Jeżeli w piecu występuje sadza świadczy o złym zaprogramowaniu ilości paliwa do powietrza, zaburzeniach w dolocie powietrza lub opory w wydechu. Wejście do ustawień serwisowych to przeważnie pin 1688.
Można montować na boku, ale tylko na jednym z boków - czyli tak, aby świeca była u góry. Po zdjęciu obudowy widać, że świeca jest na krawędzi, więc można prawilnie wydechem do dołu, albo na jednym z boków tak, aby świeca była nadal u góry.
Niby tak, ale jak mówię w filmie, znam kilka takich montaży i w każdym był jakiś tam większy lub mniejszy problem z paliwem. Ot dlatego jeśli jest miejsce lepiej wydechem w dół.
Co do czujnika czadu - wszystko co powiedział Vadim to prawda, acz dorzucę że przy jego montażu lepiej unikać pod sufitem narożników, bo okazuje się że tam znacznie trudniej i później dociera gaz, dym, czad itp,
Siema Vadim, 30👍 reklamy po całości💪💪💪, rewelacyjny odcinek, rzetelna wiedza, ale porównanie ceny czujnika do ceny trumny bezcenne💪💪💪, wszystkiego dobrego w Nowym Roku🍾🍾🍾
Gdzie umieścić czujnik tlenku węgla? W warunkach laboratoryjnych najlepiej pod sufitem- czad jest lżejszy od powietrza. W vanie,kamperze kiedy pracuje webasto i miesza powietrze z tlenkiem węgla nie ma to większego znaczenia.
Oj ma Łukasz, ma . Tu akurat się będę upierał. Idąc tym tokiem rozumowania nie ma w ogóle sensu umieszczać czujnika czadu. Ja mam sypialnię oddzieloną dwoma ścianami (łazienka i kuchnia) "właz" ma ok metra szerokości. Kompletnie nie czuję tam żadnego podmuchu powietrza z webasto. "Mieszanie" powietrza przez webasto niczego tu nie zmienia. Do tego jest jeszcze kuchenka gazowa, mam też piecyk do wody z otwartą komorą spalania. Czad to cichy morderca, miałem kiedyś w innym życiu, nieprzyjemność oglądać zatrute (skutecznie) czadem osoby... Nie chciałbym skończyć podobnie, jako żółty pasek w TVNie... Tak więc nie zgodzę się z Tobą, czujnik czadu jak najwyżej, zawsze powyżej głowy nad łóżkiem, a najlepiej dwa czujniki po przeciwległych stronach busa/kampera/mieszkania/pokoju/łazienki czegokolwiek w czym jest jakiekolwiek ogrzewania w którym zachodzi proces spalania.
Odnośnie ogrzewania pomieszczeń to mam taki piec 5kW zamontowany na działce w domku letniskowym ok 35m2. Chwila moment i w domku mam ciepło jak w ulu. Urządzenie mam zamontowane na zewnątrz w skrzyni wojskowej po starej wojskowej radiostacji a skrzynia jest zabezpieczona przed deszczem itp. Powietrze zasysane jest z zewnątrz i nawiew do domku doprowadzonym rurą spiro 110 zaizolowaną otulinami z wełny mineralnej. Przy temperaturach 5-7°C na zewnątrz w domku bez problemu jestem w stanie utrzymać 24°C (ściana domku to deska-5cm wełna - deska a okna jednoszybowe drewniane typowe letniskowe dosyć nieszczelne). Bardzo polecam. Super rozwiązanie.
Dziękuję za podzielenie się doświadczeniami. Wiele osób pyta czy to nadaje się do ogrzewania garażu/pomieszczeń/domku na działce etc. Twój komentarz przyda się wielu osobom. Pozdrawiam serdecznie!
@@VadimOnTour nie ma problemu. Dodam tylko że te 24C to temperatura kiedy wyłączam piec bo jest za gorąco. Albo przełączam na najnizszy bieg (częstotliwość) i wtedy ta temperatura się utrzymuje (przestaje się już podnosić). Gdyby ktoś potrzebował fotki czy coś zapraszam. Mogę przesłać fotki zabudowy u siebie. Różnica taka jedynie że mam kupione u majfrenda wersję w jednej obudowie piec i zbiornik paliwa i to całe wstawione w ww skrzyni za domkiem. Ale sam piec sterownik itp jest taki sam.
5KW na pełnej mocy ogrzewa mojego prawie 8m busa o 25° względem temperatury otoczenia. Na pełnych obrotach sprawność energetyczna jest kiepska. Pozdrawiam z Bieszczad.
Witam film super...MAM PROBLEM z pompką /pompkami gdyż zamontowałem właśnie trzecią w ciągu jednego sezonu kąt montażu jest ok około 30% może problem leży w montażu ,,,ssaka "" mój zamątowany jest u góry zbiorniczka 10 litrowego a rurka ssa ka sięga do dołu zbiornika około 5cm powyżej dna.. czyli paliwo do pompki nie spływa grawitacyjne tylko pompka zasysa paliwo do góry.dodam że maksymalne dIałanie pompki to około 5 godzin pracy
Dzień dobry. Dziwny problem. Jeśli padła już 3 pompka , to przyczyny szukałbym jednak gdzie indziej. Jakie są objawy uszkodzenia pompki ? zdycha elektrycznie , nie klika , cieknie ? Podłączona na krótko do akumulatora nie odzywa się w ogóle ? (podanie i zdjęcie napiecia powinno wywołać "klik"). Pompka powinna sobie bez problemu poradzić z przepompowaniem paliwa, niezależnie czy zbiornik jest wyżej czy niżej. U mnie , wpięta przy filtrze paliwa, ciągnie z baku który jest pod autem do góry do komory silnika i stamtąd do pieca, który jest na poziomie podłogi auta. Odległość ze 3 - 4 metry i działa bez zarzutu. Pierwsze od czego bym zaczął to sprawdzenie czy zbiornik ma jakiekolwiek odpowietrzenie, Być może (gdybam tylko) , wytwarza się jakieś podciśnienie w zbiorniku które ubija membranę. Zrobiłbym małą dziurkę w korku albo nie dokręcał na siłę. Kolejna rzecz do sprawdzenia czy jest odpowiednia pompka - napięcie i wielkość dawki w stosunku do mocy pieca. np. dla 12V instalacji i pieca 5 KW powinna być 12V pompka o oznaczeniu 22, dla 2 KW 16 , dla 8 KW . Sprawdziłbym też czy nie dzieje się coś złego z przewodami paliwowymi. Widziałem kiedyś jak się rozpuszczał marnej jakości wężyk paliowy i zatykał wszystko po drodze. No i na koniec, a w sumie na początek trzeba by sprawdzić wiązkę, czy nie ma gdzieś uszkodzenia, przedzwonić kable, sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcia, sprawdzić jakie napięcie jest podawane do pompki , czy nie ma tam jakichś dziwnych skoków napięcia. Dużo zmiennych i dużo gdybania. Szczerze jeszcze się z takim problemem nigdy nie spotkałem
Gdzieś jest nieszczelność.Wylocie ciepłego powietrza wewnątrz auta, czy wylocie spalin ? Jeśli ta pierwsza opcja znaczy że jest problem prawdopodobnie z uszczelką pomiędzy wentylatorem a komorą spalania. Jesłi drugi to może tłumik skorodował , opaska zaciskowa spadła ? Od tych rzeczy bym zaczął.
@@VadimOnTour wewnątrz auta. Planuję rozebrać piecyk, bo dziś zaczął pluć sadzą z wydechu, czy w jakieś konkretne części powinienem się już zaopatrzyć? Na pewno sitko? Tłumika nie używam, bo nie był zbyt dobrze spasowany z rurką wydechu (chyba był zbyt luźny). Czy jest na to jakiś specjalny sposób montażu?
@@pakeroso1 Na opaskę można zamontować tłumik do rury wydechowej. MI chodziło o rurę właśnie, czy nie skorodowała, może się źle wyraziłem. W każdym razie jesłi kopci w środku to zdecydowanie piec do rozbiórki i sprawdzenie uszczelek. tu pokazuję jak się do tego zabrać: ua-cam.com/video/KnnNFRsnAoE/v-deo.html i także tutaj: ua-cam.com/video/k1cngYkC9BA/v-deo.html Zaopatrzyłbym się przede wszystkim w uszczelkę i sitko świecy
Zdrówka w nowym roku. Vadim do osobówki zaczynam się rozglądać za 2kw i w linkach które zamieściłeś jest wybór kilku, oprócz ceny różnią się kolorem i chyba zbiornikami na paliwo. Są jeszcze jakieś różnice w tych urządzeniach?. Pozdrawiam
Mam wrażenie że wszystkie pochodzą z tej samej fabryki. Ja kupuję zawsze dwóch marek - Vevor lub Renoster i nigdy się na nich nie zawiodłem. Kolory są różne. Ja mam jedno czarne drugie niedawno kupiłem czerwone, szwagrowi brałem białe, to chyba zależy tylko od tego jaki plastik akurat im do wtryskarki wrzucili :) Zbiorniki różnią się pojemnością. Są 10, 5 i chyba 8 litrowe. To już trzeba sobie dopasować kształtem jeśli zbiornik jest potrzebny w ogóle. Różnią się też często panelami sterującymi. Ster proste czarne są chyba najpopularniejsze, są jeszcze niebieskie i czerwone. Funkcje te same, inny wygląd inne piloty. Ja kupuję ze zwykłym czarnym wyświetlaczem i prostym srebrno/czarnym pilotem. Wszystkiego dobrego!
Witam. Bardzo proszę o pomoc. Mam piec 8kW. Mój kochany syn w ustawieniach serwisowych poprzestawiał, częstotliwość i obroty wentylatora. Ja starałem się poustawiać coś ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia co i jak ma być. Usterka polega na tym że: piec zdemontuję wyczyszczę komorę spalania, uruchomię. Po max 2h piec się wyłączy i nie da się już uruchomić. Po kolejnych próbach wywala mi błędy E08,E10 i straszny biały dym z rury wydechowej. Komora spalania jest całkowicie zapchana sadzą. Dlatego podejrzewam że jest rozregulowany tzn. źle ustawiona częstotliwość dawkowania pompki i obroty wentylatora. Po czyszczeniu ustawiałem większą częstotliwość i mniejszą a efekt ten sam zapchana sadzą komora spalania. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam Wojtek
Dzień dobry. Ewidentnie jest coś poprzestawiane w dawce paliwa. Fabryczne ustawienia większości piecy 5KW (raczej podobnie powinno być w 8KW ) to dla 1.6 Hz - 1680 obrotów , dla 5Hz - 4.500 obr.
Witam. Z mojego webasto wychodzi rura fi60. Chciałbym rozdzielić ją po okolo 40cm trójnikiem na dwie mniejsze rury fi 30, czy nie zakłóci to pracy urządzenia?
Brałbym 5KW do takiego dużego busa. Zawsze będzie ciszej gdy większy piec będzie chodził na minimalnych ustawieniach niż mniejszy na wyższych. Pozdrowienia!
Chińskie ogrzewacz to kopia, klon ogrzewacza niemieckiego Ebersprecher zależne od mocy tj D2, D5, D8. W internecie można znaleźć instrukcje po polsku do tych ogrzewaczy. Są dosyć szczegółowe: sposób montażu, eksploatacji, porady, schematy ogrzewacza, elektryczne.
Dzięki. Materiał się nie starzeje :)
Jak zawsze super film pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w nowym roku
Wszystkiego dobrego! Dziękuję ;)
Jeżeli w piecu występuje sadza świadczy o złym zaprogramowaniu ilości paliwa do powietrza, zaburzeniach w dolocie powietrza lub opory w wydechu. Wejście do ustawień serwisowych to przeważnie pin 1688.
Można montować na boku, ale tylko na jednym z boków - czyli tak, aby świeca była u góry. Po zdjęciu obudowy widać, że świeca jest na krawędzi, więc można prawilnie wydechem do dołu, albo na jednym z boków tak, aby świeca była nadal u góry.
Niby tak, ale jak mówię w filmie, znam kilka takich montaży i w każdym był jakiś tam większy lub mniejszy problem z paliwem. Ot dlatego jeśli jest miejsce lepiej wydechem w dół.
Co do czujnika czadu - wszystko co powiedział Vadim to prawda, acz dorzucę że przy jego montażu lepiej unikać pod sufitem narożników, bo okazuje się że tam znacznie trudniej i później dociera gaz, dym, czad itp,
Dziękuję za uzupełnienie, oczywiście w 100% się zgadzam. Pozdrowienia!
Ja mam 3 lata i jest ok pozdrawiam zdrowia w nowym roku
Wszystkiego dobrego! Pozdrowienia!
Dobre zdjęcia wstawione .
Pozdrawiam !
Siema Vadim, 30👍 reklamy po całości💪💪💪, rewelacyjny odcinek, rzetelna wiedza, ale porównanie ceny czujnika do ceny trumny bezcenne💪💪💪, wszystkiego dobrego w Nowym Roku🍾🍾🍾
Dzięki Kolego! Wszystkiego co najlepsze! С новым годом!
👍 zostawiam i oglądam, pozdrawiam 🤜🤛👊👊👊
Pozdrowienia!
Gdzie umieścić czujnik tlenku węgla? W warunkach laboratoryjnych najlepiej pod sufitem- czad jest lżejszy od powietrza. W vanie,kamperze kiedy pracuje webasto i miesza powietrze z tlenkiem węgla nie ma to większego znaczenia.
Oj ma Łukasz, ma . Tu akurat się będę upierał. Idąc tym tokiem rozumowania nie ma w ogóle sensu umieszczać czujnika czadu. Ja mam sypialnię oddzieloną dwoma ścianami (łazienka i kuchnia) "właz" ma ok metra szerokości. Kompletnie nie czuję tam żadnego podmuchu powietrza z webasto. "Mieszanie" powietrza przez webasto niczego tu nie zmienia. Do tego jest jeszcze kuchenka gazowa, mam też piecyk do wody z otwartą komorą spalania. Czad to cichy morderca, miałem kiedyś w innym życiu, nieprzyjemność oglądać zatrute (skutecznie) czadem osoby... Nie chciałbym skończyć podobnie, jako żółty pasek w TVNie...
Tak więc nie zgodzę się z Tobą, czujnik czadu jak najwyżej, zawsze powyżej głowy nad łóżkiem, a najlepiej dwa czujniki po przeciwległych stronach busa/kampera/mieszkania/pokoju/łazienki czegokolwiek w czym jest jakiekolwiek ogrzewania w którym zachodzi proces spalania.
@@VadimOnTour Absolutnie się z Tobą zgadzam, czad jest ekstremalnie niebezpieczny.
Vadim, w filmie wspominasz o czujniku temperatury,ale nie ma go w opisie pod filmem:( . Pozdrawiam!
Przepraszam, zapomniałem go dopisać, już zaktualizowałem w opisie i dodałem link. Pozdrowienia!
@@VadimOnTour Dzięki!
Cześć! Jak poprowadziłeś rurę wydechową od webasto? Gdzie jest wylot? Pozdrawiam!
tutaj od 0:23 widać dokładnie ua-cam.com/video/alGJYm9YISw/v-deo.html . Wylot spalin jest mniej więcej w 3/4 drzwi suwanych .
@@VadimOnTour Dzięki!
Odnośnie ogrzewania pomieszczeń to mam taki piec 5kW zamontowany na działce w domku letniskowym ok 35m2. Chwila moment i w domku mam ciepło jak w ulu. Urządzenie mam zamontowane na zewnątrz w skrzyni wojskowej po starej wojskowej radiostacji a skrzynia jest zabezpieczona przed deszczem itp. Powietrze zasysane jest z zewnątrz i nawiew do domku doprowadzonym rurą spiro 110 zaizolowaną otulinami z wełny mineralnej. Przy temperaturach 5-7°C na zewnątrz w domku bez problemu jestem w stanie utrzymać 24°C (ściana domku to deska-5cm wełna - deska a okna jednoszybowe drewniane typowe letniskowe dosyć nieszczelne). Bardzo polecam. Super rozwiązanie.
Dziękuję za podzielenie się doświadczeniami. Wiele osób pyta czy to nadaje się do ogrzewania garażu/pomieszczeń/domku na działce etc. Twój komentarz przyda się wielu osobom. Pozdrawiam serdecznie!
@@VadimOnTour nie ma problemu. Dodam tylko że te 24C to temperatura kiedy wyłączam piec bo jest za gorąco. Albo przełączam na najnizszy bieg (częstotliwość) i wtedy ta temperatura się utrzymuje (przestaje się już podnosić). Gdyby ktoś potrzebował fotki czy coś zapraszam. Mogę przesłać fotki zabudowy u siebie.
Różnica taka jedynie że mam kupione u majfrenda wersję w jednej obudowie piec i zbiornik paliwa i to całe wstawione w ww skrzyni za domkiem. Ale sam piec sterownik itp jest taki sam.
5KW na pełnej mocy ogrzewa mojego prawie 8m busa o 25° względem temperatury otoczenia. Na pełnych obrotach sprawność energetyczna jest kiepska. Pozdrawiam z Bieszczad.
Witam film super...MAM PROBLEM z pompką /pompkami gdyż zamontowałem właśnie trzecią w ciągu jednego sezonu kąt montażu jest ok około 30% może problem leży w montażu ,,,ssaka "" mój zamątowany jest u góry zbiorniczka 10 litrowego a rurka ssa ka sięga do dołu zbiornika około 5cm powyżej dna.. czyli paliwo do pompki nie spływa grawitacyjne tylko pompka zasysa paliwo do góry.dodam że maksymalne dIałanie pompki to około 5 godzin pracy
Dzień dobry. Dziwny problem. Jeśli padła już 3 pompka , to przyczyny szukałbym jednak gdzie indziej. Jakie są objawy uszkodzenia pompki ? zdycha elektrycznie , nie klika , cieknie ? Podłączona na krótko do akumulatora nie odzywa się w ogóle ? (podanie i zdjęcie napiecia powinno wywołać "klik"). Pompka powinna sobie bez problemu poradzić z przepompowaniem paliwa, niezależnie czy zbiornik jest wyżej czy niżej. U mnie , wpięta przy filtrze paliwa, ciągnie z baku który jest pod autem do góry do komory silnika i stamtąd do pieca, który jest na poziomie podłogi auta. Odległość ze 3 - 4 metry i działa bez zarzutu. Pierwsze od czego bym zaczął to sprawdzenie czy zbiornik ma jakiekolwiek odpowietrzenie, Być może (gdybam tylko) , wytwarza się jakieś podciśnienie w zbiorniku które ubija membranę. Zrobiłbym małą dziurkę w korku albo nie dokręcał na siłę. Kolejna rzecz do sprawdzenia czy jest odpowiednia pompka - napięcie i wielkość dawki w stosunku do mocy pieca. np. dla 12V instalacji i pieca 5 KW powinna być 12V pompka o oznaczeniu 22, dla 2 KW 16 , dla 8 KW .
Sprawdziłbym też czy nie dzieje się coś złego z przewodami paliwowymi. Widziałem kiedyś jak się rozpuszczał marnej jakości wężyk paliowy i zatykał wszystko po drodze. No i na koniec, a w sumie na początek trzeba by sprawdzić wiązkę, czy nie ma gdzieś uszkodzenia, przedzwonić kable, sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcia, sprawdzić jakie napięcie jest podawane do pompki , czy nie ma tam jakichś dziwnych skoków napięcia. Dużo zmiennych i dużo gdybania. Szczerze jeszcze się z takim problemem nigdy nie spotkałem
Mój chińczyk okapca mi podłogę przy wylocie ciepłego, po dwóch latach używania, doradzisz co zrobić?
Gdzieś jest nieszczelność.Wylocie ciepłego powietrza wewnątrz auta, czy wylocie spalin ? Jeśli ta pierwsza opcja znaczy że jest problem prawdopodobnie z uszczelką pomiędzy wentylatorem a komorą spalania. Jesłi drugi to może tłumik skorodował , opaska zaciskowa spadła ? Od tych rzeczy bym zaczął.
@@VadimOnTour wewnątrz auta. Planuję rozebrać piecyk, bo dziś zaczął pluć sadzą z wydechu, czy w jakieś konkretne części powinienem się już zaopatrzyć? Na pewno sitko?
Tłumika nie używam, bo nie był zbyt dobrze spasowany z rurką wydechu (chyba był zbyt luźny). Czy jest na to jakiś specjalny sposób montażu?
@@pakeroso1 Na opaskę można zamontować tłumik do rury wydechowej. MI chodziło o rurę właśnie, czy nie skorodowała, może się źle wyraziłem. W każdym razie jesłi kopci w środku to zdecydowanie piec do rozbiórki i sprawdzenie uszczelek. tu pokazuję jak się do tego zabrać: ua-cam.com/video/KnnNFRsnAoE/v-deo.html i także tutaj: ua-cam.com/video/k1cngYkC9BA/v-deo.html Zaopatrzyłbym się przede wszystkim w uszczelkę i sitko świecy
Zdrówka w nowym roku. Vadim do osobówki zaczynam się rozglądać za 2kw i w linkach które zamieściłeś jest wybór kilku, oprócz ceny różnią się kolorem i chyba zbiornikami na paliwo. Są jeszcze jakieś różnice w tych urządzeniach?. Pozdrawiam
Mam wrażenie że wszystkie pochodzą z tej samej fabryki. Ja kupuję zawsze dwóch marek - Vevor lub Renoster i nigdy się na nich nie zawiodłem. Kolory są różne. Ja mam jedno czarne drugie niedawno kupiłem czerwone, szwagrowi brałem białe, to chyba zależy tylko od tego jaki plastik akurat im do wtryskarki wrzucili :) Zbiorniki różnią się pojemnością. Są 10, 5 i chyba 8 litrowe. To już trzeba sobie dopasować kształtem jeśli zbiornik jest potrzebny w ogóle. Różnią się też często panelami sterującymi. Ster proste czarne są chyba najpopularniejsze, są jeszcze niebieskie i czerwone. Funkcje te same, inny wygląd inne piloty. Ja kupuję ze zwykłym czarnym wyświetlaczem i prostym srebrno/czarnym pilotem. Wszystkiego dobrego!
Witam. Bardzo proszę o pomoc. Mam piec 8kW. Mój kochany syn w ustawieniach serwisowych poprzestawiał, częstotliwość i obroty wentylatora. Ja starałem się poustawiać coś ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia co i jak ma być. Usterka polega na tym że: piec zdemontuję wyczyszczę komorę spalania, uruchomię. Po max 2h piec się wyłączy i nie da się już uruchomić. Po kolejnych próbach wywala mi błędy E08,E10 i straszny biały dym z rury wydechowej. Komora spalania jest całkowicie zapchana sadzą. Dlatego podejrzewam że jest rozregulowany tzn. źle ustawiona częstotliwość dawkowania pompki i obroty wentylatora. Po czyszczeniu ustawiałem większą częstotliwość i mniejszą a efekt ten sam zapchana sadzą komora spalania. Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam Wojtek
Dzień dobry. Ewidentnie jest coś poprzestawiane w dawce paliwa. Fabryczne ustawienia większości piecy 5KW (raczej podobnie powinno być w 8KW ) to dla 1.6 Hz - 1680 obrotów , dla 5Hz - 4.500 obr.
@@VadimOnTour Bardzo dziękuje za odpowiedź. W tym tygodniu będę testował.
Witam. Z mojego webasto wychodzi rura fi60. Chciałbym rozdzielić ją po okolo 40cm trójnikiem na dwie mniejsze rury fi 30, czy nie zakłóci to pracy urządzenia?
Nie powinno. Są na aliexpress dostępne przejścia nawet na 4 rury 20 lub 25 mm. Ważne aby był swobodny przepływ powietrza.
Czy do vana L3H3, nie używany w zimie lepsze będzie moc 2KW czy 5KW, chodzi mi głównie o głośność pracy
Brałbym 5KW do takiego dużego busa. Zawsze będzie ciszej gdy większy piec będzie chodził na minimalnych ustawieniach niż mniejszy na wyższych. Pozdrowienia!
Witaj
Jaką ma pojemność pompka w Twoim Webasto ?
Na pompce jest oznaczenie "22" , szczerze nie wiem czy to pojemność, w każdym razie zapasową kupowałem identyczną
@@VadimOnTour "22" to 0,022 ml. Jedna dawka paliwa. Dzieki temu bardzo łatwo policzyć ile spala chińskie webasto.Pozdrawiam!
dzięki, tak też sobie to tłumaczyłem ale pewien nie byłem, a nie chcę głupot pisać i mówić. Dziękuję za uzupełnienie. Pozdrowienia!
👍🍀
Chińskie ogrzewacz to kopia, klon ogrzewacza niemieckiego Ebersprecher zależne od mocy tj D2, D5, D8. W internecie można znaleźć instrukcje po polsku do tych ogrzewaczy. Są dosyć szczegółowe: sposób montażu, eksploatacji, porady, schematy ogrzewacza, elektryczne.
Zgadza się. 5KW to niemal toczka w toczkę Eber D4, części są zamienne - świeca, uszczelki, sitka świecy są takie same.
Film z dupy...
Jeszcze ciepły i paruje