Käy seuraavan kerran Kuusamon frisbeegolf radalla, koska siellä on lyhin väylä 20m ja pisin 70m suurin osa on 50m siellä on 9 väylää niin jos ottaisitte kisan jonkun kanssa, että kumpi saa enemmän holareita ja siellä on tosi hyvät holari väylät
Onnittelut tosta Aninkaisen Turun pro tour 2021-voitosta ja niin tietysti vielä siitä Talinkin :D. Olin ite katomassa kun pelasit tuolla Turussa. Ite kyllä siinä meni sanattomaks silleen vaikka välillä nyt ei menny ihan hyvinkään sulla mutta niin :). Et tota kyllä välillä friseegolffissa menee huonosti jaa välillä hyvin että joo. Mut hyvää jatkoa äijälle ja onnittelut vielä hienosta voitosta Turussa. Ps. Ei se Seppokaan kaukana ollut et olis voittanu mut it is what it is :D.
Love watching your putting style! Curious question: Have the changes you made in your putting over the last two years been active decisions (maybe you have a specific focus for your future putting in practice this year too?), or is it just something that evolved naturally?
@@jesperrajakangas1771 I was actually under the impression that he has sped it down a notch over the last couple years. But I've really only seen the action on video and it could, as you say, just as well be different wind conditions. The wind is hard to read just watching youtube videos. :P
Aina alkaa hymyilyttää kun julkaiset uuden videon mutta mä nautin kyllä enemmän siitä kun sä voitat turnauksia. Joten keskity vaan enemmän niihin turnauksiin😁
Talin putti oli kyl ihan epätodellinen:D Niinku joku mainitsikin, seuraavaksi huonoimmat putit tai vaikka ärsyttävimmät epäonnistumiset! Esimerkiksi montako kertaa kori on sylkenyt täydellisen putin ulos tms. Hyvä video!
Mikä oli sun mielestä paras putti?😳
Ne kaikki maple hillin putit oli nättejä👍🏼
Kyl noi kaikki oli niin kovia suorituksia et en osaa valita, oli taas jälleen ilo katsoa😊🤘🏻
Se viimeinen
voitko joskus tehä tämmösen mutta parhaista heitoista/driveista
Top 1 putti oli sairas🔥 Ps hyvä video ja vielä tsemppiä tuleville kisoille.
Seuraavaks TOP 5 huonoimmat putit. 😀
pitäskö :DD
Joo
@ pitäs :)
Pahimmat puttimissit seuraavaks🤭
@ joo😂😂
Terve kori, tässä Väinö...
Näihän se menee
😂
Terve Väinö, missä kori?
Juusto aika nice oot täällä
Tosi hyvä idea toi opetus Väne! Mulle ainakin tekis terää😁
Wow! Nättii kattoo miten sunki kanava ja friba scene kasvaa😍! Jatka samaa mallii:)
Taas kerran todella hyvä video :) oli hauska kattoo miten hyvin se putti sujuu jälleen
God damn meitsi videolla kohassa 8:18 oranssissa hupparissa😁! Oli muuten wörtti tulla kattoon toi kisa, vaikka 4h ajomatka sinne olikin:)
Iha huikeeta kuulla!🙏🏻
tätä on odotettu👍
Vaikka sun videot on tosi hyviä, katon silti mielummin sulta onnistuneita pro tour heittoja. Pidä tää
Kiitos videosta...on se kone!!!
Tykkään kattoa sun videoita kun oot aina positiivinen ja kun oon vasta aloittelija niin oon oppinut heittään sun videoiden avulla!
Mä oon alottanu 2kk sit ni itelläki tuo putti video autto
Seuraavaks hyvät lähestymis heitot ja hyvät avaukset.
Tosi hyvää kontenttia jälleen kerran! 😎 Jos joskus on aikaa/kiinnostusta, niin suosittelen mennä testaamaan Kauhajoen molemmat radat
Käy seuraavan kerran Kuusamon frisbeegolf radalla, koska siellä on lyhin väylä 20m ja pisin 70m suurin osa on 50m siellä on 9 väylää niin jos ottaisitte kisan jonkun kanssa, että kumpi saa enemmän holareita ja siellä on tosi hyvät holari väylät
Kuusamon tropiikissa
Taas hyvä video👍. Jatka samaa mallia.
Olin kattoo aninkaisis pro tourii ja näin noi, olit heittämällä paras mun mielestä ;)
Ja nyt nää näkee viel näin minikoosteena🤩
Epic Gamer Setup
Onnittelut Turun voitosta 👍🍻 jatka samaan malliin ni kokonais voitto on sun 👍
Korit voi jo huonosti, kun Väinö tulee :D
Kylmä juoma ja Vänen video, ai että.
Seuraavaks Väne ja Seppo vs Osku ja Nikke 🔥 Prodigy vs Discmania
Keskity vaan kilpailemiseen nii nähää Disc Golf Finlandilta ja nbdgeltä laadukkaampaa heittämistä ja sitä puttaamista
8:50 Albert Tamm heitti tossa samalla väylällä muistaakseni kanssa todella nätin putin sisään.
Hyvä video👍. Sairas putti toi viimenen🔥
toi viies oli hienoin. tuleeko the archer 2 jossain vaiheessa?
Ei se osaa sanoo kysyin siltä aninkaisten pro tourilla
Tänä vuonna
Ok
Nyt kyl on kova arvonta ja mun lempi putti on neljännen kohtan putti oli magee 2h heitto opastus tulis tarpeeseen
Laatu kontsaa!
Onnittelut tosta Aninkaisen Turun pro tour 2021-voitosta ja niin tietysti vielä siitä Talinkin :D. Olin ite katomassa kun pelasit tuolla Turussa. Ite kyllä siinä meni sanattomaks silleen vaikka välillä nyt ei menny ihan hyvinkään sulla mutta niin :). Et tota kyllä välillä friseegolffissa menee huonosti jaa välillä hyvin että joo. Mut hyvää jatkoa äijälle ja onnittelut vielä hienosta voitosta Turussa. Ps. Ei se Seppokaan kaukana ollut et olis voittanu mut it is what it is :D.
Millo tulee archer 2?
Love watching your putting style!
Curious question: Have the changes you made in your putting over the last two years been active decisions (maybe you have a specific focus for your future putting in practice this year too?), or is it just something that evolved naturally?
If you mean the fact that he was putting with such power this year, it was purely because it was so windy at the time.
@@jesperrajakangas1771 I was actually under the impression that he has sped it down a notch over the last couple years. But I've really only seen the action on video and it could, as you say, just as well be different wind conditions. The wind is hard to read just watching youtube videos. :P
Leikkaa letti!
Viimeisen väylän putti!!🤩
Voitko käydä joskus heittää honkimaan radan Oulusta minun mielestä se rata on aika vaikea
Tuu joskus käymää Ahvenlammen radalla ja tee joskus haaste jossa vedät jonku radan vaan yhdellä kiekolla.
Millon noi värulliset artserit tulee myyntiin
Millon Väinö vs Tumi puttikilpailu osa2😳
Hyvä vidi kuvaa vaan sitten kun itsestä siltä tuntuu.
Huikeita suoritteita!!
Ois mielenkiintosta nähä Mike siren (Pakkismike) sun kans heittelemässä😀Oisko tämmönen mahollista?
Tuleeko the Archereita vielä myyntiin?
tulee!
Jo 35k onnea🎉🎉🎉
Miten Väinö sulle saa laitettua yksityistä viestiä
vihdoin videota
Aina alkaa hymyilyttää kun julkaiset uuden videon mutta mä nautin kyllä enemmän siitä kun sä voitat turnauksia. Joten keskity vaan enemmän niihin turnauksiin😁
Nyt väinö parranajokone käteen ja sit parturiin!
T: Äiti
Voitko pliiiis tulla Oriveden radalle
Tee taad video missä reittaat suomalaisten puttasmista
Tehään :)
@ kämmenheittäjistä
@@olli515 Ville Piippo olis aika ylhäällä listalla
@@oto7198 ja Jesse Nieminen
@@olli515 no se myös
Jäätävät viikset
Selvää somealustasyrjintää arvonnassa. Herneen vedin nenään kyllä nyt :)
Väinö oot ihan sika hyvä heittää!
Millon tulee uus signature kiekko? 🤔
Hyviä putteja äijjällä
Tehkää tumin kaa pituus heitto kisa
Millon tuut köykkyriin?
Oisko parturissa käynti vlogi aiheellinen?
Voitko käydä joskus keski-palokan frisbeegolfradalla
Kuka on kehannu laittaa alapeukun ja hyvä video💪🏽
Tuo Talin kori käynyt alapeukuttamassa :D
7:20 hei väinö nbdg ei kehtaa laittaa jokasta sun puttia slaissille
Hyvä video👍
Talin putti oli kyl ihan epätodellinen:D Niinku joku mainitsikin, seuraavaksi huonoimmat putit tai vaikka ärsyttävimmät epäonnistumiset!
Esimerkiksi montako kertaa kori on sylkenyt täydellisen putin ulos tms.
Hyvä video!
Terve kori, tässä väino compilation 😄
Nyt jo 35 000 tilaajaa😁🤟🙂
Ei oo vielä
Eihän ole
@@DerbiWheelieKolsari nyt on
Miten olis se sun ja Tuomaksen puttikisa uusinta kun voitit viimeksi vähän ylivoimaisesti ? 😅
mites lead cardissa severiä vastaan se 20m putti
Millon tulee lisää archereita
Nättiä🙏
👍
Sun ansiosta meijän koko luokka fribaa😁
5:45, mites se kiekko jäi siihen🤣🤣
Hieno voitto taas aninkaisista taas!
Käy testaa rauman uutta pohjois kehän rataa
Voitko mennä testaamaan uutta Rauman disc golf parkia?🥺🥺😎😎
@7:20 ne pitää sua itsestäänselvyytenä 😁
Jes vihdoin videoo
Mene salon tupurin radalle on metsää on kivaa on paras
Tuu joskus luvian radalle ja kuvaa video
Voitko käydä testaamassa Söderkullan frisbeegolf radan?
Tehkää jonku kaa vidii vatistonniitys
mee pelaa kotkaa petäjäsuolle, tosi hieno pelto/mettä rata
Kui paljon arcer 2 tulee maksamaan
Veikkaan että joku 25e uutena
Mä asuun Jyväskyläs nii ois kiva nähä sut joskus
Sun pitäs käydä heittämäs Sastamalassa kemiran rata ja kuvata👍
Oliks se p model us se archer
Hyvä Väne!
Odotin vaan Lausteen #4 sudariputtia Kolingia vastaan Kyy Openista 2017!
Kannattaa käydä Kyläsaaren radalla se on Porissa ja siellä on 18 väylää
Hyvä videp
Tuo viimenen oli kyllä semmonen puolittainen yritys että jos ei mee nii jäisi sinne rinkiin ainaki.
Voitko tehä top 5 holarit
hyvä vidi
Missä se opetus juttu tapahtuu paikka?
Mene road tripir tupuri salo eka putti on paras😁😁😅😅😆😆😊😊🙃🙃🙃
Tilattu
Missä pituusheitto vidi?
😀
Sulla ei tänä kautena oo putti oikee osunu
Hyvä video vaikka en oo kattonu
Mä voin tulla pitämään kameraa. Noniin väinö
Seuraavaks hommat sponsorin jollekkin parturille