Ви кажете про переріз провідника та струм, але ви забуваете про довжену провідника. Якщо наприклад взяти мідний дріт 1,5 мм то він з легкістю витримає струм 10 ампер, але якщо його довжина буде наприклад 10 метрів то зарахунок внутрішнього опору провідника ви втратите на лінії 220 вольт -2 вольта, а якщо у вас кабель буде довжиною 50 метрів то на кінці лінії у вас буде не 220 а 209 вольт. Так що при розрахунках враховуйте не тільки струм і переріз провідника але і його довжину. При напрузі панелі 50 вольт при струмі навантаженна 10 ампер при довжені кабеля 50 метрів ка кінці лінії буде 40 вольт і струм трохи більше 8 ампер все інше буде втрати на проводах.😢
Саме так! Для цього і пишеться, що панелі повинні підключатись проводом не менше 4-х квадратів, хоча тільки в дуже потужних панелей струм з них становить 15-17 А, тобто вистачило би всього 1,5 квадрата. Але ж питання не в температурі провода, а у втратах енергії на опорі проводів! Але на парі-трійці амперів це дійсно фігня!
Повністю згоден. Особливо у випадку підключення в квартирі, на балконі/лоджії, відстань взагалі маленька, 2-3 метри того провіду, не треба жлобитися та купити хоча би 4 мм².
Щодо ефективності панелей при підключенні до станції - ви праві. Спочатку була станція і панель 585 вт - в середньому у Серпні отртмував 300-400 ват. Після підключення до спражнього сонячного інвертора - в середині Вересня, в сонячну погоду генерація більше 500 ват.
Треба ретельніше жилки провода скручувати, щоб не замкнули між собою. Або купити у інтертула :) крімпер і наконечники обжимати. Відео цікаве, смішне і корисне. Дякую
О! Такий точно контролер як в мене! Основна його проблема в тому, що він не гібрид і коли з акума брати енергію, то контролер думає, що то акум заряджається і не переходить в режим float charge і постійно тримає 14.4 вольт, навіть якщо акум заряджений і панелі дають достатньо потужності для навантаження. Я так свій 100аг агм доконав. Тепер приїхали комірки - буду городити ліфер. Панелі можуть виконувати одразу дві функції - собі я з двох 400вт панелей зробив дашок над вхідними дверями. Отже можна і балкон ними закрити замість полікарбонату. Просто треба придумати надійне кріплення.
@@Luchistaja_ можна дві, можна і одну. Головне не перевищити потужність такого контролера по панелях. В цього 720 вт може бути по панелях, якщо 12 вольтова система
Проще бы сказал - шим это обычный dc-dc преобразователь и там кпд под 100% только тогда, когда напряжение солнечного массива доходит до напряжения акб - тогда он работает можно сказать транзитом - заряжает с панелей на прямую акб. МППТ - там стоят мозги - которые отслеживают точку как ты говоришь + там тип преобразования лучше, чем у шим - он сначала превращает DC в AC , потом AC в DC - нужного напряжения)
@@русланчура-о8х Не треба експримента, треба калькулятор, який нічого не коштує на відміну від кабелю, і розрахунок покаже що на його 50 ватт виробітку і тій панелі на його кабелі втрати меньше 1 Ватта. Система нерентабельна і мае сенс тільки на самий "чорний день" і то якщо то не буде "ядерна зима"))
Залізофосфатні круглі комірки є на 15ah та 20ah, найкраще що зараз є це фірма topband. Не самі дешеві, але точно хороші і з однаковим опором та ємністю
А чи не ліпше одразу купувати призматичні комірки на 200 - 315 АН (які не підпадають під мито на митниці), зважаючи що ти їх купуєш на багато років? Адже чим більша ємність комірки, тим дешевше виходить кожний ват ємності!
@@shurken-channel Ну звісноЮ шо все залежить від потреб. Так як щільність енергії в Ліферах нижча, то ніхто їх не буде ставити в дрон! Ліфери цікаві своїм довгим терміном служби.
@@_Onlyдля домашнього акумулятора звісно вигідніше купувати призматики, але якщо треба зробити наприклад 48 вольтовий акумулятор енергоємністю 1квт, то краще ніж циліндри поки нічого не придумали) або невеличкий акумулятор на 200-400вт/год наприклад для ДБЖ
Тема супер , тобто про мінімум необхідного . Питання, якщо дві сон. панелі послідовно дають вже на зараз вранці 103 В при + 8 зовнішньої температури , а у make sky blue заявлено 105 В max , з похолоданням йому надійде кінець чи запас все таки він має ??? Доречі , заряджаю гаджети напряму від заводських зарядних пристроїв напряму підключених до сонячних панелей, так би мовити з сонячної розетки . Самі зарядні пристрої по суті працюють як понижаючі dc-dc .
Нажаль північна сторона, це не сама велика проблема для сонячних панелей в Україні. Я он теж купив інвертор, акумулятор, збарався ставити панелі але після чергового прильоту, так що вікна повилітали, вирішив обмежитися генератором.
По-перше відео не лише цікаве но і корисне. По-друге не лише корисне це відео но і цікаве. Що до інтриги круто все чекаємо другої серії це дійсно дуже має велике смислове навантаження тому що оці люди які розповідають та фігня то ваше сес ні грошей ні електрики не буде і сидять зі свічкою прясуться , от я маю по факту одну панель да з дуру купив за шалені гроші в перший блекаут но вона є і є . Но є ще шим контролер і його пора вже замінити на мррт і з збірки на 12 приходити в збірку на 24 і це відео показує чітко мою майбутню збірку , а значить це відео мене чомусь навчить.
У мене на балконi 2ш райзан 400w на кисляках) з 14,00 по 18,00 бiльше 500w (працюе холодильник-150w комп-100w i плазма 130w) безпроблем. З початку були такi дешман контролери то я пiдмiтив що коли акб зарядженi то на ньому акб кипiли. а коли я пiдсобирав на норм мппт то такого уже нема, вiн норм регулюе зарядку i збавля коли акб зарядженi
Подивіться модель і загугліть, зараз надворі вже темно я міряти рулеткою не піду. там в відео десь я показував етикетку, знайдіть її в будь якому магазині там будуть вказані розмірию
Возможно для ребят на фронте лучше Литий-титанат (LTO). У него есть несколько минусов (он ощутимо дороже и у него меньше удельная ёмкость) но есть и один ощутимый плюс - LTO умеет нормально работать (в том числе и заряжаться) при сильно отрицательных температурах. Второй плюс - очень большое количество циклов заряд-разряд. Впрочем, еще из минусов - непонятно что с БМС для этого типа аккумуляторов, есть они, нету, сколько стоят и всё такое.
Дивись який прикол. В це все великі гроші вкладати нетреба. Тому що ніхто незнає скільки воно проживе. Впакували машинку по максимуму, каб прилетів поруч. ВІд машини ціла осталась тілкьи капсула з бійцями. І т д... Тому ЛТО, це для якихось специфічних завдань більше мабуть. Зарядка при сильно відємних температурах навряд чи треба, тому що зарядка як правило на ППД, а там є де принаймні в + тепературі заряджати. Тут треба думати вивчати ще. За ЛТО подивлюсь як мінімум для загального розвитку.
Ще вони мають великi розмiри . В прiвнянi з lifepo4 одна перевага зарядка до 2с тобто 30 хвилин, проти 2х годин. Тiтанат гарний тiльки для транспорту(наземного, або водного)
Давай так, Ігоревич (я, до речі, теж Ігоревич! 😉) - я не буду доколупуватись до твоїх проводів, а ти викладеш реальні параметри роботи цієї панельки на північ, але в сонячний день. 🤣Бажано все ж без тіні з дерев, якщо получиться, і з кутом нахилу панелей приблизно 25-35 градусів, тобто більш горизонтально, щоби панелі ловили відкрите небо. Якщо получиться, звісно. Цікавить, бо в мене балкон теж виходить на північ. Тепер дивись - що в MakeSkyBlue, що в PovMR MPPT у 24-вольтовій системі починає працювати від 37 вольт. Тобто проміжок напруги, в якій працює МРРТ від однієї твоєї панелі - 37 - приблизно 47 вольт. Якщо ж ти підключиш послідовно дві таких панелі, то МРРТ буде працювати в діапазоні 37 - приблизно 94 вольти, тобто в контролера буде більше можливості підлаштуватись до максимума потужності навіть у дощовий день чи в сутінках! А є ще контролери, які працюють починаючи з 30 вольт! Наприклад - це MUST, але в його низьковольтних версіях максимальна напруга з панелей -145 вольт. Відповідно, в 48-вольтових версіях це буде від 72 вольт, а в Масті - від 64 вольт. От і думай, чи є сенс переходити на 48-вольтову систему. Це і називається "Узгодити панелі з контролером". В ідеалі - сумарна напруга холостого ходу послідовно з'єднаних панелей, з урахуванням підвищеної на 15-20% напруги ХХ при найнижчій можливій в твоїй місцевості температурі (дивись температурний коефіцієнт напруги твоєї панелі), повинна максимально наблизитись до максимальної напруги по PV входу твого контролера, але ні в якому разі не перевищити її. В цьому випадку узгодження буде найліпшим, і панелі будуть працювати не лише на сонці, а і в тіні, і навіть у сутінках! Для цього і випускають панелі з різними напругами на виході.
Ой.Друже, по перше, я зроблю те що ти просиш, мене шматок не відпаде, по друге ютуб мені за це заплате ) Але, от щойно пішов подивився, мейк скай блу уже завівся і генерує цілих 2 вата з одної панельки, Повер емер здоровий - теж завівся, трипанелі послідовно, на нь ому зараз показує щось 60 вольт і 5 ват. А повер емер, на якому 2 панелі послідовно отакий типу цьоко МейкСкая мовчить. Я спробую і маст такий купити та порівняти, а ютуб з чаосм мені витрати компенсує. Але вже мабуть туди ближче до весни, бо з грошима зараз туговато. Дякую друже за коментар, ваші коментарі це найкращий орієнтир що знімати далі.
@@Михайло_Ігорович Дякую, друже! А щодо MUST, то в них в лінійці є і нізьковольтні, і високовольтні прилади. Крім цього, є як контролери заряду акумів, так і гибридні інвертори, із функцією підмішування типу SBU чи SUB. Останні, звісно, дорожчі, але в них вже вбудований інвертор, ну і вони дозволяють не паритись із навантаженням, яке тобі потрібно ввімкнути. В мене, наприклад, тече слюнка на 3,5-кіловатний гібридний інвертор від цієї контори, але ані в Україні, ані на Аліку таких нема у продажі, лише 3-х і 3,2-кіловатні, але 3,5-кіловатний можно спробувати купити на Алібаба через Міст-China - повинно вийти десь менше $350 із доставкою. Вибач - я не рекламую, просто ділюсь інформацією, яку знайшов сам.
Цікавий факт - ви купили МейкСкайБлу зараз і ПоверМР раніше так от факт в тому що скоріш за все це один і той же пристрій з різними наліпками) Існує в мережі війна цих брендів тому що перший бренд заявляє що розробив спочатку цей контролер, а другий бренд в нього його вкрав і почав клепати копії під своєю лейбочкою. Цьому наче б то було доказом те що версії контролера від першого бренда росли і розвивались, а другий довго ще клепав вкрадену версію не розвиваючи пристрій ... не знаю де правда але схильний вірити у версію що МейкСкай були першими - хоча б тому що в Україні офіційні представники бренду з'явились задовго до того як у нас взагалі почули про ПоверМР який став популярним пізніше і лише через блекаути) ... ну, а те що хтось в когось щось вкрав то взагалі не здивований і навіть не сумніваюсь що це правда бо китайці вони такі, люблять "позичити" вдалу модель якогось пристрою і потім клепати її "копії" )
Та просто засновники першого про щось не домовились, і один з них пішов, і зробив PovMR. Але факт в тому, що з того часу PovMR почав розвиватись, хай і не одразу, почав випускати пристрої з пасивним охолодженням, тепер от випускають гібридні інвертори, а MakeSkyBlue так і продовжує випускати фактично один прилад, лише версії прошивки змінює.
Кліщі для зйому ізоляції Laoa. То якісний Китай за адекватні гроші. Служать довго для побутових потреб вічні. Можуть зламатися пружини, але вони продаються окремо.
Все вірно. Але з іншої сторони, люди кажуть, що добре коли з цим повер банком нікуди бігати нетреба щоб зарядити, з третьої сторони за вартість панелі можна купити тайкий повер банк, що заряджати його раз в тиждень та не мати гемора. Різні в людей бувають ситуації
Контент топ, але благаю, купіть самі дешеві ключики, або набір головок, дуже бісить закручування болтів/гайок пласкогубцями 😂 в мене до смар Лайф, під'єднано з десяток вайфай розеток та файфай реле, топ бачити споживання і менеджити витрати, така розетка тягне насосну станцію.
@@Михайло_Ігорович тоді все супер. В мене просто травма від діда. Він якось побачив що я так роблю, і дав таких піздюлин, що я до кінця життя пам'ятатиму, що треба використовувати правильний інструмент) маю питання, а чи не хочете ви протест ти якийсь кисляк, як ви то з комірками робили?
Маю одне питання: яка максимальна вхідна напруга перетворювача 24/220 В? Я щось ніде такої цифри не зустрічав. Адже, для заряджання батареї потрібно буде подати на неї більше ніж 24В. В залежності від стану акумулятора це може бути 26-28 В. Як на це відреагує перетворювач 24/220В?
Ігорович, я не профі, але в мене є певне застереження, що до використання упса, як ви у відео обмовились. Ідея хороша та варта реалізації, але щоб не зіпсути упс, потрібно зясувати в яких допустимих границях напруги упс може працювати з батареями (мені відомо, що упс на 12вольт зіпсується, якщо напруга на батареї буде більша 13,8в), придбав інвертор (він уже витримує вхід до 15,4в), як у вашому упсі на 24в, мені не відомо, тому погляньте характеристики.
@@Михайло_Ігорович Я не про те Ігорович, я про упс, який ви у відео казали, що будете підмикати до акумуляторів, що буде з упсом, коли акумулятори будуть на 99% заряджені, тобто яка напруга буде в колі, коли ось-ось уже має мппт контроллер припинити заряджання? Чи ця напруга прийнятна для упса чи не завелика буде, адже упс коли виглтовлявся, він був розрахований на живлення від акумуляторів без допоміжної напруги, відповідно захисту від перенапруги там у схемі упса точно не передбачено? Які думки, кого б спитати?
Типу скай блу. Зараз панелька яка стоїть за хатою генерує два вата, через скай блу, А дві які направлені в небо через повер емер - не генерують нічого.
для квартир есть интересная штучка - микроинвертор, со своими приколами, но очень интересная в плане экономии. если тариф подымут выше 5, то окупаемость вместится уже в жизненный цикл панелей, т.е. до 10 лет, потому что для них не нужно покупать акб, дорогие провода, и тп. иначе говоря штука максимально простая и эффективная(на сколько это возможно) без колхоза инверторов, акб, и тп. но заточено на экономию а не автономность.
та отожбо, що мікроінвертор без мережі не працює... Нам не дуже підходить. Це німці таке зараз масово ставлять навіть на балконах) Там ціна на електрику взагалі ой. Друг в Гамбурзі платить 43 євроценти за кВт.ч
та якщо б у нас був такий тариф, яб заклеїв всі вікна панелями і "на здачу" приймав би сонячні ванни від лампочок. нема поки фінансово зацікавленого корупціонера в нас, або просто безсмертного який пішов би проти укренерго. там ефективність космічна, ціна смішна, підключення рівень домохазяйки, тільки панель встановити.. обслуговування фактично нуль, лиш би провода кіт не перегриз та грім не спалив
У меня всего лишь 350 ватт массив на балконе, но его мне достаточно для холодильника и слабого компа (типо ноута) на 24 часа... правда акумы не зарядятся на 100%, если будет пасмурная погода весь день).
дам пораду хоча може вже і давав хто чи знаєте самі, в роботі з акумуляторами завжди першим під'єднується + , також всі автомобілісти це мали б знати, бо маса на корпусі і коли її підключаєш першою то любий тик об корпус призводить до снопа іскор, виключення хіба якщо в інструкції сказано інакше.
Я так і підключав. Але коли там кондей заряджається, сноп іскр буде незалежно від послідовності підключення, погасити його може тільки підключення через резистор
@@Михайло_Ігорович я не про акумулятор, там то зрозуміло що конденсатор заряджається, я момент коли ви підключали сонячні панелі до контролера мав наувазі, щоб ніде нічо лишнього незачепити краще спочатку + теж, не всі ставлять вимикачі на них, а тицьнути + об корпус контролера на якому сидить мінус легше всього, дякую за відео, чекаю з нетерпінням на наступне як воно себе покаже за якийсь час
Панель в ролику дає 20-30 ват на годину. Зарядна станція за 15к грн. це десь 250ват. Тобто для її зарядки у вересень-жовтень потрібно годин 10. Взимку ще більше. Це без врахування втрат на конролер. Яким чином за 1-2 години можна зарядити 250 ватну станцію від подібної збірки?
48В акумчик не зміг би заряджати цією панелькою, в якої 40В, з рекомендацій до ммпт контролерів, панельки мають мати напругу у півтора два рази вищу ніж акум
ні. В мене на гібридніку 110 вольт з панелей, а батка 24 вольта. Я теж колись так думав, тому з"єднував панелі паралельно, грів провода і рубільніки) Конкертно на цей, можна вкинути три таких панельки послідовно, він до 125 вольт підтримує напругу з панелей. Тож все воно робило б. На каналі є відос про паралельне й послідовне з"єднання акумів і панелей
@@Михайло_Ігорович Пане, Ви не зрозуміли, кажу що більшість ммпт контролерів-чарджерів акума (як мейкскайблу) працює тільки на пониження напруги отриманої з панелі, і якщо вона нижче напруги акума, то зарядки не буде, саме для цього і пишуть рекомендацію стосовно "у півтора два рази", щоб був запас напруги на заряд акума, більше напруга на панельках можна (до максимальної яку витримує мппт, бо там конденсатори теж небезмежні), менше не можна, ніяк. Це зауваження стосовно того, що ви казали в кінці відео про 48В акуми, вони не абсолютно завжди гарний варіант, а для маленької домашньої СЕС з 1ю панелькою взагалі не варіант. Тільки деякі потужні гібридні інвертори, типу Дея, напругу з панелей спочатку підвищують до 400В постійного струму (до якої може підмішуватись і напруга мережі яку випрямили), а потім ця напруга перетворюється на 220В змінного струму в мережу, чи перетворюється на напругу заряду акумулятора.
Вітаю. Є таке питання.. Хочу встановити три панелі - схід , захід , південь. Панелі 410 вт. Кожна окремо до мррт контролера. Контролер 60а 100 вольт. Система 12 вольт. Вийде з того щось?
Якщо контролер вивозе по ватах, все буде пушка. Ну й якщо акум вивозе по ватах, в їх спільні точці максимальної потужності. Скажем так, якщо це ліфер 150-ка то все має бути пушка.
@@Михайло_Ігорович Акум agm сотка. Планую ще один додати. Контролер тягне 780 ват. Але сонце світитеме на кожну панель окремо. Не думаю що з трьох панелей буде більше.
POW Keeper-1230 купив такий контроллер але в ньому нема для agm пресету ну або профіля,підскажи будь ласка що треба вибрати з профілів, Gel .Flood.Sealed. якщо знаеш,і вольтажі там більше 14 вольт якесь насичення а Агм наскільки знаю 12,8-13 вольт заряждений повністю
Так замов 48в інвертор, коли він прийде то 24в продаш на олх ізі, подивись які в нас ціни на них, якщо не ставити накрутку в 10к, то його швидко в тебе заберуть.
Я за 500грн зібрав сонячну батарею з 9 модулей реальна потужність 6 Ват акумулятор на 12в заряджаю без контролера десь 2.5 Ампер*години у день це 30 Ват*години
Прикольно, а мені прийшов паяльнік, хочу теж таку зібрати Думаю, якщо її зробити вольт на 16, і ват на 20-30, то можна напряму до якогось старого кислотніка підключити, поставити ще модуль світлового реле і зробити собі освітлення вуличне ))))
А тему теплових насосів (зворотній кондиціонер ) опалення будинку, гаража і т.д. хочете розвивати в ютубі? Споживає 600-1000Ват. А гріє на 2000-3000квт.
@@Михайло_Ігорович Купив подібний стріпер на Алі щось доларів за 12 років з 4 тому. Якось втратив пружинку, яка стоїть під регулюючим гвинтом. Знайшов підходящу іншу. Працює. Загалом задоволений. Ще й клеми невеличкі може обжимати, але спеціалізованими кліщами зі змінними губками виходить краще.
та все наче норм, можна слухати, приймати або ні, але коли сказали за пару панелей у вікно поставити вирішив спитати де такі вікна, якщо розмір Вашої панелі 1.7*1.1 м ? 😂
"САМ СЕБЕ РЕЖИСЕР" оставил народное наследие! "НАСЛЕДИЛ" так сказать...))) когда Автор закручивал плюсовой провод в контроллер, у меня аж екнуло, голая отвертка рядом с металлическим корпусом!!! надо-бы на нее термоусадочку надеть!
В мене такий самий контролер. Помітив коли навіть сонечко світить і акумулятори заряджені, він не видає більше 100 ват, даєш навантаження ідуть кіловати))
@@vitaliikuzminskij2758 Тому і треба для перевірки роботи панелей давати навантаження на акумулятор, бо великою мірою це навантаження буде йти саме з панелей. Хоча можливо що в цей час контролер дає якійсь "Float charge", із відповідними параметрами струму.
Інверторний холодильник не має пускових струмів, і - спеціально перевіряв - за 4 дні (96 годин) спожив 4,913 КВт при звичайному використанні. Тобто в середньому 51,18 Вт/год. Пікове споживання мій ватметр зафіксував 208,5 Вт - це я, мабудь, в морозилку лазив.
Друже, ти мабуть неуважно слухав. Lifepo4 неможна заряджати при мінусах, а РОЗРЯДЖАТИ МОЖНА !" ! ! ! А Li-ion нижче 15 градусів тепла неможна ні заряджати ні розряджати.
@@Михайло_Ігорович Спеціально глянув мануали. По LiFePo4 згоден, а от LiNMC можна заряджати до -20 і розряджати також до -20, але при такій температурі лише 60% ємності батарея зможе віддати. Це справедливо для Lg chem.
Ні. В районі 10 тис грн. З одної сторони краще накупити акумів. А з другої стояк на 30 кіловат зазвичай в 9 поверхівці, це вистачить на 15 квартир, коли дали світло ввімкнути якісь екофло на зарядку, холодоси пралку і т д... А як всі разом ? Важка зима буде. Я не знаю що буде. ВАжко буде
@@Михайло_Ігорович Привіт. Зараз є кращий контролер за мейк на мою думку. Powmr 60a pro. Він з пасивним охолодженням, не шумить не гріється. Рік тому я купував такий то він переходив в рєжими з затримками. Зараз в них нова прошивка, працюють чудово. В мене зараз їх встановлено три штуки, ще четвертий чекаю на днях. На один навісив по 700 ват. ua-cam.com/users/shortsYOzfuRQ3EI4
нівякому разі. Я на ті гроші накуплю панелей. Генерація буде така сама, а от шуму небуде. На 20к скільки коштує вітрогенератор, можна купити 5 панелей, які будуть давати 150 ват в саму пасмурну погоду і не псватимуть стосунки з сусідами.
7:53 неправда. як можна казати шо ізоляція якось там захищає від вольтів - шо це за бред ? нема такого 1кв може пропускати 10 А - це брехня! все залежить ще від вольтажа який буде на цих проводах.
К сожалению Вы не правы. Ток, который может пропустить через себя проводник, зависит только и исключительно от его сечения. Там есть зависимость от того переменный ток или постоянный, но вот зависимости от напряжения нет вобще никакой. Ровно точно так-же Вы ошибаетесь и на счёт изоляции. P.S. Впрочем, для повышения количиства комментариев под видио Ваш комментарий очень полезен. :)
@@fyodorustinov5668 смішний. а від довжини кабеля не залежить ? Скажіть де написано шо з січієм в 1 буде тримати 10А ? І добавте в чому ошибаюсь з ізоляцією ?
Велика подяка за Ваш досвід. Він багатьом людям буде корисним.
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути цікаве відео в рекоминдації 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
дякую братику
Дякую за цікаву інформацію.Прийде час буду пробувати.Слава Україні!!!
Як завжди цікаво, корисно, реальне життя, реальні підходи до вирішення житєйських проблем) успіхів і натхнення 😉
Ви кажете про переріз провідника та струм, але ви забуваете про довжену провідника. Якщо наприклад взяти мідний дріт 1,5 мм то він з легкістю витримає струм 10 ампер, але якщо його довжина буде наприклад 10 метрів то зарахунок внутрішнього опору провідника ви втратите на лінії 220 вольт -2 вольта, а якщо у вас кабель буде довжиною 50 метрів то на кінці лінії у вас буде не 220 а 209 вольт. Так що при розрахунках враховуйте не тільки струм і переріз провідника але і його довжину. При напрузі панелі 50 вольт при струмі навантаженна 10 ампер при довжені кабеля 50 метрів ка кінці лінії буде 40 вольт і струм трохи більше 8 ампер все інше буде втрати на проводах.😢
повністю погоджуюсь. В низковольтниз системах переріз провідників має бути значно більшим, ніж прийнято для 220В...
А чого він заблокувакоменти від мене . Я йому точно нічого поганого не сказав ....
Саме так!
Для цього і пишеться, що панелі повинні підключатись проводом не менше 4-х квадратів, хоча тільки в дуже потужних панелей струм з них становить 15-17 А, тобто вистачило би всього 1,5 квадрата. Але ж питання не в температурі провода, а у втратах енергії на опорі проводів!
Але на парі-трійці амперів це дійсно фігня!
Повністю згоден. Особливо у випадку підключення в квартирі, на балконі/лоджії, відстань взагалі маленька, 2-3 метри того провіду, не треба жлобитися та купити хоча би 4 мм².
Це втрати при перемінному струмі? На 10 м -2вольти?
Дякую за цікаву та корисну інформацію!
Щодо ефективності панелей при підключенні до станції - ви праві. Спочатку була станція і панель 585 вт - в середньому у Серпні отртмував 300-400 ват. Після підключення до спражнього сонячного інвертора - в середині Вересня, в сонячну погоду генерація більше 500 ват.
Дякую. Чекав на подібний експеремент.
Треба ретельніше жилки провода скручувати, щоб не замкнули між собою. Або купити у інтертула :) крімпер і наконечники обжимати.
Відео цікаве, смішне і корисне. Дякую
В мене є обжималка інтертул. Я інтертула з дуру багато накупив. тепер мучусь .
Що оператор, то оператор)).. Ролик за роликом знімає.. Молодець... Актуальна інформація для людей...
Коментар для підтримки
О! Такий точно контролер як в мене! Основна його проблема в тому, що він не гібрид і коли з акума брати енергію, то контролер думає, що то акум заряджається і не переходить в режим float charge і постійно тримає 14.4 вольт, навіть якщо акум заряджений і панелі дають достатньо потужності для навантаження. Я так свій 100аг агм доконав. Тепер приїхали комірки - буду городити ліфер. Панелі можуть виконувати одразу дві функції - собі я з двох 400вт панелей зробив дашок над вхідними дверями. Отже можна і балкон ними закрити замість полікарбонату. Просто треба придумати надійне кріплення.
@@TheMrRadiator а що тоді краще взяти,на 2 панелі 385? Підкажіть,дякую
@@Luchistaja_ можна дві, можна і одну. Головне не перевищити потужність такого контролера по панелях. В цього 720 вт може бути по панелях, якщо 12 вольтова система
Вms для свинцю теж не новина. Коштуе десь 100-500 грн.
@@ВладиславТурганов-б2н так в мене один акум був. Він вмер через постійні 14.4 вольти, бо цей контролер не опускає напругу, якщо є навантаження.
Проще бы сказал - шим это обычный dc-dc преобразователь и там кпд под 100% только тогда, когда напряжение солнечного массива доходит до напряжения акб - тогда он работает можно сказать транзитом - заряжает с панелей на прямую акб. МППТ - там стоят мозги - которые отслеживают точку как ты говоришь + там тип преобразования лучше, чем у шим - он сначала превращает DC в AC , потом AC в DC - нужного напряжения)
Да,тільки не путай переменку с постоянкой.різниця йє,і дуже велика.
Різниця є, і в масштабах моїх задач, де панель генерує до 50 ват, як в даному експеременті, абсолюьно неважлива.
Треба експеремент з грубшим січенням чи впливає на виробітор. +10-20 ват як би було ,то можливо є сенс вкластися в січення дроту
@@русланчура-о8х Не треба експримента, треба калькулятор, який нічого не коштує на відміну від кабелю, і розрахунок покаже що на його 50 ватт виробітку і тій панелі на його кабелі втрати меньше 1 Ватта. Система нерентабельна і мае сенс тільки на самий "чорний день" і то якщо то не буде "ядерна зима"))
Це цікавий експеримент.
Залізофосфатні круглі комірки є на 15ah та 20ah, найкраще що зараз є це фірма topband. Не самі дешеві, але точно хороші і з однаковим опором та ємністю
А чи не ліпше одразу купувати призматичні комірки на 200 - 315 АН (які не підпадають під мито на митниці), зважаючи що ти їх купуєш на багато років? Адже чим більша ємність комірки, тим дешевше виходить кожний ват ємності!
@@_OnlyЭто зависит от требований и финансовых возможностей. Попробуйте в гаджет или дрон такой акум запихнуть или поносить его на себе.
@@shurken-channel Ну звісноЮ шо все залежить від потреб.
Так як щільність енергії в Ліферах нижча, то ніхто їх не буде ставити в дрон!
Ліфери цікаві своїм довгим терміном служби.
@@_Only Лиферы интересны своей безопасностью.
@@_Onlyдля домашнього акумулятора звісно вигідніше купувати призматики, але якщо треба зробити наприклад 48 вольтовий акумулятор енергоємністю 1квт, то краще ніж циліндри поки нічого не придумали) або невеличкий акумулятор на 200-400вт/год наприклад для ДБЖ
Тема супер , тобто про мінімум необхідного . Питання, якщо дві сон. панелі послідовно дають вже на зараз вранці 103 В при + 8 зовнішньої температури , а у make sky blue заявлено 105 В max , з похолоданням йому надійде кінець чи запас все таки він має ??? Доречі , заряджаю гаджети напряму від заводських зарядних пристроїв напряму підключених до сонячних панелей, так би мовити з сонячної розетки . Самі зарядні пристрої по суті працюють як понижаючі dc-dc .
Друже я незнаю. Все що стосується китайськиз приладів - завжди роблю 30 відсотків запасу.
Нажаль північна сторона, це не сама велика проблема для сонячних панелей в Україні. Я он теж купив інвертор, акумулятор, збарався ставити панелі але після чергового прильоту, так що вікна повилітали, вирішив обмежитися генератором.
По-перше відео не лише цікаве но і корисне.
По-друге не лише корисне це відео но і цікаве.
Що до інтриги круто все чекаємо другої серії це дійсно дуже має велике смислове навантаження тому що оці люди які розповідають та фігня то ваше сес ні грошей ні електрики не буде і сидять зі свічкою прясуться , от я маю по факту одну панель да з дуру купив за шалені гроші в перший блекаут но вона є і є . Но є ще шим контролер і його пора вже замінити на мррт і з збірки на 12 приходити в збірку на 24 і це відео показує чітко мою майбутню збірку , а значить це відео мене чомусь навчить.
Друже, я свою першу панель купив за 8 тис грн, не помиляється той хто нічо не робить ))))
@@Михайло_Ігорович моя вийшла трішки дорожче 9тис. Но я згоден на 100%
У мене на балконi 2ш райзан 400w на кисляках) з 14,00 по 18,00 бiльше 500w (працюе холодильник-150w комп-100w i плазма 130w) безпроблем.
З початку були такi дешман контролери то я пiдмiтив що коли акб зарядженi то на ньому акб кипiли. а коли я пiдсобирав на норм мппт то такого уже нема, вiн норм регулюе зарядку i збавля коли акб зарядженi
Красавчик.
9:30 отож, "люблю" таких коментаторів, які зовсім не все знають, але свою теорію втирають
По перше, краще хата в селі, чим квартира в місті. А там сам собі творець.
О да ! ! !!
Дякую автору, дуже корисне відео, багато корисного для себе взяв!
Таке питання, які розміри цієї панелі 430Вт?
Подивіться модель і загугліть, зараз надворі вже темно я міряти рулеткою не піду. там в відео десь я показував етикетку, знайдіть її в будь якому магазині там будуть вказані розмірию
Возможно для ребят на фронте лучше Литий-титанат (LTO). У него есть несколько минусов (он ощутимо дороже и у него меньше удельная ёмкость) но есть и один ощутимый плюс - LTO умеет нормально работать (в том числе и заряжаться) при сильно отрицательных температурах. Второй плюс - очень большое количество циклов заряд-разряд. Впрочем, еще из минусов - непонятно что с БМС для этого типа аккумуляторов, есть они, нету, сколько стоят и всё такое.
Дивись який прикол. В це все великі гроші вкладати нетреба. Тому що ніхто незнає скільки воно проживе. Впакували машинку по максимуму, каб прилетів поруч. ВІд машини ціла осталась тілкьи капсула з бійцями. І т д... Тому ЛТО, це для якихось специфічних завдань більше мабуть. Зарядка при сильно відємних температурах навряд чи треба, тому що зарядка як правило на ППД, а там є де принаймні в + тепературі заряджати.
Тут треба думати вивчати ще. За ЛТО подивлюсь як мінімум для загального розвитку.
по BMS, Jcong вміє Ion, LiFеPo4 і LTO
@@Михайло_Ігорович LTO не горять і не вибухають. + вони тримають 10С розрядні токи.
Ще вони мають великi розмiри . В прiвнянi з lifepo4 одна перевага зарядка до 2с тобто 30 хвилин, проти 2х годин. Тiтанат гарний тiльки для транспорту(наземного, або водного)
Давай так, Ігоревич (я, до речі, теж Ігоревич! 😉) - я не буду доколупуватись до твоїх проводів, а ти викладеш реальні параметри роботи цієї панельки на північ, але в сонячний день. 🤣Бажано все ж без тіні з дерев, якщо получиться, і з кутом нахилу панелей приблизно 25-35 градусів, тобто більш горизонтально, щоби панелі ловили відкрите небо. Якщо получиться, звісно.
Цікавить, бо в мене балкон теж виходить на північ.
Тепер дивись - що в MakeSkyBlue, що в PovMR MPPT у 24-вольтовій системі починає працювати від 37 вольт. Тобто проміжок напруги, в якій працює МРРТ від однієї твоєї панелі - 37 - приблизно 47 вольт. Якщо ж ти підключиш послідовно дві таких панелі, то МРРТ буде працювати в діапазоні 37 - приблизно 94 вольти, тобто в контролера буде більше можливості підлаштуватись до максимума потужності навіть у дощовий день чи в сутінках!
А є ще контролери, які працюють починаючи з 30 вольт! Наприклад - це MUST, але в його низьковольтних версіях максимальна напруга з панелей -145 вольт.
Відповідно, в 48-вольтових версіях це буде від 72 вольт, а в Масті - від 64 вольт. От і думай, чи є сенс переходити на 48-вольтову систему.
Це і називається "Узгодити панелі з контролером".
В ідеалі - сумарна напруга холостого ходу послідовно з'єднаних панелей, з урахуванням підвищеної на 15-20% напруги ХХ при найнижчій можливій в твоїй місцевості температурі (дивись температурний коефіцієнт напруги твоєї панелі), повинна максимально наблизитись до максимальної напруги по PV входу твого контролера, але ні в якому разі не перевищити її. В цьому випадку узгодження буде найліпшим, і панелі будуть працювати не лише на сонці, а і в тіні, і навіть у сутінках! Для цього і випускають панелі з різними напругами на виході.
Ой.Друже, по перше, я зроблю те що ти просиш, мене шматок не відпаде, по друге ютуб мені за це заплате ) Але, от щойно пішов подивився, мейк скай блу уже завівся і генерує цілих 2 вата з одної панельки, Повер емер здоровий - теж завівся, трипанелі послідовно, на нь ому зараз показує щось 60 вольт і 5 ват. А повер емер, на якому 2 панелі послідовно отакий типу цьоко МейкСкая мовчить. Я спробую і маст такий купити та порівняти, а ютуб з чаосм мені витрати компенсує. Але вже мабуть туди ближче до весни, бо з грошима зараз туговато. Дякую друже за коментар, ваші коментарі це найкращий орієнтир що знімати далі.
@@Михайло_Ігорович Дякую, друже!
А щодо MUST, то в них в лінійці є і нізьковольтні, і високовольтні прилади. Крім цього, є як контролери заряду акумів, так і гибридні інвертори, із функцією підмішування типу SBU чи SUB. Останні, звісно, дорожчі, але в них вже вбудований інвертор, ну і вони дозволяють не паритись із навантаженням, яке тобі потрібно ввімкнути.
В мене, наприклад, тече слюнка на 3,5-кіловатний гібридний інвертор від цієї контори, але ані в Україні, ані на Аліку таких нема у продажі, лише 3-х і 3,2-кіловатні, але 3,5-кіловатний можно спробувати купити на Алібаба через Міст-China - повинно вийти десь менше $350 із доставкою.
Вибач - я не рекламую, просто ділюсь інформацією, яку знайшов сам.
Привіт. Яка прошивка контройлера?
Рекомендую знімач ізоляції - Knipex 🤣🤣🤣
В мене клєщі Дніпро м, користуюсь 2 роки щодня-все норм.
Та для мене Дніпро-м трохи дорого, хоч і якісно. Замовив якісь на аліку, що в коментах радили.
@@Михайло_Ігорович брат недавно купив на олх такі як в мене в ідеальному стані за 800 грн
Цікавий факт - ви купили МейкСкайБлу зараз і ПоверМР раніше так от факт в тому що скоріш за все це один і той же пристрій з різними наліпками) Існує в мережі війна цих брендів тому що перший бренд заявляє що розробив спочатку цей контролер, а другий бренд в нього його вкрав і почав клепати копії під своєю лейбочкою. Цьому наче б то було доказом те що версії контролера від першого бренда росли і розвивались, а другий довго ще клепав вкрадену версію не розвиваючи пристрій ... не знаю де правда але схильний вірити у версію що МейкСкай були першими - хоча б тому що в Україні офіційні представники бренду з'явились задовго до того як у нас взагалі почули про ПоверМР який став популярним пізніше і лише через блекаути) ... ну, а те що хтось в когось щось вкрав то взагалі не здивований і навіть не сумніваюсь що це правда бо китайці вони такі, люблять "позичити" вдалу модель якогось пристрою і потім клепати її "копії" )
Та просто засновники першого про щось не домовились, і один з них пішов, і зробив PovMR.
Але факт в тому, що з того часу PovMR почав розвиватись, хай і не одразу, почав випускати пристрої з пасивним охолодженням, тепер от випускають гібридні інвертори, а MakeSkyBlue так і продовжує випускати фактично один прилад, лише версії прошивки змінює.
Заради Вас шановний підписнку, та ще деяких коментарторів, встав пораніше і записав шортс, через 20 хв на каналі
@@Михайло_Ігорович Дякую - подивився, поставив вподобаєчку! 😉
Для чистоти експеременту потрібно було повністю перекрити вікно і перпендикулярно землі,реально цікаво)
Друже. буде 10 ват за таких умов я думаю.
@@Михайло_Ігорович як що перевіряти то вже так)
Екстрім так екстрім.
Кліщі для зйому ізоляції Laoa. То якісний Китай за адекватні гроші. Служать довго для побутових потреб вічні. Можуть зламатися пружини, але вони продаються окремо.
А от зараз візьму й замовлю
❤
Для підзарядки смартфона, дитині світло для уроків і роутера купувати панель, контролер і АКБ це ди-бі-лізм. Вистачить павербанка, одного або двох
Все вірно. Але з іншої сторони, люди кажуть, що добре коли з цим повер банком нікуди бігати нетреба щоб зарядити, з третьої сторони за вартість панелі можна купити тайкий повер банк, що заряджати його раз в тиждень та не мати гемора. Різні в людей бувають ситуації
Контент топ, але благаю, купіть самі дешеві ключики, або набір головок, дуже бісить закручування болтів/гайок пласкогубцями 😂 в мене до смар Лайф, під'єднано з десяток вайфай розеток та файфай реле, топ бачити споживання і менеджити витрати, така розетка тягне насосну станцію.
Друже, є ящик. але він в машині був. А на вулиці дощ, взяв що було під рукою.
@@Михайло_Ігорович тоді все супер. В мене просто травма від діда. Він якось побачив що я так роблю, і дав таких піздюлин, що я до кінця життя пам'ятатиму, що треба використовувати правильний інструмент) маю питання, а чи не хочете ви протест ти якийсь кисляк, як ви то з комірками робили?
Після слів "благаю, купіть" Ви мали б запитати в блогера номер картки і вислати відповідну суму.
Маю одне питання: яка максимальна вхідна напруга перетворювача 24/220 В? Я щось ніде такої цифри не зустрічав. Адже, для заряджання батареї потрібно буде подати на неї більше ніж 24В. В залежності від стану акумулятора це може бути 26-28 В. Як на це відреагує перетворювач 24/220В?
До 29 вольт йому ок, якщо більше - він просто вимкнеться. а нижня межа в нього 21
@@Михайло_Ігорович
Дякую.
Добре, якщо так.
Чи читали Ви інструкцію до цього контролера? Навіщо такі потужні вимикачі, аж - два, до панелі і до акума, по 100 А?
Ігорович, я не профі, але в мене є певне застереження, що до використання упса, як ви у відео обмовились. Ідея хороша та варта реалізації, але щоб не зіпсути упс, потрібно зясувати в яких допустимих границях напруги упс може працювати з батареями (мені відомо, що упс на 12вольт зіпсується, якщо напруга на батареї буде більша 13,8в), придбав інвертор (він уже витримує вхід до 15,4в), як у вашому упсі на 24в, мені не відомо, тому погляньте характеристики.
Я думаю. якщо припече, можна розібрати вікно і замість скла вставити панель.
@@Михайло_Ігорович Я не про те Ігорович, я про упс, який ви у відео казали, що будете підмикати до акумуляторів, що буде з упсом, коли акумулятори будуть на 99% заряджені, тобто яка напруга буде в колі, коли ось-ось уже має мппт контроллер припинити заряджання? Чи ця напруга прийнятна для упса чи не завелика буде, адже упс коли виглтовлявся, він був розрахований на живлення від акумуляторів без допоміжної напруги, відповідно захисту від перенапруги там у схемі упса точно не передбачено? Які думки, кого б спитати?
26:10 Ігорович, про який ПавМР ви говорите? Великий гібридний чи маленький типу СкайБлу?
Типу скай блу. Зараз панелька яка стоїть за хатою генерує два вата, через скай блу, А дві які направлені в небо через повер емер - не генерують нічого.
@@Михайло_Ігорович Можливо розробники "нашаманили")
для квартир есть интересная штучка - микроинвертор, со своими приколами, но очень интересная в плане экономии.
если тариф подымут выше 5, то окупаемость вместится уже в жизненный цикл панелей, т.е. до 10 лет, потому что для них не нужно покупать акб, дорогие провода, и тп.
иначе говоря штука максимально простая и эффективная(на сколько это возможно) без колхоза инверторов, акб, и тп. но заточено на экономию а не автономность.
та отожбо, що мікроінвертор без мережі не працює... Нам не дуже підходить. Це німці таке зараз масово ставлять навіть на балконах) Там ціна на електрику взагалі ой. Друг в Гамбурзі платить 43 євроценти за кВт.ч
Це десь 20 грн на наші грогі
та якщо б у нас був такий тариф, яб заклеїв всі вікна панелями і "на здачу" приймав би сонячні ванни від лампочок.
нема поки фінансово зацікавленого корупціонера в нас, або просто безсмертного який пішов би проти укренерго.
там ефективність космічна, ціна смішна, підключення рівень домохазяйки, тільки панель встановити.. обслуговування фактично нуль, лиш би провода кіт не перегриз та грім не спалив
У меня всего лишь 350 ватт массив на балконе, но его мне достаточно для холодильника и слабого компа (типо ноута) на 24 часа... правда акумы не зарядятся на 100%, если будет пасмурная погода весь день).
Ну взагалі то в мене теж є генератор. Тож якщо порівнювати таку конфігурацію - то я свій генератор минулої зими заводив 2-3 раза.
Цікаво ще, який струм хх у інвертора і mppt окремо?
дам пораду хоча може вже і давав хто чи знаєте самі, в роботі з акумуляторами завжди першим під'єднується + , також всі автомобілісти це мали б знати, бо маса на корпусі і коли її підключаєш першою то любий тик об корпус призводить до снопа іскор, виключення хіба якщо в інструкції сказано інакше.
Я так і підключав. Але коли там кондей заряджається, сноп іскр буде незалежно від послідовності підключення, погасити його може тільки підключення через резистор
@@Михайло_Ігорович я не про акумулятор, там то зрозуміло що конденсатор заряджається, я момент коли ви підключали сонячні панелі до контролера мав наувазі, щоб ніде нічо лишнього незачепити краще спочатку + теж, не всі ставлять вимикачі на них, а тицьнути + об корпус контролера на якому сидить мінус легше всього,
дякую за відео, чекаю з нетерпінням на наступне як воно себе покаже за якийсь час
Просто, доступно.
Шо тут ше добавиш... 👏👏👏
Панель в ролику дає 20-30 ват на годину. Зарядна станція за 15к грн. це десь 250ват. Тобто для її зарядки у вересень-жовтень потрібно годин 10. Взимку ще більше.
Це без врахування втрат на конролер.
Яким чином за 1-2 години можна зарядити 250 ватну станцію від подібної збірки?
В сонячний день, коли сонце світить прямо на неї
48В акумчик не зміг би заряджати цією панелькою, в якої 40В, з рекомендацій до ммпт контролерів, панельки мають мати напругу у півтора два рази вищу ніж акум
ні. В мене на гібридніку 110 вольт з панелей, а батка 24 вольта. Я теж колись так думав, тому з"єднував панелі паралельно, грів провода і рубільніки) Конкертно на цей, можна вкинути три таких панельки послідовно, він до 125 вольт підтримує напругу з панелей.
Тож все воно робило б. На каналі є відос про паралельне й послідовне з"єднання акумів і панелей
@@Михайло_Ігорович Пане, Ви не зрозуміли, кажу що більшість ммпт контролерів-чарджерів акума (як мейкскайблу) працює тільки на пониження напруги отриманої з панелі, і якщо вона нижче напруги акума, то зарядки не буде, саме для цього і пишуть рекомендацію стосовно "у півтора два рази", щоб був запас напруги на заряд акума, більше напруга на панельках можна (до максимальної яку витримує мппт, бо там конденсатори теж небезмежні), менше не можна, ніяк. Це зауваження стосовно того, що ви казали в кінці відео про 48В акуми, вони не абсолютно завжди гарний варіант, а для маленької домашньої СЕС з 1ю панелькою взагалі не варіант. Тільки деякі потужні гібридні інвертори, типу Дея, напругу з панелей спочатку підвищують до 400В постійного струму (до якої може підмішуватись і напруга мережі яку випрямили), а потім ця напруга перетворюється на 220В змінного струму в мережу, чи перетворюється на напругу заряду акумулятора.
Вітаю. Є таке питання.. Хочу встановити три панелі - схід , захід , південь. Панелі 410 вт. Кожна окремо до мррт контролера. Контролер 60а 100 вольт. Система 12 вольт. Вийде з того щось?
Якщо контролер вивозе по ватах, все буде пушка. Ну й якщо акум вивозе по ватах, в їх спільні точці максимальної потужності. Скажем так, якщо це ліфер 150-ка то все має бути пушка.
@@Михайло_Ігорович Акум agm сотка. Планую ще один додати. Контролер тягне 780 ват. Але сонце світитеме на кожну панель окремо. Не думаю що з трьох панелей буде більше.
Якщо підключити інверторну сварку замість панелі через цей контролер для зарядки акумулятора
Незнаю, пробувати не буду. В панелі мабуть cv а в сварки cc струм, як би дросель не розплавився.
POW Keeper-1230 купив такий контроллер але в ньому нема для agm пресету ну або профіля,підскажи будь ласка що треба вибрати з профілів, Gel .Flood.Sealed. якщо знаеш,і вольтажі там більше 14 вольт якесь насичення а Агм наскільки знаю 12,8-13 вольт заряждений повністю
Дроуже, не буду лукавити, працював з лфіерами і заливними. що по герметичний я по пояс дерев"яний
@@Михайло_Ігорович дякую за відповідь
Так замов 48в інвертор, коли він прийде то 24в продаш на олх ізі, подивись які в нас ціни на них, якщо не ставити накрутку в 10к, то його швидко в тебе заберуть.
Вперед треба акум 48 зробити
Є одне капець 'але' - вікна можуть бути із захистом від ультрафіолету. І таке вікно не дозволить заряджатися.
Все полетить. Навіть при мінус 10 просто ємкість падає.
Здравствуйте где покупали контролер
Посилання в описі відео
Дайте телеграм доброго часу😀
В описі каналу і під відео.
Я за 500грн зібрав сонячну батарею з 9 модулей реальна потужність 6 Ват акумулятор на 12в заряджаю без контролера десь 2.5 Ампер*години у день це 30 Ват*години
Прикольно, а мені прийшов паяльнік, хочу теж таку зібрати Думаю, якщо її зробити вольт на 16, і ват на 20-30, то можна напряму до якогось старого кислотніка підключити, поставити ще модуль світлового реле і зробити собі освітлення вуличне ))))
@@Михайло_Ігорович світлове реле краще з сенсором руху 😀
А тему теплових насосів (зворотній кондиціонер ) опалення будинку, гаража і т.д. хочете розвивати в ютубі? Споживає 600-1000Ват. А гріє на 2000-3000квт.
Хочу, але наразі на це все нема грошей у мене
Я собі взяв кліщі Дніпро М. Пів року працюють нормально
А в мене інтертул, якщо в сумі за кілька годин розлізлись.
@@Михайло_Ігорович Купив подібний стріпер на Алі щось доларів за 12 років з 4 тому.
Якось втратив пружинку, яка стоїть під регулюючим гвинтом. Знайшов підходящу іншу. Працює.
Загалом задоволений. Ще й клеми невеличкі може обжимати, але спеціалізованими кліщами зі змінними губками виходить краще.
та все наче норм, можна слухати, приймати або ні, але коли сказали за пару панелей у вікно поставити вирішив спитати де такі вікна, якщо розмір Вашої панелі 1.7*1.1 м ? 😂
То не обов"язково купувати таку як у мене
@@Михайло_Ігорович тоді і починати не треба якщо на північ все дивиться, бо з 400 маєте 20 а з 100 вийде слово на 3літери 😁
@@umansat6980 Навіть на три літери не вийде. Він в ватах значно більше споживає, хіба на лежачий.
Когда не будет в розетке электричества, то солнечные панели это спасение, есть вероятность, что электричества не будит!
"САМ СЕБЕ РЕЖИСЕР" оставил народное наследие! "НАСЛЕДИЛ" так сказать...)))
когда Автор закручивал плюсовой провод в контроллер, у меня аж екнуло, голая отвертка рядом с металлическим корпусом!!! надо-бы на нее термоусадочку надеть!
Ну вроді справився та попередив що так робити нетреба )))
19:15 чув що Вінниця вже випускає сонячні панелі у віконні рами
Не зможете підключити до пвмр. В його логері чип стоїть
Так а я й не збираюсь, це буде маленька окрема міні сес.
Я буду на ній всілякі досліди проводити.
Як кажуть «і будЕ!»
В мене такий самий контролер. Помітив коли навіть сонечко світить і акумулятори заряджені, він не видає більше 100 ват, даєш навантаження ідуть кіловати))
То він дає 100 ват для підтримки акумулятора
@@Михайло_Ігорович можли і ваші Акамулятори заряджені, тому і тільки 30 ват
25,5 В у відео. Вони не заряджені на 100%
Хоча треба дивитись, що там у налаштуваннях контролера ;)
@@Serjio_Harkiv так ви праві. Але я помітив що контролер працює як автоматичні заряди, коли акумулятори вже не «беруть» зарядки він і не дає.
@@vitaliikuzminskij2758 Тому і треба для перевірки роботи панелей давати навантаження на акумулятор, бо великою мірою це навантаження буде йти саме з панелей.
Хоча можливо що в цей час контролер дає якійсь "Float charge", із відповідними параметрами струму.
Головне в квартирах чи в будинку ще холодильник щоб працював
Інверторний холодильник не має пускових струмів, і - спеціально перевіряв - за 4 дні (96 годин) спожив 4,913 КВт при звичайному використанні. Тобто в середньому 51,18 Вт/год. Пікове споживання мій ватметр зафіксував 208,5 Вт - це я, мабудь, в морозилку лазив.
За скільки купив контролер???
Посилання на контролер під відео.
@@Михайло_Ігорович а скільки панелей можна підєднати до цього контролера?
В слові "панель" на превюшкі не вистачає літери
Если не липить прибори под 220 то все работает
LiFePo4 взагалі при мінусах заряджати не можна і ємності вони менше віддають, тому для таких умов LiIon
Друже, ти мабуть неуважно слухав. Lifepo4 неможна заряджати при мінусах, а РОЗРЯДЖАТИ МОЖНА !" ! ! ! А Li-ion нижче 15 градусів тепла неможна ні заряджати ні розряджати.
@@Михайло_Ігорович Спеціально глянув мануали. По LiFePo4 згоден, а от LiNMC можна заряджати до -20 і розряджати також до -20, але при такій температурі лише 60% ємності батарея зможе віддати. Це справедливо для Lg chem.
В - погоду камні не можна заряджати ні кісляк, літій, Lifepro4 тоже ні)
Є Lifepo4 з функцією підігріву. Щоб можна було заряджати при мінусових температурах.
@@youintrasting4666 То хіба що в дома як буде підігрів)
Повер мр можна продати спокійнесенько на олх
Моя жаба проти. Я його скоріше мамі подарую ) Коли грошей на 10 кіловатнік назбираю. Все в сімю )))
Можна посилання на сам бокс клауд
Незнаю, він йшов в комплекті. Я його коремо не замволяв, шукайте
Нафіга стіни розвалив ?
Бейт на коментарі
І яка ціна питання? Більше 10 тис грн за 25 ват?
Ні. В районі 10 тис грн. З одної сторони краще накупити акумів. А з другої стояк на 30 кіловат зазвичай в 9 поверхівці, це вистачить на 15 квартир, коли дали світло ввімкнути якісь екофло на зарядку, холодоси пралку і т д... А як всі разом ? Важка зима буде. Я не знаю що буде. ВАжко буде
Тож, людям треба буде вирішити чи потрібні їм ці 25 ват такою ціною чи ні.
МАбуть краще буде якусь екофлошку заряджати від прикурувача в машині. Треба думати і шукати рішення.
ЦЕ складне насправді питання. ц
@@Михайло_Ігорович так однозначно ясно, що сенсу абсолютно немає.
@@Михайло_Ігорович так не знаєте що буде, чи важко буде? Вам треба спочатку визначитись, а потім паніку розганяти.
Впертий віслюк
Чтобы не было искры можно попробывать подключить к выключеному инвертеру на выход какое то устройство, чтобы снять потенциал.
ні ! Тому що заряджаються конденсатори. Треба через лампочку розжарування підключати, але я тої іскри не боюсь наче
21:35 це за який ти кажеш повЕремер?😅
МАленький той, типу мейк ская
@@Михайло_Ігорович Привіт. Зараз є кращий контролер за мейк на мою думку. Powmr 60a pro. Він з пасивним охолодженням, не шумить не гріється. Рік тому я купував такий то він переходив в рєжими з затримками. Зараз в них нова прошивка, працюють чудово. В мене зараз їх встановлено три штуки, ще четвертий чекаю на днях. На один навісив по 700 ват. ua-cam.com/users/shortsYOzfuRQ3EI4
Дядьку! Як ви багато балакаэете....Цыкавооооо
Підтримую - це балабол
Балабол це теж талант )))
Не всі так можуть )
ДРУЖЕ ,,, ДРУЖЕ ,, РАДЖУ Я ТОБИ ИЩЕ ЯКБЫ ТЫ НАУЧЫВСЯ ЩЕ СКЛАДАТЬ ДРОНЫ УПРАВДЯТЬ
Керувати вже вмію. Навчусь. Вчора прийшов класний паяльник з аліка. Буду вчитись паяти.
Походу вам нужен еше ветрогенератор на зиму
нівякому разі. Я на ті гроші накуплю панелей. Генерація буде така сама, а от шуму небуде. На 20к скільки коштує вітрогенератор, можна купити 5 панелей, які будуть давати 150 ват в саму пасмурну погоду і не псватимуть стосунки з сусідами.
7:53 неправда. як можна казати шо ізоляція якось там захищає від вольтів - шо це за бред ?
нема такого 1кв може пропускати 10 А - це брехня! все залежить ще від вольтажа який буде на цих проводах.
К сожалению Вы не правы. Ток, который может пропустить через себя проводник, зависит только и исключительно от его сечения. Там есть зависимость от того переменный ток или постоянный, но вот зависимости от напряжения нет вобще никакой. Ровно точно так-же Вы ошибаетесь и на счёт изоляции.
P.S. Впрочем, для повышения количиства комментариев под видио Ваш комментарий очень полезен. :)
Я б краще й не сказав )
Дякую за коментар, тримайте сердечко )
Ги )
@@fyodorustinov5668 смішний. а від довжини кабеля не залежить ? Скажіть де написано шо з січієм в 1 буде тримати 10А ? І добавте в чому ошибаюсь з ізоляцією ?
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації ютуба
Нормальні від ПросКіт- ProsKit, служать більше 15 років.
Шкода що Ви не тиждень тому написали, вже якісь замовив з Аліка.