PRESSING, Albin Kurti - 25.04.2019 | T7

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 428

  • @xhevdetqazimi991
    @xhevdetqazimi991 5 років тому +192

    Te jetosh ne shekullin e Albin Kurtit eshte fat i madh , por te mos jet Albini udheheqes i shqiptarve eshe fatkeqesi e madhe historike per kombin ...rrespekt per ALBIN KURTIN

    • @muratshehu4600
      @muratshehu4600 5 років тому +1

      Xhevdet Qazimi ALBIN KURTI KRYEMINISTER?
      Une nuk e njof nga afer kete njeri por me ato bemat e tij ne parament duke hedhur bomba me gaz nuk di ç'fare te them. Nuk ben nje politikan serioz keshtu, ai e permban urrejtjen se e mendon veten model ne sjellje me kundershtarin politik te tij. Do me thote ndonjeri, po ti nuk i njef keta kundershtar, se ata e meritojne sjelljen e Albin Kurtit. Ata mund te meritojne sjelljen e dikujt tjeter por jo te nje njeriu qe pretendon te marri ne dore fatet e popullit. Se kur mendon te vihesh ne krye do jesh per te gjithe. A mund ta luaj Albin Kurti kete rol kur sillet si bandit ne parlament? Apo qenia ne pushtet do ta beje me tolerant? Une per veten time nuk besoj. Gangsteri ne opozite, keshtu do te jete dhe ne pozite. Ky eshte mendimi im i dale nga nje sjellje e tij ne parlament si modeli me i keq i nje politikani qe ka per detyre te jape shembullin e njeriut tolerant, e jo te hedhe bomba ne parlament duke dhene nje shembull negativ ne marredheniet e njerezve me njeri-tjetrin.
      Le pastaj po te diskutojme emrin e partise se tij "vetevendosje" ne situaten aktuale. Ta kishte vene kete emer kur Kosova ishte nen yqmin e Serbise do ta kisha shpallur hero, por tani qe ajo eshte nen mbrojten e miqve tane, dhe shyqyr per kete, nuk tingellon mire. Vetevendosje nga kush? Serbet nuk jane me pushtuesit tane. Amerika dhe UÇK_ja i kane larguar pergjithmone. Per mua vetevendosje do te thote largimin e atyre qe na i kane sjellur kete liri nga zaptuesit shumevjeçar sërb. Qe ky zoteria i quajtur Albin ta perballoje i vetem situaten. Pse une e shikoj si abuzive emertimin "vetevendosje" tani pas pilafit? Kush do te donte me shume nga te gjithe ne krye te shtetit te Kosoves nje njeri qe do te vetevendoste per fatet e atdheut duke kerkuar largimin e te huajve qe te "vetevendoste" me koken e vet? Kush, perveç ruso-serbeve? Mendoni ju se Albin Kurti do ta ruante i vetem, pa Ameriken dhe Europen, pavaresine e Kosoves? Dhe kur? Kur serbet, greket gjithashtu, nuk e kane njohur akoma kete pavaresi dhurate per ne nga Amerika? Prandaj mua nuk me pelqen ky Albin Kurti pavaresisht se ç'thote shoku Ismail Kadare per te, apo dhe intelektuale te tjere. Ky eshte mendimi im duke analizuar vetem dy fakte, bomben ne parlament dhe emertimin e partise se tij. Ok?

    • @leonardleo4685
      @leonardleo4685 5 років тому

      Mshele bre naiv.

    • @blerim125
      @blerim125 5 років тому

      Shumica e rinise komentojn faleminderit Zot qe jetoje ne epoken e Messit ose Ronaldos,une them faleminderit Zot qe jetoj ne epoken e Albin Kurtit dhe shpresoj ta shoh ne pushtet kete gjeni shpetim per Kosoven tone te dashur.

    • @dijeb
      @dijeb 4 роки тому

      Murat Shehu Hajnat dhe Kriminellat veç me Gazë myten,Rroftë Albin Kurti sa Maletë e Sharritë,myti kta Mutat e vjeterë me Gazë

    • @markishagi1958
      @markishagi1958 4 роки тому

      Normal se ju oelqen se ju VV-ja do te pa phntor jeni pritni me ju pik parja pej qielli pk jojo duhet mi gra ksaj permas o te pa shkoll e te pa dishim ju e doni veq beleshin po jo shoki jem PUNO. Ldk ja sta ka vjedh shtetin po waj hashimi i zi skeni as fakt e as kurgja mi than LDKs hajna hashimit po a neve shoku jem jo valla

  • @HH-km6pg
    @HH-km6pg 5 років тому +20

    Me I madhi ne Kosove❤️
    Shpresa e vetme per Kosoven e ju qe votoni tjera parti ishalla kta komandantet edhe grat jav iqin

  • @MsMuli90
    @MsMuli90 5 років тому +94

    Kingu i Politikes Kosovare e thej rekordin e Shikushmeris me 10.100K Shpresojm qe shum shpejt do jesh Kryeministri i Kosoves LIKE kush mendon njejn BYE😉💪

    • @ykelmendi8423
      @ykelmendi8423 5 років тому +3

      Shefqet Krasniqi e ka thy rekordin 12K ne Klan Kosova. Mos rrej, ani pse ky eshte me i miri politikan shqiptar. Por me rrejt mos rrej.

    • @muratshehu4600
      @muratshehu4600 5 років тому

      MrMuli90 ALBIN KURTI KRYEMINISTER?
      Une nuk e njof nga afer kete njeri por me ato bemat e tij ne parament duke hedhur bomba me gaz nuk di ç'fare te them. Nuk ben nje politikan serioz keshtu, ai e permban urrejtjen se e mendon veten model ne sjellje me kundershtarin politik te tij. Do me thote ndonjeri, po ti nuk i njef keta kundershtar, se ata e meritojne sjelljen e Albin Kurtit. Ata mund te meritojne sjelljen e dikujt tjeter por jo te nje njeriu qe pretendon te marri ne dore fatet e popullit. Se kur mendon te vihesh ne krye do jesh per te gjithe. A mund ta luaj Albin Kurti kete rol kur sillet si bandit ne parlament? Apo qenia ne pushtet do ta beje me tolerant? Une per veten time nuk besoj. Gangsteri ne opozite, keshtu do te jete dhe ne pozite. Ky eshte mendimi im i dale nga nje sjellje e tij ne parlament si modeli me i keq i nje politikani qe ka per detyre te jape shembullin e njeriut tolerant, e jo te hedhe bomba ne parlament duke dhene nje shembull negativ ne marredheniet e njerezve me njeri-tjetrin.
      Le pastaj po te diskutojme emrin e partise se tij "vetevendosje" ne situaten aktuale. Ta kishte vene kete emer kur Kosova ishte nen yqmin e Serbise do ta kisha shpallur hero, por tani qe ajo eshte nen mbrojten e miqve tane, dhe shyqyr per kete, nuk tingellon mire. Vetevendosje nga kush? Serbet nuk jane me pushtuesit tane. Amerika dhe UÇK_ja i kane larguar pergjithmone. Per mua vetevendosje do te thote largimin e atyre qe na i kane sjellur kete liri nga zaptuesit shumevjeçar sërb. Qe ky zoteria i quajtur Albin ta perballoje i vetem situaten. Pse une e shikoj si abuzive emertimin "vetevendosje" tani pas pilafit? Kush do te donte me shume nga te gjithe ne krye te shtetit te Kosoves nje njeri qe do te vetevendoste per fatet e atdheut duke kerkuar largimin e te huajve qe te "vetevendoste" me koken e vet? Kush, perveç ruso-serbeve? Mendoni ju se Albin Kurti do ta ruante i vetem, pa Ameriken dhe Europen, pavaresine e Kosoves? Dhe kur? Kur serbet, greket gjithashtu, nuk e kane njohur akoma kete pavaresi dhurate per ne nga Amerika? Prandaj mua nuk me pelqen ky Albin Kurti pavaresisht se ç'thote shoku Ismail Kadare per te, apo dhe intelektuale te tjere. Ky eshte mendimi im duke analizuar vetem dy fakte, bomben ne parlament dhe emertimin e partise se tij. Ok?

    • @MsMuli90
      @MsMuli90 5 років тому

      Tirana Albania lexo edhe niher edhe e kupton më mir ... Kingu i (POLITIKES) per politikan jem tu fol ktu ok BYE

  • @Altravel22
    @Altravel22 5 років тому +35

    Eshte i paarritshem menderisht e shpirterisht. Albin Kurti ❤🇦🇱

  • @dritontoni419
    @dritontoni419 2 роки тому +4

    ALBIN BABA

  • @agsese4566
    @agsese4566 5 років тому +20

    Zoti Albin Kurti ju jeni e ardmja e Sqiperise naturale etnike...Bravo....

  • @lucpeci770
    @lucpeci770 5 років тому +37

    Maj madhi i shqiptaris🇦🇱👏🏻

    • @muratshehu4600
      @muratshehu4600 5 років тому

      Luc Peci ALBIN KURTI KRYEMINISTER?
      Une nuk e njof nga afer kete njeri por me ato bemat e tij ne parament duke hedhur bomba me gaz nuk di ç'fare te them. Nuk ben nje politikan serioz keshtu, ai e permban urrejtjen se e mendon veten model ne sjellje me kundershtarin politik te tij. Do me thote ndonjeri, po ti nuk i njef keta kundershtar, se ata e meritojne sjelljen e Albin Kurtit. Ata mund te meritojne sjelljen e dikujt tjeter por jo te nje njeriu qe pretendon te marri ne dore fatet e popullit. Se kur mendon te vihesh ne krye do jesh per te gjithe. A mund ta luaj Albin Kurti kete rol kur sillet si bandit ne parlament? Apo qenia ne pushtet do ta beje me tolerant? Une per veten time nuk besoj. Gangsteri ne opozite, keshtu do te jete dhe ne pozite. Ky eshte mendimi im i dale nga nje sjellje e tij ne parlament si modeli me i keq i nje politikani qe ka per detyre te jape shembullin e njeriut tolerant, e jo te hedhe bomba ne parlament duke dhene nje shembull negativ ne marredheniet e njerezve me njeri-tjetrin.
      Le pastaj po te diskutojme emrin e partise se tij "vetevendosje" ne situaten aktuale. Ta kishte vene kete emer kur Kosova ishte nen yqmin e Serbise do ta kisha shpallur hero, por tani qe ajo eshte nen mbrojten e miqve tane, dhe shyqyr per kete, nuk tingellon mire. Vetevendosje nga kush? Serbet nuk jane me pushtuesit tane. Amerika dhe UÇK_ja i kane larguar pergjithmone. Per mua vetevendosje do te thote largimin e atyre qe na i kane sjellur kete liri nga zaptuesit shumevjeçar sërb. Qe ky zoteria i quajtur Albin ta perballoje i vetem situaten. Pse une e shikoj si abuzive emertimin "vetevendosje" tani pas pilafit? Kush do te donte me shume nga te gjithe ne krye te shtetit te Kosoves nje njeri qe do te vetevendoste per fatet e atdheut duke kerkuar largimin e te huajve qe te "vetevendoste" me koken e vet? Kush, perveç ruso-serbeve? Mendoni ju se Albin Kurti do ta ruante i vetem, pa Ameriken dhe Europen, pavaresine e Kosoves? Dhe kur? Kur serbet, greket gjithashtu, nuk e kane njohur akoma kete pavaresi dhurate per ne nga Amerika? Prandaj mua nuk me pelqen ky Albin Kurti pavaresisht se ç'thote shoku Ismail Kadare per te, apo dhe intelektuale te tjere. Ky eshte mendimi im duke analizuar vetem dy fakte, bomben ne parlament dhe emertimin e partise se tij. Ok?

    • @lucpeci770
      @lucpeci770 5 років тому +1

      Murat Shehu jo po masi paske shkru ti garant qashtu duhet me kon puna ,hallall shumë analizë me ven !!
      P.S : Hajgare bona se boll lôpë e madhe je,ta hàngsha grun n'ciiicë. Rôbt ti qîfsha ahahhahahahahah

    • @lucpeci770
      @lucpeci770 5 років тому +1

      Murat Shehu tfala granimit, ftyrav t'pastra pellazgjike qe jav derdhi yogurtin made in *Kosovoooooo krejt ftyres edhe nëper cîca. Robt ti qifsha hahahahahh.🖕🏻

    • @lucpeci770
      @lucpeci770 5 років тому +1

      Murat Shehu qyp bre pis pisi, vorret e t’deknive ti shkerdhefsha qen i biri qenit, shkavell muti. Ta qifshin nanen pidhbudallice Hashim Ramut Kadry Rankoviqi.
      Hajt tash shko qije nanen tane se grun e motrat ti qi une.🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻👊🏻
      ALBIN KURTI KRYEMINISTER 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱👌🏻

    • @d.r93
      @d.r93 5 років тому

      @@muratshehu4600 🖕

  • @muhametkrasniqi4889
    @muhametkrasniqi4889 5 років тому +3

    Shum mir qe fitoj Albin kurti 🇦🇱❤
    Dasht Zoti i dhasht sukses ne qeverisje inshaAllah

  • @DD-sy6ig
    @DD-sy6ig 4 роки тому +11

    Albin Kurti: je bilbili i gadishullit ILIRIK. Te lumt goja e rrnofsh sa malet,veq ta dish se ne te duam shume zoti te bekoft ty dhe kombin SHQIPTAR 🇦🇱🇺🇸🇦🇱

  • @kingpremtim
    @kingpremtim 5 років тому +64

    Lionel Messi i Politikes Shqiptare! ❤

  • @baskimbersanka614
    @baskimbersanka614 3 роки тому +2

    Respect per Zotin Kurtin, ne jemi me you deshiroj shum sukses per ju sy Kryeminister mbas 14 shkurtit. Edhe Vjosa Osmanin kam skum Respect i deshiroj pun te mbar.

  • @lumeisufi936
    @lumeisufi936 3 роки тому +1

    Albin Kurti ❤❤

  • @arditmihovci6266
    @arditmihovci6266 5 років тому +21

    Brava Albin, vetem ti vet ki vler me shum se gjithe elita politike sebashku, po kur e kuptoni o popull.

  • @edjunior4999
    @edjunior4999 5 років тому +23

    Je i madh Albin Kurti, nuk ke te krahasuar me askend, nje shqiptar i madh, shpresa e shqiptareve brenda dhe jashte Kosoves!

  • @mehmedboss5495
    @mehmedboss5495 5 років тому +12

    Zoti kurt je njeri ma i dret nkosov edhe ma poltikan nkosov veq porpara te preshendes nga zvicrra S.Krasniqi

  • @l.kosova9271
    @l.kosova9271 4 роки тому +3

    Shkurt shqip zotri kurti osht njeri i shkollun, Bravo ikoft 👍🏻

  • @merditaengjell8078
    @merditaengjell8078 5 років тому +19

    Shpetimtari i Kosoves

  • @kujtimgashi9343
    @kujtimgashi9343 5 років тому +20

    Se shpejti Kryeminister po vijn gjeneratat e reja e rinia do e votoj kam bindjen shpresa e vetme qe popullata te mos migroj ngase Albin Kurti punon per vendin e jo per vete .🇦🇱🇦🇱🇦🇱

    • @muratshehu4600
      @muratshehu4600 5 років тому

      Kujtim Gashi ALBIN KURTI KRYEMINISTER?
      Une nuk e njof nga afer kete njeri por me ato bemat e tij ne parament duke hedhur bomba me gaz nuk di ç'fare te them. Nuk ben nje politikan serioz keshtu, ai e permban urrejtjen se e mendon veten model ne sjellje me kundershtarin politik te tij. Do me thote ndonjeri, po ti nuk i njef keta kundershtar, se ata e meritojne sjelljen e Albin Kurtit. Ata mund te meritojne sjelljen e dikujt tjeter por jo te nje njeriu qe pretendon te marri ne dore fatet e popullit. Se kur mendon te vihesh ne krye do jesh per te gjithe. A mund ta luaj Albin Kurti kete rol kur sillet si bandit ne parlament? Apo qenia ne pushtet do ta beje me tolerant? Une per veten time nuk besoj. Gangsteri ne opozite, keshtu do te jete dhe ne pozite. Ky eshte mendimi im i dale nga nje sjellje e tij ne parlament si modeli me i keq i nje politikani qe ka per detyre te jape shembullin e njeriut tolerant, e jo te hedhe bomba ne parlament duke dhene nje shembull negativ ne marredheniet e njerezve me njeri-tjetrin.
      Le pastaj po te diskutojme emrin e partise se tij "vetevendosje" ne situaten aktuale. Ta kishte vene kete emer kur Kosova ishte nen yqmin e Serbise do ta kisha shpallur hero, por tani qe ajo eshte nen mbrojten e miqve tane, dhe shyqyr per kete, nuk tingellon mire. Vetevendosje nga kush? Serbet nuk jane me pushtuesit tane. Amerika dhe UÇK_ja i kane larguar pergjithmone. Per mua vetevendosje do te thote largimin e atyre qe na i kane sjellur kete liri nga zaptuesit shumevjeçar sërb. Qe ky zoteria i quajtur Albin ta perballoje i vetem situaten. Pse une e shikoj si abuzive emertimin "vetevendosje" tani pas pilafit? Kush do te donte me shume nga te gjithe ne krye te shtetit te Kosoves nje njeri qe do te vetevendoste per fatet e atdheut duke kerkuar largimin e te huajve qe te "vetevendoste" me koken e vet? Kush, perveç ruso-serbeve? Mendoni ju se Albin Kurti do ta ruante i vetem, pa Ameriken dhe Europen, pavaresine e Kosoves? Dhe kur? Kur serbet, greket gjithashtu, nuk e kane njohur akoma kete pavaresi dhurate per ne nga Amerika? Prandaj mua nuk me pelqen ky Albin Kurti pavaresisht se ç'thote shoku Ismail Kadare per te, apo dhe intelektuale te tjere. Ky eshte mendimi im duke analizuar vetem dy fakte, bomben ne parlament dhe emertimin e partise se tij. Ok?

    • @kujtimgashi9343
      @kujtimgashi9343 5 років тому

      @@muratshehu4600 i nderuar kur e kerkoi koha morem armet e tash duhen mjete te tjera qe te mbrohen interesat e vendit .

    • @xhylnazedrmalini6872
      @xhylnazedrmalini6872 5 років тому

      @@muratshehu4600 nje populle qe voton kriminelet ,tradhetar , hipokrit nuk eshte viktim por bashkpuntor G.Orwel

  • @hastalavistahastalavista9532
    @hastalavistahastalavista9532 5 років тому +3

    Urime LVV urime fitoren PROFET ALBIN KURTI

  • @peopl589
    @peopl589 4 роки тому +3

    Albin shpirti kosoves PA ju spo ndertohet Kosova ⭐

  • @gjilanigjilani1286
    @gjilanigjilani1286 5 років тому +64

    Shpresa e vetme e nje populli te tane! Vetem ne ty e shoket e juj ne Lëvizje na ka mbet shpresa! Qytetaret mbase me vones, me mire vone se kurr, por me rendesi po zgjohen prej gjumi!!!!

  • @merditaengjell8078
    @merditaengjell8078 5 років тому +62

    Mos vdeksha pa e pa Zoteri Albin Kurtin Minister apo President. Ska ma Atdhetar.dhe ma te ditur

    • @sadrirexhaj3928
      @sadrirexhaj3928 5 років тому +1

      Mundesh me shku per at dynje qetash😂hjg se ska me tu bo kurrr me sami kurteshin a ahahaha

    • @alboos81
      @alboos81 5 років тому +1

      Opa Albini Kryeminister
      Tash vdes korrupcioni Hajnat e shtetit ne Burg!

    • @bardhdahsyla
      @bardhdahsyla 4 роки тому +1

      Merdita Engjell
      Urime Kryeminsitri Albin Kurti
      A tu plotsu deshira?
      A don me dek tash a jo? Hahaha

    • @dijeb
      @dijeb 4 роки тому +1

      Merdita Engjell urime tu plotsu dëshira Albin Kurti fitoj❤️🇦🇱🦅

  • @hassaniluli7634
    @hassaniluli7634 3 роки тому +2

    Zoti te rujt Albin Kurti ,Ju keni shume kundershtar andaj beni kujdes.

  • @albertkastrioti7624
    @albertkastrioti7624 3 роки тому +4

    Legjenda Albin Kurti Gjak Dardan Gjak Kastrioti 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🦅🦅🦅🦅☝️👍👌

  • @deqanideqan8862
    @deqanideqan8862 5 років тому +42

    Une me qe jam i Deqanit dihet se perkrahers i kuj jam. Po ksaj hera do e votoj VV Albin Kurtin nese kur te jon zgjedhjet jam ne Kosove

    • @crewvip9448
      @crewvip9448 5 років тому +1

      Ku i kahit ke kot voto prap ki me mbet qysh je ok as mos u rrej ket qeveri mutit ska perspektiv

    • @deqanideqan8862
      @deqanideqan8862 5 років тому +1

      @@crewvip9448 un jom qe 28 vite ne Hamburg po mu pom dhimben populli i Kosoves

  • @bimicocaj1763
    @bimicocaj1763 5 років тому +23

    respekt per albinin

  • @remiboshlani9488
    @remiboshlani9488 5 років тому +10

    Albini Lvv👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌

  • @bossboss3384
    @bossboss3384 5 років тому +3

    Shum kisha dasht me qen vetem gjysma e tije. Nu di qfar komplimenti me idhan.te lumte.

  • @coolsmiti5318
    @coolsmiti5318 5 років тому +14

    Talent natyrorë

  • @ndardani3512
    @ndardani3512 4 роки тому +2

    Kryesorja eshte me qen njeri i mire pastaj do jesh doktorr i mire mesues i mire edhe pushtetar i mire...ndaj respekte per Z.Albin Kurti sepse shoh nje luftetarte mire te popullit, qe lufton me ane te Ligjit te Moralit

  • @peopl589
    @peopl589 4 роки тому +3

    Albin kurti Mos shkofsha nat bot Pata dhan doren ty edhe Foto me ba ❤️

  • @fatbardhar3514
    @fatbardhar3514 5 років тому +9

    Albini osht sikur unikkatili per rep i veqant i mequm kingi per politik

  • @ilirillyria5786
    @ilirillyria5786 5 років тому +3

    Bravo Albin shum i zgjuar je🇦🇱

    • @Acountgg
      @Acountgg 6 місяців тому

      ❤😮😢🎉😂 ❤😂😢😮

  • @leka4136
    @leka4136 3 роки тому +1

    Albin, strateg je.

  • @dritontonix
    @dritontonix 5 років тому +12

    Je vonu shume , z Albin.Krejt Kosova me shpresen e fundit.

  • @ealishani1515
    @ealishani1515 3 роки тому +2

    I dituri Albin Kurti po flet 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇸🇪

  • @ridvanbajgora3679
    @ridvanbajgora3679 3 роки тому +2

    Respekt zotri Kurti🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  • @rilindberisha6984
    @rilindberisha6984 5 років тому +18

  • @mustafmuslijaj2607
    @mustafmuslijaj2607 5 років тому +6

    Qelni syt oh popull votojeni zotri Albinin. Njeri intelektual dhe shum i lexuar.ky asht shpresa e kombit shqiptar

  • @jaahhafiti5988
    @jaahhafiti5988 5 років тому +3

    💖Albin

  • @stopoinjorancen5641
    @stopoinjorancen5641 5 років тому +2

    Albin Kurti bravo je i madh takti i yt burrëror mënyra e përgjigjes e tregojn se ti jeton dhe ke kultur 4 shekuj para këtyre dy gazetarve.Rrespekt.

  • @babyariana1725
    @babyariana1725 5 років тому +31

    Ku eshte thesari I Shqiptarise 🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  • @hamitbardiqi
    @hamitbardiqi 5 років тому +5

    Albini I thell eshte...to deep.

  • @agimkucaj6159
    @agimkucaj6159 5 років тому +3

    Shum i pergatitur fat i madh qe eshte shqiptar.

  • @Lajminfo
    @Lajminfo 5 років тому +73

    Skanderbeu i Kohve tona

  • @jarani2315
    @jarani2315 5 років тому +54

    Hajde ma shpejt ne pushtet sa nuk me la edhe shpresa e fundit e me ik edhe une prej vendit tim.

    • @muratshehu4600
      @muratshehu4600 5 років тому +1

      Bashkimi kombetar ALBIN KURTI KRYEMINISTER?
      Une nuk e njof nga afer kete njeri por me ato bemat e tij ne parament duke hedhur bomba me gaz nuk di ç'fare te them. Nuk ben nje politikan serioz keshtu, ai e permban urrejtjen se e mendon veten model ne sjellje me kundershtarin politik te tij. Do me thote ndonjeri, po ti nuk i njef keta kundershtar, se ata e meritojne sjelljen e Albin Kurtit. Ata mund te meritojne sjelljen e dikujt tjeter por jo te nje njeriu qe pretendon te marri ne dore fatet e popullit. Se kur mendon te vihesh ne krye do jesh per te gjithe. A mund ta luaj Albin Kurti kete rol kur sillet si bandit ne parlament? Apo qenia ne pushtet do ta beje me tolerant? Une per veten time nuk besoj. Gangsteri ne opozite, keshtu do te jete dhe ne pozite. Ky eshte mendimi im i dale nga nje sjellje e tij ne parlament si modeli me i keq i nje politikani qe ka per detyre te jape shembullin e njeriut tolerant, e jo te hedhe bomba ne parlament duke dhene nje shembull negativ ne marredheniet e njerezve me njeri-tjetrin.
      Le pastaj po te diskutojme emrin e partise se tij "vetevendosje" ne situaten aktuale. Ta kishte vene kete emer kur Kosova ishte nen yqmin e Serbise do ta kisha shpallur hero, por tani qe ajo eshte nen mbrojten e miqve tane, dhe shyqyr per kete, nuk tingellon mire. Vetevendosje nga kush? Serbet nuk jane me pushtuesit tane. Amerika dhe UÇK_ja i kane larguar pergjithmone. Per mua vetevendosje do te thote largimin e atyre qe na i kane sjellur kete liri nga zaptuesit shumevjeçar sërb. Qe ky zoteria i quajtur Albin ta perballoje i vetem situaten. Pse une e shikoj si abuzive emertimin "vetevendosje" tani pas pilafit? Kush do te donte me shume nga te gjithe ne krye te shtetit te Kosoves nje njeri qe do te vetevendoste per fatet e atdheut duke kerkuar largimin e te huajve qe te "vetevendoste" me koken e vet? Kush, perveç ruso-serbeve? Mendoni ju se Albin Kurti do ta ruante i vetem, pa Ameriken dhe Europen, pavaresine e Kosoves? Dhe kur? Kur serbet, greket gjithashtu, nuk e kane njohur akoma kete pavaresi dhurate per ne nga Amerika? Prandaj mua nuk me pelqen ky Albin Kurti pavaresisht se ç'thote shoku Ismail Kadare per te, apo dhe intelektuale te tjere. Ky eshte mendimi im duke analizuar vetem dy fakte, bomben ne parlament dhe emertimin e partise se tij. Ok?

  • @donjetagashi8267
    @donjetagashi8267 3 роки тому +2

    Albin kurti ❤❤

  • @labinotgela380
    @labinotgela380 5 років тому +2

    Ky eshte gjeni, aq i zgjuar aq modest sa qe edhe i tejkalon kufijet e gjeniut e cdo lideri botrore, une mburrem thjesht qe ka shqipetare kaq te zgjuar si ky. Ky meriton cmim Nobel.

  • @thomasklein9768
    @thomasklein9768 5 років тому +5

    Mr. Kurti is a good Men and political.

  • @vehbigashi5214
    @vehbigashi5214 5 років тому +11

    Albin lutem te je shpresa e shqiptarve

  • @qeliune7916
    @qeliune7916 5 років тому +9

    Minimumi 2 here duhet me shiku kete emision per mujt me kuptu deri dikun kete gjeni...

  • @l.k.3165
    @l.k.3165 5 років тому +3

    Keta njerz me komplekse jane Shume Problem( hashimi) hahahaha Bravo Albin Zoti te Bekofte

  • @muhamedbmbektesh8982
    @muhamedbmbektesh8982 3 роки тому

    Kurti esht 1

  • @taulantshigjeqi4055
    @taulantshigjeqi4055 5 років тому +22

    Per rritje duhet ujitje,per lulzim duhet krasiitje.Ndegjoni kët fjalë te urt Shpend,Visar,Dardan.

    • @lumnijedelolli1428
      @lumnijedelolli1428 5 років тому

      Taulant Shigjeqi Albini duhet te bashkohet me LDK-në

  • @arta9812
    @arta9812 5 років тому +3

    I vetmi politikan shqiptar, qe ja vlen te votohet.

  • @fortnitemorixi2590
    @fortnitemorixi2590 5 років тому +3

    Aubermejang arsenal bravo mir e ke

  • @paulgjeci2592
    @paulgjeci2592 5 років тому +2

    O Albin eja ketu ne Shqiperine nane e hape partine se te votojme pasi qe kemi nevoje per inteligjente e patriote si ti e Ramushi , keta te tjeret jane llum koshi. respekte Albin.

  • @leonardocakaj6561
    @leonardocakaj6561 5 років тому +92

    Truri kosoves 🧠🇽🇰

    • @muratshehu4600
      @muratshehu4600 5 років тому +2

      Leonardo Cakaj ALBIN KURTI KRYEMINISTER?
      Une nuk e njof nga afer kete njeri por me ato bemat e tij ne parament duke hedhur bomba me gaz nuk di ç'fare te them. Nuk ben nje politikan serioz keshtu, ai e permban urrejtjen se e mendon veten model ne sjellje me kundershtarin politik te tij. Do me thote ndonjeri, po ti nuk i njef keta kundershtar, se ata e meritojne sjelljen e Albin Kurtit. Ata mund te meritojne sjelljen e dikujt tjeter por jo te nje njeriu qe pretendon te marri ne dore fatet e popullit. Se kur mendon te vihesh ne krye do jesh per te gjithe. A mund ta luaj Albin Kurti kete rol kur sillet si bandit ne parlament? Apo qenia ne pushtet do ta beje me tolerant? Une per veten time nuk besoj. Gangsteri ne opozite, keshtu do te jete dhe ne pozite. Ky eshte mendimi im i dale nga nje sjellje e tij ne parlament si modeli me i keq i nje politikani qe ka per detyre te jape shembullin e njeriut tolerant, e jo te hedhe bomba ne parlament duke dhene nje shembull negativ ne marredheniet e njerezve me njeri-tjetrin.
      Le pastaj po te diskutojme emrin e partise se tij "vetevendosje" ne situaten aktuale. Ta kishte vene kete emer kur Kosova ishte nen yqmin e Serbise do ta kisha shpallur hero, por tani qe ajo eshte nen mbrojten e miqve tane, dhe shyqyr per kete, nuk tingellon mire. Vetevendosje nga kush? Serbet nuk jane me pushtuesit tane. Amerika dhe UÇK_ja i kane larguar pergjithmone. Per mua vetevendosje do te thote largimin e atyre qe na i kane sjellur kete liri nga zaptuesit shumevjeçar sërb. Qe ky zoteria i quajtur Albin ta perballoje i vetem situaten. Pse une e shikoj si abuzive emertimin "vetevendosje" tani pas pilafit? Kush do te donte me shume nga te gjithe ne krye te shtetit te Kosoves nje njeri qe do te vetevendoste per fatet e atdheut duke kerkuar largimin e te huajve qe te "vetevendoste" me koken e vet? Kush, perveç ruso-serbeve? Mendoni ju se Albin Kurti do ta ruante i vetem, pa Ameriken dhe Europen, pavaresine e Kosoves? Dhe kur? Kur serbet, greket gjithashtu, nuk e kane njohur akoma kete pavaresi dhurate per ne nga Amerika? Prandaj mua nuk me pelqen ky Albin Kurti pavaresisht se ç'thote shoku Ismail Kadare per te, apo dhe intelektuale te tjere. Ky eshte mendimi im duke analizuar vetem dy fakte, bomben ne parlament dhe emertimin e partise se tij. Ok?

    • @aldoaldi2613
      @aldoaldi2613 5 років тому +2

      Truri dhe zemra e kosoves

    • @blomnisa
      @blomnisa 5 років тому +1

      @@muratshehu4600 Gaboni. Gazi ne Kuvend qe eshte gjykuar pa thellesi nga shumica, ka qene domosdoshmeri shkaku i papergjegjesise se plote te udheheqesise e deputeteve e partive te tjera, e cila po te mos ishin keto masa ekstreme nga deputetet e VV-se, per te cilat sigurisht as Z. Kurti nuk ka qene shume i lumtur qe t'i zbatoje por eshte kushtezuar nga gatishmeria e politikaneve te shitur per te votuar ne dem te vendit, disa procese te rrezikshme per Kosoven nuk do te parandaloheshin.
      Kur deputetet jane te shantazhueshem apo shiten per interesa personale duke bere keshtu qe shumica ne Kuvend kurre te mos jete ne anen e pergjegjesise e largpamesise politike, ata qe e duan vendin duhet te behen kreative ne gjetjen e formave per te penguar votime te demshme per shtetin.
      E sa per emertimin e Vetevendojses! po shihet se perkunder pavaresise, serish po jemi te varur nga teket e Serbise dhe se presioni cdo here po ushtrohet mbi ne per t'u bere leshime atyre, jo anasjelltas.
      Shtetet mike e kane dhene ndihmen e vet por eshte e turpshme per ne qe te presim qe ata t'i kryejne punet tona pafundesisht. Poashtu ata s'mund ta duan nje te ardhme me te mire per vendin tone, me shume se vet ne.
      Albini eshte per ate qe ta marrim pergjegjesine mbi supet tona dhe nuk ka asgje te keqe ne kete, perkundrazi.

    • @tildika3431
      @tildika3431 5 років тому +2

      Truri Kombit do jet se shpejti

    • @lllyrienautokton2651
      @lllyrienautokton2651 4 роки тому

      Jon hargju rrenat
      E rinija shkollume
      Din qka osht shteti qka osht lirija qka osht drejtsija uduft 21 bjet
      Mu zgju poplli po kan qellu
      Dit te zeza me ket virus.

  • @donideniro3185
    @donideniro3185 5 років тому +6

    Ndegjone baben!!!😀

  • @fiddfitt6955
    @fiddfitt6955 5 років тому +51

    Rrofsh ... rrespekt ekstrem ... anamorava 90% me vota pro VV ne nacionale.
    Veq le te behen zgjedhjet .

  • @blerimrrustemi1513
    @blerimrrustemi1513 5 років тому +2

    Ju lutna te gjithve ata qe se permenin Allahun e nuk e falenderojn mos i votoni se ata qe nuk kan besim nuk kan kurgjo Veq e bajn trunin per se rani

  • @ramizgashi3499
    @ramizgashi3499 5 років тому +12

    VV me❤

  • @titanonline8963
    @titanonline8963 5 років тому +6

    Ronaldo i politikes Shqiptare 👍🏻🇦🇱

  • @armendkumnova4028
    @armendkumnova4028 Рік тому +1

    ALBIN KURTI 👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑
    THE BEST PRESIDENT IN THE EU

  • @ilirberha1501
    @ilirberha1501 5 років тому +16

    Është i madh

  • @arianariani3531
    @arianariani3531 5 років тому +49

    I madhi

  • @alashala-
    @alashala- 5 років тому +22

    Shpresa që Kosovën ta sjell në rrugën e duhur...

  • @elegantimontreal1677
    @elegantimontreal1677 5 років тому +4

    Respect

  • @multivitamin486
    @multivitamin486 5 років тому +6

    1 vote prej meje e ka ksi reni, te provojme a po na del i mire

  • @shpejtimselmani9911
    @shpejtimselmani9911 5 років тому +8

    🇦🇱✌🏻

  • @romariogjika8329
    @romariogjika8329 5 років тому +2

    Kurti lideri i Shqiperise natyrale!!!

  • @gentjashari2241
    @gentjashari2241 5 років тому +61

    Edhe 12 sahat tkisha ngu

  • @princiiarberit3115
    @princiiarberit3115 5 років тому +2

    Per mendimin Tim Albin Kurti eshte politikani Ma i mir DHE Ma vizjoneri ne ballkan. Ndersa Berat Buzhala eshte gazetari Ma i guximshem ne trojet shqiptare. Se bashku me Artan Hoxhen ne shqiperi Albin Ftoje Beratin ne parti.

  • @ivantomaser1425
    @ivantomaser1425 5 років тому +3

    Rrespekt Albin Kurti

  • @Annecyyy
    @Annecyyy 5 років тому +23

    Shpresa e fundit per ne☹️

  • @aldoaldi2613
    @aldoaldi2613 5 років тому +16

    Lionel messi i politikes albin je

  • @aldoaldi2613
    @aldoaldi2613 5 років тому +24

    1 her n 500 vjet vjen no njeri si albini

  • @universalvideo1290
    @universalvideo1290 5 років тому +1

    ALBINNNNNNN POLITIKAN HALLAL TE QOFT

  • @denasefer51
    @denasefer51 5 років тому +10

    Please if you can to do English translation?
    Thanks a lot !

    • @blomnisa
      @blomnisa 5 років тому

      Of the entire show or something in particular? Maybe you can try and contact the televsion responsible for this debate at: info@televizioni7.com

  • @gazmendmazreku4101
    @gazmendmazreku4101 5 років тому +3

    I madh je albin heroj i xhall je

  • @eroferro9035
    @eroferro9035 5 років тому +2

    Jam nga qyteti I Beratit por jetoj ne Florida USA,Po te kisha mundesi te votoja do votoja per programin e partise tij me gjith respektin qe kam per Haradinaj si person.Po te behen zgjedhje per kryeminister per Shqiperin e madhe do nisem nga Amerika vetem per te votuar familiarisht.LAVDI SHQIPERi E MADHE.Nuk e di per Kosov por jam i lodhur me fjale nga PD dhe PS figura te djegura,ky eshte shansi i fundid.

  • @osokuka7645
    @osokuka7645 5 років тому +10

    E vetmja shpres.

  • @uckshqiperi6669
    @uckshqiperi6669 5 років тому +2

    Albin shpresoj shum qe ti do të jesh kryeministri i Kosovës.🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  • @azembajrami6657
    @azembajrami6657 5 років тому +20

    Pershendetje! Ky fol me fakte edhe argumente qka Te fol osht logjike dhe e kapshme per trurin e njeriut Po ketyre politikanave tjer nun ju konvenon

  • @bmcdhjfxvvsgjjf-ds5ln
    @bmcdhjfxvvsgjjf-ds5ln Рік тому

    Duhet meqen falemenderus qe nga ardhja e Albinit ne pushtet ka pushu lufta ne parlament nje arritja e madhe

  • @shecettemaj6262
    @shecettemaj6262 5 років тому +2

    Gjeni je Albin,,

  • @shkumbinmemedi6718
    @shkumbinmemedi6718 5 років тому +3

    Respekt Albin , je enciklopedi e gjall.

  • @gentjashari2241
    @gentjashari2241 5 років тому +11

    Ky o ma i madhi

  • @labinott
    @labinott 5 років тому +2

    Qfar prezantimi mor leonard! Hallall tkoft djal

  • @arberaliu2533
    @arberaliu2533 4 роки тому

    Numer 1

  • @lindiprekadini
    @lindiprekadini 4 роки тому

    Baba

  • @primavera3989
    @primavera3989 5 років тому +9

    Hashimi: - "me mungon roku i Prishtines"
    😂😂😂😂😂😂😂

  • @begunca1992
    @begunca1992 3 роки тому

    2019 - Shikone Berat Buzhalen kur e nuhati se Albini do te jete lideri i ardhshem i Kosoves, dhe mundohej te perfitonte nga Albini por kur Albini ia tregoj vendin qenit u kthye kunder perseri. Berat me Albinin nuk ka marrveshje te nentokes sikurse je mesuar me PRONTO-n .
    2021 - Berati tash e din se me Albinin nuk mund te perfitoj sikurse me klanet e mehereshme, tani po mundohet qe te mos ia mundesoj marrjen e pushtetit sepse do te mbes pa fonde.

  • @valonkelmendi914
    @valonkelmendi914 5 років тому +2

    Krenar qe kem kesi personaliteti ne Kosov. E kam bindjen qe ke me ba vepra qe gjeneratat e ardhshme do te mburren qe Kosova e ka pas nje njeri te tillë.

  • @xhevdetpeci648
    @xhevdetpeci648 5 років тому +3

    resepekt albin kurti

  • @metiajdari5285
    @metiajdari5285 5 років тому +1

    24 ore te ndegjoje me qef

  • @ilyrical0414
    @ilyrical0414 Рік тому

    Hahahaha Berat Buzhala shum i urt kur e takon Kurtin, ah ne ket anen tjeter ne twitter qon fjale shum te guximshme

  • @avdirrahmanfazliu2200
    @avdirrahmanfazliu2200 3 роки тому

    Shka osht ky perkthim be???????

  • @jetonmehmeti9283
    @jetonmehmeti9283 5 років тому +1

    1

  • @comradeweeble5317
    @comradeweeble5317 5 років тому +3

    Just cause he said his name is albin it might actually be spelt *inhales* BB-