Dziękuję za udostępnienie tego spektaklu. Jestem pod wrażeniem gry aktorskiej, oni są tacy autentyczni. A z tego, co sie orientuję, pani grajaca Mamę, nie była nawet zawodową aktorką, tylko została zauważona z uwagi na piękną mowę w gwarze. I zoabczcie Państwo, nie ma tu dynamiki współczesnego Jamesa Bonda, jest spokój, równowaga statyczne kadry, a jednak przez ponad godzinę oderwać się nie można. To jest właśnie głęboki przekaz.
Panie Zbyszku bardzo Panu dziekuje ze dzieki Panu moglam po 44 latach obejrzec ten WSPANIALY spektakl telewizyjny ❣️wspaniali Aktorzy i Slaska Mowa taka ktora znalam i znam do dziasiaj z mojego rodzinnego domu i dawniej z tak zwanego placu ❣️takim slaskim jezykiem mowili moi pradziadkowie ,dziadkowie ,rodzice i wszyscy prawdziwi Gornoslazacy . Tematyka tego spektaklu nie jest mi wcale obca . Tak zyly rodziny na Slasku ,jedni tam a drudzy tu a tematyka tego spektaklu jest wierna kopia zycia w wielu slaskich rodzinach . A, Pan rezyser znal to zycie i to bardzo dobrze znal wiec tak powstalo jego spektakularne dzielo ❣️pozdrawiam z Nordrhein Westfalen P.s Lezki w oku sie zakrecily i te wszystkie wspomnienia wrocily i ta mowa slaska ktorej juz na Slasku malo co slychac
Perełka reżyserska i arcydziełko doskonałej gry aktorów. Jednakowoż wyjątkowo przygnębiające i ponure w treści. Wręcz wstrząsające. Można tylko domyślać się reakcji cenzorów na zamkniętej kolaudacji i soczystych uwag pod adresem Kutza. Dogłębna i doszczętna krytyka rzeczywistości politycznej i społecznej PRL, taka "po śląsku".
Nie jestem Ślązakiem,nic mnie nie łączy z tą kulturą ale... Obejrzałem przed chwilą ten spektakl z ogromnym zaciekawieniem ,brakło mi słów żeby opisać emocje jakie towarzyszyły mi podczas tego aktorskiego święta jakie wydarzyło się w tym małym zabrzańskim domku. Właściwie po raz pierwszy zobaczyłem prawdziwych polskich patriotów. Ten spektakl powinni zobaczyć wszyscy Polacy.Dzisiaj każdy z nas ma kogoś bliskiego kto wyjeżdża za chlebem gdzieś daleko do innych krajów.Nigdy nie pomyślałem o dylematach ,które mogą temu towarzyszyć, a genialny Kazimierz Kutz pokazał nam te najważniejsze ostatnie chwile ,jak to wygląda na prawdę i ile emocji temu towarzyszy.Wielki teatr, ważny temat, wspaniała gra aktorska...
Patriotyzmem karmia ludzi tylko po to, aby nie opuszczali miejsca, gzie sa wykorzystywani do ostatka. A potem glodowa emerytura lub smierc, bo juz sily nie ma , aby z tej emerytury zyc
Czekałem na ten spektakl na YT wiele lat. Bardzo bardzo dziękuję. Ważna uwaga! To nieprawda, że spektakl miał premierę w 1989 roku! To był ostatni wyemitowany przed ogłoszeniem stanu wojennego Teatr Telewizji, prawdopodobnie w poniedziałek przed 13 grudnia 1981. Potem zniknął w podziemiu, podobnie jak Stanisław Bieniasz, autor który wyjechał do Niemiec. Niedługo po powrocie do rodzinnego Zabrza, został tam radnym a potem umarł w bardzo młodym wieku. Dramat jest wstrząsający nie tylko ze względu na treść bardzo pasującą do rzeczywistości grudnia 1981, także ze względu na wspaniałą grę aktorów.
Zastanawiam się, skąd się wzięło to przekłamanie o rzekomej premierze spektaklu w 1989 roku, a nie 1981. Całkiem możliwe, że Bieniasz w dniu emisji już był za granicą bez możliwości dowiedzenia się, że jego Stary portfel właśnie został wyemitowany, a potem rzeczywiście usiadła na dziele cenzura i tak przemyciła się, skądinąd wygodna dla modnej martyrologii, nieprawdziwa informacja o braku emisji w roku 1981. Emisja była, tylko komentarzy społecznych już nie było, bo nastał stan wojenny. Kutz miał ważniejsze sprawy na głowie albo nie był w ogóle o to pytany. Byłem widzem tego spektaklu i zrobił na mnie dramatyczne wrażenie, dlatego to pamiętam.
@@Marcin496 inny spektakl na podstawie Bieniasza miał premierę we wrześniu 1981. Rzeczywiście jak na Kutza to wyjątkowo ponura a nawet tragiczna wymowa sztuki. Jeżeli poszło to jako ostatnie przed 13 grudnia to było jak memento mori
@LaviniaX374 w jakich czasach? Dziś tysiąckroć więcej ludzi Polaków żyje na emigracji. Więc dlaczego to właśnie dziś uciekają z Polski? Wtedy każdy miał chleb i prace. Każdy! Dopiero po upadku komunizmu ciolki zrozumieli. Jak zaczęli być pomiatani wykorzystywani i wyrzucani z pracy w prywatnych firmach w tej nowej Polsce.
Obejrzałam na raty, ale w końcu się udało - i chcę Panu bardzo podziękować za udostępnianie tego wspaniałego spektaklu. Jest świetny! Bardzo poruszający i skłaniający do refleksji. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)
Ja właśnie TEŻ. Od niej zaczynała się emisja programu telewizji polskiej w Katowicach. Ale nie wiem, jaki jest jej tytuł a nagranie jest tutaj słabe :)(
Ciekawy film. Obejrzalam pierwszy raz, ale prawda taka byla i teraz podobna jest- ale w garniturach i krawatach z internetem 🤷♀️ Jednak, bez milosci, wzajemnego zrozumienia. Egoizm, roszczeniowosc, klamstwa, zlodziejstwo do POTEGI 🤮🦆😫Dziekuje, za udostepnienie filmu🇵🇱 💕 🇸🇪 pozdrawiam serdecznie i zycze Zdrowych, Spokojnych Swiat oraz lepszego wzajemnego zrozumienia oraz komunikacji w realu!!!!!😢
Film filmem. Ale dlaczego tego w polskich tv nie puszczają , to niech sobie każdy sam sobie odpowie... Ludzie są płytcy i zwierzęcia li dziś. Sądzę, że mało kto by ten spektakl dziś zrozumiał.
Pozwolę sobie na polemikę :) Powodzenie, którym cieszą się spektakle o tematyce górnośląskiej, grane po obu stronach przysłowiowej Brynicy (Cholonek, Mianujom mie Hanka, Piąta Strona Świata, Nikaj, Beboki, Czarna Ballada itd.) jaskrawo pokazuje, że "rynek" na tę tematykę jest - i to bardzo prężny! Ludzi poszukujących informacji o swojej tożsamości, albo tylko o historii ziemi, z którą zostali związani faktem urodzenia (na co nie mieli przecież wpływu) lub świadomego wyboru, jest całe mnóstwo. I to wśród wszystkich pokoleń! Ja ten spektakl pierwszy raz obejrzałem na początku lat dziewięćdziesiątych, gdy miałem dwadzieścia lat. Dzięki niemu wreszcie zrozumialem mechanizm ówczesnej "schizofrenii": No bo jak to? Starzy - już wtedy - ludzie, walczący kiedyś "o polskość tych ziem" siedzieli w "ENERFIU"? Czyli w państwie, przeciwko któremu kiedyś stanęli do zbrojnego boju??? Coś mi się tu "mocno nie zgadzało"! A przypominam, że wtedy istniały "Niemcy Lepsze" i "Niemcy Gorsze"! "Lepsze", to Honeckerowskie NRD - do tego "Raju" Górnoślązacy jakoś nie garnęli się emigrować... A do tych "wstrętniejszych" jechali masowo. Bynajmniej nie ochoczo, tylko z przymusu ekonomicznego. Co absolutnie zrozumiałe: każdy mając do wyboru nędzę lub godność - wybierze tę drugą. A gdy na to wszystko "nałożymy" starą mądrość: Nie przesadza się starych drzew, powstaje iście tragiczny dramat, na miarę "Antygony" - gdzie nie ma dobrego rozwiązania: każde z dostępnych jest złe i bohaterowi finalnie zaszkodzi. Serdecznie pozdrawiam!
@@SlaSla37 zgadzam się, temat śląskiej kultury i tożsamości jest bardzo ciekawy, przynajmniej dla mnie (ja jestem z Dolnego Śląska a korzenie mam bardzo różne z różnych stron rodziny, od centralnej Polski z dziada pradziada po włoskie od czasów Powstania Styczniowego). Z ogromnym przejęciem oglądałam np. serial "Blisko, coraz bliżej", pokazujący dzieje jednej rodziny w kilku pokoleniach na tle historycznych wydarzeń, jak Powstania Śląskie czy obie wojny światowe. Albo "Paciorki jednego różańca", z tą samą panią Martą w jednej z głównych ról. Takie właśnie filmy, seriale czy spektakle powinny być pokazywane w tv, a nie jakieś tasiemce o próżnych ludziach.
Witam i bardzo dziękuję za udostępnienie tego znakomitego, unikatowego spektaklu 🤝👍🎭📺👌 Czy udostępni Pan jeszcze jakieś legendarne i znakomite, archiwalne spektakle TEATRU TELEWIZJI❓, czy mogę podać kilka tytułów ❓ Kłaniam się i pozdrawiam 🖐🍺🍺🍻🙋♂
Dzień dobry, niestety nie umiem tu pomóc. To jedno nagranie mam powiedzmy z "przyczyn rodzinnych". Nie posiadam niestety dostępu do archiwów, sam szukam tam "znajomości". "Stary porfel" umieściłem bo nigdzie indziej żadnej kopii nie znalazłem i jest to jedyna w sieci - a chciałem zachować jako pamiątkę i dać szanse innym zerknąć zanim zniknie. Jeżeli ma Pan jakieś tytuły ciekawe - to chętnie poznam. Nie umieszczę zapewne (bo nie mam) ale może uda mi się je gdzieś obejrzeć i czegoś nowego się dowiem :).
Wyjechalam z Polski na stale do USA w 1987, szesc lat po moich rodzicach, nie rozumiejac wtedy, co to oznaczalo. Czasem mysle, jak moje / nasze zycie wygladaloby, gdybysmy zostali. Moje dorosle juz dzieci nie znaja Polski. Moi rodzice umarli, i z nimi umarla nasza prywatna polska historia. Emigranci to ludzie znikad.
Jedyna "amatorka" w obsadzie - ale jakże utalentowana!!! Dla mnie scena w "Paciorkach", gdy Habrykowa orientuje się, że jej mąż już nigdy nie wstanie "na śniodanie" jest jedną z najbardziej wstrząsających w historii kina. Nie tylko polskiego, ale i światowego!
Pouczające, młodziaki i tzw "dzisiejsi współcześni"moderatorzy naszego życia wiele by sie mogli nauczyć, wiele,a nie tylko oszustw, złodziejstwa, mielenia jezorem i hazardu jak ten caly Kamil Samuś z Cudnowa,czy inni, którym bliższe oszustwa i przekręty jak uczciwa praca.
Zawsze pilnowałam teatru TV. A tego spektaklu nie widziałam. Taki niby u nas jest bissnes, co to niby wszystko sponsoruje, nawet prognoza pogody w radiu ma sponsora. A teatr tv ma sponsora, robi jakieś spektakle ?
Dziękuję za udostępnienie tego spektaklu. Jestem pod wrażeniem gry aktorskiej, oni są tacy autentyczni. A z tego, co sie orientuję, pani grajaca Mamę, nie była nawet zawodową aktorką, tylko została zauważona z uwagi na piękną mowę w gwarze. I zoabczcie Państwo, nie ma tu dynamiki współczesnego Jamesa Bonda, jest spokój, równowaga statyczne kadry, a jednak przez ponad godzinę oderwać się nie można. To jest właśnie głęboki przekaz.
Panie Zbyszku bardzo Panu dziekuje ze dzieki Panu moglam po 44 latach obejrzec ten WSPANIALY spektakl telewizyjny ❣️wspaniali Aktorzy i Slaska Mowa taka ktora znalam i znam do dziasiaj z mojego rodzinnego domu i dawniej z tak zwanego placu ❣️takim slaskim jezykiem mowili moi pradziadkowie ,dziadkowie ,rodzice i wszyscy prawdziwi Gornoslazacy . Tematyka tego spektaklu nie jest mi wcale obca . Tak zyly rodziny na Slasku ,jedni tam a drudzy tu a tematyka tego spektaklu jest wierna kopia zycia w wielu slaskich rodzinach . A, Pan rezyser znal to zycie i to bardzo dobrze znal wiec tak powstalo jego spektakularne dzielo ❣️pozdrawiam z Nordrhein Westfalen
P.s Lezki w oku sie zakrecily i te wszystkie wspomnienia wrocily i ta mowa slaska ktorej juz na Slasku malo co slychac
Perełka reżyserska i arcydziełko doskonałej gry aktorów. Jednakowoż wyjątkowo przygnębiające i ponure w treści. Wręcz wstrząsające. Można tylko domyślać się reakcji cenzorów na zamkniętej kolaudacji i soczystych uwag pod adresem Kutza. Dogłębna i doszczętna krytyka rzeczywistości politycznej i społecznej PRL, taka "po śląsku".
Spektakl? O nie! Toż to dokument
Dziękuję
Nie jestem Ślązakiem,nic mnie nie łączy z tą kulturą ale...
Obejrzałem przed chwilą ten spektakl z ogromnym zaciekawieniem ,brakło mi słów żeby opisać emocje jakie towarzyszyły mi podczas tego aktorskiego święta jakie wydarzyło się w tym małym zabrzańskim domku.
Właściwie po raz pierwszy zobaczyłem prawdziwych polskich patriotów.
Ten spektakl powinni zobaczyć wszyscy Polacy.Dzisiaj każdy z nas ma kogoś bliskiego kto wyjeżdża za chlebem gdzieś daleko do innych krajów.Nigdy nie pomyślałem o dylematach ,które mogą temu towarzyszyć, a genialny Kazimierz Kutz pokazał nam te najważniejsze ostatnie chwile ,jak to wygląda na prawdę i ile emocji temu towarzyszy.Wielki teatr, ważny temat, wspaniała gra aktorska...
Patriotyzmem karmia ludzi tylko po to, aby nie opuszczali miejsca, gzie sa wykorzystywani do ostatka. A potem glodowa emerytura lub smierc, bo juz sily nie ma , aby z tej emerytury zyc
@@malcolmx5618 zobacz paciorki różańca też ta sama obsada
Bardzo dziękuję, bardzo wzruszająca sztuka.
Czekałem na ten spektakl na YT wiele lat. Bardzo bardzo dziękuję. Ważna uwaga! To nieprawda, że spektakl miał premierę w 1989 roku! To był ostatni wyemitowany przed ogłoszeniem stanu wojennego Teatr Telewizji, prawdopodobnie w poniedziałek przed 13 grudnia 1981. Potem zniknął w podziemiu, podobnie jak Stanisław Bieniasz, autor który wyjechał do Niemiec. Niedługo po powrocie do rodzinnego Zabrza, został tam radnym a potem umarł w bardzo młodym wieku. Dramat jest wstrząsający nie tylko ze względu na treść bardzo pasującą do rzeczywistości grudnia 1981, także ze względu na wspaniałą grę aktorów.
Zastanawiam się, skąd się wzięło to przekłamanie o rzekomej premierze spektaklu w 1989 roku, a nie 1981. Całkiem możliwe, że Bieniasz w dniu emisji już był za granicą bez możliwości dowiedzenia się, że jego Stary portfel właśnie został wyemitowany, a potem rzeczywiście usiadła na dziele cenzura i tak przemyciła się, skądinąd wygodna dla modnej martyrologii, nieprawdziwa informacja o braku emisji w roku 1981. Emisja była, tylko komentarzy społecznych już nie było, bo nastał stan wojenny. Kutz miał ważniejsze sprawy na głowie albo nie był w ogóle o to pytany. Byłem widzem tego spektaklu i zrobił na mnie dramatyczne wrażenie, dlatego to pamiętam.
@@Marcin496 inny spektakl na podstawie Bieniasza miał premierę we wrześniu 1981. Rzeczywiście jak na Kutza to wyjątkowo ponura a nawet tragiczna wymowa sztuki. Jeżeli poszło to jako ostatnie przed 13 grudnia to było jak memento mori
Dlaczego uciekł do Niemiec? Mógł zostać jak inni Polacy.
Kto zyl w tamtych czasach to rozumie dlaczego wiele rodzin wyjezdzalo
@LaviniaX374 w jakich czasach? Dziś tysiąckroć więcej ludzi Polaków żyje na emigracji. Więc dlaczego to właśnie dziś uciekają z Polski?
Wtedy każdy miał chleb i prace. Każdy! Dopiero po upadku komunizmu ciolki zrozumieli. Jak zaczęli być pomiatani wykorzystywani i wyrzucani z pracy w prywatnych firmach w tej nowej Polsce.
Obejrzałam na raty, ale w końcu się udało - i chcę Panu bardzo podziękować za udostępnianie tego wspaniałego spektaklu. Jest świetny! Bardzo poruszający i skłaniający do refleksji. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)
Dziękuję ślicznie ❤️🇵🇱🍀😘
Perełka!Dzieki za wstawke!
Co za wspaniała PIEŚŃ na początku sztuki 🇵🇱
Obejrzałem jeszcze tego samego dnia. K. Kutz, geniusz rodem z Szopienic. Pozdrawia mieszkaniec Dąbrówki Małej.
Dzięki za dobry teatr ❤❤❤
Polacy, walczcie o nasz umiłowany Kraj, i nasze Ziemie!
Po to aby być w "starym portfelu"
Polska jest sprzedana, walczyc mozna jedynie o to, aby wykopac tych darmozjazow na wiejskiej
Witam serdecznie i dziękuję 🤗❤️
Pozdrawiam ❤
Wspaniały spektakl. Oglądałam go pierwszy raz. Dziękuję🥲
Bardzo lubię tą Pieśń.BARDZO Pozdrawiam serdecznie wszystkich Helena
Ja właśnie TEŻ. Od niej zaczynała się emisja programu telewizji polskiej w Katowicach. Ale nie wiem, jaki jest jej tytuł a nagranie jest tutaj słabe :)(
@@hakade5846Wygoglowałem. Z wielkim trudem. To jest "Pieśń o Wiśle"
Ciekawy film. Obejrzalam pierwszy raz, ale prawda taka byla i teraz podobna jest- ale w garniturach i krawatach z internetem 🤷♀️ Jednak, bez milosci, wzajemnego zrozumienia. Egoizm, roszczeniowosc, klamstwa, zlodziejstwo do POTEGI 🤮🦆😫Dziekuje, za udostepnienie filmu🇵🇱 💕 🇸🇪 pozdrawiam serdecznie i zycze Zdrowych, Spokojnych Swiat oraz lepszego wzajemnego zrozumienia oraz komunikacji w realu!!!!!😢
Dziękuję ❤
Popłakałam się słuchając pieśni w wykonaniu zespołu Śląsk.
Dzień dobry 😊, bardzo dziękuję za ten film. Pozdrawiam serdecznie 😊
Dziękuję
😊😊😊Super
Kazdy miał swoje dylematy, dramaty i problemy większe lub mniejsze. Bieda w innych rejonach była dużo, dużo większa.
Aktorzy pięknie grali
Film filmem. Ale dlaczego tego w polskich tv nie puszczają , to niech sobie każdy sam sobie odpowie... Ludzie są płytcy i zwierzęcia li dziś. Sądzę, że mało kto by ten spektakl dziś zrozumiał.
nie puszczają w tv bo kiedy mają puszczać ? Jak ciągle tylko gliniarze , policjanci i policjantki , i tureckie seriale ! No to kiedy ?
Pozwolę sobie na polemikę :)
Powodzenie, którym cieszą się spektakle o tematyce górnośląskiej, grane po obu stronach przysłowiowej Brynicy (Cholonek, Mianujom mie Hanka, Piąta Strona Świata, Nikaj, Beboki, Czarna Ballada itd.) jaskrawo pokazuje, że "rynek" na tę tematykę jest - i to bardzo prężny!
Ludzi poszukujących informacji o swojej tożsamości, albo tylko o historii ziemi, z którą zostali związani faktem urodzenia (na co nie mieli przecież wpływu) lub świadomego wyboru, jest całe mnóstwo. I to wśród wszystkich pokoleń!
Ja ten spektakl pierwszy raz obejrzałem na początku lat dziewięćdziesiątych, gdy miałem dwadzieścia lat.
Dzięki niemu wreszcie zrozumialem mechanizm ówczesnej "schizofrenii": No bo jak to? Starzy - już wtedy - ludzie, walczący kiedyś "o polskość tych ziem" siedzieli w "ENERFIU"? Czyli w państwie, przeciwko któremu kiedyś stanęli do zbrojnego boju??? Coś mi się tu "mocno nie zgadzało"!
A przypominam, że wtedy istniały "Niemcy Lepsze" i "Niemcy Gorsze"!
"Lepsze", to Honeckerowskie NRD - do tego "Raju" Górnoślązacy jakoś nie garnęli się emigrować...
A do tych "wstrętniejszych" jechali masowo. Bynajmniej nie ochoczo, tylko z przymusu ekonomicznego. Co absolutnie zrozumiałe: każdy mając do wyboru nędzę lub godność - wybierze tę drugą.
A gdy na to wszystko "nałożymy" starą mądrość: Nie przesadza się starych drzew, powstaje iście tragiczny dramat, na miarę "Antygony" - gdzie nie ma dobrego rozwiązania: każde z dostępnych jest złe i bohaterowi finalnie zaszkodzi.
Serdecznie pozdrawiam!
@@SlaSla37 zgadzam się, temat śląskiej kultury i tożsamości jest bardzo ciekawy, przynajmniej dla mnie (ja jestem z Dolnego Śląska a korzenie mam bardzo różne z różnych stron rodziny, od centralnej Polski z dziada pradziada po włoskie od czasów Powstania Styczniowego). Z ogromnym przejęciem oglądałam np. serial "Blisko, coraz bliżej", pokazujący dzieje jednej rodziny w kilku pokoleniach na tle historycznych wydarzeń, jak Powstania Śląskie czy obie wojny światowe. Albo "Paciorki jednego różańca", z tą samą panią Martą w jednej z głównych ról. Takie właśnie filmy, seriale czy spektakle powinny być pokazywane w tv, a nie jakieś tasiemce o próżnych ludziach.
Historia kołem się toczy...
W polsce kwadratowym i zawsze pod górę.
Witam i bardzo dziękuję za udostępnienie tego znakomitego, unikatowego spektaklu 🤝👍🎭📺👌 Czy udostępni Pan jeszcze jakieś legendarne i znakomite, archiwalne spektakle TEATRU TELEWIZJI❓, czy mogę podać kilka tytułów ❓ Kłaniam się i pozdrawiam 🖐🍺🍺🍻🙋♂
Dzień dobry, niestety nie umiem tu pomóc. To jedno nagranie mam powiedzmy z "przyczyn rodzinnych". Nie posiadam niestety dostępu do archiwów, sam szukam tam "znajomości". "Stary porfel" umieściłem bo nigdzie indziej żadnej kopii nie znalazłem i jest to jedyna w sieci - a chciałem zachować jako pamiątkę i dać szanse innym zerknąć zanim zniknie.
Jeżeli ma Pan jakieś tytuły ciekawe - to chętnie poznam. Nie umieszczę zapewne (bo nie mam) ale może uda mi się je gdzieś obejrzeć i czegoś nowego się dowiem :).
@@zbyszekkrok5006 Witam ponownie 🤝- poproszę jakiś kontakt na priv ( mail ) ✒📜✉📝💻➡💻🙂 🖐🍺🍺🍻🙋♂
@@maciejdrewniak6731 zbyszek_krok@o2.pl
Dziękuję 😢
Bardzo dziękuję. Perełka. Ważny temat.
Wyjechalam z Polski na stale do USA w 1987, szesc lat po moich rodzicach, nie rozumiejac wtedy, co to oznaczalo. Czasem mysle, jak moje / nasze zycie wygladaloby, gdybysmy zostali. Moje dorosle juz dzieci nie znaja Polski. Moi rodzice umarli, i z nimi umarla nasza prywatna polska historia. Emigranci to ludzie znikad.
I Pani Marta Straszny, która grała również w Paciorkach jednego różańca.
Jedyna "amatorka" w obsadzie - ale jakże utalentowana!!!
Dla mnie scena w "Paciorkach", gdy Habrykowa orientuje się, że jej mąż już nigdy nie wstanie "na śniodanie" jest jedną z najbardziej wstrząsających w historii kina. Nie tylko polskiego, ale i światowego!
Doskonałe teksty.
Super teatr.
Tego pokolenia już nie ma.Czy tego typu problemy jeszcze istnieją? Chyba nie?
Kromka wspanialego chleba z super maslem polana prawdziwym miodem - nie dorowna frykasom ze sztucznymi slodyczami...
❤
Pouczające, młodziaki i tzw "dzisiejsi współcześni"moderatorzy naszego życia wiele by sie mogli nauczyć, wiele,a nie tylko oszustw, złodziejstwa, mielenia jezorem i hazardu jak ten caly Kamil Samuś z Cudnowa,czy inni, którym bliższe oszustwa i przekręty jak uczciwa praca.
Serce pęka.
Cala prawda o rodzinach ze slaska tak 64 wyjezdzala moja babcia spoczywa w oldenburg
Zawsze pilnowałam teatru TV. A tego spektaklu nie widziałam. Taki niby u nas jest bissnes, co to niby wszystko sponsoruje, nawet prognoza pogody w radiu ma sponsora. A teatr tv ma sponsora, robi jakieś spektakle ?
Nie, polakom obecnej chwili wysoka sztuka nie jest niezbędna.
Wystarczą tokszoły i cfelebryty.
Tak się debilizuje narody i obraca w niewolników.
Omg wie aus meinem leben 😢
Wszyscy powinni go obejrzeć a tym bardziej bez przerwy narzekający emeryci
❤❤❤
To chyba pierwowzor paciorków jednego różańca
Tam także miała porządnego chopa, z tym że też "bezbożnika"
Odwrotnie. Film powstał wcześniej.
Di b ciekawe😊🎉
👍👍👍👍👍👍😘🌲👀♥️♥️
Dla kasy wszyscy pójdą na dno......😂😂😂😂😂😂😂😂
Na dno ciagnie bieda.a on juz duzo wczesniej zrozumial.ze przestal coskolwiek znaczyc.😢
Wciąż aktualne.. niestety
Cieszyć się wam teraz wypada macie swoją kapitalistyczną lukratywna wolność
Mimo wielu mankamentów kapitalizmu to i tak na kolanach bym szedł do Częstochowy żeby tamto ,,kurestwo " nie wrocilo
Jak stary dziad xdd
No i co!!!!!!!!! Nareszcie mamy nowego GAULAITERA Tusska!Ktoś nas nieżle rozgrywa! Stawiam na City of London!
@@tadeuszwysocki1321 wolę tuska od kaczora ruska
Długo nie trzeba było czekać na jakiegoś pisowskiego kmiota.
@@justynapawletkoKaczor Rusków raczej nie lubi🤔
@@justynapawletkoA ja ani ruska ani szwaba
@@justynapawletkotussk to kumpel putina,kaczor z ruskimi nie trzyma