ПОДОРОЖНИК НЕОБХІДНО КОРИСНИЙ. КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 вер 2024
  • Подорожник відомий протизапальними та ранозагоювальними властивостями. Ця лікарська трава багата на вітаміни, мінерали, кислоти і ферменти.
    Лікувальні властивості подорожника використовують у всьому світі протягом сотень років. Ця рослина містить низку ефективних хімічних компонентів, у тому числі: вітаміни (А, С, РР, В2); кальцій; флавоноїди; алкалоїди; терпеноїди; жирні кислоти; полісахариди.
    Чим корисний подорожник
    подорожник ефективний як ранозагоювальний, противиразковий, протидіарейний, протизапальний, антибактеріальний та противірусний засіб.
    Подорожник має бактерицидні та ранозагоювальні властивості, тому використовується зовнішньо в лікуванні хвороб шкіри - від алергічного висипу до гнійних фурункулів.
    Чим корисний подорожник для кишківника?
    Подорожник має протидіарейні властивості, знімає запалення та знищує патогенні мікроорганізми. Ефективний при запорах та дисбактеріозі. Сприяє відновленню слизової оболонки та нормалізує процес травлення.
    Чим корисний подорожник для печінки?
    Подорожник підтримує функцію печінки та сприяє виведенню жовчі при гепатиті та обструктивних хворобах печінки. Речовини, що містяться у складі цієї рослини підтримують та зміцнюють організм, допомагають у боротьбі з вірусами. Проте вони не можуть бути основним засобом лікування захворювань печінки.
    Чим корисний чай із подорожника?
    Чай з подорожника має загальнозміцнюючі властивості і корисний при захворюваннях дихальних шляхів. Його п'ють для виведення мокротиння з легенів, для полегшення симптомів застуди, у тому числі болю в горлі та кашлю, а також для прискорення регенерації тканин.
    Запальні процеси в нирках та сечовому міхурі так само вдається усунути за допомогою цієї рослини.
    Благотворно впливає на нервову та вегетативну систему, показаний як заспокійливий засіб без снодійного ефекту.
    Подорожник покращує апетит та активує вироблення ферментів для ефективного травлення.
    Також подорожник використовується для лікування ракових пухлин. У його листях є багато корисних мікроелементів, які перешкоджають розвитку метастазів, стримуючи їх інтенсивне зростання.
    Настоянка з листя подорожника має загальний імунозміцнюючий ефект. Іноді подорожник призначають за низького рівня лейкоцитів. Наприклад після хіміотерапії. Ця рослина збільшує утворення лейкоцитів.
    Сире листя подорожника можна прикладати в подрібненому, кашкоподібному вигляді до хворих місць: пошкодженої шкіри, ран, трофічних виразок, екзем. Не варто цього робити лише у разі варикозного розширення вен та тромбофлебіту. Свіжий сік надасть бактеріостатичний, ранозагоювальний та заспокійливий ефект.
    Подорожник дезінфікує рани та швидко зупиняє кровотечу. До ран прикладають тільки промите у воді листя, що росте далеко від доріг. Їх можна прив'язувати повністю або подрібненими - у вигляді компресу. Діяти він почне одразу, одночасно зменшуючи біль.
    Подорожник застосовують також у косметології: відваром із листя обполіскують волосся, замороженими кубиками настою протирають обличчя.
    Цікаво те, що листя звичайного подорожника можна вживати в їжу поряд зі звичною нам зеленню, наприклад, петрушкою, кропом тощо. Дуже корисно й доволі смачно виходить, якщо додати порізану зелень подорожника в яєчню, в овочеву запіканку, або просто зварити борщ, суп, поклавши подорожник.
    Як лікувальну сировину використовують листя. Їх зрізують протягом літа подалі від доріг та підприємств з хімікатами. Потім їх перебирають, промивають проточною водою та сушать у закритому від сонця місці. Висушене листя ще раз сортують, викидаючи всі пожухлі, і зберігають у дерев'яних ящиках або полотняних мішках не більше 3 років. Подорожник визнано офіційною медициною, тому його можна придбати в аптеці в різних видах,або зібрати самим.
    Цвісти подорожник починає вже навесні, цей процес триває до закінчення літа. Плодоносить подорожник із червня по жовтень.
    Сік - найцінніший компонент, який можна використовувати відразу ж, а так само заготовляти про запас. Використовують для соку всі частини рослини, крім кореневища. Листки, суцвіття зрізають, промивають або обдають окропом, а потім подрібнюють за допомогою м'ясорубки. Кашиці потрібно дати трохи постояти (10-15) хвилин, а потім добре віджати з неї сік за допомогою марлі. Сік потрібно прокип'ятити та закрити у стерильні пляшки. Зберігати його можна у холодильнику протягом 2 місяців.
    Насіння збирають, коли вони повністю дозріють, відокремлюють від лушпиння, висушують і зберігають окремо в приміщенні, що провітрюється.
    Протипоказання
    Схильність до алергічних реакцій, індивідуальна непереносимість цієї рослини
    Підвищена кислотність, надмірна секреція шлункового соку.
    Схильність до утворення тромбів.
    #подорожник #користьподорожника #листяподорожника

КОМЕНТАРІ • 4