Лудогорец - Черно море 1:2 (4:1 при дузпите, полуфинал реванш Sesame Купа на България)

• Опубліковано 10 тра 2023
  • Лудогорец се класира за финала в турнира Sesame Купа на България след драматично изпълнение на дузпи срещу Черно море.
    Редовното време завърши при 1:2 в полза на "моряците". На „Хювефарма Арена“ в Разград варненци откриха резултата в 55-ата минута чрез Васил Панайотов, а равенството бе възстановено три минути по-късно след гол на Спас Делев. В заключителните секунди на мача Матеус Машадо реализира и това прати двубоя в продължения, където нови голове не бяха вкарани.
    След изпълнението на дузпи всички играчи на разградчани отбелязаха, а пропуски на Илиев и Пашеко изпратиха "орлите" на финал в надпреварата.