Традиції 1 лютого прикмети, звичаї, обряди, заборони та зобобони
Вставка
- Опубліковано 21 січ 2025
- Вітаємо вас на каналі «Традиції колись і тепер». Сьогодні ми розкажемо вам, що і як саме робили наші предки 1 лютого. Отже:
Якщо 1 лютого сонячний день або відлига, то буде ранньою весна, а якщо сьогодні почалася хуртовина, то вона триватиме до березня. Яка сьогодні погода, таким і весь лютий буде.
Вважали, що діти, народжені в цей день, будуть легкими душею, веселими балакунами й фантазерами.
1 лютого християни вшановують пам’ять преподобного Макарія Великого, якого вважали великим радником і цілителем хвороб.
Традиційно господині брали звіробій, іван-чай, материнку і плоди шипшини та варили з них чай на джерельній воді. До нього додавали малинове варення або мед і давали всім рідним. Вірили, що це додасть сил та зробить міцним здоров'я.
Наряду з цим сьогодні носили валянки, нагріті біля такого навару, адже вважалося, що це допоможе захиститися від хвороб і сприятиме лікуванню хвороб суглобів та ніг.
За народним повір’ям сни з 31 січня на 1 лютого - віщі і збуваються найближчими днями, тому їх варто запам’ятати.
У цей день батьки моляться за своїх дітей Іоанну Златоусту, а школярі та студенти просять у нього про хороші успіхи в навчанні.
На Макарія не можна було працювати, тому старались ходити в гості або приймати в себе дома найближчих друзів. А от незнайомців запрошувати не рекомендувалось.
Сьогодні варто не вибирати чорний траурний колір, бо це приведе до біди, тож свій наряд треба доповнити яскравими тонами.
У наш час 1 лютого відзначають Міжнародний день десерту та Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин.
Бережіть себе та знайте традиції власного народу.
Підписуйтесь на наш канал, щоб дізнатись більше цікавих фактів про життя давніх та сучасних українців.