ЗАЛІЗОДЕДІЦИТ. Як його уникати та як створити хороший запас заліза в організмі?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 лис 2022
  • Сьогодні ми з лікарем-дієтологом Софією Шпак поговоримо про такий важливий елемент як залізо, хвороби, спричинені його нестачею, і як нестачі заліза зарадити.
    Залізодефіцит справді може завдати проблем зі здоров’ям. Найчастіше дітям, підліткам і вагітним жінкам.
    Залізо - це елемент, який доставляє кисень до усіх тканин нашого організму. Дефіцит заліза є основною причиною анемії - стану при якому зменшується кількість еритроцитів у крові. А це призводить до кисневого голодування і порушення роботи всього організму. Збалансоване харчування може попередити залізодефіцит, створити хороший запас заліза в організмі.
    Існує 2 види заліза:
    1) Гемове залізо - міститься в продуктах тваринного походження і добре засвоюється
    2) Негемове міститься в рослинних продуктах - засвоюється гірше. Краще поєднуйте залізо тваринного походження з рослинним, для кращого засвоєння. Наприклад їжте м'ясо з салатом, печінку з броколі, сочевицю з м'ясом.
    Покращити засвоєння заліза допоможуть продукти, багаті вітаміном С (наприклад, болгарський перець, цитрусові, ківі, помідор). Збалансуйте харчування ваших дітей, щоб в подальшому уникнути проблем з їхнім здоров'ям. Грудне молоко повністю забезпечує потреби дитини у харчуванні та рідині протягом перших шести місяців життя.
    🍲 Суп-пюре зі шпинату
    Інгредієнти:
    500 г картоплі
    1 цибуля ріпчаста
    3 горошини духмяного перцю
    1 лавровий лист
    150 г шпинату
    2 зубчики часнику
    2 гілочки чебрецю
    30 г волоських горіхів
    1 ст. л. соняшникової олії
    2 ст. л. оливкової олії (для подачі)
    сіль до смаку
    Картоплю почистіть, поріжте на невеликі шматочки. Викладіть картоплю в каструлю, залийте водою, додайте сіль, цілу очищену цибулину, духмяний перець і лавровий лист.
    Дістаньте цибулю і прянощі, залишивши картоплю у воді, в якій вона варилася. Шпинат добре промийте, зріжте нижню частину, а листя поріжте великими шматочками.
    Викладіть подрібнене листя шпинату в каструлю з картоплею разом із часнком та чебрецем, доведіть до кипіння, проваріть 1-2 хвилини і зніміть з вогню.
    Перебийте суп занурювальним блендером прямо в каструлі до отримання однорідної консистенції. Спробуйте суп на смак і за необхідності додайте сіль.
    Розлийте готовий суп по тарілках. У кожну тарілку додайте подрібнені ядра волоських горіхів і полийте невеликою кількістю оливкової олії.
    🍲 Крем-суп з сочевиці та кінзи по-турецьки
    Інгредієнти:
    100 г сочевиці
    40 г цибулі-порею
    50 г моркви
    1 ч. л. лимонного соку
    150 мл томатного соку
    500 мл води
    часник до смаку
    кінза до смаку
    перець чилі до смаку
    паприка до смаку
    1 ст. л. соняшникової олії
    Приготуйте всі інгредієнти для сочевичного крем-супу з кінзою. Помийте 40 г цибулі-порею, 50 г моркви, кінзу та часник та просушіть на паперовому рушнику. Переберіть та промийте під струменем води сочевицю.
    Дрібно наріжте цибулю, моркву, перець чилі та часник. У сотейнику обсмажте овочі, поки цибуля не стане м'якою. Далі додайте сочевицю та обсмажте ще протягом однієї хвилини. До овочів і сочевиці влийте 150 мл томатного соку і 500 мл води. Все разом доведіть до кипіння і варіть до готовності сочевиці, приблизно 15-20 хвилин.
    Коли сочевиця відвариться, перебийте суміш блендером до однорідного стану,
    додайте до готового крем-супу сіль, сік лимона, паприку, кінзу до смаку та перемішайте

КОМЕНТАРІ •