З Якої Доби СЗЧ Вважається Злочином? Консультує Військовий Адвокат

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 сер 2023
  • З Якої Доби СЗЧ Вважається Злочином?
    11 серпня 2023 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо усунення суперечностей у караності кримінальних правопорушень".
    Цим законом серед іншого внесено зміни до статті 407 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за самовільне залишення місця служби в умовах воєнного стану.
    Зокрема, до 11 серпня 2023 року частиною 5 статті 407 КК України була передбачена кримінальна відповідальність за самовільне залишення місця служби в умовах воєнного стану, однак не було зазначено скільки днів має тривати СЗЧ, щоб настала кримінальна відповідальність.
    Тобто фактично за один день безпідставної відсутності військовослужбовець міг бути притягнений до кримінальної відповідальності за цією статтею.
    Внесеними змінами встановлено, що кримінальна відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби в умовах воєнного стану настає, якщо тривалість відсутності більше трьох діб.
    Однак якщо самовільне залишення місця служби відбулося в бойовій обстановці, то сам факт такого залишення вже тягне за собою кримінальну відповідальність, незалежно від кількості днів відсутності.
    Тобто якщо військовослужбовець самовільно залишив місце служби не в бойовій обстановці - кримінальна відповідальність може настати за відсутність більше трьох діб, якщо ж безпосередньо в бойовій обстановці - злочином вважатиметься сам факт самовільного залишення місця служби.
    Як відомо, закон про кримінальну відповідальність, що частково пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи має зворотну дію у часі.
    Тому, ті особи, які самовільно залишили місце служби не в бойовій обстановці і СЗЧ тривало не більше трьох діб, не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ч.5 ст. 407 КК України.
    Нагадаємо, що відповідно ч.5 статті 407 КК України самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин, вчинені в бойовій обстановці, а так само ті самі дії тривалістю понад три доби, вчинені в умовах воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

КОМЕНТАРІ • 40

  • @user-gh7jk4tt6x
    @user-gh7jk4tt6x 4 місяці тому +5

    Надо у 95 квартала спросить,числятся в части, а сами с концертами выступают

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  4 місяці тому

      Чи відомо Вам в якій саме частині рахуються?

  • @user-dg8gx2vw2l
    @user-dg8gx2vw2l 2 місяці тому

    Я так розумію. Погуляв два дня. Приїхав побачили поїхав ще на два дні.

  • @user-gr3hk2mx8m
    @user-gr3hk2mx8m 2 місяці тому

    Доброго дня!Мене мобілізували,але я двічі раніше судимий по важким статтям(121ч1,121,ч2)відсиджиних 12років,як списатисся? Дякую!

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  2 місяці тому

      Доброго дня. Судимість не є підставою для звільнення.

  • @sergiyproskura7730
    @sergiyproskura7730 5 місяців тому

    Мені якісь клерки двічі за тиждень повідомили,що я у СЗЧ.Приїхав у бригаду,обложив матюками,показали,що ніякого СЗЧ і не було.Ті щенята на наступний день дзвонили,називали по імені-батькові,хоча у нас прийнято по позивним.

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  5 місяців тому

      Доброго дня. Якби було кримінальне провадження, Вам швидше за все телефонував би слідчий.

  • @user-wd4vs1fy3o
    @user-wd4vs1fy3o 7 місяців тому

    Не зрозумів, а якщо з частини піти, що тоді?

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  7 місяців тому

      Якщо тривало не більше трьох днів - адміністративна відповідальність

  • @user-yz5zj1ks9h
    @user-yz5zj1ks9h 7 місяців тому

    Якщо в/с сзч, то про це когось повідомляють, наприклад рідних чи військомат звідки його призвали, його подають у розшук чи як це відбувається?

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  7 місяців тому

      Доброго дня. Повідомляється ДБР та розпочинається розслідування. В рамках розслідування може бути оголошено розшук. Обовязку повідомляти рідних чи ТЦК немає

    • @user-yz5zj1ks9h
      @user-yz5zj1ks9h 7 місяців тому

      @@M.Kozachuk Дякую. А як взнати чи подавали в розшук? Брат в/с чекав на звільнення ( є рішення ВЛК ) і в цей час помер (серцево судинна недостатність). Нам видали довідку що він СЗЧ і дезертир.

    • @user-yz5zj1ks9h
      @user-yz5zj1ks9h 7 місяців тому

      @@M.Kozachuk знаходився в місті де його в/ч тільки проживав в гуртожитку.

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  7 місяців тому

      @@user-yz5zj1ks9h Потрібно добиватися обєктивного розслідування. Якщо повідомлення про СЗЧ безпідставне - мають виплатити одноразову грошову допомогу

    • @user-yz5zj1ks9h
      @user-yz5zj1ks9h 7 місяців тому

      @@M.Kozachuk Дякую. В сповіщенні про його смерть вказано, що згідно наказу командира частини віє є СЗЧ і дезертир

  • @user-wt7tj9zp4q
    @user-wt7tj9zp4q 9 місяців тому

    Якщо можна питання не по темі відео: Чи має в/ч законне право вивести військовослужбовця який перебуває на довгостроковому лікуванні поза
    штат?

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  9 місяців тому

      Зарахування військовослужбовців наказами по особовому складу в розпорядження посадових осіб, які мають право призначення на посади, для вирішення питання щодо дальшого їх службового використання допускається в разі, якщо військовослужбовці перебувають на тривалому лікуванні у зв’язку з отриманим пораненням або хворобою, отриманою в особливий період, чи у полоні, як заручники або інтерновані особи, - до їх повернення.

    • @user-wt7tj9zp4q
      @user-wt7tj9zp4q 9 місяців тому +3

      @@M.Kozachuk Зрозуміло, дякую..
      Коли в/с виконує завдання він потрібен, коли отримав поранення його викидають як собакау поза штат, з зарплатнею менше 1000гр. на місяць, як за них жити...
      Постає питання- за що ми воюємо?

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  9 місяців тому

      @@user-wt7tj9zp4q На період лікування виплати мають зберігатися. Зверніться до нас www.plc.vn.ua, ми вивчимо Ваше питання

    • @user-mt2kl9ke7h
      @user-mt2kl9ke7h 7 місяців тому

      ​@@M.KozachukДоброго дня! Як з Вами можна зв'язатися? (Телефон?)

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  7 місяців тому

      @@user-mt2kl9ke7h Доброго дня! Телефонуйте +380677752272

  • @user-bd6vx3mv5q
    @user-bd6vx3mv5q 7 місяців тому

    А как вообще трактовать сзч? Если я выведен допустим за штат, проживаю на съемной квартире потому что в части жить негде, каждый день прибываю на построение, а после всех распускают, как при таких условиях может быть сзч?

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  7 місяців тому

      СЗЧ (Самовільне залишення частини) це передбачене крнимінальним кодексом кримінально каране діяння. Наявність або відсутність винуватоті особи у вчиненні СЗЧ встановлює суд. До вироку суду особа вважається невинуватою. "Подали в СЗЧ" - це повідомлення про можливе вчинення злочину. Винен чи не винен вирішує виключно суд. Якщо припинили виплати, а в подальшому визнаний невинуватим - усе що не доплатли повинні компенсувати

  • @user-hr9rr3du7l
    @user-hr9rr3du7l 6 місяців тому

    А якщо в мене раніше була військова невідповідність?

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  6 місяців тому

      Ключове питання, чи є статус військовослужбовця. Невідповідність тут не матиме значення.

  • @p.i.p.s4758
    @p.i.p.s4758 6 місяців тому

    Бажаю здоров'я шановний! Скажіть будь ласка, така ситуація, я пройшов влк , дали висновок придатний , я його оскаржую , на оскарження потрібен час . В мене проблеми їде кровотеча з носа кожен день , ні хто не реагує . Я був самостійно у двох госпіталях , робив снімки , мені навіть давали направлення на операцію носа , але сама частина не дає направлення. Якщо я самостійно поїду і зроблю операцію як цивільна особа , і приїду одразу у частину . Що на мене за це чекає по закону ? Якщо не відкрили сзч .

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  6 місяців тому

      Радимо подати письмовий рапорт на імя командира.

    • @p.i.p.s4758
      @p.i.p.s4758 6 місяців тому

      @@M.Kozachuk а якщо , командир, зам комбата , комбат, начальник штабу, всі вони один колектив , друзі , усі заодно . В навіть до камбріга нічого не доїде . Що тоді ? А дихати тяжко бо протрузії та грижі, і кровотеча кожен н з носа , вже з літа .

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  6 місяців тому

      @@p.i.p.s4758 Я Вас розумію, але не впевнений чи зрозуміє суд...

    • @useruser2786
      @useruser2786 5 місяців тому +3

      @@M.Kozachuk а виявляється , що ми ще гірші , а ніж про нас думають наші вороги .

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  5 місяців тому

      @@useruser2786 ні, завжди вихід має бути…

  • @Mobilizatsiya
    @Mobilizatsiya 6 місяців тому

    З четвертої

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  6 місяців тому +1

      "...понад три доби", тобто може бути навіть 3 доби + 1 хвилина

    • @Mobilizatsiya
      @Mobilizatsiya 6 місяців тому

      @@M.Kozachuk Чудово

  • @lenahorbaruk313
    @lenahorbaruk313 5 місяців тому

    Добрий день,зять був пораннений,лікування,реабілітація.Повернення на фронт,почав дуже боятися,йому призначили психолога,відправили в Полтаву на лікування в псих,деспансер.Лікувався 2 місяца,4 січня відправили в частину писати рапорт,командир рапорт не підписує,відправляє на передову.Що робити?Бо зять хоче самовільно залишити частину.

    • @M.Kozachuk
      @M.Kozachuk  5 місяців тому

      За самовільне залишення частини передбачена кримінальна відповідальність. По завершенню лікування мали би провести військово-лікарську комісію для визначення ступеню придатності до військової служби.

    • @user-nu4ho7fp1d
      @user-nu4ho7fp1d Місяць тому

      ​@@M.KozachukДобрий день,та сама ситуація після лікарні в якій пролижав 2 тиж сказали зявитися в частину яка знаходилась в самому пеклі щоб написати рапорт на звільнення,а коли сказав шо з дружиною стою під лікарньою сказали що то невже підпишуть а з часом ти тільки вернись,хоть наказ на звільнення по догляду був підписанний 1,5 місяці тому так я і недочикався