УВАГА!!! НЕ ПОВТОРЮВАТИ!!! Компоновка яку я зробив може зіпсувати аккум миніболгарки. Читати чому - нижче @volonter_ingener 32 хвилини тому Обережно! Це убивця акамуляторів! В такій компоновці той дс-дс перетворювач висосе акум до 4 вольт, а це 1.3 вольта на банку! Підняти після такого літій-іони може і не вдатися! Заряджати від такого можна, але потрібно контролювати напругу на акумі - нижче 3 вольт на банку не варто спускатись, і це буде 9 вольт там, де раніше було 12. Найпростіше - це поставити вольтметр на контакти, і в ручному режимі контролити, але можна забутись, і буде мінус акум. Слідуючий по простоті, але не по мобільності варіант - припаятись до болгарки біля кнопки, там є плата захисту акума. В самому акумі немає плати захисту від перерозряда по низу напруги! Там лише зарядка. І ще варіант - є плати для 12 вольт, там можна накрутити низ зпрацювання відсічки 10 вольт як для свинцевого акума, але плата сама кушає ватти, і має ккд десь 85%, ну і той модуль юсб теж десь 85%, і загалом третина енергії буде втрачатися на перетворення. З тієї ємності 21ватт буде втрачено 7 ватт, і лише 14 ватт дійде до телефона чи фонарика, в якому теж є перетворювач, який щось їсть. Так що це оманливо просте рішення в такому виконанні. Я сам від акумів багато чого заживлюю, і усюди по різному вирішую цю проблему, універсального рішення нема, бо автоматична система занадто багато енергії втрачає на перетворенні.
В аккумуляторе стоит плата защиты, разрядить его полностью не получится. DC-DC преобразователь кушает в простое 1-5ма, это мизер. Короче все нормально, не переживайте)
Є в тих акумах плата захисту, по низу напруги то точно (також повінно бути і від перезаряду і розбалансу комірок, самого балансиру немає). В мене є 3 таких акума, перепаковував на акуми EVE 25P. Але в деяких акумах такого типу нема плати захисту зовсім ( в бош і метабо нема) захист там в інструменті, а балансування в зарядному пристрої
Можливо це якійсь дешманській акумулятор, бо в нормальних акумуляторах таки повинна стояти плата захисту. От чого в більшості подібних акумуляторів для шуруповертів нема, так це балансира, тобто плати, яка буде вирівнювати напругу на різних комірках, бо з часом комірки в батареї розходяться по напрузі, розбалансуються, і заряд такої акумуляторної батареї закінчується по напрузі комірки з найвищою напругою, а перестають віддавати струм по комірці з найнижчою напругою. Відтак акумулятор потребує зарядки набагато швидше, ніж коли він новий, аж до 15-20 хвилин роботи після чергового заряджання. В такому випадку слід розібрати комірку, і подібною до цієї платою зарядки ( на яку подається 5 вольт через USB, а до контактів на платі під'єднується акумулятор, наприклад найдешевшою за 10 гривень на чіпі 4056 ) зарядити окремо кожну комірку в батареї. До цих контактів на модулі зарядки можно підпаяти проводи з "крокодилами" на кінцях, і під'єднати їх до контактів комірки. Це на якійсь, відносно довгий час, принаймі на декілька десятків зарядок, подовжить роботу такого акумулятора. Звісно, більш правільним буде вставити в батарею плату балансира, але проблема в тому, що часто в корпусі немає для цього вільного місця.
@@_Only Не во всех, но как мне кажется в большинстве таких аккумуляторов стоят платы с пассивным балансиром на резисторах, но с этим балансиром и штатной зарядкой есть один прикол. Зарядка загорается зелёным, т.е. показывает что заряд окончен при токе около 50ма, а балансир работает при токе 20ма, из-за этого толком балансировки и не происходит, потому что аккумулятор снимают с зарядки как только загорается зелёный светодиод. А если оставить такую зарядку включенной к примеру на ночь то он "оживает". Но категорически не советую оставлять литий заряжаться без присмотра, очень желательно иметь рядом порошковый огнетушитель или как минимум открытое окно без людей внизу, в которое аккумулятор можно в случае чего выкинуть, пару раз это меня спасало.
Як писали нище всі нормальні АКБ мають бмс плату захисту. в слідуючій саморобці варто використати плату на SW3516 6-35V вона має швидку зарядку для сучасної техніки, на аліекспрес коштує всього 23гривні я зробив адаптери на всі акумулятори від будівельного інструменту вдома та на роботі
Так это оно и есть, тоько в школе клеили в разнобой маленькие кусочки бумаги на кривую форму, а тут более ровные стороны поэтому он сделал "фанеру" из бумаги...
Спасибо за ролик, всё прекрасно понял. Эта конструкция хороша при условии если имеются запасные аккумуляторы. Для быстрой замены и долгого использования.
Оце так здивував. Цікавий матеріал. Але як же один цар сусідньої недодержави вдало організував денацифікації. Більша частина блогерів почали робити контент українською. Дякую за якісний контент рідною мовою. Українцям мирного неба над головою. А ворогам бажаю над головою мирної землі ...
Для високовольтних акумуляторів (наприклад, 18-вольтних, в яких 5 елементів) існують плати швидкої зарядки, які підтримують більшість існуючих протоколів швидкої зарядки. Вони допускають вхідну напругу до 28 вольт (а деякі і вище - до 32 вольт), і дозволяють сучасні телефони і навіть ноутбуки заряджати потужністю до 100 W (наприклад при використанні протоколу PD - 20 вольт 5 ампер). При зниженні напруги на батареї нижче 21 вольт плата опустить напругу до 18, чи навіть 15 вольт, тобто відповідно знизиться і потужність, але це все рівно буде швидка зарядка!
@@МаксимНиколаев-з2ь В инструкции то ли к клейбериту 303 то ли к тайтбонду 3 читал что при перегреве клей необратимо теряет 80% своей прочности. И на практике, когда шпон утюгом клеил - если утюг был перегрет - шпон плохо держался, даже после остывания. Нормальный ПВА и без всяких духовок довольно прочный, если нужна водостойкость лучше использовать клея класса D4, они обычно идут с отвердителем.
Якщо замість пва використовувати бф то буде гетінокс(але його потрібно під прес), також дуже міцний композит виходить з бумаги і ацетілат крилату(суперклея) дуже добре сидить на пластику, я так лагоджу поастикові речі де потрібна міцність, корпуси ноутбуків, іграшки, і т.д якщо добрепроклеено то ламаеться пластик при повторному розриві а не композит.
Авіа і судомодельщики добре знають такий композит. Але ми йшли далі, всі шари клеїли з ватманів на епоксидку і під прес. Виходили гарні міцні листи, які в основному йшли на обшивку човників і всякі надпалубні надбудови :)
Гетинакс окрім пресу ще й запікається термічно, а тут нахолодну все По механічним властивостям було ближче до щільного поліестеролу, але без високої термопластичності
Я схожу плату помилково замовив. Вже не пам'ятаю чи 12-24 чи 24-30 вольт. Вона з швидкою зарядкою, що і підкупило, але на практиці є лише одне місце де маю змогу примінити
Обережно! Це убивця акамуляторів! В такій компоновці той дс-дс перетворювач висосе акум до 4 вольт, а це 1.3 вольта на банку! Підняти після такого літій-іони може і не вдатися! Заряджати від такого можна, але потрібно контролювати напругу на акумі - нижче 3 вольт на банку не варто спускатись, і це буде 9 вольт там, де раніше було 12. Найпростіше - це поставити вольтметр на контакти, і в ручному режимі контролити, але можна забутись, і буде мінус акум. Слідуючий по простоті, але не по мобільності варіант - припаятись до болгарки біля кнопки, там є плата захисту акума. В самому акумі немає плати захисту від перерозряда по низу напруги! Там лише зарядка. І ще варіант - є плати для 12 вольт, там можна накрутити низ зпрацювання відсічки 10 вольт як для свинцевого акума, але плата сама кушає ватти, і має ккд десь 85%, ну і той модуль юсб теж десь 85%, і загалом третина енергії буде втрачатися на перетворення. З тієї ємності 21ватт буде втрачено 7 ватт, і лише 14 ватт дійде до телефона чи фонарика, в якому теж є перетворювач, який щось їсть. Так що це оманливо просте рішення в такому виконанні. Я сам від акумів багато чого заживлюю, і усюди по різному вирішую цю проблему, універсального рішення нема, бо автоматична система занадто багато енергії втрачає на перетворенні.
Дякую за поради зараз напишу комент що до недоцільності моєї компоновки, за відсічку в 9 вольт не подумав, вважав що в платі акума є захист від перерозряду.
@@TOKARKAUA-xu5sw так, нажаль виробники акумів заклали таке заплановане знищення акумів, якщо їх використовувати поза болгаркою чи іншим інструментом. Я користувався різними акумами , різних виробників - там в жодному немає цього дуже важливого захисту, нажаль.
@@TOKARKAUA-xu5sw ну тут не зовсім це підходить, бо всеж таки в інструменті стоять плати захисту і від перенавантаження, і від перерозряда, і так як різним інструментам потрібні різні параметри живлення, то і плати ці дійсно в кожному інструменті свої та унікальні. І дублювати цю плату щей в акумі виробник порахував недоцільним, бо потрібно було б ставити найпотужнішу з лінійки інструментів, щоб акум підтримував найпотужніші споживачі. І у нас в результаті булоб дві плати, які можливо конфліктувалиб одна з іншою, як акуми 18650 зі встроєним захистом конфліктують з потужним споживачем, у якого є всплески споживання, і просто відключають акум. Інколи від цього бувають в прямому сенсі фатальні наслідки. Ну і це здорожчить самі акуми, а там конкуренція, і ця функція буде потрібна дуже небагатьом покупцям. Я думаю, що виробник просто не розраховував на те, що саморобники будуть приколхозювати туди всяке різне, інколи і дуже потужне. Ну і задля справедливості - майже у всіх виробників акумуляторного інструменту є перехідники на юсб зарядні пристрої 5вольт. Зверніть увагу, наскільки там складна електронна плата. Я от собі купив Парксайд на два юсб по 2А(реально 1,5), і ще плюс фонарик в ньому десь 1-3ватт, і заряджаю від нього не боячись перерозряду акума. За 450 грн на олх можна знайти. На 20 вольт. Ну і також у мене є такіж платки, як у вас, але ними користуюсь, якщо все зайнято, на крайняк. Під наглядом можна, або якщо я знаю, що у мене телефон візьме 10 ватт-годин, в акумі є 20ватт-годин, він повністю заряджений, телефон в очікувальному режимі і майже не споживає - тоді можна залишати без нагляду заряджатись, бо ємність 12-тивольтового акума з запасом переважає ту ємність телефона, який він заряджає, і після повного заряджання телефон від зарядки відʼєднається. Але це лише з перевіреними телефонами, бо є такі, які не можуть до 100% зарядитись, мають якийсь внутрішнє замикання, гріються, і от вони то ніколи не відключаться від зарядки. І звичайно - маркетологи, які заставляють інженерів впроваджувати заплановане, чи інше устарівання - мудаки.
@volonter_ingener з чого Ви взяли, що на платі нема захисту від перерозряду? Я ще жодного акб для інструменту не знайшов, щоб не було захисту від перерозряду. Адже плата на акб має тільки 2 функції - захист від перерозряду і захист від короткого. Захист від перезяряду зустрічаться дуже рідко, як і балансир. Захист в інструменті від перезаряду та перерозряду зустрічав тільки в шуруповерті метабо, коли на акб 12.65в шуруповерт не працює, поки хоч трохи не розрядиться акб. Захист від перерозряду в мебато не зная, бо акб виходить в захист. Не розумію звідки ви взяли, що саме в інструменті захист, що ж це за виробник
Здається, такі клеї добре пливуть від нагріву. Не 40 градусів, але може й статися.. Але візуально і на слух корпус прикольний. Схеми... ну, я б вимикачі ставив, і слідкував... Бо автоматику придумати - то треба "хист і хлист", я не по цьому )
а якщо зробити пропітку картону з суперклею+ацетон (щоб так миттєво незасихав), пробував розводити полімерний клей "дракон" + калоша, клей стає рідкіший і добре затікає в щілини, але треба постійно перемішувати
Головний недолік цієї плати - нема швидкої зарядки. Технологія цікава, приємніше ніж з екпоксидкою. Ще цікаво кинути в духовку, трісне чи полімеризується. Чому автор використав бумагу, адже тканина наче краще буде. 1-й слой із бумаги, далі тканину промазувати і клеїти, як в класиці із епоксидкою. Але зд-принтер краще
@@TOKARKAUA-xu5sw ua-cam.com/video/GR20lw1bprc/v-deo.htmlsi=5MGxkgFxDfwoBq88 доза для скрутки дротів, вони бувають різних розмірів та із негорючих матеріалів.
В дитинстві клеїв з ПВА і картону модель яхти. Так випадково виявив, якщо шов добряче стиснути пласкогубцями або тисками то шов зклеюється практично миттєво! Тобто чекати годинами поки схопиться клей не потрібно.
Якесь люте рукожопство… убити акум(мінус вся економія) то херня, витратити 10-15 грн на пластикову форму під акуми - дорого. Можна було зробити набагато простіше і компактніше, а що найголовніше - не ухуйкувати акуми тим dc-dc
Блин, а я все думал зачем нужен клей ПВА. А оно оказывается для того, чтобы клеить! Ждем следующих лайфхаков с приенением шнурков для фиксации обуви нп ногах и ножа для отделения кусков колбасы.
@@TOKARKAUA-xu5sw Дивно, добавив коментар із посиланням, він видалився, в ютюб пошукайте "київська свічка" або я вам можу вислати на огляд пару штук, лише не знайшов як вам написати на пошту
УВАГА!!! НЕ ПОВТОРЮВАТИ!!! Компоновка яку я зробив може зіпсувати аккум миніболгарки. Читати чому - нижче
@volonter_ingener 32 хвилини тому
Обережно! Це убивця акамуляторів! В такій компоновці той дс-дс перетворювач висосе акум до 4 вольт, а це 1.3 вольта на банку! Підняти після такого літій-іони може і не вдатися! Заряджати від такого можна, але потрібно контролювати напругу на акумі - нижче 3 вольт на банку не варто спускатись, і це буде 9 вольт там, де раніше було 12. Найпростіше - це поставити вольтметр на контакти, і в ручному режимі контролити, але можна забутись, і буде мінус акум. Слідуючий по простоті, але не по мобільності варіант - припаятись до болгарки біля кнопки, там є плата захисту акума.
В самому акумі немає плати захисту від перерозряда по низу напруги! Там лише зарядка.
І ще варіант - є плати для 12 вольт, там можна накрутити низ зпрацювання відсічки 10 вольт як для свинцевого акума, але плата сама кушає ватти, і має ккд десь 85%, ну і той модуль юсб теж десь 85%, і загалом третина енергії буде втрачатися на перетворення. З тієї ємності 21ватт буде втрачено 7 ватт, і лише 14 ватт дійде до телефона чи фонарика, в якому теж є перетворювач, який щось їсть.
Так що це оманливо просте рішення в такому виконанні. Я сам від акумів багато чого заживлюю, і усюди по різному вирішую цю проблему, універсального рішення нема, бо автоматична система занадто багато енергії втрачає на перетворенні.
В аккумуляторе стоит плата защиты, разрядить его полностью не получится. DC-DC преобразователь кушает в простое 1-5ма, это мизер. Короче все нормально, не переживайте)
Є в тих акумах плата захисту, по низу напруги то точно (також повінно бути і від перезаряду і розбалансу комірок, самого балансиру немає). В мене є 3 таких акума, перепаковував на акуми EVE 25P. Але в деяких акумах такого типу нема плати захисту зовсім ( в бош і метабо нема) захист там в інструменті, а балансування в зарядному пристрої
Можливо це якійсь дешманській акумулятор, бо в нормальних акумуляторах таки повинна стояти плата захисту.
От чого в більшості подібних акумуляторів для шуруповертів нема, так це балансира, тобто плати, яка буде вирівнювати напругу на різних комірках, бо з часом комірки в батареї розходяться по напрузі, розбалансуються, і заряд такої акумуляторної батареї закінчується по напрузі комірки з найвищою напругою, а перестають віддавати струм по комірці з найнижчою напругою. Відтак акумулятор потребує зарядки набагато швидше, ніж коли він новий, аж до 15-20 хвилин роботи після чергового заряджання.
В такому випадку слід розібрати комірку, і подібною до цієї платою зарядки ( на яку подається 5 вольт через USB, а до контактів на платі під'єднується акумулятор, наприклад найдешевшою за 10 гривень на чіпі 4056 ) зарядити окремо кожну комірку в батареї. До цих контактів на модулі зарядки можно підпаяти проводи з "крокодилами" на кінцях, і під'єднати їх до контактів комірки. Це на якійсь, відносно довгий час, принаймі на декілька десятків зарядок, подовжить роботу такого акумулятора.
Звісно, більш правільним буде вставити в батарею плату балансира, але проблема в тому, що часто в корпусі немає для цього вільного місця.
@@_Only Не во всех, но как мне кажется в большинстве таких аккумуляторов стоят платы с пассивным балансиром на резисторах, но с этим балансиром и штатной зарядкой есть один прикол. Зарядка загорается зелёным, т.е. показывает что заряд окончен при токе около 50ма, а балансир работает при токе 20ма, из-за этого толком балансировки и не происходит, потому что аккумулятор снимают с зарядки как только загорается зелёный светодиод. А если оставить такую зарядку включенной к примеру на ночь то он "оживает". Но категорически не советую оставлять литий заряжаться без присмотра, очень желательно иметь рядом порошковый огнетушитель или как минимум открытое окно без людей внизу, в которое аккумулятор можно в случае чего выкинуть, пару раз это меня спасало.
Як писали нище всі нормальні АКБ мають бмс плату захисту. в слідуючій саморобці варто використати плату на SW3516 6-35V вона має швидку зарядку для сучасної техніки, на аліекспрес коштує всього 23гривні я зробив адаптери на всі акумулятори від будівельного інструменту вдома та на роботі
Музика підібрана до відео добре, дякую за всі ваші саморобки люблю їх переглядати.😅
Щиро дякую, за чудовий контент! Давно слідкую за вами, ви майстер із золотими руками і головою.
Коментар який підтримує україномовний контент і намагаються закинути відео в рекоминдації ютуба
Нагадало папьємаше зі школи!Дякую за відео!👍
Також за нього вспоминав але папьємаше то пульпа з клеєм якщо не помиляюся.
але ж працює
Так это оно и есть, тоько в школе клеили в разнобой маленькие кусочки бумаги на кривую форму, а тут более ровные стороны поэтому он сделал "фанеру" из бумаги...
@@robonikukrnano5708 Дякую за уточнення!👍
@@robonikukrnano5708 в школе просто клеили, а здесь пропитка, более надёжный вариант
Вподобайка за українську та за Ваші винаходи.Давно підписаний на ваш канал.
Корисне відео. Коли немає світла, для камери використовую кільцевий освітлювач для смартфонів. Від павербака споживає до1.3А, дає гарне світло.
Вітаю, дякую за пораду! Бачив такі світлодіодні матриці але в голову не прийшло що можна як підсвітку використати.
Дякую за цікаве відео. Для своєї потреби робивмкомпозит з паперу та рідкого скла. Є недолік висихання досить тривале між листами скла.
Вітання від колеги по схожим DIY інтересам, і дякую за цікавий досвід праці!💛💙
Спасибо за ролик, всё прекрасно понял. Эта конструкция хороша при условии если имеются запасные аккумуляторы. Для быстрой замены и долгого использования.
За старання лайк. Без принтера, без лазера. Олдскул
Кльово!!!! Я і не знав, що можна таке зробити з картону та клею.👍
значить я не зря знімав
Дякую за цікаву працю!Молодець!
Оце так здивував. Цікавий матеріал. Але як же один цар сусідньої недодержави вдало організував денацифікації. Більша частина блогерів почали робити контент українською.
Дякую за якісний контент рідною мовою. Українцям мирного неба над головою. А ворогам бажаю над головою мирної землі ...
Для високовольтних акумуляторів (наприклад, 18-вольтних, в яких 5 елементів) існують плати швидкої зарядки, які підтримують більшість існуючих протоколів швидкої зарядки. Вони допускають вхідну напругу до 28 вольт (а деякі і вище - до 32 вольт), і дозволяють сучасні телефони і навіть ноутбуки заряджати потужністю до 100 W (наприклад при використанні протоколу PD - 20 вольт 5 ампер). При зниженні напруги на батареї нижче 21 вольт плата опустить напругу до 18, чи навіть 15 вольт, тобто відповідно знизиться і потужність, але це все рівно буде швидка зарядка!
Дякую, корисно.
Надо после высыхания, запечь в духовке при t где-то 120⁰С тогда ПВА полимеризуется.
спасибо за совет, надо будет попробовать
При нагреве пва выше 90-100 градусов он сильно теряет прочность.
@@mrVitlen это пока он горячий. После остывания он перестаёт реагировать с водой.
@@МаксимНиколаев-з2ь В инструкции то ли к клейбериту 303 то ли к тайтбонду 3 читал что при перегреве клей необратимо теряет 80% своей прочности.
И на практике, когда шпон утюгом клеил - если утюг был перегрет - шпон плохо держался, даже после остывания.
Нормальный ПВА и без всяких духовок довольно прочный, если нужна водостойкость лучше использовать клея класса D4, они обычно идут с отвердителем.
Якщо замість пва використовувати бф то буде гетінокс(але його потрібно під прес), також дуже міцний композит виходить з бумаги і ацетілат крилату(суперклея) дуже добре сидить на пластику, я так лагоджу поастикові речі де потрібна міцність, корпуси ноутбуків, іграшки, і т.д якщо добрепроклеено то ламаеться пластик при повторному розриві а не композит.
абс пластик добре зклеюється ціаноакрилатом але його можна розчинити в ацетоні, етилацетаті.......
@@TOKARKAUA-xu5sw ну клеення, а я мав на увазі нарошення на пластик.
Дякую за цікавий метод
Файно гарно.актуально 😀😀😀
На випадок відсутності 3д принтера знадобиться, але на щастя він в мене є, хоч і страшненький))
старенький краще ніж ніякого
Роботи ддуже багато, але результат дійсно презентабельний!
Авіа і судомодельщики добре знають такий композит. Але ми йшли далі, всі шари клеїли з ватманів на епоксидку і під прес. Виходили гарні міцні листи, які в основному йшли на обшивку човників і всякі надпалубні надбудови :)
так то гетинакс я демонстрував як його зробити
Гетинакс окрім пресу ще й запікається термічно, а тут нахолодну все
По механічним властивостям було ближче до щільного поліестеролу, але без високої термопластичності
Цікава технологія: типу папьє маше на максималках
Я схожу плату помилково замовив. Вже не пам'ятаю чи 12-24 чи 24-30 вольт. Вона з швидкою зарядкою, що і підкупило, але на практиці є лише одне місце де маю змогу примінити
Класний корпус, от в мене ніколи не виходить нормально завжди на проволочці та ізоленті
Цікаве вийшло відео. Вподобайка на підтримку каналу.
лайк за прямі руки
То що там, розібралися реальним експериментом-розрядом того акума, чи є там захист від критичного низького розряда акума шуруповерта?)
круто
Дякую !!!
Підписка !!😊!
Відео інтригуюче обривається на середині фрази "всімуда..." 😆
це не те що ви подумали ))))
@@TOKARKAUA-xu5sw 🤣
Ніяка це не плата для павербанку, бо вона потребує напруги більшої за 3.7V.
Це просто стабілізована DC-DC понижайка
Дякую! Цікавий матеріал виходить для самородок
Цікаво, дякую!
Лайк і підписка
Тобто картон і клей пва і все🤷, так просто?!😮😮😮👍👍👍👍👍🇺🇦
Цікаво, але дуже трудоємко.
зато дешево та просто
Клас
цікаво, чи можна таким методом зробити невеличкі шестерні
ні з пва не вийде а з епоксидкою можна спробувати
🇺🇦👍
А, що то за радіоприймач за який Ви кажете в цьому відео?
retekess v115
Наскільки цей композит водостійкий?
дивлячись який пва та кортон, пишуть що можна нагріти до 100гр та він стане водостійким, не перевіряв
Обережно! Це убивця акамуляторів! В такій компоновці той дс-дс перетворювач висосе акум до 4 вольт, а це 1.3 вольта на банку! Підняти після такого літій-іони може і не вдатися! Заряджати від такого можна, але потрібно контролювати напругу на акумі - нижче 3 вольт на банку не варто спускатись, і це буде 9 вольт там, де раніше було 12. Найпростіше - це поставити вольтметр на контакти, і в ручному режимі контролити, але можна забутись, і буде мінус акум. Слідуючий по простоті, але не по мобільності варіант - припаятись до болгарки біля кнопки, там є плата захисту акума.
В самому акумі немає плати захисту від перерозряда по низу напруги! Там лише зарядка.
І ще варіант - є плати для 12 вольт, там можна накрутити низ зпрацювання відсічки 10 вольт як для свинцевого акума, але плата сама кушає ватти, і має ккд десь 85%, ну і той модуль юсб теж десь 85%, і загалом третина енергії буде втрачатися на перетворення. З тієї ємності 21ватт буде втрачено 7 ватт, і лише 14 ватт дійде до телефона чи фонарика, в якому теж є перетворювач, який щось їсть.
Так що це оманливо просте рішення в такому виконанні. Я сам від акумів багато чого заживлюю, і усюди по різному вирішую цю проблему, універсального рішення нема, бо автоматична система занадто багато енергії втрачає на перетворенні.
Дякую за поради зараз напишу комент що до недоцільності моєї компоновки, за відсічку в 9 вольт не подумав, вважав що в платі акума є захист від перерозряду.
@@TOKARKAUA-xu5sw так, нажаль виробники акумів заклали таке заплановане знищення акумів, якщо їх використовувати поза болгаркою чи іншим інструментом.
Я користувався різними акумами , різних виробників - там в жодному немає цього дуже важливого захисту, нажаль.
це ще іменують як "заплановане устарівання"
@@TOKARKAUA-xu5sw ну тут не зовсім це підходить, бо всеж таки в інструменті стоять плати захисту і від перенавантаження, і від перерозряда, і так як різним інструментам потрібні різні параметри живлення, то і плати ці дійсно в кожному інструменті свої та унікальні. І дублювати цю плату щей в акумі виробник порахував недоцільним, бо потрібно було б ставити найпотужнішу з лінійки інструментів, щоб акум підтримував найпотужніші споживачі. І у нас в результаті булоб дві плати, які можливо конфліктувалиб одна з іншою, як акуми 18650 зі встроєним захистом конфліктують з потужним споживачем, у якого є всплески споживання, і просто відключають акум. Інколи від цього бувають в прямому сенсі фатальні наслідки.
Ну і це здорожчить самі акуми, а там конкуренція, і ця функція буде потрібна дуже небагатьом покупцям.
Я думаю, що виробник просто не розраховував на те, що саморобники будуть приколхозювати туди всяке різне, інколи і дуже потужне.
Ну і задля справедливості - майже у всіх виробників акумуляторного інструменту є перехідники на юсб зарядні пристрої 5вольт. Зверніть увагу, наскільки там складна електронна плата. Я от собі купив Парксайд на два юсб по 2А(реально 1,5), і ще плюс фонарик в ньому десь 1-3ватт, і заряджаю від нього не боячись перерозряду акума. За 450 грн на олх можна знайти. На 20 вольт.
Ну і також у мене є такіж платки, як у вас, але ними користуюсь, якщо все зайнято, на крайняк. Під наглядом можна, або якщо я знаю, що у мене телефон візьме 10 ватт-годин, в акумі є 20ватт-годин, він повністю заряджений, телефон в очікувальному режимі і майже не споживає - тоді можна залишати без нагляду заряджатись, бо ємність 12-тивольтового акума з запасом переважає ту ємність телефона, який він заряджає, і після повного заряджання телефон від зарядки відʼєднається. Але це лише з перевіреними телефонами, бо є такі, які не можуть до 100% зарядитись, мають якийсь внутрішнє замикання, гріються, і от вони то ніколи не відключаться від зарядки.
І звичайно - маркетологи, які заставляють інженерів впроваджувати заплановане, чи інше устарівання - мудаки.
@volonter_ingener з чого Ви взяли, що на платі нема захисту від перерозряду? Я ще жодного акб для інструменту не знайшов, щоб не було захисту від перерозряду. Адже плата на акб має тільки 2 функції - захист від перерозряду і захист від короткого. Захист від перезяряду зустрічаться дуже рідко, як і балансир.
Захист в інструменті від перезаряду та перерозряду зустрічав тільки в шуруповерті метабо, коли на акб 12.65в шуруповерт не працює, поки хоч трохи не розрядиться акб. Захист від перерозряду в мебато не зная, бо акб виходить в захист.
Не розумію звідки ви взяли, що саме в інструменті захист, що ж це за виробник
Так чи нікуди вам горілку подіти? 😀
Здається, такі клеї добре пливуть від нагріву. Не 40 градусів, але може й статися.. Але візуально і на слух корпус прикольний. Схеми... ну, я б вимикачі ставив, і слідкував... Бо автоматику придумати - то треба "хист і хлист", я не по цьому )
якесь суцільне жахіття незрозуміле
Клей дракон 🐉 такой фунциклює
а якщо зробити пропітку картону з суперклею+ацетон (щоб так миттєво незасихав),
пробував розводити полімерний клей "дракон" + калоша, клей стає рідкіший і добре затікає в щілини, але треба постійно перемішувати
ну суперклей то дороговастінько краще нітролак, мені здаєця дракон + ацетон повинно краще спрацювати, треба експерементувати ...
Краще використовувати склотканину, або відходи кевларової тканини.
можна, але це не загальнодоступний композит буде
👍за нагадування технології
Дядьку, підтягуйте українську, дуже багато русизмів.
пан лінгвіст? якщо ні, то заваліть пиздак.
Не русизмів, а московизмів, бо Русь то Україна.
Святий Аліекспрес🎉
Головний недолік цієї плати - нема швидкої зарядки.
Технологія цікава, приємніше ніж з екпоксидкою. Ще цікаво кинути в духовку, трісне чи полімеризується.
Чому автор використав бумагу, адже тканина наче краще буде. 1-й слой із бумаги, далі тканину промазувати і клеїти, як в класиці із епоксидкою.
Але зд-принтер краще
пва клей від води в теорії разклеюється
Так ніщо не заважає вкрити ті деталі вологостійкою фарбою або лаком, теж в теорії. 🙂
Я використовую електричні зовнішні дози. Вони зроблені із негорючих матеріалів.
нажаль нічого не зрозумів
@@TOKARKAUA-xu5sw ua-cam.com/video/GR20lw1bprc/v-deo.htmlsi=5MGxkgFxDfwoBq88
доза для скрутки дротів, вони бувають різних розмірів та із негорючих матеріалів.
Так щось тобі тяжко рідною мовою розмовляти(якщо вона дійсно рідна)....
Якщо є багато часу))
вільний час є у всіх але витрачається він по різному
В дитинстві клеїв з ПВА і картону модель яхти. Так випадково виявив, якщо шов добряче стиснути пласкогубцями або тисками то шов зклеюється практично миттєво! Тобто чекати годинами поки схопиться клей не потрібно.
Ага. Вона гріється як кипятильник. Щей пульсації за 200. Тож краще її не брати. Он 0.5А з неї ще можна брати...
Горілка?😅
Шо по пожаробезопасности?
легко проверить самостоятельно
Колись давно був підписаний но від писався не пам'ятаю чому можливо через мову чи позицію
Якесь люте рукожопство… убити акум(мінус вся економія) то херня, витратити 10-15 грн на пластикову форму під акуми - дорого.
Можна було зробити набагато простіше і компактніше, а що найголовніше - не ухуйкувати акуми тим dc-dc
читайте зкріплений комент та слухайте що кажу на початку відоса
Блин, а я все думал зачем нужен клей ПВА. А оно оказывается для того, чтобы клеить! Ждем следующих лайфхаков с приенением шнурков для фиксации обуви нп ногах и ножа для отделения кусков колбасы.
без проблем все сниму и покажу
Жди Black out !
Дуже складна технологія, простіше на 3д принтері надрукувати
зніміть відос, хочу зацінити адекватність вашої думки
@@TOKARKAUA-xu5sw Дивно, добавив коментар із посиланням, він видалився, в ютюб пошукайте "київська свічка" або я вам можу вислати на огляд пару штук, лише не знайшов як вам написати на пошту
Можно просто нагріти термофеном відповідний обрізок ПВХ труби і сформувати його як вам завгодно.
ухтишкі - а продемонструйте, хочу поржати )))
@@TOKARKAUA-xu5sw , самі, якщо забажаєте, знайдете на ютубі відео, як з обрізка пвх труби роблять корпус повербанка.
Це називається "я краще поумнічаю, але робити цього не буду"
Є готові насадки на 20в акуми, які перетворюють його на павербанк. Коштує копійки.
А це - якщо більше нема чим зайнятися.
а як вам композит?