​@@DonaldTusk0700Czyli chcesz powiedzieć, że oglądasz każdy odcinek, uważając przy tym, że są one na niskim poziomie xD

@LongsleeveLeszkaMilewskiego День тому +143

0:11 bardzo piękna wstawka, kanał się rozwija

• @JaculaDudek
    @JaculaDudek День тому +131

Piszczek zapomniał przekazać Sahinowi o złotej myśli szkoleniowej polskiej piłki- najniebezpieczniejszy wynik to prowadzenie 2:0 xd

• @JanemNowak
      @JanemNowak День тому +7

2:0 to najniebezpieczniejszy wynik dlatego strzelamy jednego gola i stawiamy autobus 😅 . Czesio Mistrz , Polski Jose Mourinho 😂

• @smesh141
      @smesh141 День тому +2

​@@JanemNowak Sahinowi i Piszczkowi też narazie jakoś wybitnie nie idzie, 7 miejsce w lidze, miernie.

@JanemNowak День тому +1

@@smesh141 Nie idzie i raczej nie będzie szło . Nie wiem co prezes Borussi miał głowie stawiając na dwóch "nieopierzonych żółtodziobów"

• @deconstructor3582
      @deconstructor3582 День тому +2

Jestem pewien, że gdyby takie samo zdanie powiedział jakiś selekcjonera z zagranicy, to myślałoby tak pół świata. Bo Michniewicz ma rację- po prowadzeniu 2 do 0, drużyny tracą koncentrację i gole.

• @lukaszkonsek7940
      @lukaszkonsek7940 День тому +2

Akurat BVB nieważne z czyjej inspiracji pokazało piękny kawałek PMŚ. Prowadzisz, grasz lepiej, walić to, odpalamy autobus.

@KillerPederastow 7 годин тому +1

Nazywanie innego typa "cudownym" jest ekstremalnie pedalskie.

• @olivialeah5283
    @olivialeah5283 День тому +55

Vini wczoraj piękne bramki po indywidualnych akcjach lewą stroną, aż się przypomniały stare, dobre czasy Cristiano Ronaldo. Szykuje się bardzo ciekawy klasyk w weekend, oby nie rozczarował

• @bazenek511
      @bazenek511 День тому +7

Jest tak duzy potencjal na ten mecz ze pewnie skonczy sie 1 0/ 0 1 xdd

• @ilovebeees
      @ilovebeees 9 годин тому

Jaki potencjał? Przecież tam był grany piach, gdyby nie odpaliła nagle forma VJ, to dostaliby po dupie

• @Super32b
    @Super32b День тому +109

REMONTADA ma dwie strony medalu. Z jednej strony pięknie, jak twoja drużyna odwraca mecz w super stylu. Z drugiej jednak - co musi czuć trener, gdy odnosi sukcesy (w LM ale nie tylko) głównie za sprawą tego, że drużyna ŹLE wchodzi w mecz, gra słabo, podałeś złą taktykę i nie rozpracowałeś rywala, ale koniec końców ratują cię twoi piłkarze swoim mentalem. Z gigantycznym szacunkiem dla osiągnięć Carlo, ale tę drużynę stać na to, by od początku grała dobrze i narzucała swój styl, a nie tylko ratowała się z pożaru. VAMOS!

• @iterpretator
      @iterpretator День тому +6

Może być też tak, że właśnie na 1. połowę wychodzą na spontanie, a dopiero na 2. połowę robią analizę przeciwnika w bieżącym meczu i ich potem demolują ;)

@filmydlawszystkich2157 День тому +1

Poprostu Borusia niepotrzebnie się cofnęła. Jako fan Realu i tak uważam że w tym roku dużo nie osiągną. Drużyna która przypilnuje mbappe oraz vini nie zrobią nic. Gdy był nasz Kochany Kross potrafił to porozrzucac. Niestety teraz nasz emeryt nie jest w stanie zrobić tego samego co Kros. Według mnie jak najszybciej muszą szukać jakiegoś środkowego pomocnika który potrafi przerzucać od lewej do prawej długie piłki. Zwycięstwo wkońcu z większą ilością bramek, ale tak jak mówię Borusia gdy się cofa jest bardzo kiepska. Gdyby dalej atakowali myślę że wynik byłby około remisu. Co do meczu z Barcelona. Myślę że wygramy ponieważ oni mają podobny styl do Borussi. Wiadomo kilka okazji dobrych będą mieć ale nasza żyrafa na bramce pokaże im kto rządzi. Obstawiam 3:1 dla naszych. I po tych dwóch zwycięstwach pewnie znowu przyjdzie kicha w grze. To już jest taki stały scenariusz Ancelotti 😁😊

@dawid4689 День тому +99

Tymczasem jutro o 8:00 rano "poczucie wielkiego Bayernu"

• @ulewa_atypowy
      @ulewa_atypowy День тому +1

@@dawid4689 raczej nie xD

• @ROONIEE10
    @ROONIEE10 День тому +13

Tomku, jude gra w innej roli w obecnym sezonie.
    W poprzednim sezonie wybiegał w miejsce te które operuje mbappe jako 9.
    Nie przychodził do Realu strzelać bramki a wynik z poprzedniego sezonu był ponad stan.

• @jakubsadowski4486
    @jakubsadowski4486 День тому +6

Super mecz . Też bardzo dobrze Pan o nim mówi . Dzięki i łapka w górę.

@MateuszBąk-l6x День тому +3

Dokładnie to samo pomyślałem Tomku. Za szybko chciał się bronić. To samo w finale ligi mistrzów zrobił jego poprzednik i skończyło się jak się skończyło.

• @gumtree5673
    @gumtree5673 День тому +14

Marzy mi się w RM trener typu Flicka lub Guardioli, lub Xabiego Alonso, który skupia się na organizacji gry. O Pepie raczej można zapomnieć, Flicka też sprzątnęła Barcelona... Mam nadzieje, że niedługo przyjdzie Xabi Alonso. Jeżeli z Bayeru Leverkusen zrobił taką niesamowitą maszynkę, to co by zrobił mając do dyspozycji piłkarzy Realu Madryt... 🤯

• @smesh141

Może nic by nie zrobił, bo to zupełnie inna drużyna

• @snooty9349
      @snooty9349 День тому

nie da sie tego stwierdzic co by zrobil
      inny poziom, inne wymagania, inny status zawodnikow, ciągłe cisnienie na wyniki...

• @veinersilence3723
      @veinersilence3723 23 години тому +1

Ancelotti>>każdy inny trener

• @arturs6939
    @arturs6939 День тому +4

Dziękuję Panie Tomku za merytoryczne materiały, trafne analizy i kontent zawsze wtedy kiedy jest potrzebny ;)

• @djkrabxd4292
    @djkrabxd4292 День тому +7

Sto lat panie Tomku

• @wojtas19805
    @wojtas19805 День тому +1

Jak ja się cieszę że jest ktoś w tym kraju kto rozumie to co się dzieje w światowym futbolu,panie Tomku szacunek z całego serca 💪

• @ciosu21
    @ciosu21 День тому +33

Wczorajszy mecz Viniego kozak, ale kurcze... na emocjach bazując i śpiewy. Tęsknie za czasami, jak Złota Piłka nie była nagrodą tylko ofensywnych graczy, a wszystkich piłkarzy. I właśnie dlatego Dani Carvajal🥇 🏆 powinien dostać ZP a nie żaden Vini, Haaland czy Bellingham. EURO, LM, LaLiga 🏅🏅🏅

• @polskawydra5148
      @polskawydra5148 День тому +8

Zgadzam się, Vini gdyby nie grał w Realu to by nie miał szans na złotą piłkę, bo po prostu nie pokazuje tyle (nawet double double nie zrobił), fajnie jakby Carvajal został doceniony, który grał kozak jak w klubie tak i repce.

@polskawydra5148 День тому

Może przesadziłem że nie miałby szans, ale raczej by nie wygrał.

• @oumajgad6805
      @oumajgad6805 День тому +1

Ale za jakimi czasami, jak od 1990 ZP piłkarz grający "na swojej połowie" wygrał aż 3 razy?

• @TheLazlo11
      @TheLazlo11 День тому

Oo to to to to

• @ciosu21
      @ciosu21 День тому +3

@@oumajgad6805 Takimi, że jak przywołałeś 1990 to do 2006 było tych trzech (grających na swojej połowie), a od 2007 do dziś żadnego.

• @lewandowiczkarolina
    @lewandowiczkarolina День тому +6

Śpiewający Tomasz Ćwiąkała - złoto 😅

• @bogdus5020
    @bogdus5020 День тому +6

Nie zaskoczyło by mnie gdyby linia obrony Realu na klasyk będzie wyglądać tak: Militao Tchouameni Rudiger Mendy. Po tym co robił w pierwszej połowie Vasquez wołało o pomstę do nieba.

• @adamdebowski530
    @adamdebowski530 День тому +4

Zrobiłbym małą korektę, Real zaczął się podnosić już 5 - 10 min przed końcem pierwszej połowy, a druga połowa to było już postawienie kropki nad "i".

• @mrdwalin2052
    @mrdwalin2052 18 годин тому +2

Panie Tomaszu, czekam z niecierpliwością na odcinek pod tytułem : " Raphinha oszalał". Pozdrawiam

• @janekptasznik44
    @janekptasznik44 День тому +1

Jestem sympatykiem Realu, ale oglądając ich poczynania od początku sezonu ciężko było się spodziewać takiego zwrotu akcji. Coś nieprawdopodobnego. Szacunek.

• @Szymon_Reuven
    @Szymon_Reuven День тому +5

"2:0 to niebezpieczny wynik" CM

• @MrPeaceangel
    @MrPeaceangel День тому +4

Militao na prawą, Tchou na srodek. To jedyny sposób żeby zamknąć prawą stronę.

• @maciejstasiowicz5339
    @maciejstasiowicz5339 5 годин тому +2

Raphinia i wszytsko jasne czekam na odcinek

• @Andy9_9
    @Andy9_9 День тому

Pierwszy raz w tym sezonie człowiek czuje wewnętrzne zadowolenie i odpala film czekając na pochwaly ❤❤

• @Kamil-vs8bs
    @Kamil-vs8bs День тому +2

W mojej opinii to zwycięstwo „przykryło” wiele mankamentów jakie trapi tę drużynę w dużej mierze w grze defensywnej i konstruowaniu akcji. Sahin przegrał ten mecz w 50 minucie dokładając kolejnego obrońcę. Zapowiada się bardzo ciekawy klasyk.

• @Kapixo2015
    @Kapixo2015 День тому +2

Trener Borussi im zepsuł drugą połowe, a tytuł tego który nosi na barkach Real powinien dostać Thibaut Courtois. On jest tak stabilny w swojej grze, że nikt nie zwraca uwagi że wyciąga praktycznie wszystko co leci w światło bramki. Tego wlasnie zazdroszcze Realowi, własnie stabilności i spokoju na bramce.

@MrQuietAssassin 3 години тому

Jestem kibicem Realu od 25 lat i to co się teraz dzieje dla mnie jako Polaka jest cudowne. Mogę cieszyć się grą świetnego realu i jednocześnie kibicuję też Barcelonie która ma 2 Polaków w składzie i również gra piękną piłkę. Nie rozumiem ludzi którzy wolą hejtować Barce albo Real. O wiele przyjemniej jest kibicować tym dwum klubom i cieszyć się pięknem piłki ❤

• @kacperdenis7127
    @kacperdenis7127 День тому +2

Real Incredible znowu to zrobili ❤❤ Hala Madrid Vini Balon de Oro 🕺🙏

• @antonowka8730
    @antonowka8730 День тому +13

Belingham ma mega potencjał. Mam wrażenie że często mając piłkę zaczyna dobrze ale po chwili coś przekombinowuje i albo koniec końców źle dogrywa albo traci piłkę . Musi coś zmienić głównie w pierwszycch dwóch sekundach posiadania piłki jak kolwiek to brzmi .

• @ianicius
    @ianicius День тому +4

myślę, że BEllingham został 'zniszczony' przez Ancelottiego.
    ja nie wiem, ale mam wrażenie, że od wielu lat, w RM nie było żadnego 'taktycznego' trenera, a wszystko jest wygrywane tylko 'zarządzaniem' kadrą.
    chciałoby się w końcu zobaczyć trenera, który fajnie układa taktycznie drużynę - nie wiem czemu w RM nie zatrudniono żadnego sensownego trenera, tylko próbowano jakieś dziwne eksperymenty, poza Mourinho, Benitezem i Ancelottim - tylko Zidanowi się udało z tych eksperymentów typu Solari.

• @piotrwysocki5869
    @piotrwysocki5869 19 годин тому +2

Panie Tomku po tak cudownym meczu Barcelony może Pan zrobi wyjątek i jednak odcinek pojawi się jutro? 😅 Pozdrawiam

• @iox8104
    @iox8104 7 годин тому +2

Liczę na ten sam tytuł w związku z meczem Barcelony z Bayernem

• @MichalQ000
    @MichalQ000 День тому +2

Real musi ruszyć po Trenta-Alexandra Arnolda. Ja wiem, że to zupełnie inny typ piłkarza niż Carvajal, ale gość ma podobne cechy do Krossa jeśli chodzi o kreowanie i gra pod presją to dla niego chleb powszedni. Pozatym jako kibic United chciałbym w końcu awansować do top8 Premier League xD

• @mariannowak5838
    @mariannowak5838 День тому +2

Kompletnie nie rozumiem dlaczego nie wrócimy do Valverde na prawej, środek Tchou + kreatywny (Cama/Modric) z lewej Bellingham (bliżej Viniego ( patrz świetna współpraca z zeszłego roku gdy byli blisko siebie), z przodu Vini i Mekambe.

• @janmarzecki486
    @janmarzecki486 День тому +1

W momencie jak Borussia prowadziła 2:0 do przerwy pomyślałem sobie "To się tak szybko nie skończy " ..no i przyszło zderzenie z obudzonym gigantem z Madrytu. Tak zgadzam się z Panem,że wprowadzenie Antona w 54 minucie to było za szybka i zła decyzja. Kończy sie spodziewaną dla mnie porażką,ale przez okoliczności to szkoda trochę. Trzeba jednak powiedzieć, że Real Madryt to jest potwór w LM, po raz kolejny są królami remondat. A Vini? Powiem szczerze nie lubie gościa, wkurza mnie jego osoba,ale gościu jest fenomenalnym piłkarzem. Ostatnie 2 bramki to po prostu ośmieszenie obrony BVB, bawił się niesamowicie w pewnym momencie. Złota piłka jest jego.

• @jandzban1956
    @jandzban1956 День тому +37

Nie stało się nic niespodziewanego, dla Realu to kolejny nudny dzień w biurze

• @immo9426
      @immo9426 День тому +1

Akurat w tym sezonie Real jakoś szczególnie nie powala swoją grą. Przynajmniej jak na razie i biorąc pod uwagę poziom do którego zostaliśmy przyzwyczajeni

@jandzban1956 22 години тому

Spokojnie moc przyjaźni ponownie zwycięży

• @jacekbasiak1412
    @jacekbasiak1412 8 годин тому +1

No dobra, dawaj Pan już ten film o Barca-Bayern. :)

• @maciejkwasny8093
    @maciejkwasny8093 День тому +2

Viniciusowi trzeba oddać też, że od meczu z Alaves jest dużo lepiej, jeśli chodzi o aspekty poza piłkarskie. Mniej jest narzekania i niepotrzebnych dyskusji.

• @alanpopkowski6785
    @alanpopkowski6785 День тому +1

Luka Modric zagrał wczoraj świetny mecz w drugiej połowie

• @michalhuzar699
    @michalhuzar699 19 годин тому

Łapka w górę za ballon'dor doceniam, doceniam, ale przede.wszystkim doceniam znowu rzetelność materiału,

• @Johnny-dj6py
    @Johnny-dj6py День тому +28

Przyznam że jako kibic Borussi nie rozumiem czemu kazde media w swoich analyzach zapominałą o tym ze Nuri Sahin popełnił masę amatorskich błędów. Gralismy dobry mecz do momentu w którym Sahin zdecydował dodac jednego obronce zeby schować sie w defensywie od 54 minuty i zmienić całą taktyke. Po drugiej bramce usuną Malena inaczej mówiąc usuną prawie cała naszą ofensywę. I w dodatku dał na boisko naszych dwoch najgorszych graczy czyli Beiera i Cana. Więc fakt ze Real Madryt i Vinicius są wielcy ale Sahin dał te zwycięstwo na talerzu.

@Johnny-dj6py День тому +6

Dodam że najlepszą analyze meczu zrobił Thierry Henry który bardzo dobrze tłumaczy że nie rozumie Sahina. Uważam że media polskie i inne są bardzo zabawne mówiąc że Borussia wygrywała bo Real był słaby i później mówią że Real jest wielki bo wygrał ten mecz nie patrząc na to że przestaliśmy grać od momentu w którym Sahin się zdecydował na bronienie.

@polskawydra5148 День тому +1

@@Johnny-dj6py Szkoda że Vini strzelił te 2 bramki w końcówce, bo jakby było 3 2 to może by było więcej rozmowy faktycznie o meczu, a nie o Vinim.

• @tomt2886
      @tomt2886 21 годину тому

Być może Sahin się wystraszył, że defensywa tego nie uciągnie. Real zaczynał wysyłać sygnały, że odzie odrabiać straty - 2-3 strzały zablokowane w ostatnim momencie, główka niekrytego Bellinghama z 6-7 m czy potem 2 poprzeczki w jednej akcji. Widać było, że Real coś powoli zaczynał tworzyć w ofensywie.

• @0aMike
    @0aMike День тому

Super że Vini nie ma mentalu Neymara i innych którzy mogli ale nie zrobili maksa ze swojego potencjału co częste u Brazylijczyków jest i oby tak dalej można było cieszyć się jego karierą.

• @mario_bankier
    @mario_bankier День тому +1

Dla mnie zmiana ustawienia i wpuszczenie Antona było kluczowe. Nie można zmieniać czegoś co super funkjonujev

• @dawidmach6597
    @dawidmach6597 День тому +1

Sytuacja jak 2 lata temu z liverpoolem w 1/8. Niestety real polegnie na przestrzeni sezonu przez brak lawki.72 mecze do rozegrania, reprezentacja pilkarze po tym padną. W styczniu min 3 wzmocnienia do obrony.

• @seba_marketingu
    @seba_marketingu 18 годин тому

Za mikrofonem Pan wymiata! Podziwiam umiejętność płynnej wypowiedzi i nagrywania praktycznie bez cięcia. Natomiast bardziej profesjonalny montaż to będzie królestwo dla tych wypowiedzi👌 ale oczywiście to tylko moje zdanie. Pozdrawiam

• @ukaszbanaszek9818
    @ukaszbanaszek9818 День тому

Dawno tak nie czekałem na odcinek 😊

• @MejlaWolf
    @MejlaWolf 11 годин тому

Wydaje mi sie, ze Jude ma inna role na boisku niz w poprzednim sezonie, ale moge sie mylić.
    Vini - joga bonito
    BVB - zapomnialo z kim gra w 2 polowie.
    Czasami ogolnie mam wrazenie, ze odprawa przedmeczowa Don Carleto wyglada tak : "Dobra, grajcie"
    I ewentualnie jak przegrywaja, lub jest niebezpieczny remis to im tlumaczy co maja grac w przerwie
    Pozdrawiam ❤
    EDIT: teraz slysze, ze podobna teze o Carlo Pan wyglosil

• @robertrodak8145
    @robertrodak8145 День тому +1

Najpierw łapka i komentarz i oglądamy ;)

• @MrRekafadam
    @MrRekafadam День тому +5

Patrząc na Bellinghama, to widać podczas meczów, że 60-70 minuta i jego już łapią kurcze. Chłop jest zajechany już od końcówki poprzedniego sezonu. Oby to się nie skończyło jakąś poważną kontuzją... tfu, tfu, tfu.

• @rafawalczak7283
    @rafawalczak7283 День тому +6

Po tym meczu można wrócić do słów „chcesz wkurzyć Real to strzel im 2 bramki” 😅

@vilumisiek День тому

Podziękowania dla Pani Prezes, liczymy na więcej.

• @Gustawny
    @Gustawny День тому +1

Brawo Pani Żona

• @anonimowyskoczek1703
    @anonimowyskoczek1703 День тому

Panie Tomku Belingham ma jednego gola w tym sezonie taka mała poprawka Świetny film pozdrawiam.

• @gregyoung1643
    @gregyoung1643 День тому +3

Przepotężną osobowością? Nie.
    Przepotężnym zawodnikiem? Tak.

• @tratararataratataraiterefr1091
    @tratararataratataraiterefr1091 День тому +1

Od czasów Ronaldinho nie było tak przebojowego i widowiskowego zawodnika.