео робите вощину, то не раджу її не друзям ні ворогам
Шановна, якщо ви далека від технології виробництва вощини , то раджу не писати коментарі щоб не було вам соромно. Віск поділяється на категорії: забрусний , стільниковий та мервяний ( пресовий на відео) . По технології виробництва вощини завжди додається не більше двадцяти відсотків мервяного воску задля пластичності вощини. Навіть такий темний віск при нагріванні і стерилізації очищається. Нагадаю " жовта " красива вощина не завжди з воску.
12 рамкові українські +145 вбільшості
Вузьковисока рамка дуже гарна для зимівлі
Ваше мнения на 9 рамок
мвють право на життя) все залежить від вашого регіону та медоносної бази. В Німеччині використовують 9 рамочні корпуси
Таких людей гріх критикувати
Доброго здоров'я. Система шестирамочник 300 плюс 145.Харківська обл.
Всім миру,добра та злагоди.
В шестирамочниках гніздо на одному корпусі? Скільки сімей утримуєте в таких вуликах?
Магазин скажу зразу не хаті,ціни космічні та і вибрати не дуже є що,був у ньому не один раз,розрахований для тих хто приїхав з села і немає можливості проїхати на центральний ринок де є два магазини для бджільництва і ціни там в рази дешеві
Ти займаєшся не своїм , тобі і 300 і 230 рамки тяжкі , тобі треба пух з осерета збирати він легкий 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Довго думав щоб написати свій недолугий коментар ? Напевно сидиш в очереті і ….