A Téboly Nagykönyve társasjáték

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 вер 2024
  • A Téboly Nagykönyve szabályainak áttekintése.
    A játék magyar kiadója és hivatalos forgalmazója a Reflexshop.
    Szerezd be tőlük első kézből a Téboly Nagykönyve játékot: bit.ly/2zA9dHL
    Reflexshop szaküzletek:
    1027 Budapest, Horvát u. 1-3.
    1067 Budapest, Eötvös u. 39.

КОМЕНТАРІ • 28

  • @danieldolhai5388
    @danieldolhai5388 5 років тому +2

    Üdv!
    Köszönet a vidiért :) Az átokkártyák mezőkre való felhelyezése nem volt tiszta számomra a játékhoz mellékelt szabálykönyv alapján. Írta, hogy amennyiben rálépünk a mezőre és van rajta átokkártya, akkor miképp érvényesül a hatása, de azt nem, hogy mi alapján kerülnek oda arra a mezőre ezek a bizonyos átokkártyák.

  • @adamgeiger478
    @adamgeiger478 3 роки тому

    Köszönöm szépen! Nagy segítség, pontos magyarázás.

  • @zsomlegend015
    @zsomlegend015 4 роки тому

    Ez a játék valami zseniálisan jo ! Köszönöm hogy benutattad !!!

  • @MetalAnimeLover
    @MetalAnimeLover 5 років тому

    Kedves d3meeples!
    Nagyon koszonom ezt a bemutatot, Ferjemmel mar nagyon vartuk, s titkon remeltuk, hogy megcsinalod. 😊

    • @d3meeples
      @d3meeples  5 років тому

      Köszi, remélem, hogy segít. :)

  • @korriban10
    @korriban10 5 років тому +1

    Köszönöm szépen...megérte kivárni. Profi munka...:D

    • @d3meeples
      @d3meeples  5 років тому

      John Cross , túlzás, de köszi. :)

  • @Helike96
    @Helike96 3 роки тому +1

    Szia, köszi a bemutatöt nagyon meggyőző volt, meg is rendeltem, már nagyon várjuk hogy kiprobálhassuk. A videó alapján egy dolog nem volt teljesen tiszta: az elemjelölőket mire kell használni?

    • @adamgeiger478
      @adamgeiger478 3 роки тому +1

      Szia nem tudom, hogy már megvan e a válasz. Mi úgy játszottuk, hogy az egyik 4 elemes átok leírásában az szerepel, hogy + 1 adott elemmel lehet feloldani a soron következő átkokat. Így ki rakod az elemjelölőket azokra az átok kártyák ra amikre ez érvényes.

    • @Helike96
      @Helike96 3 роки тому

      @@adamgeiger478 köszi a választ, közben nagy kedvenc lett, megtaláltuk a választ is 😄 De nagyon értékelem a segítséged

  • @davidbrettner7799
    @davidbrettner7799 4 роки тому

    Szia. Köszönöm a videót, nagyon jó lett. Egy olyan kérdésem lenne, ami nem volt világos a szabályban, hogy 1 db kettes értékű elemlapp eldobásával vehetek egy másik kettes ertékű elemlapot? És ha eldobok egy hármas értékűt akkor meg egy másik hármas ertékűt? (Nyilván azonos elemből vásárolok.)

    • @d3meeples
      @d3meeples  4 роки тому +1

      Köszi! A lényeg, hogy az eldobott elemkártyákon összeszámolod az értékeket és olyan értékű elemet vásárolhatsz, tehát pl. 3 db 1-es értékű vízzel is vehetsz egy 3-as értékű vizet. De igen, összességében ugyanannyi pontnyi elem elköltésével egy adott értékű elemkártyát vehetsz.

  • @amonsus
    @amonsus 5 років тому

    Szia!
    Most játszottunk végig 1 nagyon klassz menetet, azonban két kérdésünk lett, ami nem egyértelmű:
    1.) Írja a szabálykönyv, hogy lehet cserélni egymás között az elemkártyákat, de így nem igazán tűnt nehéznek az átkok megtörése
    2.) Amennyiben egy átkot mégsem törtünk meg, akkor az megmarad a következő körre is valamilyen formában? Úgy lenne értelme
    Köszi előre is!

    • @d3meeples
      @d3meeples  5 років тому

      Bálint Gautier , nem cserélni lehet, hanem a rekeszben (támogatáskészletben) lévő lapokat lehet használni. Ehhez persze be kell rakni a rekeszbe (ami költségekkel jár), emellett pedig a lapok ettől nem cserélnek gazdát, mindenkinek a saját dobópaklijába kerülnek a kártyak. Az átkok megtörésére minden fordulóban 5 kör áll a játékosok rendelkezésére, ha akár egy átok is megmarad, a könyvben lévő szörny ártó hatása érvényesül.
      Az első játszma után mindig érdemes újra elolvasni a szabálykönyvet, vagy akár megnézni egy videót.

    • @amonsus
      @amonsus 5 років тому

      @@d3meeples szia! Koszi szepen! Az atkos kerdes azonban arra vonatkozik, hogy amennyiben a szornyet nem sikerul legyozni mert egy atkot nem torunk meg pl akkor az atok tovabb kerule a kovetkezo szornyhoz is valamilyen formaban. Koszi! Boldog tebolymentes Karacsonyt!

    • @d3meeples
      @d3meeples  5 років тому +1

      Bálint Gautier , nem a következő szörnyre nem marad meg.

  • @TheAdamAdd
    @TheAdamAdd 4 роки тому

    Szia! Még a karantén elején rendeltem pár társasjátékot, hogy tudjunk mivel játszani a szabadidőnkben. A Téboly Nagykönyve nekünk nagyon bejött, sőt a kedvencünkké vált. Emiatt nézelődtünk az interneten, hátha van kiegészítője, és rábukkanton az "Vth elements" című kiegészítőre, de úgy tűnik ez még nincs Magyarországon, sőt még lehet külföldön is új (lehet tévedek). Te nem tudsz erről a kiegészítőről véletlenül valami több infót? Nagyon vágynánk rá. :D

    • @d3meeples
      @d3meeples  4 роки тому +1

      Hali!
      Konkrétat nem tudok, én úgy látom, hogy már megjelent, kapható, de hogy itthon mikor lesz ebből valami, az jó kérdés...

    • @TheAdamAdd
      @TheAdamAdd 4 роки тому

      @@d3meeples Remélem minél hamarabb. Köszi a választ! :)

    • @d3meeples
      @d3meeples  4 роки тому +1

      Itt kapható már angolul: www.gemklub.hu/the-big-book-of-madness-the-vth-element-kiegeszito.html

  • @mbalazs3544
    @mbalazs3544 4 роки тому

    köszi ez hazsnos volt

  • @gergohorvath6977
    @gergohorvath6977 5 років тому

    szeretlek

  • @arcanethievery
    @arcanethievery 5 років тому

    Szia! Köszi a videót! Ez a játék így elsőre a videó alapján kicsit indokolatlanul túlbonyolítottnak tűnik, ami egy kicsit fura, mert az illusztrációk alapján az ember egy ilyen viszonylag könnyed és "áramvonalasabb" (de böte kifejezés) játékra számítana. Lehet, hogy hülye a kérdés, de játék közben milyen érzésed/érzésetek van ilyen téren?

    • @d3meeples
      @d3meeples  5 років тому +2

      Szia!
      Igazából ilyen szempontból szokatlan egy kicsit a játék. Tényleg soknak tűnik pl. a 20 percnyi videó is róla, de játék közben én kimondottan könnyednek érzem. Valójában minden akciólehetőség egyszerű, nem tartozik hozzá túl sok szabály (pl. a hatások háromszorozását viszonylag hosszú elmagyarázni így videón, hogy tutira menjen az ember a különböző szintű varázslatokat is figyelembe véve, de közben meg pikkpkakk felfogható). Ugyanakkor elég sok izgalmas dolog van a játékban, ami nem megszokott, szerintem kimondottan egyedi, ez is lehet az oka, hogy a magyarázat hosszabb, szabálykönyvből tanulva meg úgy tűnik egészen sokaknak meggyűlik vele a baja. Mindenesetre szerintem nagyon megéri a befektetett munkát, mert egyrészt 1-2 játék után már inkább könnyedebb érzete van, másrészt meg szinte a legkooperatívabb játék, amivel valaha játszottam, itt tényleg muszáj egymás kártyáit használva igazán együttműködve haladnunk lépésről-lépésre. Én szeretem, és nagyon jónak tartom.

    • @arcanethievery
      @arcanethievery 5 років тому +1

      És mennyire jön elő az alfajátékos szindróma? Mondjuk persze ez függ attól is, hogy milyen a játékosok személyisége, de van olyan játék, ami kiküszöböli azt, hogy egy ember mondja meg, hogy mi legyen, ami néha zavaró, mert más így sosem tudja meg, hogy az ő döntése mennyire lett volna célravezető (Hanabi pl ettől mentes szerencsére). Meg mondjuk ha több mindenre kell figyelni, akkor egy ember csak nem tudja észben tartani a többi játékos varázslatát/elemkártyáját stb....

    • @d3meeples
      @d3meeples  5 років тому +2

      @@arcanethievery , én úgy gondolom, hogy ez a probléma nem játék-, hanem játékosfüggő. De lehet ebben fejlődni az alfának is, ha kap olyan visszajelzéseket, miszerint elrontja mások játékélményét. :) A kézben lévő lapok segíthetnek itt amúgy, azok nem nyílt infók, de amúgy is én úgy gondolom, hogy az a legjobb stratégia, ha a játékosok mindent megbeszélnek, majd az dönt, akinek a köre van. :)

    • @TheLuminousCleric
      @TheLuminousCleric 4 роки тому

      @@d3meeples Igen, a játék nem annyira bonyolult, mint azt a szabálykönyv átadja.

  • @TheLuminousCleric
    @TheLuminousCleric 4 роки тому

    Meglepően jó játék, de a szabálykönyvvel nem vagyok teljesen megelégedve. A lapok eldobása nem mindig egyértelmű, legalábbis nekem, mert két helyről is engedi a játék, de van amikor nem. Valamint... a magyar verzió még az első kiadás alapján készült, és nem tartalmazza az Erratát
    s3.amazonaws.com/geekdo-files.com/bgg167825?response-content-disposition=inline%3B%20filename%3D%22Big-Book_FAQ_1.3_EN.pdf%22&response-content-type=application%2Fpdf&X-Amz-Content-Sha256=UNSIGNED-PAYLOAD&X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=AKIAJYFNCT7FKCE4O6TA%2F20200913%2Fus-east-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20200913T034633Z&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Expires=120&X-Amz-Signature=2d0eae375751296427e692589543f4c74ad7feaa297692cfe758bc00c09f97fb
    Néhány varázsló hatása már kicsit máshogy van megfogalmazva, valamint azt hiszem a varázslatok között is van ilyen.