A tűéles képek titka (Photoshop élesítés lépésről-lépésre)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 лип 2024
  • Megmutatom, hogy hogyan élesítsd a fotóidat utólag, a Photoshop segítségével.
    Photoshop Mastery online tanfolyam fotósoknak 👉 dreamworldphoto.hu/photoshop-...
    Online élő Lightroom/Photoshop oktatás 👉 dreamworldphoto.hu/product/li...
    Haladó Photoshop portré retus technikák 👉dreamworldphoto.hu/fineart
    Hogyan lesz már a kamerában is éles a fotó? 👉
    dreamworldphoto.hu/2020/05/01...
    dreamworldphoto.hu/2020/06/05...
    Fotózz tudatosan ebook! az alapoktól 👉 dreamworldphoto.hu/ebook
    Lightroom Mastery online tanfolyamom fotósoknak 👉dreamworldphoto.hu/lightroom
    0:00 Start
    1:30 Élesítés a nyers(raw) kép feldolgozásánál: Adobe Camera Raw (Detail)
    4:50 Photoshop szűrők használata (Smart Sharpen/Intelligens élesítés, High Pass/Élkiemelés)
    8:22 Élesítés egy adott képterületen a rétegek és rétegmaszkok segítségével
    9:10 Exportálás (Lightroom Export presetek)
    #photoshop #élesítés #magyarul

КОМЕНТАРІ • 12

  • @kilencvenrocks2079
    @kilencvenrocks2079 2 роки тому +1

    Én szinte mindig három réteget alkalmazok. A középsőn létrehozok egy felület életlenítést (durva fordítás) és ezt alkalmazom a legfelső rétegen ami úgymond elveszi a felesleges részeket és csak az éles részleteket hagyja meg. Ezután alkalmazok egy soft lightot és így kész is az élesítés. Kb öt-hat lépésből megvan. De rengeteg megoldás van utó élesítésre az biztos. Nekem ez vált be nagyon. Főleg a nagy méretű vászon nyomatokra. 😊

    • @DreamWorldPhotography
      @DreamWorldPhotography  2 роки тому

      Köszi, hogy megosztottad. Nekem van, hogy a frequency separationt használom elesitesre is úgy, hogy a szín rétegből elfedek :)

  • @koszorusmarianna1131
    @koszorusmarianna1131 2 роки тому

    Kedves Ingrid! Nekem magyar nyelvű PS-em van (tudom, te az angolt javaslod :) ), és egyszerűen sehogy sem találtam a high pass-t. Valamint az érdekelne, hogy ha LR-ban kezdem a szerkeszést, és átviszem a PS-be a képet (Photo in PS...), akkor már nem lehet megnyitni Camera Raw-ban? Ha esetleg mégis PS-ből exportálsz, akkor Mentés másként vagy Exportálást választod? Ha nem képernyőre, hanem előhívatásra mented el. Ebben az esetben tiff-ben küldöd el előhívatni? Kicsit sok lett a kérdés, de köszönöm, ha válaszolsz...

    • @DreamWorldPhotography
      @DreamWorldPhotography  2 роки тому +1

      Szia! Itt megtalálod a magyar megfelelőket: dreamworldphoto.hu/2022/02/25/fenykep-elesites-photoshop/ (A high pass = élkiemelés.) A képfajlokról itt találsz összefoglalót: dreamworldphoto.hu/2022/05/19/photoshop-alapok-amit-a-kepfajlokrol-fotoskent-tudnod-kell/ Az exportálásról jövő héten lesz videóm. Az átfogó munkafolyamathoz ajánlom a Photoshop Mastery kurzust, mert egy-egy videóból ezeket nehéz mind összeszedni és sokkal könnyebben át tudod látni a fontos tudnivalókat, ha az alapoktól felépítve sajátítod el.

  • @fullhdphotography1773
    @fullhdphotography1773 2 роки тому +1

    Üdv. Ha fényképezek akkor a színteret SRGB-re állítsam vagy ADOBERGB-re?

    • @DreamWorldPhotography
      @DreamWorldPhotography  2 роки тому +1

      Ha raw-ban fotózol, akkor nincsen nagy jelentősége, mert utómunkában is állítható. AdobeRGB-ben akkor érdemes szerkeszteni, ha van olyan monitorod, ami azt a színteret is képes magas arányban megjeleníteni.

    • @krisztiankovacs3577
      @krisztiankovacs3577 2 роки тому

      Pont most volt Unmesh - nek erről videója, azóta Adobe RGB - be rakom mindig a PS-nél szerkesztésnél, majd exportnál srgb, és akkor megmarad a "színesebbnek" tűnő kép...😅 Meg a fényképezőt is átálítottam adobe - ra így megspórolok pár kattintást.

    • @krisztiankovacs3577
      @krisztiankovacs3577 2 роки тому

      @@DreamWorldPhotography Üdv Ingrid! Egyébként nekem noti van, és eléggé szembetűnő a különbség színekben ha átrakom adobe-ra... ;)

    • @DreamWorldPhotography
      @DreamWorldPhotography  2 роки тому +1

      @@krisztiankovacs3577 Igen, alapból élénkebb színeket látsz az AdobeRGB esetében.

  • @gaborgore217
    @gaborgore217 Рік тому

    Számomra nem a legfontosabb, hogy tűéles legyen a kép. Persze vannak feladatok, helyzetek, mikor kötelező, például ha portrét fotózol. Amúgy pedig a lényeg az lenne, hogy valamit mondjon az a kép, hogy megmozgassa az agyamat, hogy valami olyasmit lássak, ami nem unalmas. És az lehet akár zajos, akár életlen is, csak legyen izgalmas, egyedi, de legalábbis ne egy tucatfotó, tucatbeállítással, komponálással.

  • @gaborbolla6935
    @gaborbolla6935 Рік тому

    Remek videó! De kedves előadó, hölgyem. Szeretnék kicsit ,,kötekedni" ! A Tű nem éles! A TŰ az hegyes! A KÉS a BOROTVA, vagy a PENGE az ÉLES!!!! ;-) Tudom ez a szóhasználat, szófordulat a képek élességének mint jelzős szerkezete eléggé elterjedt! ,,TŰÉLES"...de mégis, a PIXELEK halmaza az lehet tű pontos élességű egy képen, (vagy a TŰ PONTOS FÓKUSZÚ a KÉPEN), de a PENGE ÉLES KÉP, vagy OLYAN ÉLES LETT A FOTÓN A KÉP A KIVÁLÓ FÓKUSZÚ OBJEKTÍVTŐL, MINT A BOROTVA! Valahogy jobban tükrözi az élességet, mint a tű hegye! Bocsánat, ha kötekedőnek hatott a megjegyzésem, NEM ANNAK SZÁNTAM! Viszont szívből kívánok szép fényeket és még sok-sok ilyen remek tartalmú videókat és remek jó egészséget! Önnek és kedves családjának! Üdvözletem, Gábor.

    • @DreamWorldPhotography
      @DreamWorldPhotography  Рік тому

      Kedves uram! Örülök, hogy tetszik a videó. Ha Dr. Balázs Gézának megfelel ez a kifejezes, akkor nekem is. :) helyorseg.ma/rovat/szempont/dr-balazs-geza-tupontos-tueles-n-hajszalpontos-borotvaeles Szép fényeket!