Akademia Grenton - Część 6. Konfiguracja systemu Smart Home - Oświetlenie.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 тра 2020
  • Zostań instalatorem Smart Home Grenton i zapisz się na szkolenie:
    szkolenia.grenton.pl/
    W szóstej części Akademii Grenton na przykładzie konfiguracji oświetlenia, omawiamy zasady tworzenia powiązań wejść z wyjściami w systemie Smart Home. Prezentujemy prostą konfigurację lamp włącz/wyłącz, konfigurację lamp ściemnianych oraz kolorowych LED RGBW. Pokazujemy sposoby tworzenia skryptów LUA, korzystania z narzędzia graficznego Script Builder oraz konfiguracji prostych scen, np. Wyjście z domu.
    Część 6 to odcinek idealny dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home, stojących przed pierwszą konfiguracją swojego Inteligentnego Domu. W kolejnych częściach omówimy jak w systemie Grenton skonfigurować ogrzewanie, rolety, systemem alarmowy, bramę wjazdową czy garażową, czy też wykonać integrację z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki. Pokażemy jak prosto przygotować interfejs do aplikacji myGrenton.
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 19

  • @domisatib6672
    @domisatib6672 4 роки тому +4

    Dobry odcinek pokazujący podstawy. Czekamy na więcej, myGrenton, Gate HTTP, Push'e.

  • @jacekpala6854
    @jacekpala6854 4 роки тому +7

    Pierwszy składam gratulacje :)

  • @andrzej21111
    @andrzej21111 2 роки тому

    Super filmiki.

  • @taskhunters5245
    @taskhunters5245 4 роки тому

    Witam. Fajnie przejrzysty film. Ja moja instalację planuje rozprowadzić łącząc przykladowo kilka lamp szeregowo, ale widzę ze prowadząc kazda z osobną moge zyskać jescze większa elastyczność. Natomiast napewno wiąże się to z zapotrzebowaniem na większą ilosc wyjść i wejść czyli większą i loscia modułów. Następny materiał będzie jeszcze bardziej interesujący. Mam nadzieje ze poruszy Pan temat sterowania ogrzewaniem podłogowym elektrycznym oraz przedstawi potrzebne moduły oraz czujniki wylewkowe jak i powietrza oraz ich przykładowa instalacje i integracje z systemem ogrzewania.
    Pozdrawiam.

  • @SaBaKa1983
    @SaBaKa1983 4 роки тому +1

    Świetny film, okazuje się że to co ja robiłem na około da się zrobić bardzo prosto tylko inaczej do tego podchodząc :)
    Pytanie odnośnie ostatniego skryptu: da się potem tym samym przyciskiem wyłączyć te lampy które w skrypcie odpaliły czy może od razu trzeba zacząć skrypt warunkiem jeśli świeci to wyłącz jeśli nie to wtedy zapal wg skryptu?

  • @farmfrit
    @farmfrit 4 роки тому +1

    Czy podczas wgrywania konfiguracji system się zatrzymuje? Np. gasną na chwilę lampy?

    • @tomaszw9657
      @tomaszw9657 4 роки тому

      Tak. System zostaje zresetowany. Wszystko się wyłączy i trzeba lampy ponownie włączyć.

  • @marcinmarcin3929
    @marcinmarcin3929 3 роки тому

    Witam, mam pytanie odnoście tych scen i ich załączania. Czy mogę pod system podpiąć czujkę ruchu bądź zmierzchową? Tak abym mógł sterować np. Oświetleniem podjazdu o konkretnej godzinie bądź ilością lumenów?

  • @Matis-rt4ri
    @Matis-rt4ri 2 роки тому +1

    Czy można ustawiać liczbe kliknięć jednego włącznika np. 1 klikniecie odpala pierwszą sekcję żyrandola a drugie drugą sekcję? Trzecie realizowalo by funkcję zgaś oba.

  • @piotrkochan8160
    @piotrkochan8160 2 роки тому

    Czyli o ile dobrze rozumiem do sterowania oświetleniem z kilku miejsc wystarczy CLU, MODULE I/O I zwłyke włączniki dzwonkowe? Te włączniki dzwonkowe mogą być podłączone skrętką? Podłącza się je bezpośrednio do wejść cyfrowych w module I/O?

  • @kamilmatuszak4044
    @kamilmatuszak4044 11 місяців тому

    zastanawiam sie, czy gdy chcemy na przykład załączać oswietlenie z trzech roznych miejsc to mozna wpiąć wszystkie włączniki pod jedną pare zacisków modułu grenton, na przyklad zmostkowac je na szynach wago, czy nalezy podłączyc kazdy włącznik pod osobną pare zacisków modułu

    • @sirsmart83
      @sirsmart83 10 місяців тому

      można zmostkować

  • @ProgramistaNaBudowie
    @ProgramistaNaBudowie 3 роки тому +1

    Dzień dobry, w jaki sposób używając łącznika monostabilnego pojedynczego mogę zaprogramować akcję np. na podwójne kliknięcie? Czy Object Manager ma możliwość dodania kolejnego typu zdarzenia, czy to trzeba już napisać w kodzie? Pozdrawiam i dzięki za świetne filmy. Zastanawiam się czy wykorzystać Państwa system w naszym nowobudowanym domu, który buduję własnymi rękoma :)