ІДЕАЛЬНІ МЕЧІ ТА МАЧЕТЕ ДЛЯ ПОБУТУ. Подкаст Гостра Каша №24

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 352

  • @ibisknives
    @ibisknives  10 місяців тому +2

    Мачете з відео: go.ibis.shop/@gostrakasha24ua
    Наш Інстаграм: instagram.com/gostrakasha

  • @VohaStar
    @VohaStar Рік тому +13

    Доброго. Є такий дієвий спосіб як відбивання ножа. на правилі, як косу. Бачив таке неодноразово. З подальшою правкою на мантачці. Старий сільський український спосіб. До речі, чвсто такі ножі були виготовлені з полотна коси. Так що, все логічно і ефективно.

    • @ПавелДубровский-э3т
      @ПавелДубровский-э3т Рік тому +2

      Так само колись в правили занадто мягкий фiнський нiж товариша- показали дiду, той вiдбив корайку i нiж почва рiзати як треба.

  • @oleksiip-e6p
    @oleksiip-e6p Рік тому +21

    Обожнюю Гостру кашу через те що можна не тільки послухати за ножі, але й дрімонути післяобід, як у студентські часи під час лекції на парі)))

  • @Dmytro.M.
    @Dmytro.M. Рік тому +19

    Коли працював на заводі, то багато хто з працівників знав, що я вмію гострити ножі і несли мені торби набиті "ножами". Зазвичай процедуру заточки тих "ножів" виконував на заточномому верстаті з алмазним кругом. Іноді на керамічному мусаті збивав занадто агресивний мікросерейтор після алмазу. Всіх влаштовувало, а я розумів, що нема сенсу виполіровувати в дзеркало ті підводи, які вмруть в той же вечір після загострення.
    А колись купляв на подарунки кухонні ножі родичам жіночої статі, то сестра моєї дружини не користувалася тими ножами, бо вони були занадто гострими😂.
    Отаке...

  • @baracuda4842
    @baracuda4842 Рік тому +12

    Не банальний коментар! Окрема вдячність хлопцям за охайний вигляд рук, поясню- дивився до вторгненя один ножовий канал з "пітєра", грішний, знаю, у дівчини такі заусенеці крупно в кадрі показували шо я ледве свої пальці не повідкушував (за чорне під нігтями у хлопів я зовсім мовчу)ну то болотяні, що з них візьмеш... а на вас приємно дивитись( якщо що я не гей)))) Українська пана Андрія з випуска в випуск все більше і більше стає солов"їною. Дуже познавальна каша, ще раз дякую)

  • @МаксимТочин
    @МаксимТочин Рік тому +2

    Доброго Дня. Самий дивний спосіб заточки ножа, я викорістовуваврокив у 11-12, коли Мама мені не дозволяла мати ножа, але я хлопчик неслухняний був. На уроці Трудів стирив шматочок пасти ДОІ, дякую прекрасному викладачу трудів Олегу Олексійовичу, Зепля Йому Пухом, що зробив вигляд що не помітив це. Так от, брав старі джинси натирав їх пастою та доволі ефективно доводив свій ніж, після заточки на кружці.

  • @Dmitry-xv6ow
    @Dmitry-xv6ow Рік тому +3

    Спасибо за вашу работу

  • @kukaro4ka
    @kukaro4ka Рік тому +3

    Думала, що спосіб оригінальний, але, читаючи коментарі, зрозуміла, що досить таки популярний.
    Було, попросила хлопця заточити кухонні ножі. Крутився щось, ходив туди-сюди і зник. Виходжу в під'їзд - а він ножі об сходи точить. 😮😮😮 Тоді я сильно була здивована, але нагострив, спрацювало 😅

  • @CanonVarvar
    @CanonVarvar Рік тому +6

    Співробітник поділився одним дивним заточним методом: "кінським пісюном". Мова тут про доводку ріжучої кромки, із використанням от такої диковинки.
    Звісно, його потрібно підготувати. На забої, вибираються зразки пісюнів. Їх потрібно вимити, протягнути через зафіксоване лезо, паралельно дошці, для отримання смужки рівномірної товщини (4 мм). Як дошка на фуганкові. Але, тут просто стругаються слайси. Вибираються кращі
    Потім вимочити в "секретному" розчині. Не розколовся у якому, зараза. Але, сказав, що якщо захочеться вибпробувати метод, то для початку підійде і в солоній воді (жменя солі на 1 літр води), дві години вимочування. Чуть зносостійкість буде чуть менша.
    Потім матеріал розправляється, фіксується (затискається дошками) з країв і залишається на рівномірне висихання, в затінку. Без відбраковки і тут не обійдеться
    Після повного всихання, ці смуги наклеюється на алюмінієві бруски, виходять "бланки". Все що за межами бланка - зрізається. Наноситься полірувальна паста. Все, "стаф" готовий
    Їх особливість у тому, що структура даного матеріалу "схоплюється" так, що доводити можна лезом "на зерно". Звісно, якщо робити це на станку із витримкою того ж кута, при якому формувалась кромка. Там і "проминання" не буде, як на звичайній шкірі. І їх вистачало відносно на довго. Можна і просто "руками", без станка, але велика ймовірність порізати матеріал.
    Як він казав, що деякі охоронці, такі пісюни роздавали у торбинці, дуже надокучливо-настирним жителям, які дуже випрошували ковбаси "винести чеерез прохідну", чи "перекинути через паркан" за пляшку горілки. А дехто, робив матеріал для заточного знаряддя…
    Я від того далекий, навіть не знаю, що сказати, просто "переказав" заморочливий метод

    • @ibisknives
      @ibisknives  Рік тому +4

      Ми в а*уї..

    • @ibisknives
      @ibisknives  Рік тому

      Шановний, ви отримали приз наших симпатій за такий оригінальний коментар! Напишіть нам в дірект Instagram, аби ми надіслали вам подарунок)
      instagram.com/gostrakasha

    • @CanonVarvar
      @CanonVarvar Рік тому

      ​@@ibisknives Дякую за подарунок!
      Мій старий баф, уже досить сильно зносився. Цей дуже вчасно.
      Здивувало, що в нього розтяг тільки в одну сторону (мій тягнувся у всі сторони).

  • @dimam4248
    @dimam4248 10 місяців тому

    Дякую, thanks for the video

  • @frolovi4
    @frolovi4 Рік тому +7

    Дякую за шикарний випуск! Дуже цікаво було. З Македонського окреме дякую!)) Продовжуйте свою справу! Хлопці ви найкращі! Слава Україні!

  • @smith9765
    @smith9765 Рік тому +3

    Традиційно дяка за класний випуск. Година чергування на рації пролетіла як мить)
    Голок в наші часи цілком має місце для використання. Заїхав на авто в посадку, нарубав американського клену чи акації для маскування і пішов до праці. Швидше і менш енергозатратно ніж сокирою. При всій любові до SOG, мачете з пилкою в нашому кліматі річ сумнівна.
    P.S. По заточці.Колись в гуртожитку спостерігав як дівчина точила кухонний ніж об сходи

  • @NessGray
    @NessGray Рік тому +2

    Дякую за новий і цікавий випуск) Згадував як хто точив ножі. І мабудь виділився більш яскраво спосіб мого дідуся. Пам'ятаю зі свого дитинства, як дідусь йшов нагострити ножі. Виходив на ганок, який було оцементовано. Поливав цемент з кружки водою, ну і власне починав гострити о нього ножі. Цікаво що камені заточні завжди були в наявності вдома.

  • @elenikey9517
    @elenikey9517 Рік тому +2

    Дякую за передачу, якось точив ніж за допомогою двох барабанів від запальнички, я цим не пишаюсь але зовсім вбитий ніж трошки підправити можна)

  • @Safocl
    @Safocl Рік тому +4

    Самий оптимальний спосіб заточки це...ніж який взагалі не треба точити бо він так званий"самозоточний" хто зрозумів лайк.

  • @СтепанКамінський-и1г

    Слава Україні! Не пам'ятаю де почув, чи прочитав про такий метод, але поправити заточку ножа можна на картоні, який заретушований простим олівцем. Графіт в даному лайфхакові виконує роль абразиву. Колись пробував з своїм Оpinel- виходило супер. Наголошую, що це метод для правки РК, а не для заточки вбитого леза. Хорошого всім дня і скорішої перемоги!

  • @saint7968
    @saint7968 Рік тому +2

    Дякую за цікавий випуск. Єдине "козацький ніж сікач" це така красива сучасна легенда до маркетингу ножа. :-)

    • @IgorYushchenko
      @IgorYushchenko Рік тому

      Я теж так думаю, а особливо дивлячись на ширину того " Сікача" , бо він в ширину як дві шаблі мінімум .
      При роскопках поля битви під Берестечком, було знайдено близько 200- т козацьких ножів, звичайні ножі з руків'ями з дерева та рогу.

    • @saint7968
      @saint7968 Рік тому +2

      @@IgorYushchenko Саме так, Ви праві. Цікавлюся історією ножів, і ситуація саме така. Козацького часу пам'ятки, не тільки 16-17 ст. а і 18го дають звичайні ножі, з щічками європейського типу, чи черенкові традиційні, в останній період з'являються прості складнячки. Тож вірогідно комплекс "козацького бушкрафту" :-) складався з простого ножа та сокири. Шукав якусь хоч інфу в документах та знахідках 16-18 ст. про "колодачі", "колії", "сікачі" з шабель, кіс, і т.п. - не знайшов. Вірогідно це сучасний фолкльор так би мовити.) Крупні але не великі ножі трапляються зрідка, і не більше. До речі в 16-18 ст, рубали в селах на корм не ножами а спеціальним інструментом як тонка округла всадна сокирка, вони є в археології. А культура мисливськіх та бойових ножів в 16 ст. представлена пізніми кордами, які в 17-18 стали в Європі (і у нас звісно) трансформувалися у мисливські ножі з упорами типу нагеля та мушлі, пізні ці у нас дуже рідко знаходять, бо вони були поширені тіки у елітарних мисливців 17-18 ст, лише у декого з козацької старшини та шляхти.

    • @IgorYushchenko
      @IgorYushchenko Рік тому +1

      @@saint7968 Комплекс " козацького бушкрафту" складався ще із лопати та заступу . На відміну від ножів , було велике різноманіття сокир, вони поділялись на бойові та господарські.

    • @IgorYushchenko
      @IgorYushchenko Рік тому +2

      Під час роскопок поля битви під Берестечком,знайшли стейковий набір- невеликий ніж та двозубу виделку з накладками з рогу в шкіряних піхвах, то я собі копію відкував з обойми підшипника.

  • @Bogun89
    @Bogun89 Рік тому +1

    Маю в поюзі Fox FKMD Extreme Tactical Trakker з 13 року. На природі для табору валив сухі деревця, з молодих гілок робив шампури для готування виловленої риби та м'яса, ліщина рубається норм для тичок на город. Як заміна сокири норм.

  • @AndriiGumennyi
    @AndriiGumennyi Рік тому +3

    ооо, ото тема :) багато я вашого контенту пропустив, маю надію на щось цікавеньке!!

  • @maxtepliyk5114
    @maxtepliyk5114 Рік тому +3

    Випуск класний, і поки дивився, то згадав, що моя бабуся все життя точила ножі за допомогою бетонного порогу)

    • @ОлегКусков-ш7й
      @ОлегКусков-ш7й Рік тому

      Ваша бабуся проходила службу в радянській армії? Пам'ятаю, що наряд на чистку картоплі завжди починався з заточки ножів на бетонних бордюрах. 😉

  • @ПетроТабак
    @ПетроТабак Рік тому +5

    Сікач виглядає дуже круто,українські виробникі не перестають дивувати,вони можуть і роблять якісні конкурентноспроможні речі! А не це ваше сантоку😂

  • @VicVist
    @VicVist Рік тому +2

    цілком пристойно можна трохи поправити кромку кухоних ножів об край кухоного фартуку, при відсутності мусата - топчик )

  • @РоманВладимирович-ь8т

    Ніж тюнінгований "медичним золотом", це просто бімба 😂

  • @SNAKE-jt1wu
    @SNAKE-jt1wu Рік тому +4

    Коли я був малим, то моя бабуся ходила точити кухонні ножі до електричного бетонного стовпа, який стояв у нас на вулиці біля хвіртки. Стовп був на той час новий та гладенький, ножі на її погляд гострились досить не погано.

  • @Artartart648
    @Artartart648 Рік тому +2

    Ви найкращі. Ваш гумор це ЩОСЬ)!!!

  • @adamjensen253
    @adamjensen253 Рік тому +2

    Щиро вдячний вам за вашу працю. Україна понад усе!

  • @Nick12470
    @Nick12470 Рік тому +2

    Колись давно прочитав що металевою губкою для миття посуду можна точити ніж не знаю який результат але звучить дивно, також коли дивився передачі про самурайскі мечі здивувало як пальцями на яких паста точили мечі, ось це підхід )

  • @Nick12470
    @Nick12470 Рік тому +4

    У мене дідусь коли ми з ним працювали в полі він точив ножі об камінь, вибирав якийсь специфічний який саме не пам'ятаю, лише пам'ятаю що ввн казав що його навчили в армії коли служив на далекому сході ( там із каміння та напилка робив кресало для розпалу багаття, подобався цей трюк )

  • @deadnubas
    @deadnubas Рік тому +10

    Те саме відчуття коли мій дід точить робочі ножі болгаркою.

  • @SmoLOL.Iv.SmArt.
    @SmoLOL.Iv.SmArt. Рік тому +3

    Дякуємо хлопці за можливість спокійно "втикати" в ТВ: - "Бо дідусь знов переглядає свої наукови програми ... " ))) Так от що до заточки крайки - але, мабуть, з натягом ... Якось на полюванні, коли вечеря була в самому свойому епогеї, один мисливець взяв, без дозволу, чужий ніж: ресора-клапан-"зонпром" - ну дуже дорогий для господаря! Крутанув його та несподіванно засадив їм об край казанка з бограчем - замін крайки !!! Раптом чує кроки та голос господаря і ... сує, з великого переляку, ніж до роту та зубами рівняє (заточує) крайку !!! ... - "Друже, що ти робишь?!" - с жахом питає господарь ножа. - "Таньцьшую! Ассшшса!" - він затиснув ножа зубами, розвів в гору і в сторони руки та став сучити ногами як осетин, що танцює Лезгінку, зашепелявив бідолага! ))) Реготу не було кінця! Що цікаво - він її, цю сталюку-ресору, з переляку, добряче підрівняв !))) ... (Мисливськи байки біля ватри)))) ... Mora так Mora )!

  • @andysyvashchenko470
    @andysyvashchenko470 Рік тому +6

    Дякую за передачу, шановні ведучі! Дуже цікава підбірка! Чекаю на продовження. Слава Україні!!!

  • @serhiigrab3895
    @serhiigrab3895 Рік тому +3

    Доброго дня. Коли не було під руками стандартних абразивів, використовував тильну сторону керамічних виробів: чашок, тарілок, запобіжників, конденсаторів та т.і. або крайку авто скла. Ще можна замішати таку собі абразивну пасту для правки - попіл, вугілля, зубна паста, зубний порошок, вода або мастило. Нанести ту мазюку на ремінь, стропу, паракорд і вийде щось схоже на пасту ДОІ (гоі).

  • @get_lucky8706
    @get_lucky8706 Рік тому +2

    Дякую за випуск, чекаю кожного випуску з нетерпінням, у кожному дізнаюсь щось нове!
    Стосовно заточки: запитав у дружини чим би вона наточила ніж, якби під рукою не було точилки, відповідь мене трохи здивувала - ніж об ніж, чесно не знав такого способу бо для мене це трохи варварство))
    А ще товариш точив ніж за допомогою свічки запалювання двигуна внутрішнього згорання!
    Затискав її у шуруповерт і точив ніж!
    Можна сказати такий собі керамічний мусат)
    Є доповнення, хоч і не дуже приємне-їли фісташки, і одну не зовсім розкриту, я вирішив відкрити тінейшесом ( серейтор, 8хром13 купував у вас) і я не повірив своїм очам коли зі сторони обуху залишились вмʼятин, тобто крайка
    обуху замʼялась від шкаралупи фісташки!
    То я вирішив якщо так, то ці вмʼятини можна спробувати відшліфувати тою самою шкаралупою!
    І дійсно, виходить шкаралупа фісташки міцніша за 8хром13!
    Клинок в оригінальний вигляд я не повернув, проте ця штука теж працює!
    P.S. Не думав що сталь об фісташку погнеться((

  • @little_ray
    @little_ray Рік тому +6

    "...бо сирійців з дєтства не любив і ще заставляв їх на розчистці лісів ї#@#ить на благо Батьківщини... О часи, о Македонія нещасна..." (с.)

  • @ВаляВалентинка-м1ю

    Цікавий метод заточки був показаний у фільмі "Хто Я" з Джекі Чаном в головній ролі, там він зняв колесо з машини і за допомогою тормозного диска заточив голку, думаю в екстремальній ситуації з ножем також получиться

  • @1-oh7xy
    @1-oh7xy Рік тому +2

    Про загострення ножів, най дивніше що мені доводилось робити на зрізі дерева насипати мілкого піску і від кромки правити лезо ножа

  • @АлександрДещицкий

    Є серія "між молотом і наковальнею" де дядько доводив крайку на кільцях які з руки зняв))) щось по типу точилки протяжкі яку в метро продавали одразу з пластирем)))

  • @РоманШуляк-я7ю
    @РоманШуляк-я7ю Рік тому +3

    Дякую за огляд неєвропейськіх ножів!😁Було цікаво!
    Дізнався про харківськіх ножоробів!
    Справа про європейські ножів середньовіччя така: більшість великих европейськіх ножів була варіантом виготовлення ножів взагалі від сакса до навахи! Окремо виділяється великий ніж дюсак. Ті недосаблі/недомечі які називали грандмейсер юридично були НОЖАМИ для EDC з більш демократичними цінами, відсутністтю обмежень юридичного характеру для виготовлення у порівнянні з мечем...
    Крім того багацько кинжалів Кубані біли таких розмірів, що назвати їх мечами було більш чесно! Шашка еволюціонувала до кавалерійської зброї від довгого ножа виноградаря... Швейцарці так до своєї алебарди добумалися. А англічани до біля. Який був про інструмент, а не про права.
    Просто з плином часу люди все забули!

  • @ormrsmolandus433
    @ormrsmolandus433 Рік тому +1

    Привіт. Я для під очки ножа на кухні перевертаю керамічний кухлик і підтправляю "по монгольські". С колись на будівельному базарі побачив круглу гальку і хотів 1 камінючку купити у продавця. Коли він спитав для чого, то так мені її подарував 😊

  • @ВячеславШиян-з2ь

    Доброго дня чи вечора,об скляну пляшку і в розчині лимонної кислоти

  • @MrViZar
    @MrViZar Рік тому +6

    Зараз використовую замість мусата - обух керамічно кухонного ножа, спочатку по гострій крайки обуха, а потім по самому обуху, спробуйте як що у вас є такий ніж, навіть зламаний)))

  • @3_NeNatcKa
    @3_NeNatcKa Рік тому +1

    Дякую! Дуже цікаве відео . У батька просте полотно рівне ))) якраз засе господарьких робіт для тварин ( Кабачки , гарбузи ...) , а також на рибалку ( десь якусь гулку тоненьку вирізати , або очерет розчистити) . Про заточку, Незнаю на скільки цей метод правки не є стандартним і невідомим, але я раніше на роботі правив ніж циліндрично розверткою.

  • @XollyWolly
    @XollyWolly Рік тому +7

    Бачив як дядько точив ножа об ключ від хатніх дверей. Ну а що.. дешево, сердито і завжди інструмент при собі😎

    • @Dmytro.M.
      @Dmytro.M. Рік тому +2

      Зо два тижні тому правив ножа об хвостовик свердла. Нічого ліпшого під рукою не було

  • @l.d.98
    @l.d.98 Рік тому +4

    Мій покійний дідусь постійно точив ніж об електроний стовб на вулиці)) Цеє особливий звук при заточці запомятав назавжди)

    • @igorstarfox6548
      @igorstarfox6548 Рік тому +1

      Головне щоб не об опору ЛЭП :)

  • @ВіталійКрасов-ф2ш

    Дякую за таку смачну гостру кашу! І так мені приємно в цьому випуску побачити Сікач! (Так сталось що підписником гострої каші став власне після того як про Блейд Бразерс видивлявся)
    Ще подібного роду інструмент що використовую це швейцарський серп від штіля, нум усілякі зарослі, сучки-гілля рубати мені зручно. Шукаю класний інструмент само щоб батонити, вирізаю різне з дерева то часто застосовую b1 від bps для цього, та пасувало б мати щось більше. То якраз збирався в ібіс щоб голок в руках потримати, сподіваюсь є в наявності...
    А щодо способів заточки підручними засобами то подруга править кухонні ножі керамікою що знизу горнятка.

  • @deadnubas
    @deadnubas Рік тому +4

    😂 згадав ще як мій дід років 10 тому заточував на дачі ніж на радянському шматку затверділої кам'яної солі, а так він точить за допомогою богарки

  • @СтепанКамінський-и1г

    Слава Україні! Маю два оригінальні непальські кукрі(не їхніх військових). Вдома перебувають на дерев'яних підставках(пилючку протираю з них). Більший реально монстр, а також для лісу взяв Machete Gerber Kukri. Після переточування він замінив в виходах на природу сокиру, пилку і лопату. Навіть продукти ним нарізав на шашликах, коли забувся одного разу ніж вдома. Хороша штука, але не для великих сухих стовбурів. На ньому, на відміну від оригінальних кукрі відсутній Чо(тризубець Шиви, копито корови, як не назви). І в принципі він там не потрібний. А от на кукрі з товстим лезом він має не лише релігійний сенс, а і виконує роль розвантаження зусилля, якому піддається лезо при жорсткому батонінгу. В минулому столітті американська фірма (вибачте, не пам'ятаю яка) на "хвилі захоплення ножами кукрі", не розібравшись, забрала на своїх ножах цей отвір. Як результат, вони змушені були відкликати всю партію, через ламання леза саме в цьому місці.

  • @Roko_M142
    @Roko_M142 Рік тому +2

    коли заселився в гуртожиток мені показали особливе місце на кухні нашого поверху: біля виходу на пожежну драбину був бетонний кут стіни, де хлопці точили ножі. Просто об бетон. І я це побачив коли кут був сточений сантиметрів на 10-15. Невідомо скільки поколінь студентів до мене там точили ножі. При чому, п'ятикурсники точили там ножі доволі непогано.
    Сподіваюсь, мій гуртожиток там не сточили повністю)

  • @RA_9
    @RA_9 Рік тому +7

    Історія про Македонського просто 🔥🔥🔥😂

  • @Pavlo_Horb
    @Pavlo_Horb Рік тому +2

    Я можу на пеньок ганьпи віддати своє мачете від компанії Skif, якщо звісно цензура Ібіс то пропусте, це довгий варіант мачете, купував рубати кущі на фідерній рибалці, так от об сантиметрові порослі молодої бузини, чи що воно там, крайка зі спуском порвалася і погнулася в місцях розриву, як жестянка яку відкривають консервним ножем, мачете зависло правда в Києві де я вже другий рік не живу. Це було найбільше ножове розчарування

  • @MontyCore972
    @MontyCore972 Рік тому +1

    11:11:29 рубати цвяхи на бордюрі... хай йому грець мені навіть зубило для такого жаль...

  • @lesopad
    @lesopad Рік тому +4

    На одній з лекцій в ліцеї, викладач розказав, що якщо виготовити правильну піраміду (всі сторони рівні) і розмістити в середині лезо (там на якісь висоті), то лезо буде самозаточуватися.
    Я не перевіряв))

    • @Nick12470
      @Nick12470 Рік тому +1

      Здається це перевіряли в програмі Руйнівники міфів і там нічого не вийшло

    • @lesopad
      @lesopad Рік тому +2

      @@Nick12470 мабуть, в них піраміда була не така)
      Або лезо не там поставили)
      Вчитель не міг дурниць дітям розказувати!))

    • @Nick12470
      @Nick12470 Рік тому +1

      @@lesopad отже є можливість ще раз краще перевірити цю тезу )

    • @lesopad
      @lesopad Рік тому +1

      @@Nick12470 краще подивлюсь руйнивніків міфів)

    • @ibisknives
      @ibisknives  Рік тому

      Шановний, ви отримали приз наших симпатій за такий оригінальний коментар! Напишіть нам в дірект Instagram, аби ми надіслали вам подарунок)
      instagram.com/gostrakasha

  • @wescor8365
    @wescor8365 Рік тому +1

    Дивився кілька днів, ледве осилив😊😊😊.
    Трохи за 1н раз забагато

  • @Dmytrievich
    @Dmytrievich Рік тому +4

    Дичина загострення. Власний досвід. Відрядження, провтикали "шкурку" і встосали дві Мори, а інструмент треба. Нормальні люди б поїхали в найближчий строймаг і купили там або простенький камінчик або "шкурки" яку набили б на дощечку і на ній поточили, але не ми. Знайшли в порваний диск від болгарки, який цвяхами прикріпили до дощечки, диск окропили машинним мастилом (тим що знайшли в багажнику) і на цій нехитрій приблуді було загострено дві Мори. Збочення та дичина - так, але в умовах поля і такий варіант проканав)

  • @AutodeskFusion360-c1b
    @AutodeskFusion360-c1b Рік тому +1

    Заточка задопомогою ножниць, розкриваєте ножниці ставите так аби вушка дивились вперед, потім ставите лезо ножа таким чином аби кінчик дивився вперед трохи затискаєте ножниці і починаєте проводити ніж вперед назад.

  • @andriy1382
    @andriy1382 Рік тому +2

    Під час довгих вимкнень електрики, на шиномонтажі підточували ножі спрацьованими гальмівними колодками.

  • @igorstarfox6548
    @igorstarfox6548 Рік тому +3

    Варіант 1: керамічний запобіжник, керамічний патрон для лампочки. Той же підхід що і до тарілки)
    Варіант 2: Цегла. Я би не став, але... У селі я користувався звичайним каменем з дороги, гладким та мілко зернистим)
    Варіант 3: Папір. Є різні сорти, можна поекспериментувати)
    Варіант 4: Тильна сторона іншого ножа, або ще краще ніж з поганою обробкою металу )
    Варіант 5: Пила. Ручна пила по дереву іноді має доволі погано оброблене полотно, може згодитись
    Варіант 6: Дерев'яна дошка. Я так правив кухонник, малі заміни прибираються
    Варіант 7: Алюмінієвий профіль. Цей метод мені будівельник розказав)
    Варіант 8: Напилок
    Варіант 9: серце твоєї екс дівчини (без коментарів)
    Варіант 10: Земля і деревина. Мажемо вологу землю, бажано без камінців, на більш-менш рівну поверхню пеньочка і майже паста гоя)
    Варіант 11: Тильна сторона плитки)
    Варіант 12: Усілякі рівні камені у місті: мрамор та ін

    • @GilbertAudley
      @GilbertAudley Рік тому

      Про папір не зрозуміло😅як?

    • @igorstarfox6548
      @igorstarfox6548 Рік тому

      @@GilbertAudley Береш жменьку, скручуєш в трубочку і проходиш лезо, можна покласти на рівну поверхню і т д.
      Картон теж підходить

    • @ibisknives
      @ibisknives  Рік тому +2

      Добрий день!
      Ви перемогли в розіграші ножів з Гострої Каші №24. Напишіть нам в дірект Instagram для того, аби ми відправили його вам)

  • @soll9207
    @soll9207 Рік тому +4

    Хлопці, бачив колись, як м'ясник на сільскому базарі правив ніж об ніж і після цього, розвалював м'ясо тим ножем наче бритвою! Тоді я вдома спробував ,,павтарить" на жінкиних кухоних ножах, і потім, тихенько, поки вона не бачить, відніс ті ножі до кумових алмазів! Мабуть щось в мене пішло не так!!!😂😂😂

  • @pekar2721
    @pekar2721 Рік тому +2

    Мій вчитель в заводі, точив ножі двома способами:
    М'які- дрібним напилком, тверді- шматком шліфувального круга.
    Проста магія в руках профі.

  • @volodymyrsobol6958
    @volodymyrsobol6958 Рік тому +1

    Кукрі я особисто використовував в зоні АТО в 2015-16 для того,щоб при копанні окопів та траншей обрубувати коріння дерев та чагарників,які торчали назовні,рубка кущів та камишу!

  • @artem.d_ua
    @artem.d_ua Рік тому +2

    Дякую за вашу роботу, завжди "заліпаю"), нещодавно почав вас дивитись, за солов'їну окремий лайк, отож...
    Можливо повторюсь, тоді прошу вибачити.
    Метод правки підійде багатьом, коротко кажучи - корегування ріжучої кромки необробленою частиною кераміки, та яка не покрита глянцевим покриттям, наприклад кришка бачка унітаза, інша сантехніка, плитка лицювальна, свічка розжарювання, навіть в сучасних паяльниках - нагрівальний елемент керамічний варіантів вдосталь, користуйтесь)

  • @ОлегІванюк-о5р
    @ОлегІванюк-о5р Рік тому +4

    Всім по привіту! слава Україні! Бачив в ютубі спосіб заточки сівших ножиць простим граньоним стаканом. Превірив,працює!!!!

  • @TacticBlog
    @TacticBlog Рік тому +2

    Із цікавих способів заточки ножа це, точити об шифер, або заточувати вістрям лопати.

  • @screamer8932
    @screamer8932 Рік тому +3

    З приводу способів загострення:
    1. Моя бабуся загострювала побутові кухонні ножі на річковому камені якій був розбити й на дві частини так що одна з них була майже 100% рівна. Таких "точильних" каменів могло бути багато, оскільки це легко і доступно на швидку.
    А тепер до напів фантастичних способів :
    2. Багато хто знає про спосіб об керамічну кружку. Але от скло теж твердіше за метал, тому чисто теоретично можна умудритися поправити ніж об скляну бутилку ( або затупити його 😄).
    3. Колись давно собі купив кільце на палець з карбіду вольфраму( дуже сподрбалося на вигляд). І як і всім EDC речам хочеться йому придумати якесь практичне застосування хоча б на екстрений випадок. В одній із таких "фантазій"дійшов до того що в екстреному аутдор випадку (фантастичний випадок у вакумі) якщо дуже требе підправити ніж, то в теорії це кільце можна посадити на якись сучок і використати як міні мусат(оскільки карбід вольфрама доволі твердий матеріал).

  • @ML-cy3xy
    @ML-cy3xy Рік тому +1

    Мауглі гострив свій ніж об підошву ноги (це якщо вірити Кіплінгу)😀 А якщо серйозно, то за крайньої потреби, можна спробувати загострити ножа об шматок деревини обсипаний землею або піском, при цьому мікроскопічні кристалики кварцу та інших твердих мінералів які присутні у ґрунті та піску виконають функцію алмазного мусата.

  • @Nazar-ka-
    @Nazar-ka- Рік тому +2

    Треба спробувати брусок з променевої кістки орка :)
    Чув що непогано править

  • @артимовськийандрій

    Всім привіт 😊. Бабця заточувала кухонні ножі об кам'яний поріг на сходах. Інтуїтивно. Без витримки кута. Але ножі завжди були гострі. А це основне.

  • @Okshurdna
    @Okshurdna Рік тому +2

    я та людина яка бере кукрі у похід замість сокири. місця займає менше, менше путається в наплічнику зачіпаючи стороні речі. гілки 7-8 см рубає і колить. кілки для намета обухом теж забити можна. при потребі - міні лопатка. звісно канапку маслом ним не намажеш, і помідори різати теж неварто. для таких речей будь який кухоник підійде. важить мало, коштує мало. нести неважко, загубити нешкода.
    кукрі саморобний з 65г. обух 5мм, вага десь 0,5кг. окрім того що кукрі багатофункціональний ніж, він ще неймовірно гарний. і оточуючі на нього дійсно реагують досить прикольно))))

    • @ibisknives
      @ibisknives  Рік тому +2

      Самі юзаємо і кайфуємо. Проте це не панацея) Але ж як весело!

    • @Okshurdna
      @Okshurdna Рік тому +1

      @@ibisknives так, ножів має бути різних і багато)))) і ще не найшовся дизайнер який вигадав абсолютно універсальну річ. Мода приходить і відходить, а вічні цінності є вічні цінності)))))

  • @Survive533
    @Survive533 Рік тому +1

    Довелось рас в житті точити ніж за допомогою піску та змоченої палиці, і повірите це дієвий спосіб тільки забагато часу займає.

  • @Nick12470
    @Nick12470 Рік тому +3

    Написав коментар, розказав це рідним і мама сказала, що бачила як дід коли працював на будівництві точив ніж об цеглу та шифер ( коли шифером то мочив його водою і точив як звичайно), бо не було мусатів під рукою а нарізати продукти на обід хотілося, а коли відправляли на картоплю то там де не було каменів точив або від іншого ножа , або якщо не було то точив від того що завжди було і це була лопата, я так розумію тоді було байдуже як точити головне нарізати і поїсти )

  • @volodymyrets.v
    @volodymyrets.v Рік тому +2

    А ще є один підвид з назвою БАЛАБОЛО, часто зустрічається в наших селах, ніж для максимально балабольських робіт, від розрізання гарбузу свиням, до чищення фрези мотоблока. Виготовляється з шматка будь чого твердішого за алюміній і гостриьься один раз в житті, під час його виготовлення.
    В мого баті в селі є такий😅

  • @dmytroschasniy8605
    @dmytroschasniy8605 Рік тому +3

    Якщо точити об чашку чи тарілку здається несерйозним, завжди під рукою є унітазний бачок - під кришкою велика площа неглазурованої кераміки. Ще й сісти можна досить зручно))
    Хто поставив собі інсталяцію явно прогадав.

    • @ibisknives
      @ibisknives  Рік тому +1

      Добрий день!
      Ви перемогли в розіграші ножів з Гострої Каші №24. Напишіть нам в дірект Instagram для того, аби ми відправили його вам)

    • @dmytroschasniy8605
      @dmytroschasniy8605 Рік тому

      Оце так несподіванка)) Дякую, написав 👍@@ibisknives

  • @TheKlavierR
    @TheKlavierR Рік тому +2

    Маю саморобну систему заточки під апекс, але колі лінуюсь її витягати, то правлю ніж на краєчку кам'яної ступки. Ступка трохи страждає, але ніж править.

  • @anton_siryk
    @anton_siryk Рік тому +1

    Бачив саморобну систему, за допомогою якої через втулку один з одним скріплялись пелюсткові круги і все це чудо кріпилось на "болгарку". Видовище не саме приємне (і травмобезпечне) чесно кажучи

  • @Lokikiss
    @Lokikiss Рік тому +7

    Сама більша біль мого серця при заточці ножа коли я дивився Русіка. Тяжко забути "блюре м4" .Дай боже міцної психіки тому хто це вирішить побачити

    • @АндрійХоменко-е7ы
      @АндрійХоменко-е7ы Рік тому +1

      Так той упоротий і Benchmade 810 Contego M390 на наждаку гострив)))

    • @Lokikiss
      @Lokikiss Рік тому

      @@АндрійХоменко-е7ы не ламай психіку. Я і так після його перегляду погано сплю ночами. Там він все на нождаку точить. Я дивився пив валерьянку зажовував валідолом коли мене відкачували у реанімації після перегляду його роликів.

    • @Sumnakuno
      @Sumnakuno Рік тому +3

      ​​​@@АндрійХоменко-е7ы Хто біль упоротий Русік чи той що дав точити?)))😢 Гріша, наточиш безкоштовно?😊

  • @jeziiikdnepr635
    @jeziiikdnepr635 Рік тому +2

    Не буду вигадувати 'методи загострення', цим поділяться самі затяті та віддані цій справі люди,але те,що підточити знання за допомогою ваших оглядів,такий спосіб вітається.Дякую за можливість 'не тупо' провести час,а з цікавим і дотепним контентом.
    До речі, тільки десь дві неділі назад почав робити собі "мачете"(скоріше Паранг) з старої пилки по дереву 'Дружба'.Майже завершив,залишилися останні кроки,а тоді вже начувайся бур'ян і 'не чуди! пластилін!'😂

  • @panda.ukreinian
    @panda.ukreinian Рік тому +2

    Розвести водою землю до стану жиденької каші ,нанести на дошку, шматок ременя або стропи, трохи терпіння і можна наточити ніж .

  • @wolhva5866
    @wolhva5866 Рік тому +3

    Доречі по селу багато було великих ножів. Розклепаних зі швореню, тобто куска арматури.

  • @АнатолийСантех
    @АнатолийСантех Рік тому +1

    Дуже покоробила заточка ножа на болгарці на будівництві звичайним диском пометалу. Лезо згоріло відразу. Також здивувала заточка знову ж на болгарці але диском з наждачкою для шліфування. В умілих руках заточка на наждачкі вчилася досить дієвою.

  • @Igor70777
    @Igor70777 Рік тому +1

    Прочитав кілька коментарів що в наших краях мачете нідочого. Буквально цього тижня чистив у селі свій спадковий запущений сад. Повірте - поряд з сокирою, садовою пилою і мотокосою, мачете дуже навіть помічне. Кожен інструмент має свою функцію. Мачете я якраз для такого купував. І ця покупка виправдала себе повністю.

    • @wescor8365
      @wescor8365 Рік тому

      Було бажання теж купити, люблю гарні форми😊😊😊
      ,Але раз на кілька років брати , не взяв. Щойно згадав, перероблене з обласної коси , з руків'ям десь валялося

  • @СергійНенич-к7ь
    @СергійНенич-к7ь 4 місяці тому

    Молодці 👍🏻,гарно підготувалися. Так само потрібно готуватися до інших гострих каш, бо часто буває, що тема є, а інформації немає, тільки пуста балаканина.

  • @Sheringun
    @Sheringun Рік тому +1

    Сиділи в гуртожитку (ДНУ гуртожиток 2 привіт) вирішив порізати ковбаски, почав в голос скаржитись що ніж аж зовсім ніхрена не ріже і шо треба пошукати хоч якусь точілку
    В кімнаті сидів - Василь, з кімнати навпроти, почув моє негодування, вихватив ніж зі словами "ща я все зроблю" і вийшов з кімнати, я за ним
    Він дійшов до сходинок, сів та почав шукати частину сходинок яка найбіль зглажена взуттям і почав точити мій ніж. Не скажу шо це супер варіант але ніж став різати краще
    Отже варіант заточити ніж це сходи.

  • @NN-lr1ck
    @NN-lr1ck Рік тому +1

    Доброго дня ,не маючи мусату на роботі часто виправляю ніж звичайним електродом для зварювання.

  • @sergeymax9585
    @sergeymax9585 Рік тому +2

    Називати всі ці ножики "мачете, це так само як в повсякденному спілкуванні всі позашляховики називають джипами, чи копіювальні апарати ксероксами.
    Не самий дикий спосіб, але в мене бабуся завжди точила ножа об сходинку цегляного порогу хати. Відбувалось це так. В селі дідусь з бабусею тримали свинку на свіжину. Тримали її звісно ж в хліві, там же і тримався різний корм для тварин. Для її відгодівлі використовувалось в тому числі батвиння буряків. Батвина нарізалась доволі таки величеньким ножиком самопального виробництва. Цей ножик стирчав в дверях хліва. Так от коли потрібно було нарізати батвини, бабуся брала цей ножик, корзину і йшла на город, повз хату. І от обовязково той ножик точився об сходинку цегляного порогу хати.

  • @tarikb6448
    @tarikb6448 Рік тому +2

    сама прикольна заточка- це коли чоловік у відрядженні, а ножі вдома весь час гострі 😂

  • @valeriyo5308
    @valeriyo5308 Рік тому +1

    У мене у бабусі в селі був гарний такий ножик в господарстві. Ніхто його мачете не називав. Але довжина леза була сантиметрів 30. Використовувався щоб з кропиви свинці салат Цезар нарізати.

    • @wescor8365
      @wescor8365 Рік тому

      Теж, десь в дальньому кутку гаража, де миши срати ходити бояться 😊😊😊 стоять і в мене , у банці з-під фарби 3кг , в маслі стоять такі красені, до 10 шт. Кілька зверху було , то використовував, дійсно як міні мачете для чегарника підійде

  • @Roman29.01.S
    @Roman29.01.S Рік тому +3

    Вітаю , дякую за відео про мачете та їх різновид. 👍
    Цікаво чи буде тема про сокири , томагавки і. Т. Д.

  • @MasyaVes
    @MasyaVes Рік тому +1

    Мій спосіб швидкого загострення це використання твердої пластини для металообробних верстатів яка одягнена в мене на ключах

  • @hakuto6814
    @hakuto6814 Рік тому

    Мачете це мрія кожного чоловіка) , як середньовічний меч , лук , ніж ) , пістолет , гвинтіка , )

  • @СергейЕрошин-х5с

    Зворотня сторона керамічної плитки. Можна до бриття волосся заточити.

  • @AlexGvinder
    @AlexGvinder Рік тому +1

    Декілька цікавих і дієвих засобів підправити ніж, що бачив:
    -У Глєба Скоробогатова - різець від токарного станка, за рахунок твердості - непоганий мусатик) на відео з блейдшоу бачив схожу концепцію, але вже з цивільним руків'ям і тд
    -на американському ютюбі десь натикався на концепцію шкіряного гаманця-бііолда, який має всередині додатковий лист шкіри , який покривається пастою і слугує для правки ножів. Звісно, бік з пастою закривається листком ще чи шкіри чи пластику, не пам'ятаю.
    Аналогічна концепція у тієї ж компанії - шкіряний браслет, теж з одного боку призначений для правки клинка

  • @ДенисДидык-е3б
    @ДенисДидык-е3б Рік тому +1

    Заточити ніж можна об плоский камінь який знайшли у воді, так як він шліфований то можна будет підправити ріжучу крайку

  • @AlexART79
    @AlexART79 Рік тому +2

    Як на мене, мачете, як назва цілого классу, це як "Ксерокс" чи "Памперс" )))
    Не всі копіювальні аппарати виробляє компанія "Ксерокс", але ми іх всі і навіть саму послугу назіваємо "ксерокс" (купив ксерокс "Панасонік", зробив ксерокс паспорта, тощо)
    Ну і на додачу, кроссовер від всюдохіда, звісно, відрізняється, але для великої більшості людей - це, все одно, "джип" 🙃 Навіть якщо це "Тойота" чи "Мерседес"
    Дякую за відео, панове!

  • @seerrhhiiii
    @seerrhhiiii Рік тому +1

    Колись клеїли з картону піраміди Хеопса і клали туди леза бритви, леза заточувалися космічною енергією (кінець 80-х початок 90-.х)

  • @Dima-dy2qh
    @Dima-dy2qh Рік тому +1

    Вітаю ножова спільнота, хочу запропонувати свій улюблений спосіб правки-заточки своїх ножів.
    Рецепт полягає в наступному:
    Беремо діамантову пасту (у моєму випадку це китайська паста 10/7 яка зберігається у шприці, доречі її вартість 1₴) наносимо її на будь який лист паперу і правимо чи навіть точимо свій улюблений ніж.
    Переваги:
    Мала вага
    Низька вартість
    Простота заточування

  • @ML-cy3xy
    @ML-cy3xy Рік тому +1

    Меч - це зброя для фехтування із певним характерним для цієї функції балансом. А великі ножі - це грос-месер, фальшіон, тесак, шашка і т. п. Ось вони справді родичі мачете, парангів, боло, кукрі та інших подібних тесаків.

  • @Janis_podoljanis
    @Janis_podoljanis Рік тому +3

    Ууууу заібумбааа, гай квітне Український ютуб))✊️✊️✊️✊️🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @andriinazar6856
    @andriinazar6856 Рік тому +2

    Дивлюся Вашу українську гостру кашу, прикольно. А на рахунок заточування ножів,то знаю, що можна це робити до електрода постоянки.

  • @xKrosek
    @xKrosek Рік тому +1

    Колись, під час КМБ, нам видали тупі саперні лопати, якими ми мали на залік копати окопи. І от… 130 чоловік, не заходячи на поац, точать об асфальт плацу лопати з характерним звуком і так швидко, щоб за це не прилетіло від начальника частини… А потім ці лопати рубали коріння, дерн, глину, а одна навіть гадюку перерубала в лісах Житомирщини.

  • @timeofthink7271
    @timeofthink7271 Рік тому +1

    моя бабця точила ножі об сходи підїзду, після чого кухонний Victorinox набув незабутніх візерунків)